Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
1036. tuttuka
2016. jan. 29. 14:40

Sziasztok!

Türelmetlen! Isten hozott a fórumon! Köszönöm kedves soraidat. Írtad, ha lesz kis időd, leírod Te is a tapasztalataidat. Nagyon várom, ha gondolod, privátban is írhatsz. Nekem is sokat segített a fórum.

Aranynagyi! Nagyon hiányoztál eddig innen, mindig vártam, hogy egyszercsak jelentkezel. Őszinte szívvel kívánom, hogy a februári műtéted sikeres legyen. Ilyen aktív, optimista aranynagyira mindenkinek szüksége van. Nagyon szorítok érted!

Druszám! Neked is sikeres operációt kívánok, a fájdalmaknak el kell múlniuk! Nem vigaszként mondom, de nekem is érik a bal térdcsere is. Mielőbbi gyógyulást kívánok sok szeretettel! Tudod a térdtúra és a polka az idei év programjai lesznek!

Huncut63! Fájdalommentes napokat kívánok Neked is, és hogy az időjárás lehetőleg minél kevesebbszer kínozzon. Igazad van, a térd a legbonyolultabb izületünk, hiszen az egész test "súlyát, terhét" cipeli. Vigyázz Te is magadra!

Rolátor, János53, Viaszvirág, Esli Ti vagytok a fórum csendes hősei, kívánok MINDENKINEK gyógyulást és továbbra is sok-sok türelmet!.

Benguzde! Érted külön is Nagyonl szorítok, hogy a februári kontrollon jót mondjanak. Őrizd meg a humorodat, optimizmusodat, ha kell, a következő műtét csak jobban sikerülhet! Többen is írták már itt a fórumon is.

Murva! Ugye jelentkezel, ha megtudod a következő műtét időpontját. Sokat gondolok Rád! Remélem nincsenek nagy fájdalmaid. Minden jót kívánok!

Fafnír! Emlékszel ugye? A füstjelek! Nagyon remélem, minden rendben van!

Ez utóbbi nekem se ártana, kezdek kicsit zizi lenni, nagyon jó lenne többet kimozdulni, de az időjárás... Hát hagy némi kivánnivalót.

2016. jan. 29. 06:15

Aranynagyi örülök,hogy újból a fórumon vagy,nagyon sokáig vívódtam,hogy belépjek-e,de aztán megjelent egy sorstársunk aki nem igazán hagyta a fórum régi fórmába működését/ beszélgető, vigasztaló, segítő,egymást biztató formáját/ és ugy döntöttem inkább kimaradok a szórós, csípős bántó vagy burkolt kissé rosszindulatú megjegyzéseiből,úgy éreztem minta csak róla szólna a fórum. Ha időm engedi akkor majd leszeretném írni azt amit kb .19.hónappal ezelőtt szerettem volna,hogy-hogy kerültem, milyen kálvárián mentem keresztűl a műtétemig,/magánkórház,fizetős/ és utánna a gyógyulásom kálváriája. Nem elrettentő példa semmi borzasztó,hasonló amiket leírtatok.Szeretném ha másoknak segíthetnék akik még műtét előtt állnak,hogy ha lehet az én hibáimba ne esenek, vigyázzonak.De a leíráshoz erőt is kell gyűjtenem !Úgy gondolom a lépcsőzés,térdelés,guggolás egy párunknak nagy gondott fog jelenteni mig élünk. De szerintem csak ez legyen a legnagyobb gondunk bajunk, ez eltudjuk viselni. Most készülök lelkileg is egy nagyobb utazásra Angliába. Mennék is és nem is,most fogom kikérni az orvosom véleményét,előre tudom,hogy biztatni fog az utazásra,hiszen családtaghoz mennék aki nagyon de nagyon hiányzik. Szeretném megkérni azokat a sorstársaimat akik műtét után már utaztak repülön csak egy pár sort írjanak,hogy bátorságot merítsek.Előre is nagyon köszönöm!

Szép fájdalommentes napot kívánok!

2016. jan. 28. 20:57
Igen türelmetlen, habár bele-bele olvastam a beszélgetésbe, de hozzá már nem szóltam, mert nem tudtam semmi újat mondani. Valóban így tett murva, vízpart, anna50, csak Klára maradt. Ma már megkezdődött az előzetes vizsgálat, jövő héten altató orvos, azután pedig a kórház. Az teljesen igaz, hogy habár jól működik a lábam, és nem is fáj, de!! lépcsőn lefelé érzem, hogy nem az eredeti térdem. Felfelé nincs gond. De ha csak ez lesz a problémám a másikkal, akkor valóban az élet minőségem javulni fog. Addig élvezem, hogy jövök-megyek, ha nagyon fáj a jobb térdem bekapok egy Rubophent! Nem is tudtam ezelőtt,hogy nem csak lázcsillapító, hanem fájdalomcsillapító is. Használ is.
1033. Huncut63 (válaszként erre: 1032. - D5064959a5)
2016. jan. 28. 07:28
Neked meg sajnos abban van igazad, hogy ha egy térdhez, ami a legbonyolultabb izületünk hozzányúlnak már sose lesz tökéletes. Ezt el kell fogadni és megbékélni azzal, hogy az életminőségünk csak jobb lett. Legalábbis a többségünknél. Remélem ez a meleg ami jön nem kavar be nagyon a napjainkba.
2016. jan. 27. 17:40

Szervusztok!Olvasgatom a fórumot ha az időm engedi és aranynagyi jelentkezése meglepett mert hirtelen eltünt a fórumról mint murva,vízpart,anna50 és már elég régen nem írtak a gyógyulásukról.Remélem Ők isjól vannak és meggyógyúltak.19 hónapja műtötték a bal térdemet teljes protézist kaptam,szép lassan gyógyulgattam,voltak könnyebb és nehezebb időszakok a 19 hónap alatt ugyan úgy mint ahogy Ti is itt leírjátok.Szerencsés vagyok,hogy elég nagy a fájdalomtűrő köszöböm, nem vagyok rosszindulatú,nem irinylem és irigyeltem mások könnyebb gyúgyulási menetét inkább táplálkoztam belőle.Tuttukának és murvának milyen igaza van abba, hogy nem vagyunk egyformák és nem is gyógyulhatunk egyformán.Tuttuka nagyon szeretem olvasni a beírásod, nagyon nagy szived van és nagyon segítőkész jóindulatú vagy minden sorstársadhoz,sorstársunkhoz.Nekem is vannak még apró gondjaim pl.a tömegközlekedés a 69-es villamosról a leszállás vagy a metróhoz a lemenetelnél a sok lépcső,de csak a lefelé lépcsőzés a megterhelő, felfelé menetnél semmi gond.Huncut63-nak nagyon igaza van amiért megcsinálták az rendben van és végül is ezt akartuk,hogy tudjuk használni,fájdalomnélkül járni.Sajnos amihez egyszer hozzányúlnak,az már soha nem lesz, lehet olyan mint a régi volt és ezt is fel kell dolgoznunk, fóleg lelkileg.Bocsánat a hosszúra sikerűlt hozzászólásomhoz.

Mindenkinek fájdalomnentes estét és szép napokat kívánok!

1031. janos53
2016. jan. 26. 16:59
Sziasztok! Mindenkinek akit mostanában mütenek nagyon drukkolok értúk.És sok sikert és kitartást a mütéthez .
1030. Huncut63 (válaszként erre: 1029. - Aranynagyi)
2016. jan. 26. 15:40
Sikeres műtétet kívánok, tavaly február 10-én műtöttek, az egy szerencse nap:-)mert végül is amiért megcsinálták az rendben van. Mielőbbi jobbulást!
2016. jan. 26. 13:49
Szervusztok, 2014 október végén műtötték a bal térdemet, akkoriban sokat írogattam ide is. (28. oldal környékén, ) Azóta eltelt egy bő év, s elmondhatom, hogy jól működik a műtött térd. Nem mondható el ugyanez a jobb térdemről, amit azóta is mondogatok a doktornak. Tavaly tavasszal egy kísérleti program keretében kaptam bele egy injekciót, aminek segíteni kellett volna. Két hétig egész jó volt, utána semmi, ill. fájdalmak járás közben, lépcsőzés közben, akár pihenés közben is. Most ott tartunk, hogy február 10-én műtét. Néha bejöttem ide a fórumra, s olvastam soraitokat, különösen Kántor Klára lepett meg, hogy sajnálatos módon, még mindig szenved a térdével. Kedves Klára, végtelenül sajnálom, hogy így jártál, talán a következő műtéted után jobb lesz. Reménykedem, és bízom benne, sikeres lesz ez a műtétem is, de nem titkolom, hogy azért van bennem drukkolás is. Visszaolvasva az akkori soraimat, láttam, hogy bizony nagyon sokáig fájdalmakról írtam. Akkoriban is írtam, hogy a derekam is fáj, s azt kell mondanom, hogy az azóta is fáj. Jóllehet nem hagytam abba a nordic walking sportomat, s őt beiratkoztam Etka jógára is. Ott legalább nem kell ugrálni, csak nyújtani,nyújtani. Persze jó néhány gyakorlatot nem tudok megcsinálni, akkor mást csinálok, olyat, amit meg tudok. Ezután gyakrabban jövök ide a fórumra, s csak biztatni tudok mindenkit, hogy a reményt, hogy jobb lesz, ne adjuk fel.
2016. jan. 26. 13:10

Sajnos anno nem igen hittem el anyósom nyavajgásait. Most már tudodm milyen.

Sokszor mondta, hogy "majd elhiszed, ha neked is fáj" Remélem nem így akarta!

Jobbulást mindenkinek és fájdalom mentes napokat.

1027. Huncut63 (válaszként erre: 1025. - Kántor Klára)
2016. jan. 26. 13:06
Most értelek meg igazán...lásd a lenti hozzászólásom. Sajnálom szegénykém, hogy ennyit szenvedsz:-(
1026. Huncut63 (válaszként erre: 1024. - Janos53)
2016. jan. 26. 13:05
Tegnap már este fájt a másik térdem, szégyen vagy nem sírdogáltam, pont úgy fájt, ahogy a másik műtét előtt. A derekam is pocsék, mindezt írhatjuk a frontok számlájára. Régen nem akartam elhinni, hogy az izületeseknek ilyen kínokat okoz, hát tessék:-(
1025. Kántor Klára (válaszként erre: 1019. - Janos53)
2016. jan. 26. 11:32
Köszönöm a választ, mégegyszer elolvasom, mielőtt bevonulok (febr. 12.), ha egyáltalán, mivel - ami eddig azért nem igen fordult elő - akkora fájdalmaim vannak, hogy vasárnap este jajgattam, ami még műtét után sem fordult elő velem....
1024. janos53
2016. jan. 26. 11:31
Szép napot mindenkinek! Igaz nagyon szürke mocskos az idö. Ez nem az én napom ma nagyon fáj a lábam alig tudok járni . Ráadásul meg huzodott a bal vállam és még az is faj ,
1023. rolátor
2016. jan. 25. 17:54

Fájdalommentes szép napokat mindenkinek!

Judith

1022. janos53
2016. jan. 25. 16:09
Szép delutánt mindenkinek !
1021. janos53
2016. jan. 24. 17:16
Fálydalom mentes jó éjszakát mindenkinek!
1020. janos53
2016. jan. 24. 15:34
Az utolsó napló bejegyzésemben mindent le irtam részletesen!
1019. janos53 (válaszként erre: 1017. - Kántor Klára)
2016. jan. 24. 13:51

Nekem is meg van a térdkalácsom, én is láttam a röntgenen.De a doki azt mondta csak azért hogy a szalagokat feszesen tartsa.

Van igen idegen anyag, ahogy az orvos elmondta, két oldalról beraknak két fémlapot és ahhoz csavarozzák a csontokat,hogy merev legyen és ne mozogjon a csont.!Ezért nem vállalom a műtétet újra, mert nem akarom elveszíteni a lábam!

1018. Kántor Klára (válaszként erre: 1016. - Tuttuka)
2016. jan. 24. 13:01
Polkázzunk majd (ha nem is tudok, addig megtanuljuk) oké???
1017. Kántor Klára (válaszként erre: 1014. - Janos53)
2016. jan. 24. 13:00

Ne haragudj a hülye kérdésemért: a térd merevítésnél is van bennünk idegen anyag? Ha a térdkalács megvan (mert nekem megvan), akkor az nem tart meg merevítve is?

Borzalmas tudom, bárki is olvassa, de szörnyen oda vagyok meg vissza is persze....

1016. tuttuka (válaszként erre: 1015. - Huncut63)
2016. jan. 24. 11:26
Oké! Én is benne vagyok
1015. Huncut63 (válaszként erre: 1010. - Kántor Klára)
2016. jan. 24. 11:21
Természetesen egy bazi nagyot táncolunk:-))
1014. janos53 (válaszként erre: 1011. - Kántor Klára)
2016. jan. 23. 19:09

Szervusz klára!

Az orvos nem ajánlja a műtétet, mert túl nagy kockázat, hogy ez is begennyesedik,mint a többi műtétnél!Akkor nem marad más, mint az amputáció!Ezt pedig nem vállalom,ez legalább a sajátom még ha nem is működik és fáj !!Nem bírja a szervezetem az idegen anyagot!

1013. janos53 (válaszként erre: 1008. - Macifű)
2016. jan. 23. 19:06
Téged is szívesen látlak olvasónak macifű.
1012. janos53 (válaszként erre: 1007. - Csuvek)
2016. jan. 23. 19:05
Az interaktivitásomnál a naplóknál megtalálod ,és jelentkezni kell és beengedlek .Térdműtéteim kálváriája címe
1011. Kántor Klára (válaszként erre: 1002. - Janos53)
2016. jan. 23. 18:57

jÁNOS, NEM LENNE JOBB EGY MEREV TÉRD, MINT EZ A SATU, BOKÁTÓL ÁGYÉKIG PL. EGY ÉV MÚLVA?


Nem akarok okoskodni és borzasztóan sajnállak.

Utána a satu eltűnne, nem?

Volt egy barátom, aki baleset miatt merev térddel kíválóan járt, és semmi más nem volt a lábán.....

Nem szorítana semmi és nem lenne nehéz....

Muszáj írnom róla, hátha velem is ez lesz.

Én egyszer megkérdeztem a reuma dokinőt, mi van ha nem sikerül. Közölte: akkor lemerevítik a térdet...

1010. Kántor Klára (válaszként erre: 999. - Tuttuka)
2016. jan. 23. 18:52

GRATUTÁLOL MINDNYAJUNKNAK!


MEDDIG ENGEDIK EZT? VAN ERRE KORLÁT? REMÉLEM NINCS...

A 2000-NÉL MIT CSINÁLUNK?

1009. Kántor Klára (válaszként erre: 998. - Ibolyka43)
2016. jan. 23. 18:50

Igen, én ismerem, az első 5 hónapig volt jó, a második 3 év mulva egy percet sem.

Függ az állapottól, ha túl nagy a kopás keveset használ.

De minden rendes doki (nekem kettő adta be, mindkettő elmondta),elmondja, hogy embertől függ mennyit használ, van akinél semmit. Ezt nem tudják megmondani!!! TB nem fizeti, pár éve 60 ezer Ft volt!!!!

1008. macifű (válaszként erre: 1006. - Janos53)
2016. jan. 23. 17:32
Ez engem is érdekel.
1007. Csuvek (válaszként erre: 1006. - Janos53)
2016. jan. 23. 17:29

Szia! Hogyan lehet hozzáférni a titkos naplódhoz?

Üdv: Éva

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook