Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
2673. Bluemoon55 (válaszként erre: 2669. - Jaguár25)
2023. szept. 10. 18:12
Mostanaban enis észrevettem hogy szinte minden kaja után feljebb megy a pulzus...
2023. szept. 9. 15:52

Ti hogy vagytok? Nekem hosszu idő óta ma volt extra és elég nagy dobbanasok. Fura mert az idő is ugyanolyan, passz....

Annyira nem ijedtem meg, de nem jó, sokáig nem volt..

Lehet megint a kevés alvás.

Viszont ha volt egy nap, akkor aznap több is van, fura de ilyenkor egész nap szokott lenni, ha egy van, több is van

2671. Bluemoon55 (válaszként erre: 2668. - Jaguár25)
2023. szept. 3. 14:16
Es neki mit mondtak?
2670. Jaguár25 (válaszként erre: 2667. - Bluemoon55)
2023. szept. 3. 13:57

Elvileg öröklődhet.


Ezért már fiatal kortól oda kell figyelni ahol hajlam van rá. Szívbarát étkezés, no cigi, no pia, sok-sok kardió jellegű sport. A koszorúér betegség inkább a fériak betegsége, és átlagban 50 felett indul, de leggyakrabban idős korban alakul ki, de mindig vannak kivételek. Vannak infarktusok 30 évesen is. De ezek ritkák.


Ha vkinek károsodott a szívizom ott már nagy dolgokat nem lehet tenni, gyógyszerezés, az állapot nyomon követése, megfelelő rehabilitáció, ha továbbra is fennáll vmilyen fokú érszűkület, akkor stent-es értágítás, ez általában jelentősen meghosszabbítja az életet.


Minden további a sorstól függ, vki minden betegség és előjel nélkül összeesik és ennyi volt, valaki érhálókkal, szívelégtelenséggel éldegél hosszú évekig.

2669. Jaguár25 (válaszként erre: 2666. - Bluemoon55)
2023. szept. 3. 13:50
Azt mondta, hogy ez rossz emésztés és reflux miatti fiziológiás jelenség, nem veszélyes, de nyilván zavaró, így figyeljek oda az étkezésre, 5x keveset, sokáig ne éheztessem magam, azt meg végképp ne, h full éhesen jól bekajálok.. ezek megterhelik a gyomrot, reflexesen a szívműködésre is hatnak, mert átrendeződik a keringés.
2668. Jaguár25 (válaszként erre: 2665. - Bluemoon55)
2023. szept. 3. 13:47
Simán el tudok képzelni, hogy ez pszichés nálad, mondom Tesómnak is hasonló csak neki éjjel nem, de napközbe folyton.
2667. Bluemoon55 (válaszként erre: 2661. - Jaguár25)
2023. szept. 2. 17:25

Es akkor akinek infarktusa volt, mit lehet tenni hogy újra jo legyen a szivizma? Nyilván ami elhalt ott semmit nemlehet tenni. Mondjuk papamnak amikor meghalt már előtte mondták 5-6 évvel hogy ennyit fog élni, és többet élt, álmában aludt el szegeny,neki mar kellett volna neki pacemaker szegeny nem élte meg

Mamam viszont hatso fali infartust kapott amikor utána rögtön az ereit kitisztitották, aztan pár évre rá a masikat, és újra kellett volna menni de o meg szegeny akkor halt meg. De o is egy pár évet élt a foverver kitisztitasa után. 90 éves volt. Csak hát apai ágon akkor mind két nagyszülő vegulis szívbajban halt meg. Ez gondolom öröklődik

2666. Bluemoon55 (válaszként erre: 2663. - Jaguár25)
2023. szept. 2. 17:19

Eszembe jutott amit mondtál hogy kaja után megy fel a pulzus ilyen nekem is volt, vagyis van, tegnap is, szerintem nekem is kaja utánra köthető, de miért? Mit is mondott neked az orvos erre vonatkozóan?

Nem szoktam megmérni mennyi de érdekes, pont amikor fekudnek le este, és nekem ez nem ilyen 5-10 perces hanem kb egy ket órás vagy ki tudja mennyi. Sokszor van ilyen pulzus kiugras de mivel már voltam orvosnál nem tud mit mondani. Illetve ha lenne is rajtam újra holter, lehet aznap épp nincs semmi... Szóval szar ez.

2665. Bluemoon55 (válaszként erre: 2663. - Jaguár25)
2023. szept. 1. 14:18

Ugy hogy abszolút nem iszok annyit amennyit amugy kene. Ha annyit innék akkor egész nap wc, így is kb. Ejjel úgy megyek 3-4 szer hogy pl 10 kor iszok utoljára, beveszem a bogyóim stb. De azok már csak kortyok.

Hiperaktív szindróma ellen mit lehet tenni? De lehet ez is pszichés alapon van... Stressz

2664. Bluemoon55 (válaszként erre: 2663. - Jaguár25)
2023. szept. 1. 14:16
Igen volt, de se az mr se az ultrahang nem ad pontos választ itt meg ugymond beletartozik egy normál vizsgálatba ha az embernek úgy látják hogy kell.igen rak stb kizarasara. Bármi lehet. Ejjel 3-4 szer pisilek már több hónapja éve ilyen rossz a helyzet, utána kell járni
2663. Jaguár25 (válaszként erre: 2660. - Bluemoon55)
2023. szept. 1. 03:45

Az kb gyomortükrözés/béltükrözés kategória, vki kivan tőle bukva, vki szerint elviselhető, de kellemes nem lesz az tény, majd kiderül neked mennyire lesz vészes.


Amúgy minek kell? Ennyire komoly a helyzet? Volt már sima alhasi ultrahang? Csak, mert hólyagtükrözést hólyagrák és hólyagkövek gyanújánál szokták bevetni? illetve az ilyen hiperaktív hólyag szindrómáknál meg krónikus cisztitiszeknél..

2662. Jaguár25 (válaszként erre: 2659. - Bluemoon55)
2023. szept. 1. 03:40
Nekem tavaly őszi műtétem előtt adtak egy Frontint, másnap reggel nekem olyan sorozat extráim voltam, egymás után, holott ez nem jellemző nálam. Még jó, h épp a Kórházban voltam, különben frászt kaptam volna.
2661. Jaguár25 (válaszként erre: 2657. - Atlass)
2023. szept. 1. 03:38
Amennyiben ez igaz, akkor az életével játszik a fószer.. hiába élte túl az infarktust, a szívizma valszleg jelentősen károsodott, bizonyos területek el is haltak, a további mellkasi diszkomfortok amik terhelésre jelentkeznek nála jelzik a koszorúserek szűkületét, a fokozott ischaemiat.. gyakorlatilag egy stabil anginája van, ami azért előre vetíti a következő rohamot, érhálók katéteres alkalmazása nélkül nem sokáig fog hősködni. Sokan azt hiszik, hogy ez egy nátha, nem szabad félvállról venni.
2023. aug. 30. 17:34
Tudom nem ide tartozó, de sok lány ír ide, és hátha valakinek van tapasztalata mert sajnos mennem kell Majd hólyag tukrozesre, volt már valakinek? Tényleg annyira nagyon rossz?
2023. aug. 29. 20:04

Hat en két három napja szenvedek. Volt itt minden. Hajnali kelés. Meló, lehűlt 8 fokra ejjel., nappal 13...hideg. Menstruáció, rossz alvas ( telihold lesz) szóval extra is. Nemis kimondott extra hanem ilyen fura dobogas...

Es meg egy furcsaság, lehet nem hiszitek de nekem a frontin nagyon nem jo


Este szedtem két este hogy tudjak aludni, mert más nem hatott, esküszöm fekszem vagyis aludnék és felkelek hogy hallom az erős szivdobogast és ezt csakis a frontin nal.. Miert lehet ez? Érdekes....

2658. Lez (válaszként erre: 2636. - Nórika1988)
2023. aug. 28. 22:02

Szia!

Próbáld úgy kezelni, hogy megforditod a sorrendet. Amit leírtál az legyen a tünet és ne az ok. Mi történhetett, hogy újra kijöttek az extrák? Nekem 6 hónapja volt egy évek óta tartó extra mentes időszak után kb 1 hónapig folyamatosan. Keresd a lelki okot, meg fogod találni megnyugszol.

2657. atlass
2023. aug. 28. 20:58
Egy ismetősöm mesélte, hogy egy haverja kihordott egy szívinfarktust lábon. Diagnosztizálták, hogy infarktusa van. Kapott kórházi beutalót sürgősséggel és nem ment be a kórházba. Ennek több éve. Él. Dolgozik,nem szed semmilyen gyógyszert. Ha érzi, hogy szorít a mellkasa pihen kicsit. Amikor ezt így végig hallgattam arra gondoltam, hogy mit össze parázunk mi itt az aritmia miatt, mások meg infarktust, pitvarfibrillációt hordanak ki lábon úgy, hogy orvos nem is látja őket. Elgondolkodtató....
2656. atlass (válaszként erre: 2651. - Jaguár25)
2023. aug. 28. 20:53
Nálam ugyanígy van a melegre rápánikolok, úgy érzem megfulladok.Jön a pánik meg a sorozatextra. Hej de szép az élet. Itt mifelénk már dörög, villámlik, fúj a szél. Talán felfrissül kicsit a levegő.
2023. aug. 26. 19:06
31 én telihold, van akit befolyásol, több extra, rossz alvas? Vagy csak nekem van ez?
2023. aug. 26. 18:17
Volt már valakinek az algpyrintol gyorsabb pulzusa? Már többször észrevettem de tegnap este lefekvés előtt vettem be és nagyon sokáig elég gyorsan vért a szivem, gyors pulzus, de nem mertem mennyi volt 100tuti...
2023. aug. 25. 11:45
Itt hétfő kedd 12 fok vagy kevesebb lesz, félek előre, azert ez nagy lehűlés, oké itt 27 a plafon de akkor is
2023. aug. 25. 09:46

Én végre kaptam időpontot Holterre, már nagyon elegem volt (van) az extrákból, illetve nem is kifejezetten azoktól, hanem a miattuk rám törő pánikból.

A házi orvosom végre komolyan vett, mert mondtam neki, hogy szorongok, kész, csináljon velem valamit. Az sem érdekel, ha komplett belgyógyászati kivizsgálás kell, csak csináljuk. Úgyhogy tegnap kaptam beutalót Holterre, meg spéci vérvételre és elküldött pajzsmirigy UH-ra. Úgyhogy most ezeket a köröket futom az elkövetkező hetekben, hátha végre nekem is mond valaki valami okosat.

2651. Jaguár25
2023. aug. 25. 03:02

Hónap elején meg volt a kardiológiai kivizsgálásom, gyakorlatilag a város (egyik) legjobb Dokijánál voltam. Volt szívultrahang meg sima EKG. Ahhoz képest, h a háziorvos terheléses EKG-t akart és érfestéses katéterezéssel riogatott, konkrétan a kardiológusom ezeket feleslegesnek találta. Az echocardiographian mitrális prolapsust találtak, abból is a legenyhébb verziót, ez van az egész Családnak. Az EKG-n 117 volt a pulzusom, ismét megjelent az STD és a T hullámok is pozitívak/negatívak voltak, tehát volt egy kis iszkémia, erre azt mondta, h valszleg én így hordom az EKG-mat :D Az lehet az oka, h amikor a vizsgálat van ideges leszek, ettől felmegy a pulzusom és szűkülnek az erek a stressztől, illetve a magas pulzus következménye is a fokozott oxigénszükséglet. Heti 2 rendszeres, erős cardio sportot ajánlott. Én amúgy is tekerek, szóval azt nyomhatom orrba szájba.


Az extrákra egy az egyben azt mondta, hogy pl az én esetemben a reflux okozza, ez ilyen fiziológiás jelenség, így fogalmazott, azt ajánlotta, h egyek többször keveset, éhgyomorra ne zabáljak be és ne terheljem túl a gyomrom, azt mondta, h emiatt volt egyszer az, amit meséltem itt is, h vacsi után 130ra ugrott a pulzus.


Tehát az ősi ellenségeinket kell kordában tartani, a stresszt (pánik, szorongás) és a refluxot és egyéb puffadásos gyomor/bél bajokat. Én abszolút egyetértek a Dokival és azért elég jól megnyugtatott. Azóta is jött pár extra, de persze ritkán és nem mozgat már. Mondjuk sorozatba nem szeretjük, eszébe se jusson jönni.


Nálunk most harmadfokú hőségriadó van, és van egy olyan rossz szokásom, h rá tudok parázni, így néha dél alatt ha ki kell mennem, akkor szorítani kezd a mellkasom, de nem a felül, hanem csöcs alatt, az alsó bordáknál.. ilyen még akkor szokott jönni mikor nagyon éhes vagyok, olyankor evés/ivásra múlik, h ez mi lehet nemtom, de terheléssel nem függ össze, sztem pszichés.

2650. Jaguár25 (válaszként erre: 2645. - Nórika1988)
2023. aug. 25. 02:43

Az akár pitvarlebegésnek is megfelelhet, az jár "repkedő" érzéssel.


Persze, nem biztos, h az, de nem is kizárt.

2649. Nórika1988 (válaszként erre: 2647. - Bluemoon55)
2023. aug. 23. 19:45

Ilyen nekem sincs, vagy nem tudatosul, mindenesetre nagyon ijesztő lehet még így az extra szívdobbanás mellé.

Nekem inkább nehézlégzéshez hasonló érzésem van, de az időszakosan jön elő és nem köthető konkrétan extrákhoz, bár az azoktól való félelemhez biztosan.

2648. Jhon (válaszként erre: 2647. - Bluemoon55)
2023. aug. 23. 00:20
Szerencsére én nem , nem lehet kellemes.. én az extrákon meg ,hogy néha hirtelen begyorsul 10-20 másodpercre,vagyis inkább remegő érzés (akkor köhögni szoktam direkt ) nem érzek semmit.. még én vagyok akkor a szerencsés lehet köztetek..
2647. Bluemoon55 (válaszként erre: 2645. - Nórika1988)
2023. aug. 22. 20:17
Nekem olyan érzés mintha egy mp ig nem kapnék levegőt... Ilyet érzett valaki?
2023. aug. 22. 20:16
Van olyan akinek melegre jobban van extraja? Vagy ha jon a lehűlés? Most monjduk keveset is aludtam, megint, és már érzem is...
2645. Nórika1988 (válaszként erre: 2642. - Csilluci01)
2023. aug. 20. 22:28

Nekem olyan érzés, mintha valaki belülről ráverne egyet a mellkasomra és az ütést a tüdőm "visszhangozná". De van, hogy kis pillangószárny verdesést érzek ugyanott. Ez utóbbi a gyakoribb.

Utána mindig meg is emelkedik a pulzusom.

2644. Utolsó betyár (válaszként erre: 2642. - Csilluci01)
2023. aug. 20. 21:58
Én azt érzem, mintha a torkomat közepes erősségűen megböknék valamivel. Volt és van, hogy minden harmadik ütés kimarad bizonyos ideig, van, hogy csak néha 1-1. Az is változó, hogy mikor. Sokszor étkezés után kb 20-30 perccel kezdődnek és tart, még úgymond tele van a gyomrom. Van, hogy mozgás közben jelentkezik. Olyan is volt már, hogy reggel ébredés után éreztem. Az orvosok szerint a szívem rendben van. De, akkor hol a hiba? A toronyban a gyomorban, vagy máshol? Szerintem erre sosem fogok rájönni, ahogy hozzám hasonlóan mások is sötétben tapogatóznak. A legrosszabb, hogy az orvosok is. Annyit mondanak, hogy veszélytelen. De ettől függetlenül rossz érzés.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook