Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (24. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18390. Anita_892017-01-21 20:03
Szia Viola!

Kitartást kívánok! Minden rendben lesz! Csak pozitívan! :)
(válasz Szviola 18387. hozzászólására)

18389. Anita_892017-01-21 19:59
Szia Kisgizuska!

Fura, hogy ilyen sokat kell várnom az eredményre, nekem amikor délelött volt a biopszia, akkor már utána egy-két óra múlva meg is volt az eredmény, amikor meg délután mentem, akkor meg másnap. A normál tumormarker, amit a vérből néznek gondolom arra gondolsz, ott úgye a normál érték 2-70 között van, nekem ez az érték műtét elött 74es volt, én úgy tudom ebből nem lehet megállapítani h jó vagy rossz indulatú, csak a mintavétélből, bár nem mindig, nekem például nem lehetett. Neked milyen a tumormarker értéked?
(válasz Kisgizuska 18386. hozzászólására)

18388. Anita_892017-01-21 19:53
Szia Kristo_f!

Szerintem a vérvétel még jobban is fáj, mint ahogy a nyakadba szúrnak, legalábbis én azt tapasztaltam. Nagyon fontos dolog, h egy ideig nem szabad nyelned. Ultrahanggal megkeresik, hol a göböd, így tudják hova kell szúrni, így pillanatok alatt tudnak venni mintát.
(válasz kristo_f 18382. hozzászólására)

18387. Szviola2017-01-21 18:28
Már megvolt a műtét októberben. Most lesz az izotóp kezelés.
Utána ki tudja mi lesz, már inkább nem is gondolkodok rajta.
(válasz Kőnig Claudia 18384. hozzászólására)

18386. Kisgizuska2017-01-20 21:36
Sziasztok!
Én tegnap estem túl a mintavételen, most izgatottan várom az eredményt.Egy hetet mondtak... Nektek milyen lett a tumormarker? Lehet belőle következtetni, hogy milyen a csomó? Mármint, hogy jó vagy rossz indulatú-e?

18385. Kőnig Claudia2017-01-20 13:45
Gyakorlatilag igen, de csakugyan nem érdemes félni tőle, mert nem fáj!!. Nekem az elmúlt 10 évben 4 aspirációs citológiai vizsgálatom volt, de egyik sem fájt. Percek alatt túl leszel rajta! Az egyik alkalommal de. 10-kor történt a mintavétel, délután 3-kor már az edzőteremben voltam
(válasz kristo_f 18382. hozzászólására)

18384. Kőnig Claudia2017-01-20 13:41
Hú, de jó!!!

Egyébként megkérdezhetem, hogy mi lesz a következő lépés a kezelésedben? Izotóp-kúra, ha jól emlékszem, vagy műteni is fognak?
(válasz Szviola 18381. hozzászólására)

18383. Kőnig Claudia2017-01-20 13:39
Hát ez biztató, mármint hogy helyrejön a hang.Nekem nem igazán kell erőltetnem az evést, mert túl jó húsban vagyok...
(válasz nagyhelga 18380. hozzászólására)

18382. kristo_f2017-01-20 12:09
Én szövettani mintavétel elött állok
Mi ez, csak úgy belémnyomnak egy tűt érzéstelenités nélkül?

18381. Szviola2017-01-19 15:57
Akkor képzeld, már a műtét utáni nap tökéletes volt.
(válasz Kőnig Claudia 18379. hozzászólására)

18380. nagyhelga2017-01-19 15:29
Hát nem halk, inkább rekedt, kb jobban ment a jég dupla whiskyvel szám mint az előadónak :D Ha ismered a Simpson családot, akkor olyasmi volt, mint Marge magyar hangja. Amúgy ott is volt foniátria, de én nem mentem, még vártam, hogy az idő megoldja, és így is lett. Szóval ha baj lenne a hangoddal, ne ijedj meg, majd helyrejön! :) Amúgy erőltesd majd az evést, fájni fog, de nem vesztheted el az erődet meg igyál sokat. És sétálj minden nap minél többet, az is fontos a gyors gyógyuláshoz.
(válasz Kőnig Claudia 18377. hozzászólására)

18379. Kőnig Claudia2017-01-19 15:10
Szia Szviola!

Igen, olvastam a Veled történteket. Nagyon szurkolok, és biztos vagyok benne, hogy meg fogsz gyógyulni!!
A hangod az első műtét után hogy működött?
(válasz Szviola 18371. hozzászólására)

18378. Kőnig Claudia2017-01-19 15:07
Szia Anita_89!

Hmm.. jó ötlet a gombos pizsama, lehet, hogy beszerzek egyet.

Azt hallottam, egy kis időbe telik, amíg be tudják állítani a hormonszintet, illetve ez mindenkiben ingadozó, az a lényeg, hogy a normál tartományba essen. Szerintem semmilyen mellékhatása nincs a hormonnak, legalábbis a nővérem már több, mint 10 éve szedi, de ilyesmit nem említett, szült egy gyereket hormonpótlás mellett, ahogy ezt már írtam is korábban.

Hurrá, hogy jók lettek a tumormarkereid!!
(válasz Anita_89 18373. hozzászólására)

18377. Kőnig Claudia2017-01-19 15:02
Egyáltalán nem baj, hogy válaszoltál a kérdésemre, sőt! Megköszönök minden információt! Lehet, hogy feleslegesen vettem bébiételt,majd meglátjuk. A műtét után közvetlenül milyen volt a hangod? Vagy a varratszedésre jobb lett? Volt ellenőrzés ebből a szempontól? Azért kérdezem, mert egy ismerősöm apukáját Debrecenben műtötték, az egyik lebenyét eltávolították, és mielőtt elhagyta a kórházat, a sebészetről át kellett mennie az orr-fül-gégészetre, ahol ellenőrizték a hangszalagjait. Neki nem lett baja ezzel, de sok ödémás, hangszalagbénulásos esetet látott- ezek mind műtéti következmények voltak. Nem tudom, az Onk. Intézetben ezzel foglalkoztak-e? Bár az én operáló sebészem gégész szakorvos is.
(válasz nagyhelga 18372. hozzászólására)

18376. nagyhelga2017-01-19 14:23
Ja értem, szedd is, a teát meg próbáld ki, de nézz utána, mikor kell a hormonhoz képest :)
(válasz Anita_89 18375. hozzászólására)

18375. Anita_892017-01-19 14:19
Szia Helga!

Persze mindenképp fogom szedni a hormont. A Galaj teát csak kiegészítésként kérdeztem. :)

18374. nagyhelga2017-01-19 13:19
Hát nekem nem okozott semmit a gyógyszer, az elején kicsit szédültem tőle meg szívdobogásom volt, de 1-2 hét alatt elmúlt, ne ijedj meg tőle. Én nem galaj teázok, mert nincs pajzsmirigyem, nincs értelme. De te próbáld ki, hátha segít, viszont szedd a hormont, nehogy abbahagyd, különben kijön az összes alulműködős tünet, és azok rosszabbak, mint egy kis szédülés.
(válasz Anita_89 18373. hozzászólására)

18373. Anita_892017-01-19 12:08
Szia Claudia!

Én kivágott nyakú illetve gombos pizsamában voltam, nekem is édesanyám segített az öltözködésben. Na meg még a fördés volt nehézkes, h log az ember nyakából ki a cső, de azt is megoldottuk. :)

Képzeljétek tegnap voltam kontrollon az onkológián, sajnos a TSH értékem nem volt jó, ezért kaptam én is hormont, 3asról 9re felszaladt. Viszont a tumormarkerem az jó lett szerencsére.
Okozott nálatok valamilyen mellékhatást a gyógyszer?
Galaj teáról mi a véleményetek? Probáltátok már?

18372. nagyhelga2017-01-18 13:35
Nekem műtét után volt katéter, de kértem, hogy estére vegyék ki, mert nem akartam egész este feküdni. Én pizsiben voltam, nekem anya segített öltözni, mert 3 csővel a nyakamban nem volt egyszerű az élet. Ha csak pajzsmirigyet vesznek ki, akkor max 2 szokott lenni. Nem volt pépesítve a kaja nekem se, én csak puha dolgokat ettem, ott a kékgolyóban meg puhára főztek mindent, puha csirkehúst kaptam meg rizst, később zöldséget. Szerintem inkább a leves jó, legalábbis én sok levest ettem akkor, meg sokat kell inni. Kapsz majd calciumot is, azt kell inni folyton, és ha rossz a Ca szinted, kaphatsz vénásan is. A hangom meg 4-6 hétig repedtfazék volt, aztán egyszer csak felébredtem és visszajött. Én foniátriára se jártam, csak sokat beszéltem, ennyi. Tudom nem engem kérdeztél, de hátha hasznát veszed ennek is.
(válasz Kőnig Claudia 18370. hozzászólására)

18371. Szviola2017-01-18 12:57
Szia,

Engem 2x is műtöttek, ha visszaolvastad esetleg.
Mind2x 2 napot voltam bent, igaz nem a kékgolyóban. Első után fitt voltam, most lényegesen lasabban gyógyultam, a hangom majdnem 2,5 hónap után egyszercsak visszajött.
Bébiétel nekem meg se fordult a fejemben, én már másnap kiflit kértem.
Nekem telejesen mindegy volt, hogy pizsama, vagy hálóing, csak jó nagy legyen a nyak kivágása, vagy gombos.
(válasz Kőnig Claudia 18370. hozzászólására)

18370. Kőnig Claudia2017-01-18 12:27
Szia boldogliz!

Akkor a hormonszinteket is ellenőrzik, gondolom/ mivel a vérvétel eredményéért fogsz menni.Szurkolok, hogy jó legyen!

Szia rosszcsillag!

Hú, hát 4 és fél órás műtét nekem elég hosszúnak tűnik. Volt valamilyen komplikáció?Jó, hogy olyan hamar felépültél! Mi történt a hangoddal?/ említetted, hogy foniátriára is kellett járnod/ Most már az is helyrejött, ugye? Ettől -hangszál sérülése- én is tartok.Egyébként műtét közben, után alkalmaztak katétert? Otthon már tudtál darabosat enni, vagy még pépesíteni kellett a kaját? Belefutottam most egy leárazásba, és rögtön vettem pár üveg bébiételt, de lehet, hogy feleslegesen.

Szia Anita!

Igen,én is azt hiszem, hogy hamarosan műtenek. Mondták, hogy az összes gyógyszert, leletet, amim van, hozzam magammal.

Ez most lehet, hogy buta kérdés lesz: pizsamában egyszerűbb vágott nyakkal közlekedni, vagy hálóingben? Kinek mi a tapasztalata?

18369. Anita_892017-01-17 18:48
Szia!

Nekem műtét előtti héten végezték el a vizsgálatokat és valóban azok a vizsgálatok vannak amiket írtál: vérvétel, vizelet, mellkas röntgen, ekg. Aztán ha túl vagy ezeken a vizsgálatokon, akkor az utolsó lépés, hogy át kell menned egy másik épületbe az aneszteziológushoz. Ha van valami gyógyszer alergiád, azt mindenképp tudnia kell neki és ad egy papírt, hogy mik a teendők műtét előtt, pl előtte mennyi ideig nem szabad enned.
(válasz Kőnig Claudia 18366. hozzászólására)

18368. boldogliz2017-01-17 14:44
Köszönöm a választ Claudia.
Nyelési nehézségek miatt mentünk kivizsgálásra.
A dokihoz hétfőn kell visszamenni a vérvétel eredményével.

18367. rosszcsillag2017-01-17 13:04
Nekem basedow- kórom van, túlműködött, majd műtét előtt kb fél évvel elkezdett nőni. Kifelé, így szerencsére nem fulladtam ű, de elég csúnyán nézett ki.
Mivel nem volt még gyerekem (és azóta sincs) azt javasolták, hogy kezelhetőbb lenne ha kivennék, mert a nulla működést könnyebb kezelni mint a kontrollálhatatlan túlműködést. Ha babát szeretnék akkor is előtte javasolnák a műtétet.
Ezért döntöttem akkor a műtét mellett, ami talán 5 éve lehetett....?
A műtét nekem elég hosszadalmas volt, 4 és fél órán át tartott. Semmi rosszra nem emlékszem. Kispárna legyen nálad és szívószál.. nekem a kispárna nagyon jó volt!
3 napot töltöttem bent.
Sopronban élek, itt műtöttek.
Műtét után azt hiszem 6 hét táppénzre írtak ki, de kellett foniátriára is járnom. Amúgy nem volt szükség 6 hétre.ű, második héten már aktív voltam :)
Kalciumról is gondoskodj a biztonság kedvéért.
Szívesen válaszolok, ha van még kérdésed és ha tudom rá a választ :)

18366. Kőnig Claudia2017-01-17 11:49
Szia Anita!

Hát igen, a kétoldali műtéteknél, gondolom,nem mindig sikerül megmenteni a mellékpajzsmirigyet, de úgy tűnik, néha sikerül ld. rosszcsillag posztja.
Végre elértem a kórházat, jan.26-án 8.30-kor kell jelentkeznem éhgyomorral az egyik nővérnél és aznap minden műtéthez szükséges vizsgálatot megcsinálnak. Gondolom labor lesz, röntgen meg EKG. Azt hiszem, hogy utána már elég hamar meglesz a műtét, milyen tapasztalat van erről?

Szia boldogliz!

Szerintem ez a lelet azt jelenti, hogy van egy göb a pajzsmirigyedben. Ez egyébként igen kicsi, majd az orvosod eldönti, hogy akar e biopsziát vagy más kivizsgálást. Egyébként hogy derült ki, hogy van göböd, véletlenül vagy éreztél is valamit?

Szia rosszcsillag!

Köszönöm a választ! Azt hiszem, hamarosan meglesz a műtét, ha az eredményeim engedik, mert nekem a nagy göbjeimen kívül még túl is működött a pajzsmirigyem, most kezd normalizálódni. Ha megkérdezhetem, Téged hol műtöttek, rosszcsillag? mennyi időt töltöttél a kórházban? és kb hány napig kellett otthon lenned a műtét után?

18365. rosszcsillag2017-01-17 10:40
Szia Claudia,

nekem kivették a teljes pajzsmirigyem. Hormonpótlásra szorulok, de ez semmiben nem akadályoz, illetve a mellékpajzsmirigyeimből maradt, így a kalcium pótlással nem kell foglalkoznom.
Anno azt mondta a dokim, hogy ha egy mellékpmirigy megmarad a 6- ból (vagy 8- ból) az elég arra, hogy ellássa a feladatát. Mivel elég nagyra nőtt már a pmirigyem, nem tudták garantálni, hogy ezek közül a borsónyi mellékpmirigyek közül marad- e épségben legalább egy, de maradt :)
(válasz Kőnig Claudia 18362. hozzászólására)

18364. boldogliz2017-01-16 21:06
Sziasztok!
Tudtok nekem abban segíteni,h mit jelenthet ez a mondat:
Jobb oldalon a ventrális kontúron egy 6 mm-es echoszegény göb megfigyelhető.

Köszönöm előre is! :)

18363. Anita_892017-01-16 19:05
Szia Claudia!

Nekem meghagyták a mellékpajzsmirigyet szerencsére. Két oldali műtétnél sajnos nem tudom, ez hogy működik. Esetleg próbálj meg őket vezetékes telefonon felhívni, hátha úgy sikerül. Hívd fel a központi számot és mondd meg kivel akarsz beszélni és akkor kapcsolják.
(válasz Kőnig Claudia 18362. hozzászólására)

18362. Kőnig Claudia2017-01-16 16:01
Szia Anita!

Szerintem, ha jól érzed magad, akkor biztos nem nagyon kell hormonpótlás, ha mégis kellene, azzal együtt lehet élni. A nővéremnek az első szülése közben akut pajzsmirigy gyulladása volt,a 6 hetes kontrollon derült ki, hogy a pajzsmirigye lényegében elpusztult, azóta abszolút hormonpótlásra szorul.Teljes értékű életet él, született egy második, egészséges gyereke is.
Az én eredményeim javulgatnak-eredetileg túlműködött a pajzsmirigyem- úgyhogy az endokrinológus műthetőnek ítélt. A műtét idejét nem tudom, mert a sebész , illetve az asszisztense elérhetetlen. Az általuk megadott mobilszám mindig üzenetrögzítőre van állítva. Talán csak a rendelési napokon lehet velük így érintkezni, az Szerda. Ha akkor sem érem el őket, akkor majd bemegyek az onkológiára.
Egyébként a pajzsmirigy műtétkor kiveszik a mellék-pajzsmirigyet is? Neked Biztosan maradt benn, hiszen csak az egyik lebenyt vették ki.Tudsz erről esetleg valamit?

18361. Anita_892017-01-16 13:32
Szia Claudia!

December 1.-én voltam vérvételen legutoljára és csak most fogom megtudni az eredményt szerdán. Sajnos az onkológián nem adják ki a vérvétel eredményedet, mondjuk ez valamennyire érthető is. Elvileg azért kell ennyit várnom, mert van olyan eredmény, amire 1 hónapot kell várni. Azelött csak műtét elött volt vérvételem, azzal minden rendben volt. Igazából majd most fog csak kiderülni, h kell e hormpnpótlás. Remélem nem kell, mert jól érezem magam, természetesen ha azt mondja az orvos, hogy kell, akkor fogok gyógyszert szedni. Neked milyenek a vérvétel eredményeid? Pontosan tudod már, hogy mikor lesz a műtét?
(válasz Kőnig Claudia 18360. hozzászólására)