Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


1420. e76e8f01ad (válaszként erre: 1416. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 17. 21:59
Uristen ez nagyszeru visszajott a hangod,de orulok:))Vigyazz magadra.pusz Angi.
1419. 7529edede9 (válaszként erre: 1416. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 16. 09:50

Szia!

Örülök a hangodnak, minden jót!

1418. tünkány (válaszként erre: 1416. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 15. 20:25

Örülök, hogy ismét jó a hangod!!! Remélem, a lábdagadásod okát ellenszerét is megtalálja a doki!

:-)

1417. Erika8
2009. ápr. 15. 16:43
Szia Fegu, én a munkahelyemen úgy oldom meg, hogy vittem oda sámlit, az asztal alatt nem látja senki, és mégis van mire tenni a lábaimat. Orulok a hangodnak:-)
2009. ápr. 15. 16:00

Sziasztok!

Igen igyekszem felpocolni, de munkahelyen nem tudom megoldani.

Holnap megyek PM szakorvoshoz, lesz egy pár kérdésem, már összeírtam.

Biztos, hogy nem a meleg miatt dagad. Múlt év elején amikor nagyon beindult a PM-em akkor dagadt így.

írtam már? kb. 1 hete rendesen beszélek, de csak ma tudatosult, hogy már be sem rekedek:-)

1415. tünkány (válaszként erre: 1414. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 13. 15:15
Mindenképpen polcold fel- napközben is így pihentesd többször is, ha teheted! Magasabban legyen a lábad a testednél! Aztán dokihoz kell fordulni. Most hirtelen meleg lett, nekem is dagad kezem, lábam, de te még fiatal vagy ehhez (tán még én is:-)).
2009. ápr. 13. 09:27

Lányok!

Annyira dagad a lábam, hogy estére eltünnek a láb uujaim, és lóg a bokám. Mit tudok tenni?

2009. ápr. 13. 09:18

Sziasztok!

Weberz! Igen ez természetes érzés, hiszen mindenhez hozzányulnak a torkodban. Ha rendesen kapsz levegőt, akkor nincs gond. Nekem ez az érzés kb. 1 hónapig is eltartott. Probáld mozgatni a nyakad! Van akinek mondták a kényszer tartás kialakulását, ez igaz minden műtöttre.

Tudsz beszélni rendesen? Na ezzel sem kellene visszamenned, csak úgy érdeklődök. Hol műtöttek?

Hol van az idegbecsípődésed?

1412. weberz
2009. ápr. 13. 07:59
Szia!Április 8-án volt a pajzsmirigy műtétem, pénteken hazangedtek, de délután belázasodtam, ( torokgyulladás), azóta is hőemelkedésem van.Ami nagyon érdekelne, ha válaszolnál: természetes, hogy megdagad a nyakam a seb környékén és olyan szorító, fullasztó érzés!Ez normális?(Ünnep lévén nem mennék a kórházba vissza, annál is inkább, mert közben a fekvéstől idegbecsípődéssel is küzdök).Kérlek válaszolj, ha tudsz! Zsó
1411. majean (válaszként erre: 1400. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 12. 12:36

Szia!

Nekem 2 műtétem volt, 1.júl.3.,2.aug.7. A bal oldali PM lebenyben volt egy duzzanat, mintavétel alapján az jött vissza, hogy daganatos sejt nem található, viszont a műtét utáni szövettani szerint egy mogyorónyi része rosszindulatú elváltozást mutatott. Így másodszorra kivették az egész PM-t, ebben már nem volt semmi. Most már jól beállították a gyógyszert, 25-el kezdtem és most 125-ös Euthyrox-ot szedek és Tachystin cseppet, jó a TSH, T3,T4 érték. Nagyon oda kell figyelni a kálcium szintre, sajnos nekem volt már vesekövem ezért főleg. Műtéti megterhelés szempotjából nem nagyon volt különbség, azért a másodikat nehezebben viseltem de 56 éves létemre túléltem és jól vagyok. Az orvosok véleményét meg kell szívlelni de nem árt ha több dokival is beszélsz, belgyógyász, endokrinológus netán onkológus. Biztos nem lesz probléma, ne is gondolj erre! Sajnos elég sokan járunk hasonló cipőben de az legyen Neked is a tudatodban, hogy manapság jól tudják gyógyítani a PM betegségeket. Szia és üdv., majd írjál!

2009. ápr. 11. 21:57

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni zöldbúzafűlé kúrát,reggel éhgyomorra kell inni és ugyanígy éhgyomorra veszem minden reggel a hormontablettámat.Szerintetek ez mehet így együtt vagy mennyi idő teljen el a kettő között?

Szivesen veszem a véleményeteket.

1409. e76e8f01ad (válaszként erre: 1406. - 7529edede9)
2009. ápr. 9. 22:54
Szoritok nagyon,neked hogy minden oksa legyen,es irj le mindent.Pusz Angi
2009. ápr. 9. 22:52

Vegul is csak az vigasztal hogy jo kezekben vagyok.

Orvosom tuti.Puszilok mindenkit

Angi

1407. e76e8f01ad (válaszként erre: 1406. - 7529edede9)
2009. ápr. 9. 22:48
Koszonom a valaszod sokat segit.Ugy nezki hogy majusban mutenek.
1406. 7529edede9 (válaszként erre: 1399. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 7. 20:09

Szia Angi!

Nálam ugyanaz a helyzet mint veled, februárban műtöttek és most április végén újra műtik a másik oldalt és utána izotópos kezelés lesz!Én is kivagyok de elfogadtam( nagy nehezen, 2 hét gondolkodás után)az orvosok véleményét(többség).Nekem az onkológián azt mondták, hogy meg se kezdik az izotópos kezelést amíg benn van a másik, mert az elvonja az izotóp nagy részét és így nincs értelme adni és most jó megijedtem Kati hozzászólásától, hogy neki pont az ellenkezőjét mondták de lehet, hogy más tipusú a szövettan eredmény, ettől is függhet kinek mit mondanak, nem tudom....Mindenesetre fel a fejjel!

1405. tünkány
2009. ápr. 7. 15:13

Szia! Az új doki szimpatikus, a többit meg majd meglátjuk. Adott egy beutalót a pulmonológiára, mert még mindig köhögök. Mondtam neki, hogy sztem az allergiám is bejátszik, mert hirtelen minden virágba borult. Azt írta a beutalóra, hogy heveny légcsőgyulladás, erre kértem időpontot... Május 22-én 9-10 között mehetek is... Persze, magánrendelésen fogadna jóval előbb és délután... áááá!!!

A fiam ügye most áll, majd a hónap második felében megy vissza és beszélik meg a műtétet...

Örülök, hogy most már jobban vagy!!! Szia!

2009. ápr. 7. 08:58

Sziasztok!


Sajnos szoktak másodszor is műteni:-)

Angi ne ezgulj, egy műtéten már túl vagy a második meg már sokkal simábban fog menni, már rutinos vagy!

Szövettanid még csak most lett készen?

Az én esetemben is mentek a különböző vélemények (rák előtti stádium, stb). Meg ijedtem, stresszeltem magam, de ez az orvosokat nem érdekli.

A gyógyszer szedéstől nem kell félni! Szerintem ez a legkevesebb.

A hangod, lehet, hogy ismét olyan lesz mint az enyém:-), de ezen is túl vagy már egyszer:-))

Természetesen Veled vagyunk! Írj, kérdezz, stb. Én mindennap többször benézek ide, és ha nem is tudok olyat mondani, hiszen nekem egy műtéttel megoldották minkét PM eltávolítást, azért próbállak megnyugtatni.

És tényleg: Köszönöm mindenkinek, hogy lelket öntött belém a műtét után!!! Nagyon el voltam keseredve, de már nem:-)))

A műtét pontos idejét írd majd meg!

Tünkány, Veletek mi van? Milyen az új háziorvos? Történt valami mostanában?

Hkati, hogy érzed magad a kezelés óta? Súlyod milyen? Tünetek? Gyógyszert akkor nem kell szedned? Hogy-hogy?

1403. hkati2 (válaszként erre: 1400. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 7. 07:52

Nekem is kiújult másodszor is!De nekem azt mondták nem lehet másodszor műteni!!!!!Igaz nekem szívproblémáim is vannak.

A váci kórházban dr Konrády kezelt izotóppal /3 napos bent fekvés/ azóta teljesen rendben vagyok.Igaz akkora adagot adtak ,mint egy lónak,de felszívódtak a göbök.Ennek már 2 éve.Az első műtétem már régen volt.Gyógyszerekre sincs szükség.Nem tudom ki az orvosod ,de engem a 2. műtét lehetősége kicsit furcsán érint.Nekem 2 orvos is azt mondta nem szoktak többször műteni.

1402. e76e8f01ad (válaszként erre: 1401. - Tünkány)
2009. ápr. 6. 22:29

Turkilany!

Koszonom ary vagy.

1401. tünkány (válaszként erre: 1399. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 6. 21:43

Okosat nem tudok írni, de nagyon drukkolok, hogy minden jól sikerüljön! Van egy háziorvos barátnőm, ő azzal szokott vígasztalni, hogy tökéletesen tudják pótolni a PM-hormonokat, és teljes értékű életet lehet így is élni. Van egy szomszédja, huszonéves lány, ő születésétől fogva kapja ezeket a hormonokat valami miatt...

Mindenkinek jobbulást!

2009. ápr. 6. 19:12
Kelek benneteket aki 2 xor volt mutve,irna nekem hogy ,hogy tortent,es mi kovetkezik a mutet utan gyogyszerszedes egesz eletemben azt tudom.de ugy egyebkent.Angi
2009. ápr. 6. 19:09
Irjatok mert elvagyok kenodve,nagyon am.Angi:(
1398. e76e8f01ad (válaszként erre: 1395. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 6. 19:06

Hello mindenki es kedves figu!

Nos megtortent a masodik controll vizsgalat,vegul is nem csinaltak semmit.Csak kozoltek hogy kiveszik a masik felet amit bennhagytak az elso operacional.Azt mondta az orvosom hogy a leletemet kuldozte az orszagban mindenhova ,hogy roossz indulatu e vagy sem.Azt mongya hogy nincs egybehangzo velemeny.Ezert majusban ujra megmut.Fegu a hangom ujra olyan lessz mint volt,ha tul elem persze.Pusz mindenkinek,Angi

1397. tünkány (válaszként erre: 1395. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 2. 17:59

Örülök, hogy javulsz!:-) Szia!

Mindenkinek jobbulást!

1396. 7529edede9 (válaszként erre: 1395. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 1. 21:15
Fegu kitartás, a hangod is hamarosan a régi lesz, látod a többi dolgaid is jól alakulnak.
2009. ápr. 1. 19:28

Sziasztok!

Hétfőn levették a véremet, tegnap voltam körzetinél. Évek óta nem volt ilyen jó a vérképem! Minden értékem normál tartományban, pedig a májértékeim és az alkalikus foszfát és még sorolhatnám, hogy mik voltak a plusszosok. Műtét után a fehérvérsejt számom is háromszorosa volt a felső értéknek.

TSH-m 0,35, tehát ez éppenhogy az alsóérték alatt! A hangom kicsit jobb, de nem az igazi. Javulgatok! Remélem a súlyom is megindul.

Tünkány, a göbjeidet gondolom ellenőrzik. Biztos szólnak, ha már kell vele foglalkozni. A torokszorító érzés lehet, hogy a stressztől van inkább, bár nem tudom, hogy nem nyom e valamit. Igen, a fiúk már csak ilyenek. Bezzeg mi nők....

Angi, neked orrhangod volt, amíg gyenge volt a hangod?

1394. tünkány (válaszként erre: 1393. - 7529edede9)
2009. márc. 30. 12:08

Szia!

Szerdától új háziorvosunk lesz, megbeszélem vele, hogy időnként szeretném, ha elküldene ellenőrzésre.

Neked is a legjobbakat!

1393. 7529edede9 (válaszként erre: 1392. - Tünkány)
2009. márc. 30. 10:50

Sziasztok!

Szerintem te se hanyagold el a göbjeidet főleg ha még problémát is okoz, nem értem miért mondja azt az orvos, hogy nem kell vele foglalkozni.

Nekem is 9 mm-es volt a legnagyobb göböm és mégis meg kellett műteni.

Kitartást és jó egészséget a fiadnak is!

1392. tünkány (válaszként erre: 1389. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 29. 14:28

Nekem a göböktől van ez a púp a nyakamon, de szeptemberben azt mondták, nem kell velük foglalkoznom (a legnagyobb 9 mm átmérőjű volt)...

Próbálnék nem foglalkozni vele, csak ne érezném magam úgy, mintha szűk nyakú garbó lenne rajtam állandóan...

A fiam képén a középső, kicsinek látszó az ádámcsutka... Nem akartam direkt fényképezni, mert elege van... Persze nem kerülhetjük ki a témát, de elég akkor beszélni róla, ha muszáj...

Te is vigyázz magadra!

2009. márc. 28. 11:51
A hangszalag bénulás miatt kicsi lett a légrés, emiatt fulladok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook