Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (10. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18930. Anita_892017-10-11 11:10
Szia Claudia!

Igen tényleg fura, h csak 100 mg gyógyszert kapsz,én a fél pajzsmirigyemre kapok annyit, de nyilván ez azért van, hogy folyamatosan hozzászokjon a szervezeted, a legtöbb esetben szerintem 25 mg-oz szoktak csak emelni fokozatosan.
(válasz Kőnig Claudia 18926. hozzászólására)

18929. Anita_892017-10-11 11:07
Szia bubuci!

Engem is az Onkológia Intézetbe műtöttek és rajtam lehetett bugyi. Igen velem ott volt anyukám, meg párom is. Az első két nap szerintem mindenképp kell segítség, főleg az öltözésnél, amikor benned van a cső, mert nem nagyon mozgathatod a fejed ide-oda. Nekem a cső 3 napig volt bent, az kicsit macera, de kibírható.
(válasz bubuci2017 18928. hozzászólására)

18928. bubuci20172017-10-10 18:28
Köszönöm a válaszokat, halasztani nem szeretnék, mert épp őszi szünet lesz, talán kicsit könnyebb lesz a férjemnek, hogy nem kell rohanni 5 felé a gyerekekkel, míg nem vagyok otthon.
A remegés mitől van? Az altatás mellékhatása? Eddig egy műtétem volt, de az gerinc érzéstelenítésben, akkor volt remegésem, még a fogaim is összekocogtak, eltartott 1-2 órát mire elállt.
Ma voltam a bölcsiben a kicsivel, jövő héttől kezdhetném a beszoktatást, de attól félek el fog kapni valamit (mondták, hogy biztosan beteg lesz a kezdetekben), akkor meg lehet, hogy én is elkapom, nem hiányozna a köhögő roham frissen műtve. Gondolkozom mi legyen, mert lábadozva nem bírok egy 2 évessel, de a bölcsi se tűnik most jó ötletnek, megpróbálok bébiszittert keresni.
Én még azt sem tudtam, hogy meztelennek kell lenni :-O
A teljes eltávolítás kb mennyi idő 2 óra alatt meg van a műtét?
És veletek volt rokon? Vagy meg van az ember segítség nélkül? Úgy néz ki, hogy max. apukám tud bejönni hozzám.
Szerintem a fájdalmat bírni fogom, de mégis mire számítsak? Fáj a nyelés, vagy sugárzik az egész nyakba, fejbe.
Még ezen a no wifin aggódok, nem gondoltam volna, hogy még internet sincsen, bezzeg ingyen wifi kellet a vizes vb-re .

18927. Meska782017-10-10 13:46
Én is hamar ébren voltam műtét után, és ki is engedtek wc-re, de jó is volt, mert a harmadik infúziós zacskó után már majd bepisiltem, bár én is remegtem, mint a nyárfalevél, utána pedig megszédültem.
Szerintem sem lesz gond, hogy épp meglesz, én bevállalnám akkor is.
(válasz Kőnig Claudia 18923. hozzászólására)

18926. Kőnig Claudia2017-10-10 11:19
Szia tjutka!

Örülök, hogy jól vagy! Magam is a hormonbeállítással bajlódom. Talán, mintha kicsit szárazabb lenne a bőröm, de nem vészes. Nekem, mint írtam utoljára 6 körül volt a TSH-m és most 100 mikrogrammot szedek. Csodálkoznék, ha elég lenne, azt olvastam, a normál napi adag kb. 150 mikrogram, nem hiszem, hogy teljes pajzsmirigy eltávolítás után a harmadát a mellékpajzsmirigy miatt megtartott mócsingok meg tudnák termelni, de ez majd nekem is novemberben derül ki.
(válasz tjutka 18914. hozzászólására)

18925. Kőnig Claudia2017-10-10 11:14
Szia Szviola!

Milyenek a képi eredmények? Van valamilyen plusz információ?
(válasz Szviola 18912. hozzászólására)

18924. Kőnig Claudia2017-10-10 11:11
Nem tudom, hogy van -e összefüggés, viszont vigyázz, nehogy elkapj valamilyen légúti betegséget, mert akkor tényleg elhalasztják a műtétet, legalábbis nekem Koltai doktor ezt mondta.
(válasz bubuci2017 18916. hozzászólására)

18923. Kőnig Claudia2017-10-10 11:08
Szia bubuci2017!

Szerintem a menstruáció miatt semmiképp se halaszd el a műtétet.
Az Onk. Intézetben- úgy emlékszem, itt fognak ,műteni- nagyon hamar éber leszel. Nekünk mondták is,hogy azt akarják, hogy minél hamarabb kommunikáljunk, ne aludjunk/ csak szunyókáljunk esetleg/ viszont fájdalomcsillapítót kérésre adnak.
Aki menstruált az egy bugyit a betéttel magán tarthatott, mert egyébként pucérnak kellett lenni. A Fej- Nyak Osztályon a szobákban beépített mosdó van WC-vel, nem kell nagyobb távolságra menni. Nekem pisilni kellett többször, és igaz, remegő lábakkal,de elvergődtem a beépített slozihoz.
(válasz bubuci2017 18921. hozzászólására)

18922. Böce2017-10-09 23:32
Esetleg el lehetne halasztani egy héttel a műtétet. Ezt is megkérdezheted a dokitól, és akkor neked sem lenne annyira kellemetlen.
(válasz bubuci2017 18921. hozzászólására)

18921. bubuci20172017-10-09 18:38
2 hét múlva megyek orvoshoz, persze rákérdezek, de gondolom ez nem rá tartozik , max azt mondja szóljak a nővéreknek, hogy segítsenek (gondolom). Ő elvégzi az operációt, puff majd csak lesz valami. Ja és ma hívott az a hölgy aki néha jött segíteni takarítani a lakást, hogy többet nem jön. Semmi se jön össze nekem mostanában :(

18920. Szviola2017-10-09 16:19
Szerintem kérdezed meg ott, hogy ilyenkor mi a menete a dolgoknak. Nem tudok ebben segíteni, mert n volt benne részem.
(válasz bubuci2017 18919. hozzászólására)

18919. bubuci20172017-10-09 14:28
Értem, köszönöm.
A műtét napján mennyire kába az ember? Betétet cserélni fel fogok tudni kelni? Nem tudom mi lesz ha a wc ig se tudok kimenni, a legnagyobb Tena ladyvel készülök, mintha szülni mennék, de pár óránál többet az se fog kibírni. Járt így már valaki, hogy műtét alatt éppen meg volt?

18918. Meska782017-10-09 11:20
Mellkas röntgenen szerintem csak azt nézik, hogy nincs-e valami elváltozás, gyulladás ami miatt ne lehetne műteni a pácienst.

18917. Szviola2017-10-09 09:12
A fagyasztásos teszt teljesen megbízható, ha jó helyről vett a minta. Nekem bejött. De ha a citologia pozitív, akkor az már pozitív.
(válasz bubuci2017 18915. hozzászólására)

18916. bubuci20172017-10-08 22:19
Még valami, nekem pár hete fáj a torkom és nem akar múlni. Bárkinek volt ilyen baja? Ez a pajzsmirigy rákkal van összefüggésben?

18915. bubuci20172017-10-08 22:15
Igen, valószínű igazad van, nem lenne jó 2 műtét, ha mégis rosszindulatú lenne. Úgy tudom van fagyasztásos teszt, de nem megbízható (hallottam olyat, hogy nem tudtak semmit megállapítani, majd a szövettan később rosszindulatú daganatot talált, és ment a beteg a 2. műtétre)
Nekem jól működik a pajzsmirigyem, minden vérképem, hormonvizsgálatom, tökéletes, egy kezdődő Hashimotot állapítottak meg, teljesen véletlenül, derült csak ki, hogy komolyabb bajom van (uh-n találtak egy 2 cm es göböt, tumor kizárása miatt javasolták a citológiát, ott meg rákos sejteket találtak) :( Tuti azért lett bajom, mert stresszes volt az életem az elmúlt időkben :(

Jó olvasni, hogy nem olyan vészes a fájdalom és a felépülés.

A mellkas röntgenen mit néznek? Helgának már elpanaszoltam, hogy éppen menstruálni fogok a műtét idején , hát ez sem dob fel, nekem nagyon durva az első 3-4 nap.Szét fog ázni alattam az ágy.
(válasz Szviola 18911. hozzászólására)

18914. tjutka2017-10-07 23:37
Szia Klaudia!
Örülök, hogy jól vagy. Én is a hormon beállításával küzdök kicsit, de nagy probléma nincs.
(válasz Kőnig Claudia 18907. hozzászólására)

18913. tjutka2017-10-07 23:33
Szia Bubuci!

Engem május 30-án Koltai doktor műtött. Nagyon jól sikerült a műtét, kivették mind a két pajzsmirigyemet. Semmi különös fájdalomról nem tudok beszámolni,gyorsan túl lettem rajta.Szerencsére jó lett a szövettanom. Most a hormonszint beállításával küzdök, novemberben megyek újabb labor vizsgálatra. Utoljára 3 hete 11 volt a TSH, így 125 mikrogrammra emelték a Letrox-ot. Híztam 3 kg-ot mindjárt az elején, de már leadtam, A legújabb, hogy száraz nagyon a bőröm, és hullik a hajam. Az Onkológián nagyon rendes mindenki, segítenek. Nekem nem ott van az endokrinológus, ő ajánlotta a Koltai doktort. A sebész elvégzi a dolgát, majd a többi már az endokrinológusé, persze egyszerű esetben.
(válasz bubuci2017 18906. hozzászólására)

18912. Szviola2017-10-07 07:56
Nekem meg van eredménye a spect CT nekem, de nem vagyok tőle elragadtatva, csak annyi van rajta, hogy a tervezett 3. műtétet nem javasolják.... Wtf??? De akkor hogyan tovább, mivan ott, mi nincs stb. Hétfőn kiderül. Akkorra ígérték a kép anyagot.
Közben több emberrel akivel találkoztam javasolták h váltsam le a dokit, azt is megmondtak hogy kire, és hajlok is rá, csak nem tudom hogy hogy.

18911. Szviola2017-10-07 07:52
Szia,
Fordítsuk meg egy kicsit.
Jobb lesz, ha mégis rosszindulatú, és még egyszer meg kell műtsenek??? Nem tudom ott van e gyorsfagyasztásos teszt, de mikor engem műtötték, azt csinálták, addig csak az érintett oldalt vették ki, amint ment az eredmény vágtak tovább és vették ki a bal oldalt is.
Kicsi gyerekkel, ilyen várakozási időkkel luxus lenne 2 műtét. Plusz stressz.
Ha még amúgy sem működik a PM nem mindegy hogy kint vagy bent van?
Bocsi, nem akarok okoska lenni, de itt a 6 év alatt már sokmindenkit kísértem végig. Sommindenkit láttam, sajnos.
(válasz bubuci2017 18910. hozzászólására)

18910. bubuci20172017-10-06 22:47
Kérdés a teljes eltávolításról:

Mondott olyat az orvos, hogy kis esélyem van arra, hogy nem rosszindulatú, de azért van rá esély. Nos amin pörög az agyam. Javasolja a teles eltávolítást, és mi van, ha a szövettan megállapítja, hogy mégsem rosszindulatú. Lehet ilyen? A biopszia szerint "nagy valószínűséggel malignus" de én bele fogok őrülni, ha még sincs bajom és kiveszik a pajzsmirigyemet
Semmi bajom, jól érzem magam, nem fáj semmim, mióta szedem két hete az euthyroxot már a torkom sem szorít.
Most mégis hogy mennek neki a műtétnek? Hogy mindent kivesznek, vagy én mondhatom, hogy ne vegyék ki az egészet?

18909. Meska782017-10-05 09:37
Mellékhatást szerencsére nem tapasztalok, nem híztam, igaz a cigiről leszokás óta odafigyelek a kajára, és napi kb. 20 percet tornázok is. Lelassulást, fáradtságot sem érzek szerencsére, csak annyira vagyok álmos, amennyire azt az időjárás és a korán kelés indokolja. :)

18908. Meska782017-10-05 09:35
Nekem is a teljes eltávolítás után rögtön írt fel a doktornő L-Thyroxint, azóta szedem. Holnap megyek az első véreredményemért (hormonszintet és kalcitonint néztek), utána majd megmondják, mikor kell menni legközelebb.

18907. Kőnig Claudia2017-10-03 10:47
Nos, minket/ a két szobatársam szintén a pajzsmirigyével bajlódott/ L-Thyroxin recepttel engedtek ki az onk. intézetből, azzal, hogy kezdjük el szedni. A Péterffy endokrinológiáján közölték, hogy a műtét után 6 héttel menjek hozzájuk, mart addigra ürül ki a p.hormon a szervezetből és akkorra derül ki, mekkora adag kell.
Szóval én nem szedtem a gyógyszert, és a műtétet követő 4. héten a TSH-m 89 lett. Akkor fogadtak az endokrinológián és elkezdtem szedni a gyógyszert. 6 hét múlva a TSH-m 0.23 lett, akkor csökkentették az adagot, és újabb 6 hét múlva a TSH 6,8 volt. Ekkor megint emelték az adagot, és majd nov. közepén kell visszamennem.
Emellett a libikóka mellet sem híztam. Amikor 89-es volt TSH-m- akkor egy kicsit puffadtnak éreztem magam,ami az ödémásodástól volt, ami ilyen magas TSH esetén "normális", de nagyon hamar elmúlt.
Ahogy a bőrgyógyászom mondta, a pajzsmirigy eltűnése egy hormonális krízis, és a szervezetnek meg kell szoknia, hogy kívülről kapja az utánpótlást, nekem a ciklusom a műtét után egy pár hónapig ingadozott, de aztán helyreállt.

A lényeg, amikor eltalálják a megfelelő gyógyszer adagot, onnantól kezdve eredményes lesz a diéta és a torna, ha szükséged volna ilyesmire a súlyod miatt.
Úgy tűnik, hogy a hormonszint ellenőrzése-6 hét-3 hónap között ingadozik, az talán megoldható, hogy ennyi időnként egy megbeszélt napra haza gyere külföldről. Az utókezelés persze más tészta.

18906. bubuci20172017-10-03 00:02
Sziasztok, köszönöm a tájékoztatást. Akinek kiveszik a teljes pajzsmirigyét,annak már a műtét után egyből gyógyszert kell szednie?

és azért is vagyok lehangolt, mert mi éppen külföldre költöztünk volna, a gyerekek miatt, és most miattam ugrott minden. Több év tervezés után most tudtunk volna menni és erre jött ez. Ha jól értelmezem, az utókezelések miatt (vérvétel, gyógyszerbeállítás) legalább fél év vagy egy év, hogy folyamatos kontrollokra kell járni? (ha már csak fél évente kéne menni kontrollra, akkor ki tudnánk menni max haza jövök kontrollra)

És mégis mire kell számítani? Hízás? Lelassulás? A menstruációra ennek van hatása?

18905. Kőnig Claudia2017-09-29 17:18
Elnezest a hibakert, mobilrol irok

18904. Kőnig Claudia2017-09-29 17:15
Szia bubuci2017!

Nem vagy selejt!! Megbetegedtél, de idejében nyakon csípik a bajt. Nekem pont 1 eve derult ki, hogy a gobokkel teli p.mirigyeimet ki kell venni. Az onk. intézetben Koltai Pálhoz kerultem. Mivel akkor túlmükodö volt a p.mirigyem, mondta, hogy rendezni kell a mukodest, utana johet a mutetmegkerdezte, van- e endokrinologusom, mert ha nincs, akkor az Onk.Intezetben keresnek egyet. Vegul 2017 januarjabal lettem mutheto es marc 27- en mutottek meg.Valoban nagyon sok a beteg es sok a csuszas. Pl en 11 orara voltam kiirva mutetre, de a 8 orara kiirt beteg vernyomasa hirtelen megugrott, s en kerultem a helyere. A mutetrol semmi panaszom nincs.A. Koltai gondos, korultekinto orvos. Egyebkent lehet, hogy Teged hamarabb mutenek, mert. nekem a mintavetel es az ultrahang is joindulatusagot josolt, ami be is bizonyosodott.Szoval akinek a mintavetel surgosseget igazol, az elobbre kerul a varolistan.

18903. Anita_892017-09-29 09:56
Szia!

Az én műtétem már majdnem egy éve volt. Kezdem az elejéről. Nekem csak a jobb oldali pajzsmirigyemet vették ki, a kórházban 5 napot kellett bent lennem. Műtétet követően 6 hét múlva van vérvétel, utána vissza kell mennned az orvoshoz, hogy a leleteid alapján eldöntse hány mg gyógyszert kell szedned. Nekem utána fél év múlva ugyanez megismétlödött, vérvétel és kiderült, hogy emelni kell a gyógyszeradagomon, utána meg 2 hónap múlva kellett visszamennem, akkor is kellett emelni a gyógyszeren, az most volt szeptemberbe. Legközelebb novemberbe megyek vissza. Viszont így, hogy már majdnem egy éve volt a műtét most majd kell mennem vérvételen kivül még ultrahangra és mellkasröntgenre is. Ha már beáll a gyógyszeradagom, akkor szerintem már csak fél évente kell kontrollra járnom.
(válasz bubuci2017 18901. hozzászólására)

18902. Szviola2017-09-29 09:37
Szia, voltam én is, pesten is, debrecenbe is.
Én már nem járok külön magándokihoz, felesleges, ha baj van ugy is visszaküld ide.
Műtét után általában 6 hónapra szoktak adni izotópot. Átlag, nem szentírás.
Én is most a Koltairól olvasgattam tegnap. Szimpatikus.
Ha van kérdésed szivesen válaszolok.
(válasz bubuci2017 18898. hozzászólására)

18901. bubuci20172017-09-28 13:28
Szia Anita! Ez az utó kezelés mégis mennyi ideig tart? tegnap a magánrendelésen nagyon kedves volt az orvos, és ígérte, hogy mindent elintéz nekem. Viszont nem találtam semmilyen információt az általa ajánlott orvosról, tehát biztos, hogy nem hozzá megyek . (így meg nem tudom vállalja e majd az utókezelést) De ahogy írjátok, jobb olyanhoz menni, akinek nagy tapasztalata van e téren, így nagyon megfogadom ezt a tanácsot. Boér doktorhoz bejelentkeztem.
(válasz Anita_89 18900. hozzászólására)