Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


77. Rena85 (válaszként erre: 75. - Andrea3)
2008. aug. 23. 18:58

Sziasztok!


Andrea!A kezelés elött szokott nyilalni a hasan,volt,hogy bírtam de volt,hogy muszály volt bevennem egy cataflant.Holnap gyere ám az eredményeddel!

2008. aug. 23. 15:11
Hűűűűűűűűűűűűűű de csend van itt!!!!
2008. aug. 23. 12:11
Nektek fáj vagy is nyilal?Mert nekem ma nagyon erősen!Milyen fájdalomcsillapítót szedtek ha fáj?
74. andrea3 (válaszként erre: 71. - Ekildikoka)
2008. aug. 23. 07:10
Még én sem hallottam rólla de remélem használni fog!
2008. aug. 23. 07:09

Sziasztok!!!

Már csak egy nap és megtudom mi a helyzet a szövettannal!!Nektek is fáj vagyis nyilalgat a hasatok?Nekem most volt jobb oldalon a méhem mögött egy csunya ciszta nem tudom hogy még amiatt nyilal vagy ez az endó tünete?

Kellemes hétvégét mindenkinek!

72. Rena85 (válaszként erre: 71. - Ekildikoka)
2008. aug. 22. 10:20

Sziasztok!


Ekildikóka!Még nem hallottam róla.Remélem hatásos lesz neked,majd írd meg,hogy használt e!

2008. aug. 22. 07:55

Sziasztok!De csend van...

Valaki hallott már az Endo-ex nevű homeopátiás készítményről??Kifejezetten endometriózisra ható készítmény!Itthon nem lehet kapni,én most próbálom beszerezni!Remélem,hatásos lesz!!!!

70. ekildikoka (válaszként erre: 69. - Andrea3)
2008. aug. 20. 18:10
Nem tudom,hogy hanyadik stádiumu endom van,nem látom sehol a zárón és nem is mondták nekem,de ismereteim szerint talán II.Ha nyíregyi vagy akkor szerintem a DOTE klinikája az illetékes.Nekem is az lesz mert én meg miskolci vagyok.
69. andrea3 (válaszként erre: 67. - Ekildikoka)
2008. aug. 20. 17:29
Hát én sem vagyok hajlandó szedni!!Én nyíregyházi vagyok még nem tudom hogy nekem föl tudja-e írni a dokim tb támogatással de ha nem akkor is az injekciót választom mert nem akarom azokat a mellékhatásokat!És neked hanyadik stádiumu endót diagnosztizáltak?
2008. aug. 20. 16:51
Hallottam, hogy Colonixxal kigyógyult már valaki, akiről az orvosok is lemondtak.
2008. aug. 20. 16:41
Szia Andrea!Igen,az első műtétem után 5 évvel estem teherbe,de nem is volt akkor semmi bajom,tehát tünetmentes voltam,gyakorlatilag "gyógyult"!A kisfiam még nem volt 2 éves mikor újra jelentkeztek az ismerős panaszok.Aztán 2. műtétnél a szövettani vizsgálat nem igazolt vissza endometriosist ezért kellett csak a Cerazette-t szednem.Ahhoz képest megint ott vagyok ahol a part szakad!A GnRH-ról olvastam,hogy 30000 forint 1 ijekció,de 100%-os TB támogatás van rajta és talán az országban található endo-központok engedélye kell,hogy felírják.Ezek általában a klinikák.Egyébként a gyerkőckére 1 évet vártunk,hogy összejöjjön.:)Ja,és nem vagyok hajlandó újra Danoval-t szedni,mert szőrösödtem és 3 hónap alatt 20 kg-ot híztam!!!
66. Rena85 (válaszként erre: 64. - Andrea3)
2008. aug. 20. 15:32
Szia!Nekem olyan helyen írták ki ahol van rá engedély,mert az országban kb.5 helyen van tb támogatott korház ahol felírhatják és így,hogy tb támogatott 1 db szuri 300ft de ha nem az lenne akkor azt hiszem 40000ft.Jó lenne ha a dokidnak lenne rá engedélye mert akkor neked sem lenne drága.Hát nekem sem volt rá szükségem,hogy szőrösödjek meg ilyenek ezért én is a szurit választottam szerintem ezt elviselni elég türhető!
65. Rena85 (válaszként erre: 61. - Ekildikoka)
2008. aug. 20. 15:27
Szia!Szivesen!Ha van még kérdésed írj nyugodtan!
2008. aug. 20. 13:43
Rena mennyibe került az injekció?
2008. aug. 20. 13:25

Szia Rena!

Elolvastam a kezelési lehetőségeket és a gyógyszernek rettenetesen sok mellékhatása van!A GnRH-nak pedig az amit te is mondtál hőhullám.Tehát ugy döntöttem hogy mindenképp megfogom vele beszélni hogy az injekciós kezelést válasszuk!Reméllem beleeggyezik.Ha nem akar akkor is erősködni fogok nem akarok kiszőrösödni meg ilyen dolgok!

62. andrea3 (válaszként erre: 61. - Ekildikoka)
2008. aug. 20. 13:14

Szia!

Neked mütét után sikerült teherbeesned?És a mütét után mennyi idővel?

2008. aug. 20. 11:50

Szia Rena!Köszönöm,hogy ilyen gyorsan válaszoltál a kérdésemre-kérésemre!Remélem,hogy eredményes volt a GnRH kezelésed és mihamarabb babázhatsz!Nekem szerencsére már van 1 tündéri okos 2,5 éves kisfiam,legalább ennyi vigaszom van,ami-hozzátenném-nem kevés!:)))De most sajna megint állatira görcsölök!Pedig reméltem,hogy van legalább egy pár tünetmentes évem,de a műtét utáni fél éves Cerazette-s kezelés semmit nem ért,sőt!Szerintem sokkal agresszívabb a dolog mint eddig valaha is volt!Majd meglátjuk...

Mégegyszer,köszi!Szia!

60. Rena85 (válaszként erre: 59. - Ekildikoka)
2008. aug. 20. 11:02
Szia Ekildikoka!Nekem 3 hónapig volt gnrh-s kezelésem.Ez 3 db szuri havonta 1-szer.Nálam csak a hőhullámok jelentkeztek semmi más.Sokan panszkodnak attól,hogy a hullámoktól nem tudnak rendesen aludni nekem ez sincs.Majd szept.-ben tudom meg,hogy meggyógyultam e,de én nagyon bízom benne és remélem hamarosan babám is lesz!Ha van még kérdésed írj!Remélem nem lesz szükséged még egy műtétre!
2008. aug. 20. 10:50

Sziasztok!

Nekem is endóm van kb. 12-13 éve,de csak 8 éve derült ki,és akkor operáltak először.Most januárban másodszor és lehet,hogy várományos vagyok egy harmadikra is,legvégső esetben...Ha valakinek volt már GnRH kezelése,az légyszi írja már le a tapasztalatait,mert nekem még csak Danoval-os kezelésem volt!Nem túl jó tapasztalatokkal,természetesen.Előre is köszi!

58. Rena85 (válaszként erre: 57. - Andrea3)
2008. aug. 20. 10:38
Szia!Az nagyon jó lenne nektek ha ki tudnál menni a párodhoz akkor tényleg könnyebben összejönne a baba,nem kellene azon izgulnod,hogy vajon haza tud e jönni arra az időre amikor pé-d van.Remélem,hogy novemberben tényleg azt tudom mondani mindenkinek,hogy sikerült és kismama vagyok!:)
2008. aug. 20. 08:29

Szia Rena!

Hát megnyugodtam mert ugy se tudok semmit tenni majd hétfőn megtudom és írok!De képzeld pedig most van lehetőségem hogy kimennyek a páromhoz ausztriába lakni de nem tudom hogy milyen kezelést fog csinálni a doki és majd az teszi függővé.És a kezelés után ha kint lennék vele lehet hamarabb összejönne a beby.Engem már az se érdekel ha inekciós kura csak hozzon rendbe és legyek babás!Neked már mingyár itt a szeptember és reméllem novemberbe már azt fogod tudatni a nagy világgal hogy kismama vagyok!! :)

56. Rena85
2008. aug. 19. 23:26
Ja azt elfelejtettem leírni,hogy igen a szövettanból tudja megmondani,hogy milyen endód van!
55. Rena85 (válaszként erre: 54. - Andrea3)
2008. aug. 19. 23:25
Andrea!Ne idegeskedj annál rosszabb!2 hetes kezelés ilyet még nem hallottam.Majd írj,hogy mi történt!
54. andrea3 (válaszként erre: 53. - Rena85)
2008. aug. 19. 16:15
Képzeld csak jövéhéten hétfőn megyek na addig rághatom magam hogy mi van!A szövettanni eredményből tudják megmondani hogy milyen stádiumu?De csak azzal próbálom magam nyugtatni hogy egy 2 hetes kezelést mondott.
53. Rena85 (válaszként erre: 51. - Andrea3)
2008. aug. 19. 11:33
Szia!Remélem neked is csak I.fokozatu az endód,majd írd meg,hogy mit mondott a dokid!Hát igen amikor utánna olvastam engem is a sírás kerülgetett mert erre nincs gyógymód csak a terhesség vagy a szuris kezelés amivel csak kis időre tudják az endót eltüntetni.De,hogy elmuljon először valahogy teherbe kéne esni és a terhesség után sem biztos,hogy elmúlik,sajna.Ha vége a kezelésednek és újra próbálkozhattok akkor próbáljátok meg a férjeddel úgy összehozni a dolgokat,hogy itthon legyen.De a kezelés után lehet,hogy inszeminációt javasol a dokid és akkor csak a mintaadás idelyére kellene megoldanotok,hogy hazajöjjön.Még nem tudom,hogy meggyógyultam e majd szept.-ben megyek ellenőrző vizsgálatra és akkor megtudom,hogy mi a helyzet.Mellékhatásként a hőhullám jelentkezett.Nekem csak menzeszkor fájt a hasam nem volt más tünetem.Nekem is orvosváltással sikerült idáig eljutnom,hogy végre tudom miért nem esek teherbe 4 éve.Azért állítják le a menzeszt mert (csúnyán írom) de szó szerint éhenhal az endó.Remélem te is megúszod 3 havi kezeléssel és utánna hamar teherbe esel!
2008. aug. 19. 10:08
Rena lehet én is az injekciós megoldást fogom felvetni neki.És mért álítják le a menszeszt?
51. andrea3 (válaszként erre: 50. - Rena85)
2008. aug. 19. 10:04

Szia Rena!

Még nem tudok ugy semmi konkrétat szerdán kellenne mennem a szövettani eredményeket megbeszélni hogy akkor mi is a helyzet de nem néztük meg a naptárta és 20-lessz.Ugy hogy ma fölhivom hogy megtudjam mi is van.Megmondom őszintén hogy nemis gondoltam hogy ekkora a baj mert nem tudtam hogy mi is ez de mikor utánna olvastam majdnem elkapott a sírás.Olyan nehéz helyzetbe vagyok mert ráadásul a férjem külföldön dolgozik és ez is csökkenti a teherbeesés lehetőségét.Két hetente jár haza még ez jó is de általába minden második hazajövetlnél menszeszelek :( És neked van javulás?Milyen mellékhatásaid voltak az injekciónál?Mi 3 éve próbálkozunk de legalább azt mondom hogy haladtunk valamire mert legalább tudom mi a gond.De ezt ugy tudtam meg hogy orvost váltottam.De az a furcsa hogy nem voltak tüneteim kivéve azt hogy 2 évente mindig kinlódok kisebb nagyobb cisztákkal most is volt eggy de a mütétnél ezt is eltávolították.Tegnap jött meg a CA-125 véreredményem ami jó.

50. Rena85 (válaszként erre: 49. - Andrea3)
2008. aug. 19. 09:49

Sziasztok!


Andrea3!Nem mondta a dokid,hogy hányas fokozatu endód van?Nem akarlak megilyeszteni de a gyógyszerből ne következtess arra,hogy kicsi vagy nagy a baj.Nekem I.fokozatu endóm van és a dokim az injekciós megoldást javasolta mert az valamivel gyorsabban hat és nincs annyi mellékhatása mint a gyógyszernek.

2008. aug. 18. 19:16

Sziasztok

Nállamm is endometriózist diagnosztizáltak volt egy átjárhatósági mütétem mert azt hittük hogy ez a gond de az tök rendben van mind a két petevezetőm átjárható.Azt mondta az orvosom hogy endometriózis itt a gond megkérdeztem hogy mi is az azt mondta hogy a méhnyálkahártyámmal van probléma.De megkérdezem hogy akkor mi a teendő azt mondta gyógyszeres kezelés.Akkor csak nem olyan nagy a baj nem?Szerintetek?

48. bb630e4e9d (válaszként erre: 46. - 945f992d5f)
2008. aug. 15. 17:14
Hát, ha már megkaptad a "bogyókat" várd meg a hatást. Ez nagyon egy sunyi betegség. Szerintem nem tud olyan gyorsan felszívódni a vér, megalvad, és egyre nagyobb "gombóc" lesz belőle. Szerintem ezért van, hogy eleinte nem érzed, később már nyomja a belső szerved (ahol éppen van). Legyünk optimisták! Meg lesz az a baba!!! Nekem műtét után 3 hónapot adott a doki, de a negyedikben sikerült! Kitartás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook