Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
247. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 246. - Gyorki maria)
2009. ápr. 8. 14:32
Szerinted kétgerince van az embrenek ?
2009. ápr. 8. 09:30
Igen!!!
245. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 244. - Rozália)
2009. ápr. 8. 07:54

A leghumánusabb , hogy visszaveszi a százalékot ?

Ha valakinek vissa veszi a százalékát akkor a régi 50 % -k ra 27.000.- Ft kapp. Most már azt sem.

Mire elég ez a adomány.

Ha kitudja fizeti a számláit , talán akkor miből lél?

Munkát nemkapp!

Ha olyan a betegsége akkor többet jár orvoshoz mint dolgozna.

Vagy olyan természetű a betegsége amivel képtelen dolgozni pláne napi 8 Órát.

4 órás munkalehetőség kevés.

Ha betöltötte az ötvenévet nemkapp munkát.

Volt olyan akinek odairták , hogy a rehabilitációja részlegesen javitott z állapotán.

Gerincet nemterhelő ülőmunkát végezhet renndesmunkaidőben.

Ezt egy nyakipockorong műtéten áteset, és gerincproblémákkal küszködő valakinek irta le egy orvos.

Talán kétgerince van a betegnek ?

244. Rozália (válaszként erre: 243. - 1ebb4c5670)
2009. ápr. 6. 05:48

Néha van olyan érzésem, hogy "ki van adva" az orvosoknak egy irányelv. Valamit kezdenie kell a beteggel, és akkor még az a leghumánusabb, ha "csak" a %-ából vesz vissza és mivel tényleg beteg az illető, nem küldi rehabilitációra.

Szerinted?

2009. ápr. 4. 07:54

Mi egy másik közösségi portálon az igazán rokkantak akiknek a százalékát vették vissza .

Azok problámáit gyüjtjük össze.

Kimondottam a ORSZI -ben mükődő orvosok felelőtlen és visszás vizsgálatait tapasztaló igazán beteg emberek észevételeit és gyébb dolgokat gyüjtjük össze.

A magyar nyugdijrenszert vizsgálatát többoldalról is megkell nézni.


Pl: Milyen egészségi állapotban van a lakosság munkaképes része.


Tragikus.

Sokan ugyvéljük , hogy a mai ötvenesek közül nagyon kevesen fogják megérni a nyugdijt.


De talán ez is a cél!

242. Rozália (válaszként erre: 240. - Pandáné)
2009. ápr. 1. 09:10
Nem bántó szándékkal írtam....:(
2009. márc. 31. 19:45
igen
240. pandáné (válaszként erre: 239. - Rozália)
2009. márc. 31. 19:44
Köszönöm a kedves hozzászólást/reakciót.Mivel hasonló a téma,és feltételezem,nem csak rokkantnyugdíjasok látogatják a fórumot,gondoltam,lesznek olyanok,akik tudnának segíteni....
2009. márc. 31. 18:54
Szerinted van itt olyan, aki dolgozik? Talán a nyugdíjasok között.... Persze, lehet, hogy tévedek.
238. Rozália (válaszként erre: 237. - 1ebb4c5670)
2009. márc. 30. 14:39
Sőőőt! Ahogy kinéz - néztem az előbb a parlamenti közvetítést - ez is biztosan csak rosszabb lesz.:(
237. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 236. - Rozália)
2009. márc. 30. 12:14

Nem eről szól a mai élet.

Sokan vagyunk mi ötvenesek.

Mi ittuk meg a nagyrenszerváltást következményeit.

Aki akkor elveszette a munkáját , sokan voltak ilyenek.

Vagy sikerült neki vállalkozásba kezdeni , vagy talált olyan munkahelyet ahol foglalkoztatták.

De ez nem mindenkinek sikerült.

Betegség , vagy nemtalált csak fekete munkát.

Aki beteg ma az nemszámithat semmi jóra.

Nincs semmi alternativa ahol a kitudja hányféle betegséggel küzködő embereket lehetne foglalkoztatni.

Nincs aki ebbe belevágna .

Az állam pedig nemtörődik vele.

236. Rozália (válaszként erre: 235. - Anyuca66)
2009. márc. 30. 08:00

Erre most mit mondjak, mondd meg őszintén.

Persze, alkalmazzák inkább a fiatalokat. De akkor minket, akik betegek vagyunk, és ledolgoztunk már annyi évet, amennyi idősek ezek a fiatalok még nincsenek is, hagyjanak legalább élni...

2009. márc. 30. 06:34
A hosszú hajú-combú szőke, az kell!! Inkább mint a 50 éves...
234. Rozália (válaszként erre: 233. - 1ebb4c5670)
2009. márc. 28. 09:46

Ez így van, én is tudok ilyenről...:(

Én annak is örülnék, ha könnyű irodai munkát el tudnék végezni... Az idegeim nem engedik:( Meg nem is akarnak 54 évesen foglalkoztatni - hiába van a sok év tapasztalata.

2009. márc. 28. 08:04

Egy nagy közösségi portálon pont eről a témával kapcsolatos topikot inditottak. Ott igen csak kitárgyalják ezt a témát.

Sokan nem mernek beszélni róla, hogy milyen megalázóan beszélnek vele. Az igazán beteg vagy nemkapja meg a tényleges százalékot.

Ugyanakkor meg a lerokkantositottak jó része tudd napi tobb órás nehéz fizikai munkát végezni.

2009. márc. 27. 10:33

Sajnos nekem is vannak negatív tapasztalataim,amit tavaly nem is bírtam ki,hogy ne mondjam el a kedves doktorúrnak,mikor vizsgált.

Azt gondolják,hogyha nem nyafogsz ott Nekik,hanem normálisan mész be eléjük,akkor kutya bajod.

Az egyik betegtársamtól azt kérdezték,hogy milyen beteg maga,hogy még nincs tolókocsiban:-((((

Egyszerűen felháborító....,és még sorolhatnám...

231. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 229. - Rozália)
2009. márc. 27. 07:54

Ez igy van !

Eltüntetnek diagnózisokat, amit a szakorvos diadnosztizált.

Bocs , hogy ezt írom , de csoda , hogy rákosként 100 % ot megadták.

Talán ők még erre is "tudtak" volna gyógyszert.

A hangnem az vérlázitó . A közönyösség ugyszintén.

2009. márc. 27. 05:27

3 hétre kaptam tőlük választ. Maradt az 50 %, ami ugye az új rendszerbe,40%.

Itt a tavasz, és katsztrófális számomra hogy mennyire fáradt vagyok. már d.e. Igaz korán felébredek. pedig alhatnék, mert meló az nincs. Sőt az egyik volt kolléganőm képzettsége megfelelt volna egy munkáltatónak. Persze a szép hosszú combú szőke kell nekik..

Tudjátok valahol ez " kirakati baba szerep ", nem ????

229. Rozália (válaszként erre: 227. - 1ebb4c5670)
2009. márc. 27. 04:48

Figyeljél ide: engem, amikor rákos lettem, 100 %-ra rokkantosítottak le.

Ennek ellenére pökhendi, megalázó viselkedésük volt! Ennek ellenére a kérdéseire nem várta meg a válaszomat. Tehát, nem érdekelte.

És ez azóta is így van...

2009. márc. 26. 17:48
Igen!Aki valóban rokkantnyúgdíjas,annak nem kell félnie.
2009. márc. 26. 17:41

Sziasztok !

Már többször benéztem ide és olvastam is az írásaitókat.

Van ilyen és olyan vélemény.

De egyben mindenki egyett ért, hogy a nagytöbbség megvette a 67%-s rokkantságit.

A 50 % -ok pedig az igazán betegek akik vagy semmit vagy azt 27.000- Ft kapják ami még az éhenhaláshoz is kevés.

Nagyon sok emberrel találkoztam személyesen vagy itt a neten akik a felülvizsgáló orvosok pökhendiségére, nemtörődömségére és még kitudja mit lehetne még elmondan róluk.

Csak egyet nem, hogy lelkiismeretesen végeznék a munkájukat.

Aki beteg az beteg .Az nemud napi 8 -10-12 órát dolgozni bármi is legyen az.

Sajnos a mai 50 -s korosztály szabályosan halálra van itélve ha beteg .

2009. márc. 4. 14:02

Volt kolléganőm is várt a válaszra közel 2 hónapot. Kíváncsi vagyok én is. Valóban az egészségeseket is " leépítik ", velünk meg mi lesz ?

Takarító tanfolyamot nem írták alá, " alkalmatlan ", a neurológusom csodálkozott ezen. Otthon is fel kell menni a létrára..? ?

225. 413ecaf526 (válaszként erre: 224. - Rozália)
2009. febr. 27. 08:09
Nagyon igazad van!A kórházi papírjaimat nézte meg nekem is,igaz volt is belőle,sajnos.De reumakezelő lap nem érdekli.Azt a nyomtatványt vette el amit most a háziorvosnak kellett kitöltenie.Össze volt berhelve a papírom de látszott mik érdekelték,tőlem is kérdeztek dolgot dohánytom-e,iszom-e,vezetek-e,hát egyiket sem.Asztmás vagyok.Jogsink még jó,hogy nincs mibőltartanánk fent az autót,ebből a nyugdíjból nem ugrálhat az ember,pedig én dolgozni akartam és nem beteg lenni,de nemtehetünk róla ha ezthozta a sors.De van aki vidáman megvan és csak akkor ugrál mikor kapja a behívót!
224. Rozália (válaszként erre: 222. - 413ecaf526)
2009. febr. 26. 19:07

Én az elmúlt 6 évben voltam egy párszor felülvizsgálaton, de mindig az előző felülvizsgálat óta keletkezett papírok érdekelték őket kizárólag. Ha valaki többet is be akart adni, ott várták meg, amíg kiszedi...

Nézz oda, az a véleményem, aki beteg, az biztosan eleget jár vizsgálatokra, netalán kórházban fekszik. Annak van gondja, aki nem igazán beteg...

Mert csak a "nehezebb fajsúlyú" papírokat szeretik... A labor, meg a röntgen nem ezek közé tartozik.

223. Rozália (válaszként erre: 218. - Supin)
2009. febr. 26. 19:05
Én is jártam így egy alkalommal. Legközelebb felhívtam a figyelmüket rá... Ennek ellenére legutóbb - szeptemberben - azt írták (holott benne kellene, hogy legyen a számítógépben szerinem), hogy 12 osztályos gimnáziumi végzettségem van:))) 54 éve vagyok. Még fel sem volt találva akkor, amikor én középiskolába jártam...:))
222. 413ecaf526 (válaszként erre: 220. - Anyuca66)
2009. febr. 26. 16:37
Én jan 15.én voltam,de még nemkaptam papírt,és beszélgetésről nem volt szó pedig én 63-as vagyok.Tőlem is az utólsó felülvizsgálat óta szerzett papírokat kérték.Novemberben lettvolna esedékes a hívás 2 hónapott csúszott.
221. supin (válaszként erre: 220. - Anyuca66)
2009. febr. 26. 15:03
Olvastam én is,hogy mos tmár REHAB van. Könyörgöm az egészségest is elküldik. Nincs munkahely... Mi ez???
2009. febr. 26. 13:42

Tegnap voltam felülvizsgálaton. Előtte pedig 4 évvel. A neve megváltozott az ajtókra ez van írva : Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet. ( Nem tudom mikor lett ez a nevük ). Nem ( csak ) az előző 3 havi leleteket kérik, hanem, az utólsó vizsgálat óta keletkezett leleteket is. Vagyis nem árt ha rendszeresen jár az ember controllra. Nekem fél évente kell, és megyek is.

Ja és aki 1957 után született annak még egy beszélgetésre kell mennie. Milyen munkát, és hány órába tud vállalni. Itt azt is megtudható milyen szakmát választhatsz ha szakmai átképzésre mész.

219. supin (válaszként erre: 204. - Abri)
2009. febr. 25. 12:04
Az ilyet kellene felülvizsgálni!!!
218. supin (válaszként erre: 216. - Rozália)
2009. febr. 25. 12:02

igazad van. Nekem be van írva ,hogy dohányzik-soha sem cigiztem.

8ált.a végzettségem holott érettségi+ szakmám van.

A vőm mikor elolvasta egyből azt mondta ez nem énrólam szól.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook