Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
9221. lindav24 (válaszként erre: 9212. - Krrii73)
2022. febr. 13. 22:33
Igen, nekem múlt héten pénteken levették, szinte napra pontosan 6 hónap után. Hozzá kell tennem, hogy előző éjszaka a sürgősségire is bementem már, mert 2 hét erős menstruáció után egyik este szó szerint elöntött a vér, ijesztő volt. A spirál a helyén volt, a nőgyógyászom szerint a szervezetem ezek szerint nem tudja megszokni a spirált. Mondta, hogy még adhatunk neki időt, de én ellene szavaztam. 6 hónap után is brutális vérzések, két kicsi gyerekem van, muszáj fizikailag a maximumot nyújtani, ez így vállalhatatlan volt 😪
9220. szuzi79 (válaszként erre: 9219. - Krrii73)
2022. febr. 13. 22:30
Volt egy súlyos vashiányos anemiam tavaly, amire azóta is vastablettát szedek. November végi vérkép szerint viszont rendben vagyok. Ez a szèdelgès pont akkor kezdődött, ahogy a spirál felhelyezès után először megjött. És azóta sem múlt el. Ma megint megjött és erősödött a szédülés is. Ezért gondoltam, hogy van összefüggés...
9219. Krrii73 (válaszként erre: 9218. - Szuzi79)
2022. febr. 13. 21:42

Arra gondoltal, hogy spiraltol kivulallo dolog miatt szedulsz? Tippek: nyakadtol jon, vagy eppen spiral elott sok vert veszitettel, verszegenysegre is utalhat a szedules.

En a helyedben csinalnek egy 6 hetes kurat : alma, murok, cekla gyomber le, otthon elkeszitve.Napi 2 pohar. Nekem ez hozta helyre a verszegenysegem. E mellett fekete ribizi szorp, vagy akar bor is. Na ettol mar szedulhetsz is :-) Ez vicc volt. Komolyra forditva a szot, lehet el kene menj egy ortopedushoz, aki ranez a nyaki csigolyaidra. S hatha valahol megtalalod a megoldast a problemadra. A spiral, ha lent jol mukodik, szerintem a szedulesed okat is meg kell talald.

9218. szuzi79 (válaszként erre: 9217. - Krrii73)
2022. febr. 13. 21:19
Kedves Krisztina! Nagyon köszönöm a biztató szavakat! Kedves vagy, hogy törődsz velem! Hálás vagyok érte! Természetesen igyekszem és próbálok türelmes lenni. Mindenáron nem akarok megszabadulni tőle, elég lenne, ha valaki tudna hasznos ötletet (akár gyógyszert) a szédülés elmulasztására. B6 vitamin és társai nem hoztak eredményt... Önmagában a spirál jól teszi a dolgát odalent, csak idefent a fejemben nem! :) Igaz, nincs beigazolódva, hogy kizárólag a spirál okozza a szèdelgèst, más kivizsgáláson ugyanis nem voltam. Okozhatja más is...
9217. Krrii73 (válaszként erre: 9216. - Szuzi79)
2022. febr. 13. 19:39
Kedves szuzi79 , 2 honap tul keves ido , adjal meg egy kis idot. Legyen turelmed, mert nagy esellyel beall. Nekem nem volt szerencsem, mert soha nem tudtam hormont szedni, nem is tudom, igy visszagondolva hol volt az eszem, mikor felrakattam. Na de en kitartast kivanok neked, es ugy allj hozza, hogy add meg neki a 6 honapot. Ha kis batoritas kell, mikor elbizonytalanodsz, ird ki magadbol, en megigerem neked, ha mar le is veszik, benezek ide, es probalok lelkileg melletted lenni. Vigyazz magadra, es drukkolok :-) Udvozlettel, Krisztina
9216. szuzi79 (válaszként erre: 9206. - Lindav24)
2022. febr. 13. 17:52
Köszönöm szépen a hozzászólást! Tanácstalan vagyok, hogy maradjon vagy menjen a spirál, mert csak két hónapja van fönt...
9215. szuzi79 (válaszként erre: 9209. - Sok kérdés)
2022. febr. 13. 17:49
Szia! Beszéltem a nőgyógyásszal, szerinte kizárt, hogy a spiráltól van. A házi orvos szerint viszont biztosan attól van... Most akkor kinek higgyek? Nézetek vérképet is, meglátjuk, hogy hogyan is "állok". A szèdelgès mellé mostanában már fülzúgás is társult és ahogy most megint megjött (három hétre), erősebb lett. Kicsit el vagyok keseredve... De köszönöm a hozzászólást! :)
9214. Krrii73 (válaszként erre: 9185. - Sok kérdés)
2022. febr. 13. 12:58
Szia, Gondoltam kiirom magambol a felelmeim. Megadtuk az 1 honapot, de semmi jobb nem tortent. Azt hiszem inkabb rosszabb. Volt 10 nap tiszta napom, aztan pecsetelgetes , s utana mikor megjott a menzesz, a 3-ik napon eleg sok darabos verzesem volt. Mikor mar azt hittem igy a 7-ik napra elall, ma megint elkezdtem, es bepanikoltam. Kedden kell elkezdjem szedni az antibiotikumot, es csutortokon leveszi. Erdekes dolgot mondott az orvos mikor most voltam : azt mondta azert pecsetelek allandoan, mert tul nagy a hormon adag, amit kibocsajt, a szervezetemnek. Es a darabos verzes az gyulladasra utal. Es nincs ertelme ezt tovabb kinozni. Tudom te is atmentel sokmindenen, ezert mereszkedem megkerdezni. Vajon rosszabb is lehet csutortokig? A legnagyobb felelmem, hogy elverzek...mar annyira kikeszultem pszihesen, hogy nem tudom lassan kontrollalni magam, csak sirok allandoan. Bocsanat, hogy kifolyt igy belolem....
9213. delbuk (válaszként erre: 9207. - Lindav24)
2022. febr. 13. 07:43

Mar az elso par honapban is kevesebb lett (tisztasagi betet eleg volt). Utana pedig elmult.

A felrakas nagyon fajt, es par napig fura erzes volt, de utana semmi extra. Masfel eve van fent.

9212. Krrii73 (válaszként erre: 9207. - Lindav24)
2022. febr. 12. 20:42
Nekem 9 honap kinlodas utan csutortokon fogja levenni a doki. Neked mar levettek ? Mennyi idot volt fenn ? En majd meselek rola, ha ugy van.
9211. Sok kérdés (válaszként erre: 9207. - Lindav24)
2022. febr. 11. 09:37

Szia.

Jó párszor én is kérdeztem hasonlót is :-) de nekem nem válaszoltak. Remélem Te nagyobb szerencsével jársz :-)

9210. Sok kérdés (válaszként erre: 9205. - Lizus2)
2022. febr. 11. 09:36

Szia.

Okozhatja a spirál, ha hosszú a jelzőszál például, akkor sérülhet behatoláskor a nő is belül, de akár - ami a leggyakoribb ilyenkor a spirál után - méhszájseb. Szerintem dokival nézesd meg.

9209. Sok kérdés (válaszként erre: 9204. - Szuzi79)
2022. febr. 11. 09:35

Szia.

Okozhatja szerintem, de ha folyamatosan és "hosszabb" ideig fennáll, szerintem járj utána orvosnál is.

9208. Sok kérdés (válaszként erre: 9203. - Berill86)
2022. febr. 11. 09:34

Szia.

Tudok olyan esetet, hogy a Mirena felrakása után már másnaptól nem jött meg egyáltalán valakinek.

9207. lindav24
2022. febr. 10. 07:22
Azoktól szeretnék kérdezni, akik végül a spirál levétele mellett döntöttek. Milyen érzés volt utána, mi változott? Elsősorban a vérzésre gondolok,kevesebb/több lett?
9206. lindav24 (válaszként erre: 9204. - Szuzi79)
2022. febr. 10. 07:21
Egészen biztos vagyok benne, hogy a spirál okozza. Nekem is Levosert volt és néha kifejezetten olyan érzésem volt, mintha jól bepezsgőztem volna. Viccet félretéve, én is sokszor szédültem, nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy a spirál okozta.
9205. Lizus2
2022. febr. 9. 09:35
Sziasztok, 3 hónapja lett felrakva a Mirena, egy éven belüli 2*-i kaparás után, mert vastag volt a nyálkahártya. Azóta össze-vissza vérezgetés, barnázás. De ami a legjobban aggaszt, minden együttlétkor, még, ha nincs is behatolás, elönt a vér, a piros friss vér. Tapasztalt ilyet már valaki? Gondoltam várok a fél évet, hátha addig rendeződik, egyébként más panaszt nem okoz.
9204. szuzi79
2022. febr. 4. 19:20
Sziasztok! Nekem nem Mirenam van, hanem Levosert spirálom tavaly december 31. óta, mivel több miómám is van és nagyon erős a vérzésem. Vas tablettát is szedek, mert vérszegény lettem menet közben... Tapasztalt valaki szédülést a spirál használat alatt? A felhelyezèst követő harmadik hétre megjött, ami picit tovább tartott, mint régen, de azóta szèdelgek minden nap. A vérzés mennyisége jóval kevesebb volt, mint azelőtt és görcsölgettem is, de ez a szèdelgès már kiborít. A vashiány miatt régen szèdelgtem, de a vas tabletta után helyreállt a vérképem. Szóval szerintetek okozhatja a spirál ezt a kótyagos állapotot?
9203. Berill86
2022. febr. 4. 13:56

Sziasztok!

Véleményekre lennék kíváncsi.

November 15-én tette fel a doki a Mirenat. Első két hónapban volt havi vérzés időben, közben visszatérő barnázás, köztes vérzés.

Ez kb. másfél hónapja megszűnt.

Múlt hónapban beteg voltam 2 hétig, 2 adag antibiotikumot kaptam.

Most viszont a rendes időhöz képest 5 napja késik a havim. Múlt héten éreztem a szokásos tüneteket, görcsölt a hasam, ingerlékenyebb voltam, fájt a derekam. Ennek ellenére még pecsételés sem volt. Semmi.

Van valaki, akinek a 3. hónaptól nem jött meg a havija?

9202. Sok kérdés (válaszként erre: 9197. - Lindav24)
2022. jan. 30. 13:30
Még azt elfelejtettem irni, hogy én végig napi 2000 mg C vitamint szedtem, ez pár hónap után picit csökkentette a vérzés mennyiségét.
9201. Sok kérdés (válaszként erre: 9199. - Hamvaska_)
2022. jan. 30. 13:29

Szia.

Volt olyan, aki rögtön a fogamzásgátlóról tért rá - szájon át szedhetőre gondoltál gondolom - és olyan is volt, hogy akinek Mirenat tettek fel, már másnaptól teljesen elmúlt, nem jött meg neki egyáltalán.

Ahány nő, annyiféleképpen reagál a szervezet rá, szóval se erre nem lehet adni, se arra, a Te szervezetedtől függ, hogy hogy reagál rá. Mindenféle tapasztalat van eddig.

9200. Sok kérdés (válaszként erre: 9197. - Lindav24)
2022. jan. 30. 13:26

Szia.

Akkor jó, ha olvastad a régebbi irásaimat :-)

Előbb-utóbb bekövetkezik szerintem mindenkinél ez a "csoda".

Azért tartottam ki, mert számba vettem, hogy mennyibe került a Mirena, a felhelyezése, előtte a szűrővizsgálat és a levétel se lett volna ingyenes. Szóval az anyagiak miatt maradt még meg a türelmem, másrészt a doki mindig mondta, hogy legyek még egy kis türelemmel, be fog állni...

Az utolsó is ugyanolyan erős volt, szóval semmi jel nem utalt arra, hogy az lesz 4 évig az utolsó vérzésem :-)


Semmi nem történt végülis, 1-2 napig tartott egy kis vérzés, utána még pár napig barnázgattam. Valszeg a hormon kezd kifogyni és lehet majd meg fog jönni, bár 50 évesen már nem számitottam rá, hogy meg fog jönni még, 11 éves voltam, mikor először megjött. Szóval már abba maradhatna :)))


Február elején megyek az éves kontroll szűrő vizsgálatra, akkor megnézi úgyis a doki UH-n, hogy mi a helyzet a nyálkahártyával, vastagszik-e vagy vékonyodik-e, stb...

9199. Hamvaska_
2022. jan. 29. 21:30

Ettől félek én is. Most napra pontosan megjön,nem is vérzek olyan nagyon. Fel kerül a spirál és majd várhatom amíg beáll. Én nem vagyok türelmes ember félek,hogy csak pénz kidobás lesz, egy két hónapot adók neki ha nem jönbe vissza térek a fogamzásgátlóhoz. Nálam az is számít,hogy ápolóként dolgozok és nem szeretnék heteket vérezni...


Olyan létezik,hogy rögtön beáll a menstruációs főleg,hogy fogamzásgátlóról rögtön a spirálra térek át?

9198. Pippi07 (válaszként erre: 9194. - Lindav24)
2022. jan. 29. 14:44

Teljesen átérzem a helyzetedet.

Nekem 2019 nyarán tették fel. Gyenge lett a vérzés, de össze-vissza.

Októberben a doki lecserélte. Azóta nem sok tiszta napom volt.

Tényleg sok kitartás kell hozzá. De szerintem még adj neki 1-2 hónapot, ha már eddig bírtad.

Kitartás!

9197. lindav24 (válaszként erre: 9195. - Sok kérdés)
2022. jan. 29. 13:20
Igen, olvastam korábban a tapasztalataidról és ez az egyetlen oka, hogy még nem szedettem le. De aztán arra gondoltam, hogy nem törvényszerű sajnos, hogy nálam is bekövetkezik ez a csoda néhány hónap múlva. Neked mi adott erőt, miért tartottál ki? Az utolsó menzeszed is ugyanolyan erős volt, mint korábban? Vagy ott már érezted, hogy ez más? Tavaly márciusban szültem másodjára, néha azt érzem, hogy azóta szinte abba se maradt a vérzés 🤦‍♀️ te írtad múltkor, hogy egyszer csak 5 év után elöntött a vér, azóta mi történt veled?
9196. delbuk (válaszként erre: 9191. - Hamvaska_)
2022. jan. 29. 13:18

Miota mirenam van, nem volt annyi verzes, hogy tampon kelljen. Es ugy fel ev utan semmilyen verzes nincs. 😉

Endo miatt lett felteve (sokaig tarto, sok verzes, brutal fajdalommal), minden problemat megoldott.

9195. Sok kérdés (válaszként erre: 9194. - Lindav24)
2022. jan. 29. 13:11

Szia.

Igen, beállhat még.

Ugyanigy voltam anno, mint Te, én 11 hónapig véreztem igy, nagyon erősen, miután a Mirena felkerült. A tiszta napom az volt, mikor csak barnázás volt.

A puffadás, a pattanások is, minden elmúlt, ja, 11 hónap után mintha elvágták volna, utána nem véreztem többet. Már letelt az 5 éve októberben.

A legjobbakat Neked.

9194. lindav24
2022. jan. 28. 22:55
Én annyira el vagyok keseredve... Pont azért választottam a spirált, hogy megszabaduljak az erős vérzésektől, de nem csak hogy nem sikerült, de tényleg szinte alig volt pár tiszta nap augusztus eleje óta. Ebben a hónapban végül nem mentem el a kontrollra, gondoltam még adok neki időt, csak nem tudom, hogy van-e értelme várni. A vérzések hosszúak, körülbelül 2 hetesek, és az erős szakasz is több napos. Aztán pici szünet és megint kezdődik a 2 hetes vérzés. A bőröm állapota az utóbbi egy hétben nagyon sokat romlott, lassan 40 évesen nem vicces pattanásokkal hadakozni. És borzasztó puffadt is voltam jó pár napig a mostani vérzés kezdetén, mint egy felfújt lufi. Tudom, költői kérdés, lehet ez még jobb? Beállhat még? Vagy hagynom kellene inkább?
9193. Sok kérdés (válaszként erre: 9191. - Hamvaska_)
2022. jan. 26. 21:22

Szia.

Én anno a Mirena mellett - mert 11 hónapig nagyon erősen véreztem a felhelyezést követően - tampont is használtam. Valóban nem ajánlatos, mert hozzá tapadhat a Mirena jelzőszála és lehúzhatja, de nekem muszáj volt tampont is használni. Szerencsére nem volt semmi gond.


Egyébként van, akinek rögtön beáll a felhelyezést követően és nem vérzik többet, nem lehet tudni, hogy kinek hogy reagál a szervezete rá. Ahány nő, annyiféleképpen...


Szia.

9192. Pippi07 (válaszként erre: 9191. - Hamvaska_)
2022. jan. 26. 08:20

Szia.


Szerintem ne félj tőle, a többségnek beválik, én azt tapasztalom.

A környezetemben pl. mindenkinek jó, akinek van... csak nekem nem....


Tampon nekem azóta nem kell. Nagyon minimális a vérzés, tisztasági betét is elég.


Nekem előtte erős, 8 napig tartó volt, amiből 2 nap az brutál volt. Most helyette össze-visza 2 éve...de még türelmes vagyok, mert jobb mint a vérszegénység.

Tavaszig várok, utána nálam a következő a progeszteronos fogamzásgátló a korom miatt.

A doki szerint ki ne vegyük akkor sem egyelőre, csak megsegitjük pluszban... hát nem tudom..majd kiderül....

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook