Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
1096. Huncut63 (válaszként erre: 1095. - Aranynagyi)
2016. febr. 14. 13:22
Örömmel üdvözöllek köztünk:-)) nem gondoltam volna, hogy megműtenek, de hurrá...túl vagy rajta. Hangody professzor új technikáját láttam, de nem gondoltam volna, hogy már alkalmazzák is. Lehet, hogy csak az Uzsokiban, ugye ott műtöttek? Jól emlékszem? Az csodás, hogy ilyen hamar lábra állhattál. Fájdalmas? Szorgalmasan tornázzál és pihenj sokat!
2016. febr. 14. 13:05
Szervusztok, hazajöttem, ma vasárnap délelőtt. Valóban megműtött a doktor,de úgy, hogy előtte való napon levágták a gipszet a karomról, s csak felkötötték a karomat a nyakamba. Egész elviselhető, legalább tudom mozgatni, tudok vele fogni. Nem erőltetem. Az érdekesebb, hogy cementezés nélküli protézist kaptam, amit elég nehéz lenne itt most röviden leírni, de akit érdekel, utána tud nézni. Tavaly október 14 vagy 15-én jelent meg a Népszabadságban egy írás dr.Hangody László professzorral, aki ennek a fajta műtétnek a kitalálója. Mivel a hagyományos műtétkor ragasztással rögzítik a protit a csontokhoz, itt csavarokkal rögzítik, s a műtét ideje is rövidebb. Állítólag a felépülés is. Szerinte műtét után 6 héttel lehet menni sportolni. Meglátjuk. Minden esetre, nem telt el 24 óra a műtét után, és fel kellett kelnem és lábra kellett állnom, és járókerettel menni is kellett, úgy, hogy a súlyt a műtött lábra kell helyezni. A gyógytorna nagyon fájt, még sírtam is, mert a gy.tornásznő rátenyerelt a műtött térdemre, hogy az egyenesedjen ki. Na ez rettenetes. Klára, nagyon fogok Rád gondolni holnap, azaz 15-én, meg persze utána is, alig várjuk, hogy ismét itt legyén velünk. A többieknek köszönöm a rám gondolást, éreztem. Most megyek, és egy kicsit lepihenek.
1094. janos53 (válaszként erre: 1093. - Viaszvirág)
2016. febr. 13. 12:14
Nálunk meg úgy szokás, hogy ha hét elejére esik a műtét, akkor már papíron felvesznek pénteken, de csak vasárnap este kell befeküdni ténylegesen ,hogy az előkészítés meg legyen.
1093. viaszvirág (válaszként erre: 1090. - Kántor Klára)
2016. febr. 12. 22:59

De mi a fenének is mentél volna be ma???? Úgysem csinálnak semmit hétvégén. Az Uzsokiban az a szokás, hogy a műtét napján reggel 7-re kell bemenni. És a műtéti sorrendben veszik fel a betegeket. Volt már, hogy alig értem fel a kórterembe, a nővér mondta, hogy van 2 percem levetkőzni.

De így legalább nem agyal az ember a műtét miatt.

1092. janos53 (válaszként erre: 1090. - Kántor Klára)
2016. febr. 12. 10:18
Szia Klárika! Nagyon örülök hogy hamar tull leszel a mütéten .Nagyon -nagyon drukkolok hogy minden rendben menjen .Remélem hogy azért tudsz irni a hogy léted felöl .Nagyon sok ölelés és kevésbé fálydalmas gyogyulást.János.
1091. Huncut63 (válaszként erre: 1090. - Kántor Klára)
2016. febr. 12. 09:47
Mi meg érted! Ügyes légy!
1090. Kántor Klára (válaszként erre: 1088. - Tuttuka)
2016. febr. 12. 09:45

Üdv mindenkinek,


Tuttuka, ha rám gondolsz, hétfőn 15-én és nem ma (kisírtam) fekszem be. Most hívott a doki, hogy kár, hogy nem akarok ma bemenni (12-én péntek) mivel elsőnek írt ki műtétre 15-én.

De megőrül az ember péntek reggeltől hétfő reggelig bent és semmit nem csinál, csak olvas és szenved a többi műtöttel.

Így marad a hétfő. És legalább úgy-ahogy túlestünk a CO jelzésen, villanyra átálláson, mosógép összeomláson és csőtörésen, hogy mást ne említsek. Rongyokba lógok, legalább a műtét eszembe sem jutott, csak este, amikor nem álltam a lábamon. Még jó, hogy a férjem valahogy bírta.

A Hévizet a kórház (és nem a rendelőintézet) reuma osztálya intézte.

Jövök majd. Izgulok mindenkiért.....

1089. murva (válaszként erre: 1088. - Tuttuka)
2016. febr. 11. 21:51
Köszönöm Klári,igen 2014 szeptemberben volt a másik műtétem.Igen nagyon jó lenne rágyúrni műtét előtt egy vízitorna kúrával csak nekem nem egyszerű,mert a párom állandó felügyeletet igényel.Te hogy vagy,derekad?Elkezdted már a kórházi kúrát?Puszi Manyi
1088. tuttuka
2016. febr. 11. 14:36

Sziasztok!

Klára nagyon szurkolok érted, ugye holnap fekszel be? Ha még jársz erre, millió drukk és rágondolás legyen még a kórházi csomagodban. A kórház intézi a hévizi rehabodat? Mert azt ne hagyd ki, mert nagyon jót fog tenni!

Aranynagyi! Lehet hogy Téged is megoperáltak, a baleset ellenére? Nem látunk erre felénk. Bármi van, kívánok őszinte szívvel gyors gyógyulást és jó egészséget!

Murva! Örülök, hogy van műtéti időpontod. A másikat is ősszel operálták, ugye? Így még jó időben lesz alkalmad az alapos felkészülésre, (torna, vizitorna, a családi dolgok stb.) biztos az is jól fog sikerülni! Minden jót kívánok sok szeretettel!

1087. Csuvek (válaszként erre: 1081. - Esli)
2016. febr. 9. 22:40
Sziasztok! Akkor emiatt fájdogál az én térgem is? Tegnap este fájdalomcsillapítót kellett bevennem, hogy ne ébredjek fel olyan gyakran. Remélem, majd csak jobb lesz. Mindenkinek szurkolok, különösen a műtét elött álló sorstársaimnak.
1086. murva (válaszként erre: 1084. - Maryka)
2016. febr. 9. 19:49
Maryka nekem is volt ilyen emlékszem,hogy nehezen indultam el,de ez is elmúlt mint minden nem odavaló érzés nekem nagyon sokáig tartott a satu érzés,túl fiatal vagy még hozzá,hogy semmi jele ne legyen a műtétnek.protinak ,de meglátod minden jó lesz,nekem 2014 szeptemberben volt a műtétem,tehát 17 hónapja és semmit nem veszek észre,hogy valami más lenne a proti miatt,a lépcső nehéz ,de nem a proti miatt hanem azért mert a másik térdem nem bírja a lépcsőt,mintahogy írtam azt novemberben műtik.Tehát meglátod el fognak múlni a most még kellemetlen dolgok mint pl.a lejtő.....Kitartás!
1085. murva
2016. febr. 9. 19:17
Sziasztok meg van az új műtéti időpontom ez év nov. 21.Lett volna lehetőségem áprilisban is,de nekem az nem jó,mert a rehabbal beleszaladtam volna a ballagásba és nekem az fontos,hogy ott legyek.
1084. Maryka
2016. febr. 9. 17:23

Sok szeretettel üdvözlök mindenkit.

Még új vagyok itt és lenne pár kérdésem.Engem november 25.-én műtöttek a térdemmel, szánkót kaptam. Már február eleje óta bot nélkül járok és mivel a harmadikon lakom , lift meg nincs így a lépcsőzés gondolom nem annyira szerencsés dehát ez van.

Szeretném megkérdezni, hogy kinek hogy sikerült a műtét, ki hogy viseli a frontokat, ki hogy terheli a térdét?

Nekem nagyon jó lett a lábam, viszont vannak napok amikor nehezen indulok el, de egy-két lépés után minden rendben. Ma például nehezen megyek, kissé sántítok. A sima úton a gyaloglás nem okoz gondot de egy kis lejtő már nem tetszik.

Köszönöm ha válaszoltok, legyen szép és fájdalommentes napotok.

1083. Kántor Klára (válaszként erre: 1076. - Aranynagyi)
2016. febr. 9. 10:36

Jézus, nagyi, ilyet tenni, műtét előtt az ember levegőt sem mer venni, annyira fél a bajtól, ha ráköhögnek attól, ha fúj a szél attól stb.

Nem jutok további szavakhoz...

1082. tuttuka
2016. febr. 8. 16:14

Szia!

Igen, előbb-utóbb a másik is sorra kerül, de nem sürgetem annyira. Reumatológushoz megyek, mert a derekam is vacakol, és tavaly az előrehozott műtét miatt elmaradt "generálozás" is nagyon hiányzik, szóval egy nappali kórházi kúrát fogok kapni. Ott valamennyire rendbehozzák a nyeregízületeimet is, mert sokat kínlódok vele, erőtlen a kezem, elejtek dolgokat stb. Márciusban megyek a műtőorvosomhoz, akkor valószínűleg várólistára kerülök, aztán jöjjön aminek jönnie kell.

Hát (nem annyira) röviden ennyi rólam.

Örülök, hogy a könyököd jól gyógyul! További javulást és minden jót kívánok sok szeretettel!

Klári

1081. Esli (válaszként erre: 1080. - Tuttuka)
2016. febr. 8. 15:20

Szia Klári.

Hát akkor front a bűnös:) na majd elmúlik.Köszönöm a könyököm már jól van, szépen működik,hála a jó gyógytornásznak sokat segített.Szerintem kell majd még tornázni, majd önállóan teszem.Szerdán mész orvoshoz.. a másik térded is kell műteni?

Fájdalommentes napot kívánok!

1080. tuttuka (válaszként erre: 1079. - Esli)
2016. febr. 8. 14:54

Szia!

Szerintem hatalmas front van!!!! Egyik nap 8-10 fok, hol esik, hol süt. Szerdán állítólag jön a hideg. Szenvedek én is, már a másik lábam is, szerdán megyek orvoshoz.

A könyököd rendben van? Kell vele tovább is tornázni?

Minden jót kívánok!

Klári

1079. Esli (válaszként erre: 1076. - Aranynagyi)
2016. febr. 8. 14:43
Jaj szegény,jobbulást kívánok. Éppen a jövő héten fog lejárni a könyök tornám.14 alkalom volt/könyökprotézis/Gyerekek nem akarok panaszkodni de már második napja fáj a térdem. Van most valami front??
1078. janos53 (válaszként erre: 1076. - Aranynagyi)
2016. febr. 8. 14:06
Szia aranynagyi! Olvasom hogy balesetért,nagyon salynállak .A baj sajnos magátol jön ,pihenjél sokat ne eröltesd magad . Minél elöbbi gyogyulást .
1077. tuttuka (válaszként erre: 1076. - Aranynagyi)
2016. febr. 8. 12:45

Jaj Szegénykém!

Hát ez nem jó hír! És hát műtét után muszáj a kezeket terhelni, a keret is, a mankó igényli. Megbotlottál? Mert Te tapasztalt nordic walkingos vagy!

Az időjárás különben mindenkit megkavar, elég egy pillantásnyi idő és kész a baj.

Jobbulást kívánok sok szeretettel!

Klári

2016. febr. 8. 12:24
s velem mi történt? bal kézzel írok. tegnap nordic walking sportom közben elestem, s mára kiderült, hogy eltörtem a jobb könyökömet. holnap találkozom a térdes orvosommal, hogyan legyen tovább. a jobb karom válltól csuklóig gipszben. majd jelentkezem.
1075. Kántor Klára (válaszként erre: 1073. - Janos53)
2016. febr. 7. 17:43

Mindenkinek köszönöm a rámgondolást, én is azt teszem, aki előttem sorol....

A CRP a legutóbbi az enyém 5,2 volt!!!

Teafaolajat kipróbálom, most Cifloxint szedek...

1074. janos53
2016. febr. 7. 07:17
Sziasztok!! Mindenkinek szép és fálydalom mentes napot!
1073. janos53 (válaszként erre: 1072. - Esli)
2016. febr. 6. 11:59
Köszönöm Esli.A műtét előtt, volt 300 is a CRP,sőt volt 700 is,mikor begyulladt.!Most 99.2 .
1072. Esli (válaszként erre: 1068. - Janos53)
2016. febr. 5. 20:11
Hát szia János,Neked is minden jót kívánok.Szép fájdalommentes estét.Egyébként mennyi szokott lenni neked a CRP?
1071. Esli (válaszként erre: 1069. - Kántor Klára)
2016. febr. 5. 20:07
Kedves Klára,nagyon szurkolok majd Neked.Meglátod minden rendben lesz.Vigyázz magadra itt az influenza szezon,nálunk mindenki dögrováson.Én a műtét előtt kicsit erősítettem a szervezetem 2 liter céklalé/ persze nem egyszerre/ rengetek gyümölcsöt fogyasztottam.A bacik ellen/ott lent:)/ teafaolaj a DM-ben vettem 799 Ft,nem túl jó az illata de fertőtlenítő hatású olaj,én a kórházba is magammal vittem.
1070. Huncut63 (válaszként erre: 1069. - Kántor Klára)
2016. febr. 5. 15:11

Akkor megkezdődött a visszaszámlálás...megértelek, elkezdett fájni a nem műtött térdem és most 2 napja pánikolok, hogy mi lesz ha meg kell műteni, a műtött térdem se tökéletes.

Vigyázz magadra ebben a 10 napban és szorítok neked is!

2016. febr. 5. 14:47

Üdvözlök mindenkit,

na végre eldőlt - ha én vagy a doki el nem patkol (bocsi) - hogy 15-én d.e. megműtenek a másik térdemmel. A bacikra kaptam antibiotikumot, szerintük elég lesz ennyi, az altató azt mondta nem egy nagy ügy. Összefutottam egy ismerős orvossal a rendelőben, aki azt mondta, szerinte a bacik elpusztítják az emberiséget, mivel annyira ellenállók lesznek a gyógyszerekkel szemben és újabbakat még láthatáron sincs, hogy feltaláljanak.

Na erről ennyit. Az biztos, hogy itt is volt egy (vagy kettő) társunk, aki összeszedett bacikat és ki kellett venni a protézisét.

Hát nem vagyok feldobva. A 13 hónappal ezelőtt műtött térdem fájdogál, a ruhát nem tűri, de muszáj volt lépni.

Nagyi, gondolok rád majd a műtőasztalon....

1068. janos53
2016. febr. 5. 08:18
Sziasztok barátaim! Mindenkinek kivánok fálydalom mentes szép napot! Vigyázzatok nagyon magatokra .
1067. janos53
2016. febr. 4. 19:52

Sajnos nekem minden kezdődik előlről, megint magas a CRP eredményem .Ma beszéltem az orvossal, és kérdezte hogy gondolkodtam-e a műtéten.Igen de nem akarom eldöntöttem! 2 hét múlva újabb labor, hátha lejjebb megy a gyulladás.

Jó éjt mindenkinek.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook