Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
946. viaszvirág (válaszként erre: 941. - Huncut63)
2016. jan. 9. 10:14
Én Kenalog 40-et kaptam a térdembe, azzal jól elvoltam kb. 2 évig. Aztán megint 2 évig. De hát a vége mégis protézis lett.
2016. jan. 8. 17:32
Medrol (szteroid) és Dalacin gyulladáscsökkentőt szedtem, de semmi...... Gyomorvédőkkel...
944. Kántor Klára (válaszként erre: 939. - Ibolyka43)
2016. jan. 8. 17:29

A jó ortopédiai vizsgálat része az MRI, az ultrahang, a röntgen, lehetőleg mindegyik. És a reuma jó ajánlása.

Engem 7 éve kirúgott az az ortopéd sebész, aki augusztusban (2014) a fenti leletekkel azonnal elvállalt 2015 januárra. Mondtam is neki, mi volt 7 éve, de csak mosolygott és műtét után bevallotta, rosszabbat találtak, mint várták....

Tényleg nem akarunk elkeseríteni, de, ha elkopott, az elkopott és főleg, ha annyira fáj, akkor vége.

Sőt nekem az ortopéd sebész azt mondta: Ezen már a Jó Isten sem segít!!! Hogy ez sem sokat, hát az egyéni pech...

Hiába volt a sok porcerősítő, csontritkulás elleni akármi, kalcium, magnézium, pakolások, kenőcsök, Monovisk (60 ezerért) még valami 10 ezerért stb stb.Genetika....

Flamexinről nem hallottam, még csak az hiányzott volna...

De a gyomorvédőt szedni kell, muszáj.....

Minden gyógyszer méreg, minden műtét sokk a szervezetnek stb.

De ne keseredj el, ha annyira fáj, meg kell műteni, mi lesz veled 10 év mulva?

Na elég is, fel a fejjel.....

943. Huncut63 (válaszként erre: 942. - Ibolyka43)
2016. jan. 8. 15:44
Őszintén szólva egy bizonyos fokú porckopás esetén már semmi nem használ, csak pénzkidobás. Nekem a diprophos a térdembe nem, derekamba mindig használt, a hyaluronsav a térdembe nem. Szép a pozitív hozzáállásod, de ha protézist javasolnak akkor már csodát ne várj, ott nagyfokú a kopás. Minél jobban tologatod annál nagyobb fájdalmakkal kell megküzdened és a vége ugyanaz.
2016. jan. 8. 13:55

Melyik a jobb?ittmár nem hallottam,hogy adtak volna mostanában diprophost.Tudom,hogy függ az életkortól,betegségtól és hogy milyenfokú et a porckopás?

Én pozitivan probálok hozzáállni,hiszem,hogy mütét nélkül gyógyulok,tudom,hogy hosszú ez a folyamat.,kevesebbet kellene dolgoznom,ne idegskedjem és még hasonló dolgok,amelyek felemésztenek.

941. Huncut63 (válaszként erre: 939. - Ibolyka43)
2016. jan. 8. 13:44

Más néven, ugyanezzel a hatóanyaggal már találkoztam. Igen, hála ég ráállt az orvostudomány, hogy gyomorvédőt szedessenek az emberekkel a nemszteroid gyulladáscsökkentők mellé. A lepedőt jobb nem elolvasni, és nem csak ennél a gyógyszernél.

Milyen injekciót kapsz vajon? Hyaluronsavat, kollagént, szteroidot? Az utóbbi a gyulladáscsökkentő, itthon Diprophost adnak.

940. Huncut63 (válaszként erre: 938. - Kántor Klára)
2016. jan. 8. 13:36

Pont ezért kérdeztem tőled, hogy mit is takar a térd esetében a Mckenzie. Legjobb tudomásom szerint is csak a derékre van kifejlesztve. Az pedig, hogy a gyógytornász kézzel nyomorgat, maszzíroz az nem egy újkeletű dolog. A letapadt izmokat próbálja feloldani, ez meglehetősen fáj. A műtét után nekem már csinálta.

Ne kérj elnézést a hosszú levélért, örülök, hogy vetted a fáradtságot. Köszönöm.

2016. jan. 8. 12:28

Örvendek,hogy többen irtatok,nagon szeretem olvasni a tapasztalatokat,mert az ember ezekből tanul.

Nem tudom nálatok hogy zajlik le egy ortopédiai vizsgálat,de itt,csak rátette a kezét a térdem belső feléra,kérdezte,hog fáj,mondta, a külsö része még jobban,erre,),hogy oda már nem is mertem tenni a kezem,annyira érzékeny.

Flamexin a neve,gondolom Magyarországon is van.de ha elolvasod a nagy lepedőt amit beletesznek,akkor nem is veszem be,annyi ellenjavalat van,igaz irtak gyomorvédöt is hozzá OMEZ,

kérdésem az volna,aki kapott injekciót mi a neve és hány darabot kell kapni belöle?

válaszotokat megköszönom.

2016. jan. 8. 11:49

Mindenkinek,

mindíg elfelejtem mondani, hogy a házunkban van egy gyógytornász, aki azt mondta, nem is tud arról, hogy a térdre is lenne Mc.Kenzie!

Az Internet sem ír róla, csak a gerincről, amikor a gerincsérvet próbálják műtét nélkül gyógyítani.

Akkor most mi is an?

937. Kántor Klára (válaszként erre: 923. - Huncut63)
2016. jan. 8. 11:40

Részemről kicsit érthetetlen ez az egész McKenzie dolog, pedig nem vagyok igazán h... gyerek!

2 x 5 kezelést írt elő a reuma, ami ritka, mivel általában 5 x a legtöbb állítólag. Amikor mondtam a reuma dokinőnek, hol ez a McKenzie szerintem olyan mint, a febr.-márciusi 28 x TB-s torna, akkor a dokinő üzent a gyógyt.-nak, hogy kéri a McKenziet is belevonva a gerincet is. Mire a gy.tornász megsértődött, hogy ő csak térdre tud adni, ami olyan, amilyent tapasztalok, a gerincet meg csak előírásra adhatja. És ha úgy látja, hogy a gerinc is bezavar a térdbe, akkor adja azt gyakorlatot, ami a gerincre is hat. Szóval jól elvagyunk, csak én maradtam teljesen olyan állapotban , mint eddig.

Egy szó mint száz, eddig kb. 15 gyakorlatom van, háromnegyed részben olyan mint a műtét utáni, az egy negyedet az adja szerintem, amikor a gy.tornász kézzel dolgozik a térden ill. a combon és a lábszáron, centikkel haladva és kérdezve, mikor szűnik meg a fásli ill. a dobozos szorító érzés azon a kis részen. Most viszont - nagy örömömre - szaporodott az a szörnyű dolog, amikor mintha tüzes késsel, tűkkel belevágnának a vágás külső oldalába - feljajdulásra kényszerítve - és pecekig ég, fáj, lüktet, szúr, míg ki nem tudom lassan óvatosan maszírozni abból a kicsi részből ezt a valóban szörnyű fájdalmat, amiben a legszörnyűbb, hoyg hirtelen, előjel nélkül vág bele a térdembe. Ha utcán nem bottal közlekednék, biztos térdre esnék a váratlan "belevágástól".

Az is szörnyű, hogy semmi anyagot nem tűrök a térdemen, pedig állandóan kényszerítem, hogy viseljen el valamit.... Dokinő krek perec közölte: nem tudja miért.

Az igaz, hoyg személyre szabott a torna, csak velem foglalkozik 30 percig...

Bocsi a hosszúságért....

936. Huncut63 (válaszként erre: 932. - Ibolyka43)
2016. jan. 8. 11:27
Mi ennek a gyulladáscsökkentőnek a neve?
935. Kántor Klára (válaszként erre: 926. - Tuttuka)
2016. jan. 8. 10:53

Igazad van, ha dolgozik vagy dolgozna az ember, kevesebbet jut eszébe a kaja, nincs idő rá! Itthon, főzöcskézve - kicsit szabadabb időbeosztásban - jönnek fel a kilók. Nagy fegyelem kell a kilók és a kaják figylésére!

Tavasszal is jobb, reggel kilohol az ember a kertbe, el is felejt bejönni stb....

934. Kántor Klára (válaszként erre: 924. - Huncut63)
2016. jan. 8. 10:49
A visszaszedés majdnem egy év alatt történt, addig tartottam a "normális" evést. Sajna (vagy nem) szeretek enni. Utána többet eszegettem és a térdem miatt a mozgásom (ami nagyon fontos lenne számomra most is, ha menne) is lassult. Meg kellene ezt a 2 hetet megint próbálni, hátha tartana vagy fél évig, mivel - ha igaz - megint jön a műtét és a korlátozott mozgás.
933. Kántor Klára (válaszként erre: 922. - Viaszvirág)
2016. jan. 8. 10:45

Nagy igazságot mondtál te is.

A genetikai ok bizony igaz!!!

Velem is közölték, hogy sovány vagy kövér mindegy,

a lényeg, hogy anyai ágon (anyai nagyanyám, anyám és én - jó, hogy nincs lányom!) öröklődik a dolog, vagyis egyszerűen: genetika. (A húgomnak viszont semmi baja) Apai ágon ilyenről nem tudok - igaz az is, ott mindenki soványabb volt!!!

Ház erre varrjatok gombot.....

932. ibolyka43 (válaszként erre: 931. - Tuttuka)
2016. jan. 8. 07:05

köszönöm szépen a tanácsot,mindent kiprobálok az ügy érdekében.

Szerencsémre a tegnap olyan gulladáscsökkentőt irt fel az orvos,amit az este bevettem és reggel 5-ig aludtam,nem fájt a térdem.Remélem 2 hét múlva meg fogja kezdeni az injekciókurát.

Legyen szép napunk sok apró örömmel.

931. tuttuka
2016. jan. 7. 21:28

Szia!

Reméljük a gyulladáscsökkentő kúra hatni fog!

Ne nevess ki, de egy kuruzslásnak tűnő módszert fogok ajánlani kiegészítésnek. Fejes káposzta szép húsos levelét, (1-2 darabot) klopfolóval veregesd meg és tedd a fájós térdre, majd fáslizd körbe. Pihenés közben 1-2 órát is fenn maradhat. Nekem használt. Amúgy egy kedves reumatológusnő ajánlotta, aki maga is térdfájós. Az antiflogisztikus pakolás is jó szokott lenni, ezt itt orvos írja fel, de otthon könnyen felrakható. Én általában este rakom fel, reggel veszem le (könyökizületre és kézre is használom). Nem csodaszer, de a fájdalomcsillapításban segít és nem bántja a gyomrot. Ha gondolod, próbáld ki, kicsi lehet vele odázni a műtétet.

Jobbulást!

Tuttuka

2016. jan. 7. 18:38

a voltam az orvosnál,megemlitette.hogy gondolkozzak a protézis beépitéséröl,de egyelöre gyulladáscsillapitot irt és fájd,csill.mert nagyon fáj a térdem,2 hét múlva vissza kell mennem injekcióra.Remélem sikerül csillapitani a nagy fájdalmamat.

Minyájatoknak fájdslommentes napokat kivánok.

2016. jan. 5. 06:52

Köszönöm s hozzászolásokat.

Csütörtökön mond véleményt az ortopéd orvos,eddig a fizikos orvosom,mondta,hogy lehet kell protézis,de az ortopéd orvos véleménye a döntö.

10 napig nem voltam kint a levegön,elég volt a családomat ellátni,fözni,takaritani.d.u mindig ágyban voltam,-A tegnap egy hosszabb sétát tettem meg,visszafelé uton többször megálltam.tornászni is csal ovatosan probálom hajlitani a térdemet,biciklizni is csak 1 perccel kezdtem,nem tudom ilyenkor szabad-e?

Nagyon szép keddi napot és sok apró örömöt kivánok.

928. tuttuka (válaszként erre: 922. - Viaszvirág)
2016. jan. 4. 22:27

Igen a genetika fontos, nekem is ezt mondta az orvos, és ezt tapasztaltam én is. De!

Erősen belejátszanak más betegségek, azok szövődményei, kezelésük mellékhatásai stb. Gondolok itt az autoimmun betegségekre, a hormonális változásokra, a diabetesre, a degeneratív mozgásszervi bajokra és egyébb finomságokra. Mindenkinél más tünetekkel . Nálam a derékproblémák miatti gerinckimélő mozgás (gugolás hajolás helyett) erősítette fel a térdkopást (ez is), a mesterséges klimax miatt elkezdődött csontritkulás is belejátszhatott, az R ....szindróma kezelésére kapott szteroid is. Vagyis ahányan vagyunk, annyifélék. A túlsúly, amiről Ibolyka kérdez, szerintem is csak sokadik szempont. A bajainkról meg nem szívesen mesélünk másoknak

927. tuttuka (válaszként erre: 913. - Ibolyka43)
2016. jan. 4. 21:58

Boldog új évet és fájdalommentes napokat kívánok Neked is!

Azt gondolom, hogy Neked kell magadnak eldönteni, hogy műtét vagy sem. Nem tudom nálatok van-e várólista, de itt elég hosszúak, és amíg vár az ember az operációra, hát van elég ideje ezt is azt is olvasni. Klára írta, hogy Veled ellentétben ő inkább jókat olvasott. Hát valahol középen van az "igazság". Én nagyon fontosnak éreztem a saját gyógyulásomban a rehabilitációt, a szakszerű gyógytornász segítséget, de most csak magamról beszélek. Vannak itt sokan a fórumon, akik otthon, családi segítséggel, és hatalmas akaraterővel gyógyultak. Minden elismerésem az övék, én rengeteget tanultam a hozzászólásaikból. Olvass vissza a topikon, biztos igazat adsz majd.

Amúgy az otthoni rehabilitációhoz is lehet találni a neten segítséget (Cd-t, kép és hanganyagot)

Üdvözlettel:

Tuttuka

926. tuttuka (válaszként erre: 924. - Huncut63)
2016. jan. 4. 21:32
A 90 napos nálam is nagyon bevált, két és fél hónap alatt 11 kg. S ami a legjobb az egészben, hogy az életmódomat is sikerült részben átalakítani, az ételek szétválasztása nagyon bejött nekem. Kb. 11 éve csináltam én is, még dolgoztam, de az jó volt, mert mindig elterelte a gondolataimat a diétázásról, be kellett osztani az időmet és az energiámat. Nem jött vissza belőle, de ma már biztos nem lennék képes rá végigcsinálni.
925. tuttuka (válaszként erre: 920. - Ibolyka43)
2016. jan. 4. 21:19
Szerintem az 5 kg nem túlsúly, rendszerint a téli mozgásszegényebb időben könnyen kialakul bármelyikünknél. A régi, már nyugdíjas doktorbácsim azt mondta erre, "bevackolta magát téli álomra". Ez tavasszal, amikor már sokat gyalogol, kertészkedik, kirándul az ember, le is jön. Jó lenne, ha csak ennyit kéne tenni a fájdalommentességhez! Sajnos, ha a porc kopik, csak lassítani lehet a folyamatot. És ahogy Klára is mondta, a gyulladáscsökkentő fontos, mert a fájdalomcsillapító csak elfedi a bajt, de a gyulladás sajnos tovább rombol belül.
924. Huncut63 (válaszként erre: 921. - Kántor Klára)
2016. jan. 4. 06:34
2 hét alatt 8 kiló nagyon sok, nem csoda, hogy visszaszedtél belőle. Nekem a 90 napos diéta jött be, 7 hét alatt 7 kiló, megtartottam. Mindez 12 éve volt, akkor elszálltam picit. Osztom, hogy a súlyfelesleg nyilván nem pozitív tényező, de már jó ideje normál a súlyom mégis fogy a porcom. Genetika? Sajnos nem tudom, anyum 48 évesen elment, már lassan 5 évvel túléltem. Apám túlsúlyos volt, nem volt térdproblémája. A barátnőm mióta megszületett dundi, most is van rajta 30 kiló, fut mint a nyúl.
923. Huncut63 (válaszként erre: 917. - Kántor Klára)
2016. jan. 4. 06:29
Kérdezni is akartam tőled, hogy a térd esetében mit takar a Mckenzie torna? Kicsit én is csalódtam, gyakorlatilag egyetlen gyakorlatot kaptam a Mckenzie név alatt a derekamra, a többi gyakorlat sima gyógytorna.
922. viaszvirág (válaszként erre: 920. - Ibolyka43)
2016. jan. 3. 20:24

Apám normális súlyú volt, mégis a két térdébe proti kellett. A nővére pedig kimondottan sovány volt mindig, neki a két csípőjében van.


Én is sovány voltam, van egy csípő- és egy térd protézisem. Azon kívül rossz a másik térdem és a másik csípőm is.


Nekem a doki azt mondta, hogy genetika! Viszont azóta bizony van súlyfeleslegem, mert nem tudok annyit mozogni.

921. Kántor Klára (válaszként erre: 920. - Ibolyka43)
2016. jan. 3. 19:35

Ez kortól is függ!!! Én 10 kg pluszt hordozok!

69 vagyok és azt mondta a neurológus (derék panaszokra), hogy csak 5 kg tudok leadni, több már csak TELJES ÉLETMÓDVÁLTOZÁSSAL lehetséges.

Az pedig nagyon kemény...

Én 8 éve leadtam 2 hét alatt 8 kg-t sima diétával, de csak 5 maradt meg belőle. Nagyon jó a diéta, de csak e-mailre tudom elküldeni, ha egyáltalán érdekel. Privátiban is megadhatod vagy itt? nem tudom szabad-e?

Még egyszer kellene 5 kg-t leadnom és boldog lennék.

Különben a dokinőm azt mondta, ne várjak csodát egy kisebb fogyástól.... Csoda nem is kell, csak egy kis könnyebbség. De nehezen szánom rá magam, a férjem tartja a 8 kg-t és nem hajlandó mégegyszer társulni, egyedül pedig nehéz!!!

Szerintem jobbára súlyosabb embereknek vannak térd és derék problémáik.

Én nagyapám sovány ember volt és semmi baja, nagyanyám súlyosabb volt és - anyámmal együtt - mindhárman porckopásban szenvedünk/szenvedtek.

2016. jan. 3. 17:23
Annyit irjatok meg,hogy mindenki túlsulyos?nekem 5 kg- t kellene leadnom,vajjon ezzel megoldodna a térdfájásom?vagy vannak sovány emberek is,akiknek fáj a térdük?
919. Kántor Klára (válaszként erre: 913. - Ibolyka43)
2016. jan. 3. 16:49

Muszáj megpróbálnod, ha nincs más megoldás.

Mint olvasod, nekem sem volt, nem sikerült teljesen, de hátha a másik térd jobb lesz....

Jelentkezzetek!

918. Kántor Klára (válaszként erre: 916. - Ciklon66)
2016. jan. 3. 16:47
Neked sikerülni fog, ne törődj velünk....
917. Kántor Klára (válaszként erre: 912. - Macifű)
2016. jan. 3. 16:45

Kedves Mindenki,

az a baj, én viszont a műtétemig csak jót hallottam erről a műtétről, és ezért a családom teljes biztatása mellett mentem neki. Hát, őszintén szólva, ha tudom, hogy ennyi bajjal jár, akkor lehet, hogy meggondolom. Habár, más út nincs, csak a műtét. A másik térdem olyan állapotban van, hogy vagy a tolókocsi vagy a teljes szobafogság vagy mégis próbálkozom a másikkal is. Ugyanis van azért van akinek sikerül. Ismerek 3-4 embert, akinek semmi baja - ebből kettő 80 éven felüli!!!

Engem is mindenki most arra biztat, keressek másik orvost is! Látod Macifű azért nem tettem eddig, mivel én is azt hallottam: belepiszkálni más munkájába? Sőt a másik térdem is erre az orvosra bízom. Nekem csak az a bajom, miért nem találják meg az okot!!! Hisz nem mi vagyunk az elsők, akiknek valami nem sikerült.

A fájdalom ambulanciát nekem is ajánlották, a Honvédban most alakult egy, de még nem tudtam rászánni magam. Annak idején - kb 20 éve, akkor még gyerekcipőben járt a fájdalmam - sokat segített a Margit kórházi ambulancia. Ott mondták meg először is, hogy mi a bajom egyáltalán.

A kollagént meg - írtam - nem szívesen csinálja a reuma dokinőm, nem akar szurkálni. (Medrol és Dalacin kúra a nagy semmi...)

Ház ez a Mc-Kenzie is....

Szinte ugyanaz, mint a szokásos műtét utáni 28 x gyógytorna. Talán azzal több, hogy kézzel is dolgozik a térden a ...tornász, nemcsak rámbízza a mozgást. Egyenlőre semmi eredmény. Hiába mondja a...tornász, hogy gyenge a combom, a lábszáram, meg a minden, 5 hónaposan is az volt, mégsem volt ilyen furcsa kellemetlen érzéseim: szúr, ég, lüktet, szorít (fásli vagy vasdoboz szorítás), feszül stb.DE NEM DAGAD, NEM ÉRZÉKETLEN.Lépcsőzni lefelé NEM TUDOK!!! Csak egyesével, kapaszkodva és plusz bottal. Felfelé megyeget, ha kicsit kapaszkodva besegítek.


Én is tehetetlen vagyok, jan. 14-én megyek a dokihoz, mi legyen febr. 15-én. (Jan 12-én jubilálok egy évvel!!!!) Ha nem vállal mégsem, akkor itt állok én is: egy műtött fájós térddel, amelyik bírja ugyan a terhelést,(járműre csak azzal tudok fellépni és felhúzni magam, a másikkal már nem megy), egy műtetlen használhatatlan térddel és hogyan tovább???

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook