Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


1630. Erika8
2009. máj. 22. 12:38
Szia Zsozo, bírdd csak még a munkát egy kicsit, legalább néha-néha elfelejtesz rágodni a dolgokon, a mutéthez sok sikert kívánok, és mihamarabbi gyogyulást, mindenképpen jelentkezz, hogy mi volt, és hogy vagy.
2009. máj. 22. 12:34

Szia Zsozó!

Ha teheted dolgozz az utolsó pillanatig, úgysem tudsz menni utána egy darabig.

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond! Nyugi!

Megnéztem a fórumot, és elgondolkodtató. Én is szedtem szteroidos gyógyszert a derekamra, lehet, hogy tényleg befolyásolja....

Én is kaptam injekcióban is valamit, amitől a háziorvosom kiakadt (az ő véleménye szerint évente max 1 olyat kaphattam volna, nem heti 1-et.

Most már késő, ezen rágódni.

A lényeg: műtét után jobban leszel.

Nem tudom mikor voltál itt utoljára, de azóta én sokat javultam (hangom megint normális, fizikai állapotom tökéletes (torna, bicaj), a súlyom is csak elindul lefelé.

Tehát fel a fejjel! Jelentkezz még.

2009. máj. 22. 11:46

Talán most sikerül:


[link]

2009. máj. 22. 11:43

Sziasztok!


Június 4-én műtenek, már számolom vissza a napokat.

Még dolgozom, de már pokoli nehéz.

Próbálok közben nem gondolni rá, de nem nagyon megy.

De talán kibírom valahogy...

Viszont találtam érdekes (szomorú) dolgokat itt a neten.

Ugye ahogy írtam régebben nekem minden a térdemmel kezdődött.

Kaptam egy szteroid(Diprophos) X5 szurit a térdembe.

Erről vannak itt a neten fórumok.

áll. tele van hormoncuccokkal.

Az egyik fórum:


[link]


Hát nem tudom...Igaz ez már sosem fog kiderülni.

De azért nem mindegy.

39 éves vagyok. Van két gyönyörű fiam, és egy csodálatos feleségem.

2009. máj. 22. 09:39
Én is ebben bíztam, de sajnos a gyógyszer miatt nem mehettem haza, pedig csak reggel kaptam, és megtettem volna, hogy naponta bemegyek. Azt mondta a sebészem, hogy szokjam a kórházi légkört.
1625. 26f5cfd5d1 (válaszként erre: 1611. - Rina17)
2009. máj. 22. 09:34
Szia!!!Ha pénteken fekszik be,akkor eltávra hazaengedik vasárnapig,és hétfőn műtét...vagyis nálunk így szokás.Melyik kórházba mentek,ha megkérdezhetem?
1624. e76e8f01ad (válaszként erre: 1621. - Tünkány)
2009. máj. 21. 19:21
Koszonom:))Igazad van 3 nap meg nem eleg.De mar faraszto am.:)
1623. e76e8f01ad (válaszként erre: 1616. - 7529edede9)
2009. máj. 21. 19:18

Sziasztok

Rbarsom koszonom hogy vigasztalsz,szedem a gyogyszert,es nagyon bozom benne hogy elmulik a kohogesem,mert mar nagyon faradt vagyok minden hajnalban 1 ora kohoges,aztan elmulik,es nem kohogok egesz nap.Persze csak hajnalig.Lehet a mutet utan mulik csak el.Rbarso jol vagy minden rendben?Ugy varom mar a mutetet.Csak hogy tul legyek rajta.Mindenkit puszilok,vigyazzatok magatokra.Igen meg kb 2 hetem van a mutetig.Szoritsatok.Angi

1622. majean (válaszként erre: 1603. - 7529edede9)
2009. máj. 21. 19:05
Szia! Más, de azért hasonló. A PM műtéteim július és augusztusban voltak, a lábamat októberben műtötték. Műtét utáni napon a kötözésnél nagyon vérzett a lábam, azt mondta az orvos, hogy azért van mert teljesen felborult a hormonháztatásom. Talán összefüggnek a dolgok az egész szervezetünkre?! A műtét helye szépen begyógyult, azóta sincs ilyen vérzéssel kapcsolatos gondom.Remélem Te is rendbejössz!
1621. tünkány (válaszként erre: 1615. - E76e8f01ad)
2009. máj. 21. 16:31
Három nap nem elég a gyógyszernek! Szedd csak szépen és higgy benne! Az is sokat számít! Kitartás!
1620. tünkány (válaszként erre: 1609. - Erika8)
2009. máj. 21. 16:30
Nagyon nehéz ezekről leszokni! Én egy időben szedtem altatót, pár hónapig, mert nem lehet 2 óra alvással dolgozni... Azt mondta a drnő, hogy olyat ír, amire nem lehet rászokni... A nyári szabadság alatt sikerült (fokozatosan) kimásznom belőle... Azóta igyekszem nem túlhajszolni magam, és valami állandó ritmust, rítust alkalmazni... Alternatív dolgokat próbálj inkább! (szeretem, mikor egy doki azt mondja, hogy az nem fájhat...:-( )
1619. tünkány (válaszként erre: 1597. - 7529edede9)
2009. máj. 21. 16:22
Köszönöm szépen! Én is szorítok érted, hogy minden a legjobban alakuljon!!!
1618. tünkány (válaszként erre: 1595. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 21. 16:20

Szeretném, ha már túllennénk rajta, ha muszáj...

Az én PM-em? Nyugi van, nem érzek semmit, a nyakamon persze látszik, ezzel ehhez hozzá kell szoknom (olvasva titeket, meg a fiamra gondolva ez a legkevesebb... kicsit hiú vagyok:))

A háziorvos tanácsára vettem egy ergonómiai párnát, azóta megszűnt a szédelgésem... Szóval én most jól vagyok, szorítok nektek a teljes felépülésért!!!

1617. tünkány (válaszként erre: 1590. - Alexa7201)
2009. máj. 21. 16:10
Köszi, már alig köhögök, de azért holnap elmegyek a pulmonológiára... Majd beszámolok.
1616. 7529edede9 (válaszként erre: 1615. - E76e8f01ad)
2009. máj. 21. 09:27

Szia Angi,

szedjed szépen amit kaptál meg próbálkozz vmi homeopátiással is, kb. 2 heted még van ha jól emlékszem? addig csak rendbe jössz, vigyázz magadra!

2009. máj. 20. 23:01

Sziasztok.

Kapam gyogyszert a kohogesre,mar 3 napja szedem 3x1-et es nem mulik a kohogesem.Nem tudom mi lessz.

1614. fanni200 (válaszként erre: 1603. - 7529edede9)
2009. máj. 20. 21:54

Sziasztok


Engem februárba mütőtek azt hittem 2 mensesnél hogy el vérzek talán most az utolsonál normalizálodot nem kérdeztem a dokitól hogy lehet e ilyen de nem is lett jó a vérképem vérszegény lettem hát nem csodálkozom.

De amikor montam a nőgyogyász dokimnak hogy mire mütőtek azt mondta hogy akkor maga a főnőkével kezdet ki lehet igaza.

1613. rina17
2009. máj. 20. 16:48

Ő a kivizsgálásokon már túl lesz ,sőt aneszteziológushoz előtte való nap megy

Na majd meglátjuk ,egyébként jun 19 a befekvés napja

2009. máj. 20. 16:33

Rina17!

Én is pénteken feküdtem be. Kivizsgálás, gyógyszerezés egész hétvégén. Nekem azt mondták, hogy vérképtől függ, hogy hétfőn vagy kedden műtenek. Hétfőn túlestem rajta.

1611. rina17
2009. máj. 20. 16:26

Tinka25!!!


Férjemnek pénteki napra esik a befekvés ,akkor őt aznap már nem műtik??????

Mi azt hittük aznap lesz a műtét

Előtte már mennie kell pár nappal különféle vizsgálatokra

1610. 7529edede9 (válaszként erre: 1608. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 20. 12:45
igen, biztonsági okból radiojod kapszulás kezelés lesz, mivel a dagi nem volt tokban hanem szabadon kószált ezért úgy gondolom, hogy valóban kell.
1609. Erika8
2009. máj. 20. 12:33

Annyira igazad van, totál egyet értek veled.

Kedves rbarso, szerintem te most produkálod azokat a tuneteke, amiket én már átéltem mivel nekem mindjárt az egész PM-et vették ki.

A szakorvos mindenre azt mondta "nem attól van" menjek magam kivizsgáltatni. Elmentem: kiderult 42 évesen hogy nyitott gerincem van /ezt már írtam/, de az ortopédus aztmondta "attol hogy nyitott gerincem van nem fájhat a derekam, mert eddig is fájt volna ......

Én már egy ideje amennyire csak lehet nem torodok azzal hogy mim fáj, vagy mit érzek, mert majdnem minden orvosnál az volt a vége a vizsgálatnak, hogy idegnyuktatot, altatot stb. akartak írni. Szerintem arra még tul fiatal vagyok, és hogy mi lesz késobb az majd kiderul.

2009. máj. 20. 12:00

Az orvosok mindent a tudott betegségre fognak.

A szakorvosok azt mondják nem attól van, nehogy foglalkozni kelljen még azzal is. Na ezért nem előzünk meg betegségeket, aztán a TV-ben azt szajkózzák, hogy az betegek felelőtlenek, hiába áll módjukban, akkor sem mennek orvoshoz.

És az a legrosszabb, hogy mi betegek egy idő után belefáradunk a küldözgetésbe és valóban nem megyünk máshová. Elfogadjuk, hogy ez a tünet is ettől van.

Rbarso, biztonsági kezelés lesz? Vagy miért kell?

1607. 7529edede9 (válaszként erre: 1600. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 20. 11:15

Mivel június közepén lesz az onkológiai kezelés ott néznek már előtte is mindent, így addig az endokis doki nem néz semmit( gondolom örül, hogy egy emberrel kevesebb.

Annyira megfájdult a derekam most délelőtt, hogy alig bírok mozogni, de mégsem olyan érzés mint mikor idegbecsípődése van valakinek.Tompa, nehéz érzésem van,mintha 100 kilót cipelnék rajta és alig tudok felállni is pedig el kell majd indulnom itthonról délután.

Komolyan mondom annyi kisebb bajom van még jó, hogy a közérzetemmel nincs gond.Ugyan ez is kapcsolatban lehet a pm-el?

Nem tudom mit mire fogjak de szerintem majd az orvos sem.Maradt egy kis mellékpajzsmirigy épp a kalciumpótlás miatt, remélem elegendő lesz a termeléshez, de azért figyeljek rá azt mondta a doki, ha nem működne jól akkor már műtét utáni 2-3 napban jelentkeztek volna tünetek, de inkább iszogatok egy kis kalciumot a biztonság kedvéért.

2009. máj. 20. 11:10
Jobbulást kívánok neked,és kitartás:)
2009. máj. 20. 11:08

Én az általános sebészeten dolgozom...az első nap befekvés,délután alatatóorvos,este egy szem nyugtató,injekció adása...másnap reggel infúzió,műtét,aztán óránkénti vérnyomásmérés,másnap reggel labor(calcium,és foszfor).Ha minden ok,akkor a 3.napon hazalehet menni.(nálunk ez így megy)

Ha jódos előkészítés,akkor természetesen hosszabb a bentfekvés.

1604. alexa7201 (válaszként erre: 1597. - 7529edede9)
2009. máj. 20. 11:00

Én is örülök, a jó eredménynek. Most a pihenés a lényeg.

A lábzsibbadás meg csak azért gáz, mert csak a bal csinálja, ráadásul 24 éves koromban jöttek rá, hogy egy cseppet nyitva van a gerincem.

A depit tedd félre. Süt a nap csicsperegnek ( a kisfiam így mondja) a madarak. Pihenj és gyógyúlj a lényeg, hogy a szövettani jó lett.

2009. máj. 20. 10:57

Sziasztok,

most a műtét utáni első menzeszem nagyon erős volt, a második nap azt hittem elvérzek, nem ide való amit tudnék róla mondani. Szerintetek összefüggésben lehet a pm-el, volt valakinek vmi hasonló tapasztalata? Még a héten megyek dokihoz, majd rákérdezek.

1602. majean (válaszként erre: 1597. - 7529edede9)
2009. máj. 20. 10:13
Szia! Örülök Neked! Vigyázz Magadra, pihenjél sokat!
1601. Erika8 (válaszként erre: 1599. - 7529edede9)
2009. máj. 20. 09:39

Orulok,hogy ujra koztunk vagy, és a jo eredményednek is. Lehet kalcium hiány, nekem azt mondták kúra szeruen igyak néha pezsgotablettát, ártani nem árthat.

Napozni semmiképpen se bírnák úgyhogy marad a hussolés és ahogy te is írtad a lábnapoztatás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook