Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (45. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17572. ganita732015-08-02 23:40
Nagyon szép lett a nyakad, az enyém ennél sokkal durvább, látszik hogy gyorsan gyógyulsz, gondolom az sem mindegy hogy mennyi ideig matattak ott belül. Átküldte a férjem a gépre a képet, de nem találom, most keresem mert nincs a fogadott fájlok között. Amint megvan, rakom is fel.
(válasz IlDee 17571. hozzászólására)

17571. IlDee2015-08-02 23:22
Feltöltöttem! Jajj, de kár, hogy én erre nem is gondoltam, hogy fotózzam mindig :) Úgy biztosan jobban látszik a gyógyulás menete.
(válasz ganita73 17570. hozzászólására)

17570. ganita732015-08-02 23:05
Nem fáj, már megszoktam :-) Persze hogy éedekel, majd én is teszek fel,csak át kell küldenie a páromnak a telómra, mert ő fotózza naponta a nyakamat,hogy milyen ütemben gyógyul :-)

17569. IlDee2015-08-02 23:02
Szerencsére én nem kaptam. És fáj? Vagy már megszoktad? Teszek fel most képet a sebemről, ha érdekel :)
(válasz ganita73 17566. hozzászólására)

17568. IlDee2015-08-02 23:01
Hát lehet, hogy alapból ez egy gyulladás amúgy. Nekem ugye előtte húzták ki a bölcsességfogam, akkor szedtem 2 napig antibiotikumot, de a műtét napján abbahagytam. Lehet kár volt. Valószínűleg azért fájt a nyakad :( Be volt állva?
(válasz Channa* 17565. hozzászólására)

17567. ganita732015-08-02 22:40
LC52 lehet hogy van összefüggés az epeműtét, és a pajzsmirigy között? Anyukámnak a második pajzsmirigy műtét után volt epeműtétje,pontosabban epekővel műtötték, rá 2 évre meg harmadszor is megműtötték pajzsmiriggyel, de akkor volt neki az utolsó, 35 éves volt, azóta már nem újult ki, pedig egy picit neki is hagytak benn,mert tökéletesen működik azóta is, és már 62 éves.
(válasz LC52 17560. hozzászólására)

17566. ganita732015-08-02 22:24
A hasamba kezdték el adni a kórházba a vérhigítót rögtön a műtét napján, utána minden nap kaptam szombaton is mikor hazajöttem, plusz még 10 szurit írt ki a dokim, azt be kell adnom, már csak kettő van, kedden szúrom az utolsót. Nem gondoltam hogy képes leszek a hasamat szúrkálni, de mivel a férjem mereven elzárkózott tőle hogy megszúrjon, kénytelen vagyok egyedül szitát csinálni a hasamból :-) Miért, neked nem kell vérhigítót szurnod? Vagy gyógyszer formájában kaptad? Vagy nem is kaptál?
(válasz IlDee 17563. hozzászólására)

17565. Channa*2015-08-02 22:14
2 hétig tutira fájt. Én kaptam antibiotikumot, mert belül minden gyulladt volt és szerintem volt valami bacim is, amit nem tudom honnan kaptam, de az is lehet, hogy megelőzés volt.
Igen, nekem sem fájt semmim a műtét után, csak ez, mert volt egy nyakfájásom, ami 3 napig tartott úgy, hogy 3 napon keresztül hurcolt a férjem dokikhoz, hogy csináljanak már valamit. Sok injekciót kaptam, de végülis magától elmúlt egyik pillanatról a másikra. Azt mondták, hgy ez amiatt lett hátra volt feszítve a fejem...Nem tudom....
(válasz IlDee 17561. hozzászólására)

17564. IlDee2015-08-02 22:09
Ha az altatás nem viselt meg, akkor hidd el, hogy Neked egyszerű lesz ez a műtét :) A dréncső miatt kényelmetlen lesz az alvás, de semmi elviselhetetlen fájdalom nincs. És reméljük a műtét időpontodat őszre tűzik ki, amikor már nincs hőség.
(válasz LC52 17562. hozzászólására)

17563. IlDee2015-08-02 22:07
Óh, a naptól én is védeni fogom. Bekötöm! Én kaptam ilyen kis "nyakkendőt", azt teszem fel utcára. Sokszor éjszaka is, mert volt rá példa, hogy arra keltem, hogy belekaptam a sebbe (gondolom viszketett) :( Én is 3 kilót fogytam a kórházban :) De az már vissza is jött :( Nekem se ártana fogyni. Én októbertől keményen edzettem, és leadtam 15 kilót (az álmom még egy tízes volt). Mikor megtudtam, hogy műtenek, és az endokrinológus említette, hogy várható hízás, lelkileg kicsit megviselt. Hogy adtad be magadnak a vérhigitót?? Nem irigyellek :( De már nem kell szúrnod magad, ugye?
(válasz ganita73 17558. hozzászólására)

17562. LC522015-08-02 22:04
Most látom Ildee,hogy nem válaszoltam minden kérdésedre...
Semmi rossz hatásról nem tudok beszámolni az altatással kapcsolatban...sima ébredés volt a szokásos műtét utáni fájdalmakkal.

17561. IlDee2015-08-02 22:02
Akkor az a baj, hogy én műtét óta ásítok, köhögök, tüsszögök, csuklom :D Nekem se fáj semmi, műtét után sem szedtem fájdalomcsillapítót, mert minden kibírható volt. Kivéve ez, mert hát ez kívülről nyom :S És nem emlékszel mikor múlt el neked, mennyi idő kellett?
(válasz Channa* 17559. hozzászólására)

17560. LC522015-08-02 21:58
Kicsit tartok a műtéttől,de utána biztos jobb lesz.Nem szeretem ezeket a tüneteket,amivel jár.
Októberben volt epeműtétem..:(((
(válasz IlDee 17556. hozzászólására)

17559. Channa*2015-08-02 21:45
"A nyakamon, az ádámcsutkánál lévő dudor miatt nehezen nyelek, és néha kicsit fáj is."

erről az jutott eszembe, hogy a műtét után kb. 3 héttel tudtam újra ásítani, de akkor meg annyit ásítottam egymás után, hogy pont ezen a helyen lett egy dudorom, ami nagyon fájt. A műtét helye egy kicsit sem, de ez a dudor igen. el is mentem orvoshoz, hogy mi lehet ez, de azt mondták ne aggódjak, majd elmúlik.
(válasz IlDee 17557. hozzászólására)

17558. ganita732015-08-02 21:45
Szia! Végre itt vagy😊 a kórházból mikor kijöttem 3 kilóval voltam könnyebb,szeretnék még többet fogyni,elég sok felesleg van rajtam,oda figyelek mit eszem,hogy ne hízzak vissza. Nem szedek gyógyszert, majd hó végén megyek vérvételre akkor derül ki hogy kell-e gyógyszer,de gondolom nem úszom meg,mert mindkét lebenyt eltávolították,igaz a bal oldalon egy minimális darabkát hagyott a dokim,csak reménykedem hogy az dolgozni fog.Fájdalmaim nincsenek,max eső elött csipked ehy kicsit a nyakam,de elviselhető.vannak gyengébb,szédelgős napjaim,de sokat segít a férjem és a lányom,íhy könnyű gyógyulni 😊 Egy vékony kendőt szoktam a nyakamba tenni az utcán,itthon nem védem semmivel. A nyeléssel nincs gondom,és pénteken volt az első éjszaka amit végig aludtam,szuper volt. A vérhigító szurit még keddig kell adnom magamnsk,a végén még hiányozni fog ha már nem kell szúrnom 😊 Biztos nem lesz semmi gond a szövettanoddal neked sem. Azért vigyázz a sebeddel, nekem azt mondta a doki hogy idén ne érje nap,és akkor szép marad. Egyébként elnézést kért csütörtökön hogy ilyen nagyot vágott,de mondta hogy muszáj volt,én meg mondtam hogy nekem tetszik,mert szép moslygós nyakat csinált nekem 😊
(válasz IlDee 17557. hozzászólására)

17557. IlDee2015-08-02 21:15
Nagyon örülök, hogy szépen javulsz!!!! :) Te akkor most tuti fogytál pár kilót, ha ekkorákat szedtek ki belőled :) :) Nem is kérdeztem, hogy milyen gyógyszert szedsz, és mennyit? Neked nincs semmi tüneted most?
Én sajnos sokszor túl jól is vagyok, és ezt estére bánom meg. Holnap éppen Balatonra készülünk :)Ha nagyon elfáradok, kicsit lefekszem, de 5 percnél tovább nem tudok feküdni. A nyakamon, az ádámcsutkánál lévő dudor miatt nehezen nyelek, és néha kicsit fáj is. Azt mondta az orvos, azért van, mert onnan választották le, de majd elmúlik magától. Én tegnap óta kenem körömvirágkrémmel, és sokkal gyorsabban kezdett lepotyogni a varr róla. Otthon már Te sem hordasz kötést, nem?
Jó gyorsan meg lett akkor az eredményed, nekem csak jövőhéten lesz. De eszemben sincs, hogy rossz lenne. Összességében annak ellenére, hogy kicsit hamarabb fáradok, és pár dologra figyelni kell, nem panaszkodhatom. Sokan el sem hiszik, hogy múlthéten műtöttek :) Ami nem feltétlen jó, de nem tudok egy helyben maradni :( Neked milyen a lábadozás időszaka?
(válasz ganita73 17555. hozzászólására)

17556. IlDee2015-08-02 21:07
Ne félj a műtéttől! Jobb, ha nem húzzák évekig!! Volt már altatásos műtéted?? Az, milyen hatással volt rád (ha volt) ?
(válasz LC52 17554. hozzászólására)

17555. ganita732015-08-02 15:16
Az a lényeg,hogy ne idegeskedj. Bár én már könnyen beszélek. Nekem a kivizsgálások márcihsbam kezdődtek,és július 21.-én volt a műtét. Az ultrahangra,az endokrinológiára,az izotópvizsgálatra szinte mindig egy hónapot vártam. Vérvétel márciusban,uh áprilisban,izotóp vizsgálat májusban,aspirációs citológoa júniusban,igaz hogy annak az eredménye 2 nap múlva megvolt. Utána már csak a műtét időpontját kellett egyeztetni. Az minden esetre érdekes volt,hogy az áprilisi ultrahanghoz képest a jobb lebenyem 3x volt nagyobb mikor kivették,és a benne lvő göb már nem 3,5 cm volt,hanem 7 cm. Úgy is volt ráírva a záró jelentésre,hogy gyorsan növekvő multi göbök műtéti megoldására vettük föl. A műtét utáni szövettan szerint a jobb lebeny 60g súlyu volt (nőknél max 18g a normál pm súlya)és lebenyezett felszínű volt, a bal lebeny 27g súlyú s kifejezetten dudoros,göbös felszine volt. Ha jól értelmezem te magán úton mész dokihoz,talán neked gyorsabb lesz minden. Én sima sztk alapon mentem,nem volt sürgős 😊 bár ha egy fél évvel korábban kezdtem volna,nem nőttek volna meg ekkorára a göbök,és biztos csak 1,5 ótás műtét lett volna hiszen arra készültek,és nem 4 órás.
(válasz LC52 17554. hozzászólására)

17554. LC522015-08-02 13:58
Azt tudom,hogy hideg.Aug.19-én megyek Solymosi dr-hoz.Utána okosabb leszek.
(válasz ganita73 17552. hozzászólására)

17553. ganita732015-08-02 11:41
IlDee nagyon eltűntél,mi van veled? Remélem jól vagy.

17552. ganita732015-08-02 11:37
Köszönöm szépen,azon vagyok 😊 Te se felejts el majd jelentkezni,hogy mi a helyzet a göbjeiddel. Nekem talán az volt a szerencsém,hogy a működése teljesen normális volt a pm.nek,viszont sajnos azért tudtam ekkorára növeszteni őket,mert már csak akkor okozott panaszt,amikor nyomta a nyelőcsövemet. Én most azt mondom mindenkinek,hogy a műtétet mindenki máshogy éli meg,de jobb túl lenni rajta. Ma már hihetetlennek tűnik kogy 4 órán keresztül matattak a nyakamban,nem szivesen gondolok vissza az ébredős időszakra,de összességében nagyon örülök hogy túl vagyok a műtéten,és a szövettan nem mutatott rosszindulatú sejteket.
(válasz LC52 17551. hozzászólására)

17551. LC522015-08-02 11:16
Mielőbbi teljes gyógyulást Neked ! Pihenj sokat!
(válasz ganita73 17550. hozzászólására)

17550. ganita732015-08-01 23:17
Köszönöm szépen Sziszizso,azon vagyunk hogy gyógyuljunk 😊 Egyenlőre nem kezdtem még el a körömvirágos masszírozást,mert az operáló sebészem azt mondta jegeljem a duzzanatot ami a seb közepén van (ott is nagyon meggyötörték a nyakam az isthmusban lévő göb miatt) úgy néz ki hogy használ is neki,mert szépen apad a duzzanat.Azon kívűl hogy kicsit fáradékonyabb vagyok,és a hasam olyan mint a szita a vérhigító szuriktól,nincs más problémám,a seb szép lassan potyog le a vágásról,a szívócsövek okozta sebek is szépen gyógyulnak 😊
(válasz sziszizso 17549. hozzászólására)

17549. sziszizso2015-08-01 21:46
Varratszedés után ajánlatos nekem jót tett annó ,körömvirágkrémmel masszirozni a seb környékét hamarabb gyógyultam, Mihamarabbi gyógyulást a mütötteknek.

17548. pieta42015-07-30 11:50
Miért nem Pécsen műtöttek?
Tulajdonképpen a pécsi orvosokra vagyok kíváncsi, meg hogy hol csinálják helyileg Pécsen.
(válasz Manca 17547. hozzászólására)

17547. Manca2015-07-29 20:58
Pieta4!Én pécs mellett lakom,de szekszárdon műtöttek.Tudok segíteni neked valamiben?
(válasz pieta4 17534. hozzászólására)

17546. Channa*2015-07-29 20:25
Biztos engem is ébresztettek csak nem emlékszem rá. Utánam műtöttek egy nénit, akit velem együtt bebátorítoztak, de csak délután fél 4-kor kezdődött a műtétje, mert engem, keltegettek. Azt mondta, hogy nagyon meg volt ijedve, mert órákon át hallgatta, hogy próbálnak felébreszteni én meg semmit nem reagálok.
Szegény néninek nem volt elég ez a sokk, még éjjel is engem pesztrált a friss műtétjével. De ha ő nincs, akkor én tuti sokkal rosszabb állapotba lettem voltam.

A hányás nem tudom mitől függ. Én csak kába voltam, fájt a fejem, de ez azért, mert liftezett a vérnyomásom, és aludtam.
(válasz ganita73 17544. hozzászólására)

17545. ganita732015-07-29 15:11
Azért hogy ne csak panaszkodjak, leírom a jó tapasztalatokat is. Kétágyas kórteremben voltam a Károlyi Sándor kórház sebészetén,a szobában volt hűtő is, telefon az ágy mellett,zárható szekrény.A saját dokim naponta többször jött megnézni,és érdeklődni a hogylétem felől,és az altató orvos is jött minden nap megnézni,és érdeklődni míg bent voltam.Összességében elégedett voltam mind az orvosok, mind a nővérek munkájával,pedig elötte sok rosszat hallottam a kórházról,ebből én nem tapasztaltaltam semmit.

17544. ganita732015-07-29 08:49
Engem ébreztettek ugyanígy a műtőben a vakbél műtét után is, mondják hogy jó reggelt,készen vagyunk,és ki kellett nyitnom a szenem nekik egy pillanatra most is,addig nem hagytak békén. Gondolom ez az előírás,de utána hagynak aludni,csak reagálni kell rájuk. A vakbélműtét utáni ébresztést azt nem éltem meg traumaként,lassan ébredtwm a műtőben,nem hirtelen lett hangzavar,kérték hogy nyissam ki a szemem,én meg mondtam hogy alszom. De csak egy pillanatra nyissam ki,én erre b..meg,nem érted hogy alszom? Aztán biztos kinyitottam nekik,mert legközelebb az ágyamban ébredtem. De ez a mostani altatás utáni dolgok,nagyon rossz emlékek maradnak,és nem a fájdom miatt,hanam mert nem én iránytlttam a testem,janem ment a maga feje után. Mint írtam kétszer hánytam és mindkétszer belisiltem közben.
(válasz Channa* 17542. hozzászólására)

17543. pieta42015-07-29 08:23
Köszi!
(válasz Channa* 17541. hozzászólására)