Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális emberi életet élni.... fórum

Normális emberi életet élni.... (beszélgetős fórum)


2011. szept. 27. 12:10

Én szerencsésen kezdtem az életem, találtam egy magbízható, szerető társat. Olyan munkahelyem, majd saját vállalkozásom volt, amivel nagyon-nagyon jól kerestem. Nem voltak anyagi gondjaink, mindenünk meg volt, bejártuk a világot.

Aztán elég későn terhes lettem, ezzel egyidőben "megszűnt" a munkám, a béka s...ge alá kerültünk. Mindkét oldalt megismertem. Nekem első az egészség, szeretet, béke, ezeket pénzért nem tudod megvásárolni (sok esetben). A pénzért pedig meg kell dolgozni. Most azon vagyok, hogy újra a régi színvonalon éljünk és meg is fogom valósítani. A tárgyak megszerezhetők, ha nagyon akarjuk, a többi szerencse.

20. b235ac96d5 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2011. szept. 26. 15:26
Alapigazság!:)
2011. szept. 26. 10:06

Mindenkinek az kell, amilye nincs.

Nekem van kicsi és nagy családom is.

De jó lenne egy saját lakás... de ez nálam még álom marad, sokáig.

Sajnos ez egy ilyen dolog.

2011. szept. 26. 09:59
Lehetséges, csak békesség legyen a szívünkben.
17. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Gica66)
2011. szept. 26. 08:59

Otthon, pénz, jó állás, gyerek, társ.

Szerintem ez így sok mindenre jó lehet, de a boldogsághoz "normális élethez" édes kevés. Gyerek előtt van a társ, és az elől kimaradt a magunk ismerete/szeretete. Én ezt tenném a van hol laknom, van miből élnem után. Ha magával ki van békülve ez ember, nem fog megdögleni egy társért, és el tudja dönteni, hogy egyáltalán kell-e neki gyerek, vagy inkább foglalkozik mással.

Ez az ötös a minta kispolgár listája, akinek az fontos, hogy lássák milyen szépen él, és semmiféle egyéniséget, mélyebb emberi értéket nem tart fontosnak.

16. mágnes74 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2011. szept. 25. 22:30

Igen, ez nekem is beugrott.

Viszont sokan megállnak az önmegvalósítás szintje alatt. Pedig csak így lehet teljes az élet. Amíg ez nincs kielégítve, mindig marad űr, amit az ember megpróbál betölteni világi javakkal.

15. 4e1fcae85e (válaszként erre: 6. - Mágnes74)
2011. szept. 25. 22:29

Totálisan egyetértek:

CSAK HOZZÁÁLLÁS KÉRDÉSE.

Mivel a gondolataink határozzák meg az egész életünket...:)

14. mágnes74 (válaszként erre: 11. - Lonix)
2011. szept. 25. 22:27

Nem értek egyet veled.

Ha egy átlagos életről beszélünk, tehát nem a nagy traumákról, és nagy csodákról, akkor mindenkinek olyan az élete, ahogyan hozzááll. Ugyanazt a dolog lehet jó illetve rossz, attól függően, hogy optimistán, illetve pesszimistán állunk hozzá.

2011. szept. 25. 22:27
Igazából nekem rögtön a Maslow-piramis jutott az eszembe. Ha kielégíted az alapvető fiziológiai szükségleteket (evés, ivás szex, stb) utána igényed lesz a biztonságra, majd a szeretetre, majd az önbecsülésre és végül az önmegvalósításra. Ha minden igényed ki tudod elégíteni, akkor élsz teljes (normális) emberi életet. De amíg pl. a fiziológiai szükségletek nincsenek kielégítve, addig esezdbe sem jutnak a felsőbb szintek /azaz ha fázol vagy éhezel nem az fáj a legjobban, hogy nincsenek barátaid, hanem az, hogy éhes vagy és fázol/
2011. szept. 25. 22:22

Szerintem a legfontosabb, ami az embernek kellhet:

-egészség és megfelelő egészségügyi ellátás

-szeretet -társ,család,barátok-

-létbiztonság -pl ne háborús övezetben éljen

-étel,ital

-fedél, otthon


Ha ez megvan, akkor mindened megvan. A többi dologra azért vágysz, mert rád erőltetik a reklámok, meg a gazdasági rendszer.

11. lonix (válaszként erre: 6. - Mágnes74)
2011. szept. 25. 22:19
Nem csak a hozzaallas kerdese.Meg jo adag szerencse is kell.Jokor legyek,jo idoben jo helyen.
10. gica66 (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2011. szept. 25. 21:59
És nagy szerencse.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Gica66)
2011. szept. 25. 21:58
És még valamivel kiegészítem a felsoroltakat: hitelem sincs!! Ez viszont BOLDOGSÁG!!!!
8. gica66 (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2011. szept. 25. 21:57

Köszi hogy kirészletezted.


Szerintem az 5 dolog ha megvan a teljes emberi élet csak az ember igényeitöl,lehetöségeitöl és kitartásátol függ.

7. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Gica66)
2011. szept. 25. 21:55
Boldog vagyok, pedig se nagy ház, se autó, se nyaralás télen-nyáron...
2011. szept. 25. 21:55

Én is úgy gondolom, hogy bármelyik pótolható bármivel.

Ami feltűnt, hogy az egészség kimaradt. Vagy a boldogság. Nincs borítékolva, hogy ha ez az öt dolog megvan, akkor normális az élet.

Szerintem csak hozzáállás kérdése, hogy milyen az életünk.

5. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Gica66)
2011. szept. 25. 21:52
Ha mind az 5 megvan az életében, még akkor sem biztos, hogy jól fogja magát érezni a bőrében. Kell még a szeretet is. Ami kölcsönös:) Viszont még ez sem garancia. Ha az illetőnek van egy harácsoló természete, lőttek a terveinek. Ha maxmalista és nincs megelégedve önmagával, akkor szinte biztos, a plasztikázás szóba került. Szóval nagyon relatív, hogy kinek mi a normális élet.
4. gica66 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. szept. 25. 21:50
Tehát akkor az igényeitöl függ?
2011. szept. 25. 21:47
Én úgy gondolom, ez abszolút emberfüggő, hogy valaki hiányolja-e bármelyiket.
2011. szept. 25. 21:46

Ki mivel pótolja...

Kutyával, macskával, alkohollal és egyebekkel...

Nagyobb ház, drágább berendezés, autó, egzotikus utak, stb.

2011. szept. 25. 21:44
Nemrégen egy ismert ember szájábol hallottam ezt a mondatot.Elgondolkodtam rajta ugyanis mindene megvav othona, pénze,jo állása.Mi hiányozhat nekii?Rájöttem nincs gyereke társa .Szerintetek is ez az 5 dolog kell a normális emberi álethez?Valamelyik hiányát lehet nélkülözni vagy potolni valamivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook