Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
1262. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1258. - Bugs02)
2012. nov. 25. 22:28

Kedves" Bugs02". A párod Bak jegy általános NAP –jegyére a jellemzést elolvashatod a fórum elején a 17. számon.

A Karmikus feladat témakörben meg nagyon sok helyen, fórumon töltöttem fel már leírást.


Valamint Priviben azt is megírtam neked, hogy az éjfél és 03. órás idő vallumban az aszcendens jegy lehet Vízöntő, és Halak is, de Kos jegy is.


Az utólag általad írott 02. óra, találgatáson alapulhat, de akkor lehet akár általánosságban véve Vízöntő jegy vége és és Halak jegy eleje is.


Valamint azt is, írtam neked, hogy a Hold jegyed – legalább is éjfél és 03- óra közti időben, a Vízöntőben lehet mindenképpen. (Már ha az édesanyád egyáltalán erre a tágnak tekinthető időpontra jól emlékszik.)

Ezek már mind olyan lehetőségek, amelyből sok mindenre következtethetsz, de a pontos számításra és az elemzésre én legalább is, nem vállalkoznék.

1261. anronas (válaszként erre: 1260. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 25. 22:24

Kedves Ilcsi Mama,


még véletlen sem akarok senki nyakába semmilyen esetleg felesleges anyagi terhet rakni.Természetesen megértem az álláspontodat bizonyos fokig egyet is tudok vele érteni.

Én magam teszteltem ezt a részét egy nagyon kedves barátomon keresztül ( Ő ajánlotta), mert szükségem volt akkor anno a radixomra. Én nem találkoztam a hölggyel személyesen, viszont meglehetősen sok időt töltöttünk online a neten élő beszélgetés formájában és mondhatom azt, hogy több idő volt az adatok egyeztetése mint maga a születési idő kiszámítása.. Előttem készítette, így ebben a formában meg az ajánlás alapján megbízhatónak tartom. Csak azért nem kértem tőle teljes elemzést, mert akkor nem töltöttem volna ennyi időt a saját személyiségem felfedezésével, mint most.. és ez nálam hatásos eszköz, ha munkára fogom magam.. És valljuk be azért, hogy amire magam jövök rá, az sokkal drasztikusabb változást tud előidézni, mint amit elolvasok egy 20-25 oldalas irományban. A felelősség kérdésével teljes mértékig egyet is értek és teljesen méltányolhatónak is tartom. Van némi kockázat benne természetesen, ha megbízunk valakiben ennyire, viszont ha más kiút nincs és mindenképpen kell a radix képlet, akkor valamennyi kockázatot kell vállalni.. vagy nem kell, de ez nem az én döntésem :)


Véletlenül sem akarok senkinek semmi bajt okozni.

1260. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1259. - Anronas)
2012. nov. 25. 22:10

Kedves "anronas". Hát én nem buzdítanám erre "Bugs02.-Őt.

Aki félóra alatt meg tudja a pontos születési időt állapítani az előtt én kalapot, emelek, de viszont nem is, készítenék arról semmilyen képletfejtést.

Egy képletfejtésben bizonyos fokú felelősségnek is meg kell nyilvánulnia, mert különben biztos, hogy tévútra kerül az is aki kapja és az is aki adja.

Az meg legalább is én szerintem nem jó senkinek sem!


A netten, meg akik ezt pénzért vállalják,

- személyes találkozás nélkül-,mert ennyi pénzért mi is várható, azoknak a lényeg a pénz....... , már, mint azért bezsebelhetnek.

Ugyan is több személyes beszélgetésre és még sok olyan adatra lehet ahhoz szükség, amiből egy párat Te is felsoroltál.

Azonban még nagyon sok egyéb dologra ( például a személyes találkozásra), is szükség lehet, és még akkor sem teljesen lehet bizonyos az ember a pontos aszcendens –jegy fokában.

Már pedig ezt Te is tudod, hogy ez - az alapja a jó „Radix”-nak, és az abból való következtetésnek.

1259. anronas (válaszként erre: 1258. - Bugs02)
2012. nov. 25. 16:01

Szia,


erre a problémádra, mármint a idő pontosítása, egy asztrológus kb.30 perces munkával választ tud adni, ugyanis az életed fordulópontjainak nap szerinti ismerete (testvér születése, új lakásba költözés, házasságkötés stb)alapján a születési óra perc pontosítható :)Itt a neten is van olyan asztrológus aki vállal ilyet minimális ráfordítással (1-3 e Ft kb).

1258. Bugs02 (válaszként erre: 39. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 25. 14:27

Ezt már tudom, de egyébként bak a párom.

de jó volna meg tudni valami részletesebbet.

pl érdekelne a karmikus feladatom...kár, hogy anyu nem emlékszik:(((

1257. Bugs02 (válaszként erre: 1255. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 25. 14:19

Azt viszont hallottam, hogy ingával rálehet jönni a pontos születési órára,azt nem értem, hogy ha egy nő szül, hogy miért nem jegyzi meg a percet, amikor szült?

Mivel én nem Magyarországon születtem, így még ki sem tudom nyomozni, már évek óta ezzel nyaggatom az anyámat, hogy próbáljon már emlékezni, de mindig csak azt kapom, hogy éjfél és két óra között születtem.

mert egyébként volt olyan hogy aszcendesnek a Vizöntő jött ki ami még illik is rám.

1256. anronas (válaszként erre: 1254. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 24. 22:12

Kedves Ilcsi Mama,


köszönöm szépen a választ, elgondolkodtattál több dologban is, de majd mindjárt kifejtem.


A 7. ház valóban Ikrek jegyében kezdődik, és itt ez fontos hangsúlyozni, mert a rébuszokban megfogalmazásomból nem derült ki, ugyanis az történt, hogy ebből illetve a házak méretének nem egyenlő elosztásából adódik, hogy az aszcendens jegy a skorpió jegyét érinti, igaz nagyon a határon van, de skorpió.


Elvileg a horoszkóp-irodalom tanítása szerint, ha valamelyik ház üres, akkor annak ura abban a házban valósítja meg az Ő életterületének dolgait is, amiben éppen áll. Erre irányult a kérdésem, hogy egy ikrek jegyében álló "kapcsolatok háza" -vagyis az érzelmek,társ, házasság mozgatórugója- analógia,hogyan is tud megvalósulni, egy anyagias, abszolut földi jegyekkel megáldott karrierrista házban.De erre a kérdésre azt hiszem megkaptam a választ.

"Amennyiben neked a SZŰZ a X. házban áll a NAP is, mint írod, akkor nagyon fontos lehet ebből a szempontból a fényszögek jelentés tartalmait is vizsgálni." A képeimhez feltöltöttem egy radix képletet és abból már több dolog kiderül.


Betegség oldalról el vagyok kényeztetve,mert minden elkerült, még a csonttörések is 32 év alatt :)Egyedül a jobb térdemben nincs ép szalag a sport miatt, de ezen kívül csak kötelező vizsgálaton lát orvos 'Hál Istennek :) Egyedül az gyötör, hogy folyamatosan pörög az agyam, még éjszaka sem nagyon hagy nyugodni.. Bár ez szerintem ez a szűz voltomból fakad, úgy tudom a felsőbb oktávja akar mindent ésszel tudni, megmagyarázni, logikát találni.A 10 bolygóval kapcsolatosan megkaptam a fonalat ami alapján ki fogom fejteni a lényeget, mert azt gondolom, hogy ott a megoldása annak, hogy miért tolódott el szinte minden területe az életemnek a karrier irányába, és vajon miért akarok szembe menni vele..És talán arra is megjön a válasz, hogy a privát életemben hol van egy jókora blokk, ami a társas kapcsolataimat nem nagyon engedi kibontakozni..Köszönöm szépen a segítséget :)

2012. nov. 24. 18:37

Kitôl: Bugs02, 2012-11-24 17:51

Privi üzenetre:válaszom.


Kedves "Bugs02". Sajnos, ha nem tudod a pontos óra perc - születési idődet, akkor még 10 perces eltérés is, adhat egészen más értelmezési adatokat. Akkor meg blődség a "Radix" születési képletből bármire is következtetést levonni.


Csupán nagy általánosságban tudok neked segíteni, mint mindenki másnak is csak hogy nagyon sokan várnak már előtted.

Éppen ezért ha van erre affinitásod, mint az írod is, gyere velünk a fórumra, hiszen meglátod, milyen sokan vannak ott, akik a leírtak alapján sok mindent meg tudnak oldani az életükben.


De, hogyha, már meg kerestél, ezért nem engedlek el üres kézzel, hiszen már csak azért sem, mert én is május elsején születtem, csak hát évtizedekkel előtted.

Először is fórum elején a 39. számon megtalálod a Bika - Napjegyre vonatkozó általam készített általános jellemzést.


Valamint az éved-hónapod napod és a behatárolt KB. Idő alapján belenéztem a”Radixba” is.


Az egyszer bizonyos lehet, ha ez KB. Idő jó amit írtál, hogy a HOLD, akkor abban az időkben, a Vízöntő jegyben haladt, mégpedig „Csökkenő” hold idejében.


Viszont, ha 1.-én születtél, akkor 00 perckor Vízöntő lett volna az aszcendens jegyed.

Amennyiben 2. órakor akkor már – Halak -ban,

és ha 3. óraára esett volna a születés ideje, akkor meg már a Kos jegyben lenne az aszcendens jegyed.

No. Látod, ezért nem lehet elkészíteni a „Radix” képletet, mert mindig az aszcendens jegy adja meg az első házat, és ebből következik a többi jegy és ház illetve azok hatásai is.

Már pedig ilyen értelemben minden háznak-jegynek más – más lehetne az értelmezése.

1254. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1253. - Anronas)
2012. nov. 24. 17:38

Kedves „anronas” Andi. Amennyiben a „Radix” születési képletben VII. házad a leírásod alapján Ikrekben van, akkor az I. házad vele szemben Nyilas jegyre esik, tehát az Aszcendens jegyed Nyilas kell, hogy legyen.


Akkor (attól függően, hogy mekkora Nyilas jegyed), a 2. házad már a Bak jegybe esik, ez egyben kérdés is? Mert a legközelebbi vonal egyben, már a következő házat is, jelzi, és így tovább 3 Ház= Vízöntőnek felel meg, IV.= Halak,

5. =Kos, 6.= Bika,

VII= Ikrek jegy. 8.= Rák, 9= Oroszlán,

X.= SZŰZ, 11= Mérleg, és 12 Ház= Skorpió jegyben kell, hogy legyen.


Vagyis az állatövjegyek emelkedő sorrend szerint, emelkedő fejlődő vonalakat jeleznek, és bizonyos sajátosságokat foglalnak magukban. Azonban a”Radixban vannak kisebb és nagyobb házak is, sőt közbezárt jegyek is így aztán, mivel egy kicsit rébuszokban fogalmaztál, de nem baj majd csak kibogozom a dolgokat.


Tanulási szempontból meg nincsen más jelentősége. A saját horoszkópodat meg Te ismered, és annak alapján értelmezd a dolgok menetét a képlet-fejtés során!!


Nem igazán értem a kérdésednek azt részét, hogy idézem tőled ” Most akkor a munka és a jövő házában hogyan teljesíti a kapcsolatokkal kapcsolatos "sorsot"?.


Amennyiben neked a SZŰZ a X. házban áll a NAP is, mint írod, akkor nagyon fontos lehet ebből a szempontból a fényszögek jelentés tartalmait is vizsgálni.

Mivel Nap szimbolizálja az erőt, a hatalmat, azonban a rosszul fényszögelt, vagy diszharmonikus fényszögben lévő Nap csökkentheti a természetes vitalitást, megnehezítheti a vágyak kiteljesedését.(Lásd fényszögek jelentéstartalmainak a leírásait a fóromon).


Egyébként az általános horoszkópban a NAP természetes háza az 5. Ház, vagyis az Oroszlán jegy háza/ Napuralkodóval.


Neked pedig akkor az 5. házad a Tüzes - Kosban lehet/ Mars uralkodóval, amelynek azért is van jelentősége, hogy képletben a MARS lokálisan hol áll és milyen fényszögei vannak a jelzett bolygókhoz?


Aztán ebből az értékelési szempontból nem elhanyagolható még a HOLD szerepe sem. Már csak azért is, mert a Szűzben a Hold szerepe azt adhatja, hogy híján lehetsz az önbizalmadnak.


Valamint, ha NAP és HOLD is egy jegyben és egy házban, található nálad a SZŰZ- ben a X. házban: akkor azt jelenti, hogy”szeretem a világot” a Hold hatása felszínre hozhatja az anyai ösztönöket, a Naphatás pedig azt erősíti fel, hogy érzelmileg azonosulj a hívatásoddal, a munkáddal, valamiféle előbbre jutási hajtóerőt hozhat, a földjegy miatt ez inkább a gyakorlatiassága terelődik át.


Először is a Te általad jelzett 6. ház a munka háza, (de egyben az egészségháza is, már pedig nálad a bolygó halmozódás miatt a Szűzben, azt is jelzi, hogy az életerő csekélyebb, ezért a betegségekre hajlamosabb lehetsz.),


Ezek szerint neked, a 6 házad a Bika jegyben van/ Vénusz uralkodóval, már ez - az általános horoszkóp szerinti 2. anyagiak házának felel meg, az pedig nem sors ház csak azt jelenti, ami gyarapodáslétrehozást szolgálja.

A X. házat jelentő általános Bak jegyet, pedig amelyet, mint MC. Kell értelmezni, az alapképlet szerint, mint a karrier, a hívatás az állás, házaként, ilyen értelemben, van összefüggésben.


Persze itt ugye nagyon fontos, hogy a „Radix”-ban ház jegy csúcsa hol áll jegyben!!! Mert a ház csúcson álló bolygóknak a hatása is sokkal nagyobb lehet.


Szintén a kérdésedből idézek: Ugye ott a Merkúr, mint házúr mozgása a lényeges?


Mivel a Merkúr belső bolygónak tekintendő, mert csak 88. nap a Nap körüli keringési ideje, ezért gyorsan is tovasuhan a jegyeken és a házakon is.

Egyébként általában véve, belső bolygóknak tekinthetők: a Merkúr, Vénusz, Föld és az a körül keringő HOLD, és a Mars bolygók.


Bontsuk ketté a választ azért, hogy abból mások is ismeretanyagot szerezhessenek.


Már most ilyen esetben, ha ilyen sok jegyben nem található bolygó a születési képletben, akkor az úgynevezett általános egyenlő 30-30° fokos horoszkóp jelentés tartalmát is ide kell kalkulálni, még pedig oly képen, hogy abban, horoszkópban a”Kentra 4. Tengelyt figyelembe véve az I. ház ugye a KOS jegy, vele szemben a VII. Ház a Mérleg jegyre tevődik. Míg a IV. ház a RÁK jegyre (család otthon háza) és X. MC. Jegy-ház pedig a BAK jegyre esik.


No. Már most, ha a „RADIX” születési képletedben az Ikreknek a Merkúr az ura, és az, lokálisan a X. házban, vagyis MC. Házában, található, akkor az, nálad a SZŰZ - jegy/ szintén Merkúr uralkodóval található, mint azt írod STELLUMBAN vagyis bolygó halmozódásban.


Ilyenkor minden bolygót együttesen kell értelmezni. Pláne, ha ott még a két Fővilágosító is benne áll. Aztán az sem elhanyagolható, hogy a SZŰZ - jegyben a lélek befelé fordulva, koncentrál irányban, igyekszik pótolni az előző fokozatban, széttárasított erőket.

Mivel a SZŰZ egyébként negatív jegy, ezért az érdeklődési kör itt anyagi és földies dolgok felé fordul.

(Lásd a bővebben a fórumon a STELLIUMRÓL szóló leírást is).


Vagyis nálad a „RADIX”-ban, a X. házban a SZŰZ – jegyben, ott van még a Jupiter és a Szaturnusz is= mind-összesen 5. bolygó. ( NAP -HOLD-MERKÚR-JUPITER és SZATURNUSZ)


Ez egy kicsit bonyolult, de igyekszem érthetően felvázolni a fejtés menetét:


Amennyiben az aszcendens jegyed Nyilas/annak az ura a Jupiter, tehát egyben a Jupiter személyi bolygód is.

Mivel a Jupiter „Lokálisan”benne áll a STELLIUMBAN, ezért a hatása is, mérvadó lehet. Ugyanakkor mivel a X. házad Szűz jegyben van és annak is az ura a Merkúr, akkor a NAP-HOLD Jupiter mellett a Merkúr is személyi bolygód.

Ugyan is ezek a felelősek az egyéniségünk fejlődésért, vagyis saját Öntudatunk kialakulásával állnak összefüggésben.


Míg a külső bolygók általában véve: Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz és Plútó.


Ezek közül nálad a Jupiter és a Szaturnusz szerepét kell értékelni, oly módon, hogy ezek a külvilághoz kapcsolódnak. Mivel azonban ezek igen lassú bolygók, ezért hatásuk tekintetében is szinte generációs szinten fejtik ki a hatásaikat.


Fontos lehet itt vizsgálni, a 12. évenkénti Jupiteri ciklushatásokat, azért mert a Nap körüli keringés ideje: 11. év és 315. nap. Vagyis, ha születési időhöz hozzáadunk ccka- 12-12 éveket, akkor abban az évben a Jupiteri hatások lesznek érvényesek.

Neked pedig –Andi-, itt ebben X. házban a kommunikációs téren lesz + jelentősége.


(Sajnos nem tudom, hogy hány éves vagy, de általánosságban más is ráültetheti a saját képletére ezt a fenti módon, levezetet leírást. (Hiszen csak is ezért térek itt ki ilyen promt, módon a kérdésedre, hogy az másnak ismeret anyagot jelnthessen, hiszen ez a fórum leginkább ezt acélt szolgálja).


Másik fontos dolog nálad és másoknál is Szaturnuszi Ciklus idők, vagyis az I. Ciklus 29-30. években, ami nálad a X. ház miatt sorszerűen szólhat bele a karrierbe, a hívatásba.

Vagy később pedig az újabb 29. év elteltével a II. illetve a III. ciklus dolgaiba.(Amiről itt természetesen nem térek ki, hiszen a Jupiteri és a Szaturnuszi ciklusok tekintetében is, sok helyeken találtok a fórumon leírásokat).


A Szaturnusz esetét a STELLIUMBAN még az is befolyásolhatja, hogy a Szaturnusz a korlátok, a határokat jelöli be. Vagyis, hogy mindennek ára van. A tapasztalatok alapján a Szaturnusz leckéi által, mutatja meg, hogy mire is van szükségünk-fejlődésünk érdekében.


Bár arra is kényszerít a Szaturnusz, hogy megértsük, és együtt működjünk a korlátainkkal.

Sokszor megtagadja tőlünk a kreatív kifejezésmódot, főleg akkor, ha nem akarjuk felismerni az előttünk álló valódi lehetőségeket.


Mivel a általánosság tekintetében a Szaturnusz uralt jegye a BAK jegy, és természetes háza a X. Ház, de egyben a 11. háznak, vagyis a Vízöntő jegynek az Uránusz bolygó mellett a társ uralkodója is a Szaturnusz bolygó.


Ezért a Te esetedben, ezért még fontos lehet vizsgálni az Uránusz bolygó helyzetét és fényszögbeli kapcsolódásokat is, mert ugye azt tudjuk, hogy az URÁNUSZ/ a Merkúr felsőbb fokú megjelenése.


No. Most még visszatérve – Andi- a Te Merkúr hatásodra: az is nagyon fontos lehet, hogy milyen fényszögekkel kapcsolódik a bolygó például az aszcendens – hez, mert azt ugye tudjuk, hogy a Merkúr „R” Retográd bolygó is, vagyis, ha ilyen állásba kerül főleg a Nappal, mert ugye mindig a közelében halad, akkor zavar keletkezhet nálad a kommunikáció terén.


Itt beszélünk ilyenkor a Tranzit körforgásszerinti „R” estén a NAP és Merkúr táncáról, vagyis a Merkúr összességében csak 28° foknyira távolodik el a Naptól, ezért az önkifejezés folyamatába kommunikációs téren tolmácsként is működik.

Egy jegyben lévén a Merkúri hatás felerősödik. Ráadásul ugye a SZŰZ - jegy Föld elemhez társul, ezért gyakorlatias hatást kaphat a NAP által. A Merkúr nem csak a test folyamatát irányítja, hanem az agyat is, ezért aztán nálad, a SZŰZ jegyben könnyen leragadhatsz esetleg a részleteknél.


(Lássuk itt csak tanulási szempontból, hogy ha például valakinek a Merkúr bolygó a Vízjegyben található, (Rák, Skorpió és Halak), akkor az megerősítheti az érzelmi empátiát.

Tűz jegyben (Kos, Oroszlán, Nyilas, felgyorsítja a föld jegy kissé óvatos önkifejezés módját).

Levegő jegyben álló Merkúr (Ikrek, Mérleg, és Vízöntő), az óvatos földet arra ösztönzi, hogy gyorsabban kommunikáljon.

Mivel azonban nálad az aszcendens I. ház a Nyilas jegyben van, ez ugye az általános horoszkópszerinti ház 9. házának fele meg, (belehelyezkedés háza, a magasabb gondolkodás, a belsőfejlődés és a nagyobb utazások háza is,), ezért ezeknek a kommunikációs zavarait jelenheti, illetve az utazási tervek is meghiúsulhatnak.


Maga „Retográd” hatás (Lásd a fórumon a jelentés tartalmát), más bolygók esetében is, nem változtatja a meg a bolygó hatások alapvető lényegét, csupán némi képen megváltozik az energia kifejeződési formája az által, hogy többször lesz érintett a terület az áthaladások során. Amikor visszalép a bolygó egy már olyan jegyben, ahol már előtte is volt, illetve, amikor ismét előre haladva újból érintőlegesen áthalad azokon a pontokon. Természetesen ezeket, mindig „Radix” ° fokszám szerinti értékben kell és lehet is vizsgálni.


A Te esetedben például itt a Jupiter esetleges”R” hatása azt eredményezheti, hogy a Jupiteri jótékony hatás némiképp csökkenhet. Azért, mert a bolygók „R” mozgásaik során a bolygók tulajdonságaik befelé irányulnak, ami általában feszültségekkel és stressz helyzeteket eredményezhetnek. Ráadásul a mostani Tranzit haladásban a Jupiter az Ikrekben jár és”R” módon 13° fok környékén és vissza - megy egészen 2013. április közepéig, majd ismét előre haladva közelít a 2013. július első napjaiban a RÁK jegyhez. Aztán egy éven át a Rákban fog haladni, neked a 8. ház a Rák jegyed/ Hold/ uralkodóval, ezért fokozottan figyelj majd oda 6. házad kapcsán a NAP- jegy és bolygók betegség hajlamira (Ezekről is nem rég töltöttem fel igen hosszadalmas leírást a fórumon.)


Kedves „ anronas” Andi” Egy szóval neked és másoknak is, azt üzenem e leírás által, hogy ilyen képen lehet elindulni a „Radix” születési képlet ismeretében a fejtésben.


Remélem, hogy ezzel megfelelő és kielégítő, választ kaptál a feltett, Segítenél? Kérdésedre!!!

1253. anronas
2012. nov. 24. 12:07

Kedves Ilcsi Mama,


írnál bővebben arról, hogy üres házak esetén hogyan kell összeolvasni a jelentéstartalmakat? Olyanra gondolok, hogy pl. 7.ház ikrekben üres. Ugye ott a Merkúr, mint házúr mozgása a lényeges, ami a 10.házban tanyázik. Most akkor a munka és a jövő házában hogyan teljesíti a kapcsolatokkal kapcsolatos "sorsot"? Kicsit ellentétes a házak jelentéstartalma.. Segítenél? Azért is fontos ez nekem, mert egy érdekes helyzet alakult ki a radixomban, ugyanis a 2-3-4-5-6-7es házam üres, ellenben a 10.ben teltház van..Nap-Hold-Merkúr-Jupiter-Szaturnusz mind ott van.. szóval, ha egy egy házról van szó, akkor még összehozom, de ez így sok egyszerre nekem is.


Köszönöm :)

1252. anronas (válaszként erre: 1248. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 23. 18:46
Pontosan így jártam én is, ugyanis a biztosnak tűnő időpontot is pontosíttattam, ennek köszönhetően az aszcendens jegy nem, viszont 12 perc csúszásnak köszönhetően a teljes házrendszerem eltolódott és így az életem egyes eseményei amik már megtörténtek, illetve a jellemem egyes pontjai sokkal érthetőbbé váltak. Köszönöm a jelzést, valóban nem volt egyértelmű a felajánlásom ilyen szempontból sem.
1251. Shally (válaszként erre: 1249. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 23. 17:16
Köszönöm, türelmesen várom a kérdésemre a választ, és a folytatást! :))
1250. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1243. - HnéViktória)
2012. nov. 23. 16:58

Tudod Viktória Te, mint szintén Ikrek - jegyű, nem a Nap jegyed által lehetsz érintett abban, dolgokban, amit az 1247. számon „aquaticá- nak” írtam, hanem az által, hogy neked a Rákban/ ráadásul a X. Házadban az „ÉG tetején” /Holduralkodóval áll a szeretet bolygója a VÉNUSZ. Ráadásul ugyan abban, jegyben található nálad még az”ÉSZ ISTENE” a Merkúr bolygó is. Vagyis igen csak megfontoltan és szeretetteljesen tudod irányítani az életed.

Ezért tudtad és tudod az életed folyását a jó gondolatid által a legjobb mederbe terelni, olyan ez, mintha egy hajó jó szel - járást kapna, és oda megy a hajó ahová a kapitány irányítani szeretné.

Tehát magadnak köszönhetően vált és válik az életed jobbnak, és szerethetőbbnek.

1249. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1244. - Shally)
2012. nov. 23. 14:58

Kedves” Shally” Gabi. Rendben van átjött az E-mail-cím, nagyon örülök, hogy ennyire jól láttam a képletedből, amit már eddig leírtam priviben neked. Ez is mutatja, hogy pontos a születési időd!

Természetesen a többi fejtésre sajnos még várnod kell egy kicsikét, mivel azonban egyetértesz velem, hogy igen is van érzéked az asztrológiához, addig is igyekezz mennél több ismeretanyag alapján bele látni dolgok menetébe.

(Mivel már előzetesként elkészítetem, „Radix”- kört, akár más most is elküldöm neked).


Tudod nem csak az Indiai bölcsek, tartják úgy, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza, ha nem a Nyugati asztrológia szerint is a születés pillanatában benne van az egész sors.


Tehát a pontos horoszkóp körből minden kiolvasható, amennyiben a Tranzit bolygó haladásokkal kapcsolatos fényszögeket is figyelembe vesszük a megfelelő jegyek-házaknál, és abból a következtethetünk bizonyos dolgokra is.

De nagyon fontos lehet az, hogy ezeket nem JÓSLATOKNAK kell tekinteni, hanem csupán azt mutatják meg nekünk a jó és kevésbé jó fényszögek, hogy azon a területen éppen mik azok, amikre érdemes odafigyelnünk és felkészülni, arra, hogy azok ránk nézve a legjobb hatásaikat éreztessék velünk.

1248. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1245. - Anronas)
2012. nov. 23. 14:34

Kedves"anronas". Köszönöm, hogy megértetted, amit én oly fontosnak tartok itt a fórumon, a segítő szándék már felér itt egy kis saját erőt adó akaratmegnyilvánításnak is.

Aki érzi, hogy a saját maga megismerése által egy kicsit feljebb tud jutni az életfeladata létráján, már sokat tehet sajátmagáért is.


Azt viszont nagyon fontosnak tartom, hogy csak is pontos születési óra-perc időre szabad csak a „RADIX” horoszkóp kört elkészíteni. Ugyan is, ha az aszcendens jegy, ezzel együtt az I. ház nem pontos, akkor a többi jegy-ház sem lesz az.

Az pedig egészen más értelmezést-, következtetést, adhat az egyénnek.

Vagyis a körülbelül ekkor, meg akkor születhettem - re nem szabad a kört elkészíteni.

1247. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1246. - Aquatica)
2012. nov. 23. 14:21

Kedves””Aquatika”. Nagyon örülök, annak, amit leírtál. Mivel általánosságban úgy tudok válaszolni a kommentedre, hogy esetlegesen abból mások is ismeretanyagot szerezhetnek, ezért ez itt és most szívesen írok választ.


Az meg különösen nagy örömmel tölt el, hogy az édesanyád úgy írod, hogy

”valami csoda-erőből - önerőből kezd gyógyulni”. Tudod az, ha az ember hisz abban, hogy meg fog gyógyulni, meg is fog gyógyulni, hiszen a saját testünknek a gyógyító erejét mozgósítjuk, és az már egyben felér minden gyógyszerrel bármilyen hatásával.

Pláne oly módon, hogy az előző leveledben még azt írtad, úgy érzed, hogy az anyukádnak a lelke fáj.


Tudod, vannak emberek, akik a karmájukat családi karmaként élik meg. Ők azok, akik a mostani életükben is a veszteségeket nehezebben tudják feldolgozni.

No. Ez- az, amikor a saját lelki bánatát csak is az ember saját maga tudja orvosolni.

Ehhez vezető út első lépése, hogy elengedjük azokat, akiket ideje korán elvesztettünk az életünkből. Már azzal, ha őket engedjük a fény felé szárnyalni sok mindent, teszünk mi magunkért is.

Az anyukád most ezt tette meg!


Mivel az anyukádnak a NAP jegye Ikrek, ezért elmondható róla is, minden Ikrek jegyben születettekről, hogy az egyéniségük szinte kettős.

Egyik felükkel a saját boldogulásukat keresik, a másikkal meg a mások boldogságában is osztoznak.


Pláne, ha valakinek a (pontos óra-perc alapján) "RADIX" horoszkópjában az Ikrek jegy a szomszédos Rák jeggyel is kapcsolatba kerül, vagyis ezt mondjuk, hogy nem egyházas a jegy, hanem bizonyos fokszáma átnyúlik a másik jegyre is, amely természetesen lehet akár még

(közbezárt - jegy esetén), + még akár két állatövjeggyel is kapcsolatban.


Már, most mivel a RÁK jegy, egyébkén is, az „érző szívűekhez” tartozóknak tekinthetőek, ezért aztán Ők azok, akik nem igen tudnak belenyugodni, abban, ha szeretteiket elveszítik.


Viszont az élet meg megy tovább, mivel az Ikreknek az uralkodójuk a Merkúr bolygó, ezért aztán a gondolataik által előbb utóbb eljutnak annak felismeréséhez,(pláne, ha eben esetleg még segítséget is kapnak), hogy sajnos túl kell lépni a lelki fájdalmakon. Viszont, vannak, akik ezt már csak akkor ismerik fel magukba, amikor a testükben a lelki okok következményeként, már a testi betegségek is megjelenek.


Ilyenkor lehet nagyon fontos az, amit Te úgy fogalmaztál meg, hogy

„Szeretném az anyukámat meggyógyítani!”.

Valószínű, hogy ennek beinduló gyógyulási folyamatnak - a Te segítségednek is köszönhetően-, a következménye, hogy anyukád belátta azt, hogy a lelkét, csak is az öngyógyítás folyamatával tudja rendbe hozni.


Azonban az is, nagyon fontos lehetne, a testsúly veszteséget is fel kellene hozni, legalább olyan szintre, hogy a sejtek ne csak a testből vonják el szükséges erőket, hanem mennél több egészséges étrenddel bevitt tápanyagból tudjanak építkezni, azért, hogy megtörténjék, a testi és lelki felépülés is.

Azt sem kell elfeledni, hogy ebben a korban, ahol az éppen, az édesanyád-halad, még a Szaturnusz sorsbolygó is segíthet.

Ugyan is az "Első Szaturnuszi ciklus" 30. év körüli időkre tevődhet, a II. ciklus ugye 2X29= 58, tehát a „”Retográd” hatások miatt, illetve, (hogy a születéskor a bolygó hogyan állt a képletben, a jegyben) a pontos fokszám szerinti találkozást is figyelembe véve, általában olyan 54-62. éves korokra tevődnek.

Azért, mert a Szaturnusz bolygónak a Napkörüli keringés ideje 29. év és 167. nap,és egy-egy jegyben két és fél éveket jár, mivel azonban a hatásait már előbb is érezhetjük, ezért nagyjából a felező időknél, olyan 14. éveket kell hozzá számítani, az előző, illetőleg az eljövendő ciklus időkhöz.

Ezek az úgy nevezett Szaturnuszi „Ciklusfelező idők, az ugye neki most= 43. év.


Ilyenkor jöhet el leginkább a szülött életében, hogy a Szaturnusz nem csak gátol és gáncsol, ha nem a legjobb nevelőszándékkal, tanít is, hogy mit érdemes a saját életünk jobbítására másként tenni, mint amit eddig tettünk, azért, hogy az életvitelünkbe javulást érhessünk el.


Ahogyan ezt Ti megélitek annak bizony úgy, ahogyan írod nagy hatása, lehet rád is.

Hiszen Te is érintett vagy nem Naphatás, hanem Aszcendens vonatkozásban, abban hogy Ikrek lévén a RÁK- jegy, HOLD uralkodóval, is érintett a jegy és házhatásban is.


A 12. házban álló hold miatt a HOLD az anyai karmát is jelenti. A Merkúr, mint az Ikrek jegy ura, amely még a 12. háznak is részlegesen az ura ehhez az értelmet szolgáltatja, a 12. ház Bika-jegy/ uraként pedig a Vénusz a szeretet adja neked.


Milyen érdekes nálatok, még az is, hogy az édesanyád Ikrek-jegye, hogyan jelenik meg a Te aszcendens jegyed által. Vagyis a családi karmának is részese lehetsz ez által.

Azonban mivel felismered magadban a lehetőségeidet, ezért aztán már ledolgozottnak tekintheted ebben az életedben a rád nehezedő terheket.


Már pedig a Hold ilyen helyzetben, pláne úgy, ha még a szeretet bolygóuralkodó hatás jegyében/ a Bikában/ is állt a születéskor, mit is adhatna mást neked, mint hogy a szereteted által segítsd azokat, akik azt igénylik tőled. És hogy ezt még a megérzéseid által is teszed, az meg neked is örömet jelenthet.


Amennyiben a szeretet érzést, vetíted ki mások irányában, akkor Te is azt kapod vissza.


Az is írod, hogy” én kapom a legtöbb jattot is” hát, persze hiszen a Vénusz a kisszerencse bolygója is, és ebben az elnyomott érzéseidet látod kiteljesedni, az sem véletlen.

Hiszen a napod a Halakban áll, mivel az egyébként 30-30° fokos házakat tekintve, ahol a Kos az I. Ház, így a Halak a 12. ház jelentés tartalmával is figyelembe kell venni, mit is adhatott volna neked, mint személyes tudatalattit. Mivel a 12. Ház a titkok háza is. Az újracsatlakozás feladatai itt befejeződnek, vagyis a határok megszűnnek létezni, vagyis az”ÉN” újra átadja magát az egésznek, önként, vagy akaratlanul megtanul mások szolgálatában is, élni.


<Mindig fel szoktam hívni a figyelmeteket arra, hogy amikor a „Radix” képletben az egyes jegyek házak jelentés tartalmait vizsgáljátok, vegyétek figyelembe az alapképlet szerinti jegyek házak értelmezést is.>

1246. Aquatica
2012. nov. 23. 08:33

kedves Ilcsi Mama!

Már rég nem jelentkeztem, mivel elkezdtem dolgozni,

november 6-án. el is felejtettem hogy ez a 10milliószoros nap. De a lényeg, hogy mostanában minden nagyon pozitív körülöttem.Elkezdetem figyelni az embereket, mert azt mondtad, hogy most egy szolgálat időszakom is lesz, de ez nagyon jó képzeld azt vettem észre, hogy az emberek szeretnek.

Az én vendégeim a legelégedettebbek és én kapom a legtöbb jattot is. Úgy érzem, hogy most újból fog valami történni velem, szerintem hamarosan utazni fogok, mivel itt már megtanultam amit kell, de a végső út lesz a cél ott fogok kiteljesedni.

Anyukám valami csoda folytán kezd meggyógyulni önerőből .S még valami, rájöttem, hogy a megérzéseim nagyon pontosak szinte mindent tudok előre, érzem az emberek energiáit, ezt sokszor elnyomtam magamban, mert azt hittem nem jó dolog, mivel ránéztem egy emberre és tudtam mi baja, mi lesz vele. Szerinted érdemes ezzel komolyabban foglalkozni? (nem haszonszerzés céljából )

Köszönök mindent kedves Ilcsi Mama. !

1245. anronas (válaszként erre: 1241. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 22. 19:34

Kedves Ilcsi Mama,


szívemből szóltál a bejegyzéseddel, tisztán segítő szándék vezérel engem is, tekintve, hogy nem vagyok képzett asztrológus, kizárólag a magam szórakoztatására, megismerésére való tekintettel kezdtem el asztrológiával foglalkozni.

Ilyen tekintetben is kizárólag a képlet elkészítését tudom vállalni, mélyebb fejtegetésekbe nem mennék bele. Azt viszont tudom, hogy az internet és az itt fellelhető ismeretanyag átolvasásával már képet kaphat szinte mindenki a saját jellemét illetően, illetve az ügyesebbek az adott bolygó-mozgásokat figyelembe véve kicsit "jósolhatnak" maguknak:) Ennyit tudok segíteni :)

Andi

1244. Shally (válaszként erre: 1242. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 22. 17:25

Szia Ilcsi mama! Közben már megírtam az e-mail címem privátban, köszönöm az eddigi elemzésedet is nagyon találó!

A kérdésem ugye konkrétan a párkapcsolatra vonatkozó volt, jelenleg egy krízisben vagyunk, jó lenne egy kis előremutatás. Mi látható, mi várható ezen a téren.


köszönöm

1243. HnéViktória (válaszként erre: 1241. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 22. 16:39

:-) itt vagyok és olvasok ám minden bejegyzést!


És ismét el kell mondanom,hogy én az életkedvem Tőled,Általad kaptam vissza!!!Lehet,hogy ez nem túl büszke dolog egy anya szájából,de akkor mikor itt megtaláltalak"véletlen"(merthogy azóta tudom,hogy nincsenek véletlenek)ez azért is érdekes mert elötte még a horoszkopomat sem olvastam-na azóta kaptam szárnyra!!


Egyszóval Ilcsi Mama tőlem sok Szívből jövő köszönet jár neked!!!!

KÖSZÖNÖM!!!

1242. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1237. - Shally)
2012. nov. 22. 16:05

Kedves „Shally/Gabi. Nagyon érdekes a horoszkópod. Sokan várnak előtted, de miután elkészítettem, a megadott nagyon pontos idő alapján kérdéseddel kapcsolatosan érdekes dolgokat látok benne. Ezek szerint, pontosan ismeheted a születési időt, ha még percre is, ilyen pontos időt adtál meg.

E-mail címet viszont nem írtál? Azt sem, hogy egyáltalán csak a kíváncsiság miatt tetted fel a kérdésed? Vagy érdekelhet-e az Asztrológia is?


Én viszont már itt ezen az előzetesben is, azt látom, hogy igen is nagyon fogékony lehetsz ezekre, a dolgokra, a természet gyógyászattal és Főleg a Karma asztrológiára, de mivel én szerintem magasabb képzettséggel rendelkezel, ezt a X: házad mutatja, ezért a szellemi szintű dolgok sem állhatnak távol tőled.

De erről majd később, ha Te is Úgy gondolod, és küldesz esetleg itt privátban

E-mail címet, elküldöm neked a horoszkóp körödet- természetesen ajándékként-, hogy értsd és lásd, hogy miről is beszélek.

Addig is nézd meg itt a HOXA Portálon, az asztrológiai fórumomon a 956. számon a Rákoknak szóló általános jellem leírásom, valamint, ha van időd és affinitásod, akkor egy kicsikét mélyedj bele a leírásokba, akár még úgy is, hogy kimásolod a megfelelő helyeket, és azt ráülteted a saját képletedre. Főleg a jegyek, házak, bolygók, fényszögek, I. házas ASC, VII. házas DSC. Stb. dolgokban.

Meglátod, hogy már ilyen egyszerű módon is milyen sok ismeretanyagot tudsz majd szerezni, és amikkel, akár saját magad is, sok mindent meg tudsz majd fejteni a képleted alapján.

1241. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1238. - Anronas)
2012. nov. 22. 13:38

Kedves" anronans" Andi. Nagyon aranyos vagy köszönöm szépen a felajánlásod.


Azt viszont tudnod, kell, hogy amikor én elhatároztam, és célul tűztem ki ennek a fórumnak az ilyen jellegű feladatát, akkor az volt az elsődleges és egyetlen, szándékom, hogy csakis ingyen és semmi- nemű ellenszolgáltatásért készítek és küldöm el, (és csak Privi üzenetben magadott E-mail címre), a RADIX képletet.


Ennek következtében itt a Fórumon, egyetlen fizetőeszköz.

„Egy jó szívből írott KÖSZÖNÖM szó”


Talán a fórum elindítását Hoxa is pontosan ezért vette a szárnyai alá, mert az asztrológiai fórumot a HOXA Portálon maga Hoxa a portál tulajdonosa adta nekem, talán éppen azért, mert a szándékom ilyen indítatásból eredt.

Pontosan azért és azokért, akiket az asztrológiai ismeretek ilyen egyszerű módon történő megismerése érdekelhet.


Azt, hogy milyen sokakat érdekelhet, ez a témakör, és az ismeretanyag elsajátítása, már abból is látható, hogy ilyen rövid egy év leteltével már több mint 1000-en felül van a fórumon a bejegyzések száma.

Arról már nem is beszélve, hogy ezt mennyivel több privát bejegyzés is követte.


Tehát ebből következően is nekem a legfőbb célom és kívánságom, hogy ez a mentalitás nem változhat meg, illetve a leges-legfontosabb, hogy ez mind csak is - AJÁNDÉKKÉNT-, és nem haszonszerzésből, üzleti célból történjék.


Az 1238. számon tett ajánlatodban erről nem írtál, ezért ne haragudj meg érte, de fontosnak tartottam erre felhívni a figyelmet.

Azonban ha Te is ilyen szándékkal besegítesz, és ezzel a feltétellel is vállalod, azt hogy mennél többek kerülhessenek közelebb az asztrológiai, ismeretkehez, természetesen megköszönve neked, szívesen fogadom én is, és gondolom mások is felajánlásod.


A bejegyzésedben az utolsó mondatokot és a segítő szándékodat is, nagyon köszönöm és valóban egyetértek veled, hogy az asztrológiai ismeretekkel <idézem soraid>: ” el lehet indulni az önmegismerés szép és nemes útján :) Andi.

1240. Szuszi79 (válaszként erre: 1239. - Marticsku)
2012. nov. 22. 10:01
Köszönöm!
1239. marticsku (válaszként erre: 1226. - Szuszi79)
2012. nov. 21. 23:23

Szuszi79 !!

Gratulálok !!

Jó egészséget és boldog anyaságot , és csodás pillanatokat kívánok !!

1238. anronas
2012. nov. 21. 19:00

Kedves Fórumozók,


ha tudok, akkor besegítek kicsit Ilcsi Mamának, ha kapok pontos születési időt, helyet, akkor szívesen elkészítem a képleteket, de fontos tudni, hogy képlet értelmezést nem vállalok én sem, erre már nem lenne kapacitásom.

Viszont Ilcsi Mama nagyon sok hasznos infót osztott meg itt a fórumon, ami alapján már el lehet indulni az önmegismerés szép és nemes útján :)


Andi

1237. Shally
2012. nov. 21. 17:09

Kedves Ilcsi mama!

Szeretnék tőled kérdezni, de nem itt ha lehet, hanem privátban, az adataimat is úgy adnám meg!

Köszönöm

1236. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1232. - Júliusi)
2012. nov. 21. 17:01

Kedves"júliusi" Ez igen, erről beszélek én, és nagyon örülök, hogy felkeltettem benned,

(bennetek) az érdeklődést az asztrológia irányában.

Több helyen olvashattad már tőlem, hogy a jegyek kezdő és végnapjait egyes helyeken más-más dátummal jelölik. Erről legutóbb itt a fórumon november 12.-én írtam az 1199. számon. Olvasd el ott bővebben is.

A 12 állatövjegy viszont nem egyenlő a Kígyótartóval és az Orionnal, mert azok CSILLAGKÉPEK. A 360° fokos kör pedig 12 szakaszra van bontva, emelynek minden szakasza 30-30° fok, vagyis egy-egy állatövjegy Kostól a Halkig.


Röviden csak annyit, hogy az állatövjegyi beosztások kezdő és végnapjai, vagyis NAP jegyek azt mutatják, amikor a NAP éppen ott halad át. Mint például mostanában, amikor a NAP október 24.-től november 22.-ig a Skorpió állatövjegyben haladt, mert november 23.-tól már a Nyilas jegyben tartózkodik majd a NAP december 21.-ig.


Amennyiben megnézed a jegyekre vonatkozó idő felsorolásokat, már eltérőek lehetnek a kezdő, illetve a végnapok jelzései is.

Ezért szoktam volt mondani, hogy akik az állatöv-jegy kezdő napokban látták meg a NAP világot azokra jellem szempontjából még az előtte, míg, akik a vége napokon születtek azokra, pedig már esetlegesen az utána levő jegyhatásokat is figyelembe lehet venni.


Tehát akkor ezek az állatövjegyek ideje.


Míg, amiről Te írsz az, pedig az égbolt látszólagos körforgásának a képe bizonyos időkben.

A pontosabb megértés érdekében -nem szó szerinti leírásként-segítségül hívom az asztrológia nagy atyjának

DR Baktay Ervinnek az erről szóló tananyagát.


„Mivel a Föld 24 óra alatt egyszer megfordul a saját tengelye körül, ezért a Nap-körüli keringése innen nézve, okozza látszólagos napmozgást. Ugyan akkor az égbolt tengelyének északi és déli sarkpontjai, minthogy ezeket a FÖLD forgástengelyének a meghosszabbításai jelölik ki, valójában mozdulatlanok maradnak. De ezt úgy is érthetjük, hogy az egész égbolt, mintha e világtengely körül forogna. Ezt, ha felnézünk a csillagos égre időről-időre észre, vehetjük hogy, például a Göncöl szekere elfordult a „Sarkcsillag” körül.

Mivel azonban az ekliptikán = Nappálya, csak kis fok alatt tér el az egyenlítőtől, ezért az a Nappályamentén mentén húzódó álló csillagképek övezete, az ebben elhelyezkedő Nappal, Holddal és többi bolygókkal együtt, feltűnő nagy körben vonulnak át fölöttünk az állandó forgó égbolton.

Vagyis a FÖLD kétféle mozgásának tartalma szolgál az időszámítás alapjául.

A Föld keringése folytán pedig a NAP nagy körpályát ír le az égbolton: Ezt nevezzük egy évnek, vagy ha úgy tetszik 365. napnak, de ez sem pontos (lásd az 1199. számon a bővebb kifejtést).


Föld forgása folytán, pedig a NAP és vele együtt az egész égboltlátszólagos KÖRFORGÁST végez, ezt pedig a napok adják.


Egyszóval a Nap útját meghatározott pontokhoz kell viszonyítanunk, hogy megállapíthassuk, mikor kezdi és végzi pályájának a teljes körét.

Amennyiben azt akarjuk tudni, hogy mennyi idő alatt ér el a NAP valamely állócsillagtól megint ugyanahhoz az állócsillaghoz akkor megkapjuk a csillagévet.


Amennyiben viszont az állatöv jegyszerinti Napot nézzük, akkor azt vesszük, hogy a NAP a tavaszponttól, mennyi idő alatt ér vissza ismét a Tavaszpontig. Ez valamivel rövidebb, mint a csillagév. Ez azért lehet így, mert a Tavasz pont évről-évre körülbelül 50 másod perccel hátrafelé tolódik a Nappálya mentén. Így aztán a NAP -nak ennyivel rövidebb utat kell megtenni azon a bizonyos 360° fokos körön, ahhoz, hogy ismételten elérjen a Tavaszpontig. Ez okozza párnapos eltéréssel való napszámítás időket.

Viszont az is igaz, hogy a meghatározott állócsillag pontjához az egész 360 másodperces kört is, meg kell tennie.


Így alakul ki aztán a Valódi nap= amely alatt a FÖLD egyszer megfordul a tengelye körül= azzal az idővel, amikor a Nap két egymásra követő delelés közti telik el.

Amennyiben a napot 24 órának tekintjük, akkor= a valódi idő a nap járásával függ össze.

Viszont ha az állócsillag két egymásra követő tőzése közti időt mérjük, akkor ez lesz a CSILLAG NAP. Vagyis a Csillag nap valamivel rövidebb, mint a valódi NAP.”


Ezért is van nagy jelentősége a „RADIX” képletben Nap jegy mellett a pontos földrajzi hosszúságnak megfelelő lokális időknek. Azonban ez már egy kicsit tovább mutat a Te kérdéseden.

1235. Szuszi79
2012. nov. 21. 16:45

Köszönöm a gratulációt :-)

És igen, Ilcsi Mama igen különleges, mindenkinek javaslom hogy hallgasson rá, megéri!

1234. georgina84 (válaszként erre: 1233. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 21. 15:55
Köszönöm, elolvasom még egyszr! :)
1233. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1225. - Georgina84)
2012. nov. 21. 15:31
Kedves" georgina84. Szeretem az okos kérdéseket. Az a bizonyos <null sík> azt jelenti, hogy bizonyos bolygók a keringésük során egysíkban állnak - kerülnek egymással. Erről bővebben olvashatsz az 1202. számon 2012.11.14-i feltöltésemnél.
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook