Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (14. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18499. Szviola2017-03-17 19:15
Most amugy tudod mennyi aktivitast kaptal? Es elsore?
(válasz nagyhelga 18497. hozzászólására)

18498. Szviola2017-03-17 19:15
Na akkor bent vagy.
Nekem közben van eredmeny, jo.
Azt nem ertem h most azt mondta a doki, hogy pesten valamit nem csinaltak nekem jol, de majd szemelyesen elmondja.
Ahh. Amugy most vagyok rosszul hogy egy hete nem lattam öket, nagyon maganyos vagyok, pedig ma is mentem tesomhoz geteblyezni, asni. Ja es a dekatlonba becsipogtam. Mivel nem volz nallam dekatlonos cucc, igy csak kifele esett le h ez a sugar lesz.
(válasz nagyhelga 18497. hozzászólására)

18497. nagyhelga2017-03-17 14:34
Bevettem a kapszulát,minden okés :)

18496. Szviola2017-03-15 21:56
Szuper, nekünk anno ugy alakult, hogy nem,ugyan azokkal voltink. A második csapat sokkal jobb volt, fiatalabbak.
(válasz nagyhelga 18495. hozzászólására)

18495. nagyhelga2017-03-15 19:40
Akikkel az előzőnél, jó csapat :) Múltkor kontroll után elmentünk ebédelni :) Mindhárom 40 feletti, a végére nagyon anyukáskodtak felettem :D
(válasz Szviola 18494. hozzászólására)

18494. Szviola2017-03-15 19:06
Tudos kikkel leszel bent? Az jó!
(válasz nagyhelga 18493. hozzászólására)

18493. nagyhelga2017-03-15 10:05
Durva lehetett :D De túl lennék már rajta...
Remélem nem kell több ilyen kezelés, mert frászt kapok, ha bent kell aludnom egy kórházban... Jobban fogom élvezni, ha beteget kezelhetek, mintha én érzem betegnek magam :D
Amúgy kettőnket a 4ből itt műtöttek az OOI-ben, így van pár ismerős nővér, majd velük lebeszélem :)
(válasz Szviola 18492. hozzászólására)

18492. Szviola2017-03-15 07:58
Itt nem volt gond ilyesmivel.
Mi ott az utolsó este egy nővért majd halálra ijesztettünk. Mondta ki milyen gyógyszert ker? Mondtuk hogy hát rendeltünk pizzát, meg csippendélt engedje már be legyen szives, ha megérkezik. ( persze csak blöfföltünk) azt a fejet.
(válasz nagyhelga 18491. hozzászólására)

18491. nagyhelga2017-03-14 22:38
Én sok sósat viszek, félek, hogy nem eleget :D Már nagyon kívánom :D Mondjuk a diétára nem annyira figyeltem, ettem én mindenhol, nem vettem sós nasikat, ennyi. Itt jó a kaja, már ha épp olyat főznek, bár ezt te is tudod. Remélem nem kell neked több kezelés, meg nekem se, mert nem bírnék ki még egyet, az biztos. Viszek kis anatómiát is, hogy ne unatkozzak, meg filmeket, sorozatokat, színezőt, sokféle innivalót. Én a többieket pizzarendelésre akarom rávenni a második szobában utolsó este, hátha lenne nővérke, aki behozza :)
(válasz Szviola 18489. hozzászólására)

18490. Szviola2017-03-14 20:40
Most még nem tudom kell e majd. Majd ha meglesznek az eredmények, meg majd menni kell az endós dokihoz is, gondolom majd ő dönti el. Ha kell még egy, akkor nemtudom kibirom e lelkileg. Nagyon megviselt, meg hogy még távol vagyok a fiúktól az is.
(válasz Kőnig Claudia 18486. hozzászólására)

18489. Szviola2017-03-14 20:39
Én vittem pár fajtát, kutyulós kávét, bár itt adtak reggel tejes kvt. Pesten ha jol emlékszem van hűtő, nekm a zöldségek nagyon hiányoztak, gyümit többwt kaptunk de az nem esett jól. Vittwm ropit, mogyit, meg ilyeneket, édeset is de nem fogyott. Vizet vettem ott a kisboltban, napi 3 litert számoltam, ezt vegyesen, víz meg ami jól esett. Nem volt túl jó a kaja, de inkább nem,is esett jól ennyi vízre, pedig itthon is megvan a 3 liter csak másképp, na.
Vitzem csokit is annak egy negyede fogyott el.
Vittem laptopot, fülhallgatót, kispárnát, vékony plédet, jól jöttek, vigyél betétet, 3unkank is megjött, nekem 9 nappal hamarabb, tampont nem lehetett használni. Egyik nap hozattunk be mekis burit,na az jó volt mindenki csendbe nyomta befele.
Nem tudom még az eredményt, majd jövő héten, nemtudom fog e kelleni 4. kezelés. Vagy műtét.
(válasz nagyhelga 18488. hozzászólására)

18488. nagyhelga2017-03-14 10:44
De jó neked, én pénteken megyek, viszek egy halom nasit :D Szerinted sósat lehet vinni? Mert én felpakoltam belőle rendesen, már hiányzik :/
(válasz Szviola 18483. hozzászólására)

18487. Kőnig Claudia2017-03-14 10:20
Amikor nekem túlműködött, akkor volt ilyen vérnyomásom. A háziorvos szerint ez nem ellen indikáció. Lehet, hogy Te is kezdesz túlműködő lenni? Vagy lehet, hogy tényleg a stressztől van.
(válasz Cicmarek 18485. hozzászólására)

18486. Kőnig Claudia2017-03-14 10:18
Hurrá! Túl vagy rajta!! Akkor nem is kell több izotóp kezelés, ugye?

18485. Cicmarek2017-03-14 10:10
Kicsit megijedtem,elkezdtem mèrni a vèrnyomàsom 2 napja,kicsit magas.130-140/88-98 között van.Ilyenkor mi van,szóljak a sebèsznek vagy a hàziorvisnak?3 hèt múlva műtèt.Màsodik èrtèkem soha nem volt magas,nem is èrtem,lehet a szressztől.

18484. Cicmarek2017-03-14 10:06
De jó hogy túl vagy rajta!Nagyon lassan ment az idő?
Többet màr nem kell ilyet csinàlni neked?

18483. Szviola2017-03-14 09:31
Sziasztok, jelentkezem, a karanténnak vége. Tegnap bemértek, nagyon kevés maradt bennem, de még pár napot külön leszek a kiscsaládomtól.
Nem hiszitek el, de 9 nappal hamarabb még a piros napok is eljöttek, na ez nem volt valami kellemes, hozatnom kellett be vasárnap felszerelést. Ma volt 2 képalkotó vizsgálat. Már csak egy utolsó zuhanyozás, és várjuk a zárójelentést.

18482. Szviola2017-03-11 08:34
Pesten minket sem. Bár ott meg a takker segitett pl,friss kávét hozott, meg boltba szaladt wl, azt hiszem már ő nincs ott, második kezelesemnel egy másik takker volt, jó mogorva.
Most kaptunk kávét reggelire.
(válasz nagyhelga 18479. hozzászólására)

18481. Cicmarek2017-03-10 21:11
Irtam privit.
Pàr napot nekem is csúszhat a műtèt,csak elvileg 6.-a.Sajna nekem is van túlsúlyom bőven.Próbàlok kicsit diètàzni,mozgàs nàlam csak sok sèta,ahova tudok gyalog megyek.Futni règen szerettem,de azt most nem szabad,meg ennyi + kilóval nem is menne.Minden este elhatàrozom hogy tornàzok,de a kis örökmozgó kislànyom mellett,nagyon elfàradok.
(válasz Kőnig Claudia 18476. hozzászólására)

18480. Dorci5$2017-03-10 20:40
Jaj de jó, hogy már túl vagy a műtéten és bejelentkeztél, de azért minket minden részlet érdekel :)))) milyen volt az altatás után, hogy lehet feküdni, belső váratod van, norm. pizsi is jó nem kell elől gombos pizsi? Esetleg jó tanács nekünk?
(válasz Kisgizuska 18473. hozzászólására)

18479. nagyhelga2017-03-10 17:10
Minket nem engedtek sétálni múltkor :/ meg a folyosóra menni se, pedig jó lenne :/
(válasz Szviola 18478. hozzászólására)

18478. Szviola2017-03-10 13:17
Voltam már 2x, csak most nem fogott az agyam hogy mégis mi kellene. Van fogalmam az alapdokgokról csak az extrák kellettek, de ami nincs az nincs ennyi. Ma 11ig kijárkáltunk, most egy fél órája kaptuk meg.
Vasnapig itt a sötétben leszünk akkor mar a 3 szobabol a folyosora ki lehet menni pletyizni.
Hétfőn lesznek vizsgálatok, ha lecsökken a szint, akár sétálni is ki engednek este fele. Kedden meg tipli.
(válasz nagyhelga 18468. hozzászólására)

18477. Kőnig Claudia2017-03-10 12:51
Szia Kisgizuska!

Jaj, de jó, hogy túl vagy a műtéten! Úgy tűnik, minden jól ment. Majd, ha alkalmas lesz, írnál kicsit részletesebben a tapasztalatokról?

18476. Kőnig Claudia2017-03-10 12:48
Igen,nekem is hasonló az állapotom. Nos, a munkahelyemen eddig teljesen megértőek voltak. Most azonban nagy szemeket meresztettek, amikor elmondtam, hogy voltaképpen fogalmam sincs, mikor műtenek meg.Egyébként egyik napról a a másikra csak akkor hívnak be- ezt az osztályos nővér mondta-ha valaki kiesik a várólistáról, mert valamiért- vérnyomás, egyéb betegség - nem lehet altatni, műteni. Ebben az esetben lehetnék "beugró".
Tehát teljesen bizonytalan, mikor fognak megműteni, hozzávetőleges / hónap, negyedév/ fogalmam sincs róla. Ezért arra kérlek, ha nem teher, írd meg a sebészed nevét. Maximum mégis behívnak az onkológiára, és akkor a sebészeten felszabadul egy hely.
Egyébként nekem tornáznom kellene, mert el vagyok hízva, Te tudsz ilyen erőkifejtést végezni?
(válasz Cicmarek 18474. hozzászólására)

18475. Cicmarek2017-03-10 12:27
Szia!
De jó hogy túl vagy rajta,örülök hogy minden rendben😀Hol műtöttek?
Èn úgy paràzok.

18474. Cicmarek2017-03-10 12:25
Hasonló cipőben jàrunk akkor,nekem is az egèsz pm-em göbös,lègcsővemet elnyomja màr40-50%-ban.Nem vèszes de azèrt màr hamar kifulladok,meg a nyelèsnèl is picit èrzem.
Szívesen megadom privàtban,de szerintem is hamarosan hívni fognak.Elmennèl egy màsik dokihoz,tuti addigra hívnak,ott meg megint vàrni kell.Drukkolok!
Munkahelyeden megèrtőek?
(válasz Kőnig Claudia 18472. hozzászólására)

18473. Kisgizuska2017-03-10 09:44
sziasztok!! Végre túl vagyokaműtéten, már itthon is vagyok. Hétfőn műtöttek, szerdán kiengedtek. Minden rendben folyt, eredmény viszont csk talán jövőhéten lesz. Az dönti el, mi fog továbbiakban történni. Jól érzem maqam, nem fáj semmim,az a fél lebeny nem hiányzik. :) :)Claudialégytürelemmel, szerintem napokon belül kapod a hívást.Célegyenesben vagy!! Szorítok nektek nagyon!!!

18472. Kőnig Claudia2017-03-10 09:18
Szia Cicmarek!

Köszönöm a választ!A történetem röviden: 2016.09.22-én találkoztam az orvossal az Onkológián, citológiai és hormonvizsgálatra küldött. 2016.10.20-án találkoztam vele megint. Azt mondta, mivel túlműködik a pajzsmirigyem, most nem tud megműteni, de amint engedélyezi az endokrinológus a műtétet, akkor 1 hónapon belül megműt. Kaptam egy mobilszámot az asszisztenséhez, hogy nála jelentkezzek majd. 2017.01.12-én tudtam szólni az asszisztensnek, aki azt mondta, 2017.01.26-án reggel 8.30-kor jelentkezzem nála. Ez meg is történt, ott némi kavarás után megcsinálták az összes műtéthez szükséges vizsgálatot.Még az aneszteziológussal is találkoztam.Végül az asszisztenstől kaptam egy papírt, rajta az állt, hogy majd kapok egy privát, szám nélküli telefonról egy hívást, és akkor másnap jelenjek meg étlen-szomjan a Fej-nyak sebészeten. Azt is mondta, hogy ez a hívás február végén március elején várható. Mivel nem hívtak, tegnap, 2017.03.09-én felhívtam az asszisztenst, aki közölte, hogy ő nem tud semmit az időpontokról, de megadta Nyak-fej osztály számát, hogy náluk érdeklődjek. A Nyak-fej osztály közölte, hogy ez országos illetőségű kórház, sürgősségi sorrendben fogadnak stb.. amiket én is tudok, és hogy forduljak a sebészem asszisztenséhez. Jeleztem, hogy ő küldött hozzájuk, de nem tudtak mit mondani, Újra megpróbáltam felhívni az asszisztenst, de kikapcsolta a telefont.
Szóval, itt állok úgy, hogy a munkahelyemen, családban mindent előkészítettem a február végi, legkésőbb március eleji műtétre, de fogalmam sincs, mikor fognak megoperálni, ebben a hónapban? fél év múlva? jövőre? Arra gondoltam, megpróbálok keresni egy másik kórházat, hiába jó az Onkológia, ha nem tudhatom, egyáltalán mikor fognak fogadni.
Amúgy egy teljesen elgöbösödött pajzsmirigyem van, ami eltolja a gégémet és már szűkíti a légcsövemet is. Nem tudom mit tehetnék. Esetleg megírod priviben, kit választottál a Sebészeti klinikán? megkérdezhetem, hogy miért kell kivenni neked mindkét lebenyt?
(válasz Cicmarek 18471. hozzászólására)

18471. Cicmarek2017-03-10 08:23
Szia Claudia!

Igen az a Sote.Ez úgy volt hogy èn a Dèl-pesti kórhàzba tartozok,ott elvègeztèk az össz.vizsgàlatot.A pajzsmirigyes doktornő nagyon jó,ès aranyos de ő nem operàl.Ott a kórhàzba meg akartàk csinàlni,de beszèltem ott a gègèsszel,valahogy nem akartam.Kèrtem a doktornőt ajànljon mèg pàr dokit.Betelefonàltam a klinikàkra,nem kellett időpontot kèrni,minden kedden lehet menni dêlelőtt.Beutalóm nem volt,de igy is fogadott a doki.Februàr vègèn voltam,àprilis 6 ra kaptam időpontot.Mentem volna az Onkológiàra is,de van egy 16 hós kislànyom,kevès a segìtsègem,vègül oda màr nem jutottam el.Pedig azt mondjàk az nagyon jó.Neked hol fogjàk csinàlni?
(válasz Kőnig Claudia 18470. hozzászólására)

18470. Kőnig Claudia2017-03-09 15:30
Szia Cicmarek!

Nekem is ki kell venni az egész pajzsmirigyemet, Megkérdezhetem, hogy jutottál a sebészeti klinikára? Ez a SOTE I. sz sebészeti klinikáját jelenti? Kell oda beutaló? Egy barátomnak ott vették ki az egész pajzsmirigyét pajzsmirigy carcinoma miatt 8 éve, és Ő nagyon elégedett volt, már ha ezt a szót használhatom ebben az esetben.
(válasz Cicmarek 18451. hozzászólására)