Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. júl. 30. 18:18

Julius.31-dikei magyar rész(36-37) török 20-diknak felel meg.

21:35-23:45h igen izgalmas rész következik,ezt ne hagyátok ki ! :-)


Ibrahim Egyiptomba tart az árùlò Ahmed pasa fejéjért.Azonban mire oda ér a helyi hatóság már lefejezi Ahmed pasát.Ibrahimnak nem marad dolga.A helyi vezetők élére ùj ember kerül aki Ibrahimnak egy meglepetésel készült.Egy táncosnő táncol neki.(látványos)

A szultán Musztafával készül Edirbe Musztafa élete első vadászatára.Mivel Musztafa még kicsi ìgy Máhidevrának is velük kell tartania.Amikor Hürrem erről értesül ráveszi a szultánt hogy Mehmetet is vigye és mivel Mehmet is kicsi ìgy ő is menne.A szultán belemegy.Máhidevrán nagyon készül az indulásra Gulsahhal amikor Szümbül szòl hogy Hürrem megy Musztafával és Mehmetel.Máhidevrán pánikrohamot kap.

Válhidem rászòl a szultánra,de őt nem érdekli.

Hürrem Edirbe megy a gyerekekkel és a szultánnal de Musztafa folyton az anyát akarja.A szultán úgy dönt hogy Hürrem a gyerekekkel térjen visza a palotába ő még marad pár napig.A janicsárok felkelést terveznek mertvkeveselik a fizetésüket és a szabad napjaikat.(látványos jelenet) Elindulnak a fővárosba majd a piacot végig rabolva és felgyùjtva a főpalotához tartanak.Mivel semm Ibrahim semm a szultán nincs a közelbe szabad az ùt.Válhidem mindenkit leparancsol a palota alatt meghùzódó barlangba.Ott vészelik át a támadást.Máhidevrán folyton azt hajtogatja hogy Hürrem biztos nem vigyázz a fiára.Hürrem is viszaér amikor a kocsi hirtelen megáll és látja mi történt.A kocsis mondja hogy Ibrahim palotája odébb van oda még nem mehetek a janicsárok ha sietnek odaérnek.Ibrahim palotájába alig érnek be már ott is vannak a janicsárok.(látványos) Hatidze palotájának alaksorába sietnek.Hatidze cipeli Musztafát,Hürrem Mehmetett.Gülfem átveszi Musztafát hogy Hatidze ne cipekedjen le is érnek amikor észre veszik hogy Hatidze lemaradt.Visza szalad Gülfem és látja hogy Haridze legurult a lépcsőn és eszméletlenül fekszik.Leviszik őt is a többiekhez.Hürrem rendesen vigyázz mindkét gyerekre amikor Gülfem észre veszi hogy Hatidze vérzik.Niger kerit egy bábát.Hatidze elvetél.Közben a szultán és Ibrahim is értesül a támadásròl igy vissza indulnak.A szultán leveri a lázadást és Hatidze palotájába megy.Hatidzét felviszik az ágyába amikor magához tér ordit,örjöng.Majd mindanyian a főpalotába mennek.Válhidem nagyon aggòdik Hatidze állapota miatt.Máhidevrán megnyugszik mikor meglátja Musztafát és ő mondja hogy Hürrem végig vigyázott rá.

Később Máhidevrán megköszöni hogy vigyázott Musztafára.

2013. júl. 29. 21:53

14 kép érkezett

Elnézést a hosszù leìrás miatt,de ez egy bonyolùlt rész volt.Lényegesek a párbeszédek is ìgy nem tudtam röviditeni.



ELŐRE SZÒLOK A KÖVETKEZŐ MAGYAR RÈSZT HOLNAP ÌROM!


SZERDÀN NEM TUDOK ITT LENNI.

2013. júl. 29. 20:17

3-dik évad 96-dik török rész:

Sah nyugtalanul várja Lütfü Pashát. Mikor végre megérkezik, kérdi, merre járt. Hogy kikerülje a magyarázkodást, azt feleli, hogy a katonáival volt valahol. Sah meglepődött és mérges egyszerre. Mihrimah ismét engedélyt kér az apjától, hogy ő és kistestvére, Dzsihangir meglátogathassa édesanyjukat. Mondván a kisfiú nem eszik, annyira szomorú. A Szultán ragaszkodik döntéséhez, mikor Bali Bég úgy dönt, közbelép. Arra kéri a Szultánt, engedje, hogy elkísérje a Hercegnőt és a kis Herceget, és ő majd vigyáz rájuk. Ez meggyőzte a Szultánt, így elmehetnek Drinápolyba. 

Mihrimah megérkezik anyához.Hürrem közli vele hogy csak ùgy tudnak kimászni ebből a helyzetből ha hozzá megy Rüsztem pasához.Rüsztem peddig a tanácsba bekerül.

Mihrimah tiltakozik a házasság ellen.

*Mihrimah: Ha valaha is férjhez megyek, szerelemből akarom megtenni. Akárcsak te és a Szultán.*

*Hatice: Mihrimah soha nem menne hozzá Rüstem Pashához.*

*Sah: Te sem akartál hozzámenni Husrev Pashához.*

*Mercan: Nem csak Rüstem Pasha ment Edirnébe, hanem Lütfü Pasha is.*

*Rüstem: Én a te helyedben meghallgatnám, mit mond Hürrem Szultána.*

Sah: Lehetséges, hogy Hürremet szolgálod, nem engem?

Lütfü: Ez az, amiért először tőled akartak megszabadulni?

*Hürrem: Akármit is teszek, az mind te érted és a fivéreidért teszem.

Mihrimah: Anyám, mi folyik itt?

Hürrem: Hozzá fogsz menni Rüstem Pashához, Diyarbakir hűbérurához.

(Ez a párbeszéd másolva van,nem én forditottam)

A piacon közben pestis járvány dúl, emberek halnak meg. A Tanácsban a Szultánt informálják, hogy Seyh Masuki nem követte utasításait, és nem hagyta el a fővárost. Lütfü megjegyzi, hogy a fiú követőinek létszáma egyre csak nő. Hirtelen az orvos lép be a helyiségbe, és közli, hogy Mustafa Pasha meghalt. Arra kéri a Szultánt, hogy mentsék ki a palotából a hercegeket, de a Szultán azt feleli, hogy nem fog bohócként viselkedni. Majd Allah megóvja őket! Ezzel a kijelentésével elnyerte a jelenlévők csodálatát. 

Seker Aga elpanaszolja Mercan Agának, hogy a piacon találkozott egy emberrel, aki az orra előtt halt meg pestisben. Mercan észreveszi, hogy a szakács arcán egy vörös folt keletkezett. Azt tanácsolja, keresse fel az orvost sürgősen. 

Süleyman Sahtól kérdezi, hogy Hatice elfoglalta-e már új palotáját. Sah azt feleli, még nem, még mindig a régiben lakik. Gyorsan hozzáteszi, hogy majd ő gondoskodik róla. Mikor meghallja, hogy Ayaz Pasha ajánlotta Rüstemnek, hogy vegye feleségül Mihrimaht, csodálkozik. Süleyman úgy véli, nem kell elsietni a dolgot. Addig nem hoz döntést az ügyben, míg Mihrimahtól nem hallja azt, hogy ezt ő is akarja. Sah felajánlja, hogy beszél a lánnyal. 

A Pashák azon tanakodnak, vajon ki veszi át Mustafa Pasha helyét a Tanácsban. Ayaz Pasha viccelődik velük, hogy annak ellenére, hogy a szultáni családba beházasodtak, mégis tőle kapják az utasításokat. Lütfü óvatosságra inti, hiszen a járvány több halálesetet követelt, így senki sem tudhatja, mi fog velük történni. Pozíciójuk csak ideiglenes. 

Mercan közli úrnőjével, hogy nem csak Rüstem Pasha járt Drinápolyban, hanem Lütfü is. Sah meglepődik. Hürrem azt mondja Fairének, hogy visszajutását a palotába meg kellene siettetni, mert ellenségei a háta mögött cselekednek. Faire kérdi, mi volt Rüstem látogatásának a célja? Hürrem mérgesen elmondja, hogy a lányát akarja feleségül venni. Hozzáteszi, hogy azt akarja, hogy azok az emberek, akik körülötte vannak, őt szolgálják, és ne a saját álmukat valósítsák meg! 

Sah azt mondja Haticének és Nigarnak, hogy megpróbálta tesztelni Rüstemet azzal, hogy megbízta, ölje meg Hürremet. Azt is elmeséli, hogy Ayaz Pasha javasolta, hogy Rüstem vegye feleségül Mihrimaht, és hogy a Szultán nem volt elragadtatva az ötlettől.

 Sah férjének szegezi a kérdést, hogy mit keresett Hürremnél. Utalva arra, hogy ez a látogatás nem maradt titokban. Lütfü elmondja, hogy Hürrem a segítségét ajánlotta fel, hogy elfoglalhassa Ayaz Pasha helyét a Tanácsban, abban az esetben, ha az ő érdekeit támogatja, és segít neki visszajutni a palotába. Sah ledöbben a hallottakon. Lütfü folytatja. Akkor tartja a szavát, ha először Lütfü megszabadul Sahtól. Sahhot ez sokkolja. Kíváncsi, milyen egyéb hazugságokkal tömte tele a fejét? Lütfü elmondja, hogy Hürrem figyelmeztette, hogy Sah azonnal megszabadul tőle, hogy ha elérte célját. Lütfü emlékezteti nejét, hogy már régen aludtak együtt. Sah, azért, hogy törődést színleljen, azt mondja, azonnal cselekedniük kell, amíg Hürrem távol van, és Ayaz Pasha erőtlen. 

A szultán fiaival vacsorázik.Bajazid azt kérdezi igaz e hogy anya Hürrem viszatér Mihrimahhal és Dzsihangiral.A szultán dühbe gurul és válasz nélkül otthagya őket.Afife figyelmeztetti a szultánt hogy Hürrem távoléte a gyerekekre is nagy hatásal van és ez nem lesz ìgy jò.A szultán őt is lekiabálja hogy az ő dolga (Afiféjé) a hárem irányitása és a saját dolgáva foglalkozon ne Hürremel és a gyerekeivel.

Musztafa találkozni akar de Gammával aki fogva tart egy gyereket.Yahya szòl hogy apja engedélye nélkül ezt nem teheti meg hisz lázadásnak számit.Már igy is bajban van a hajòhad és a saját sereg miatt. Mahidevran leszidja Aysét, mert az állandóan veszekszik Rumeysával. Ayse elmondja, hogy Rumeysa azt mondogatja, hogy egyszer majd elcsábítja Mustafát, így őbelőle Szultána lesz. Amikor Mahidevran és Fiden kettesben maradnak, Fiden azt mondja, talán Ayse igazat mondott. Mahidevran nem hiszi, úgy véli, Ayse csak féltékeny. Az ajtóban Rumeysa kihallgatja őket, elégedetten mosolyog. Husver pasa és Hatidze megegyeztek hogy a házaság csak papiron fog létezni de ezt a szultán nem tudhatja meg.Amikor Szulejmán Husvertől kérdi mi a helyzett Hatidzével Husver hazudik hogy minden rendben.

Rüsztem szòl a szultánnak hogy a pestis elérte Drinápolyt is és Hürremet el kellene szálitani onan.Sah azt mondja Ayaz pasának hogy azzal hogy Rüsztemet javasolta Mihrimah férjének saját magát hozta rossz helyzetbe.Ha Rüsztem elveszi Mihrimahot akkor mindent megtesz majd hogy Ayazt kitegye a tanácsbòl és ő Rüsztem legyen a Nagy Vezér.

Hürrem arra kéri lányát, mielőtt elmegy, beszéljenek. Mihrimah zokon veszi, hogy anyja hozzá akarja adni Rüstemhez. Hürrem kéri, nyugodjon meg, de Mihrimah nem akar rá hallgatni, és közli, hogy soha nem megy hozzá. Hürrem elmondja, hogy a Szultánt már tájékoztatták erről. Mihirmah kétségbeesetten kérdi, hogy miért csak most szól neki erről, hogy ha már egy ideje tudnak róla?Hürrem kéri hogy pròbálja elfelejteni Báli Béget hisz világossan kijelentette ő nem akarja elveni.Ekkor Mihrimah feláll és bùcsù nélkül távozik.

Hazafelè Mihrimah elmondja Báli Bégnek anya tervét és könyörög akadályozza meg anya tervét.Báli Bég megnyugtatja de nincs szándékába megakadályozni.

Lütfü szerint, Hürrem hamarosan eléri célját, és Rüstemet Ayaz Pasha helyén fogják látni. Sah azt mondja, nem kell aggódni, mert van egy terve, és hamarosan Ayaz Pasha pozíciójába férje fog kerülni. Mihrimah átadja anyja levelét a Szultánnak. Kicsit hezitál, hogy elkezdje-e a házassági témát megbeszélni apjával, végül úgy dönt, nincs itt az ideje. Kint a folyosón összetalálkozik Rüstemmel, aki azt mondja, senki sem kerülheti el a sorsát. Mihrimah közli vele, soha nem megy hozzá. A szultán elolvassa Hürrem levelét melybe megigéri hogy követi minden parancsát és kéri bocsáson meg neki majd kifejti mennyire szereti.Ayaz pasa az éjszakát a kocsmába töltöte ahol együtt volt egy nővel.A nő másnapra meghalt pestisben Ayaz megilyed nehogy elkapja.

A szultán Sahoz megy látja hogy Hatidze is ott van és rájönn hogy nem költözött át Husverhez.Hatidze kijelenti hogy semm Husver semm más nem érhet hozzá Ibrahim ùtán.Szulejmán Sahhoz fordul és kéri hogy igyekezen Hatidzét mielőbb Husverhez költöztetni.

A szultán doktort küld Hürremhez és azt parancsolja hogy költözön át Bruszába.Hürrem nem engedelmeskedik.

Musztafa ùgy dönt hogy apja engedélye nélkül is kiszabaditja a gyereket de Gamma kalòztòl.Barbarossa mikor megtudja nagy hibának tartja.Az emberek örvendve fogadják Musztafát mikor a gyerekel és a kalòzok zsákmányaival tér vissza.

Sah azt tanácsolja Mihrimahnak, hogy beszéljen az apjával a házasságról. A lány szerint, szükségtelen, mert nem lesz esküvő. Sah közli a Szultánnal, hogy lánya nem megy férjhez Rüstemhez. Sah látja, hogy ezzel feldühítette bátyját, és emiatt ő is nyugtalan lesz. A Szultán elmondja, hogy nem csak ez aggasztja, hanem Hürrem, Mustafa, Hatice és a pestis. A doktor közli a Szultánnal, hogy Hürrem Szultána nem hajlandó távozni a veszély ellenére sem, mert ahogy ő fogalmazott: miután távol kell élnie a Szultántól, nem érdekli, hogy életben marad-e vagy sem. 

Matrakci azt mondja a Pasháknak, hogy Ayaz Pasha betegsége Allah büntetése … ezzel bünteti amiatt, amit Ibrahim Pashával tett. 

A szultán Drinápolyba megy.Hürrem siet ellé de a szultán dühbe gurul.Kéri had csòkolja meg a kezét.Szulejmán viszakérdezz miért nem ment el Bruszába?

Faire ragaszkodik ahhoz, hogy hagyják el Drinápolyt, de Hürrem nem megy. Barbarossa megígéri, hogy megpróbál segíteni a prolémamegoldásban, de Mustafa óvatosságra inti, mert hiszi, ellenségeik ki fogják ezt használni. Hürrem tudomására jutott, hogy Süleyman Drinápolyban tartózkodik. Boldogan siet elé. Süleyman, épp, hogy meglátja, dühbe gurul, de megpróbál közömbös maradni. Hürrem közel áll hozzá, kéri, hadd csókolja meg a kezét. A Szultán kérdi, miért tagadta meg parancsát, és hagyta el a palotát? Hürrem azt válaszolja, hogy pontosan amiatt, amiért ő idejött: SZERELEM. Mercan infomrálja Sahhot, hogy a Szultán elhagyta a palotát. Világossá válik előttük, hogy csakis Drinápolyba mehetett. Hürrem átöleli Süleymant, és kifejezi, mennyire hiányzott neki. Látván közömbösségét, elé térdel, és könyörög, bocsásson meg neki. Süleyman feladja … Felállítja, majd egy versben elszavalja, mennyire szereti … Átfogja derekát, magához húzza … 

Hürrem visszatért a palotába. Sahhal találkozik, aki elégedetten újságolja el a legújabb hírt, miszerint Ayaz Pasha halála miatt, az új Nagy Vezír nem más … mint Lütfü Pasha!!!

Rüsztem kijelenti Nigernek hogy tünyön el az életéből.Köztük soha nem volt semmi ès nem is lesz.Azzal hogy Ibrahim pasa meghalt a házaságuk is érvénytelenné vált.Niger kigunyolja majd azt mondja nem fog elmeni ùgysemm veheti el Mihrimahot bármit is tesz.

905. megi04 (válaszként erre: 897. - 46f2f563a1)
2013. júl. 28. 19:48
Akkor írd meg priviben:) Nekem attól még érdekes lesz!:D:D
2013. júl. 28. 14:53
9 kép van.
2013. júl. 28. 14:35

3évad 95-dik török rész:

Szulejmán miùtán látta a dokumentumot nem érti hogy lehetett ez Hürrem ùtasitása,miközben az országok hadba állnak.Sah kijelenti hogy ez árùlàs és halálal büntetendő.

Szulejmán ùtasitja Báli Béget hogy hozza Hürremet Drinápolyba.

Szulejman: Menj azonnal a fővárosba ... és hozd ide elém Hürrem Szultánát!

Szulejman: Beszélj, Hürrem! Magyarázd meg! Azonnal!

Sah: Azt akarom, hogy ölj meg nekem valakit.

Szulejman: Itt maradsz, Hürrem.

Sah: Az álmodozásnak vége. Ébredj fel!

Sah: Kitiltottak a szultáni Mennyországból. Most a Pokolban vagy.

Sah: Vedd el Hürrem Szultána életét, és én megadom neked azt a jómódot, amire vágysz.

Hürrem: Sah Szultána sosem szeretett. Tudni akarod az okát? Ibrahim Pasha.

Ayaz Pasha: Ha hozzáadod Rüstem Pashához Mihrimah Szultánát, úgy vélem, nagyon jótékony hatást érhetsz el, Szultánom.

Lütfi gratulál Sahnak de hozzá teszi hogy ha nem vigyázz ùgyanolyan kelemetlen helyzetbe találhatja magát mint Hatidze.Azt is mondja hogy Hürrem már nagyon rég rabùl ejtette Szulejmán szivét és most is találni fog egy kiskaput hogy visszatérjen.Ezzel nagyon feldűhiti Sahhot.

Hatidze követeli Nigertől hogy mutassa meg hol van Ibrahim sírja.Niger tagadja hogy tudná.Hatidze ùtasìt egy agát hogy kövese Nigert hátha akkor kiderűl.

Musztafa bár nem kapott engedélyt a hajòhadra mivel a szultánhoz el semm jutott a levele mégis folytatja.Máhidevrán ismét pròbál vele beszélni de Musztafa elutasìtja és azt mondja.Egyetlen dolga van csupán a háremel foglalkozni és ne avatkozon bele az űgyeibe.Aysa és Rumeysa össze vesznek a hárembe Musztafán.A szultán döntött nem hisz feleségének és Hürremnek Drinápolyban kell maradnia.Mehmet és Szelim kérdezik anyukat ő miért nem tart velük.Hürrem azt feleli hogy nem érzi jòl magát egy kicsit megfázott majd ha jobban lesz ùtánuk megy.Szelim érzi hogy anya valamit titkol de apja előtt nem akar rákérdezni.

Faire megpròbálja Hürremet megnyugtatni hogy Rüsztem személyesen fogja megkeresni Signora Portiát.Sah induláskor elbùcsùzik Hürremtől de Alexandra Larossának nevezi.

Hatidze Sahtòl értesül a történtekről és arra kéri Sahot hogy ölese meg Hürremet nehogy vissza térjen.

Mihrimah nem hiszi hogy anya megfázott és hozzá akar menni,apja megtiltja.Sahnak Niger mondja hogy Hatidze Ibrahim sírja felől érdeklődött.Sah kijelenti hogy Hatidzének soha nem szabad megtudnia.

A tanácskozáson a szultán megtudja hogy Musztafa pasa tüdőbeteg és haldoklik.Sah azt mondja Rüsztemnek hogy most hogy nincs Hürrem szolgálja őt,cserébe bejutatja Musztafa pasa helyére.Rüsztem látszòlag belemegy de valòjában továbbra is Hürrem szolgálja.Rüsztem viszont igy beleszòlhat az államügyekbe és előre tudhat Sah,Szulejmán,Báli Bég és Lütfi terveiről is.

Hatidze ismét ellenkezik a házasság miatt.Sah mondja hogy legyen okos pròbálja meg elfogadni a sorsát.Hatidze viszont azt feleli hogy senki nem érhet hozzá Ibrahim ùtán.

Dzsihangir az anya ùtán sìr,ez Szulejmánt nagyon elszomoritja.Eszébe jutt Hürrem.Hürrem levelet ir a szultának.Rüsztem értesiti a szultánt hogy hajòk épülnek a Maniszai kikötőbe.Nem akarja elhini igy ùtánanéz.Amikor megtudja hogy Musztafa az ő engedélye nélkül épit hajòflotát nagy haragra gerjed és Barbarossát okolja.

Máhidevrán megtudja hogy Hürremet száműzték,örömében édességekel ünnepel.

Elérkezett Hatidze eskűvője Husver pasával.Hatidze és Szulejmán is visza emlékszik hogy milyen volt mikor Ibrahim vette el Hatidzét.Hatidze kijelenti hogy ez a házasság csak popiron fog létezni az életben nem.

Mihrimah azt mondja Sahnak ne mosolyogjon tùl sokáig anya hamarossan viszatér.

Hürrem levele nem érkezik meg a szultánhoz,Mercan aga kezébe kerül aki Sahnak adja.Sah öszetépi de Afife észreveszi.

Hürrem ùgy dönt visza vág Sahnak.Magához hivatja Lütfi pasát.Elmondja neki hogy tudja hogy Sah és közte nincs szerelem ennek az oka peddig hogy szerelmét megosztja Hatidzével.Sahnak viszonya volt Ibrahimal és még mindig szereti akárcsak Hatidze.Lütfit ezzel lesokolja.

Hürrem másnap meglátja Rüsztemet Drinápolyba.

*Rüstem: Hürrem Szultána.*

*Rüstem: Mustafa Pasha beteg. Sah Szultána azt akarja, hogy vegyem át helyét a Tanácsban.*

*Hürrem: Mit kért tőled cserébe?*

*Rüstem: Az életedet.*

902. roland88 (válaszként erre: 901. - Roland88)
2013. júl. 28. 00:46

Jó ez értelmesre sikerült. :) (késő van már)


és ma nézem majd meg... :)

901. roland88 (válaszként erre: 900. - 46f2f563a1)
2013. júl. 28. 00:45
Nem találok teljes részeket csak pár perces részeket, de holnap majd jobban megnézem, köszi. :)
900. 46f2f563a1 (válaszként erre: 899. - Roland88)
2013. júl. 28. 00:30
A Facebook-on rákeresel a Csodálatos Század cìmű oldalra,ott szilvi barátnőm késziti a feliratokat.
2013. júl. 27. 23:57

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy valaki tud olyan oldalt, ahol feliratosan lehet nézni a Szulejmán későbbi részeit? (mármint az rtl-hez képest)


Köszönöm!

898. 46f2f563a1 (válaszként erre: 896. - Trixyke)
2013. júl. 27. 22:49
Holnapi részből kiderül! :-)
897. 46f2f563a1 (válaszként erre: 895. - Megi04)
2013. júl. 27. 22:48
A 2-dik évadban lesz csak egy rövid szerepe.Amikor Hatidze rádől a gyerekre és az megfullad meghal ekkor lesz szerepe.Ibrahim el fog menni Edirnbe hogy rendett tegyen a fejébe de előtte lemond minden hatalomròl.Ekkor Szulejmán küldi Ibrahim ùtán az ikertestvérét.Ibrahim elmondja neki hogy a szìve már Nigeré és nem Hatidzéjé.Nigerel szeretne együtt lenni............... (De az egész részt nem árulom el ùgy nem lenne érdekes) :-)
896. Trixyke (válaszként erre: 893. - 46f2f563a1)
2013. júl. 27. 21:32
Na erre kíváncsi leszek,hogyan fogja ezt is ”megúszni” Hürrem?!?
895. megi04
2013. júl. 27. 20:51
Lipe..Azt lehet már tudni,hogy Ibrahim ikertesójának lesz-e valami szerepe?...Valahogy ...túlságosan képben van ahhoz,hogy csak úgy egy ikertesó...
2013. júl. 27. 19:38
11 kép érkezett.
2013. júl. 27. 18:08

3-dik évad 94-dik török rész:

Sah miùtán szétosztotta a kölcsönpénzt a hárembe,félre vonul Hürremel.Sah:Hürrem te az uralkodò család tagja vagy,akkor mégis hogy kérhetél kölcsön egy velencei asszonytòl? Hürrem Rakeltől kért kölcsön aki egy zsidò bankár és nem velenceitől nem érti miről van szò.Sah előveszi a dokumentumot,Hürrem követeli persze Sah nem adja oda neki.Sah kijelenti ez Hürrem halálos itélete amit maga irt alá.Ő (Sah) maga viszi a szultán elé Edirnbe.Miùtán távozik Hürrem azt mondja hogy Sah soha nem fog Edirnbe érni,erről gondoskodik.Mihrimah meglátogatja Esmahant.Elmondja hogy a levél amit a háremhölgyeknek adott a viszájára fordùlt.Ùgyanis Mihrimah ùgy állitotta be a levelet mintha Esmahan kapta volna Báli Bégtől és Esmahant ùtasitotta volna visza levélben.Hürrem parancsot ad hogy minden pénzt amit Sah szétosztott szedjék visza még nem tiztáza Rakelel a dolgokat.Ez nem tetszik a háremhölgyeknek.

Szelimnek a haditáborban ismét végig kell néznie kettő kivégzést.Két tolvajt végeznek ki és Szelimnek ezùtal sikerül rosszùlét nélkül végig nézni.Szulejmán büszke is emiatt fiára.

Hürrem beszél Rakelel és kiderül nem az asszony a vétkes.Őt is átjátszoták mint Hürremet.Afife a hárembe a talp veszőzésel pròbál rendett teremteni.Niger titokban pénzt ad néhány lánynak Sah nevében hogy ne hadják lecsitulni a lázadást.Sah és Hatidze nagyon elégedett ezzel a helyzetel.

Gabriella távozik de Lukrécia nélkül.Lukrécia nem volt hajlandò vele menni.Musztafa levelet ìr apjának hogy ha megengedi csatlakozna a háborùhoz mert szorùlt a helyzet.Musztafa amikor visza megy a szobájába Rumeysát látja ott pakolászni.Megkérdezi nem bánta e meg hogy nem ment Gabriellával.Rumeysa(Lukrécia) azt feleli hogy amig él a hárembe szeretne maradni.(Szerelmes Musztafába ezért maradt).Az a lány akit Niger lefizetett éjjel megöl egy másikat.Hürrem dühösen figyelmeztett mindenkit hogy a gyilkost a saját két kezével fogja megbüntetni.Hatidze álmában egy nőt látt zokogni Ibrahim sírjánál.Ez nagyon felzaklatja.Afife és Szümbül megtalálják a kést amivel a gyilkoságot elköveték.A lányt Hürrem elé viszik és Hürrem elhiszi amit mond.Arra kéri Afifét és Szümbült rejtsék el a lányt.Musztafa levele nem ér célba a szultánál.Rüsztem kezébe jutt aki azzonal el is égeti.Máhidevrán értesül fia tervéről miszerint egy saját hajòflotával csatlakozna Barbarossa kapitányhoz a tengeren.Àm saját flotát alapitani a szultán tudta nélkül halálos bűn.Sietve rohan Musztafához figyelmeztetni,Musztafa megnyugtatja hogy irt levelet apjának.Musztafa kijelenti hogy nem fog öröké Hürremtől retegni és elege van az anya tanácsaibòl is.

Mihrimah és Hürrem a hárembe kialakult helyzetről beszélgetnek,ki állhatot a gyilkoság mögött.Hürremnek sikerül kölcsönt szerezni és kifizetni a háremhölgyeket.

A kölcsönt Signora Portiátòl kapta.Szümbül fél is emiatt hisz ez a nő velencei származásù.A szultán meg pont velencével háboruzik.Figyelmezteti is Hürremet erre.

Niger informálja Sahot az ùjabb kölcsönről.Sah megint átjátsza.Hürrem Sah palotájába megy.Hürrem követeli a dokumentumot amivel Sah bizonyithatja a velencei kölcsönt.Sah nem adja és azt mondja hogy merri őt megvádolni.Szulejmán megérkezik Edirnbe.Megjutalmazza Barbarossát a hősies helytállásért.Ez se Rüsztemnek se Lütfinek nem tetszik.Ebbu Suud Effendi a bírò azzonal értesiti a szultánt hogy van egy sejk ami gondott okoz.

Máhidevrán megpròbálja fia gondolatait elterelni a saját hadiflotáròl.Máhidevrán lányokat kér táncolni.Rumeysa hazudik hogy ő is táncolhason.Àm Musztafa nem őt választja másik hölgyel távozik.Hatidze megkéri Saliahot a látnoknőt segitsen megtalálni Ibrahim névtelen sirját.Ismét álmodik de ezzùtal Nigert látja a sírnál.Ebből arra következtetnek hogy Niger ismeri a sìr helyét.Hürrem elhatározza hogy el kell lopniuk Sahtòl a dokumentumot amivel törbe csalta a velencei kölcsönnel.Sah elindul a szultánhoz de Drinápolynál megtámadják.Megfenyegetik ha nem adja át a dokumentumot akkor megölik Gülfemet.Ùgyanis Gülfem is vele tartott.Sah átad egy dokumentumot de nem azt amit követelnek.Majd folytatja ùtját és átadja a terhelő dokumentumot a szultának Hürrem ellen.Hürrem a palotában megkapja az áll ìratott és látja hogy az nem az ami neki kell.Tudja hogy Sah már a szultánál lehet.

2013. júl. 27. 15:25
Szerintem is Ayşe Hafsa a legszebb nő, pasik közül meg egy sem jön be. Ha nagyon kéne választani, akkor Ibrahim.
891. 46f2f563a1 (válaszként erre: 890. - Grizus)
2013. júl. 27. 09:57
Mégegyszer irom de picivel előbb leirtam,igen el fog vetèlni.
890. grizus (válaszként erre: 885. - 46f2f563a1)
2013. júl. 27. 05:14
Hatidze vetélni fog? Vagy már meg is volt? Én felvételről nézegetem... olykor...
889. grizus
2013. júl. 27. 05:12
Szerintem vontatott a sorozat. Állnak, néznek... kicsit unalmas. Legalább a ruhák szépek, meg a hajak.
888. Trixyke
2013. júl. 26. 19:41
Bocsánat!Fiadat helyett Gulsaht akartam írni!:)
887. Trixyke
2013. júl. 26. 19:38

Számomra Hürrem a legkülönlegesebb.sokféle arca van,de sztem pont ezért jó színésznő!

Fiadat viszont tényleg randa.

886. Fiatal nő (válaszként erre: 885. - 46f2f563a1)
2013. júl. 26. 19:20
Köszönöm! :)
885. 46f2f563a1 (válaszként erre: 884. - Fiatal nő)
2013. júl. 26. 18:35
Hamarossan Hatidze vetélése ùtán 3-4rész kábé.
884. Fiatal nő (válaszként erre: 881. - 46f2f563a1)
2013. júl. 26. 18:08
Nekem az a kérdésem, hogy Gülşah mikor szúrja le Gülnihalt? Kb. melyik részben? :)
883. Fiatal nő (válaszként erre: 871. - L.luiselotte)
2013. júl. 26. 18:01

Szerintem meg a velencei dózse lánya lesz a legszebb nő a sorozatban. :P

Amúgy Ayşe Hafsa, ha választani kell...


Pasik közül egyértelműen Szulejmán. Aztán Matrakos és Ibrahim.

882. Cippora (válaszként erre: 880. - 46f2f563a1)
2013. júl. 26. 17:30
Köszönöm :)
2013. júl. 26. 17:13

Ma nincs időm egy egész török részt leírni,ìgy csináljunk kérdezz-felelek napot.Ma kérdezen mindenki amit nem ért vagy zavaros mindegyikre megpròbálok válaszolni.

Üdv Hajni-lipe

880. 46f2f563a1 (válaszként erre: 861. - Cippora)
2013. júl. 26. 17:10

Ùtána néztem ennek,mert nem emlékeztem rá.

Szulejmán:Hürrem te engem szeretsz vagy a hatalmat?

Hogy mondhatad azt Mihrimahnak hogy a palota a tiéd?Mindenki el fog tünni aki az ùtadba ál.Először Izabella majd Valhidem,Ibrahim,Máhidevrán és végül Musztafa is!

Hogy érteted ezt?

Hürrem:Èn téged szeretlek Szulejmán.Amit te szeretsz azt én is.

Szulejmán:De milyen áron? Nekem ilyen szerelem nem kell.Ha mindenkit el kell veszitenem ahhoz hogy szeress akkor inkább hagyuk ezt Hürrem,ez nem szerelem.

Hürrem:Akkor inkább ölj meg.Ölj meg mert én nélküled nem tudok élni.

Ekkor kapja el a torkát!

Szulejmán:Miket beszélsz Hürrem?

Majd a szenvedélyes csòk következik.

879. Cippora (válaszként erre: 878. - 46f2f563a1)
2013. júl. 26. 15:33
De "kedves"...elcsábítja,gyereket csinál,aztán már nem szereti.Mondjuk sajnos a való világban sem ritka az ilyesmi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook