Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18445. Kőnig Claudia2017-02-24 10:23
Igen, a kalciumról már én is hallottam. Amúgy az endokrinológus azt mondta, hogy azért is jó lesz, ha szedek egy kis tiroxint, mert ez megakadályozza a pajzsmirigy újbóli kinövését. / Nekem van ilyesmire hajlamom, a mandulám 4x kinőtt / ha jól értem, Neked a tiroxin recidívákat okozott?. Egyébként az endokrinológus kezdi lecsökkenteni a Methotyrint, mert szerinte túlműködőből alulműködő leszek. Majd márciusban tudok elmenni vérvizsgálatra, de csakugyan aluszékony és fáradt vagyok, napi egy Methotyrin mellett. A műtétről semmi hír, majd egyszer telefonálnak, hogy másnap menjek be éhgyomorra. Nem tudom, ha akkorra alulműködővé válok, megműtenek-e?
Szviola, hogy vagy? Hol tart a kezelésed?
(válasz Szviola 18444. hozzászólására)

18444. Szviola2017-02-22 16:59
A kalciumot a mellék-pajzsmirigy sérülése vagy átmeneti zavara miatt szokták adni. Plusz az ödémásodás eltüntetesére kaptam én. Az első műtétemnél volt egy kis átmeneti zsibbadás, amire hozták a kalciumot, azt hiszem az egy héten belül helyre is állt.
B vitaminokat az elmúlt 5 évben nekem egyik doki sem ajánlotta. Ki érti ezt?
Ha mind2 lebeny oda lesz, akkor a sebész is írhat fel tiroxint, én attól kaptam az első reciket.
(válasz Kőnig Claudia 18443. hozzászólására)

18443. Kőnig Claudia2017-02-22 16:51
Az endokrinológus említette, azt hiszem, amikor a műtét utáni gyógyszerezésről kérdeztem, hogy esetleg kalciumot vagy B vitamint kaphatok. Szerintem az izomgörcsökre gondolhatott talán. Sőt, azt is megjegyezte, hogy lehet, hogy nem is kell hormonpótlás- holott említettem neki, hogy mindkét lebenyemnek búcsút mondhatok.
(válasz Szviola 18442. hozzászólására)

18442. Szviola2017-02-22 12:25
Egyiket sem, calcium sandozt kellett innom a hangom, es az alacsony kalcium szint miatt.
Neked ki javasolta? Sose hallottam még, érdekel miért?
(válasz Kőnig Claudia 18441. hozzászólására)

18441. Kőnig Claudia2017-02-22 08:55
Sziasztok!

A műtét kapcsán kérdezem, hogy milyen B vitaminokat szedtetek a műtét után? B6-vitamint vagy B12 vitamint, vagy Magne B6-ot?

18440. Szviola2017-02-21 19:48
Örülj neki, én a műtét utáni első hónapban 10kgt híztam, fogalmam sincs mennyi volt a tsh-m, és tök mindegy volt mit eszek, a végén már semmit, annyira leállt az anyagcserém, hogy, na....
(válasz Anita_89 18437. hozzászólására)

18439. Szviola2017-02-21 19:47
Csak azt nem tudom hova. Haza nem a gyerek miatt, a szüleimhez se, mert 150 km. Majd nezek egy satrat a parkban.
(válasz nagyhelga 18438. hozzászólására)

18438. nagyhelga2017-02-21 19:42
Márc 17, és igen, Pest :) Mire én megyek, te kijössz :D
(válasz Szviola 18436. hozzászólására)

18437. Anita_892017-02-21 13:33
Sziasztok!

Szerintem ez a hízás mindenkinél egyéntől függő. Nekem úgye 4 hónapja volt a műtét, még csak egy hónapja szedek hormont. Mint írtam nektek, egy hónapja kiderül, h 9,4 es a TSH, az orvos csodálkozott is, hogy nem híztam. Én főleg egy 2-2,5 éve kezdtem el hízni, azelött, mielött kiderül volna a göbös dolog. Kb 8 kiló ment fel, de vékony voltam nagyon, úgyhogy mostmár nem zavar a dolog. Én amúgy sok zöldséget és gyümölcsöt eszek és probálok egészségesen táplálkozni.

18436. Szviola2017-02-21 12:20
Szia, fogalmamsincs, mert nincs mérlegünk. De sztem nekem nem jött fel még semmi, holnaplesz 2 hete hogy nem szedem. Pár napja sokat alszom, de ezmeg valami influenza amit a gyerek hozott haza. Érdekes hogy vannak napok amikor jobban vagyok, mint mikor szedtem.... Mikor lesz a kezelésed? Pesten ugye? Nekem majd márc 10.
(válasz nagyhelga 18434. hozzászólására)

18435. Kőnig Claudia2017-02-21 11:20
Szia nagyhelga!

Szerintem mindenki egyéni érzékenység szerint reagál ezekre a dolgokra. Pl.nekem többször is volt túlműködésem, de egy grammot nem fogytam soha, a tesómnak 600-as TSH-ja volt, mikor felfedezték, hogy teljesen p. hormon nélkül van, de olyan vékony volt mint egy agár, kilátszottak a bordái. A pajzsmirigy műtétem után én is teljesen hormon nélkül leszek, tartok is a hízástól. Kérdeztem erről az endokrinológust, de nem reagált. Végül, sokadszori érdeklődésemre csak annyit mondott: majd ha elkezdjük a hormonpótlást, akkor le tudok fogyni.
Mindenesetre, + 2 kg nem tűnik soknak. Gondolom, ha odafigyelsz, zöldségeket ,stb eszel, akkor nem fogsz sokat felszedni. Most mennyi ideig leszel hormon nélkül?
(válasz nagyhelga 18434. hozzászólására)

18434. nagyhelga2017-02-21 08:45
Sziasztok!
Hormonmentes időszakban vagyok már sajnos, és már 2 kiló felugrott :( Ti miket és hogyan esztek, hogy lemenjen a plusz súly? Mert már nagyon zavar, szeretnék újra vékony lenni, csak itt ez a hülye kezelés... Utána sportolni is fogok, hogy mihamarabb lemenjen. Most meg a kajára lenne jó figyelni...

18433. Dorci5$2017-02-16 21:05
Nekem áprilist elejét mondta a sebész, de a pontos dátumot még jelzi... örítő a várakozás. Igaz múlt héten beszéltem vele. Működés, TSH érték jó. Bal oldali pajzsmirigyet kell teljesen kivenni. Göb majdnem 4 cm.
(válasz Kőnig Claudia 18432. hozzászólására)

18432. Kőnig Claudia2017-02-16 15:15
Szia Dorci5&!

Nem, még nem hívtak, de én is igyekszem mindenhova vinni magammal a telefont. Bár nekem február végére , de inkább március elejére ígérték a műtétet, nem tudom, a január 6-án levett labor eredmények mennyire lesznek még érvényesek.Tegnap voltam az endokrinológusnál, mert amellett hogy több göb is van a pajzsmirigyemen, még túl is működött, ezért nem végezték el a műtétet a múlt év októberében. Most napi 1 Methotyrin szedése mellet a TSH-m 1,25 lett, amit az endokrinológus nagyon szép leletként értékelt. Szóval efelől műthetnének.
Te hogy vagy? Láttam, Neked is van göböd, a p.mirigyed működése normális volt? Nekem mindkét lebenyt ki fogják venni, Neked is? Remélem, Te hamarabb túl leszel a műtéten, mint én.
(válasz Dorci5$ 18431. hozzászólására)

18431. Dorci5$2017-02-15 22:07
Szia Kőnig Claudia!
Hívtak már az időponttal kapcsolatban? Jelenleg én is mindenhová viszem a telefonomat.. Gyöngyösi kórházban lesz a műtétem.
(válasz Kőnig Claudia 18414. hozzászólására)

18430. Channa*2017-02-08 17:23
Igen!
Ilyen sokat számít!
Én minden reggel 4-kor veszem be a gyógyszert 1-2 korty csapvízzel, és utána 1 órát várok legalább a kávéval és fogmosással is.

Én úgy csinálom, hogy be van állítva a telefonom a gyógyszer beszedési időre, majd a tényleges ébresztésre is. Amikor először kelt a telefon, beveszem a gyógyszert, majd alszok tovább és kelek a rendes ébresztésnél.
(válasz Gracielita 18424. hozzászólására)

18429. Gracielita2017-02-08 15:15
Köszönöm a válaszokat! Ma voltam leellenőrizni a tsh-t és már csak 2, úgyhogy nagyon szépen lecsökkent! Megnyugodtam!!!! :)

18428. Anita_892017-02-05 18:23
Szia! Gracielita!

Én is L-tyroxint szedek, igaz még csak egy hete, nekem is azt mondta az orvos, hogy ha beveszed fél óráig nem szabad enni és enni. Az is nagyon fontos, h csak kevés folyadékkal szabad bevenni csak a gyógyszert. Azt olvastam fórumokon, h az még jobb ha, akár több idő is eltelik a gyógyszer bevétele és a reggeli között. Ha ezt betartod biztosan jobban leszel. :)

18427. Kőnig Claudia2017-02-04 15:04
Szia Gracielita!

Lehet, hogy nagyhelganak igaza van. Nen közvetlenül evés elött kellene bevenni a hormont. A tesómnak kb. 10 éve az elsö szülése közben elpusztult a pajzsmirigye, hormonpótlásra szorul. Ő mindig 5.15- kor veszi be a gyógyszert- oda van készítve az ágya mellé,-és alszik tovább. Csak egy óra múlva kel fel és reggelizik. Tudom, ez nagyon kényelmetlennek tűnik, de ő megszokta és remekül van.

18426. Kőnig Claudia2017-02-04 14:55
Szia Kisgizuska!

Gondolom,jobb lenne minél hamarabb megszabadulni a p. mirigyedtől, de az aprilis tényleg nincs már messze.
(válasz Kisgizuska 18421. hozzászólására)

18425. nagyhelga2017-02-02 22:09
Fél órának minimum el kell telnie a hormon és a reggeli között, szerintem ez lehet a baj. Próbáld meg, hogy hamarabb felkelsz és beveszed, és utána eszel. Meg inni se szabad nagyon, fél óra kell, hogy felszívódjon.

18424. Gracielita2017-02-02 17:35
Jajj még azt nem tettem hozzá, hogy minden reggel veszem be, és utána általában azonnal reggelizek - több oldalon azt olvastam, hogy ez gátolhatja a felszívódást. Na de ennyire? Eddig mikor egyetemre jártam a gyógyszer és a reggeli között általában fél-háromnegyed óra telt el. Ez az egy dolog változott, mióta itthon vagyok. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

18423. Gracielita2017-02-02 17:32
Sziasztok! Van egy kis gondom. Aki nem ismerne még - pajzsmirigy daganat miatt eltávolították az egész pajzsmirigyem. Thyroxint szedek, jelenleg 100at, minden második nap 125-öt.
Novemberben leállították a hormon szedését, hogy a véremből 1 hónap múlva megnézzék a TG szintet.
December 1-től újra elkezdtem szedni a thyroxint, mint eddig mindig. Az orvos március végére hívott vissza hormon ellenőrzésre.
Mivel mostanában nagyon fájtak az ízületeim, és fázott nagyon a lábam, illetve borzalmasan hullott a hajam, a testszőrzetem jó részen kihullott, a háziorvostól kértem vérvételre beutalót, ahol is kiderült, hogy a tsh-m jelenleg 10 felett van, és 0 egész valamennyinek kéne lennie. A gyógyszert az előírásnak megfelelően szedtem, mint eddig, az összes többi véreredményem nagyon jó volt. Kétségbe vagyok esve, hogy mi miatt nem szívódik fel a thyroxin. Járt már valaki hasonlóan? Lehetséges, hogy gyógyszert kell váltani?

18422. Szviola2017-02-01 21:21
Értem, azért az április mindjárt itt van. Lásd: tavaly februárban derült ki hogy van a nyirokcsomómban daganatos réaz, de csak októberre sikerült mindent tető alá hozni, a műtéthez. (Szoptattam még júniusig, az endós dokim sem sürgette a dolgokat)
(válasz Kisgizuska 18421. hozzászólására)

18421. Kisgizuska2017-02-01 20:03
Sziasztok. Úgy magyarázta a doki, hogy rák előtti állapot. Már vannak bizonyos gyanús sejtek,de mindenki mást mond. Doki szerint sürgősen műteni. Köszi nagyhelga a tanácsot, de én szerbiai vagyok. Itt kell valahogy megpróbálnom. Kis városban élek, itt ezek az orvosok még a diagnózis átmásolását is elszúrták, hogy ne ragozzam. Mindent magánrendelőben csináltattam, mert nyárig sem lett volna meg a kivizsgálás. Most megpróbálok időpontot kérni egy magánkórházba ahhoz az onkológus sebészhez, akihez egyébként is menni kellene, csak majd ki tudja mikor. Talán legelőbb április végén van időpont. Aztán ha elfogad magánúton, jöhet a pénztárca, gondolom. Ezt látom most egyetlen járható útnak.

18420. nagyhelga2017-02-01 08:44
Én is itt vagyok. Én Boér Andrást ajánlom az OOI-ben, szerintem ő az egyik legjobb pmműtétekben :) Ráadásul rendes is és mindent elmond :)

18419. Szviola2017-02-01 08:42
Itt vagyok.
Azt mit takar hogy akár jó is lehet? Hol tervezed a műtétet? Ha ilyen sos, tényleg ne halogasd, írd ide hol keresel hátha tud valaki segíteni!
(válasz Kisgizuska 18418. hozzászólására)

18418. Kisgizuska2017-01-31 18:58
Itt mindenki eltűnt? Megvan a citológiai eredmény. Hát...Akár jó is lehet, de előre nem tudni, majd műtét közben derül ki. Talán még nem fordult rosszra, bár már megjelentek Hürthle sejtek. Nagyon bizakodom. Nagyon sürgősen kell műteni. Most már csak egy orvos kellene, aki vállalja.Rajta vagyunk az ügyön ezerrel. Kinél mi újság?

18417. kristo_f2017-01-27 16:14
Napersze hős voltam :)
Nem is az eredményért vagyok nyugtalan, hanem a mindenféle mirigy panaszok miatt
Menjek endokrinologushoz, mondta a dokinő
A kórházban 100an vannak és rövid rendelési idők
Viszont az orr-füll-gége-nyaki mirigy osztály az országban az első/Péterfy/. Lehet felkeresem
(válasz Kőnig Claudia 18415. hozzászólására)

18416. Kőnig Claudia2017-01-27 09:25
Szia Szviola!

Egyáltalán nem baj, hogy válaszoltál, sőt köszönöm!
Egyszer műtöttek eddig, egy mióma enueklációm volt, akkor se harisnya, se fásli nem volt, de már a műtét előtt egy nappal váralvadásgátló injekciót kaptunk és a műtét után még 10 napig kellett injekciót adni magamnak.
Talán látod a fenti komentemet, megcsinálták a műtét előtti vizsgálatokat de majd március elején műtenek.
(válasz Szviola 18410. hozzászólására)