Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2883. St315458 (válaszként erre: 2870. - Hoffnung)
nov. 4. 09:59
Már évek óta figyelem, hogy az évszakváltáskor több az extrám, ingerültebb vagyok és szorongok. Kell max 2 het mire megszokom és visszaáll minden. Tegnap este óta nekem is extrázik rendesen…
2882. TSanya (válaszként erre: 2880. - Ludmilla8i)
nov. 4. 08:42
Sajnos, ez is rászokást okoz. Nálam is így kezdődött, sőt sokáig csak két felet szedtem. Most összel kellett megemelnem 3x0,25-re. Elvileg még ez sem sok, van aki 2x, 3x ennyit szed. Sajnos most szóba sem jöhet, hogy letegyem, pedig nagyon szeretném. Nyáron most is elvagyok 2 féllel, sőt, ha jó idő van még mostanában is.
2881. Bluemoon55 (válaszként erre: 2877. - Éva 1981)
nov. 3. 21:26
En főleg alvaskor szedem sajnos nagyon rossz alvó lettem egy másfél éve covid ota
2880. Ludmilla8i (válaszként erre: 2879. - Éva 1981)
nov. 3. 20:15
Ha csak néha szeded akkor jó mert nem okoz rászokást. Én reggel este veszek be 0,25 öt de azt mondta az orvosom, hogy még ez sem okoz rászokást mert még ez is kis adagnak számít. Jó lenne idővel elhagyni ezt a mennyiséget is csak lennék már annyira jól hogy úgy érezzem nincs rá szükségem. Ezen felül reggel fél szem béta blokkolót szedek meg délután magnéziumot.
2879. Éva 1981 (válaszként erre: 2878. - Ludmilla8i)
nov. 3. 19:01
Néha én is veszek be
2878. Ludmilla8i (válaszként erre: 2877. - Éva 1981)
nov. 3. 16:38
Én is szedek Frontint. Akinek sok az extrája és nehezen éli meg annak fel írhatják hogy talán könnyebb picit elviselni az extrákat. De alapvetően az extrát csak akkor csökkentheti ha stressz,szorongás okozza az extrákat. Egyéb esetben csak arra jó hogy az ember pár órát nyugodtabb tőle.
2877. Éva 1981 (válaszként erre: 2876. - Bluemoon55)
nov. 3. 15:31
Frontin miben segít ?kevesebb az össze vissza ütés?mennyit szedsz?vagy csak a pánikra szeded?
2876. Bluemoon55 (válaszként erre: 2870. - Hoffnung)
nov. 3. 14:47
Sajnos most szedek újra frontint pedig nem akarok... Megint raszokas...
2875. Bluemoon55 (válaszként erre: 2871. - Utolsó betyár)
nov. 3. 14:46
Mennyi volt előtte? Úgy tudom csak extrakra nem szoktak felirni béta blokkolót.. Nekem kinek sokszor pulzus 50-60 erre nem lehetne...
2874. Bluemoon55 (válaszként erre: 2873. - Ludmilla8i)
nov. 3. 14:45
Nekem napok óta sok van, nappal is ejjel is érzem délután... Sok a stressz + hideg + kevés alvás...
nov. 3. 12:48

Ki hogy bírja ezt a hidegfrontot?

Ezt most én is megéreztem sajnos.

Reggel munkába menet felszaladt a pulzusom mikor bicajjal mentem. Direkt leszálltam a domb előtt hogy ne menjen fel a pulzusom de így is felment. Aztán a magas pulzus mellé folyamat extrázni is kezdett. Amitől persze be is pánikoltam. Az egész talán 2 perc alatt lezajlott.

Ma kértem beutalót kardiológiára mivel 2 éve voltam utoljára.

Máskor max a pulzusom ment fel bicajozástól de ennyi. Ilyen szarul mint ma reggel nem szoktam lenni. Én a hidegfrontra fogom a dolgot. Vagy arra hogy a pánik már ott bújkált bennem és az volt a csúcs amikor szarul lettem.

nov. 2. 18:30
Sziasztok. Tegnap előtt kezdte nekem is.. Ma voltam kardiológián a Nebivololt lecserèltèk bisoprolol ra. Az EKG rendben volt,nem csinàltak most szívultrahangot. Szerintem az idő már megint.Ezt valahogy megszokni nem lehet...
nov. 1. 19:55
Mióta szedem a gyógyszert ( Nebilet ) egyelőre jóval kevesebb az extra, de a vérnyomásom sokszor a béka segge alatt. 100/61 és hasonlók.
2870. Hoffnung (válaszként erre: 2868. - Bluemoon55)
nov. 1. 19:50
Ma nekem is csúcsra jár az ütéskimaradás. Nekem nem gyorsabban ver hanem egy pislogásnyi időre olyan mintha megállna a szivem. Konkrétan kimarad egy ütés, ezt a pulzusomon is érzem. Délelőtt kilenc óra óta csinálja folyamatosan. Próbáld megtalálni hogyan tudod magad megnyugtatni. Tudom hogy nehéz ma nekem sem sikerült maradéktalanul, úgy begurultam hogy egyszerűen zokogtam egy nagyot. Ezzel legalább a feszültség kijött. Egyébként szerintem nagyban befolyásolja az évszakváltás. Nekem mindig csak ősszel és télen van. Ősszel kezdi nagyon durván majd ahogy jön a tél picit csökken és tavaszra megszűnik. Idén már elkezdtem tünetnaplót írni, gondolom ez jobban segít majd a kardiológusnak… ha végre találok egyet
2869. Éva 1981 (válaszként erre: 2868. - Bluemoon55)
nov. 1. 18:45
Nekem is sok van de nem megy fel a pulzusom csak az extrák miatt mert azonnal be parazok.ez az időjárás szerintem nagyon is befolyásolja a dolgokat én a melegben nem voltam ennyit rosszul és alig volt félre utesem
nov. 1. 17:09
Probaltam aludni megint érzem pörög a szivem, pulzus gyors, sok extra 3 óta.. Itt Jon a mínusz 4 fok nappal 5. Nem hiszem hogy ezért lenne. Idegesség stressz, kevés alvás. De amikor egy percen belül van x extra az marha idegesítő. Esélytelen pihenni. Olyankor még jobban beparazok és dobog. Most rengeteg extra van
2867. Bluemoon55 (válaszként erre: 2862. - Jaguár25)
nov. 1. 14:52
Es mit tettél hogy lejjebb menjen a vernyomas?
2866. Bluemoon55 (válaszként erre: 2864. - Jaguár25)
nov. 1. 14:50
ÍR lesz
2865. pocicica (válaszként erre: 2864. - Jaguár25)
nov. 1. 11:44
Ezt én is megfigyeltem. Kalapál össze vissza a szivem ezek csokit és helyrejön.
2864. Jaguár25
nov. 1. 01:22
Velem meg nem tudom mi van, de nem bírok éhes lenni, ha pár óráig nem eszem, de mondjuk csak ha 2-3 órája, akkor kerülget a rosszullét, rámjön ilyen erős éhség, magasabb pulzus, remegés féle, mintha nem kapnék rendesen levegőt, fáradtság.. érdekes, elrohanok enni, rövid időn belül helyrepattanik. Aug elején volt vérkép, nem mutatott glükózra eltérést. Vagy ez az inzulinrezisztencia mennyire okoz erős tüneteket?
2863. Jaguár25 (válaszként erre: 2848. - Bluemoon55)
nov. 1. 01:14
Hát én is a 120 körül veszem csak észre, 90-et nem igazán, általában ha nem a seggemen ülök akkor 80-90 környékén mozog. Ha pihenek, akkor 70-80 között.
2862. Jaguár25 (válaszként erre: 2847. - Bluemoon55)
nov. 1. 01:12
Nem fájt, talán amikor egyszer 160 volt, akkor furább volt a fejem, kicsit nyomott, Anyumnak 180-nál szokott annyi lenni, hogyha mozgatja a fejét, akkor arra fele húzza amerre fordul, abból tudja, h akkor nem oké a vérnyomás, olyankor jön a tensiomin, de szerencsére ez ritkán kell, mert szed alapra Covercard-ot és az azért elég jól helyén tartja neki.
2861. Hoffnung (válaszként erre: 2859. - Bluemoon55)
okt. 31. 19:41
Miendenekelőtt bizom benne, hogy mindent rendben talál az orvos! De nagyon sokat aggódsz, vagy rosszul gondolom? Tudom én, hogy nem könnyű ez és azt is tudom, hogy egy idő után az ember fia/lánya meg tudná ütni azt aki azt mondja “Fejben dől el” :)))) De tényleg próbálj meg csak mindig egy picivel kevesebbet aggódni, ahogy nekem az első kardiológus mondta akinél jártam: “ne vegyen mindent a szívére” . S egyébként tök igaza volt. Nekem majd egy évembe került mire ezt leküzdöttem magamban, magammal, s lásd a tegnapi bejegyzésem időközönként még mindig legyűr a szorongás. Ha minden leleted negatív akkor próbálj meg minden nap csak egy picivel kevesebbet aggódni és egy picivel többet figyelni a pozitív szép dolgokra. Remélem nem bántottalak meg mert a legkevésbé sem ez a szándékom és természetesen kioktatni sem akarlak félre ne értsd kérlek. Csak azt próbáltam átadni amin én átmentem.. hátha könnyebb lesz neked is:)))
2860. TSanya (válaszként erre: 2859. - Bluemoon55)
okt. 31. 18:52
Szerintem a szorongásból indul ki minden, ha azt megoldod, lehet, hogy a vérnyomásproblémáid is megszűnnek,meg az extrák is. De legalább is sokat javulhat a helyzet. Azért írd meg, mit mondott a doki!
okt. 31. 16:37

Hat nekem iszonyat utam volt, végig szakadt az eső de úgy hogy nem láttam semmit, iszonyat ideges voltam vagyok, pánik szorongas, most épp haziorvosnal ülök.. Ezt a vernyomas problémát meg kell oldani mert ez nem állapot

Amugy nem lenne magas de ma is a stressztől egyszerűen éreztem hogy felmegy.. A stresszre normalis de vissza kéne mennie... Feszít a fejem teteje nem jo.. Végig halál félelmem volt az úton... Nem csoda

2858. Hoffnung
okt. 31. 09:22
Nekem 3 éve van panaszom. Már kivizsgáltak a fejem búbjától a lábùjjamig, szerencsére mindehol minden oké. Csak emiatt a hülye extra miatt megyek évente kardiológiai ellenörzésre, nem okoz-e valami elváltozást, eddig minden oké volt. Most azért szándékomban áll egy hetes holtert kérni, mert a 24 óráson soha nincs semmi. Sajnos nekem ezt vslószínüleg a változó kor okozza és ez még eltarthat néhány évig. Tavasszal és nyáron nincs csak összel és télen. Nekem meg ez idö alatt ugy 2 havonta eléri az ingerküszöböm és olyankor nem vagyok türelmes és elfogadó az extrákkal. Hát ez van
2857. Bluemoon55 (válaszként erre: 2856. - TSanya)
okt. 31. 09:18
En mar úton Ausztriaba... Ott tartósan hideg, 6-8 fok vagy kevesebb ejjel 0 hóesés lesz.. Talán nem lesz ennyi extra...
2856. TSanya (válaszként erre: 2853. - Hoffnung)
okt. 31. 08:19
Látom, ez az időjárás másokat is megvisel, nekem is nyomta egész délután,este.
2855. liliom10 (válaszként erre: 2853. - Hoffnung)
okt. 31. 08:16
Menj ma, holnap ünnep, nem lesz rendelés !
2854. Bluemoon55 (válaszként erre: 2853. - Hoffnung)
okt. 31. 07:51
Neked mióta vannak panaszok?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook