Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
19690. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19686. - Böce)
2018. nov. 30. 08:36

Kedves Böce!!


Nagyon köszönöm a biztató szavaidat, sokat jelentenek számomra , főleg hogy téged pont ez a doki műtött.

A nővér nagyon aranyos akinek a kezében vagyok jelenleg (Zita nővér)Nagyon kedvesek az biztos és reménykedem benne hogy olyan szobába kerülök ahol sok jó és kedves ember van mint amilyenek Ti vagytok :-)

Írok szerdán mikor már többet fogok tudni és pontosítanak velem.Jó érzés tudni hogy velem együtt izgultok.

19689. 1Anikó (válaszként erre: 19686. - Böce)
2018. nov. 29. 22:07

Szia,

igen, már dolgozom, bő 2 hónapot hagytam ki, és elég nagy küzdelem volt a műtét után minden nap, hol jobb, hol rosszabb, egy kicsit megtörtem, derült égből jött ez az egész, de minden nap egy kicsit jobb lett, és nagyon jó volt hogy mehettem dolgozni. Visszakerültem a helyemre, és mindenki őszintén örült, hogy ennyivel megúsztam és hogy meggyógyultam. Állandóan mindenki a hegemet akarja megnézni, a legtöbben azt mondják szépen gyógyul, de olyan is volt, aki kettőt hátralépett, még hogy nem olyan helyen műtöttek...hogy nem mutogatnám. :)

19688. Böce (válaszként erre: 19682. - Mando1)
2018. nov. 29. 20:28
Szorítok! Írd meg majd, hogy mit mondott a doki.
19687. Böce (válaszként erre: 19684. - Kajcsoka)
2018. nov. 29. 20:27

Ne idegeld magad te sem, inkább az energiáidat mozgósítsd majd a műtét utáni gyógyulásra.

Az építésre, ne a rombolásra.

19686. Böce (válaszként erre: 19681. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 29. 20:26

Kedves Krisztina!


Semmi okod a pánikra, mert nagyon sokan gond nélkül átestünk ezen, sőt 1Anikónak a tiednél is sokkal komplikáltabb esete volt, és látod, ő is már gyógyul, sőt dolgozik.

Jó kezekben vagy, vigyáznak ott rád, tapasztalatom szerint rendesek a nővérek is nagyon. Nekem pl. magas vérnyomás is volt(van), és a műtét éjszakáján is jöttek vérnyomást mérni, meg vért is vettek, meg kérdezték is, hogy kell-e valami.


Szóval izgulni lehet kicsit, de pánikolni nem kell.

Ha írsz ide, majd figyelek, bár dolgozom, és be tudod állítani, hogy kérsz értesítést, ha ír valaki. De úgyis ráérsz benézni, hogy jött-e válasz neked:-)


Ne pánikolj, mert azzal csak magadnak ártasz! Higgy nekem!

19685. 1Anikó (válaszként erre: 19681. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 29. 20:20
Nekem ez volt az első műtétem, és előtte tényleg rossz volt, nagyon féltem, minden eszembe jutott, de most hogy már túl vagyok rajta, valahogy kicsit szebben gondolok rá vissza. Talán azért, mert muszáj volt ezen túl lenni, és mert megmentették vele az életem.
19684. kajcsoka (válaszként erre: 19681. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 29. 17:30
Én még nem tudom az időpontot,mégis idegelem magam,elképzelem mit érzel,probálj pozitív lenni,rád gondolunk,majd írj mikor tudsz.
19683. kajcsoka (válaszként erre: 19682. - Mando1)
2018. nov. 29. 17:27
Az igaz,hogy nagy a gyulladás a szervezetedbe,jó,hogy még mielöbb beméssz a kórházba megnéz a doki, mert ekkora gyulladással nem hiszem műtene.Szorítok,hogy minden jól alakuljon!
19682. mando1
2018. nov. 29. 16:17

Felhívtam a sebészemet, hogy ne fenje még a szikét, mert a tsh szint (átrobogtam egy másik városba levetetni, mert ugye itt az időintervallum miatt nem csinálták meg) kisebb mint 0,01. Érzem is rendesen.

Holnap látni akar, mert közöltem, nagyon fáj a jobb oldal, és a gyulladásos értékek az egekben.

Szorítsatok!!!

2018. nov. 29. 10:27

Sziasztok!!


Nagyon köszönöm mindenkinek hogy ilyen sokat írtatok...nagyon jól esik.

Sajnos én is pánikolok eléggé pedig már volt egy két műtétem, de valahogy ezt másképp élem meg.

Szerdán fekszem be és akkor írok nektek és remélem olvassátok és tudunk ott beszélgetni.Esetleg olyan Chet ami azonnal látszik és vissza is jelez ha írtok itt nincs?Vagy egy közös csoportban nem lehetne valamit összehozni???Tudom hogy nagy kérés, de jó lenne folyamatosan olyanokkal beszélgetni akik már túl vannak rajta és vannak tapasztalatok ha valami kérdésem lenne.

Remélem ezzel nem lettem tolakodó.Várom válaszotokat.

19680. mando1 (válaszként erre: 19675. - Anita_89)
2018. nov. 29. 02:37

Crp 90, Fvs 16.

Valami nagyon nem stimmel odabenn. :-(

Ráadásul nézni kellett volna Tsh -t is, de nem nézték meg, mert 1 hete volt.

19679. 1Anikó (válaszként erre: 19663. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 22:21
Hozzám egyszer mentő jött a műtét előtt, mert próbáltam nem gondolni rá, hogy mi vár rám, de valószínűleg tudat alatt nem tudtam megnyugodni, és annyira nyilallt a mellkasom, hogy kihívta a párom az ügyeletet, de elmondta milyen betegségem van és mi előtt állok, és nem ügyeletes orvost, hanem a mentőt küldték. Szerencsére nem szívroham volt, de nagyon sokára enyhült az a nagyon erős, szorító fájdalom. Aztán a háziorvos írt fel egy enyhe nyugtatót, amit bevehettem bármikor, de szerencsére nem kellett sokszor.
19678. 1Anikó (válaszként erre: 19657. - TUTBÁ)
2018. nov. 28. 22:06
Ahogy tapasztaltam, helytől, orvostól függ, hogy milyen gyorsan megy. Nekem nem volt endokrinológusom, amikor menni kellett mindig oda mentem ahová tartoztam, ahhoz aki épp rendelt. Persze mindig hosszú várakozási idővel. Amikor megkaptam az első rosszindulat gyanús citológia leletem, kértek egy újabb mintavételt, amihez kellett gyorsan találnom egy endokrinológust, aki ír hozzá egy beutalót. Ez a vizsgálat nálunk heti egyszer van 12-13 óra között, és azzal volt egy kis harc, hogy beírjanak a leghamarabbira. Sajnos endokrinológiára még magánrendelésre is csak 2 hét múlva lett volna időpont.. A párom ebben nagyon sokat segített, rengeteg helyet felhívott, még Győrben is próbálta, de nagy szerencsénkre talált egy veszprémi doktornőt, aki azt mondta, hogy ezzel nem várhatunk, ilyen leletekkel, és hogy menjünk hozzá másnap.. (Várpalotai lévén Veszprémhez tartozunk) Aztán ő ajánlotta, hogy melyik orvoshoz menjünk, és beszélt is az asszisztensével, hogy minél előbb fogadjon minket. És tényleg 2 nap múlva mehettünk is hozzá. Úgy jöttem el tőle, hogy megvolt a műtét időpontja, és az összes beutaló, amihez megkérték az időpontokat is. Nagyon jó volt, hogy így minél előbb még tudtak műteni.
19677. 1Anikó (válaszként erre: 19671. - Anita_89)
2018. nov. 28. 21:40

Szia Anita,

örülök, hogy jó lett az eredményed.

Én 12.06-án megyek kontrollra, és az endokrinológushoz is.

19676. 1Anikó (válaszként erre: 19665. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 21:28
Kicsit kellemetlen volt, de próbált nagyon óvatos lenni az orvos, az nekem inkább megkönnyebbülés volt, amikor kivették a 4. napon. A helye még mindig látszik. Kicsit a varratszedés is jobban fájt, mert meg kellett feszítenie az orvosnak, aztán szinte egyben kihúzta a cérnát, de az is könnyebbség volt utána, mert már nagyon szorította a nyakam. De annak is örültem, hogy a 6. napon már ki lett szedve, és úgy jöhettem haza, hogy az már nem fojtogatott.
19675. Anita_89 (válaszként erre: 19673. - Mando1)
2018. nov. 28. 21:20

Szia Mando!


Milyen értékeid lettek?

19674. 1Anikó (válaszként erre: 19663. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 21:16
Én is kértem műtét előtt nyugtatót, mert annyira ki voltam az izgulástól hogy mi vár rám, de elfelejthették, mert nem kaptam semmit, és mindenre emlékszem az altatás előtt. Az volt rossz az amúgy is rossz idegállapotomban, hogy ezt tudták fokozni is.. Alámpakoltak lapokat, és elmondták hogy azért kell, mert levezeti az elektromosságot, mivel elektromos késekkel fognak dolgozni bennem.. Aztán elkezdtek alulról melegíteni, én meg mondtam, hogy így is melegem van, de azt mondták kihülök a végére.. Már a műtőasztalon feküdve kérdezgették, hogy van-e valamilyen gyógyszer allergiám, illetve légzési problémám.. Az sem segített, hogy előtte direkt nem akartam elolvasni a műtéti beleegyező nyilatkozatot, de a jelenlétemben diktálta le az orvos, hogy sok egyéb dolog veszélye mellett, ami elég rosszul érintett, a fulladásveszély..
19673. mando1
2018. nov. 28. 19:53

Sziasztok!

Anita! Örülök, hogy szuper lett minden.

Én viszont nagyon elvagyok keseredve. Katasztrófa lett ma a laborom, a gyulladásos értékek az egekben. Fáj is nagyon a jobb oldali pajzsmirigyem, lehet az van begyulladva?

Kész vagyok teljesen, így közvetlen műtét előtt. Szerintem így meg sem csinálják...

19672. Anita_89
2018. nov. 28. 17:36
Szóval vissza kell mennem egy hónap múlva vérvételre és az orvoshoz is. Örülök, hogy ilyen körültekinto az orvos. Kérdezett csaladallapitassal kapcsolatban is, mondta megint, hogy majd jarjak hozza, jó érzés.
19671. Anita_89
2018. nov. 28. 17:30

Sziasztok!

Voltam ma kontroll vizsgálaton, minden rendben volt. Annyi, hogy csökkenteni kell a gyógyszeradagomat 100 mgrol 75 mgra, 0,05 a tshm. Vissza kell mennem 1 hónap vwr

19670. Anita_89 (válaszként erre: 19665. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 17:23

Szia Kriszti!

Nem fáj egyáltalán, ha kiveszik a csovet, ne aggódj! :)

19669. mando1 (válaszként erre: 19663. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 14:29

Nem, én Szegeden, és hasonlóan parázok mint Te. :-)

De túl kell esni rajta, ez van előttem. A fájdalomtól nem félek, úgyis adnak csillapítót.

Szurkolok neked. A xanax inkább azért jó, hogy ne izgulj annyira, egy kis feszültségoldó.

19668. Böce (válaszként erre: 19665. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 11:13

Kedves Krisztina!


Jobban féltem tőle, mint amilyen volt. Egy nagyon picit kellemetlen, de csak egy pillanat az egész, és már kész is. A doki jót mosolygott rajtam, ahogy ráfeszültem:-)

Utólag én is:-)

19667. Böce (válaszként erre: 19664. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 11:12
Ne félj, nem fog fájni, mert infúziót kapsz és abban lesz fájdalomcsillapító is.
19666. Böce (válaszként erre: 19663. - Balázs Krisztina)
2018. nov. 28. 11:11

Szia!


Szerintem műtét előtt infúzióban fogod kapni a nyugtatót. Gondolom, kicsit izmosabb, mint a xanax.

19665. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19623. - Böce)
2018. nov. 28. 10:53

Kedves Böce!!


Írnál a cső eltávolításról????

Kicsit fosok tőle.


Köszönöm

19664. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19629. - Anita_89)
2018. nov. 28. 10:51

Kedves Anita!


Köszönöm neked is biztató szavaidat.Igazán félek hogy mennyire fog fájni az nap.:-(

19663. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19631. - Mando1)
2018. nov. 28. 10:50

Szia!!


Olyan jó ilyet hallani Te is a Szent Istvánban leszel műtve???Az még egy grátisz lenne.:-)

Nekem is jóvá hagyták a műtétet bár az aneszteziológus nem volt a legkedvesebb.

Én 5-én fekszem be és 6-án van a műtét.

Roppant mód el kezdtem pánikolni és félni. Sajnos. probálok ezen túl lépni és összeszedni magam.

Nekem a xanaxot írták fel, de mivel volt már 2 éve műtétem tudom hogy olyan mintha a hátam mőgé dobná.semit nem használ saját lábamon sétáltam be a műtöbe és teljesen tudatomnál voltam, ettől félek most is a legjobban mert ezt most nem szeretném hogy így legyen.

19662. mando1 (válaszként erre: 19661. - Anita_89)
2018. nov. 27. 15:16

Ez szuper hír!!!

Én sajnos egyre gyengébb vagyok, még mindig fáj jobb oldalon, szerintem be van gyulladva is. De majdcsak eltelik már ez a hét.

19661. Anita_89 (válaszként erre: 19660. - Mando1)
2018. nov. 27. 14:17

Szia Mando!


Köszi aranyos vagy. :) Nekem már az megnyugtató, hogy az ultrahangon nem találtak semmit. :)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook