Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éven belül 2 baba + házimunka? Nem sok ez? fórum

3 éven belül 2 baba + házimunka? Nem sok ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Bcicus (válaszként erre: 33. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 15:53

Barátnőméknél a középső és a kicsi között 14 hónap van, ott inkább az a gond, hogy a középső is 3szor minimum kel meg éjjel.

Én később a korom miatt sem szülhetek már, meg nálam az nem működne hogy visszamegyek, aztán megint eljövök, mert kiesem megint a dolgokból.

De ez mindegy is, mert már öreg vagyok, úgyhogy vagy ebben a hónapban jön a kis tesó vagy soha.

2012. febr. 25. 15:48
Nálunk is 2 év a korkülönbség. Néha jó, de néha idegőrlő ez a dolog. Egy jó napirend sokat tud segíteni.
33. proudmommy (válaszként erre: 32. - Bcicus)
2012. febr. 25. 15:46
ismerek olyan csaladot ahol 19 honap van a 2 gyerek kozott, es az elso ev nagyon nehez volt 2 picivel, de biztos megoldhato ha a nagy nem problemas gyerek mindt nalunk :-D en lehet 1 evet meg fogok dolgozni a kisteso szuletese elott, de meg akkor is fiatal leszek, most 23 vagyok.
32. Bcicus
2012. febr. 25. 15:42

Ez mindenkinek egyéni döntése. Én fiatalon akartam gyerekeket de akkor is kis korkülönbséget szerettem volna, sajna nem sikerült fiatalon, így elég idősen szültem az elsőt így meg pláne kis korkülönbséget akarok, most tervezzük a kis tesót a fiam 10 hós lesz 3-án.

Szerintem a gyereknek jó ha kicsi a korkülönbség meg az anyának nem kell 4-5 évig otthon lenni hanem 3 év múlva már mehet dolgozni.

31. proudmommy (válaszként erre: 28. - Manó2000)
2012. febr. 25. 15:25
nem semmi, paromek is 5 en vannak testverek, de ott 2-3 evenkent szuletettek a gyerekek...
30. proudmommy (válaszként erre: 29. - Banita76)
2012. febr. 25. 15:24
Sokan mondjak hogy az 5 evnel tobb korulonbsegnek is van elonye, mert akkor a nagy is "segit" legalabb jatszik a kicsivel... de sokan ugy gondoljak hogy nekem igy kenyelmesebb hogy varok, pedig ha virnam akkor nem varnek...
2012. febr. 25. 15:17
Nálunk 5 év 9 hónap van a két lányom közt, és nekünk ez így nagyon jó, bár sok mindenki szerint sok a korkülönbség. Talán nem nőnek annyira össze, mint ha csak 2 év lenne köztük, de így is szeretik egymást. El se tudom képzelni, hogy mit csináltam volna egy 2 évessel, míg szinte egész nap szoptatok egy újszülöttet. Meg itthon lenni gyeden/gyesen 5-6 évig egyhuzamban, nekem például túl hosszú lett volna.
2012. febr. 25. 15:13
Nálunk 2.5 év alatt 3 gyerek született. Az első kettő nagyon eleven kissrác.A harmadik tünemény baba. Nem mondom, hogy könnyű, vannak nehéz napok, de bírható. Nem vagyok sokkal fáradtabb, mint amikor 1 volt.:)
2012. febr. 25. 15:13

Szia, ha az első gyerkőccel 2 éves korára kialakít az ember egy normális napirendet, a második ahhoz alkalmazkodik. Még jó egy év, míg egyszerre alszanak du., de mindent meg lehet oldani. :)

Nálunk 25 hónap van a gyerkőcök közt és onnantól kezdve ment minden, hogy rájöttem: bármibe érdemes belekezdeni, majd ha szükséges lesz abbahagyom és később folytatom. Előtte volt, hogy azért nem álltam neki valaminek, mert úgyis 10 perc múlva kel a gyermek...aztán még aludt egy órát. Simán befejezhettem volna. :S


Nem lehet, hogy ez az "és nálatok, mikor lesz kistesó?" valamiféle olyan fordulat, amit azért mondanak, mert más nem jut eszükbe?

26. fildus
2012. febr. 25. 15:12
Nekem két lányom van, 27 hónap van közöttük. A kicsi nem tervezett baba volt, de most már nem bánom, hogy így alakult. Nem könnyű, de türelem kérdése az egész. Igaz nekem a nagy (3 éves) bölcsödébe jár.
2012. febr. 25. 15:12
"baba"
2012. febr. 25. 15:11

Nálam az első és a második bab között nem volt egész 3 év,szóval egyik kicsi a másik pici,de nem érzetem se tehernek sem soknak,a házimunkával is össze lehetett egyeztetni és a párom "kiszolgálásával" is.

De nem vagyunk egyformák!

Akkor már nem volt segítségem sem,sem nagyszülők,se rokon,barátnők és mégis ment.

Most meg már annyival könnyebb, hogy a nagyok tudnak segíteni ha kell a kicsi ellátásában, akár csak abban hogy 10 percre figyel rá,megeteti ,pelenkázza stb míg én csinálok mást.

23. proudmommy (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. febr. 25. 15:11
Igy akkor ertheto hogy vartok meg, en csaszaros voltam es valoszinu hogy a kisteso is az lesz, genetikai okok miatt, igy nekem is nehez lenne az elso hetekben mikor faj a seb.
22. miccer (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. febr. 25. 15:09
Ezek azért elég nyomós érvek, nekem szerencsére a kislányom is angyali baba volt, és egyik terhességemmel sem volt gond, így nem volt kérdés, hogy kis korkülönbséget szerettünk volna. Arról nem beszélve, hogy így négy és fél évet vagyok itthon, nem hatot mondjuk.
21. proudmommy (válaszként erre: 19. - D550c57e19)
2012. febr. 25. 15:09
sajnos 2 honapja nalunk mar elkezdodott a hiszti korszak, ha valami nem ugy tortenik ahogy szeretne akkor 10 percig hangosan sir. :-S
20. homern (válaszként erre: 14. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 15:06

a fiam is mindenperces gyerek...

nálam még az is visszatartó erő,hogy végig feküdnöm kellett a terhesség alatt (szigorúan,csak a mosdóig mehettem),az utolsó 1 hónap pedig már a kórházban telt.mivel ez 99% eséllyel megismétlődik a kicsivel...hát...nem tudom hogy látnék el az ágyból egy örökmozgó 2-3 évest...

19. d550c57e19 (válaszként erre: 14. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 15:04
ha nem veszed el előbb utóbb megérti:) de talán nem is ez a legnehezebb az egészben.
2012. febr. 25. 15:03

nálam pont kettő év van a gyerekek között, bár már nagyobbak, de még mindig emlékszem, milyen volt egy kicsivel és egy picivel. Csodálatos, életem legszebb időszaka volt, persze az is nagyon fontos, hogy milyen természetüek a gyerekek. A nagyobb nekem akkor már soha nem kelt fel éjszaka, nappal is aludt vagy két órát, a pici pedig álombaba volt, sose sirt, 3 hetesen már átaludta az éjszakát. Nekem nagyon jó dolgom volt, én csak biztatni tudlak.

Látok azért ellenpéldát is, a barátnőm gyerekei szinte napra pontosan egyidősek az enyémekkel, ő olyan volt folyton mint egy alvajáró, gyakorlatilag sosem aludt. Még a két évese is többször felkelt éjszaka, a pici két óránként szopizott, szóval neki rémálom volt az első időszak. Csendben megjegyzem ez kicsit az ő hibája is volt -nem is kicsit-, még ma is felkelti őt a 10 éves gyereke éjszaka kakaóért, szóval, ha jól csinálod és van némi szerencséd nagyon klassz lehet.

17. miccer
2012. febr. 25. 15:03
Szerintem mindenkinek az nehéz, ami éppen van. Én az egy gyerekeseket is ugyanúgy hallom panaszkodni, mint a többgyerekeseket. Nálunk 17 hónap van a gyerekeink közt és nagyon jó így. Igen, baromi nehéz sokszor, de az,hogy mennyire szeretik egymást és milyen jól összenőttek minden esetleges nehézségért kárpótol. Most már nekem könnyebb, mert amíg elvégzem a háztartást, addig szépen eljátszanak együtt, és nem én vagyok állandóan és kizárólagosan a társaság.
16. homern (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. febr. 25. 15:03
nálunk nagyon sok helyen ekkora korkülönbség van a tesók között,és sehol sem jött be hogy majd jól eljátszanak,összenőnek,szeretni fogják egymást stb..se a lány-lány,se a fiú-fiú,se a vegyes felállásban :S az hogy hány hónap van köztük sajnos nem garantálja a felhőtlen testvéri szeretet,így ez nálam nem érv a kis korkülönbség mellett :(
15. proudmommy (válaszként erre: 11. - D550c57e19)
2012. febr. 25. 15:03
nem lehet konnyu, ezert ha nem szivesen is de varunk 3 eves koraig, nekem is csak az a 1,5 ora szabad idom van, amikor delutan alszik, es meg igy is estere kivagyok. :-S
14. proudmommy (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. febr. 25. 14:59
sajnos a lanyom nem tud 10 percet sem egyedul lenni, igenyli hogy egesz nap jatszak vele, es sajnos sokat akar kezbe lenni, es ha allapotos lennek akkor ezt nem tehetne meg, tudom le lehetne valahogy szoktatni, de hogyan?
2012. febr. 25. 14:59

Az en nagyfiam 16honapos volt amikor szuletett a kicsi fiam.Vannak nehez napok de ha elolrol kezdenenk akkor is valalnank rovid idon belul a kistesot.

Elonyos a gyerekeknek,es nekunk is,egyszerre felnonek!!!

Aztan ki hogy erzi...

2012. febr. 25. 14:58

Nalunk masfel ev van a ketto kozott es rengeteg hasonloan kis korkulonbseges testverpart latok magunk korul.

Ossze lehet hangolni a dolgokat (tobb-kevesebb sikerrel), de mar alig varjuk ferjemmel, hogy egy ejszakat ataludhassunk :D

2012. febr. 25. 14:58
nekem is ilyen a nagyfiam én is vele feküdtem este hajnalban keltem nagyon nehéz volt vele. Mondtam is hogy na én tuti nem szülök kis korkülönbséggel. Aztán becsúszott a tesó és 22hónap lett köztük. Előre féltem mi lesz hogy fogom bírni nálunk apuka tavasztól ősz végéig hajnaltól estig dolgozik Hétvégén is .segítség nincs csak 2hetente hvg de az is úgy hogy max elviszi anyós a nagyot. Meg minden nap meleg kaja van mi tisztaság. Szóval féltem mi lesz .fr mi lett? Bejött amitől rettegtem. A nagyot megviselte az egész .a dackorszak elején jött a kicsi. A kicsi koraszülött lett mert pihenni kellett volna de egy közel 2éves mellett hogyan? Az elején amikor aludt sokat a kicsi az éjszakai etetések voltak nehezek. Most 11hónapos de vmi mindig van , valaki mindig nyűgös vagy hisztizik vagy féltékeny... Htt a környékén a legtöbb ilyen anyuka full idegbeteg. És bár a napirendet kérdezted:a kicsi alvása igazodik a nagyhoz ami nem jó de muszáj napi fél -1óra amikor meg tudom csinálni azokat a dolgokat amiket nélkülük lehet csak. Este előkészítem a főzést amíg a nagy elalszik , ekkor mosok fel , port törlök stb. Nekem egy erőltetett menet és nehéz de a gyerekek sem nyugodtak egyáltalán!
10. proudmommy (válaszként erre: 6. - Fkriszti78)
2012. febr. 25. 14:57
a nagylany nem szeretett babazni? de gondolom ikrekkel egyebkent sem konnyu.
9. 2c8b615588 (válaszként erre: 1. - Proudmommy)
2012. febr. 25. 14:57

Az attól függ, mekkora a teherbírása a két gyermekes, házimunkát is végző anyukának.

Családomban van erre pozitív példa, ahol a kismama ezt győzi szuflával.


De ha Te úgy érzed,hogy nem bírnád se fizikailag, sem lelkileg, akkor várj még. Mindig magadnak szülj, a magad tempója szerint, sose másnak, mert nevelni is Te fogod őket, nem az, aki rá akar esetleg venni (vagy csak célozgat rá - akár csak személyes példájával),hogy mikor "illene" jönnie a többi babának.

2012. febr. 25. 14:57
Azért nem árt elgondolkodni mindkét helyzeten. Általában a korkülönbség akkor jó, ha 2-2,5 év van a két gyerek között, mivel így szinte együtt nőnek fel. Nem mindig jellemző, hogy több munkával jár, mint az, ha nagyobb a korkülönbség.
7. proudmommy (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. febr. 25. 14:56
En meg 23 voltam januarban :-D a kislanyom meg husvetkor lesz 2 eves.
2012. febr. 25. 14:55
Sziasztok!Hálam a nagylány 7 éves volt mikor az ikrek megszülettek.Hát az első év elég rázós volt.De mostmár 3 évesek a nagylány 10 éves mostmár jól eljátszanak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook