Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
2015. máj. 10. 17:22

HUNCUT63-nak:

Találtam valamit, úgy emlékszem ez volt az.

Üsd be a gugliba: TCR protézis, ott az első oldalon a 4. fejezet: Totáltérdprotézis (endoprotézis)-t keresd.

285. Kántor Klára (válaszként erre: 283. - Terminátor3)
2015. máj. 10. 16:51

Mindenkinek üdv. --- Egye fene a zsibbadó érzést, ami nekem is van, csak a feszitést, szoknám már meg... Én még most is máshogy tartok két ujjamat, tornáztatom, csak ne fájna az egész úgy, ahogy van, szerintem nem is terhelem annyira túl....

Huncut63-nak: az én tornászom azt mondta - már írtam - hogy a 120 fokos hajlás már nagyon jó, a 130 ritka, több nem igen megy, mivel a kütyü nem engedi... AZ ÁTLAG AZ 115 FOK, ezt olvastam valahol az interneten. Nekem az átlag kíváló lenne.

Írjatok arról, hogy ez a bőrszín-másság nektek is van-e???

És még egyet, hogyan megy a lépcsőzés. Nekem csak kapaszkodva és egyenként egymás mellé. Felfelé - de szintén kapaszkodva-megy folyamatosan, de rövid ideig!!!

Mozgólépcsöt még nem próbáltam. Valaki a pesti metrón közlekedik-e??? Nekem az lenne a legfontosabb, de még nem mertem kipróbálni. Ez eléggé megköti az életemet.

Keresem a cikket!!!

284. Huncut63 (válaszként erre: 283. - Terminátor3)
2015. máj. 10. 09:16

Érdekes, a térdem külső része nekem is zsibbadt, pont erre gondoltam, megsértettek egy ideget. Szerencsére ez nem befolyásolja a mozgást, de én sem szeretem simogatni, olyan fura érzés.

Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy egy egészséges térd 130 fokban hajlík. Ha a műtött lábad annyira hajlík mint a másik, akkor nagy gratula.

2015. máj. 9. 20:33

Üdv, Mindenkinek!- milyen nagy lettem, hogy idézel tőlem Klára :)

Én már öreg protézisesnek számítok köztetek, de bizony még mindig van ez a rossz érzés nekem is a térdem külső élénél, mikor mondtam a dokinak, hogy a bőrömhöz érek olyan érdekes, zsibbadós érzés, de igyekszem nem tapogatni, még akkor mondta, hogy több mint valószínű megsérülhetett egy ideg, az váltja ki ezt az érzést. Amikor megműtöttek, nem tudtam behajtani a lábamon a nagy ujjamat, igaz sokat gyakoroltam, de sokszor nem megy most sem, ez is összefüggésben van. Múltkor mondtam a páromnak, hogy ha nem mondja le az orvos a pajzsmirigy miatt a műtét, most már lábadoznék!!!!!

A győgytornász aki járt akkoriban hozzám, nagyon szuper csajszi , egy helyen lakunk, sokat segített abban, hogy mielőbb talpra álljak, csuda gyakorlatokat tudott. Jövő héten megyek reumatológushoz, hogy két hétre egy befeküdnék egy kis generálozásra, februárban volt egy éve, hogy voltamm igen jót tett a testemnek.

Tegnapelőtt kertészkedés közben nem néztem a hátam mögé, csak simán hátraléptem és puff két cserép közé sikerült, a mai napig sem tudom, hogyan maradtam talpon, annyira félek az eleséstől, ráadásul ez a sziklakertemnél történt.

Most nézegettem ezt a térdhajlítást hogy mennyi lehet nálam, éppen annyira hajlik be, mint a másik, de hogy ez hány fokos, nem tudom.

Türelem és türelem........ és kitartás!!!

Üdv

282. Kántor Klára (válaszként erre: 269. - Huncut63)
2015. máj. 8. 17:11
Még keresem a cikket, de az remélem csak a protézisesekre vonatkozik...
281. Kántor Klára (válaszként erre: 280. - Huncut63)
2015. máj. 8. 10:04

Mindenkinek üdv:

Igaza van Aranynagyinak: a gyógyulás fél év alatt felejtős!!! Nekem néha jobb, ha rálépek és nem fekszem, ha megyek nem fáj annyira, mintha csak fekszem és egyenesen ki van nyújtva!

(Különben a 8-kerben a Klinikáknál lakom).

Huncut63-nak: újból elolvastam a leveleiteket, tudom, hogy mozaikplasztikás vagy, de úgy vettem ez "ugyanaz" mint a protézises, vagyis nagy műtét, fáj, stb. stb. Hacsak, úgy nézem, talán Macifűvel kevertelek össze? Én ugye május 12-én vagyok 4 hónapos!!! Csak előbb menten a 3 hónapos kontrollra. Ez a ruha nem tűrés szörnyű, ülök a taxiban és rángatom a térdemről a nadrág szövetet. Meg a takarót, meg bármit csak szabadon legyen a térdem. Megvigasztaltál, hogy te is így érzel. Én is nehezen ücsörgök, kicsit lehet többet csinálok, mint kellene. A 110 fok csak néha megy. Ma reggel úgy éreztem, a "kütyü" minden részét érzem, sőt ki is tapintom a széleit és formáját. Húz, feszít, ég .... Szörnyen hűlye érzés!!! Kicsit dagad és főleg: nevetséges, de egészen más a bőrszíne a műtött lábnak (enyhén barnásabb), mint a nem műtöttnek (ami télies fehér színű). Légy szíves írj a kontroll után!!

Macifűnek: drukkolok az injekciók miatt, mivel ezt jó lenne tudni mi a vége, és én csak egy nappal vagyok öregebb!, ne felejts el értesíteni bármikor is. - Kádba hiába teszek sámlit, ha nem tudok oda bejutni. De már beemelem a műtöttet és két kapaszkodóval belépek és állva tudok zuhanyozni. Valahogy - igaza volt valakinek - lassan jön minden magától.

Műtét után 6 hét két mankó, 6 hét egy mankó és utána eldobni. Én utcán csak egy mankóval megyek, eldobni nem tudom, csak otthon a lakásban. Tornászom még van, aki tanít mankó nélkül "szabályosan" menni és lépcsőzni...

Terminator3 és Aranynagyi: idézet a dokitól: "olyan egyenes a lába, hogy magának van a legszebb lába az intézetben, szépen kiegyenesítettük" - tehát ezért fáj esetleg a sípcsont (nekem ez az egy nem fáj.

Ülőideg gyulladáshoz: lumbágó vagy issiász (?) szavakat beütöd a gugliba és megtudod mi az, legtöbbször a térd miatti szabálytalan járáskor alakul ki, illetve a súlyosbítja az állapotot. Nekem is volt, sőt az ágyékcsigolyák állapota is hozzájárul. Szóval van itt minden!!!

Gondoljatok arra: amibe belenyúltak, sosem lesz tökéletes (terminator3).

Várok válaszokat, üdv.

280. Huncut63 (válaszként erre: 278. - Kántor Klára)
2015. máj. 6. 14:57

Kedves Klára! Szerintem csupa jó hírt kaptál, érzékelem nálad is az a probléma ami nálam, türelmetlen vagy. Aminek 6-12 hónap alatt kell rendbe jönnie az nem fog 3-4 hónap alatt.

Talán nem emlékszel, de én nem protézises, hanem mozaikplasztikás vagyok. Ez is nagyműtét. Nagyon hasonlóak a gondjaim, azért szóltam bele ebbe a topikba.

Én egy hét múlva járulok a dokim elé, akkor leszek 3 hónapos. Feszítő érzés megvan, 100-110 fokos hajlítás nem megy tovább, és én sem tűröm magamon a ruhát, pedig nincs bennem fém. Középen ugyan akkora vágásom van, mint nektek. 3 hete megyek mankó nélkül, kicsi dagadás van, de szerintem én kissé túl terhelem, hiba, de most hogy elindultam végre nem tudok ücsürögni a fenekemen.

Van a környezetemben protézises, higgyél az orvosodnak, teljesen meg fogod szokni és 2-3 hónap múlva sokkal jobban leszel. TÜRELEM:-))

279. Kántor Klára (válaszként erre: 270. - Murva)
2015. máj. 6. 14:02
Köszi, minden oké, már megy valahogy, magam is rájöttem, emelgetem, segítenek is, székkel be is tolnak stb.
278. Kántor Klára (válaszként erre: 276. - Macifű)
2015. máj. 6. 13:18

Na itt vagyok, mind Macifű, mind Huncut 63 és Aranynagyi sőt terminator 3 számára is!!!

Nincs semmi baj, csak 13-án a Társasházunkban közgyűlés és mivel SZB tag vagyok (vezetőségben benne!!! hogy úgy mondjam 25 év óta) szörnyű sok a dolgom és úgy érzem, még szükség van rám, mivel a fiatalok dolgoznak, az unatkozó idősek (és ezt komolyan is gondolom, pedig én is öreg vagyok) pedig a gyülölködésen kívül mást nem ismernek. Ezért hajtunk, hogy ne a gyűlölködés és uszítás kerüljön előtérbe, hanem örüljünk, hogy a házunk nincs a csőd szélén stb. stb.

Hosszú.....

Tehát voltam 30-án. Sajna elég rosszul sikerült, mivel a rákövetkező 3 szabad nap miatt, sokan voltak, a doki kissé ideges volt (nem is csodálom) és ugyan mindenre válaszolt, de szerintem nem vett komolyan. Ha nem így van, akkor bocsi tőle.....

Mikor mondtam a szörnyű feszítő érzést,és azt, hogy úgy érzem, mintha a "kütyü" minden részét érezném, lerakott a térdem mellé egy mintát, pont olyat, amit berakott a teljesen elkopott porc helyébe (szörnyű nagynak és nehéznek láttam, kár, hogy nem emeltem meg) és közölte: "persze, hogy érzi a berakott fém-mix minden részét, hiszen az tényleg ott van." És azt is mondta: szerinte én túlterhelem a térdem (nem igaz), igaz, hogy alig 100 fokos vagyok (és nem haladok semmire),de higgyem el (el kell hinnem egyelőre) MEG FOGOM SZOKNI!!!!!!!!! El fog múlni ez a szörnyű érzés!

A szövetet vagy bármit - akár pamutot is - azért nem tűröm rajta, mivel az anyag rekacióba lép a fémmel (vagy fordítva), de azt is meg fogom szokni....

Nem mertem szólni erről a Zeel kúráról, nehogy az legyen (mint a férjem szerint is), hogy mindenkinek hiszek csak az orvosnak nem!! Szóval próbálok nem törődni ezzel, szokogatom, sokat pihenek - csak akkor meg, újból kezdhetem előről a 100-110 fok elérését, mivel megpihen ugyan, de újból visszaesik a fok....

Kicsit dagadt vagyok, nem nagyon. A forró tűszúrásokat is érzem, ha fáradt a lábam. Nehéznek nem érzem, csak a szétfeszítő érzés a szörnyű, de mivel a doki szerint: "maga csak 4 hónapos, és mi van akkor, ha nem 6 hónapra hanem egy évre gyógyul?", így kussolok, hátha tényleg jobb lesz. Utcára egy manóval megyek, a lakásban el vagyok mankó nélkül is. Ránehezedni a műtöttre jobban tudok, mint a műtetlenre. Elő is vagyok jegyezve okt. 26-ra a másik térdemmel, mivel panaszkodtam ugye, hogy a műtött nem kap segítséget, csak a mankótól. Ha nem lesz jobb akkora, nem tudom mi lesz. Ez komolyan szóba kell, hogy kerüljön július végén, amikor újból megyek.

Huncut 63: képzeld nem találom azt, amiről írtam, de megkeresem!!!! ígérem, csak időm legyen, abban szó volt elmozdulásról, cseréről, és minden bajról, ami előfordulhat és előtte ezt nem igen mondják neked, nekem is csak azt: Nagyon fog fájni, szörnyű is volt, pedig már túl vagyok néhány nagy műtéten, nem is tudom mi lesz októberben velem.---- Kádazás úgy, ahogy megy,kifelé még nem, csak a székkel és segítséggel. De októberre csak megy, hiszen akkor jön a másik.

Viszont gyönyörű egyenes a műtött, szörnyű O-láb a másik. Tényleg olyan szép, hogy eldöntöttem, ha menni tudok valaha és ilyen gyönyörű lesz mindkettő, akkor a halálomig miniben fogok járni. A házi orvos szerint: megengedi nekem, de csak otthon!!!

Na, jövök rövidesen, ne felejtsük egymást....

Megnézem mire nem válaszoltam most és írok azonnal újból.

277. Kántor Klára (válaszként erre: 265. - Kántor Klára)
2015. máj. 6. 12:36
A 277-es vlasz most megy.
276. macifű
2015. máj. 5. 14:00
Sziasztok! Ismét itt vagyok. Igaz, hogy sok újdonságot nem tudok mondani,sajnos a feszítés, szorítás változatlanul keserítí az életemet. Dagad is a térdem, rendesen, és néha a lábszáram is. Ez egy kicsit megijeszt, mert ez csak mostanában jelentkezik. A Zeel injekciókúrát kapom, túl vagyok a felén /ötödiken/ de semmi változás nem történt.Orvosom szerint "jó lesz ez", na de mikor? Igaz, hogy még "csak" négy hónapos leszek máj.13.-án. A zuhanyozással kapcsoltban annyi,hogy ez kivételesen nekem nem okozott gondot, szinte a kórházi hazajövetelem óta. A kádba beleteszek egy alacsony kis széket /sámli formát/ , erre ülök és kézi tusolóval fürdök. Első néhány alkalommal kézzel segítettem be a műtött lábamat, de már megy magától a belépés.
2015. máj. 4. 20:02
Drága Klára, csak nincs baj, hogy azt írtad elsején, hogy holnap jössz, de ma 4-e van! Szóval azt gondoltam a kádi zuhanyzásról, hogy könnyebb csúszásgátlón állni, állva zuhanyozni, és utána segítséggel kiszállni. Mivel nekem a belépés nem volt gond, csak a négykézlábra állás utáni kijövetel, ezért gondoltam, hogy talán úgy könnyebb. Remélem a többiek is békésen gyógyulnak, azért nem ír senki.
274. Kántor Klára (válaszként erre: 273. - Aranynagyi)
2015. máj. 1. 21:18

Aranynagyi, Murva és a többiek.

Csak holnap jövök.

Aranynagyi: hogy zuhanyozzak, ha csak kádam van és a zuhanyhoz be kell a kádba mászni, ott felállni és jöhet a zuhany....

Szóval holnap...

2015. máj. 1. 19:23
Szervusztok, nahát voltam a 6 hónapos felülvizsgálaton, s panaszoltam, hogy nagyon fáj a derekam a bal oldalamon. A doktor nyomkodta, s mikor metapasztalta hol szisszenek nagyobbakat, közölte, hogy "ülőideg gyulladásom" van. Beinjekciózta a fájó testrészemet, s másnaptól kezdve nem fájt. Három hét múlva rendelt vissza. Hogy mitől kaptam, mi ez egyáltalán, nem tudom. A térdem nagyon tetszett neki (de ezzel mindig így volt) közölte, hogy sokat használjak, ne hagyjam abba a nordic walkingot, tornázzak, stb. Fog ez javulni. A másikkal kevésbé foglalkozott, de nem mulasztottam el mondani neki, hogy az isnagyon fáj. Én is kertészkedem sokat, s vannak napok, amikor egészen jól el vagyok a térdekkel. Figyelem, hogy mitől fájdul meg, mennyi idő múlva. Érdekes, amit a kádról írtok, mivel én mindig zuhanyozom, nem is gondoltam erre. Azám, de Zalakaroson szénsavfürdőt rendelt el az orvos, hogy az ereim is tisztuljanak. Az meg kádban történik, kb. 20 perc meleg szénsavval dúsított vízben fekszünk nyakig, csak a fej van kint. Volt alkalmam megtapasztalni a kádas ügyet! A beszállás, csak-csak. (ugye ruha nélkül vagyunk a vízben, nem ragaszkodtam segítséghez) Na de a kiszállás!! Meg kellett volna fordulnom, hogy négykézlábra tudjak ereszkedni, mert nem tudtam kiemelkedni a vízből. Elkezdtem leereszteni magamról a vizet, s mikor már csak 10 cm volt, akkor sikerült négykézlábra állni, a nem műtött térdemre támaszkodva. A műtött térdemre ebben síkos vízben nem is mertem rátámaszkodni. Na így másztam ki a kádból. Nem is csodálom, hogy Klára is szenved. S Klára, ha kádban nem fürödnél, csak zuhanyoznál, nem lenne könnyebb?? Terminátor 3 köszönöm a sípcsontfájdalommal kapcs. infót, egészen biztosan így van, hiszen nekem már annyira kerika volt a lábam, hogy szégyelltem. Most meg szinte egyenesre lett műtve.
272. Kántor Klára (válaszként erre: 270. - Murva)
2015. ápr. 29. 13:53

Én öthetes koromban épp, hogy átléptem a 100 fokot (ha egyáltalán), most is alig több, ez a szörnyű feszítő érzés megakadályoz mindenben.

Holnap megyek a dokihoz.

A kádba való belépés felesben megoldódott, be tudok lépni, méghozzá a műtöttel, mivel az erősebb ! mint nem a műtött és behúzom magam a nem műtöttel és a kezemmel (a férjem vigyáz közben rám).

Kijönni meg nem tudtam,jött a szék és háttal kizuttyantam a székre,(alig alacsonyabb, mint a kád pereme) de persze a szék támlát tartották és elhúztak a kárdtól, a lábam felfelé nyújtva is szépen működik. Hason nem igazán tudom 90 fokra hajlítani.

30-a után jövök a többieknek is. --- Klára

271. terminátor3 (válaszként erre: 264. - Aranynagyi)
2015. ápr. 27. 22:20

Aranynagyi, szia. Aki műtött orvos a sípcsontfájdalomra azt mondta nekem, az azért van, mert ugye egyenesbe rakják a lábunkat, azért van a fájdalom. Észrevettem, hogy a bal lábammal nem csámpázok úgy, mint azelőtt. Gyönyörűen szépen egyenesen áll a lábfejem.

Én sosem néztem, hogy mennyire hajlik a lábam, hány fokban. Az orvos mikor behajlította, azt mondta tökéletes, én elfogadtam. A szobakerékpárt simán áttekerem. Nekem ennyi pontosan elég :)

Még nincs megműtve a negyedik ízületem, mert halogatom, aztán meg közbejöttek pajzsmirigyproblémák, ami miatt nem műtöttek.

Dióhéjban ennyi rólam.

Sokat kertészkedek, ások a protézises lábammal, nem azt mondom hogy néha nem fáj, de a másikhoz képest szuper!!!

Amibe egyszer belemyúltak, az már sosem lesz olyan mint előtte

270. murva (válaszként erre: 267. - Kántor Klára)
2015. ápr. 27. 21:10
Klára már annyit gondolkodtam rajta,hogy miként mentem be naponta a kádba amikor haza jöttem és nem igazán tudom,én akkor voltam öt hetes 110 fokot hajlott a térdem és be tudtam menni a kádba valahogy nyújtott lábbal,azt hiszem a nem műtöttel beléptem a fenekem a kád szélére tettem a műtöttet pedig utána nyújtva beemeltem,valahogy így.Próbáltad már,hogy székre ülsz a kád mellé és úgy próbálod amelyik erősebb gondolom ez nem a műtött először azt betenni a kádba és utána a másikat beemelni nyújtva?
269. Huncut63 (válaszként erre: 265. - Kántor Klára)
2015. ápr. 27. 11:58

A mozaikplasztika az, amikor a nem terhelő porcból hengereket raknak át a terhelt porc hiányába. Mert hogy porclágyulás miatt hiányzott a porcomból jó 2 centi. Majdnem félprotézist kaptam, csak azért úsztam meg, mert nem vagyok túlsúlyos és még csak 52 éves vagyok. Ennek a felgyógyulási ideje 6-12 hónap és nagyon hasonló gondokkal küzdök, mint ti.

Milyen szörnyűségeket olvastál? és várom mit mondott az orvosod.

2015. ápr. 26. 20:06
Ja még annyit, én még a műtetlen oldalamon is alig tudok feküdni, nem hogy aludni. Örülhetsz Ancsa.
2015. ápr. 26. 20:04

Terminator 3-nak üzenem, hogy a tornászom azt mondta, - és olvastam az interneten - hogy az átlag hajlítás 115 fok. A 120 nagyon jó, de nem túl sokan vannak. A 130 fok nagyon ritka, annál többet pedig nem bír a "kütyü".

Én azt olvastam még, hogy az alapállás a 90 fok muszáj, a 110 fok kicsit kevés, tehát igaz, hogy 115 fok átlag kell!!!

115-tel talán a kádba is beléphetnék, de hol van az!

266. Kántor Klára (válaszként erre: 264. - Aranynagyi)
2015. ápr. 26. 19:45

Sziasztok, én is arra goldoltam ill. hittem abban, hogy lassan, de biztosan fogok gyógyulni. Most ott tartok, bárcsak 2,5 hónapos lennék, mert akkor jobb volt, mint most majdnem 4 hónaposan! Macifű, remélem jelentkezik, ha írok a 30-a kontoll után! Nézzétek! A (6 hét utáni) 3 hónapos kontoll csak május végén járna le, de megyek, mert úgy érzem (főleg úgy 13 óra után) mint most is, hogy szétfeszül a térdem. Esküszöm szétszakad! Borzasztó vagy szörnyű nem is tudom.

Emiatt nem haladt a 100 fokom néha-néha 110!

Tegnap taxiztam és rásütött a kissé hosszú úton a nap a térdemre a sofőr mellett. Hát valami rettenetes volt és elhiszem már, hogy a meleg víz tilos! Különben egyszer a fül műtétem után, ha belesütött a nap, el kellett takarni a kezemmel, annyira fájt.

A másik tédem használhatatlan, mint írtam, emiatt is nehéz az élet, mivel higgyétek el, a szétfeszült térdemen sokkal jobban tudok állni, mint a nem műtöttön. Úgy, hogy nekem muszáj neki mennem, mert még nem biztos hogy így maradunk, (Okt 20 utáni az időpontom), hacsak nem derül ki valami szörnyű, mint pl. amit a Macifű írt. És a dokim nem rúg ki.Én nem élek fájdalomcsillapítón, csak altatón és állandóan hűtöm, mert akkor nem érzem ezt vas satuba való beszorulást. Mondtam, hogy a derék fájás, az az alsó csigolyák rossz állapotát jelzi! Pl.lumbágód volt? Ezek összefüggenek a térddel, azt monta a neurológus, hogy, ha a két térd rendes irányba kerül a derékfájás is sokat csökken.

Közben rájöttem, hogy meg kell nézni a gép bal oldalán lévő táblicskát, ami jelzi, van-e üzeneted és akkor jön a priváti olvasása. Alig bírtam megfejteni.

Na lányok ugye nem is vagyunk olyan buták. A fiúk most biztos vigyorognak rajtunk.

Van aki írta, hogy a 6 hónap az bizony egy év. Habár az enyém is 6 hónapot mondott és rá adott még 4 hónapot és akkor műt, habár előbb is megtenné, csak én mondtam, hogy jó az a november eleje is, mintha éreztem volna, hogyan gyógyulok meg én akkorra?

Sípcsontom soha nem fáj, hátul a hajlatom sem, de a vágás mentén olykor mintha millió forró tűvel szurkálnák.

Na elég, 30-a után jövök...

265. Kántor Klára (válaszként erre: 263. - Huncut63)
2015. ápr. 26. 19:23

Mi az a mozaikplasztika?

A feszítőérzés mára annyira nőtt, hogy legszívesebben kirántamán a "kütyüt" a helyéről!

Nekem emiatt éppen, hogy csak néha napján sikerül a 110 fok. Legtöbbször 100 az a 110.

Mindjárt 30-a és talán vígaszt kapok. Szörnyű dolgokatolvastam az interneten erről! Meg sem írom, hol, csak, ha kérdezitek.

2015. ápr. 26. 17:53
Sziasztok, köszöntöm az újakat. Habár betöltöttem a 6. hónapot, azt kell mondanom, hogy jobbra számítottam. A doktorom is azt mondta, a 6. hónap után jobb lesz. Jobb, ha ülök, vagy fekszem, azaz nem lépek rá. A sípcsontom fáj, ahogy megyek, s ha merek kicsit többet gyalogolni, nekem is megjelenik a feszítő érzés, mintha megduzzadna, bár méretét nézve nem lesz nagyobb. Szóval én ennyi idő után is ott tartok, hogy senkit rá nem beszélnél ilyen műtétre. Ráadásul a másik térdem is egyre jobban fáj, sőt a derekam, de ezt már írtam másik hozzászólásomban is. Vagy a csípőm, már azt sem tudom melyik alkatrészem. Tegnap jöttünk haza Zalakarosról, 10 napig voltunk ott. A doktornő 15 percet engedélyezett a 32 C vízben, nem is maradtam tovább. Kaptam masszázst a derekamra, hátamra, illetve egyéni gyógytornát és vízitornát. A 4. nap után úgy éreztem, hogy megnyomorítottak, már rosszabb volt az állapotom, mint amikor odamentem. Ez azonban természetes. Annyi impulzus éri a testünket, hogy alig bírja ki. Sajnos naponta 1 fájdalomcsillapítót biztos beveszek, mert különben alig tudnék menni is, annyira fájnak a térdeim. Szerdán megyek a 6 hónapos felülvizsgálatra, kíváncsi vagyok, mi derül ki, miért nem vagyok már fájdalommentes. Klára, olvastam a privi üzenetedet, én sem vagyok mindenben topon az ilyen fórumokon. Egyébként Bp-n lakom, a XVI. kerületben. Huncut63 ésMacifű, a 3 hónapos időszakomban annyira fájt a térdhajlatom, s már a derekam is, hogy alig bírtam. Aztán a 4. hónap végére elmúlt, a feszítés is csökkent. Remélem nálatok is jó lesz, de ezek szerint abban ne reménykedjünk, hogy ez a műtétünk fél év alatt felejtős lesz. Hogy szánjam rá magam ezek után a másik térdemre???
263. Huncut63 (válaszként erre: 262. - Kántor Klára)
2015. ápr. 25. 14:35
Sziasztok! Bár mozaikplasztikás vagyok, de végig olvastam a hozzászólásokat, sajnos volt rá bőven időm. Látom hosszú és nem éppen fájdalommentes a felépülésetek, ahogy nekem is. Február 10-én műtöttek. Kiváncsian várom Klárának mit mond az orvos, a feszítő érzés nálam is játszik, a hajlításom is szűk 110 fok. Én május közepén megyek kontrollra.
262. Kántor Klára (válaszként erre: 261. - Macifű)
2015. ápr. 18. 18:50

Kedves Macifű. Az enyém jan. 12-én volt, tehát talán megoszthatom veled, amit tudok. Nekem a 6 hetes (nem 3 hó!) febr. 25-én a kontrollon a nagyon dagadt térdemre azt mondta a dokim: ez természetes, hiszen teljesen szétcincálták a térdünket, szövetet, idegeket stb. Ez a térdről lehúzódik a lábszárra, a bokára, majd a "lábujjakon keresztül egyszercsak eltűnik/elszáll." Van humora a dokimnak, de ez valóban így van állítólag.

A szörnyű feszítő érzést akkor még nem annyira éreztem, a hajlításom 90 fok volt. Ez kevés mondta a doki pl. a WC-hez, csak kicsit kinyújtva tudom a lábam használni stb. Borogatni kellett vagy a gyógyszertárba vett zselével hűteni, beburkolva egy kis törölközővel persze. Május közepén lenne a 3 hónapos kontroll, de előbb megyek, mivel kicsit még mindig dagadt vagyok, de nem annyira, viszont a valóban szörnyű feszítő érzésem nekem súlyosbodott, rosszabb mint a 6 hetes kontrollkor. Én is nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem vas satuban vagyok, és mintha ez a kis "vas ketrec" állandóan mozogna a térdemben. Ha állok vagy megyek egy darabig nem érzem, ha leülök és fekszem szétfeszül a térdem.

Így a még kúráról nem hallottam, de megmondom mit mond nekem az orvos, mert meghülyülök ettől a feszítő érzéstől rövidesen. Félek, hogy valalamire allergiás vagyok, habár ez testbarát akármiből van. Na majd jövök.

261. macifű
2015. ápr. 18. 16:40

Kedves Sorstársaim! Elég régóta olvasom hozzászólásaitokat, mivel én is túl vagyok a TEP műtéten, jan.13.-án volt. Most a 3 hónapos kontrollon nem igazából volt jó eredményem. Ugyanis nekem szinte kezdettől fogva dagadt a térdem és az a szörnyü szorító,feszítő érzés folyamatosan megvan. Az orvosom azt mondja, hogy a szöveti reakció nem jó, ezért vannak ezek a rossz érzések és be is van picit gyulladva a tok. Zeel injekció kúrát javasolt. Van valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata? Legyetek szívesek valamit írni róla, ha tudtok.

Köszönettel.

2015. ápr. 17. 12:08

Még egyet: nehogy elindulj az idén valahová. Csak jövőre aranynagyi, higgy nekem. Papírforma szerint én jövő májusban leszek 6 hónapos a másik lábammal, és csak esetleg késő ősszel indulok (ha egyáltalán) valahová. Ki kell bírni, te még fiatal vagy.

Sajna mire az életbiztosításom lejárt, öreg lettem... és most telne egy kicsit rá....

259. Kántor Klára (válaszként erre: 258. - Aranynagyi)
2015. ápr. 17. 12:04

Szia Aranynagyi, köszi a vígasztalást, tényleg agyilag felfogom, hogy még 3 honapom van az állítólagos gyógyulásig. Nekem a doki azt mondta, hogy 6 hónap előtt nem is akar látni a másik lábamat illetően. Persze tudtam én ezt és most azon elmélkedem, hogy a 10. hónap után vállal-e, ha ilyen nyűgös vagyok az elsővel vagy eltolja az időpontot.... Kb. 3 hét mulva megyek újból kontrollra.

Rajtam kb. 5 kg felesleg van, a neurológus( ágyék csigolya és stb. panasz miatt) szerint ne is akarjak többet fogyni, mert nem megy. A gyógytornászom nem olyan szigorú, de az is mondta, ha fáj is csinálni kell... Nekem hátul soha nem fájt, remekül tudom kinyújtani - én meg állandóan kinyújtva akarom tartani, pedig az "ellensúly" vagy micsoda azonnal kell (nyújtás, hajlítás egymás után és egymás nélkül nem szabad).

Mennyi a behajlítási fokod????? nekem alig 100.

A kádat egyenlőre megoldottuk, azért írom hátha éppen most jön valaki közénk és ez a problémája. Egy háttámlás széken ülve a férjem majdnem a kád elé tol (a szék alatt törülköző, hogy könnyen csússzon) és én előtte feltartott és kinyújtott lábbal a kád pereme ill. széle felett belépek a kádba megkapaszkodva persze, mivel előre tudok hajolni és a derékszög a belépéshez elég. Szörnyű nehezen találtam ezt ki, hogy szószerint "betoljanak" a kádba (felállni könnyű már, csak szék alig legyen alacsonyabb a kád pereménél.) Nagyon keskeny és pici a fürdőszoba (1959-es tervezésű lakások), nem lehet befordítható széket rá szerelni.Kabin kellett volna, ha most megoldatnám kb. 500-660 ezer Ft. Inkább LONDON!!!

Ha nem lesz legalább 110 fok a láb behajlítás, akkor marad ez a probléma.

Mi 2012-ben Beneluxban, 2013-ban Olaszban és 2014-ben Alsó-Ausztriában csavarogtunk.(meg mindenhol itthon). 60 ezres (TB nélküli) szurival mentem, Az első még jó volt azaz hatott, de tavaly már nem, alig másztam haza és akkor ejtettük Londont és irány a doki, aki 5 hónapra rá meg is műtött, olyan szörnyű volt a röntgenem (persze előtte is tudtuk ezt, de alig akarták megcsinálni). A műtét után mondja a doki: a sípcsontom baloldalánál nekem már nem volt semmi!!! Azaz a csontokon ill. csupasz porcokon jártam. Teljesen el volt görbülve (a másik is), most gyönyörű egyenes. Ez tartja bennem a lelket. Mondtam is: mini szoknyában fogok járni, ha valaha tudok!!!!!!!!

Na elég a lefetyelésből, az ülésnél is eléggé fáj, mint most is.

Különben Pesten lakom, nem messze a Körúttól.

2015. ápr. 15. 19:59
Szia Klára, olvasom a szomorú soraidat, de hidd el, mindannyian csaknem hasonlóan gyógyultunk. Nekem a 4. hónapig a műtött térdem térdhajlata hátul annyira fájt, hogy szinte nem is akartam kinyújtani a lábam. Persze kinyújtottam, de tudtam, hogy fájni fog. Aztán elmúlt. A gyógytorna sokat segített, de bevallom az is fájt. Megcsináltam akkor is, főleg mivel a gyógytornász nagyon szigorú volt. Volt egy gyakorlat, amit semmiképp nem tudtam megcsinálni, erre megdorgált, hogy miért nem csinálom? Mondtam, hogy az a gond, hogy kicsit molettebb vagyok, mint kellene, s a hasam miatt nem ér oda a kezem. Erre azt mondta, hogy csak csináljam, és fogyjak le. Roppant kedves! Az, hogy én 6 hónapos műtötten még nyavajgok, normális, az orvosom azt mondta, egy ilyen műtét teljes felépülési ideje egy év. Igaz, hogy én is abban bíztam, hogy idén már mehetek világot látni, de már kezdem látni, hogy nem. Két évvel ezelőtt voltunk Párizsban, utána Londonban, s alig bírtam hazajönni, de már ott is nagyon szenvedtem. Azóta vágyódom Rómába, de félek, ebből az idén nem lesz semmi. Tehát ami a 3 hónapos műtétedet illeti,ne aggódj, ez fokozatosan egyre jobb és jobb lesz, még akkor is, ha vannak mellette zöngék, hogy itt is fáj, ott is fáj. Egészen biztos, hogy én sem úszom meg a másik térd műtétét sem, hiszen az is fáj. A kádhoz nem nagyon tudok hozzászólni, mivel én zuhanyozós vagyok. Biztos van köztünk olyan, akiknél kád van. Klára, Te melyik városban élsz?
257. Kántor Klára (válaszként erre: 255. - Aranynagyi)
2015. ápr. 11. 19:00

Sziasztok, örülök nektek.

Szomorú vagyok, mivel úgy gondolom, hogy nekem még nehezebb lesz, mivel 10 évvel vagyok idősebb. Én ugye most vagyok 3 hónapos. A 6 hetes kontrollon nagyon dagadt volt a térdem és a bokám, de a doki szerint ez természetes, de sajna ez azóta is fennáll. sőt jobban fáj, mint egy hónapja. Pont 3 hónaposan még egy mankóval közlekedem, lépcsőn csak felfelé tudom használni a műtött térdem, lefelé egyenként lépegetek, azaz egyiket a másik mellé és a lépcsőházi korlátba kapaszkodom. Nekem újabban fekve is fáj, sokat pihenek vele. Néha sokat talpalok ide-oda kapaszkodva a konyhában, néha alig tudok menni. Olyan mintha vas satuba fognák, estére bekeményedik, néha úgy érzem szétreped az egész. Írígylem, aki azt írta, hogy van, aki 6 hónap után "szalad".

Meleg vizet nem tanácsolnak, sőt tilos, max. 26 fok úgy tudom, de kérdezz utána.

Akkor minek műtötték, ha nem strapálhatjuk? Műtét előtt, ha nem használtam nagyon ritkán fájt!.

El vagyok keseredve.

Kádba való belépéshez mit tanácsoltok?

Én a másik térdemmel októberre vagyok előjegyezve, de, ha ennyire nincs értelme? Igaz csak 3 hónapos vagyok, de te aranynagyi 6 hónap után így érzel?

Te is külföldre járó vagy? Teljesen el vagyok keseredve, mivel én a Benelux államokat és Caprit is ezekkel a térdekkel jártam meg, de tavaly már csak egy 4 napos útra telt az erőmből, mi lesz ezután? Én már akkor sokszor csak padot kerestem és a férjem nézett helyettem!

Nem a csipőd, hanem az ágyék csigolyád fáj, és a neurológus szerint, ha térdek rendes szögben kezdenek majd működni, ezek megszűnnek.

Mára ennyit, írjatok, főleg a kádról.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook