Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2010. okt. 22. 16:07
Addig, amíg nincs törvény se pro, se kontra, szerintem tök mindegy ki mit mond, ki mit ír. Addig minden csak találgatás, magánvélemény. Majd ha lesz törvény, ami kimondja és lehet rá hivatkozni, akkor igen. Akkor hiteles lesz, akár rossz, akár jó.
756. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 754. - Rozália)
2010. okt. 22. 14:45
Kuruz Árpád aki készitette ezzel agyamentel a riportot. Sőt még meg is jelentette!
755. salabakter (válaszként erre: 711. - 47aa244e13)
2010. okt. 22. 09:30
Te nem vagy normális,amiket írsz!Na erre biztos megkapnád a 100%-ot!Próbáld csak ki!!
754. Rozália (válaszként erre: 753. - 1ebb4c5670)
2010. okt. 22. 08:51

Ki az a Kurucz Árpád? Mert ha egy senki, akkor beszélhet nyugodtan.

A Népszabadság amúgy is ellenzéki újság, nem fűződik érdeke ahhoz, hogy bárkit megnyugtasson. Sőt. Ahhoz fűződik érdeke, hogy minél nagyobb tömegeket tartson bizonytalanságban.

753. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 750. - Kiváncsifáni)
2010. okt. 21. 20:27

Erre a cikre irt válasz jogi fórumra Petrássy ügyvéd úr

az Tisztelt Fórumozók!


A jelenlegi „gyakorlatban“ szerintem az a legfelháborítóbb, hogy egyesek nem is tagadják, hogy fiskális okokból meghatározott számú rokkantsági nyugdíj-ellátást vissza szándékoznak vonni. Mint ahogy „Jácintka“ lentebb idézi:


"Népszabadság Kurucz Árpád


… Már idén hozzá kell nyúlni a rokkantnyugdíjas ellátáshoz, és a 400 ezer rokkantnyugdíjas felét ki kell küldeni a rendszerből…"


Ha az lenne a megfogalmazott cél, hogy mondjuk „körültekintőbben“, „alaposabban“ kell vizsgálni a jogosultságot főként az ÖEK tekintetében annak érdekében, hogy a kiszűrjék a különböző módszerekkel (lsd. miskolci ítélet) jogosulatlanul ellátáshoz jutottakat, ezen megfogalmazás elfogadhatóbbnak tűnne. Aki ténylegesen jogosult az marad a „rendszerben“, aki nem az „megy”. De honnan tudja a nyilatkozó, hogy éppen a 400 ezer felének kellene mennie ? Átnézte valamennyi érintett anyagát, s annak alapján szakmai véleményét közölte ? Vagy a költségvetési szempontok alapján kalkulált szám a 400 ezer fele ? Az előbbi aligha valószínű, az utóbbi pedig elfogadhatatlan és jogellenes, azt sugallja, mintha statisztikai iránymutatás és elvárás lenne a minden második igénylő ellátásának a visszavonása ! Holott (elvileg) kizárólag orvos-szakmai és foglalkoztatási szakértői szempontoknak szabadna érvényesülniük.

Aztán kap a rokkantnyugdíjas egy ORSZI véleményt, melynek indokolása gyakorlatilag nulla, az ORSZI – ha beavatkozóként részt vesz a perben – érdemben nem nyilatkozik, a bíróság felhívásaira rendre nem reagál. A nyugdíjbiztosítási igazgatóság pedig „széttárja a kezét”: ő nem ért az orvosi kérdésekhez, az ORSZI szakhatósági állásfoglalására kénytelen hagyatkozni. Az orvosi kérdésekben pedig értelemszerűen járatlan felperes pedig a bíróság által kirendelt orvoszszakértő jóindulatában reménykedik.

E rendszer és gyakorlat, beleértve a bírósági felülvizsgálat menetét is, elfogadhatatlan.


Dr. Petrássy Miklós ügyvéd, belgyógyász szakorvos

752. Rozália (válaszként erre: 750. - Kiváncsifáni)
2010. okt. 21. 05:47
Még szerencse, hogy ez a Gazdaságkutató Zrt. elnökének VÉLELME, hogy így lenne jó és nem a Kormány rendelete...
2010. okt. 19. 18:22

Az a jő hogy mindent meglehet magyarázni mindennel,csak nem mindenki érti,

hogy miköze van neki a forint röpködéséhez,amikor még menni is alig tud.

2010. okt. 19. 16:58

Rokkantnyugdíjasok százezreinek mennie kell

2010. október 11., hétfő 14:02 Népszabadság



"A Századvég Gazdaságkutató Zrt. igazgatóságának elnöke úgy véli, hogy elérhető a kormány által jövőre tervezett 2.5%-os gazdasági növekedés. Heim Péter a Népszabadságnak adott interjújában elmondta: jelentős tartalékok vannak a lakosság fogyasztásában: ha nem száll el a forint és valóban lesz adócsökkentés, akkor a lakosság zsebében több pénz marad jövőre.

Heim Péter beszélt arról is, hogy az egykulcsos szja rendszer létrehozásához a kiadási oldalon is drasztikus beavatkozásra van szükség. reálértéken be kell fagyasztani lényegében az összes kiadási főösszeget, kivéve a rendvédelmet és az egészségügyet.

Mint mondta, már idén hozzá kell nyúlni a rokkantnyugdíjas-ellátáshoz, és a 400 ezer rokkantnyugdíjas felét ki kell küldeni a rendszerből. A közgazdász úgy véli, a rokkantnyugdíjasok fele valószínűleg munkanélküli lesz, a másik fele most is dolgozik, csak feketén.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság által közzétett 2009-es statisztikák szerint a korhatár alatti rokkantsági nyugdíjasok átlagellátása 69 992 forint havonta. Hazánkban 370 934 korbetöltött rokkantsági nyugdíjas és 379 326 korhatár alatti rokkantsági nyugdíjas van. Ha idevesszük a rokkantsági- és a rehabilitációs járadékosokat is, akkor az ilyen típusú ellátottak száma összesen megközelíti a 800 ezer főt.

A 379 326 korhatár alatti ellátottból 186 883 férfi és 192 443 női rokkantsági nyugdíjast tartanak nyilván. A férfiak átlagellátása (a főellátás és az egyéb ellátások összesen) 71 880 forint, míg a nők havi 66 216 forintban részesülnek."


Ez a magyarázata annak, hogy miért veszik vissza a rokkantsági fokozatokat. A tervezett intézkedés drámai lesz a valóban beteg, sérült emberek számára is.Együtt érzek azokkal az emberekkel akik nagyon súlyos, krónikus betegségeik miatt lettek rokkantositva.Ezek a betegségek az évek előrehaladtával, a legjobb orvosi kezelés ellenére is általában stagnálnak , gyakrabban azonban súlyosbodnak.Az Ő esetükben valóban tragédia a visszaminősités.

2010. okt. 18. 18:57

Én felvetten annakidején,de utánna engedélyezték a részletben való visszafizetést,

mert a határozat szerint -"a kifizetett ellátás felvétele Önnek nem felróható"

748. Aranka2
2010. okt. 18. 17:12
Ma jött a pénzes postás. Miután okt 1-től megszűnt a szoc.járadékom nem vettem át. Fogalmam sincs ,hogy most jól tettem e? A fellebbezést pénteken postáztam.
2010. okt. 18. 14:35
De megható,egy a százból és a többi 99?
2010. okt. 18. 10:42

Ugylátom ide keveredtek olyanok akik nemtudnak emberi hangon beszélni - írni egymással.

Én 10 éve vagyok rokkant majd járadékos.

Nagy mütét és egyebek után minősitettek vissza.

De nem kiabálok kigyót békát a nyugdijasokra akik 35 40- 50 évet dolgoztak le.

És nem is akarmilyen körülmények között.

Van aki nő létére lakatos munkát végzett.

nehéz munka ! Eredménye kilazult szalagok amely eredménye vizelet és egyébb problémák .

Az egészsége romokba .

Nagy kegyesen el engedték előnyugdijba 41 év munka után.

Tudni kell külömbséget tenni !

2010. okt. 17. 20:54

Nekem még annyit sem adnak,az-az semmit mert a "leszázalékolás" előtt nem

dolgoztam félévig.Az elkövetkező 12 évben,mig 65 nem leszek-és nagyon remélem

nem élem meg(végig)-nem is fogok kapni semmit,ez igy van kitalálva.

Szociális segélyt az önk.meg akkor ad ha vállalom a közmunkát,de azt sem

birnám 1-2 óránál tovább,meg az orvos sem írná alá.Meg sajna nem putriban

lakunk,adjuk el mondták és éljük fel a pénzt és majd utánna adnak segélyt.

Kivánom,hogy valamennyi jólmegérdemelt nyugdijas élje át ezt az érzést.

2010. okt. 17. 20:01
Nem semmi a stílusod!De örülj neki hogy tudsz dolgozni!Én is szívesebben dolgoznék,minthogy a havi 27 ezerből "éljek"!Ennek az országnak addig kellesz amíg dolgozni tudsz,utána meg kit érdekel mi lesz veled?
2010. okt. 17. 17:59

Engem mit szidol én megértelek,sajnálom,hogy elvették a nyugd-jadat,de most ez a divat.

Lehet fiatal vagy és nem tudod,annakidején voltak a kulákok a papok most a betegséggel

küzködő emberek,akiket meg kell alázni,kivetni a társadalomból,mint ingyenélő haszna-

vehetetleneket.Nincs semmi uj a nap alatt,keresnek mindig valaki bünbakot.

742. Emili0418 (válaszként erre: 739. - 47aa244e13)
2010. okt. 17. 17:27

te is ribanc vagy!!!!!!!!

te legalább látsz

741. Emili0418 (válaszként erre: 739. - 47aa244e13)
2010. okt. 17. 17:26

én 8 ótát dolgozom riban!!!

de 4 óra utána szemem folyik, alig látok.

mit tehetek????

2010. okt. 17. 17:25

rohadt kis kekeckedők azok akik fikáznak itt minket!!!!!!!


kidobtak minket és mit tehetünk te élj meg 27ezerből b..meg.

de nem baj a másik szemere is megvakulok és akkor talán iii-dik csoportos talán lehetek.


te kis ribanc

2010. okt. 17. 17:24

Az igen nagy inteligenciáju verebeknek én is csak azt tanácsolom legyenek megáldva

egy jóadag szemmelveréssel,hátha kinyílna a szemük és látnának valamit a körűlöttűk

lévő világból.Az iskola bezárása után én sem azért mentem el négyórás kisegítőnek

egy ovodába mert az nagyon megérné,hanem valamit azért a család asztalára nekem is

lekellett tennem és az a négyóra sokszor felért tizzel.Viszont örültem neki,mert

hasznosnak éreztem magam,nem ugy mint most soszor alig tudom még magamat is ellátni.

Biztosan nagyon lusta vagyok,azért van mondják azok akik annyira intaligensek,hogy

már látásból is rögtön megitélik az embert.

738. Emili0418 (válaszként erre: 737. - Kiváncsifáni)
2010. okt. 17. 17:23

csak annak jár a pofája aki nem volt még beteg.

de amit művelnek velünk...

tudod milyen az mikor 4 óra szgép használat után már nem látsz?????


aki ezt nem tudja átérezni az járjon így!!!!!!!!!!!!

737. kiváncsifáni (válaszként erre: 735. - Emili0418)
2010. okt. 17. 16:22

Én abszolút nem örülök és örülnék senki bajának.Betegnek lenni valóban rossz dolog, tudom mert magam is az vagyok!!!

....hát igen!

Látom, hogy nem csak az egészséged hiányos hanem az inteligenciád is!

2010. okt. 17. 15:45

Ez nagyon bátor írás ami téged minősít:(

Kár rád pazarolni az időt DDD

735. Emili0418 (válaszként erre: 733. - Kiváncsifáni)
2010. okt. 17. 12:56

örülnék neki ha ti is ebben a cipőben járnátok!!! majd megtudnátok!!!!!!!!!!!!!!

rühesek!!!!!!!!!

734. Emili0418 (válaszként erre: 731. - 40435425ba)
2010. okt. 17. 12:55

figyelj, azért kell vhogy mégis dolgoznunk merft visszaminősítettek.

de mitől? és miért?

nekem nem jött vissza az egyik szemem világa!!!!

levettek 40re. erre 27e7zer jár. és a munk.központba kell járni.

de vhogy találtam irodai munkát egy ügynökség útján.


de!!!!! 8 órában kell és 4 óra után a szeme m ajd kifolyik - a jó szemem - ami már ha így folytatom nem kelsz jó.

de mit csináljak szted te nagyokos?

27ezerből hogyan fizessek rezsit, hitelt..és autóm nincs mert az luxus lenne.

733. kiváncsifáni (válaszként erre: 731. - 40435425ba)
2010. okt. 16. 23:03

Örülök, hogy Te érted!

Erről beszélek!!!

732. 47aa244e13 (válaszként erre: 731. - 40435425ba)
2010. okt. 16. 22:43
Na ezt én sem értem,most beteg vagyok és nem kapok semmilyen pénzt.
2010. okt. 16. 22:17

Nem értem valaki ha beteg ,hogy tud dolgozni.

Én csak annak adnék pénzt aki tényleg beteg. Mert aki dolgozni tud az ne kapjon plusz pénzt.

2010. okt. 16. 22:04

De jólenne 40 évesnek lenni.Eddig jó 20évet dolgoztam "teljesétéküként" és fél év mulva

rokk. nygd.-ként,hivatalosan 4órában kisegitő voltam jó 10 évet,

a fizum a nyugdijjal éphogy elérte a minbért.

Nagyon eltartott voltam,a fizetésem járadékát talán visszakaptam vagy kicsit többet.

Ezután majd eltart a család,jobbhijján,mert senki,semmi másra nem számíthatok.

2010. okt. 16. 21:37

Én most a doktornő unszolására mentem az Orszihoz,mert tudtam,hogy úgysem adnak többet

40%-nál,de azt mondta azért kell mert más lesz a státuszom!Eddig segélyen voltam,ami havi 25600-ft.De amikor azt mondtam neki,hogy már gondolkodtam rajta,hogy el kellene kezdenem inni,mert roma már nem lehetek,akkor biztos többet kapnák,csak nevetett és azt mondta az biztos.Ja és van 39 évem,és 198 napom,tehát ha csoda nem történik,akkor a 40 év munka viszonyom sem lesz meg,mert meló az nincs.Főleg bedolgozás,

mivel nem tudok eljárni,még a boltba sem!

728. kiváncsifáni (válaszként erre: 725. - 47aa244e13)
2010. okt. 16. 21:18

Azt hiszem nem értjük egymást!

A társadalomban vannak olyanok akiket ilyen vagy olyan okok miatt, de elkell tartani. Ebbe tartoznak többek között a nyugdijasok és a rokkantnyugdijasok is. A két réteg között van egy olyan különbség, hogy az egyik hozzájárult az eltartásának költségeihez, a másik pedig elvárja azt.Tisztelet a kivételnek de a rokkantnyugdijasok zöme feketén dolgozik. Akkor megkérdezem, ha feketén bir dolgozni miért kellene tovább eltartania az államnak? Azt, hogy a mai nyugdijakat miből fedezi az állam, azt sem Te, sem én nem tudjuk befolyásolni. Ezt még a nem "jól megérdemelt eltartottaknak" is illik tudni.A nyugdij korhatár emelésének okával mindenki tisztában van.Nem hiszem, hogy ezt itt külön magyarázni kellene. 10-15 éve, kb 20 éves munkaviszonnyal és olyan kb 40 éves életkorral sem lehetett elmenni nyugdijba.

Szerintem itt nem sértődött meg senki, mert nincs miért. A tények azok tények!

Tudomásul kell venni.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook