Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2018. nov. 12. 10:32

Szia Channa, Szviola, nagyhelga és mindenki.


Kőnig Claudia vagyok, tavaly márciusban az egész pajzsmirigyemet eltávolították, szóval nenekem semmi sincs. A hormonbeállításom még mindig nem rendeződött. Röviden: ez év februárjától ez év októberéig heti 3X75 mg, a többi napon 100 mg thyroxint kellett szednem. Az októberi ellenőrzésen a T3 és a T4 még éppen a határártéken rendben volt, de a TSH-m 3,5 volt. Ezért az orvos napi 100 mg-ra emelte a z adagot és decemberben kell visszamennem. Csakhogy napok óta izomfájdalmaim vannak, ha emelek valamit, vagy a combomban is ezt érzem, ha lépcsőn megyek. Pedig most akartam tornára menni. Szóval az a kérdésem, mennyi gyóygszert kell szednetek pm. nélkül, hogy kb.1,5 legyen a TSH. Lehet, hogy a napi 100 mk. thyroxin totál pajzsmirigy nékül nem elég?

19539. Anita_89 (válaszként erre: 19538. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 8. 14:08

Szia Kriszti!


Köszönöm szépen aranyos vagy. Te meg akkor írj majd a fejleményekből, szukolok neked nagyon. :)

19538. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19537. - Anita_89)
2018. nov. 8. 12:24

Kedves Anita!!


Köszönöm biztató szavaidat és remélem igazad lesz.Kitartást kívánok a további gyógyulásodhoz és remélem minden rendben lesz a továbbiakban is veled.

19537. Anita_89 (válaszként erre: 19536. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 7. 15:15

Szia Kriszti!


Ne aggódj, minden rendben lesz! Te is túl leszel a műtéten és jobban leszel! :)


Én most voltam a múlt héten pajzsmirigy utrahang konrollon és szerencsére minden rendben volt, nem talált az orvos semmilyen elválzotást a bal oldalon, úgyhogy ennek nagyon örülök. Voltam vérvételen is, annak az eredménye csak akkor lesz majd ha majd megyek hónap végén az orvoshoz, remélem azzal is minden rendben lesz.

Tudom nekem könnyebb dolgom mint nektek, mert csak a jobb oldalt vették ki. Én teljesen jól vagyok, elkezdtem végre szeptembertől alakformáló csoportos órára járni, nagyon elvezem. Rájöttem, hogy ezt elöbb kellett volna megtennem, de hát jobb később mint soha. :)

2018. nov. 7. 08:40

Sziasztok!!!


Nagyon köszönöm a válaszokat és hát örülök hogy ha átmentem alulműködésbe , mert az a lényeg.Nem csináltak még labor 14-én megyek vissza és 15-én megyek az eredményekkel a doktornőhöz és ha minden oké akkor azonnal intézik a műtétet.

Remélem összejön, mert a szövettan is akkor derül ki nekem, mert a biopsziám nem lett jó és állítólag az antitestek miatt nem is tudnak jó mintát venni csak szövetből fogják tudni megmondani.


Örülök hogy jobban vagytok a műtét után.Ebben reménykedem én is.Nekem is azt mondták hogy minél előbb kell, mert így nagyon veszélyes az egész.


Kitartást kívánok mindenkinek és mielőbbi teljes felépülést.

19535. 1Anikó (válaszként erre: 19530. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 5. 23:28

Nekem ami változás röviden szólva, hogy megmentették az életem a műtéttel. Jobb eredménye ennek nem is lehetett volna.

Egy borzasztó szövettan eredménnyel a kezemben, minden kilátástalannak tűnt, és pedig semmi olyan tünetem nem volt, szerencse, hogy időben kiderült, és hogy így sikerült a műtét, mert bármennyi késlekedés nekem már végzetes lehetett volna.

19534. 1Anikó (válaszként erre: 19529. - Channa*)
2018. nov. 5. 23:20
Köszönöm, én már jól. A dagadás még nem ment le teljesen, és a vágás is jól látszik, és mostanában rengeteg alvásra vágyom, talán most alszom ki magam a műtét utáni hetek helyett is, de sokkal jobban vagyok. Sajnos az 5cm-s tumor miatt ereket, inakat, meg ki tudja miket vágtak át, és a bal oldalam ezért nagyon lassan gyógyul. A bal fülem a műtét óta el van zsibbadva, és zsibog az egész bal felem, evésnél erősen belenyilall valami, gondolom, ahogy ott húzódik minden össze. A főorvos minden ilyen tünetemre azt mondta, ez természetes, nagyon nagy műtét volt, idő kell hozzá, hogy rendbe jöjjön. Lehet ha "csak" a pajzsmirigyem vették volna ki, akkor már rég dolgoznék, mert azon a részen egész szépen gyógyul, és nincs is semmi probléma. A háziorvosom még nem engedett dolgozni, még kért előtte egy labor vizsgálatot, és 24 órás vérnyomásméréses vizsgálatot. Hétfőn megyek vissza az orvoshoz, és azt ígérte, ha minden rendben lesz, akkor kedden már mehetek dolgozni. :)
19533. Channa* (válaszként erre: 19531. - Szviola)
2018. nov. 5. 19:20
Methotyrint kell szednie és nagy dózisban.
19532. Channa* (válaszként erre: 19530. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 5. 19:20

Szia!


És ellenőrzik a vérképedet közben?

Ha hullik a hajad, akkor alulműködsz már és csökkenteni kellene a gyógyszert. egyébként ennél a műtétnél nem szoktak időpontot adni, hanem ellenőrzés és, ahogy nem túlműködés, rögtön műtét.


Én is alulműködő lettem és a hajam fele kihullott, de szerencsére visszanő!

19531. Szviola (válaszként erre: 19530. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 5. 18:48

Uhh, nem hangzik valami jól.

Mi ez a kezelés amit kaptál?

Engem 3x műtöttek.

2018. nov. 5. 11:18

Sziasztok!!!


Irigykedve olvasom aki már túl van rajta.

Nekem tudjátok elhalasztották az október 15. műtétet és november 15én derül ki hogy mennyire használ a hormon kezelés.

A hajam fele elhullott ettől a mennyiségtől és hát híztam 5kg ami nekem nagyon nem jön jól.Folyamatosan azon parázok hogy most sem fog összejönni, mert én további kezelést képtelen leszek végig csinálni.

Imádkozok minden nap hogy segítsen rajtam ez a dolog, mert a nyakam is úgy nő mint a bolond gomba.


Akik járnak még ide a fórumba olvasgatni és túl vannak a műtéten,,,írhatnátok hogy mennyire vagytok jobban már azóta és mik a változások.

19529. Channa* (válaszként erre: 19528. - 1Anikó)
2018. nov. 5. 06:20
És te, hogy vagy?
19528. 1Anikó
2018. nov. 5. 01:08
Malvin, remélem gyógyulgatsz, és minden rendben veled.
19527. 1Anikó (válaszként erre: 19526. - Malvin06)
2018. okt. 20. 22:10

Szia Malvin,

örülök, hogy túl vagy rajta, és már haza is engedtek. Pihenj sokat, és vigyázz magadra nagyon. Mielőbbi felépülést kívánok!

Köszönöm én is a jókívánságokat, már próbálom feszegetni a határaimat, mert tudnom kell, hogy fogom-e bírni a munkahelyemen. Novembertől már szeretnék dolgozni, de sajnos a bal oldalamon lassan áll helyre minden, a fülem környéke vagy fáj, vagy zsibbad, és mintha lelassult volna a gyógyulás, vagy nem annyira látványos már. A teljes gyógyulás még biztos több időbe telik, de közben már szeretnék dolgozni. Remélem nem lesz semmi gond.

19526. Malvin06 (válaszként erre: 19523. - 1Anikó)
2018. okt. 20. 21:13

Szia Anikó!


Köszönöm szépen,nagyon kedves tőled, hogy gondoltál rám!

Tegnap jöttem haza a kórházból, és szerencsére jól vagyok. Fáradékonyság van, de ez ilyenkor normális. Már a letroxot is szedem, meg jó nagy adag calciumot és eddig úgy tűnik, hogy ezek is megfelelőek

Az Onkológiai Intézetet fej-nyak sebészeti osztályáról, most már személyes tapasztalattal a hátam mögött, csak jókat tudok mondani, ami az orvosokat, ápolókat illeti. Csoda egy hely, komolyan.


Neked gyors jobbulást, kitartást kívánok! Remélem nagyon hamar teljesen jól leszel!

19525. 1Anikó (válaszként erre: 19524. - Channa*)
2018. okt. 18. 16:31

Szia,

igen, alakulok, de a háziorvos még nem engedett dolgozni, azt mondta, hogy pihenjek még. Igazából még hamar elfáradok,és sokszor fáj a fejem a bal oldalon, ahonnan a tumort vették ki. A nyakam meg néha úgy érzem, elkezd dagadni, mintha egy úszógumi lenne benne, és fújják fel, szorít és nehezebben kapok levegőt olyankor, de segít ha iszom és lefekszem. Jövő héten csütörtökön kell a kórházba visszamennem kontrollra, pénteken meg a háziorvoshoz. Novembertől már szeretnék menni dolgozni. Mielőtt kezdenék, az üzemorvosnak is alkalmasnak kell minősítenie.

19524. Channa* (válaszként erre: 19523. - 1Anikó)
2018. okt. 18. 07:14
De azért már alakulsz?
19523. 1Anikó (válaszként erre: 19513. - Malvin06)
2018. okt. 17. 22:41

Szia Malvin,

ha minden igaz, túl vagy a műtéten 2 napja. Írj majd, ha tudsz, hogy hogy sikerült és hogy vagy azóta. Gondoltam rád, szinte bennem is újra lejátszódott az egész, és nagyon nehéz volt a műtét után, nagyon lassan lettem jobban. Sok erőt és kitartást kívánok neked a gyógyuláshoz.

19522. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19521. - Channa*)
2018. okt. 17. 08:24
köszönöm válaszodat.el kell fogadjam egyenlőre ezt a tényt és hát bizakodok, hogy csak jobb jöhet minden szempontból.
19521. Channa* (válaszként erre: 19520. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 16. 12:27
Igen, nézem a ch t is, de a kalória számít nálam. Az epe műtrétem után nem tudtam enni csak 500 kalória körül, így le is ment 2 hét alatt 8 kg. Ha a ch 100 gr körül van napi szinten, én akkor sem fogyok....
19520. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19519. - Channa*)
2018. okt. 16. 08:41

szia!!


Nagyon köszönöm a biztatást és bízok benne én is hogy le fogja vinni.Igen nagyon szigorúnak kell lenni a fogyáshoz az biztos.a szénhidrátot is nézed??,Vagy csak a kalóriát??

19519. Channa* (válaszként erre: 19518. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 15. 21:50

Lefogja vinni!

Ne aggódj!

Én azért szeretem jobban a túlműködés, mert pörgős vagyok.:D

Le tudsz így is fogyni, ha bírod a mozgást és tudsz diétázni.


A pm. betegeknek nagyon szigorúnak kell lenniük magukhoz. Fegyelmezett étkezés, rendszeres mozgás, mert egyébként elszáll a súlyunk.

Én pl. napi 1200 kalóriát eszek, kávét, teát édesítővel, és heti 3-4 alkalommal torna.

19518. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19509. - Channa*)
2018. okt. 15. 08:26

Kedves Chane!!


Annyira nem értek hozzá én sem, de nekem mind a kettő magas. A T4 2,65 lehetne és 11.4 azt hiszem a T3 pedig 1.6 lehetne és nekem 2,3..

De nagyon bízom benne, hogy ennyi mennyiségtől lemegy annyira hogy műthető legyek.Nekem annyit mondott a doktornő, hogy amint lement azonnal műtét, mert vissza fog kúszni.

Methotyrint 1 szemet szedtem már 4 hónapja előtte 1 hónapig 2szemet ami levitte és akartuk hogy maradjon ezért álltunk át az 1re, de nem tartotta az értékeimet.


Nagyon bizakodó vagyok mert szeretném ha elmúlna már az ez egész.

Én is jobban bírom a túlfésülködik , főleg hogy fogytam tőle, most a methotyrintől persze megint híztam:-(

Én leginkább azért várom, hogy vége legyen, hogy újra el kezdjek tudni fogyózni..., mert 15kg felesleg van rajtam és nagyon szeretnék megszabadulni tőle.

19517. Malvin06
2018. okt. 14. 19:48

Sziasztok!


Köszönöm a biztatást,nagyon kedvesek vagytok!

Ezt a hsz-t már a kórházból írom, és itt is mindenki nagyon pozitív.


Én is arra gondoltam, hogy akinek marad vmennyi a PM állománya, annak meg kell várni, hogyan alakul a hormonszintje.

Nekem, mivel az egész pajzsmirigyem göbökből áll, elvileg az egészet kiveszik.

19516. 1Anikó (válaszként erre: 19513. - Malvin06)
2018. okt. 14. 14:11
Szia, nekem teljes PM eltávolítás volt, én is Letroxot szedtem a műtét előtt, de a műtét után nem vettem be. Két hétre rá mentem el kb. az endokrinológushoz, de ő azt mondta, hogy szednem kellett volna, de így úgy kellett szednem, hogy először csak 50mg-ot, majd folyamatosan növelve az adagot 150-re.
19515. Anita_89 (válaszként erre: 19513. - Malvin06)
2018. okt. 14. 09:33

Szia Malvin!

Én is szoritok neked nagyon! Minden rendben lesz! Nekem pl azért kellett csak a mutetet követo 6 hét után elkezdeni a gyógyszert szedni, mert nekem csak az egyik oldalt vették ki. 6 hét után derül ki, hogy a bent maradt lebeny mennyire tudja átvenni a szerepet. A vérvételbol ez kiderül, az alapjan állítja be az orvos a gyógyszert.

19514. Channa* (válaszként erre: 19513. - Malvin06)
2018. okt. 14. 08:13

Szia!

A terv mindig az, hogy hagynak bent egy pici pm-et, hátha ellátja a szerepét.

Elvileg nekem is hagytak bent, ezért volt úgy, hogy a műtét után 1 hónappal volt időpontom az endokrinológusnál. A férjem felhívta, hogy problémáim vannak, így ha jól emlékszek 1 héttel előbb mehettem, és akkor kaptam a gyógyszert.

Az én bent hagyott pm-em azóta sem csinál semmi, de a letrox-tól jobban lettem valóban.


Ne, izgulj! Ritkán fordul el olyan, mint velem! Sokan vagyunk itt, de talán még ketten jártak úgy, mint én, azaz elég ritka esemény.


Nyugi!!!! Szorítok neked!

19513. Malvin06
2018. okt. 13. 22:11

Sziasztok!


Pár hete sebész-témában kértem tőletek tanácsot és szeretném még egyszer megköszönni a segítséget! Azóta Lévay doktornővel le is beszéltem a műtétet. Minden nagyon gyorsan zajlott, annyira, hogy hétfőn meg is lesz a beavatkozás. Remélem minden jól megy majd! Most persze izgulok, de főleg azért, mert most lábaltam ki egy arcüreggyulladásból. Bár minden leletem oké, az aneszteziológus is áldását adta, de azért van némi félelem bennem, hogy esteleg emiatt nehezebben gyógyulok majd.


Kedves Channa!

Minden tisztelem a tiéd, azok után, amin keresztül mentél, de főleg a pozitív hozzáállásod miatt! Az egyik gond nálam is az, hogy a pajzsmirigyem a mellkasom felé nő, szóval kicsit összeszorult a gyomrom, amikor a sztoridat olvastam.

Az is érdekes volt még számomra, hogy te is, illetve mások is írták, hogy a gyógyszer (nekem Letrox lesz) szedését csak néhány héttel a műtét után kellett elkezdeni. Nekem azt mondta az endokrinológusom, hogy a műtét után, azon a napon, amikor már tudok nyelni, el kell kezdenem kis dózisban, és fokozatosan lesz majd növelve, TSH szinthez igazodva.

Mi volt az indok, ami miatt heteket kellett várnotok?

19512. Anita_89 (válaszként erre: 19511. - 1Anikó)
2018. okt. 13. 09:47

Sziasztok!


Ahány kórház, annyi féle referencia érték sajnos. Nekem vérvétel során 4 féle dolgott szoktak nézni az Onkológián. TSH ref: 0,30-3,60 ; FT4 ref: 10,30-21,90; HTG ref: 2,00-70,00 ; AB-HTG ref: 0,00-60,0. Nekem anno tőleg a HTGből derült ki, hogy valami nem oké.

19511. 1Anikó (válaszként erre: 19505. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 12. 21:05
Szia, köszönöm, én is minden jót kívánok. Az értékekkel nem vagyok képben, hogy mi jó és mi nem, ebben sajnos nem tudok segíteni.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook