Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
676. tuttuka (válaszként erre: 674. - Benguzde)
2015. szept. 2. 12:54

Szia Éva!

"Nagyonl" örülök, hogy jó híreket írtál. Ha hiszed, ha nem, vasárnap este találtalak meg az index fórumon, azóta is olvaslak. A topikodat is megtaláltam már. Majd kérek bebocsátást!

Jelentkezem valahogy, de keveset írok és sokat olvasok.

Üdv:

Klári

2015. szept. 2. 10:21

Kedves Mindenki és Macifű,


sajnálom, hogy nem haladtál semmit.

Eddigi lépéseim:

1.) Panasz a műtő dokinál (fokozódó fájdalom, hasogatás, szúró és égető érzés, melegség, feszítő érzés, rettentő fáradság

2.) Elküld a reumás kezelő orvosomhoz,

3.) aki, keresi az okot és ultrahangra küld

4.) ultrahang GYULLADÁST és szövet megvastagodást mutat ki

5.) nagy adagban merdol-kúra (szteroid)

6.) hatás: - kissé többet birtam - a szedés után - két hét) megszűnik

7.) újabb panasz, reuma röntgent és labort rendel el


Ha ezek megvannak, eldönti a dokinő kell-e antibiotikumos kúra és utána mehetek a műtő dokihoz. Szerinte az kizárt, hogy allergiám lenne, vagyis, hogy nem bírom a "kütyüt", ugyanis semmi folyadék nincs a térdemben pl.

Kb. 10 nap múlva jelentkezem...

Örülök mások sikereinek és eredményeinek, én még bizakodom...

János, még nem volt erőm, de rövidesen olvasak...

Üdv mindenkinek!

674. benguzde (válaszként erre: 647. - Tuttuka)
2015. szept. 1. 10:23

Szia tuttuka Klári!!!

Tegnap véget ért a móka...Állítólag 2 hét múlva lesz a tratatatááá hatás.. Passzívan sokat fejlődtem,nagyon sokat pihentem (köszönöm, gyermekeimnek,akik ezt biztosították számomra). Jó volt sajnos:::) a kaja, csak a minden másnaponkénti fagyival kellett kiegészítenem.

Ami a meglepő volt, hogy semmi fájdalmat nem éreztem. Soha!! Ahogy a gyógytornász meglátott egy kis változást az arcomon, máris más kevésbé arcot változtató:::))gyakorlatot indítványozott. Passzívan- a géppel 102 fok volt a maximum. Ezt kell itthon kitartó tornával (amire ma reggel máris nem volt idő,:::(( )fejlesztenem. De eltökélt vagyok. Csak még 10 talicska fám van, ami a holnapi esőzés (?) előtt fedél alá kívánkozik. Nagyon jó dolgom volt. A tó vize nem tudom az én térdemre van-e hatással, de 7x voltam a tóban, azaz 7x fél órát úsztam. Bár a legtöbben gumival locsipocsiztak, ez nekem nem sikerült.Kicsit ambivalens vagyok, s kicsit hókuszpókusznak érzem a mágneskarikát, de sokan állítják, hogy tévedek. Legyen nekik igazuk! Tudod mi a fura?? Hogy nem is a hajlítás a fő gondom, hanem a nyújtás!!!Erre valahogy nem fektettem elég súlyt.Ott vettem kék szalagot, megfigyeltem néhány hajlító gyakorlatot, s ma megpróbálom idehaza. Hasznos időtöltéseimet jó lenne idehaza is néhány haszontalannal kitölteni, amire egyelőre nincs esély. Mivel eddig (januárig) mindenhová bringával mentem, a sok caplatás időigényes és unalmas::)) De a lelkem kiparancsol a temetőbe (10 éve vagyok egyedül), a gyomrom a piacra, hát caplatok rendesen. Az indexen van egy topikom (Gyere, Nagyi! Mesélj!), ott majdnem naponta beszámoltam a velem történtekről. A tabletemen olyan lassú volt a net, hogy inkább nem is használtam. Egy szgép volt több száz emberre, s amikor a hátam mögött álltak, az roppant idegesített.Ezért aztán többnyire lényegre törtem::))

Üdv:


Éva

673. Esli
2015. aug. 30. 16:12
János az nem tudom hogy mennyire csodaszer, de akkoriban én is meglepődtem mert valami filléres dolog volt.Lengyel orvos felírta receptre mi meg kiváltattunk.Hát ,nekünk úgy látszik majdnem mindenkinek műtét után ha nem volt baja a gerinccel akkor most lett, én is voltam már vizsgálaton mert továbbra fáj a gerincem/fenekem/ Spina bifida az már van ,de tovább megyek MR -re 23-án.Bár utálom a koporsót tartok tőle.
672. janos53 (válaszként erre: 669. - Macifű)
2015. aug. 30. 15:53

Kedves macifú!Sajnálom, hogy te is ilyen gondokkal küzdesz, javulást kivánok, a tiéd, még nagyon friss műtét .Reméljük, javulni fog. Ha jelentkezel olvasónak beengedlek:)

Én is voltam még gerinc CT.n is, ezt nekem is mondták hogy attól is lehet,hogy nyom valami ideget.De nem volt semmi elváltozás rajta.

671. janos53 (válaszként erre: 668. - Esli)
2015. aug. 30. 15:50

Köszönöm szépen Esli.

Én is próbáltam mindenféle csoda szert, csonterősítőt, de mondta a doki, kidobott pénz,csak a pénztárcára van hatással.

670. janos53 (válaszként erre: 667. - Kántor Klára)
2015. aug. 30. 15:43
Beengedtelek:)
669. macifű
2015. aug. 30. 15:42

Sziasztok! Nem tüntem el, csak sajnos semmi újról, vagy változásról nem tudok beszámolni. Nekem is vannak azok a bizonyos szöveti reakció problémáim, az állandó duzzadás és feszülés érzés. Hajlítás, járás problémám nincs, de fáradékony vagyok.

Jan.13-án volt a műtétem. Az utolsó kotrollon - ami július végén volt - az orvosom a következőket javasolta:

Neodolpasse infúziós kúra, gerinctorna,jegelés.Ezt mind végigjártam, semmi változás.

Szerinte a panaszaim részben gerinc eredetűek.

Közben megcsináltatta a labor vizsgálatokat: vérkép,WE,CRP,AST,húgysav. Mindegyik normális értéket mutat. Szept.közepén jön a röntgen,ultrahang, stb. Utána döntenek, hogyan tovább, de sajnos semmi konkrétumot nem mondott.Mostmár én sem fogom hagyni, hogy tovább húzzák az időt.

janos53 naplója engem is nagyon érdekel, hogy tekinthetek bele?

Én minden elismerésem janos53-é, amit végigcsinált és mindehhez volt ereje.

Mindenkinek javulást,jobbulást kívánok. Ha elöbb nem, akkor a következő vizsgálatok után jelentkezem. Persze folyamatosan olvasom a levelezést.

668. Esli
2015. aug. 30. 15:27

János!

A képek tele vannak szeretettel,szép a családot.

Persze 60 felett már nehéz a csontokon javítani , anyukám annak idején mondta sok halat , meg kocsonyás ételeket együnk/ez mindenképpen jó a csontnak/.30 éve ezelőtt neki volt

gondja nem forrt össze a csontja.Talán 80-as évek közepén volt hogy vettünk neki ha jól emlékszem ossopan

nevű gyógyszert,akkoriban itt Mo. nem lehetett venni Bécsbe mentünk érte.

2015. aug. 30. 15:27

Nagy nehezen bejutottam az "Olvasók" közé, de onnan nem tudok tovább lépni.....

Várni kell, míg megadod a beengedést???

666. janos53 (válaszként erre: 664. - Kántor Klára)
2015. aug. 30. 11:24

Klára, tudom, hogy nem piszkálni akarsz:)Én is így lennék a helyedben! Ugyan ez volt a folyamat, hogy visszafele ment a javulás,míg be nem állt a térdem mozgása.Majd kezdődött a fájdalom, duzzanat, pirosodás,Nem voltam ultrahangon, egyből a műtő dokihoz mentem vissza vele.Ő meg vizsgált, labor, és mivel nem használt a jegelés, sem, meg lett egy pukli a seb körül, így megpungálta,akkor látta mennyi cucc van benne.Utána került sor a feltárásra.

Titkos naplóm van erről, az adatlapomon az interaktivitásnál megtalálod térdműtétem kezdettel.jelentkezni kell olvasónak,és akkor beengedlek,amennyiben érdekel..Azért titkos, mert képek is vannak bent, és azt nem akartam nyilvánosba tenni.

665. Kántor Klára (válaszként erre: 655. - Rolátor)
2015. aug. 30. 10:48

Köszönöm,


de én nem hagyom magam, szerintem János sem hagyta, a magam csendes módján, de kiharcolom, hogy az okot megmondják és úgy kezeljenek.

A műtő dokimban is bízom.... remélem nem kell csalódnom. Van még egy műtendő térdem....

664. Kántor Klára (válaszként erre: 656. - Janos53)
2015. aug. 30. 10:46

János, nem piszkálni akarlak, csak rettenetesen "érdekelnek" (ugye nem bántó a szó?) a részletek. Nálam a gyógyulási folyamat úgy kb. 4. hónap után kezdett megállni és csendben visszafelé indult el, vagyis rosszabbodott minden, kivéve a hajlítást, ami olykor, ha nagyon pihent vagyok még most is javulgat, de a feszítő és sajgó érzés megmaradt.

Lehet, hogy buta kérdés, de honnan derült ki a gennyesedés? Ultrahanggal? Nekem csak szöveti gyulladást és megvastagodást mutatott ki az ultrahang. A patella (térdkalács) ín vastagsága kétszerese az ellenoldalinak (megnézte az orvos a nem műtött térdet! is). Kedden megyek újból, hogy a kezelés nem használt csak átmenetileg, ugye az ok megmaradt!!!! Utána jön a műtő doki.

Szóval én reménykedem!

A naplódba hogyan lehet betekinteni? Engem pláne érdekel. Vagyunk itt még, akik ilyen szöveti reakciószerűséggel kínlódnak, őket is várom visszajelzésre.

Köszi a választ.

663. janos53 (válaszként erre: 662. - Rolátor)
2015. aug. 29. 18:11
Azt mondják, 60 év felett már szinte 0 esély van rá.De hátha mégis, reménykedem!
662. rolátor (válaszként erre: 658. - Janos53)
2015. aug. 29. 10:22

Kedves Janos!

Olvastam! Szohoz sem jutok!

Varom a folytatast!

- A csontod valamikor osszeforr?

- Mit mondanak a bokik?


udv. Judit

661. Esli (válaszként erre: 660. - Janos53)
2015. aug. 28. 19:35
Köszönöm! Olvastam várom a fojtatást.üdv Elzbieta
660. janos53 (válaszként erre: 659. - Esli)
2015. aug. 28. 16:06
Köszönöm.Szívesen látlak a naplóban.
659. Esli
2015. aug. 28. 15:50

Kedves János 53!

Engem érdekel,szívesen olvasnék.Szomorú a te eseted, de mindezek ellenére remek pozitív ember lehetsz.Jobb egészséget kívánok!

658. janos53
2015. aug. 28. 15:02
Elkezdtem egy titkos naplóba írni a műtétekkel járó kálváriámat,de csak lassan haladok vele. Ha valakit érdekel,szívesen látom az olvasók közt.
657. janos53 (válaszként erre: 655. - Rolátor)
2015. aug. 28. 09:18
köszönöm szépen rolátor, de nálam már nincs alternatíva, így marad ,térd nélkül,protézis nélkül, a két csont sem forrt össze, marad a merev tok amit viselnem kell, hogy valamennyire járni tudjak!
656. janos53 (válaszként erre: 653. - Kántor Klára)
2015. aug. 28. 09:15
Klára! Nálam az első protézis egy év után kezdett nagyon fájni, és lemerevedett hiába mentem sokat,tornáztam,10 fokot mozdult csak.begyulladt,gennyesedett , ki kellett venni. A második, a drágább, ezt csak 8 hónapig bírtam pedig voltam egy hónapot rehabon is vele műtét után.Szintén erős fájdalom, de itt már a műtétet követően 1 hónappal úgy hoztak vissza rehabról, hogy tele volt a térdem gennyel.Leszívatták kipucolták, de később mégis ugyan úgy gennyes lett, akkor vették ki.Mind a két esetben nagyon magas gyulladási faktort mértek a laborban. Ez nem reumatikus szöveti gyulladás!, egyértelműen, a szervezetem nem tolerálta az idegen anyagot.Ez lett a diagnózis, hogy nem bírja a szervezet az anyagot,így nem is tesznek be többet! Sokáig kellett szenvedni vele, mire léptek.Igen értem, de ha annyira fáj mint nekem fájt, akkor csak mondd minden vizsgálatnál, hogy nem bírod,másképp el bagatellizálják,meg még belefér címszóval leráznak!!!
2015. aug. 27. 19:25

Kedves Mindenki!

Sajnalattal olvastam, hogy Klara es Janos milyen gondokkal kuzd. Hiszek benne, hogy kilabaltok belole. Nagyon erosek vagytok, ne haggyatok magatokat.

Fajdalommentes szep napot!

Judit

654. rolátor (válaszként erre: 645. - Tuttuka)
2015. aug. 27. 19:18

Szia tuttuka!

Ma egy kicsit merev fajos a menes is fajdalmas rossz napom van. De ez egyre rikabb!

Azert a tuneteket leszamitva javulsz?

Fajdalommentes szep napot!

Judit

653. Kántor Klára (válaszként erre: 652. - Janos53)
2015. aug. 27. 18:06

János, lenne egy kérdésem:

Mi volt az a végső ok, ami miatt kivették a protézist? Mikor döntött így a dokid? Mennyi ideig volt bent? Végül is semmi okot nem mondtak, hogy mi történt a szervezetedben? Sokáig kellett keseregnek, míg léptek valamit?

Ugye érted, mit akarok mondani ill. kérdezni?

Én egyenlőre - mint írtam - csak annyit kértem: főorvos úr vagy gyógyitson meg vagy üssön agyon!!!

Mire ő: akkor melyikkel kezdjük? Így kerültem vissza a reumára, mivel ugye a szöveti gyulladás az reumás ügy...

652. janos53 (válaszként erre: 651. - Kántor Klára)
2015. aug. 27. 17:44
Klára, nagyon sajnálom, hogy ennyit szenvedsz!Ha valaki, akkor én megértem a keserűséged.Én is így voltam vele. Remélem megtalálják az okot, hogy mitől van ez a nagy fájdalom nálad.Én, csak Algopyrin,Apranax kombival tudok még most is sokszor létezni.Sok félét adtak de a kábító hatásút elutasítottam, mert hozzá lehet szokni.(Tramadol)Én,Medrolt soha nem kaptam és nálunk senki az osztályon, soha. Szerintem csak elfedi a tüneteket egy ideig.jobbulást kivánok!!
2015. aug. 27. 17:28

Üdv mindenkinek,

Jánosnak: nekem CRP vizsgálatot - mint utánanéztem - mindig csak a kardiológusom kért (szívinfarktus jelét keresve). Műtét előtt és után sem senki más. Majd megkérdezem a reumát...

Csak jövő héten megyek oda. Semmit nem javultam. Sőt. Amikor a medrol hatása elment (két hétig szedtem ugye fokozatosan elhagyva, úgy mondta a doki, ahogy az interneten is olvastam), hirtelen szakadt rám újból minden, most még rosszabbnak tűnik, mint előtte. A két hét alatt - utólag tudom - volt némi könnyebbség, vagyis az, hogy úgy éreztem többet bírok/tűrök - tehát használt, mégha nem is volt igazi. Most úgy érzem, bárcsak az a hatás megmaradt volna. Nem értem a dokit: ez csak tüneti kezelés, majd reklamálom, miért nem az okot keresi, vagy mondja meg!!!

Jövő héten jövök.

Mindenkit figyelmmel kisérek, örülök, hogy másnak jó és gyógyul...

650. janos53 (válaszként erre: 649. - Tuttuka)
2015. aug. 27. 15:48
Köszönöm szépen.Mindent körbejártunk , de az orvosok véleménye szerint semmi összefüggés a két betegség között, nem ettől nem bírtam a protéziseket.Köszönöm a jókívánságot, neked is kivánok minden jót.
649. tuttuka (válaszként erre: 648. - Janos53)
2015. aug. 27. 15:03

Kedves János!

Nagyon sajnálom! Őszintén mondom, nagyon tisztellek, rengeteg szenvedést kellett elviselned. Lehet, hogy ez a szervi összeférhetetlenség kapcsolatban van a cukorbetegséggel? Kívánok javulást és sok sok erőt Neked és kedves Családodnak!

Üdvözlettel:

Tuttuka

648. janos53 (válaszként erre: 643. - Tuttuka)
2015. aug. 27. 13:51

Kedves tuttuka!

Köszönöm szépen,a jó kivánságot, de nálam már nem lesz több műtét.Az orvos azt mondta, nem nyúl hozzá többet, ez volt a 7. műtét ugyan azon a lábamon.Nekem marad a merev tok ,amit viselnem kell.

647. tuttuka (válaszként erre: 599. - Benguzde)
2015. aug. 27. 12:03

Szia benguzde Éva!

Hogy vagy? Sokat gondolok rá, remélem a rehab Hévízen megteszi hatását, és egyre jobban vagy, javul a hajlításod és jól érzed magad!

Biztosan elfáraszt a sok kezelés, torna stb, de meglátod jó lesz!

További javulást, hasznos időtöltést és minden jót kívánok sok szeretettel!

Klári

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook