Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
18910. bubuci2017
2017. okt. 6. 22:47

Kérdés a teljes eltávolításról:


Mondott olyat az orvos, hogy kis esélyem van arra, hogy nem rosszindulatú, de azért van rá esély. Nos amin pörög az agyam. Javasolja a teles eltávolítást, és mi van, ha a szövettan megállapítja, hogy mégsem rosszindulatú. Lehet ilyen? A biopszia szerint "nagy valószínűséggel malignus" de én bele fogok őrülni, ha még sincs bajom és kiveszik a pajzsmirigyemet

Semmi bajom, jól érzem magam, nem fáj semmim, mióta szedem két hete az euthyroxot már a torkom sem szorít.

Most mégis hogy mennek neki a műtétnek? Hogy mindent kivesznek, vagy én mondhatom, hogy ne vegyék ki az egészet?

18909. Meska78
2017. okt. 5. 09:37
Mellékhatást szerencsére nem tapasztalok, nem híztam, igaz a cigiről leszokás óta odafigyelek a kajára, és napi kb. 20 percet tornázok is. Lelassulást, fáradtságot sem érzek szerencsére, csak annyira vagyok álmos, amennyire azt az időjárás és a korán kelés indokolja. :)
18908. Meska78
2017. okt. 5. 09:35
Nekem is a teljes eltávolítás után rögtön írt fel a doktornő L-Thyroxint, azóta szedem. Holnap megyek az első véreredményemért (hormonszintet és kalcitonint néztek), utána majd megmondják, mikor kell menni legközelebb.
2017. okt. 3. 10:47

Nos, minket/ a két szobatársam szintén a pajzsmirigyével bajlódott/ L-Thyroxin recepttel engedtek ki az onk. intézetből, azzal, hogy kezdjük el szedni. A Péterffy endokrinológiáján közölték, hogy a műtét után 6 héttel menjek hozzájuk, mart addigra ürül ki a p.hormon a szervezetből és akkorra derül ki, mekkora adag kell.

Szóval én nem szedtem a gyógyszert, és a műtétet követő 4. héten a TSH-m 89 lett. Akkor fogadtak az endokrinológián és elkezdtem szedni a gyógyszert. 6 hét múlva a TSH-m 0.23 lett, akkor csökkentették az adagot, és újabb 6 hét múlva a TSH 6,8 volt. Ekkor megint emelték az adagot, és majd nov. közepén kell visszamennem.

Emellett a libikóka mellet sem híztam. Amikor 89-es volt TSH-m- akkor egy kicsit puffadtnak éreztem magam,ami az ödémásodástól volt, ami ilyen magas TSH esetén "normális", de nagyon hamar elmúlt.

Ahogy a bőrgyógyászom mondta, a pajzsmirigy eltűnése egy hormonális krízis, és a szervezetnek meg kell szoknia, hogy kívülről kapja az utánpótlást, nekem a ciklusom a műtét után egy pár hónapig ingadozott, de aztán helyreállt.


A lényeg, amikor eltalálják a megfelelő gyógyszer adagot, onnantól kezdve eredményes lesz a diéta és a torna, ha szükséged volna ilyesmire a súlyod miatt.

Úgy tűnik, hogy a hormonszint ellenőrzése-6 hét-3 hónap között ingadozik, az talán megoldható, hogy ennyi időnként egy megbeszélt napra haza gyere külföldről. Az utókezelés persze más tészta.

18906. bubuci2017
2017. okt. 3. 00:02

Sziasztok, köszönöm a tájékoztatást. Akinek kiveszik a teljes pajzsmirigyét,annak már a műtét után egyből gyógyszert kell szednie?


és azért is vagyok lehangolt, mert mi éppen külföldre költöztünk volna, a gyerekek miatt, és most miattam ugrott minden. Több év tervezés után most tudtunk volna menni és erre jött ez. Ha jól értelmezem, az utókezelések miatt (vérvétel, gyógyszerbeállítás) legalább fél év vagy egy év, hogy folyamatos kontrollokra kell járni? (ha már csak fél évente kéne menni kontrollra, akkor ki tudnánk menni max haza jövök kontrollra)


És mégis mire kell számítani? Hízás? Lelassulás? A menstruációra ennek van hatása?

2017. szept. 29. 17:18
Elnezest a hibakert, mobilrol irok
2017. szept. 29. 17:15

Szia bubuci2017!


Nem vagy selejt!! Megbetegedtél, de idejében nyakon csípik a bajt. Nekem pont 1 eve derult ki, hogy a gobokkel teli p.mirigyeimet ki kell venni. Az onk. intézetben Koltai Pálhoz kerultem. Mivel akkor túlmükodö volt a p.mirigyem, mondta, hogy rendezni kell a mukodest, utana johet a mutetmegkerdezte, van- e endokrinologusom, mert ha nincs, akkor az Onk.Intezetben keresnek egyet. Vegul 2017 januarjabal lettem mutheto es marc 27- en mutottek meg.Valoban nagyon sok a beteg es sok a csuszas. Pl en 11 orara voltam kiirva mutetre, de a 8 orara kiirt beteg vernyomasa hirtelen megugrott, s en kerultem a helyere. A mutetrol semmi panaszom nincs.A. Koltai gondos, korultekinto orvos. Egyebkent lehet, hogy Teged hamarabb mutenek, mert. nekem a mintavetel es az ultrahang is joindulatusagot josolt, ami be is bizonyosodott.Szoval akinek a mintavetel surgosseget igazol, az elobbre kerul a varolistan.

18903. Anita_89 (válaszként erre: 18901. - Bubuci2017)
2017. szept. 29. 09:56

Szia!


Az én műtétem már majdnem egy éve volt. Kezdem az elejéről. Nekem csak a jobb oldali pajzsmirigyemet vették ki, a kórházban 5 napot kellett bent lennem. Műtétet követően 6 hét múlva van vérvétel, utána vissza kell mennned az orvoshoz, hogy a leleteid alapján eldöntse hány mg gyógyszert kell szedned. Nekem utána fél év múlva ugyanez megismétlödött, vérvétel és kiderült, hogy emelni kell a gyógyszeradagomon, utána meg 2 hónap múlva kellett visszamennem, akkor is kellett emelni a gyógyszeren, az most volt szeptemberbe. Legközelebb novemberbe megyek vissza. Viszont így, hogy már majdnem egy éve volt a műtét most majd kell mennem vérvételen kivül még ultrahangra és mellkasröntgenre is. Ha már beáll a gyógyszeradagom, akkor szerintem már csak fél évente kell kontrollra járnom.

18902. Szviola (válaszként erre: 18898. - Bubuci2017)
2017. szept. 29. 09:37

Szia, voltam én is, pesten is, debrecenbe is.

Én már nem járok külön magándokihoz, felesleges, ha baj van ugy is visszaküld ide.

Műtét után általában 6 hónapra szoktak adni izotópot. Átlag, nem szentírás.

Én is most a Koltairól olvasgattam tegnap. Szimpatikus.

Ha van kérdésed szivesen válaszolok.

18901. bubuci2017 (válaszként erre: 18900. - Anita_89)
2017. szept. 28. 13:28
Szia Anita! Ez az utó kezelés mégis mennyi ideig tart? tegnap a magánrendelésen nagyon kedves volt az orvos, és ígérte, hogy mindent elintéz nekem. Viszont nem találtam semmilyen információt az általa ajánlott orvosról, tehát biztos, hogy nem hozzá megyek . (így meg nem tudom vállalja e majd az utókezelést) De ahogy írjátok, jobb olyanhoz menni, akinek nagy tapasztalata van e téren, így nagyon megfogadom ezt a tanácsot. Boér doktorhoz bejelentkeztem.
18900. Anita_89 (válaszként erre: 18897. - Bubuci2017)
2017. szept. 28. 11:02

Szia!


Én is csak ajánlani tudom Boér doktort, ő pajzsmirigy spesialista. Valóban nagyon alapos és elmagyaráz mindent. Én a mai napig hozzá járok utókezelésre. Az utóbbi időben 2 havonta járok hozzá, a gyógyszeremelés miatt, mert ilyenkor szükséges 2 havonta nézni az értékeket. Kistarcsai kóházat sajnos nem ismerem. Úgy tudom általában műtét utáni utókezeléskor endokrinológoshoz szokták küldeni a betegeket, de nekem Boér doktor ajánlotta fel, hogy maradjak nála.

18899. nagyhelga (válaszként erre: 18898. - Bubuci2017)
2017. szept. 28. 06:45
Szia, szerintem mindenképp olyannal műttesd magad, aki profi a pajzsmirigy operálásában. Koltai Pál is nagyon jó, engem pedig Boér műtött, nagyon rendes és alapos, mindent elmond, válaszol a kérdésekre. Nekem két izotóp kezelésem volt, mindkettőnél tesóm két hetet apánál lakott, utána jött vissza. Nekem nem inni kellett, hanem kapszulát kaptam az Onkológiai Intézetben. Ha gondolod, írj egy üzit, és mesélek még róla :)
18898. bubuci2017
2017. szept. 27. 22:31
Volt valakinek izotop kezelese. A z megis milyen? Az orvos azt mondta kb decemberben kell nekem egy es 5 napot elzarva kell lennem a korhezban mert veszelyes a gyerekeimre a sugarzas . Jol ertettem hogx az egy egyszeri izotop ivas es utana semmi mas csak elkulonites?
18897. bubuci2017
2017. szept. 27. 22:28

Sziasztok lanyok! Koszonom a hozzaszolasokat. Most jovok egy endokrinologus maganrendeleserol azt mondta azonnal mutessem meg magam es ne varjak. Mivel o a kistarcsai kh ban dolgozik ott ajanlott orvost ha jol emlekszem dr Nemeth Attila. Ismeri valaki?


Szivem szerint inkabb az onkologiara mennek de erre azt mondta hogx akkor hogyan fogja o vegezni az utogondozasomat ha mashol mutenek, hat most elegge off lettem.


nem talalok semmi infot az orvosrol es nagyon ideges lettem hogy vajon mennyire ert a pajzsmirigy mutethez. Teljes eltavolitast irt le az orvos es azt mondta hogy izotop kezeles is kell majd . nekem 2 cm es daganatot mertek.


Azt mondta ne varjak orvosra pl Boer hanem azonnal mutessem magam :(


Kistarcsai kh rol tud valaki vmit? Az onkologian is van gondolom utogondozas nem? Beallitjak a gyogyszert? Meg izitopos kezeles?


Hat ez a 4 oras varakozas elegge lelomboz mert egy a kislanyomat sokszor vinnem kell magammal plusz a tobbi gyerkoc...


Koszonom Szviola neked is a szoptatasrol a tajekoztatast. Azt mondta a doki mutet utan mar ne szoptassak. Igy sajnalom hogy a kislanyomat el kell majd valasztani . Tobb gyereket a meglevokon kivul mar tuti nem vallalok igy is total selejtnek erzem magam. A doki szerint a terhessegek miatt lett ez a tumor is mert legyengult a terhessegek alatt az immun rendszerem.


Egyebkent a Koltai Palhoz ment valaki? Megtudtam hogy a Boer doktor nagyon elfoglalt ezert valoszinu inkabb olyan orvost keresnek aki hamarabb be tud osztani mutetre.

18896. Meska78
2017. szept. 27. 10:55

Szia bubuci!

Én is magán endokrinológusnál kezdtem, és ő hívta fel nekem a sebészt (Lévay Bernadett, ő is ott van, ahol Boérék), aki pár napra rá már fogadott is, a rákövetkező héten már műtét előtti vizsgálatra küldött. A vizsgálat laborból (vizelet, vér), EKG-ból, mellkas röntgenből és altató orvossal történő találkozásból áll (úgy készülj, hogy ez egy egész napos móka, főleg az altató orvosra kellett várni sokat). Utána szerencsétlenkedtünk az időponttal (miattam), de amúgy nagyon hamar adtak volna műtétre időpontot.

Az izotóp nem tudom, hogy van, nekem a 15 mm-es follikuláris daganatra egyelőre szóba se jött ilyesmi. Gondolom attól is függ, hogy mit mutat a szövettan.

18895. Anita_89 (válaszként erre: 18892. - Bubuci2017)
2017. szept. 26. 09:11

Szia bubuci2017!


Arra készülj fel, hogy az Onkológián, időpont kéréstől függetlnül általában 3-4 órás csúszások szoktak lenni, legalábbis Boér főorvosnál, mivel ő hetente egyszer rendel csak. Tehát én ha kontrollra megyek, nem szoktam aznapra már programot csinálni. Én szinte mindig az utolsó időpontot kérem, ami fél 3 és 3 között van, mert délután kevesebbet kell várni, mintha reggel mennél. Meg így, hogy délután megyek, legalább szabadságot se kell kivennem, szerencsére a szomszéd utcában dolgozom.

18894. Szviola (válaszként erre: 18892. - Bubuci2017)
2017. szept. 25. 18:57

Szia,

Én úgy tudom, 10 mm daganat nagyság felett szoktak izotópos kezelést adni. A pontos méretet csak a szövettannal tudod meg, nekem 18 mmre monták, 11-13 volt valójában.

Az izotópra biztosan abba kell hagyni a szoptatást, utána nem is lehet visszatérni. Majd a következőnél, ha még lesz baba. Ja az az izotóp után 12 hónap múlva lehet.

Az altatásnál azt mondták, ha kifejem az első 2-3 adagot utána lehet újra, na de a gyereket a sebészetre nem lehet bevinni, főleg ha még pici. Szerencsére az enyém addigra abbahagyta.

18893. Anita_89 (válaszként erre: 18892. - Bubuci2017)
2017. szept. 25. 10:11

Szia!


Én Boér doktor betege vagyok. Az időpontkérés úgy történik, ahogy azt írtad. Ha már rendszeresen orvoshoz fogsz járni, akkor majd az asszisztens fog adni időpontot előre, akkor már telefonálni se kell majd. Sajnos a szoptatási kérdésdedben nem tudok segiteni, nincs még gyerekem. Az izotóppal kapcsolatban is majd szerintem valaki tud itt neked segiteni a csoportba, mert nekem nem volt benne részem.

18892. bubuci2017 (válaszként erre: 18891. - Anita_89)
2017. szept. 23. 20:38
szia a Boér doktorhoz szerettem volna menni de csak október közepére kaptam volna időpontot. Esetleg még a Koltai doktor lenne még akire gondoltam. De bármi javaslatot várok . hogyan működik az időpont? felhívOM a betegiranyitot és kérjek akár kihez időpontot? a 3 hét megnyugtato azt hittem 2 hónap a várakozás. persze jövő héten már intéznem kell valamit. és nem tudom ebben tud e valaki segíteni. meg szoptatom a kislányomat. a belgyógyász azt mondta még szoptathatok a citológia ellenére. gondolom műtétig lehet utána már nem? 2 cm és a daganatom kell majd izotópot kapnom? az meddig sugároz? bocsi a hibákért telefonról írok most. előre is köszönöm a segítséged!
18891. Anita_89 (válaszként erre: 18890. - Bubuci2017)
2017. szept. 23. 19:22

Szia bubuci2017!


A csoportba egy jó párán az Onkológia Intézetben estünk át a műtéten. Nekem miután mondta az orvos, hogy műtétre lesz szükség, már 3 hétre rá meg is műtöttek. Műtét előtt van vérvétel, mellkas röntgen, EKG és az altató orvossal kell konzultálni. Igen sajnos nagyon sok a beteg. Az én orvosom, csak heti egy alkalommal rendel, lehet, hogy azért kaptál csak 3 hét múlva időpontot. Ki az orvosod?

18890. bubuci2017
2017. szept. 23. 18:22

Van valakinek tapasztalata az Onkológiai Intézettel? Citológia pajzsmirigy rákot állapított meg nálam, mennyi idő alatt lehet ott műtétre kerülni? Milyen vizsgálatok vannak előtte?

Egyenlőre ott ledöbbentem, hogy 3 hétre adtak volna időpontot az egyik orvoshoz. érdemes egyáltalán orvost választani vagy inkább gyorsan kerüljek be az elsőhöz?

Jövö héten megyek magán endokrinológiai rendelésre, mert oda is csak 3 hét múlva fértem volna be protekcióval.


Járt valaki hasonló helyzetben? Jó lenne a segítség....

18889. Böce (válaszként erre: 18888. - Szviola)
2017. szept. 22. 10:56
Ez jó hír. Sok sikert és gyógyulást kívánok! Majd írd meg, hogy mi volt.
18888. Szviola (válaszként erre: 18887. - Böce)
2017. szept. 22. 09:55
Nem kell abbahagynom, megérkezett a válasz. Jövő héten meg is csinálják, aztán majd kiderül lesz e 3. műtét, stb.
18887. Böce (válaszként erre: 18886. - Szviola)
2017. szept. 21. 16:46

Köszi a magyarázatot, már értem.

Két dokid között nincs egyetértés, ezért nem haladsz semerre.


Nehéz helyzet, talán másik doki kéne. Nem tudom, hogyan lehetne elmozdulni a holtpontról.

18886. Szviola (válaszként erre: 18885. - Böce)
2017. szept. 21. 14:04
Nem igazán értem mit akarsz kihozni belőle. Most 0 a tsh-m ez a protokoll, pm daganatosoknál. Ahhoz hogy a technéciumos vizsgálat ne adjon fals eredményt az egyik doki szerint abba kell hagyni a tiroxin szedést, nem csak csökkenteni, ha továbbra is szedem kb ugyqn ugy nem ér az egész semmit. Ha csak csökkentem nem fog felmenni ennyire. A másik szerint meg jóvan ez így, szedjem csak majd lesz valahogy. Növelésről most szó sem volt, azt már másfél hónapja megemeltem, akkor még erről a vizsgálatról szó sem volt. Remélem értehetően ítom, kicsit kapkodok.
18885. Böce (válaszként erre: 18884. - Szviola)
2017. szept. 21. 13:09

A magas TSH csökkent T3, T4 hormon esetén van, ha jól tudom.


Akkor csökkentened kellene a szedett gyógyszer adagját, nem növelni, hogy a TSH magas lehessen. Vagy nem jól gondolom?


Miért akarja a doki, hogy 60 fölé menjen a tsh?

18884. Szviola (válaszként erre: 18883. - Böce)
2017. szept. 21. 11:24
A tshnak 60 felé kell menjen, azt hiszem. Időpontot addig nem adnak amig meg nem kérdezik az endós dokimat, zsákutca.
18883. Böce (válaszként erre: 18882. - Szviola)
2017. szept. 20. 11:49

Megértem az elkeseredettségedet, ennyi idő alatt már max. halvány emléknek kellene lennie a betegségnek.


Mit kell elérned, hogy időpontot kapj? Egy bizonyos laborértéket? Mert akkor ahhoz mérten kellene szedned v. nem szedned a gyógyszert. Hogy mielőbb meg lehessen a vizsgálat és meggyógyítsanak végre.

Fogyni utána is ráérsz majd, ha túl vagy ezen a tortúrán.


A ketyerédre azért vigyázz, mert még sokáig szükséged lesz rá.


Könnyen beszélek én most tudom, kérlek ne haragudj, de most határozottan arra koncentrálj, hogy el tudj menni arra a nyavalyás vizsgálatra. Próbálj meg minden más gondolatot félre tenni (az idegesség csak árt), és csak ez legyen a cél. A kisfiadért is.


Sikerülni fog, és meggyógyulsz! Biztos vagyok benne!

18882. Szviola (válaszként erre: 18881. - Böce)
2017. szept. 20. 07:42

Mi bajom lehet, max kicsit jobban dobog a ketyere, de mivel még cdak 33 vagyok, ez nem kellen gond legyen. Az viszont gond hogy zombiként élek, plusz 45 kilóval.... Ebből az idén már sikerült 13at lefaragni.

Biztosan tudsz menni majd a műtétre, bár még egy hónap.

Most jobban aggaszt hogy menni kellene egy vizsgálatra, ahol azt mondták 4 hétig nrm kéne szedni a pm hormont, az endós prof meg azt mondta szedjem, le is írta. Na addig mig el nem érem, addig nem adnak időpontot.... Szóval megint tolódik az egész. A türelmem fogy. Nagyon bele vagyok keseredve, hogy 6 éve nem birnak kigyógyitani. Mások másfél év után már max ellenőrzésre mennek. Rngem meg felemészt az ideg.

18881. Böce (válaszként erre: 18879. - Szviola)
2017. szept. 19. 16:35

Az jó, hogy jobban érzed magad. De nem lehet gond a megemelt gyógyszer miatt?

Nem értek hozzá, azért kérdezem.


Engem majd október 20-án műtenek, ha minden rendben lesz (mármint nem kapok el valamit, meg ilyesmi).


Előtte még persze a szokásos vizsgálatok: labor, EKG, gégészet, altatóorvos, stb.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook