Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


3100. e76e8f01ad (válaszként erre: 3098. - Reny84)
2009. júl. 18. 15:01

Szia draga Renym.

Az a belso varrat nagyon sokaig ereztem en is es meg most is,de semmi gond,az elmulik idovel.


A meleget en sem birom.


Vigyazzatok az uton sok a h....e.Puszillak Angi

3099. Reny84
2009. júl. 18. 14:44
Jól indul a hétvége....
3098. Reny84
2009. júl. 18. 14:44
Sziasztok! Elég nehezen viselem a meleget.A sebem még fáj, mármint a heg. ez normális? A másik, hogy mikor fekvés után felkelek, olyan érzésem van, mint mikor még benne volt a drain....mintha húzná valami a nyakam lefele, úgyhogy kicsit üldögélnem kell, mielőtt felállok. Ma voltunk anyummal a városban kicsit shoppingolni. Hát ami Szegeden van. az katasztrófa!!! Lezárták a régi hidat felújítás miatt. Erre az Új hídon belénkjöttek!!! Ja, egy hetes pont ma a vadi új autónk. Hihetetlen.Nekünk nem lett bajunk, csak a kocsi lökhárítóját kell zusammen kicserélni.Plussz a melegben a papírok kitöltése. Még jó hogy van casconk...Sok hülye román .....akkora a forgalom, hogy iszonyat.
2009. júl. 18. 14:11

Tunkany

Szia draga nyaralsz? jol vagy mi zujs,?


Silb,te hogy vagy?

3096. e76e8f01ad (válaszként erre: 3078. - MsMonk)
2009. júl. 18. 14:09

Sziasztok

Lehet mar akkor ki kellettvolna venni ,hogy vagy draga meselj,es mindenki Rbarsom?fegum Reny?



Rbarsom meg vannak tuneteim a kezeles ota,fura a szamize,az izeket furan erzem,a torkom kapar neha,es neha ugy erzem magam mint vlami aszmas,ugy is veszem a levegot,es elmulik,1 oran belul alltalaban.

Hianyoztok,szeretlek benneteket.

Nagyon vigyazzatok magatokra puszi Angi

3095. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3093. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 23:54

Nézd, én azt tudom, hogy a kisfiamat egyszerűen lehet kezelni mióta kiderült nála a betegség. Nem ehet gabonafélét. Olyat, amiben glutén van. Pld. búza, rozs, illetve olyan élelmiszereket, amik glutént tartalmaznak.


Következő sorokat bemásoltam ide egy cikkből:

Az allergiás betegségek lényegében autoimmun kórképek. Az allergiás kórképekben az un 1. típusú immunreakció zajlik, amelynek lényeges, hogy az allergén (pollen, gyógyszer stb) elleni immunreakcióban az IgE típusú, antitestek vesznek részt és ez azonnal, gyors szöveti immunválaszt eredményez. Ezért nem meglepő, hogy az allergiás betegségek (asthma, lisztérzékenység, cöliákia, csalánkiütés, bélgyulladások stb.) gyakran társulnak a pajzsmirigy autoimmun betegségeivel. Ez a kiséletesen is igazolt adat azért fontos, mert felhívja az orvos és betege figyelmét arra, hogy ezekben a betegségekben nem a pajzsmirigy, a tüdő, az izületek vagy a bőr a beteg, hanem a hiba az immunrendszerben van! Ezért szükséges a holisztikus, integratív szemlélet, amely az embert egységes egésznek tekinti és nem az egyes szerveket, panaszokat kívánja gyógyítani, ill. enyhíteni, hanem a szervezet egészére koncentrál.

Fontos tudni, hogy az immunológiaiialg aktív gyógyszerek nem egyszerűen elnyomják az immunreakciókat, hanem modulálják és a helyes irányba tudják „visszabillenteni”.

3094. 7529edede9 (válaszként erre: 3093. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 22:47
Nekem meg az izületeimnek van autoimmun betegsége azzal kezeltek sokat de mit sem ér. Érdekes betegség ez is és mennyi embernek van...
3093. accb6cf2da (válaszként erre: 3092. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 17. 22:31

Az autoimmunitást nem lehet kezlni, ugye? Tehát azt kezelik, ami ellen dolgozik a szervezetünk. Az autoimmunitás megértése még azt hiszem nem jött össze:)

Én ezt az egészet úgy okoskodtam ki, hogy autoimmun eredetű volt a pm. túlműködésem, tehát ha a pm-et kivették, az ellen tovább már nem tud dolgozni a szervezetem, így a betegség megszűnt. Vannak félelmeim, hogy elkezd az immunrendszerem valamely más szervem ellen dolgozni, de ezt hamar elhesegetem.

Ez a liszt érzékenység és még van jó néhány, ami nagyon alattomos betegség, és az orvosok annyira nem körültekintőek.....És az a szomorú, hogy még gyerekeknél sem.

Azért az jó, hogy kisfiadnál kiderült, remélem kezelik is!

3092. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3088. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 22:17
kedves fegu, akkor ebből következik az, hogy ha kezelnék az autoimmun betegséget önmagát, a pm megbetegedés jó része elkerülhető, illetve gyógyítható lenne. Amúgy nekem a kisfiam most 11 éves, szintén autoimmun beteg. Ő lisztérzékeny. Kisgyerek korától vérszegény volt, tejfogai teljesen tönkre mentek, alig fejlődött. Vittük gyerekklinikára mi lehet a baja, hogy ennyire alacsony, de mondták minden hormon oké nála. Na ja, csak a gyerek folyton rosszul volt, gyakran hányt, fájt a pocakja, a fogai a gondoskodás ellenére is szétrohadtak a szájában. Anyai ösztönöm nem hagyott nyugodni, és keresgéltem mégis mi lehet a baj, mire rátaláltam a lisztérzékenységre mint lehetséges okra. Meg sem akarták csinálni a vérviszgálatot, de mivel aszonták eüs az apuka, ezért megcsinálják. Persze pozitív lett a teszt. Tavaly másusban bélbiopszia, ami egyértelműen bizonyította a bélboholy pusztulást nála.
2009. júl. 17. 22:06

Sziasztok

holnap leszek, munkabol jovok faradt vagyok nagyon.Pusz mindenkinek.Angi

3090. Reny84
2009. júl. 17. 21:52
Lehet, hogy tévedtem. Attól függ, hogy idős volt-e. Ha igen, én a fiáról beszéltem.
2009. júl. 17. 21:19
Sziscsi!!! Hogy vagy? Hogy bírod a munkát?
2009. júl. 17. 21:19

Sziasztok!

Annyit írtatok, amióta nem voltam, hogy le se tudom követni. MsMonk, nem véletlenül ATPO-t néztek? Én úgy tudom, hogy itt a fórumon is legtöbbünknek (gyönyörű szó), autoimmun eredetű. Nekem is:) Az ATPO 2121 volt. Most a műtéttel szerintem ez is rendeződött!

Ne aggódj. A gégésszel ne beszélges. Hangrés mekkora? Csak az egyik hangszalag bénult le?

Holnap megírom a gyakorlatokat.

Vigyázzatok magatokra!!!

3087. Reny84 (válaszként erre: 3077. - MsMonk)
2009. júl. 17. 21:05
Ezt nem hiszem el!!!ááááááá. Kicsi a világ. Képzeld el, hogy az én altatóorvosom a Gyuszi (ahogy ő mondja) felesége, a Dr. Csernai Edina. Ő ajánlotta a Gyuszival a Magony-it. Edinát, anyum már nagyon rég ismerte, a szüleit is. Ő vigyázott rám a műtőben és azóta is. Egy szőke hajú, dekoratív "angyal". Ő ajánlotta a fogyis port. Minden nap lejött és megnézett, mikor még bent voltam. Lelkileg támogatott engem és anyumat is!!! Sokat köszönhetek neki. Én bízom benne...
3086. Reny84 (válaszként erre: 3077. - MsMonk)
2009. júl. 17. 20:55
Na a végén őt ajánlották. Csajbók állítólag sokszor figyelmetlen, mert sok a betege.Ezt egy vele együtt dolgozó mondta... Szóval meg vagy elégedve vele??? Ki is műtött téged. Dr. Farkas Gyula? Mesélj Magony-iról légyszi! De jó!! Még a dokink is egy lesz :-))))))) Majd még talizhatunk is...
3085. MsMonk (válaszként erre: 3080. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 17. 20:39

És még nem is tudod minden bajom:):):):) 16 éves(most vagyok 26) koromban kivették a LÉPemet mert nem működött és nem alvasztotta a vérem:):)volt ugye a három petefészek ciszta, egy térdműtét , egy gyógyszer túladagolás, egy mandula műtét....és most a pm műtét!És ugye mind alataásban remek:) simán írhatnék egy szaftos könyvet van ám kórtörténetem:):) Igen ez a belgyógyász mondta, hogy ha végzek ezzel a betegséggel akkor menjek vissza mert csinált ilyen furcsa sokáig tartó vérvételeket és ott kimutatták, hogy a szervezetem mit tudom én mit termel ilyen ellenanyagot és mondta hogy lehet valami autoimmun betegség vagy valami fertőzés ami nincs kikezelve mert mondta, hogy folyamatosan termelek saját magam ellen:-)Tök jó fej vagyok mi???:D:D

Nah de sebaj ezen pikk-pakk túl leszek és azután végre jöhet a lagzi és a gyerkőcök:):):):)

Alig várom már:):)

3084. Panni58 (válaszként erre: 3082. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 17. 20:28
én narancsos magnéziummal együtt iszom reggelente, úgy elviselhető :)
3083. 7529edede9 (válaszként erre: 3064. - MsMonk)
2009. júl. 17. 20:09

Drága MsMonk!

ne aggódj a hangod miatt vissza fog jönni idővel csak türelemmel ki kell várni és meggyógyulunk!

3082. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3081. - Panni58)
2009. júl. 17. 19:42
Köszönöm, akkor már válogathatok is melyiket eszem.:-)) Mert ugye amíg élek ezek szerint ennem kell, meg 3 havonta vérvétel,de jó! Pedig ez a kalcium sandoz, hát....borzalmas. :-(((
3081. Panni58 (válaszként erre: 3079. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 17. 19:32
kiváltható, van olyan ismerősöm, akinek már írtak fel helyette mást. nem tudom mit, de ha fontos, megkérdezhetem. De az endokrinológusuk úgy is tudják.
3080. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3078. - MsMonk)
2009. júl. 17. 19:26

Látod nekem is egy normális belgyógyásszal kezdődött az egész. Általános kivizsgálás keretében került sor vérvételre, ott a létező összes vizsgálatot megkérte. Ekkor derült ki a magas kalciumszint. Aztán kért még egy csomó mást, meg megtapintotta a pajzsmirigyemet. Ő egyből azt mondta, hogy mellékpajzsmirigy, csak mivel ő már mint háziorvos működik, a további kivizsgálások miatt, amiket ő nem kérhet, továbbküldött. Aztán ezzel kezdődtek a bonyodalmak ugye, mert ugyan ő mellékpm szintigráfiára küldött, de mivel nem volt hozzá anyag, csak simát csináltak. Ebből aztán a Jahn Ferencben egy orvosnő rögtön aszonta, h. pm. hideg göböm van, teljesen figyelmen kívül hagyva a magas prathormon és kalciumszintet, helyette elküldött citológiai vizsgálatra. A patológus így vette a mintát, azt hitte hideg pm göböt szúr. Mellékesen megjegyzem, mellékpajzsmirigyet nem is érdemes citológiára küldeni, mert semmi sem állapítható meg ezzel a vizsgálattal, vagy mint az esetemben egy teljesen fals diagnózis.

Szerintem, és egy olyan endokrinológus szerint, akiben én teljes mértékben megbízom, az a fajta elváltozás ami Neked van 100%-ban gyógyul. Egyébként érdemes lenne immunológiai kivizsgálást is kérned, mert lehet valamire allergiás vagy, és ezért van ennyi betegségben részed. Ez különösen a pm betegséged miatt gyanús. Küldök Neked priviben egy linket, bővebben utána olvashatsz mire is gondolok valóban.

3079. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3076. - Panni58)
2009. júl. 17. 19:10
Igen, tapasztaltam, de én már decemberben nem kaptam otthon. Most külföldről van, remélem ott nem vonják ki a forgalomból. Amúgy ez a tachystin tulajdonképpen D meg A vitamin, tehát gondolom, h. valamilyen módon kiváltható.
3078. MsMonk (válaszként erre: 3074. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 17. 18:35

Akkor neked nagyon nagyon nagy szerencséd van, hogy elkerültél...Igazából aki műtött azzal a dokival nincsen bajom csak tényleg az hogy isten igazából TI itt a fórumon sokkal jobban megnyugtattok mit a dokik!!! Azért jó lenne ha tényleg megnyugtatnának ebben a helyzetben!

KÉPZELD!!!

10 éve találták meg a hidegöböt és azt mondták elvan meszesedve vettek szövetmintát(el sem tudom mondani mennyire fájt) negatív lett a hormont termelte azt mondták, hogy nem kell cwsinálni semmit!!!!!!

És tessék a meg itt tartok egy térdműtétem volt ahol összehozott a sors egy normális belgyógyásszal aki alaposan megvizsgált és mondta hogy menejk ell Szegedre és elintézte egy ismerősével a dolgokat!!!

Amúgy az elmúlt években volt 3 nőgyógyászati műtétem is altatásban és senki sem nézett utána a göbömnek!!

Nah mind1!!!!!!!A lényeg hogy most jó úton vagyok:):):):)

3077. MsMonk (válaszként erre: 3073. - Reny84)
2009. júl. 17. 18:23
Dr. Magony a dokim!!!!!!!! Hozzá akarsz jönni?? Nagyon jó kis doki igaz sokszor nem értem mit mond mert nagyon halk:):):):):):) Állítólag amúgy a Magony melletti doki a Csajbók Éva is nagyon jó!!!!!
3076. Panni58 (válaszként erre: 3074. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 17. 18:11
nem tudom tudsz-e róla, itthon kivonták a forgalomból a tachystint márciusban...
3075. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3046. - Panni58)
2009. júl. 17. 17:16
Panni, nekem is ödémás volt a sebem, meg 7 hónappal a műtét után szokott még érzékenyen reagálni bizonyos mozdulatokra, de kifejezetten csak kábé 1 hétig volt nehézkes vele a mozgás, 4 nap után nem is emelgettem a fejem a kezemmel, mert megfeledkeztem magamról, és valamiért felugrottam reggel az ágyból. Mondjuk szerintem jó volt, hogy a kórházban az ágyamat távirányítással lehetett mozgatni, a fejrészt felemelni, meg leereszteni. Az biztos, hogy az első napokban úgy fordultam meg, hogy felemeltem a fejrészét az ágynak, megfordultam, és visszaeresztettem. Első éjszaka az intenzíven a 2 infúziós csőtől, meg a 30 percenkénti vérnyomásméréstől, az oxigéntől az orromban, ami olyan büdös volt, hogy idő után kivettem az orromból, semmit nem aludtam, csak folyton le-fel emeltem az ágyamat.:-))
3074. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3064. - MsMonk)
2009. júl. 17. 16:55

Sziasztok!


Az időjárás biztosan iszonyatos lehet otthon. Ahol vagyok szintén, de itt meg azért, mert állandóan esik, meg hűvös van. Voltam én is kontrollon, nekem 3 mellékpajzsmirigyem maradt, de mint kiderült szinte alig működnek. Marad a kalcium ivás meg a tachystin.

Kedves MsMonk, semmit nem kell elhinni azt mondom. Ha belegondolok nekem mennyi hülyeséget babláztak össze az orvosok, akkor van is okom ilyeneket állítani.

2 orvos mondta pm szintigráfia után, hogy pajzsmirigy hideg göb, 1 patológus mondta medulláris pajzsmirigy rák, 1 sebész nem hitte megnőhet ekkorára a mellékpajzsmirigy, mert ő csak max 3 centiset látott, enyém meg 5,4 X 4,8 cm volt, másik sebész szerint mindenképp ki kell venni a fél pajzsmirigyemet is. Na azt hiszem sikerült képet adnom arról miket okoskodtak össze. Ehhez képest elküldtük Németországban egy endokrin sebésznek a leleteimet, aki ránézett, elmosolyodott, és rögtön a helyes diagnózist mondta. Azóta is áldom őt ahol van, mert ha ő nem olyan közvetlen és türelmes velem, akkor nem tudom mi lett volna.

Férjem is elment Magyarországról, ő is orvos. Valóban az a baj, hogy nem a gyógyításról, hanem a megélhetési harcról szól manapság az orvoslás. Kezdve a hálapénztől a nem tudom én meddig.

3073. Reny84
2009. júl. 17. 16:17
Ismerős valakinek Dr.Magony Sándor neve? Szegedi endokrinológus...
3072. MsMonk
2009. júl. 17. 16:02

lepihizek egy kicsit:-)

Este megyünk pókerezni imádom:):)

Megkínzott ez a doki rendesen még mindig annyira fáj a torkom...egy kis alvás jót fog tenni!!!:):)

Jövök egy órácska múlva:)

Puszi és ölelés nektek!!!

3071. MsMonk (válaszként erre: 3070. - Panni58)
2009. júl. 17. 15:49

hát igen jól beszélsz:-)Én azon csodálkozom hogy Szegeden rengeteg a fiatal orvos és KEDVESEK de az idősebbek is ugyanúgy!az én dokim minden nap mosolyogva kedvesen jött be hozzám!!

nem értem én sem vagyok féltékeny a másik műsorvezetőre vagy másik szerkesztőre csak azzal foglalkozom, hogy én jól végezzem a munkámat ha mindig a másikat nézném sosem fejlődnék vagy dolgoznék jól!! Ők meg elvileg embereket gyógyítanak és életeket mentenek akkor meg arra kéne figyelni!!!!

JJJAaaaajjjj:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook