Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 29. 22:25

Sziasztok!

Tünkány, Veled izgulunk!

Kirándulás mikor lesz, vagy ott tudsz lenni?

Nyugi!:-((

puszi

1689. tünkány
2009. máj. 29. 22:10

Sziasztok! Szerdán műtik a fiamat. Ma volt CT, MR nem is lesz.

Mindenkinek a legjobbakat!

1688. majean (válaszként erre: 1687. - E76e8f01ad)
2009. máj. 29. 13:06

Semmi gond, valóban így volt, sajnos.

Bizony ki lehetne védeni a kétszeres műtéti megterhelést ha minden Kórházban v. Klinikán megteremtődne annak lehetősége, hogy műtét közben meg tudják vizsgálni az eltávolított duzzanatot.

Erre még várni kell...

1687. e76e8f01ad (válaszként erre: 1684. - 7529edede9)
2009. máj. 29. 12:48
Nos Igen en is belegondoltam,mert emlexem az a kislany 18 eves volt.Es csak veletlen ment el vizsgalatra.Vagy pl Meanjan neki a biopsia,normalist mutatott,mert csak 1 kis rese volt rosszindulatu,bele sem gondolok hogy ha nem figyelnek oda ......Szoval nagyon oda kell figyelni a pm-el,nem jatek.Ha valakit mutetre javasolnak,annak azt tanacsolom hogy ne visszakozzon.Minden jot.Angi.Meanjan bocsanat hogy megemlitettelek,remelm nem haragszol meg erte.:)
2009. máj. 29. 12:32

Nekem azt mondták, hogy a belső varratokra kell vigyázni nagyon!

Nekem semmim nem fájt műtét után, így sem kispárna, sem trükkös felülésre nem volt szükségem. Mindig rám szóltak a nővérek, hogy igen is fogjam meg a tarkómat, ha ülök fel, mert elszakadhat a belső varrat.

Hányás műtét után: Kapunk valamit rá, nem kell nagyon kérni. Ahol engem műtöttek ott ez bevett szokás.

Angi, érzem, hogy nagyon izgulsz, nem kellene.

Én azt is hallottam, hogy mindenkinek olyan minden ébredése altatásból mint az első! Lehet, hogy nem igaz, nekem nincs tapasztalatom 1x altattak eddig.

A fiamnak tényleg egyforma volt eddig.

1685. e76e8f01ad (válaszként erre: 1656. - Calisto)
2009. máj. 29. 12:23

Szia Calisto:)

Tenyleg hanytal mutet utan?Csak mert az durva lehet friss sebbel mert hogy ha rosszul vagy abszoludt a torkodra erolkodsz.Hogy viselted?

Nekem az elso mutet utan nem volt apszoludt hanyingerem,ha most lessz en kerek hanyas ellenit,vagy viszek magammal.Mert hat nem tudom de meg a belso varratok is felszakadhatnak?Vagy nem tudom ,mi a velemenyetek?angi

1684. 7529edede9 (válaszként erre: 1683. - E76e8f01ad)
2009. máj. 29. 11:20
Igazad van én is pont így jártam, nem tudom, hogy itthon milyen esetben végeznek ilyen gyors szövettant, mi annak a feltétele.Sok esetben profi sebészek már műtét közben látják, hogy milyen az a dagi.
1683. e76e8f01ad (válaszként erre: 1676. - Calisto)
2009. máj. 29. 10:46
Koszonom Draga vagy:)Probalok mindig optimista lenni.Viszont 1 dolgot nem ertek.Volt itt a forumban olyan illeto,akinek mutet kozben vettek eszre hogy roszindulatu a pm-je.Ugynevezett gyorsfagyasztott eljarassal allapitottak meg,es kivettek az egesz pm-jet.A kerdesem mert nem csinalnak mindenkinek gyorsfagyasztott eljarassal biobsziat?Mert en megsporoltam volna 1 mutetet.PFF
1682. e76e8f01ad (válaszként erre: 1680. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 29. 10:39
Draga Fegum igen hetfon lessz a mutet,itt nincs unnep hetfon.Azt hiszem elso leszek a listan.Puszilok mindenkit.
1681. e76e8f01ad (válaszként erre: 1679. - 7529edede9)
2009. máj. 29. 10:38
Koszonom Draga,bar marcsak tul lennek rajta.Csak annyira izgulok ami egeszseges,1 mutetnel.Nem a mutet miatt izgulok,ugye tudod miert......hmmm.
2009. máj. 29. 09:41

Angi, tuti, hogy hétfőn műtenek? Nem kedden? Ott nincs ünnep?

Nyugi! Ne izgulj a Te rutinoddal nincs miért:-)

2009. máj. 29. 09:01

Drága Angi!

Hogy vagy, izgulsz már? Pár nap és túl vagy rajta, szorítok hétfőn!

2009. máj. 29. 08:59
Én méregtelenítésre kétféle teát is ittam és több mint 1 litert naponta, hosszú heteken keresztül.Ez megviseli a szervezetet és a méreganyag kiütés formájában is megjelenhet ahogy távozik bőrön keresztül.De tényleg 2-3 nap alatt elmúlt.
2009. máj. 29. 08:31

Igen, valóban megkérdezik, de honnan tudjam, hogy bármely segédanyagra allergiás vagyok e, ha azt sem tudom mit tartalmaz, valamint sosem vizsgálták.

Amikor megkérdezte, hogy érzékeny vagyok e valamira azt mondtam, hogy nem tudom.

Ezt a méregtelenítős kiütést igen nehéz elhinni. Én is tornázok, baicajozok, futok, de már 2 hónapja. Ha néhány nap alatt eltűnik az ilyen fajta kiütés akkor nekem nem attól van.

Az izzadásra nem gondolnék, mert a 9 éves túlműködős időmben izzadtam bőven és sosem voltam kiütéses.

Calisto, mennyi gyógyszert szedsz, mióta, milyet?

Mikor is műtöttek? Nem raksz ki képet a nyakadról?

Angi csak kicsit izgul, sajnos már rutinos a Pm műtétben. Most sem lesz gond, és hamar felépül ismét:-))

1676. Calisto
2009. máj. 29. 07:31

Angi!

Ne izgulj, túl leszel rajta, és meglátod, hogy nem is vészes a műtét. Utána meg már csak azon kell majd izgulnod, hogy mielőtt felépülj.

Kitartás!

1675. Calisto
2009. máj. 29. 07:30

Szerintem lehet a méregtelenítéstől kiütés. De ha attól van, annak 2-3 nap alatt el kell múlnia.

Nekem is volt amikor tornáztam és méregtelenítettem, az izzadságtól is lehet.

De az orvosnak - mielőtt felír egy gyógyszert - mindenképp meg kell kérdeznie, hogy nem vagy e érzékeny valamilyen más gyógyszerre, vagy nincs e allergiád. Érdemes beszélni az orvossal.

1674. Calisto (válaszként erre: 1658. - Tünkány)
2009. máj. 29. 07:28

Szia!


Jól azt nem mondanám. Még nincs beállítva a gyógyszerem és minden nap, amikor hazaérek munkából muszáj lefeküdnöm aludni, és másnap reggel kelek. Így végig tudom dolgozni a napot.

A nyakam szép, szerintem nyár végére alig fog látszani. A sebész nagyon szépen dolgozott :)

1673. Pamina
2009. máj. 27. 21:55
Nekem évekig volt pajzsmirigy fokozott műkődésem ( hipertireozis).Évekig kezelték gyógyszerrel, az orvosom ellenezte a műtétet. Ma már örülök, hogy nem kardoskodtam a műtét mellett, mert egyszercsak meggyógyultam.Viszont az egyik tanitványom (19é)hagyta megműteni, fél év alatt 20 kilót felszedett. Az egyik haverom 50é pajzsmirigy túlburjánzástól szenvedett, őt egy hónapja műtötték, és nagyon jól van. Sok féle pajzsmirigy megbetegedés van. Nem tudom nálad mi a gond.
2009. máj. 27. 21:40

Óvatos leszek, de ma utána olvastam, nem kellene torna után közvetlenül vérnyomást mérnem csak fél óra múlva, de azért megkérdezem az orvost.

Lányok lehet, hogy a letroxtól vagyok kiütéses, nektek nem volt/van ilyen? Tényleg csak én vagyok ilyen béna, hogy mindent másképp csinálok, mint a nagy átlag?

A beteg tájékoztatóban benne van, hogy bármely segédanyaggal szembeni érzékenység okozhat kiütést, stb. Az orvosoknak nem kellene kiszürni ezt, mielőtt felírják? Nekem honnan kellene tudnom, hogy allergiás vagyok valamelyikre?

Most egy másik gyógszerrel megint kisérletezni kell, hogy jól működjek? Vagy hogy van ez? A másikból is annyit kell majd szednem?

Hülye kérdéseket teszek fel ugye?

2009. máj. 27. 17:11
hát szerintem nem normális ha a tornától ilyen értékeket produkálsz, vigyázz magadra, inkább most pihizz és említsd meg orvosnak
2009. máj. 27. 16:15

Sziasztok!

Gondoltam megkérdezem: Normális az, hogy a tornától magas lesz a vérnyomásom (pl. 182/90 pulzus 147)?

Ugye nem kapok agyvérzést?

1669. e76e8f01ad (válaszként erre: 1668. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 26. 22:40

Sziasztok.

Fegu nos meg nem tudom hogy minden rendben van e,azt tudom hogy a vernyomas,hang szallag,rendben,a tobbit kesobb tudom meg ,de optimista leven ,sztem minden rendben.leszamitva a tuneteim,hanyinger,sokxor,nagyon porgok,nagyon hama felmegy a pumpa:)es annyit birok enni mint 1 lo.Tipikus tunet ha tulmukodik a pajzsmirigy.De az az erdekes,hogy az en pajzsmirigyem mar nem mukodhet tul,max alul:)Pusz neketek,es igerem,hogy ezuttal teszek fel kepet a nyakamrol.Angi

2009. máj. 26. 15:51

Angi, akkor minden rendben van ugye (vérkép, vérnyomás, stb)?

Írj még!

1667. e76e8f01ad (válaszként erre: 1659. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 26. 15:42
Koszonom feguka draga vagy,Rbarsoka,allitolag gyogyszert szedek majd a mutet utan ,mondtak a nevet de elfelejtettem pff.Szoval Koszonom megegyszer hogy izgultok ertem .Angi
1666. e76e8f01ad (válaszként erre: 1657. - Tünkány)
2009. máj. 26. 15:39
Nagyon koszonom.:)Angi
2009. máj. 26. 15:38

Sziasztok:)

Nagyon nagyon koszonom mindenkinek hogy szorit nekem es a tobbieknek.Nos megvolt az op elotti vizsgalat vervetel ,vernyomas stb.Most is csak 24 orat leszek korhazban.Hetfon 7-re megyek masnap reggel haza,ennyi..persze ha minden rendben van.Kedden este beszamolok mindenrol.De addig meg irok.Pusz mindenkinek .Angi

2009. máj. 26. 12:23

Szia!

Hát lehet, hogy ciki, de nekem minden meg volt. Szem problémám is. Sokat hunyorogtam és amikor többen szóltak elmentem orvoshoz.

Felírt egy szemüveget, amit nem rögtön csináltattam meg. próbáltam hordani, de nem ment. visszamentem (másik orvoshoz sikerült), megvizsgáltak engem és a szemüvegemet is és közölték, hogy a szemüveg is jó (csak nem nekem) és a szemem is (a látásom tökéletes)!!!!! Ne hordjam, mert nincs rá szükségem. Most van egy felesleges szemüvegem. Az orvos azt mondta, hogy ne aggódjak a keret jó lesz olvasó szemüvegnek, mert a koromból kiindulva néhány éven belül szükségem lesz rá (de mi van ha én vagyok a kivétel?).

Tehát ez is túlműködős tünet, amikor az eredményeim közelítették a jó értéket a szemem is rendbe jött.

1663. rina17
2009. máj. 26. 11:36

Ja azt meg akartam kérdezni ,nektek szemproblémátok nem volt?


Mert neki elég érzékeny a szeme mostanában ,és reggelente homályosan lát egy darabig ,hiába mossa ki

1662. rina17
2009. máj. 26. 11:33

Sziasztok!


Férjemnek 19 én lesz a műtét ,vagyis lehet pár nappal később ,de akkor kell befeküdnie


Mi is drukkolunk mindenkinek akit nemsokára műtenek!!

2009. máj. 26. 09:17
Szorítok mindenkinek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook