Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


848. Cippora (válaszként erre: 847. - Gnémami)
2013. júl. 25. 13:57
Irritál az a bánatos kutyaképe :D Na meg a nem,az nem!Fogadja el,és lépjen le! :D
2013. júl. 25. 13:54
én is várom Leo eltünését--ő és Hürem két külön világ..és természet--
846. Cippora
2013. júl. 25. 13:38
Engem amúgy ez a Leo is annyira idegesít,nem is értem minek kellett ilyesmit beleírni a történetbe...alig várom,hogy "kiírják" a sorozatból.
2013. júl. 25. 13:09
nekem is feltünt rövid az esemény két hosszu reklám között.
844. Samandra (válaszként erre: 843. - 46f2f563a1)
2013. júl. 25. 13:03
ez már meg sem lep :)
2013. júl. 25. 12:27
Valamit észre vettem tegnap amikor azt kerestem hogy a mostani magyar rész melyik töröknek felel meg.Azt vettem észre hogy a dupla magyar részek néhol röviditve vannak és még igy is hogy két részt vetitenek nem mindig tesz ki egy török rész.
2013. júl. 25. 11:37

Ami engem elkeserit, és ugye a történelemből is tudva levö, hogy végül is Hürrem lesz a nagyasszony, pedig nekem Mahidevrán sokkal előkelöbb külsővel rendelkezik, máltóbb lenne erre a posztra.

De a történelmet már mi nem irhatjuk át:(

Én a Szultán anyját nagyon nagyon birom, annyira egy tökéletes, méltóságot sugárzó nő!

2013. júl. 25. 11:33

Ami engem kiborit, és nem tudom végig nézni, az a sok k...a reklám!!!

Tegnap szó szerint kiakadtam, a második rész alig elkezdődött, talán két perc, és máris jött a reklám!!

Ez nagyon durva!!!!!!

840. Ardilla (válaszként erre: 839. - Samandra)
2013. júl. 25. 10:37

Szerintem férjhez adták volna valamelyik másik nemesúrhoz. A nemesasszonyok annál sokkal értékesebbek voltak, mintsem hogy így, suttyónak öltöztetve hagyták volna elmenni bosszútállni.


Nekem az tűnt fel, amikor keresztény istenéhez imádkozott (mert ugyebár tudjuk, hogy ő csak kamu-muzulmán!).

És fogta a keresztet, két kézzel belekapaszkodott és messzire eltartotta magától. És ott esküdte a bosszút.


Na, szerintem ez minálunk úgy zajlott volna, hogy leteszi maga elé a keresztet, letérdel, imára kulcsolja a kezét, és akkor mond, amit akar.


Szóval ez a történelmi hűség ellen szóló mozzanat volt. Szadikát meg amúgy is utálom, már leírtam. Legszívesebben belekiabálnám a tévébe a Matrakosnak, hogy ne dőljön be a tengerkék szempárnak, keressen valami normálisabb nőt. ;-)

839. Samandra (válaszként erre: 838. - Cippora)
2013. júl. 25. 10:26
Sadika eléggé vakmerő bosszút tervelt ki. Én tuti nem mertem volna idegen országba menni egyedül, felvenni látszólag más vallást és kockáztatni az életem azért, mert a férjem megölték. Neki semmivel nem lenne jobb, ha megölné Szulejmánt. A férje már nem jön vissza... Én nem ismerem tüzetesen a történelmi alapját, de érdekelne, valóban volt-e ilyen magyar bosszú?
838. Cippora (válaszként erre: 837. - Samandra)
2013. júl. 25. 08:47
Én is sajnálom Mahidevránt,de Hürremet is megértem,sőt még Szádikát is :)
2013. júl. 25. 08:18

Bevallom, engem zavar, hogy vontatott az egész. Néha indokolatlanul mutatnak hosszasan 1-1 jelenetet, arckifejezést és a mostani részben nevetséges volt, hogy Leo ott állt az asztalnál leszegett fejjel, csendben, közben Hürrem sokáig elmaradt, majd mikor visszatért, Szulejmán csak akkor mondta Leonak, hogy elmehet "-.- Ő addig ott állt, mint egy darab faszent, ki tudja, talán fél óráig és csak akkor lehetett kibökni, hogy mehet, mikor már visszatért Hürrem :D Tudom, a hatás kedvéért várták meg, amíg visszatér, de csóri gyerek közben ott nézte, hogy azok esznek? :D


Olvastam kritikákat, sokan csalódtak a sorozatban, mert aligha Szulejmán hódításairól szól, hanem a hárem nyűglődését mutatja és sokan ezért nem nézik. A csatajelenet lemegy 3 perc alatt lassított felvételben, de 8 részen át készülnek rá, amiből annyit látunk, hogy megbeszélnek dolgokat és ennyi... Hürrem meg két részenként szül és még majd beindul a többi nő méhe is :D


Ez bizony erősen szappan és alig-alig történelmi sorozat, még a történelmi szappanopera is túlzás rá. De én nézem, mert még remélem, hogy bepörög...


És Mahidevránt már rendesen sajnálom. Sőt: nekem ő szimpatikusabb és jobban megértem, mint a pöffeszkedő, önelégült és nagyravágyó vörös viperát...

836. 46f2f563a1 (válaszként erre: 834. - L.luiselotte)
2013. júl. 24. 23:15
Az ùj Hürrem csak a 4-dik évadba szerepel.
835. 46f2f563a1 (válaszként erre: 833. - Trixyke)
2013. júl. 24. 23:14
Igen.
2013. júl. 24. 22:42
Régi vagy az új Hürrem szerepel ?
833. Trixyke
2013. júl. 24. 21:27
Imádom ezt a fórumot!Akkor ha jól összegeztem mindent,Hürremnek 2Nagy vetélytársak lesz: Izabella hercegnő és Firuze??!??
832. zsupszo (válaszként erre: 829. - 46f2f563a1)
2013. júl. 24. 19:21
köszi szépen.. csak rengeteg volt a hozzászólás, mind a 800 valamennyi két nap alatt, lehet duplán lapoztam pár helyen:))
831. starstar77 (válaszként erre: 825. - 46f2f563a1)
2013. júl. 24. 19:09
Ja, ok! :D
830. starstar77 (válaszként erre: 826. - 46f2f563a1)
2013. júl. 24. 18:48
Nagyon nagyon kösziii!!! :))
829. 46f2f563a1 (válaszként erre: 827. - Zsupszo)
2013. júl. 24. 17:25
Volt már töbször is,de leirom ùjbòl.Szadika(Viktória) megpróbálja megölni a szultánt de nem sikerül.Matrakcsi mivel tudtán kivül is segitet neki a levelekel az lesz a büntetése hogy ölje meg Viktòriát.Matrakcsi kiviszi a tengere egy csònakba majd bele bùjtatja egy zsákba,a zsákot beköti ès a vizbe löki.Gyakorlatilag a tengerbe fog fulladni.Matrakcsi még egy ideig ül a csònakba és siratja.
828. 46f2f563a1 (válaszként erre: 826. - 46f2f563a1)
2013. júl. 24. 17:20
Ùtána kellett néznem,de ez a török 19-dik résznek felel meg(1évad).
827. zsupszo
2013. júl. 24. 16:33

sziasztok...hát elolvastam az összes hozzászólást az elejétől egészen napjainkig:)) nem volt pikota..

Viszont egyet kérdeznék..Lehet volt már, csak átsiklottam felette..

Mi lesz viktóriával, Szádikával???

2013. júl. 24. 15:28

Julius.24. Magyar 34-35rész 21:35-00:00h

Hürrem titokban találkozik Leòval.Tisztázák a dolgokat.Hürrem elmondja hogy ő már nem szerelmes belé és arra kéri hogy mielőbb menyen el.Leò nem akar elmeni elmondja hogy csak miatta jött ide mert azt halotta ide hozták a piacra.Ő még mindig szereti és kéri Hürremet hogy szökjön meg vele.Hürrem otthagya.A szultának annyira tetszett Leò munkája hogy megkéri fesen egy képet ròla.Amikor Hürrem megtudja jò ötletnek tartja ekkor a szultán azt mondja és festhene egyet ròluk is.Máhidevrán irtò dühös amikor a kertben látja hogy a szultánròl és Hürremről közös kép készül.Hatidze lakosztálya üresen maradt,a teraszáròl rálátni a szultánéra.Máhidevrár azzonal ki is szemeli hogy ezzel is visza vágjon Hürremnek.(Itt idő ugrás)Máhidevrán engedélyt kér Válhidemtől hogy a lakosztályt Musztafa kaphasa meg.Ìgy amikor a fiánál van láthatja a szultánt.Válhidem meg is engedi.De még mielőtt megtörténe Hürrem is engedélyt kér a szultántòl és ő is megkapja.Azzonal be is költözik.Máhidevrán rögtön panaszkodni megy.A szultán ùgy gondolja hibázott.Kijelöl egy másik lakosztály Hürremnek.Hürremet átköltöztetik,Máhidevrán ott áll mosolyog és azzonal beköltözteti Musztafát.Leò és Hürrem titokban levelet váltanak.Ahmed pasa az egyiptomi vezető szövetkezik a mamelukokal(egyiptomi kereskedők) és lázadást szit.

Hatidzéről kiderül hogy terhes.A szultán dühös mert Ahmet pasa kikiáltja magát szultának és Ibrahimot küldi hogy lefejeze.Ibrahim nehéz szivel indul el.

Viktòria kihalgat egy titkos beszélgetést Hürrem és Leò között és rájön a pár titkára.

2013. júl. 24. 14:56
:-) A magyar részt mindig szerdán írom. :-)
824. starstar77 (válaszként erre: 812. - 46f2f563a1)
2013. júl. 24. 13:01

Szerintam azért nem nézik annyian, mert túl későre teszik! Ha előbbre tennék, többen meg tudnák nézni!


Ui: Mi lesz a köv. magyar rész július 24 én??? Nem volt időm itt olvasgatni és elvesztettem a fonalat...Ha még ma meglátod kérlek írd le Hajni!

Köszönöm!!!

823. starstar77 (válaszként erre: 802. - Trixyke)
2013. júl. 24. 12:49
Igen! Én is csak ezért regisztráltam!! És én is köszönöm! :)
822. Nanaki (válaszként erre: 818. - Samandra)
2013. júl. 24. 07:32

Jó reggelt.

Nem néztem a TV2-ön az új sorozatot. Tegnap töltöttem le, h lássam, de még nem volt időm. (én úgysem veszem észre, h megvágták)

Most nézem a porton, hogy nincs sehol kiírva a következő.

Levették volna, akkorát bukott? :)

Maradok A jó öreg Szulejmánnál és köszönöm a sok infót.

2013. júl. 23. 14:27
13 ùj kép ,a 394-estől vannak az ùjak.
2013. júl. 23. 13:33

3-dik évad török 92-dik rész ! (103van a 3-dik évadban)

Musztafa miùtán nem Piri pasát fejezte le hanem Iskender pasát a szultánhoz tart.Ez a hír hamar eljut mindenkihez.Mustafa pasa kijelenti hogy a herceg nem követe a szultán ùtasitását.Ez lázadás! Lütfi pasa próbálja meggyőzni a szultánt hogy Musztafának biztos van magyarázata.A szultán nagyon dühös és ezt mondja:"Miféle magyarázat Lütfi? Eddig egy lepel volt a szememen de az már lehult.A testvéreim Sah és Hatidze is elárultak,te is ott voltál.Ott Hatidze volt palotájában mégis azt állitod nemtudtál a kincsekről? Ibrahim is elárult peddig bene biztam.Biztam Musztafában is,de ő mért ne árult volna el?

Ekközben Máhidevrán sírva imátkozik Allahoz.Allah hogy teheted ezt.Miért akarod a fiamat.Allah légy könyörűletes.....

Megérkezik Musztafa mielőtt magyarázkodhatna a szultán jòl lekiabálja:"Musztafa nem vagy már gyerek akinek minden hibát elnéznek.Herceg vagy és köteles vagy engedelmeskedni nekem! Hogy merészelted megtagadni parancsom? Lázadni,viccet csinálni belőlem?"

Musztafa előveszi a papirokat amelyek bizonyitják Piri pasa ártatlanságát és Iskender pasa bünöségét.Majd annyit mond szerintem helyesen döntöttem.Miùtán a szultán megnézte az iratokat egyet ért és megbocsájtja engedetlenségét de mégis marad benne egy kis kétely.

Hürrem magyarázatott vár Mihrimahtòl és Báli Bégtől miért találkoztak titokban.Báli Bég mondja hogy Mihrimah hivta.Hürrem rájönn hogy lánya szándékosan tette ezt és Mihrimah emlékezteti hogy megigérte ahhoz mehet feleségül akihez ő akar.Mihrimah egy agát megbiz hogy kövese Báli Bég minden lépését.Miùtán megtudja hogy Báli Bég Elenkával volt a kocsmában nagyon dühös lesz.Esmahan nagyon csalódott mert Mehmet a sok munkára hivatkozva elutasitotta és nem viszonoza érzelmeit.Esmahan szerencsétlenségére Mihrimahhal futt össze aki rákiabál hogy ne is álmodjon a bátya szivéről!

Hatidze azt orditja Gülfemnek ő nem lesz Husver pasa felesége.Ha nem hagyják abba ezt az esküvőt akkor temetést fognak ülni eskűvő helyet.Gülfem nagyon riadt és utasitást ad hogy egy percre se hagyák magára hisz már próbált öngyilkos lenni.Gülfem a szultánhoz siet és neki is elmondja hogy Hatidze mit akar tenni de a szultán hajthatatlan.Gülfem visza siet és amikor megtudja hogy Hatidze egyedül van a fürdőbe nagyon megijed.Odasiet de Hatidze biztositja hogy nincs ilyen szándéka.Husver pasa kinevezést kap ìgy rész vesz a Divánon és 16 tartomány irányitásába is beleszòlása lesz.Sah és Lütfi örűl,ùgy gondolják ebből még hasznuk lehet.

Gabriellát figyelmezteti Máhidevrán hogy ne legyen Musztafa árnyéka.Ha kelene neki már rég ágyba vitte volna.Gabriella ezùtán erőszakkal kiszedi Benitóbòl hogy hol van a testvére.Hisz csak azért maradt Musztafa palotájába higy megtalálja Lukréciát.Megdöbben amikor Benito elmondja hogy Lukrécia Musztafa háremébe van Rumeysa néven.

A pápa szövetkezik a maradék keresztény világgal hogy megakadályozák egész euròpa meghòditását.

A szultán is tervezi az ùj háborùt.Musztafa az apjával beszél amikor Mehmet is bejönn és kéri a szultánt hogy most Musztafa is tarson velük ne maradjon Maniszába.Amikor a két herceg ketesben maradnak Musztafa leszòlja Mehmetet hogy hogy mer ilyen vakmerő lenni hogy beleszòl a szultán terveibe.Erre Mehmet ùgy ahogy te Iszkendert fejezteted le.

Vacsorára mindenki Hatidze palotájába megy mert Musztafa ott szált meg.Vacsora közben Mihrimah ùjbòl kelemetlen helyzetbe hozza Esmahant.A vacsora ùtán Esmahan megbántottan,csalòdottan közli anyával Sahhal hogy bele megy Báli Béggel kötendő házaságba.Lütfi is sértet mivel nem tudod Sahnak erről a tervéről.

Sah értesiti a szultánt hogy szeretné Esmahant és Báli Béget összeházasitani.Szelim elujságolja Bajazidnak hogy ő ismét megy a háborùba.Bajazid dühösen felkeresi apját és kérdezi hogy még mindig kisfiùnak tartja e? Miért nem mehet?

Mihrimah mikor értesül Esmahan esküvői tervéről azzonal apjához siet hogy megakadályozza.Nem palástolja örömét mikor megtudja Báli Bég visza ùtasitotta az ajánlatott.

Elérkezett a tél bùcsùszkodnak a szultán háborùba indul.Nem sokkal később Szümbül észre veszi hogy Bajazid eltünt.Mindenhol keresik de nem találják.Mihrimah a fürdőbe van amikor Esmahan is megérkezik.Ismèt ösze vesznek Báli Bégen és Mihrimah megüti.Esmahan elcsùszik a csempén és beveri a fejét majd eszméletlenül elterül.

819. Trixyke
2013. júl. 23. 11:23
Na akkor úgy látom,h mindannyian egyetértünk, megdobná a nézettséget ha legalább vmivel előbb vetítenék!?!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook