Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18870. Meska782017-08-24 15:34
Szia,
Engem Lévay Bernadett operált, ő ott van Boér mellett, hihetetlenül jó fej.
(válasz tjutka 18866. hozzászólására)

18869. Kőnig Claudia2017-08-24 15:11
Szia Szviola!

Tetszik ez az oktondi pocok, szerintem aranyos!
Megértem, hogy eleged van, de az izotópon kívül van valami gyógymódja enne a kórságnak?mert ha nincs, akkor talán mégis el kellene fogadnod a kezelést, hiába nem volt eddig hatásos- legalábbis nem olyan mértékben, ahogy az elvárható lett volna.
(válasz Szviola 18867. hozzászólására)

18868. Kőnig Claudia2017-08-24 15:08
Szia Meska!

Szerintem se aggódj! A háziorvosod biztosan jót akart és gondoskodni akart a kezelésedről, de igazán a szakorvos tudja, hogy a konkrét estben mi a teendő.Engem is Koltai Pál műtött, és a szövettant nekem is nagyon nyíltan értékelte, szerintem bízhatsz benne.
Amúgy ma voltam endokrinológusnál. A T3, T4 eredményeim még jók, de a TSH-m 6.95, tehát a thyroxint megint napi 100 mikrogrammra emelték.Az orvos szerint ez csak a műtét utáni szokásos ingadozás, mert 2 hónappal ezelőtt a TSH-m 0.23 volt és karácsonyra minden rendeződni fog.Hát, nem gondoltam, hogy majdnem 1 év kell ehhez/ a műtétem márciusban volt/ Mondtam neki, hogy kb. 1-1,15-ös TSH-t szeretnék, de szerinte 2 körüli a jó. Ez meglepett. Úgy olvasgattam itt a fórumban, meg máshol is, hogy az már inkább alulműködéses érték. Ti mit tudtok erről? Az orvosaitok hogy állnak ehhez?

18867. Szviola2017-08-24 15:03
Még ekkora oktondi pockot, marhaságot beszél.
Nekem ugye lett nycsomóban később, szóba sem jött semmi ilyen. Most is van még, de a doki meg se említette megint. Csak az izotóp. Bár én már nem vagyok benne biztos hogy felveszem 4jére is, ha eddig nem hatott, akkor mivaaaan? Amugy totál elegem van már ebből a mizériából.
(válasz Meska78 18865. hozzászólására)

18866. tjutka2017-08-24 12:59
Szia Meska!
Ne aggódj, ez egy nagyon rossz fontoskodás volt a házidoki részéről. Az a lényeg amit az operáló orvosod mond, hisz ő látta. Koltai Pál volt a te orvosod is az Onkológián, ugye? Ő nem kertel, kimondja, megmondja. Írd majd meg, mit mondott pénteken.
(válasz Meska78 18865. hozzászólására)

18865. Meska782017-08-23 13:49
Áááá, légyszi' nyugtassatok meg.
Mentem a házidokihoz, még nem enged dolgozni. :( Pedig én már maratont futnék.
Kérdezte, hogy milyen utókezeléseket fogok kapni?
Mondom még nem beszéltük a sebésszel, pénteken varratszedés, meg annyit mondott, hogy 3 hónap múlva kontroll.
Erre fel el kezdi sorolni, hogy ez azért nem ennyi szokott lenni, szoktak alkalmazni sugár- vagy kemoterápiát, hogy biztos kiirtsanak mindent.
Majd pénteken rákérdezek a sebésznél, de én még ilyet nem hallottam, úgy tudom, hogy ilyen drasztikus terápiákat már csak akkor alkalmaznak pm daganatnál, ha már nincs más megoldás. Jelzem, nekem ép szélekkel vették ki a tumort, minimális angioinváziót találtak csak, és a sebészem 100%-ra mondta, hogy nem terjedhetett szét.
Én megértem, hogy alapos akar lenni a házidokim, de azért sokkolni.... :S

18864. Böce2017-08-16 15:46
Én amúgy is sokkal jobban szeretem a hideget, a meleget meg nagyon utálom.

Az endokrinológus doki szerint a sebgyógyulás sem olyan jó nagy hőségben.

Azért a várakozás is rossz...
(válasz Meska78 18863. hozzászólására)

18863. Meska782017-08-16 15:11
Igen, a levegőtlen, meleg kórterem se jó, főleg ha hányingere van az embernek. Amúgy is folyt rólunk a víz. Ilyen szempontból tènyleg jobb lehet megvárni a hidegebb időt.
(válasz Böce 18862. hozzászólására)

18862. Böce2017-08-16 14:28
Igen és szerencsére negatív, így lehetett ennyit várni.
Nem akartam a nagy hőségben a műtéttel is szenvedni.
(válasz Meska78 18861. hozzászólására)

18861. Meska782017-08-16 14:08
Olvastam, hogy neked csak ősszel lesz. Jó sokat kell várod. :S
Biopszián voltál?
(válasz Böce 18860. hozzászólására)

18860. Böce2017-08-16 13:24
Szia!

Szuper! Igazán vagány csaj vagy, hogy ilyen könnyedén viseled.

Gyors és szép sebgyógyulást kívánok!

Nekem még nincs időpontom, valamikor szeptemberben lesz. Holnap megpróbálok beszélni a sebésszel.
(válasz Meska78 18859. hozzászólására)

18859. Meska782017-08-16 09:56
Na sziasztok. :)
Csövet kivettèk, mehetek haza. Jövő hèt pèntek varratszedès, kontroll 3 hónap múlva, thiroxint felírtak 50 mg-ot.
Szóval minden okè. XD

18858. Meska782017-08-15 22:25
Szia Claudia,
Remèlem most a második után is ilyen szèp lesz a heg, a sebèsz megígèrte.
Azt is megígèrte, ha már nem termelek a palackomba, akkor holnap haza is enged.
:D
Az első műtèt után nekem is volt vádligörcsöm, olyan, mint mèg soha, de a párom szerint azèrt, mert nem ittam eleget a nagy melegben, de lehet összefüggès akkor a pajzsmiriggyel.
Nekem is feltűnt, hogy nehezebben lèpcsőztem, pedig mindig olyan büszke voltam rá, hogy lèpcsőn vagy hegyen felfelè menet mindig èn voltam a leggyorsabb, nem hiába vagyok Bak. :)
(válasz Kőnig Claudia 18855. hozzászólására)

18857. Szviola2017-08-15 17:13
Szia, aranyos vagy, de ha izotópra kell mennem úgyis vissza kell jönnöm ehhez a dokihoz. Ördögi kör.
Pestre az izotópra nem mennék már vissza ha van más, ott ugye kaptam 2t, feleslegesen, ott sem jobb. Seholsem.
Annyi közben, hogy megismertem egy lányt, aki itt dolgozik a nukl. Med.en tud segiteni, bár a terápiára szinte csak ez a doki oszthat be...
(válasz Kőnig Claudia 18856. hozzászólására)

18856. Kőnig Claudia2017-08-15 11:30
Szia Szviola!

Sajnálom, hogy nem jól mennek a dolgok.
A SOTE II. belgyógyászzati klinikáján van egy endokrinológiai onkoteam. /link alább /
([link]
legközelebb 2017. szeptember 14-én 14:30-tól.
mellékvese, pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, hypophysis, valamint neuroendokrin tumoros betegeket fogadnak
Konzíliumkérés: B2EOKONZ

Ezeket a honlapjukról néztem le. Lehet, hogy nem megfelelőek,mármint a Te esetedben de lehet, hogy érdemes volna utánanézned.

Én aug.24-én megyek kontrollra,hogy a 75 mg thyroxin elég-e. Fáradékony nem vagyok, viszont a lépcsőkön megint nehezebben megyek fel/bár talán ez a hőségtől van/és hetente többször begörcsölnek a vádlijaim. Nektek volt ilyen, ezt a műtét előtt egyáltalán nem tapasztaltam. A mellékpajzsmiriggyel nincs gond,amiatt nem lehet.
(válasz Szviola 18849. hozzászólására)

18855. Kőnig Claudia2017-08-15 11:18
Szia Meska!

Sajnálom, hogy újabb műtéten kellett átesned, na de most biztosan nyugvópontra kerül a dolog. Az egyik szobatársamnak/ márciusban műtöttek/ is Hürthe sejtes akármilye volt, Ő is eldönthette, hogy kivegyék mindkét lebenyt, vagy csak azt, amelyikben a göb volt, annak tudatában, hogy pozitív szövettan esetén újra meg kell műteni.Neki is csak az egyik lebenyét vették ki, később nem tudom mi lett.
Viszont én még ilyen gyönyörű műtéti heget nem láttam!!. Az enyém tűrhető, egy kicsit pirosas, de látom, hogy halványodik. Nekem nem szúr, viszont minden reggel húzódik, vagy nem is tudom hogyan mondjam. Olyan, mintha menne össze a bőr, bár én hason szoktam aludni és ez a pozíció jobban megviseli a nyaki régiót.
(válasz Meska78 18850. hozzászólására)

18854. Kőnig Claudia2017-08-15 11:11
Szia nagyhelga!

Szerintem ez a rutin ellenőrzés ilyen estekben. Többször említettem itt a gyerekkori barátnőmet, akinek hasonló betegsége volt mint Neked, és 8-10 éve műtötték. Évente ultrahang, mellkasröntgen, időnként MR, és persze tumormarkereket is néznek.
Fő, hogy jól vagy és nem is lesz semmi bajod!
(válasz nagyhelga 18837. hozzászólására)

18853. Böce2017-08-14 22:32
Szuper, hogy túl vagy rajta, mostmár csak jobb lesz.

Gyógyulj, pihenj, szép álmokat.

18852. Böce2017-08-14 22:31
Ez borzasztó, hogy ilyen nemtörődöm dokikat fogtál ki.
Remélem, Debrecenben meggyógyítanak!
(válasz Szviola 18849. hozzászólására)

18851. tjutka2017-08-14 21:18
Szia! Örülök, hogy túl vagy rajta már másodszor. Egy hős vagy. Pihenj.

18850. Meska782017-08-14 20:43
Sziasztok. Túl vagyok a műtèten. Sanos megint hánytan, most mèg durvábban, mint múltkor. Mèg jó,hogy jeleztem, hogy a múltkor is gond volt. Ráadásul rámjött közben a csuklás többször is.
Majd írok.

18849. Szviola2017-08-14 19:27
Nem sok lehetőségem van, amig van még bent nyirokcsomó, amiben van daganat, úgyis ehhez küldenének vissza. Pesten 2 kezelés után rámhagyták a dolgokat, hogy minden ok. Ja nagyon.
(válasz Böce 18848. hozzászólására)

18848. Böce2017-08-14 16:15
Debrecenbe jársz dokihoz? Ott nem tudsz másik dokihoz menni esetleg, akinek jó a híre?

Pest gondolom messze lenne. Hogy bántak el veled? Pesten sok-sok orvos van, lehet hogy itt találnál megfelelőt. Én még friss vagyok ezen a téren, mert nem is tudtam, hogy gond van a pajzsmirigyemmel, ezért nem tudok dokit javasolni, én is csak a körzeti endós dokit ismerem.

Ez így tényleg nagyon rossz, hogy nem tudsz tervezni. Érdemes lenne mégiscsak másik dokit keresni.
(válasz Szviola 18846. hozzászólására)

18847. Gracielita2017-08-14 10:52
Sziasztok! Már nagyon régóta nem írtam ide, de amint időm engedi szoktam olvasgatni a hozzászólásokat. Páron régről még biztosan emlékeznek rám, rólam annyit, hogy 22 éves vagyok, 17 évesen két műtét során kivették a pm-em daganat miatt, illetve 12 nycs-t amiből 1ben áttét volt. Után jött félévre rá a kezelés, 1000-et kaptam, azt hiszem az talán a legkevesebb, vagyis ott azt mondták. Aztán minden évben következett a vérvétel... mindig 1,1-1,2 volt az eredményem, ami most novemberben felugrott 1,8-ra. Uh-ra folyamatosan jártam, ahol semmi gyanús dolgot nem vettek észre. Vagyis egyszer magándoki látott valami furcsaságot, meg akarta szúrni, de nem engedtük, helyette több kórházban is megnézettük, és azt mondták mindenhol hogy az csak egy belső heg vagy ilyesmi. Most decemberben az uh-n konkrétan semmit nem találtak, pedig 3 nő is odajött megnézni, mert külön kértem, hogy nézzék meg rendesebben. Azt mondták semmi olyasmi dolog nincs, és a dokim se törődött a megemelkedett eredménnyel, mert azt mondta 2-ig nem szoktak foglalkozni vele... mondanom sem kell, hogy azóta izgulás az életem, főleg mostanában, hogy közeledik a következő évi kontroll, ahol nagyon valószínűlg már meghaladja majd a 2-t az érték. Járt valaki így, ebben az esetben mire lehet számítani? Rögtön újabb kezelésre küldenek vagy megnézik testct-n hogy hol lehet baki?

18846. Szviola2017-08-14 09:38
Szia,
Kedvem változatlan, annyi a lényeg, hogy minden alkalommal amikor megyek hozzá, mást és mást mond mindig, ami alapján én nem tudok előre tervezni. Max a következő vvig, amikor majd megint mást mond.
Házat vennénk, de nem mindegy hogy hány gyerekre a csok pl, vagy hogy a munkahelyemen se nagyon szeretnék, hogy hetekre eltűnök, ki tudja mikor, és hogy hogy alakul utána. Lássuk be a betegeket nem látják szívesen. Én már szerettem volna idén kistesót, de leghamarabb is csak másfél év múlva lehet.
Aztán úgy kioktatott a doki, hogy hogy müxik az eü, végig hallgattam, amjd közöltem, tudom, én is itt dolgozok, ahol maga. Mindig elfelejti hogy eüs vagyok. Cseppet sem tetszik az ahogy még szikrája se látszik hogy felismerne, vagy legalább az esetemet. De hova menjek, pesten elbántak velem, és most nem is hallok jókat onnan. Máshova hova?
(válasz Böce 18845. hozzászólására)

18845. Böce2017-08-14 07:56
Jól vagy? Mit mondott a doki?

Remélem, már jobb kedved van.
(válasz Szviola 18843. hozzászólására)

18844. Böce2017-08-14 07:54
Szorítok neked ma. És várjuk a beszámolót.
(válasz Szviola 18843. hozzászólására)

18843. Szviola2017-08-12 15:23
Ejjha, nem aprózzák el! De hidd el jobb lesz így, mint még hetekig, hónapokig várni az időpontra.
Hétfőn már írtan nektek, hogy voltam a dokinál, de nem mentette el. Azóta sincs kedvem megint felidézni.
(válasz Meska78 18838. hozzászólására)

18842. Meska782017-08-12 08:54
Oké, majd írok.
(válasz tjutka 18841. hozzászólására)

18841. tjutka2017-08-11 21:06
Gondolok Rád, amint írásképes vagy, jelezd, mi volt. Sok puszi, vigyázz magadra, nagyon szorítok. :)
(válasz Meska78 18838. hozzászólására)