Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
12424. IGIGIG
2014. márc. 31. 21:05

Sziasztok! Én a két kisfiamat a Szt Imrében szültem. Csak szülésznőt fogadtam. Álom szülések voltak. Na nem úgy, sajnos fájt rendesen, de a szülésznő eszmletlen jó volt és az ügyeletes dokik is kitettek magukért, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom. Én az elsőt is orvos nélkül szültem (fogadott), hisz kb 10-15 percet vannak bent a végén... Az Sztk dokim meg tökéletesen jól végig vitte a 9 hónapot.

Azért írok, mert valakinek ajánlottam a Szt Imrét és azt hallotta vissza máshonnan, hogy most már nem lehet csak szülészőt fogadni. Kell orvost is hozzá. Ti erről mit tudtok? Nekem ez azért furi, mert úgymond nem legális egyik sem. Akkor hogy szabályozhatják ezt?

A másik pedig, ha az Andi tartja még a terhes tornát, mindenkinek ajánlom. Nagyon nagy tudású, szakmailag és emberileg is kitűnő. Főiskolai tanárom volt és én is jártam hozzá tornára is. Ja és a papás foglalkozásait tilos kihagyni. Minden hülye apa kérdésre választ ad. Mármint, amiktől félnek a szülésen a férfiak.

12423. zzsoli (válaszként erre: 12422. - Mesike18)
2014. márc. 31. 18:23
Nagyon szuper, köszi a kimerítő válaszodat! ;) Ha időben elszabadulok a munkahelyről, akkor holnap ott leszek én is! :)
12422. Mesike18 (válaszként erre: 12421. - Mesike18)
2014. márc. 31. 07:51
(Mármint milyen felszerelést hozz magaddal? - Mindent ami leginkább egy polifoam vagy törülköző magad alá)
12421. Mesike18 (válaszként erre: 12420. - Zzsoli)
2014. márc. 31. 07:50

Szia!

Becsületkasszás rendszer van, akik úgy érzik, megengedhetik maguknak, ad(hat)nak. Legalábbis én így hallottam, mikor elkezdtem járni. Általában 300 Ft egy alkalom, de nyilván adhatsz többet/kevesebbet is, teljesen Rád van bízva!

Nem megterhelő, gyógytornász szülésznő tartja, így gondolom, nagyon is tisztában van azzal, mit lehet, mit nem, mit bír egy kismama, mit nem. Nem az az izomláz gerjesztő torna, viszont nagyon kellemesen átmozgat! :) És hogy milyen felszerelést? Mindent! :) Ha nem hoztál magad alá valót, akkor tudnak adni egy flipchart papírt, de arra vigyázni kell, mert kincstári készlet! Szóval jobb, ha hozol magaddal. Egyéb eszközt nem használunk (sem szalag, sem kislabda, sem semmi, és nem zenére megy)

A bártfai utcáról én egyszer próbálkoztam, nem lehetetlen, de elég kalandos!! :) Inkább a főépületet javaslom...


Ha van még kérdésed, csak bátran! :)

12420. zzsoli (válaszként erre: 12400. - Mesike18)
2014. márc. 30. 15:34

Sziasztok!

A kismamatornával kapcsolatban szeretnék én is érdeklődni.

Azt már megtudtam, hogy keddenként kezdődik 16.30-kor, és hogy elég sokan szoktak lenni. Az lenne még a kérdésem, hogy mennyibe kerül egy alkalom, és hogy milyen felszerelést szükséges magunkkal vinni (pl. polyfoam, szalag vagy ilyeneket ott adnak)? Továbbá a torna mennyire megterhelő/fárasztó?

És még egy kérdés: A Bártfai utca felől meg lehet közelíteni az F épületet?

Köszi a válaszokat!

12419. nyuszihopp (válaszként erre: 12417. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 28. 14:35
Nekem első terhességem - szóval azt nem tudom,h ogy a szülésnél mennyit számít majd - de jelenleg a terhesgondozás alatt nekem az nagyon megnyugtató a fogodott orvos amiatt, hogy van valaki, akit felhívhatok a "hülye" kérdéseimmel, apró nyugtalanító tüneteimmel. Nem kell külön időpontot kikönyörögnöm (vagy 3 hetet izgulni a következő vizsgálatig) amiatt mondjuk, mert egy érték kilóg a normális tartományból a laboreredményen, hanem van kit felhívnom, és 10 perc alatt kiderül, hogy fontos vagy nem a dolog.
12418. manó2000 (válaszként erre: 12406. - Aurora81)
2014. márc. 28. 13:45

Szia!

Én Tasi dr-nál szültem 3-at. Ha valami kérdésed van még, akkor megpróbálok válaszolni.

12417. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12413. - Aurora81)
2014. márc. 28. 13:39

Első szülésnél azért nem árt, ha van fogadott doki. De higgyétek el, ugyanazok vannak ott ügyeletben is, akik egyébként kapják a vastag borítékot.. Nem fogják azért direkt másképp vezetni le a szülést.

Inkább olyan kicsit lelki biztonság az amúgy is kiszolgáltatott helyzetben, de nem feltétlenül szükség.


Inkább akkor javasolt erősebben, ha van valami egyéb baja is az embernek, amiről jó, ha tud a saját doki. Én 4. gyerekhez már nem akartam fogadni, de pont a vakbél meg a vese dolgok miatt mondtam azt, hogy legyen valaki.

12416. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12413. - Aurora81)
2014. márc. 28. 13:35

Görcsöltem, de nem igazán méh görcsök voltak. Inkább olyan volt, mintha a vakbelem fájna, vagy ilyesmi. De az már nem lehetett, mert azt már kivették. Mindenki csak azt hajtogatta, hogy zárt a méhszáj, semmi baj. Én meg aludni se tudtam a fájdalmaktól, tonnaszámra ettem az algopirint. Végül elküldtek pszichológushoz, aztán hazaküldtek. De csak nem lett jobb, úgyhogy elmentem egy magán UH-ra. Kb. 3 másodperc múlva mondták, hogy semmi baja a jobb vesémnek, csak éppen 3x akkora, mert a gyerek feneke elnyomja a vezetéket, és nem tud ürülni. Örülhetek, ha nem fogok súlyos fertőzést kapni, vagy nem reped szét. Azonnal menjek be az urológiára.


Egyébként ez állítólag kb. minden negyedik kismamánál így van, csak általában ennyire nem telik meg a vese, és nem okoz gondot. De nekem nagyon nagy volt, nem csoda, hogy már mindenütt fáj.

Szóval elég triviális dolog volt, de a vesémre senki sem tolta hátra azt az UH-t ott az Uzsokiban. Nem is küldtek el a sebészetre se, hogy nézzenek meg, pedig pr héttel előtte, már terhesen operáltak vakbéllel.


Szóval nem törték magukat halálra, hogy kiderítsék, mi a bajom.


De tény, hogy a maga módján sármos a doktor úr.


Viszont Nyulasinak meg szép kék a szeme.

12415. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12414. - Szoszo33)
2014. márc. 28. 13:28

Szia!


Pár oldallal ezelőtt regényeket írtunk róluk. Bocs, ez nem kioktatás, csak tényleg a fél életüket elemeztük, nem írnám le még egyszer.

12414. Szoszo33
2014. márc. 28. 11:39
Sziasztok ! A véleményeteket szeretném kérni erről a két orvosról : Csemniczky Gusztáv és Nyulasi Gábor. Milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban, illetve kit ajánlanátok a kettő közül? Lengyel Dániel sajnos már nem tudott vállalni, pedig róla sok jót hallottam. A fent említett két orvost ajánlották még, de róluk szinte semmi infóm :/ Köszönöm előre is a válaszokat!
12413. Aurora81
2014. márc. 27. 17:49

Jollymama, Szurikáta,


köszönöm szépen a véleményeket.

Most már egyre inkább úgy érzem jól döntöttem a Sz. Imre mellett! :)


Jollymama, azért az elsőnél gondolom jó volt hogy volt dokid, vagy az elsőt is végig csináltad volna fogadott doki nélkül?


Szurikáta, olyan jót nevettem azon amit írtál...férjem nekem is van! :) Na igen, van aki szerint jóképű fickó, de szerintem a lényeg hogy jó szakember legyen.Azt hittem ő az az alapos adjunktus aki mindent észrevesz.Megkérdezhetem mit nem vett észre nálad? Ez azért elég ijesztő.

Remélem a Tasival is meg leszek elégedve.:) Te hallásból, vagy személyesen is ismered Tasit?

12412. Roxi14 (válaszként erre: 12384. - Zaya86)
2014. márc. 26. 19:45
Köszönöm ,hogy irtál jó ,hogy találtam valakit aki irt róla még. Találkoztam vele normális volt és egyenes ami nekem elég is. Ki volt a szülésznőd ,mennyit kérnek most egy szülésért mert én évekkel ezelőtt szültem és máshol.Mert itt úgy hallottam ,hogy elég sokat kérnek a dokik?
12411. Roxi14 (válaszként erre: 12388. - Marilyn86)
2014. márc. 26. 19:41
Szia Marilyn86! Én már szültem a szent Imrében és Sotén is . Az utóbbit az ellenségemnek sem kívánom. Én sem vagyok körzeti ezért is mentem maszekba hozzá. Neked mondott árat szülésre én még nem kérdeztem,de augusztus közepére vagyok kiírva lehet,hogy találkozunk.:)Írj szia
12410. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12409. - Fildus)
2014. márc. 26. 18:51
Személyes szimpátia és bizalom kell. Mint egy jó házassághoz... Ha valaki divatból fogad valakit, azt a fene megette.
12409. fildus
2014. márc. 26. 14:59
Egyébként annyira mások vagyunk. Kinek mi a jó egy orvosban? Van olyan, akiről lehet olvasni hideget, meleget, van akit istenítek. Szóval sok mindentől függ egy orvos és szülésznő fogadás, vagy épp nem fogadás...
12408. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12406. - Aurora81)
2014. márc. 26. 14:55

Nincs baj Tasival, sokan szeretik.


Éppen pont írtam le most valakinek ugyanezeket az Uzsokis fórumon...


Egyébként nekem pont a Bőze nem vette észre a bajomat, amivel majdnem elvetéltem 23 hetesen, azért is feküdtem bent - akkor az Uzsokiban - egy hetet. Egyébként helyes, nincs vele baj, csak férjem már van.:-)

Plusz a nem igazán baba-mama-szoptatásbarát felfogásuk, az azonnali szülésindítások, aminek általában császár a vége, meg a bejáró látogatók, meg úgy általában minden.. Egyébként kultúrált hely, de azért nekem Szt Imre, és kész...


Egyébként meg olvasgass vissza, nagyon sok értékes infót írtunk már itt össze..

12407. jollymama (válaszként erre: 12406. - Aurora81)
2014. márc. 26. 13:49

Szia!

Igen én is fogadott doki nélkül fogok szülni ,majd csak jönnek a tapasztalatok. 4. gyermekem születik a Szent Imrében és minden szülésnél volt eddig fogadott dokim ,de nem láttam utólag sok értelmét!

12406. Aurora81
2014. márc. 26. 13:12

Sziasztok lányok,


Én még csak a 11. hétben vagyok, de most kéne dokit választanom, ha szeretnék. A helyzet, hogy magánba jártam eddig , a dokim Uzsokis (Bőze Tamás ), nagyon meg vagyok vele elégedve, alapos kedves...viszont eléggé sokba fáj hogy hozzá járok.Első alkalommal 17e-hagytam ott, Uh+ kenetvétellel a 8. hétben. A másik hogy itt is olvastam hogy szép és jó az Uzsoki, de nagy a szigor, meg ki-be járnak a látogatok. A dokim mivel Uzsokis a XXII.-kerületi SZTK-ba nem írhat ki vv-re, se másra, így felmerült bennem a kérdés...még ha jó is a dokim, minek járok hozzá...még vv.-ekre se tud beutalót adni? Így elmentem Tasi Róberhez az SZTK-ba. Nem egy mosolygós, de nagyon normálsinak tűnt, mindent elmondott , és azt mondta beszéljem meg a saját dokimmal, és ha úgy gondolom akkor ő fogad terhesgondozáson.Ő persze mindenhová tudott beutalót adni. Itt jön a dilemma második fele, ha őt választom, kérjem -e fel a szüléshez? A Szent Imrérőm meg szinte csak jót hallottam,kivéve hogy a csecsemős osztályon vannak galibák, és nem mindig foglalkoznak úgy a kismamákkal ahogy kéne.

Van valaki aki ismeri Tasi Róbertet? Szakmailag jókat hallottam róla, csak szülésnél nem tudom , hogy odateszi-e magát, és lehet-e rá számítani.

Első babós vagyok, ráadásul lombik projekt előtt teherbe estem, így mondhatni csodamanónk van.

Félek fogadott doki , és szülésznő nélkül szülni elsőre. Viszont itt olvastam sokatok hozzászólását, és nem tűnik úgy hogy magadra hagynának ha nincs dokid.

Devonshire, ezúton is gratulálok a manóhoz.Akkor neked gond nélkül lezajlott fogadott doki nélkül is, és a szülésznők is normálisak voltak?

Jollymama, te is fogadott doki nélkül szülsz majd ? Neked már nem az első manó ugye?Majd te is megírod ugye a tapasztalatot?


Köszi minden segítséget, és véleményt Tasi doktorról is ha van!!


Kellemes áldott állapotot mindenkinek!

12405. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12401. - Devonshire)
2014. márc. 23. 07:46

No ugye hogy hiszünk vakon a fórumtársaknak, mert igazat beszélnek nagy többségében folyamatosan...


Egyébként üdv a klubban és sok boldogságot!

12404. jollymama (válaszként erre: 12401. - Devonshire)
2014. márc. 23. 03:58
Gratulálok! Jó volt olvasni amit írtál,megerősített abban hogy mindegy hogy adunk e pénzt a kórházban vagy sem., a Szent Imre akkor is jobb sok kórháznál. A 3. fiam nekem is Barna Péternél született,jófej doki.
12403. Mesike18 (válaszként erre: 12401. - Devonshire)
2014. márc. 22. 19:53
Gratulálok, sok boldogságot és egészséget! Öröm volt olvasni a soraidat! :)
12402. fildus (válaszként erre: 12401. - Devonshire)
2014. márc. 22. 19:31
Gratulálok, jó egészséget, sok örömet a kicsihez!
12401. devonshire
2014. márc. 22. 16:09

Sziasztok!

Március 18-án 13:52-kor megszületett a kislányom a Szent Imre kórházban.

Nagyon kellemeset csalódtam, öröm és boldogság volt minden pillanat.

Nem volt sem fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm, mégis mindent megkaptam amit bárki más, és MINDENKI nagyon kedves, segítőkész.

A nővérkék, csecsemősök, szülésznők, és az orvos akinél szültem (Barna Péter) szintén.


Nagyon friss tapasztalataim vannak, bárkinek bármire válaszolok szívesen.

12400. Mesike18
2014. márc. 22. 12:01
Hááát, én személy szerint azt sem tudom, hogy hol van az öltöző. De azt hiszem, két torna van, az egyik kedden délutánonként az F épület Zellner Pál teremben - itt nincs öltöző, vagyis én nem tudok róla - a másik meg azt hiszem szerda délelőttönként? De ebben nem is vagyok biztos, csak mintha egyszer fél füllel hallottam volna ilyesmit, azt sem tudom, az hol van... Talán ott lehet, hogy van öltöző...
12399. birgi74 (válaszként erre: 12393. - Xxxyyy)
2014. márc. 22. 06:41
Elozo evekben at lehetett oltozni az oltozoben... most nem lehet?
12398. dorothea2
2014. márc. 20. 19:51
Köszönöm szépen :)
12397. Bocikapitány (válaszként erre: 12394. - Dorothea2)
2014. márc. 19. 21:18

Szia!

Dr Barna Péternek és az apjának Dr Barna Istvánnak is van magánrendelése a Bartók Béla úton. Én a Péterhez járok, ő jó fej, csak elég sokan járnak hozzá, és néha nagy a tumultus a rendelőben hiába időpontot adnak. De ők legjobb tudomásom szerint nyárra is vállalnak szülést.

12396. Mesike18
2014. márc. 19. 20:54

Átöltözni csak ott a teremben tudsz, mindenki előtt, nincs külön öltöző - én amikor csak tudok, már abban a ruhában érkezem, amiben tornázom is.


Lengyel doki "szemtelenül" fiatal, de csak jókat hallottam róla, nagyon dicsérik. Én ugyan hozzá járok, de egyelőre nem tudok konkrétan állást foglalni, eddig 3-szor voltam nála, de én teljesen problémamentes vagyok. És még szülni sem szültem... A Praxisban van magánrendelése (Feneketlen tó), szülésre nem mond konkrét összeget. Hozzávetőlegeset sem... :) Állítólag nincs kedvenc szülésznője, nekem 3-t is ajánlott, de hozzátette, bárkivel együtt tud dolgozni. :)

12395. Orsy27 (válaszként erre: 12394. - Dorothea2)
2014. márc. 19. 20:41
Szia! Nyulasi Gábornak van a Ferenc téren magánrendelése, hétfőnként délután.
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook