Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éven belül 2 baba + házimunka? Nem sok ez? fórum

3 éven belül 2 baba + házimunka? Nem sok ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Proudmommy)
2012. febr. 29. 07:49

A gyerekeim 7, 5 és másfél évesek.

Én 30 vagyok. Én sem szültem későn.

Viszont most nagyon fáradtnak érzem magam, és azt is érzem, hogy az ember bizony öregszik. El sem tudom képzelni, hogy aki 38 évesen szül először, az 50 évesen, ha a második is kisiskolás, hogy nem esik össze.. Persze az ember mindig azt bírja, amit kell, ami az ő dolga. Bár remélem, hogy ahogy a fizikai terhek enyhülnek, beáll majd a bölcsi a kicsinek is, esetleg lesz munkám, akkor maga az állandóság kicsit "pihentetőbb" lesz..


Szerintem nagyon nem sürgős szülni, az, hogy mennyire vannak el a tesók, nem azon múlik, hogy kettő, vagy négy év van köztük. A két fiú, akik között a 3 és fél év van, kb. ugyanolyanok, jól elvannak, még súlyra is hozzánőtt a kicsi a nagyobbhoz. Együtt építenek, a kicsi mindent ugyanúgy csinál, mint a nagy, akár ikrek is lehetnének..

64. proudmommy (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 28. 15:01
Neked sem lehetett konnyu az elejen, most mennyi idosek a gyerekek? Mondjuk akikrol irtam az elejen , mar mind kozel vannak a 30 hoz vagy mar tobbek is, lehet ha mondjuk en sem 23 lennek akkor surgosebb lenne ujra szulni, de igy szerencsem van hogy van valasztasom ha csak 2 ev mulva lesz teso akkor sem leszek lekesve semmirol...
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - Bnedora)
2012. febr. 28. 14:26

Alapvetően igazad van.


De akkor sem aludt minden gyerek, én pl. sosem... Alapvetően jó gyerek voltam, de az alvásra nem tudtak rávenni, se az oviba, se otthon.. Egyszerűen nem volt rá szükségem.. Ma már persze nekem is kell...


Az én gyerekeim nem a szófogadás bajnokai, roppant értelmes, tudóshoz illő kifogásokat tudnak találni, de nagyon nehéz őket rávenni bárminek is az elvégzésére.. Pedig mi is a tiedhez hasonló körülmények között vagyunk, még most 2012-ben is.. (Jó, mosógépünk van..) Szóval elkényeztetve nincsenek, de minden kézmosásért meg kell küzdeni velük. A legkisebb már más természet, ő sokkal inkább csinálja a dolgokat..


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a szófogadó jógyerekség nem feltétlenül azon múlik, hogy milyenek a körülmények. A két nagy nekem éppen azért ilyen (a gyári hibákon kívül), mert dolgoztam, tanultam mellettük, és sokkal korábban önállóvá váltak, megtanultak "gondoskodni magukról". Most meg már nehezen tűrik el, ha beleszólok, nehezebb irányítani őket..

62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Proudmommy)
2012. febr. 28. 14:13

Jól teszitek. Nekem is két év van a két nagy között, és nagyon nehéz volt. Én sem terveztem, csak jött a kistesó. Örültünk, szeretettel fogadtuk, de sokkal jobban tudtam volna "élvezni", és talán a nővére is elfogadni, ha nagyobb a korkülömbség.


Az volt a vigasz, hogy majd jobb lesz. Igazából most sem jobb. Pedig azóta van 3. is, közte, meg a második között 3 és fél év van. Az már jó lenne, csak közben kidrült a középsőről, hogy autista (Aspergeres), tehát nem véletlenül olyan nehéz vele..


A kicsit szereti mind a kettő, viszont a két nagy közötti furcsa kapcsolat nem lett jobb 5 év alatt.


Meg az is igaz, hogy nem egyformák a gyerekek. Egy nehezebb természet után nem árt várni egy kicsit, pláne, ha valaki nem a 8 gyerekes otthonlevős létre áll rögtön a lelki világa, és nem lehet fát vágni a hátán..


Ma szerintem ez kicsit kényszer is, mert azért akkor folyamatos a gyed..


Meg ma szlogen a "nem akartunk nagy korkülömbséget". Persze, jó lehet, ez, de ugyanúgy fordulhat a viszájára is.


Nagyon nehéz külömböző korosztályokkal egyszerre, "egyformán" foglalkozni, pláne, ahol kevés a segítség. Nálam is ez a baj.


Köztem meg az öcsém között 5 év van. Anyám a mai napig vállalja, hogy ő belehalt volna kisebb korkülömbségbe, de még így is majdnem el lett a tesó mismásolva... De nem hagyta magát..


Szerintem nem kötelező úgy csinálni, mint a szomszéd..

2012. febr. 28. 13:03
Az én gyermekeim között 5 év 8 hónap korkülönbség van a nagyobb fiú a kisebb lány. Én sem tudtam volna elképzelni egy-két éves mellé még egy újszülöttet, nekem ez nem ment volna. Egyetértek Mekmester hozzászólásával, hogy mindenki maga tudja eldönteni, milyen a türelme, természete bírja-e a strapát.Mind a két változatnak van jó és rossz oldala is. Az mi esetünkben az volt a jó, hogy már nem nagyon féltékenykedett a nagyobb, és azóta is imádják egymást. Tudnak együtt is játszani a nagy korkülönbség ellenére, hiszen ott vannak egymásnak ráviszi őket a szükség. Én nem bántam meg, hogy így gondoltam.
2012. febr. 27. 21:50
De.
2012. febr. 27. 21:45
naluk 3 het volt a maximum amit kulon toltottunk szinten utazas miatt, de a lanyomnak mar ez is sok volt, alig akarta megismerni az apjat :-S de akkor mondjuk meg csak 14 honapos volt...
58. Nirvi (válaszként erre: 57. - Proudmommy)
2012. febr. 27. 21:41
Igen...és elméletileg egyszer sem tud hazajönni a fél év alatt...:(
57. proudmommy (válaszként erre: 56. - Nirvi)
2012. febr. 27. 21:39
fel evre? kulfoldre megy dolgozni?
56. Nirvi (válaszként erre: 54. - Proudmommy)
2012. febr. 27. 21:24

Hát azért segítséggel könnyebb:)


Nekem csak a párom lesz a segítségem, elvileg 2-3 hetet itthon tud maradni. Nagyszülők 350 km-re laknak, szóval nem sűrűn találkozunk:)


De aztán augusztustól fél évre egyedül maradok a két gyerkőccel:) Az lesz az izgi igazából:):)

55. proudmommy (válaszként erre: 53. - Bcicus)
2012. febr. 27. 21:10
nalunk 6 het alatt osszejott a baba, de elhiszem hogy nagyon stesszes lehet rendszeresen dokihoz jarni, es ennyit varni. :-S
54. proudmommy (válaszként erre: 52. - Nirvi)
2012. febr. 27. 21:07
Biztos menni fog, nalunk az egyik szomszed anyuka 3 gyereket nevel a legkisebb 4 honapos a kozepso 2 eves legnagyobb meg meg csak 5 eves, de a nagymama szinte egesz nap veluk van, es a ferje is ugy dolgozik hogy 5 kor mar otthon van... mondjuk igy en is vallaltam volna mar a tesot de nekem nincs kozel nagymama es a parom is csak este 7 korul er haza. Neked lesz az elejen segitseged?
53. Bcicus (válaszként erre: 50. - Proudmommy)
2012. febr. 27. 16:34
Fel sem fogtuk sokáig. Nálunk ez kizért, mert elzáródás a meddőség oka.
52. Nirvi
2012. febr. 27. 08:25

Én még nem tudom, hogy sok-e, de napokon belül meg fogom tudni:D

Nem mondom, hogy nem izgulok az elkövetkező hetek, évek miatt, de biztos meg lehet oldani:)


Mi mindenképp kis korkülönbséget szerettünk volna a gyerekek között. Így pont 2 és fél év lesz közöttük. Aztán majd meglátjuk én hogy bírom:D


Pár hónap múlva visszatérek ide és leírom:D

2012. febr. 27. 08:21
Koszonom mindenkinek a valaszokat, de mindent osszevetve az a biztos ha jovo tavaszig mig 3 eves nem lesz a kislanyom varunk, utana meg majd megirom hogy milyen az elet egy ovodassal meg egy babaval :-D
50. proudmommy (válaszként erre: 47. - Bcicus)
2012. febr. 27. 08:17
Gondolom nagyon orultetek mikor osszejott vegre a baby, ha valaki ilyen sokat var akkor nagyon megbecsuli a gyereket, de hallottam olyat is ,hogy valaki eveket vart az elsore, a masodik meg csak ugy veletlen osszejott, szoval vannak csodak...
49. proudmommy (válaszként erre: 46. - Bnedora)
2012. febr. 27. 08:14
Nem lehetett konnyu ehhez kepest a mostani anyukaknak koztuk nekem is arany eletunk van, mi nemreg koltoztuk a 2 szobas lakasunkbol 3 szobasba, szoval hely az lenne a tesohoz boven...
48. d550c57e19 (válaszként erre: 46. - Bnedora)
2012. febr. 26. 06:07
bizony mi sem tévéztünk sosem le is szoktunk róla:) meg mosogatni sem mosogattam meg nem zajongtam. Csak az egy szobában alvás "zajai"...
47. Bcicus (válaszként erre: 40. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 20:32
Én akartam vlna már 20 évesen de az akkori párom nem akart. Aztán 23 évesen összejöttem a mostani párommal. 24 éves koromban már gyereket szerettünk volna, de egy betegség és pár hülye doki miatt 4,5 évet kellett rá várunk. 30 után már nem akarok szülni az már késői szerintem, nem azért mert nem bírnám, mert most sem érzem magam 25nél többnek, hanme mert nem akarok majd késöbb öreg anyuka lenni, mert az nem jó a gyereknek.
2012. febr. 25. 19:31
Fontosnak gondolom, hogy amikor már gyermek van, akkor a szülők alkalmazkodjanak hozzá. Anno, szoba-konyhába (még fürdőszobám sem volt) vállaltam a 2 gyermeket, de gondolom nemcsak én, hanem akkor a legtöbben, és még ennek is nagyon örültünk. Nem volt automata mosógép, mosogatógép, ennyi könnyebbség, mint ami most van, mégis meg tudtuk oldani a gyermekekkel járó problémákat. Én a 2 gyerek mellett jártam tanulni, dolgozni. Szerintem, mostanában el vannak kényeztetve a gyerekek. Ahogyan visszaemlékszem, amikor aludni kellett, akkor aludt v. legalábbis pihent a gyerek. Minden délben mesét olvastam nekik v. lemezen hallgattunk, és amikor elaludtak, gyakran én is aludtam velük. Semmi sem fontosabb a gyerekkel való foglalkozásnál, még a takarítás, főzés, egyéb dolog sem. Egy szobában voltunk velük, és bizony sokszor le kellett mondani egy film nézéséről csak azért, hogy a gyermekünk aludni tudjon.
2012. febr. 25. 19:19
többen írták a jó napirend fontosságát. Nálunk is van de attól még nehéz. A nagy fiú nem Akar aludni és rossz alvó. Vele egy szobában aludtunk kényszerből 21 hónapos koráig ez nála sokat számított nem Akar egyedül elaludni és hajnali ébredés után visszaaludni. Így volt hogy 2kicsi kukorékolt fél5kor hajnalban mert apa olyankor már nincs otthon nem tudott segíteni hogy amíg a kicsit etetem a nagy visszaaludjon és mivel magyaráztam a nagynak a kicsi jó éber lett... Nekem emiatt a nehézkes alvás miatt a legnehezebb bármit csinálni:)
44. Anatita81 (válaszként erre: 37. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 19:09

Hm, nővérem és köztem 13 hónap van, engem nem terveztek.. Nem nőttünk össze igazán, folyton veszekedtünk. :( Ahogy a gyerekeim is a 2 év különbséggel.

Bár, félig kényszerből tini korunkban együtt jártunk bulizni (úgy engedtek el, ez sem nekünk volt jó).

2012. febr. 25. 17:20
a fórumkérdésre válaszolva: igen sok :) nem értek egyet dórával, 30 fölött szültem az elsőt és már van három gyerekem. nem stresszesebb az ember, csupán jobban meg vannak a szokásaim, de a gyerekek rugalmassá és fiatallá tesznek. naszóval ha kicsi a korkülönbség a gyerekek közt sokkal nehezebb a dolga az embernek, a házimunka pedig igencsak nehézkes főleg eleinte
2012. febr. 25. 17:10
Én az elsőt 24 évesenszültem az ikreket 31 évesen a napirend tényleg fontos a 10 éves is fél 9 kor már alszik a kicsik fél 8-kor fogják a kezem hogy megyünk csicsilni.Biztos kiakadtam volna ha még 10 órakkor rohangálnának a lakásba.Az ikreket is egyszerre szoptattam éjjel is később rájöttem hogy a kiscsaj nem is kel föl ha nem keltem.De ők is max 2* keltek 2 hónapig utánna csak 1*
41. proudmommy (válaszként erre: 39. - Bnedora)
2012. febr. 25. 16:05
ezt en is igy gondolom, de sokan akik 30 felett lettek anyak, biztos nagyon tiltakozanak...
40. proudmommy (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2012. febr. 25. 16:03
29? azthittem inkabb 39... a mai vilagban nem sokan szulnek 30 eves koruk elott anyagi okokbol, vagy mert nem talanak megfelelo part, nekem szerencsem volt 18 evesen megismertem a kesobbi ferjem akinek akkor mar volt anyagi hattere, igy tudtam 21 evesen szulni, de egyebkent nem sokan tehetik ezt meg, a baratnoim kozul akik 23-24 evesek meg egyik sem szult...
39. bnedora (válaszként erre: 33. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 16:03
A legjobb kor a gyermekvállalásra, mert még fiatal az ember, de később, 30 felett már akárki akármit is mond, már nem annyira "strapabíró", beidegződött napirendje van, és stresszesebb is. Sajnos, a körülmények miatt sokan kitolják a gyermekvállalást ebbe a korba.
38. Bcicus (válaszként erre: 37. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 16:00

Nem hitték, hogy iylen hamar összejön mert az első 2re sokat vártak.

Én 29 elmúltam már sajna. Mint ember nem vagyok öreg, de szülni már igencsak.

37. proudmommy (válaszként erre: 35. - Bcicus)
2012. febr. 25. 15:57
14 honap... az tenyleg nagyon faraszto lehet, de utana biztos olyanok lesznek mindt az ikrek :-D hany eves vagy? nagynenem is 38 evesen szult es most 41 evesen sem erzi oregnek magat....
36. Bcicus (válaszként erre: 33. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 15:57
Mondjuk a fiamnál jobb gyerek nincs is. Újszülött korában is már 7 órát aludt éjjel 4 hós kora óta pedig 12 alszik mindenfél ébredés nélkül (nyilván mikor meg volt fázva akkor ébredt meg az első fogánál párszor) nappal jól el van egyedül a szobájában ha nekem dolgom van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook