Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
1112. Abby
2012. szept. 10. 14:51

Kedves Ilcsi Mama!

Itt is nagyon köszönöm, hogy elküldted számomra a horoszkópkörömet!!!!!!!!!!!! Hálás vagyok érte!!!!

De sajnos az elemzés egyenlőre nem megy :( Olvasgatok, de olyan zűrzavar van a fejemben, hogy képtelen vagyok az értelmezésre.

Ha van egy pici időd, kérlek vess rá egy pillantást... kijutok ebből a borzalmas állapotból valaha??? (természetesen érzelmi válságról van szó... )

Örök hálával:

Abby

2012. szept. 10. 14:08

Drága Drága Ilcsi Mama!!!

Tényleg fogtad a kezem!

Mint egy tipikus ikrek...figyeltem kimagyaráztam megmagyaráztam ,mint egy igazi ügyvéd :) NYERTEM:)

Mindent KÖSZÖNÖK neked ismét,sosem fogom tudni ezt a sok mindent neked meghálálni!

Szeretettel gondolok rád,remélem sokáig élsz nagy egészségben!!!!

Millió puszi,és millió köszönet.

1110. júliusi (válaszként erre: 1108. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 9. 21:33

Köszönöm szépen ,nagyon kedves vagy,de hiába,én nem értek úgy hozzá,akárhogy is nézem:)

És köszönöm a biztatást is!Jó egézséget kívánok neked!

2012. szept. 9. 20:39

Kitôl: szöllöszem, 2012-09-08 18:34. Kedves Ilcsi Mama.


"Sok szépet és jót írnak rólad a fórumom. Én csak néha bele olvasgatok, de érzem, hogy hiteles az, amit és ahogy írsz. Én már sok jóslással meg ilyen olyan sorselemzővel találkoztam. Most mondjam, azt hogy csak leszűröm azokat a pozitív dolgokat, aztán azt teszek, amit akarok. Most bevallottam neked őszintén.

Nem tudom most mennyi a kapacitásod meg mik a szabályok de szeretnék én is, egy elemzést kérni tőled.

Ha még további adatokra van szükséged, akkor majd megírom. Gondolom a fórumon, találom majd meg a válaszod. Majd figyelem. Addig is jó hétvégét, jó egészséget kívánok."


Kedves "szőllőszem". Örülök, hogy rátaláltál a fórumra, de tudod a fórum inkább azt a célt, szolgálja, hogy valamilyen asztrológiai alapismeretet tudjatok a horoszkópelemzés témakörben szerezni.


Nagyon sokan várnak előtted hogy a képletüket készítsem el és majd ők maguk is, igyekeznek abból kiolvasni dolgokat. Neked is nagyon szívesen elkészíteném a horoszkóp körödet,- mint mindenki másnak is természetesen ajándékként -, ha ilyen pontos születési időt ismersz.

Csak az a baj, hogy a Placidus rendszer a születési helyedet (más országban lévén), nem tudja beazonosítani.

Talán ha ez határ közeli hely, akkor egy nagyobb települést megnézhetünk, annak viszont az a hátul ütője, hogy egy kicsit az aszcendens jegye eltolódik. Ha ez nem pontosan a jegy határra esik, (amit sajnos csak a születési hely ismeretében tudok majd megnézni), akkor lehet belőle valamilyen kérdésre választ adni, de ha éppen jegy határra tevődik, akkor már sajnos nem. Vagyis nem igazán szeretném, ha félrevihető dolgok miatt az elemzés félrevezetne, mert az nem jó sem neked, sem nekem.

Azt szeretném neked javasolni, hogy a fórumon a Halak Napjegyre vonatkozó leírást (655 számon) olvasd el, már abból is sok minden kikövetkeztethető. Mivel azonban csak 2 nap választ el a Vízöntő jegytől ezért valószínű, hogy Nap jegyjellemzésben a Vízöntő jegyhatás is érezhető lehet nálad.

Azonban azt is, tudnod kell, hogy én jósolni nem tudok és nem is, akarok. Csupán a pontos születési képlet alapján lehet a képletből bármit is megfejteni.

Én is csak a képletalapján tudom a születéskori bolygó állások szerint a dolgokat elemezni.

Ugyan is, Indiában a bölcsek úgy tartják, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza. De a nyugati asztrológia szerint is, ha pontos a születési időben az óra-perc ideje, amely egyben az aszcendens jegye is, valamint az első házat is kijelöli, illetve ezzel együtt lesz ismert a többi jegy és ház is. A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.

Ha hiszel ezekben, a dolgokban, és érdekel is csillagászati asztrológia, akkor olvass a fórumon mennél több leírást főleg a "Jegyek-házak, azok urai- a bolygók és a fényszögek jelentés tartamainak tekintetében." (Esetleg másold ki a lényeges dolgokat magadnak, hogy majd a képleted alapján tudd értelmezni is).


Természetesen képletfejtéshez szükséges az is, hogy milyen kérdés foglalkoztat mostanában, mire szeretnél választ kapni? Mert természetesen teljes körű leírásra nincs módom, már csak azért is, mert nagyon sokan várnak már előtted is. Mint látni fogod, - ha bele mélyedsz a fórumon leírtakba, - minden jegynek-háznak más-más a jelentés tartamai.

Így például az I. ház, amely egyben az Aszcendens jegye és háza is a személyiségre utal, a párkapcsolat a VII. házhoz. Az egészség - munka a 6. házhoz, a X. ház pedig a hívatás és a Karrier háza STB. így tovább…..


A válaszomnak a fórumra való feltöltését csak abban az esetben tehetem, ha ahhoz hozzájárulást kapok, vagy olyan jellegű a kérdésre adandó válasz, amely személyi jogokat nem sérthet. Ebben az esetben viszont szükséges egy e-mail cím is, már csak azért is, mert a horoszkóp kört csak arra tudom –ajándékként- elküldeni, én csak is ilyen feltétellel tudok segíteni. Az ára pedig egy jó szívből küldött "KÖSZÖNET."

Elnézést kérek tőled, hogy a fórumra is felraktam a privi leveledből részleteket, amelyek rád nézve nem sértik a személyiséged. Ugyan is ott - a karakterszám miatt - nem tudok bővebb választ írni.

Szeretettel üdvözöllek: 7X-en túli Ilcsi Mama.

1108. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1107. - Júliusi)
2012. szept. 9. 19:07

Kedves „Júliusi” Már az előbbi üzenetemben is egy idézetet írtam neked, most is így kezdem!

Ismered bizonyosan azt a bibliai mondást, hogy” Ne halat adj az éhezőknek, hanem tanítsd meg őket, halat fogni”.


No. Most itt az alkalom, hogy Te magad is meg tudd nézni ezt a képletből. Talán még azért is, itt a fórumon, hogy mások is, tudjanak akár ebből ismeretanyagot meríteni.

Veled már sok mindent kitárgyaltunk a család horoszkópja kapcsán is, de talán nem árt az ismétlés, mert az a tudás anyja.


Másoknak pedig talán segítség lehet saját kérdéseik megfejtéséhez is.

HISZEN EZ FÓRUM LEGINKÁBB EZT A CÉLT SZOLGÁLJA: Legalább is én ezt szeretném, hogy mindenki maga tudja a problémáira a megoldási lehetőséget megtalálni a saját „RADIX” születési horoszkópja alapján.


Azért mert a horoszkóp, vagyis a pontos időre elkészített "Radix" születési képlet, „Öntudatunk” erősítésére használható információival, csak megmutatja nekünk elsősorban a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket és az elkövethető hibáinkat. Valamint utalhat még a mindenkori „TRANZIT” bolygó állások figyelembe vételével a megoldási lehetőségek hasznosítására is.

(Amennyiben feljegyezzük a mindenkori állásokat a képletnek arra, jegyére fokára, ahol éppen halad a bolygó.)


Azért, mert az emberek életében főleg az ismétlődő hibák, akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó melyik ezekért felelős, a körforgása során, újra és újra áthalad a NAP állatövi jegyükön, Aszcendens jegyükön, valamint Tranzitkor találkozik a képletszerinti saját magával. (Talán ez a legerősebb hatás, ezért nevezzük ezeket, az aspektusokat a bolygó ciklusoknak.)

Ezek inkább a lassú bolygó esetében meghatározóak, (Jupiter 12. évente és a Szaturnusz 29-30. évente), mert a gyors bolygók hamar tovasurrannak és csak rövid ideig fejtik ki ránk a hatásait.

A lassú bolygók pedig sokszor évek -ig egy jegyben haladnak, a Jupiter ugye egy éven át marad egy jegyben, a Szaturnusz pedig két és fél évig jár egy jegyben és ebben az időkben bizony tartósan, beleszólnak a sorsunk alakulásába.

Ezért ha Te ismered a NAP állatövi jegyedet, annak leírásait, ismered a személyi bolygódat, a jegyek uralkodóit, valamint a bolygók jelentés tartamait, amelyeknek fényszögei kihatással vannak ránk, még arra is van lehetőségünk, hogy a meg történéseken változtatassunk.


Lássuk először a férjed horoszkópjának a 6. házát, mert ugye ez a munkaháza.(Természetesen a betegség ház is a 6. ház és a szemben lévő 12. ház is, de most nem ez a kérdés.).


A Jupiter bolygó, az Oroszlán jegyben, majdnem az aszcendens jegyen csücsülve, azt adja neki, hogy tiszteli a főnökeit, hűséges a családhoz a munkahelyéhez, mivel már a képletben a Jupiter bolygó állása a 12. házra esik, ez a ház helyzet rendívül fontos lehet.


Ugyan is az általános horoszkópban, (ahol az I. ház a Kos jeggyel kezdődik), akkor a 12. ház a Halak jegynek felel meg, már pedig akkor a Jupiter a Neptunusszal a Halak jegy uralkodójával van együttes hatásban, ezért aztán jellemző rá, hogy nem kitárulkozó mások felé. De sugározza magából, a benne lévő képességeket, amely a munka szempontjából nagyon jó hatással lehet. Nagy valószínűséggel ez adja neki azt is, hogy szereti az egyedüllétet, rendszerint csöndes ezért főleg az ilyen elvonulós munkához és hobbyhoz vonzódik.

Mivel neki a Nap jegye RÁK, ezért Ő egy kicsit csendes visszahúzódó, nem is túl beszédes fajta. Csak hát tudod ő az érzéseit, nem mindenkor tudja kimutatni. Rákadásul ugye a rejtett aszcendens is nála Skorpió, ami meg nem is engedi, hogy mások is lássák az érzéseit.

Ezért aztán a munkahelyén szeretik is, mert nem a lázadó típusú emberek csoportjába tartozik.

Mivel a 2. anyagiak SZŰZ házában áll neki a PLÚTÓ együttállásban az Uránusszal, ez nagyon is jó szextil hatást hozhat neki.


Azért, mert egyébként a Plútó rombolás és az Uránusz pedig hirtelen jött változásokat hozzák magukkal, amelyek lehetnek jók, de ugyanakkor rosszak is.


Azonban kilehet kerülni a Plútó hatását, úgy ahogyan azt már előzőekben le is írtam nektek és lásd, hogy milyen jól bejött, mint azt most az előző bejegyzésedben is írod.

Nézd csak meg a képletben, a IV. család otthon Skorpió-jegy házánál hogy ott a Tranzit zöld * szextil úgy a Mars és a Neptunusz esetében is. Már pedig a Neptunusz a nagyálmok bolygója és az eredeti születési képletben is a IV. család otthon házában áll a férjed képletében. És most ez év - benn lépett a Neptun a Halak jegybe, mert "Lassú" bolygó, ezért nagyon sokáig 15. évig ott fog járni a Neptun. Pláne úgy, hogy a még a Halak jegynek az ura is. Tehát ha Neptun jelét feljegyezzük a horoszkóp-kör külső köréhez (Látens fényszög pontok: a horoszkóp körön kívüli fényszög pont jelölésekhez. Ugye erről is többször írtam már a fórumon, hogy fényszögeket úgy nézzük, hogy a haladó bolygó hány 30° fokos jeggyel áll távolabb a kérdés megválaszolásához vizsgálandó fényszög hatáshoz:

90° negyed fény = Qvadrát= diszharmonikus, három jeggyel odébb.

120° harmad fény = Trigon= harmonikus, négy jeggyel odébb.

*60° hatod fény= sextil= harmonikus két jeggyel odébb, mind két irányban.

30° fél-hatod fény= semisextil a jegytől számítva a két szomszédos jegybe esik).


A férjednél a Halak jegy, MINT LÁTHATOD 120° harmad fény = Trigon= harmonikus fényszög, négy jeggyel odébb található. Jöttek rendben a dolgaitok és ez így is, marad, ha tesztek is érte egymás irányában jó dolgokat.


Térjünk vissza a kérdéses 6. munkaházára, mely a Bak jegyben/ Szaturnusz uralkodóval kezdődik és a Vízöntő jegyben/ Uránusz - Szaturnusz uralkodókkal ér végett. (ugyan ilyen módszerrel kell vizsgálni ezt a kérdést is.)

Csak most ebben az esetben a Szaturnusz, mint uralkodó bolygó szerepét is nézni kell.

Jegyezzük fel a képletre, hogy most még a Szaturnusz a Mérleg jegyben halad 27°12’ foknál, azonban 2012. október 6.-án, már át fog lépni a Skorpió jegybe. (Tehát jegyezzük fel a képlet Skorpió jegyéhez a Szaturnusz jelét).

Vagyis 60° ban jó hatást fog gyakorolni a férjed munkaházára. Tehát, ha most esetleg még bizonytalanság is látszódik, nézd csak meg, hogy a képletben ott van biztatás hatása. Ugyan is, amikor ezek kis bolygó jeleknél hézag látszik, (a látens külső bolygó jeleknél), az azt jelenti, hogy a Szaturnusz igyekszik nem gátolni, inkább segíti a horoszkóp tulajdonosát. Tehát a Skorpió jegy elején is ott a jelek közötti szünet, illetve a 6. ház csúcsánál is. Vagyis ez azt hozhatja magával, hogy sem, a Plútó sem az Uránusznak nincs rossz fényszögei. Tehát bizonyosan nem veszélyeztetheti őt a munkanélküliség.


Nézzük akkor a saját horoszkópnál, mit mutatnak a bolygó jelek. Neked a 6. munkaházad a Nyilasban kezdődik/ Jupiter uralkodóval és a Bakban/ Szaturnusz uralkodóval ér végett. A 6. házadnál a külső Tranzit bolygók közül a Szaturnusz –a Jupiter és Hold is, amely az anyagiakra is utal Trigonban jó fény - szögben van. Valóban ott lebeg az a bizonytalansági tényező, ezt láthatod Plútó –Uránusz - MC- Qvadrát, megoldandó feladatok fényszög hatás tekintetében. Viszont neked az I. házadban áll a Vénusz bolygó, ami egyben ebben az esetben a Hold mellett a személyi bolygód is, tehát neked mostanában a Vénusz, amikor együttállásba kerül saját magával az Oroszlán jegyben, bizony meghozza szerencsét, hogy ne Te légy, akitől megszabadulhatnak. (Ha feljegyezed a Vénusz jelét az oroszlán jegyhez 4 jeggyel, fogja a hatásait gyakorolni a 6. házadra, vagyis 4X30°= 120° fok, vagyis "Jó" harmonikus Trigon hatással. És ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a Jupiter egy éven keresztül az Ikrekben/ Merkúr uralkodóval fog haladni,de még tovább is, majd a RÁK-banHold uralkodóval és benne álló Merkúrrral is, mert az meg ugye neked is NAP jegyed.

Akkor abból még azt is kiolvashatjuk, hogy a jó kommunikáció terén kell, hogy a munkádban elől járj, amit a munkahelyeden értékelni is fognak. És ez összecseng a kör alatti EKL: Táblázattal is, mert mint láthatod a Merkúr sorban a HOLD –nak, (vagyis saját magadnak), jó fényszög kapcsolata van. Valamint a Jupiter sort is, ha megnézed, úgy a HOLD, esetében, mint a Merkúrral szintén jó fényszög állásban van.

Tehát én úgy gondolom, hogy akár milyen nehéz is, ez a mostani bizonytalan helyzet a csillagjaid nem engedik, hogy bántódás érjen.


Erre fókuszálj a gondolataiddal is. Mert tudod a jó gondolat erejének nagy hatása, van mindenre. Ezt különös kép gyakorolhatjátok minden hónapban az Új hold és a Telehold napokon (Itt a HOXA portálon, az adatlapomon, de a Hobby-otthon rovatban is, az időjárás előre jelzésem leírásban, ezeket, a napokat bármikor figyelemmel kísérhetitek).


Valamint lesz még egy nagyon fontos Dharmacsakra 10 milliószoros erővel hatónap is ebben az évben 2012. november 6.-án, amikor fontos, hogy arra gondolj, amit teremteni, elérni szeretnél az életedben. A valóságunkat gondolatainkkal teremtjük meg. Valóságunkat tehát az határozza meg, mire irányítjuk a fókuszunkat, mire összpontosítunk. Minden anyag gondolataink eredményeképpen manifesztálódik. Ez az UV sugár felgyorsítja ezeket, a gondolatokat, és gyorsabb ütemben szilárdítja meg őket. Így tízmilliószor gyorsabban jelennek meg az anyagi világban, mint egyébként. Higgyétek el, ezek nem véletlenek!

1107. júliusi (válaszként erre: 1106. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 9. 06:27

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos a mai világban senki állása nem biztos,annál is inkább,mert márr nem védi a törvény a véglegesített közalkalmazottakat.Indoklás nélkül el lehet bocsátani, és még végkielégítést se kap...Én már 17. éve dolgozom azon a helyen,de mindig lebeg a fejünk fölött a kard...A férjem állása még bizonytalanabb.Megnéznéd nekünk, hogy lesz e ,marad e a munkahelyünk,még egy ideig?

1106. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1105. - Júliusi)
2012. szept. 8. 16:44

Kedves” Júliusi.” Igen ez benne volt a pakliban. Már a februári levelemben is megírtam ezt neked. Olvasd vissza a lányodnak az akkori képletfejtését. Ugyan is a Vénusz mivel a lányod személyi bolygója, ezért nagy hatással van rá mostanában.

Mire is gondolok? A Vénusz a kisszerencse bolygója, amely a művészetekért is felelős bolygó, most lépett be az Oroszlán jegybe. Neki pedig a 6. munkaházának egy része is az Oroszlánban található. Meglásd, hogy jó pályát választ, már ezt előbb is jeleztem nektek.


Sőt már a tanulmányai során is lesz módja ez által anyagi bevételre. Ráadásul ugyan ebben az időben a Jupiter is, nyár folyamán a képlete szerinti saját magával is együttállása van az Ikrek jegyben. Mert a Jupiter most az Ikrek 15° fokánál halad. Tehát elviekben mivel, mindkét bolygó a szerencse bolygója jól végződhet ez a dolog.

Azt is írtam már neked, hogy „Tanítsd meg repülni, de ne akarj helyette a magasba szállni”.


Annak meg különösen örülök, hogy rendbe jöttek a dolgaitok, úgy ahogyan azt akkor megbeszéltük.

Minden jót kívánok nektek szeretettel: Ilcsi Mama.

1105. júliusi
2012. szept. 8. 10:49

Kedves Ilcsi mama!3.-an maradtunk.A lányunkat múlt héten költöztettük fel B.P.-re albérletbe,fotósnak fog ott tanulni 2 évig.

Remélem,nem lesz vele semmi baj,ott a nagyvárosban...

És sikerül valami diákmunkát találnia, mert a férjem fizetése szinte csak az ő albérlet+ rezsi+ költőpénzére fog elmenni.

Most nagyon fontos lenne, hogy mind a hármunknak legyen munkahelye,mert szükség van minden fillérre. Igaz, a fiunk dolgozik, de nem sokat keres, és azt magára költi...bár lehet ,hogy hozzájárulást fogunk ezután tőle kérni...

Nem tudom,megvan e még a horoszkópkörünk,ha megtennéd, hogy vetnél rá egy pillantást,nagyon megköszönném.

A magánéletünkben minden rendben,hálIstennek,lekopogom...

Köszönöm, és puszillak.

1104. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1101. - Pandamedve)
2012. szept. 7. 23:28

Kedves Fórumlátogatók. Már adós voltam az alábbi leírással, ezért akit érdekel, fogadjátok tőlem szeretettel.

Ma, vagyis 2012. szeptember 7.-én a bolygók az alábbi jegyekben és fokszámon haladnak a Tranzit körforgás során.

Ki – ki feljegyezheti a „Radix” képletének a külső körszerinti jegyekhez, hogy kérdéseire a jegyek, házak és a bolygó fényszögek jelentéstartalmai által kapjon eligazítást.


Nap a Szűz jegyben halad.

Ma a Hold az Ikrek jegynek 2°20’ fokán halad és holnap, vagyis 09. 08.-án „Csökkenő holdnegyed fázisban lesz.”

Merkúr szintén a Nap nyomában jár a Szűz jegy 12°12’ fokán.

Vénusz: Az Oroszlán jegyben 0°49’ fokon halad.

Mars: A Skorpió jegyben 9°39’ fokon jár.

Jupiter: (éppen úgy, mint ma a Hold is) 15°11’ fokon az Ikrek- jegyben rója éves körútját.

Szaturnusz: Még mindig a „Retográd állásból” halad a Mérlegjegyben, ma 24°52’ foknál rója vándor útját.

Uránusz: Kosban járva lassan folytatja hosszú útját, jelenleg 7°23’ foknál halad.

Neptunusz: A Halak jegy 1°31’ fokán jár.

A Plútó pedig még nagyon sokáig 2025.-ig bandukol a Bak jegyben, most éppen a 6°58’ foknál.


Napot ismerjük, mert minden nap felkel, és gyönyörű pompájával lenyugszik.

Éjjel, de néha még nappal is, láthatjuk a Hold fázisainak a képét különösen a szép teliholdat.

Képzeljük el a Szaturnusz sors bolygót, a „rossz fiút”szép gyűrűjével együtt, aki keményen megleckéztet bennünket.

Vagy a Mars vörös homokját a háború Istenét. Mars erőt, energiát, kölcsönöz, és tettekre inspirál.

A Merkúrt, a hírvivőt, a kommunikációért felelős bolygó az intelligencia jelölője.

Az észbeli képességeinket, a logikus gondolkodását fejleszti.

Uránusz hatása, hirtelen kiszámíthatatlan változást idézhet elő, egyben az Uránusz a Merkúr bolygó felsőbb fokú megjelenése.

NEPTUNUSZ, amely olyan, mint a tenger, a csüggedés és az újkor kezdetét hozza magával, és felsőbb fokú oktávja a Vénusznak.

Vagy a gyönyörű és jóságos jó- tevő planétát, mint a Jupiter, a nagy szerencse bolygóját, amely még az igazság érzetet és a törvény iránti tiszteletet is, képviseli.

De ne hagyjam ki a csodálatos Vénuszt sem, amely esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk az éjjeli égbolton. VÉNUSZ elsőleges értelmében túlnyomóan „jótékony” az asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.

És végül a „Szuper”energia, „SZUPER EGÓ” jelzés értékű Plútóról sem szabad elfeledkeznünk. Igen lassú bolygó 249 év alatt kerüli meg a Nappályáját, és változó időket tölt el egy-egy jegyben. Sokan már úgy vélik, hogy nem is számít bolygónak, de azért a képletnek egy nagyon fontos mutatótója, mert a PLÚTÓ a MARSNAK a magasabb oktávja.


Az égitestek= bolygók, szinte tükrözik felénk, az energia megnyilvánulási formáit.

Sorrendben: Nap, Merkúr, Vénusz, Föld és a Föld körül haladó HOLD és a Mars gyors bolygók.

Majd ezután következnek a „Lassú bolygók”: Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz és Plútó. (Az adatlapomon, mint Wikipédia forrásanyagként, az égitestek fényképeit is megtekinthetitek).


A Nap képviseli az „EGÓT” az egyéniséget, vagyis az agyi aktivitást. Napból - pláne ha ilyen szép ősz időben jár, - minden egyes napon árad felénk az élet energia, lehetővé távé számunkra az életet itt a szép Földünkön. Feltölt bennünket energiával, azért hogy a sors által kijelölt tevékenységünket el tudjuk végezni. Ösztönöz bennünket, hogy az élethívatásunknak eleget tegyünk. Tehát akinek, amelyik jegyben áll a Nap a képletében ott sajátos személyiség jegyeket világít meg. Vagyis a Nap által elfoglalt pozíció jelzi, hogy miképp érvényesítjük az egyéniségünket az élet dolgaiban.


A HOLD a Naptól kapja a fényét, ezt sugározza vissza a világra, vagyis ránk a belső világot reprezentálja. Ahogy a Nap az egyéniséget, úgy a HOLD személyiséget határozza meg. Azt mutatja meg, hogy miképpen használjuk a fizikai tulajdonságokat, melyeket a Nap jelölt ki számunkra. A HOLD jelöli számunkra az intuíciós készségeket, az érzékenységet, a megértésre való képességet, valamint a kezdeményező készséget is.

Ezt jelzi a képletben az a jegy ahol születéskor állt.


Merkúr és a Vénusz azokat a csatornákon keresztül hatnak ránk, amelyen keresztül a személyiségünk adatokat fogad be és bocsát ki. A Merkúr irányítja az érzéki kommunikációs adatokat, úgy is mondhatjuk, hogy a szárnyas hírvivő. Általában a NAP közelében tartózkodik. Az öt érzékszervünkre van hatással: a látás, szaglás, tapintás, ízlés felelőse. Fontos hogy melyik jegyben található a képletben, például, akinek a Merkúr a képletében Kos jegyben található az szókimondó és szellemes. Bika jegyben arra is utalhat, hogy az információt inkább a látásán keresztül, mintsem a fülén keresztül érzékelheti, de utalhat itt a gyakorlatiasságra is. Az Ikrek jegyben a gyors észjárásról tanúskodhat. A Rákban az érzelmi kommunikációt erősíti meg. Az Oroszlánban a magbiztonságot segíti elő. A Szűzben a logikus gondolkodásért felelős, és így tovább…..


Míg a Vénusz az érzelmi életért felelős. A Vénusz bolygót esthajnalcsillagnak is nevezzük, mert mindig jelen van az éjjeli égbolton. A szerelem istennőjének tatjuk, mert az emberi kapcsolatokban az érintkezés hangoltságának a mutatója lehet. Azonban bizonyos jegyekben akár a szomorúság és a harag mutatójaként is számon tartjuk, mint például a Skorpió jegyben a Vénusz hatás féltékenységet is, kölcsönözhet.


Képletben a Mars Jupiter és a Szaturnusz a külvilág kapcsolatában jelenik meg.

Míg a NAP-HOLD az „ÉN” jelölője, a Merkúr és Vénusz az érzékelési eszközökre add utalást, addig a MARS - Jupiter- Szaturnusz, mutatja meg számunkra a külvilággal való: alkotás, karrier, szerencse, vagy a balszerencse általi sorsszerű meghatározóit.

Ezen belül a Mars jelzi az energia szintünket, egyszóval a képletben a Mars helyzete jelöli ki, hogy energetikusak, vagy enerváltak lehetünk-e. Mivel az energia áramlásának létfontosságú szerep jut az életünkben, ezért a MARS pozíciója fontos jellemzőkre is utal, mint a vállalkozó szellem, a kihívások a munkában, a karrierépítésben, a vezetői képességekben. Mars a jegyekben való hatás szempontjából a Kosnál rámenős, Bika jegyben szívós, kitartást, eltökéltség, de szinte minden jegyben az akaratot is jelezi. Rákoknál óvatosságot, Oroszlán- Mérleg- Skorpió jegyben akaratosságot, Szűzben, ha hiányzik belőle az életerő, akkor csendes követelőző lehet.


Érdemes a Jupiteri ciklusokat is figyelemmel kísérni. A születési évhez hozzá adva nagyjából 12. éveket, abban a kerek éves ciklusban általában(pláne, ha születési fényszögek sorban még jó fényszögek is vannak), jó hatásokra számthatunk.


A Jupiter azt a képességet mutatja, meg ahogyan a környezetet befogadjuk, illetve hogyan tudunk alkalmazkodni, vagyis miként fogadjuk a dolgokat, azokat hogyan dolgozzuk fel, illetve miként tudjuk hasznosítani a hozzánk érkező adatokat. A Jupiter egyben a terjeszkedés és bőség bolygója is, jelöli azokat a képességünket, amelyek által kiaknázhatjuk a képességünket, növelhetjük a gazdagságunkat, egyben a Jupiter a törvény őre is.

A Kos jegyben való állással a gyarapodás a növekedés lehetőséget jelezheti. A bikában szintén a jólét általi gyarapodásra utalhat, de jelezheti a testi gyarapodást a hízásra való hajlamot is. Az Ikrekben inkább az új dolgok gyarapításának a hajlamát hozza magával. Rákoknál inkább az együtt érző gondoskodást erősíti. Szűz és Nyilas jegyekben az ambiciózus tudás általi szellemi gyarapodásra utalhat.

Bak jegyben bölcsességre, Vízöntőben az előrelátó toleráns hatással, míg a Halakban inkább a fantázia általi képzeletnövekedést adhatja.


Szaturnusz látszólag ellentmondásos aspektust jelez a képletben. Lassú bolygó lévén 29. év és 167. nap alatt kerüli meg napot, egy jegyben általában 2. és féléveket tartózkodik. Ebben az időkben újlehetőségeket kínál fel nekünk, de egyben védőpajzsot is kijelöl nekünk, ezért sokszor gátol, megoldandó feladatok elé állít bennünket. Amennyiben pozitív erőként tekintjük a képletszerinti állást, akkor az útmutatásaival segíthetünk az élet helyzeteinkben, mivel a védekező álláspontjával az esetleges sorscsapásokat is könnyebben vészelhetjük át. Amennyiben megértjük a Szaturnuszi útmutatásokat a védekezés tekintetében, akár új irányt is vehet az életünk. Pláne ha a képletben a jegy helyzetnek a fokszám szerinti Tranzit KB. 30 éves ciklusaiból kellőképpen tanulunk, és új feladatokat tűzünk ki magunk elé, a következő Szaturnuszi ciklusra, azzal felkészülünk a hibáink kijavítására. Ezért is fontos lehet a képletben a jegyhelyzete. Amennyiben kör felsőrészén mondjuk a X. Házban található, akkor esetleg útmutatást adhat a karrieren keresztül az „ÉN” életpályánk megfelelő megélésében. A Kosban természetes lendületességet, a Bikában makacs szívósságot, az Ikrekben komoly gondolkodásra sarkal. A Rákban pedig arra is utalhat, hogy a Szaturnusz a családon keresztül fogja érvényesíteni magát. Az Oroszlánban álló Szaturnusz, késleltetheti a kreatív önkifejezést, Szűz jegyben azt adhatja, hogy az illető állandóan fél a bukástól. Mérlegben a másokkal való kapcsolatban okozhat nehézséget, Bakjegyben óvatosságra utaló magatartást jelez, Az utolsó Halak jegyben pedig az elszigetelődés érzetét adhatja szülöttnek.


A három utolsó”LASSÚ” Bolygó: Uránusz, Neptunusz, és a Plútó a képletben olyan személyiség jegyeket határoznak meg, melyekben sokszor a generációs hatások is érvényt szerezhetnek (vagyis ugyan abban, időszakban született emberek tömege). Ennek azért is van nagy jelentősége, mert sok évekig egy jegyben tartózkodhatnak. Így aztán egy egész nemzedék osztozik a hatásaikban.

Például az Uránusz (mely egyébként a Szaturnusszal együtt a Vízöntő jegy ura), egy-egy jegyben 7-7 éveket tartózkodik, így aztán csak 84 év alatt kerüli meg a Nap pályát.

A jegyben ahol az Uránusz áll a szülöttre adott hatása a kreatív energiához kötődik, azért mert ha visszanézzük a Vízöntő jegy ciklusait, akkor látható, hogy a népességen belüli korszakokat mély társadalmi változások kísérik.

A személyes életekben, pedig a rövid ideig tartó felbuzdulásokat és az életvitelben gyakori váltások forrása lehet. Az Uránusz elhozhatja jó fényszögek mellett, a jövő üzenetét is, de inkább gyakoribb a megrekedő szemben álló erők hatására a töréshez vezető út.

Például a képletszerinti Kos jegyben a bomlasztó függetlenségi hajlamot, erősítheti. A Bikában: hatalmas feszültséget hozhat, az Ikrekben: láttatja ugyan az új lehetőségeket, de nem mindenkor az aszerinti cselekedetet támogatja. Rákban azt adja, hogy szinte mindenkitől független szeretne maradni ez főleg a családra, vonatkozhat leginkább. Oroszlán jegyben: Ugyan alkotó eredeti ötleteket jelezhet, de páratlan arroganciára is hajlamossá tehet. Szűzben hajlamot add az egészségügyben a gyógyítás terén, Mérlegben: a hagyományostól eltérő társadalmi értékeket támogatja. Skorpióban: érzelmileg kiszámíthatatlan érzést adhat. Nyilasban: forradalmi gondolatokat táplálhat. Bakban: Erősen ingerlékeny, mindent szeretne átalakítani. Vízöntőben a forradalmasítani szeretné az emberiséget, ezzel egyenlő-jogokat szeretne teremteni.

A Halakban: az érzelmi hatás miatt összezavarodottságot, a meglévő tudásnak a fejetetejére való állításával a valóság természetének az újfajta érzékelését hozhatja magával.


A Neptunusz 164 év és 280 nap alatt kerüli meg a Nappályát, átlagban 14 éveket tölt el egy jegyben. Mivel a hosszú pálya miatt egy emberöltőben nem találkozhatunk ismét a képletszerinti állással ezért, a távoli jövőt mutathatja. A jegyekben történő vándorlása során, két szinten is kifejtheti a hatását, ugyan is abban, jegyben ahol éppen áll, - mint mostanában a Halak jegyben-, egyrészt befolyásolja a mindennapi életet, másrészt az azonos generációhoz tartozó emberek esetében a tömegekre is hatást gyakorolhat. Éppen ezért ez jelenti a képletben a lelki alkatot. Utalhat a képzeletáltali megfoghatatlan dolgok iránti képességekre, mint például a hatodik érzék. Amennyiben a Neptunusz az egyéni képletben a személyi bolygó akkor például a RÁK jegyben érzékenységet, és az intuíciót felerősíti, azonban ez nagyban függhet az EKL. Táblázatszerinti jó vagy kevésbé jó fényszög hatásoktól. Amennyiben a Neptunusz Tűz jegyben található, mint például az Oroszlán, elősegíti a kreativitást, gazdag képzelő erőt kaphat a szülött ez által. A Vízöntő jegyben pedig a harmóniára törekvés hatását a jobb világról való álmodozás lehetőségét hozza magával.

Ezért szokták mondani, hogy a Neptunusz a „Nagy álmok bolygója”.


Végezetül a Plútó, Nap körüli keringési ideje 249. év 03. nap. Csak 1930.-ban fedeztek fel és egyesek szerint már nem is bolygóként, tartják számon, pedig a Plútó bár kicsike, nagyon messze is van (5678. 6 millió km a középtávolsága a Naptól, ha ezt a Föld nap távolságához viszonyítjuk, mely 149.5 millió km-ben mérhető, láthatjuk a távolsági különbséget), de hatalmas hatást tud gyakorolni ránk. Plútó szintén a tömegek bolygója. A feljegyzések szerint változó időket töltött el eddig a jegyekben, 13-30. évekig. Amelyik jegyben áll a képletben, ott azt a vágyat testesíti, meg szembe szálljunk a psziché legsötétebb részeivel. Már csak azért is, mert a Plútó közvetlen kapcsolatban áll a születés –halál- újjászületés körforgásával. A Plútó egyébként a harcos Mars magasabb oktávja, ezért aztán időnként, mint egy pusztító erő a rombolás erejével hozza felszínre a dogokat. A Plútó hatása vonatkozásban ott lép leginkább működésbe, ahol az ember valamiféle hatalommal rendelkezik a másik ember felett. Ezért sokan a Plútó hatásokat heves, megszállott és erőszakos bolygónak tartják. A Plútó haragja a tömegek vonatkozásban akár háborúhoz is vezethet. Pedig a Plútó akár erőszakosan is képes új életet hozni, ha kell, nem véletlenül tartjuk a „Megújító” bolygóként számon a „Radix”horoszkópban.


A személyes életben nem Plútó Bakba lépése, hanem a radix energiákra vetett esetleges fényszöge (i) hatnak majd. A Plútó életórája mutatójával keletkezik az érintettség.

Vagyis az érintettségen van a hangsúly, azért mert a Plútó valamely személyes (radix) Planétát érint, akkor elengedésről és egy egészen új felépítéséről lehet szó.


Plútó az egyéni életben mindig nagyobb belső változást kíván az embertől hatóidejének első felében, majd a második felében, a már átalakított én képes olyan dolgokra, amelyek szükségesek. Mint minden planéta szimbólum szerinti energiát megélhetjük fizikai szinten és, vagy érzelmi szinten. Ha, azonban szellemi szinten éljük meg a személyes életfeladatot, akkor mindig valami nagyon jó eredmény keletkezik belőle következményként.

1103. Abby (válaszként erre: 1102. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 7. 21:28
Nagyon-nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1102. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1100. - Abby)
2012. szept. 7. 16:44

Kedves "Abby". Még semmi sem késő, Olvasgass emnnél többet, hogy értsd a képleted jeltését. Mivel látom a képletdből, hogy igen csak úgyérzed, hogy komoly a baj, ezért ma elküldtem

(soronkívül) a horoszkóp kört és az elemzést is. Hamarosan minden rendbe jön meglátod!!

1101. pandamedve (válaszként erre: 1099. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 5. 21:35
Köszönjük szépen, Ilcsi Mama, ez nagyon érdekes volt!!!
1100. Abby
2012. szept. 5. 19:57

Kedves Ilcsi Mama!

Ha időm engedi, belemélyedek a fórumban...és sajnálom, hogy nem találtam rá hamarabb! :)

Nagyon sok érdekes dolgot tudhatok meg.

Azt a szeretetet pedig külön köszönöm (talán sokak nevében mondhatom ezt), ahogyan a tudásodat átadod nekünk!

Köszönöm!!!!!

1099. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1098. - Pandamedve)
2012. szept. 5. 16:49

Kedves „Pandamedve”. Valamint mindenki más is, akit érdekelhet ez témakör.


Kérdésedre, hogy a „vörös holdnak” az asztrológiában milyen jelentősége van, mert ezt Te most úgy láttad az éjjeli égbolton?


Így hogy „Vörös hold” nem értelmezhető, csupán optikai jelenségként fogható fel.

Ugyan is előfordul, hogy a Hold nemcsak elnevezésében, hanem színében is kék lesz, vagy más színhatást is mutathat.

A jelenség erdőtüzek és vulkánkitörések után figyelhető meg, a légkörbe kerülő korom- és hamuszemcsék és a por miatt, ezért a Hold színét a légkörben lévő anyagok sokszor áttetsző színekkel érzékeltethetik.


A válaszomban ezért az érthetőség kedvéért egy kicsit messzebbre kell tekinteni.


„Kék holdnak” azokat a naptári helyzeteket nevezik a csillagászatban, amikor valamelyik hónapban kétszer van telihold.


A holdfázisok 29. 5 naponként ismétlődnek, és mivel a naptári hónap is megközelítőleg ennyi napból áll, általában havonta csak egyszer van telihold.

Előfordul azonban, amikor ugyanabban a hónapban kétszer is sor kerül a Teliholdállásra. A jelenség általában 2. 66. évente ismétlődik meg, de előfordul, hogy gyakrabban is. Például 1999-ben három hónap leforgása alatt kétszer fordult elő. 2009. december 2-án és 31-én volt, majd 2012. augusztus 2.-án és 31-én, és legközelebb 2015. július 2.-án és 31.-én lesz „KÉKHOLD” vagy is egy hónapban két Telihold napja.


Hold minden éjszaka megmutatja állandóan változó arcát. Hol teljes nagyságában sugárzik, hol csak egy keskeny sarlót látni belőle – máskor meg mindenestül eltűnik.

Mint tudjuk, a Hold mindig csak ugyanazt az oldalát fordítja a Föld felé, a másik oldal örök sötétségbe borul, soha nem éri a Nap fénye.


Újholdkor (jele:●) van legközelebb a Naphoz a ciklus kezdetén a Hold „konjukcióban”, vagyis együttállásban van Nappal, tehát ugyan abban az állatövjegyben és fokon helyezkedik el.

Azt is tudni kell, hogy kétféleképen számítjuk a Hold fázis napjait. (Erről már több alkalommal is írtam itt a fórumon, de azt hiszem, nem árt egy kicsit ismételni).


A Hold majdnem 28 napig tartó keringése közben a Földről nézve egyszer pontosan a Nap és a Föld között áll: a sötét oldalát fordítja felénk, tehát semmit sem látunk belőle. Ezért is nevezték a régi időkben az újholdat, „halott holdnak". Újholdkor kezd el a Föld, belélegezni", vagyis intenzíven energiát felvenni.

Hold mivel periodikusa változik, azt mondhatjuk, hogy a hold fázisai 28, az Asztrológiában ez pontosan: 27. 4° fok. Hold egyszer körül járja a Földet, holdhónapnak nevezzük.

Ekkor a „sziderikus” Holdhónapot mértük, meg amely 27. 32166 napot, vagyis körül- belül 28 napot tesz ki.


Térjünk vissza, akkor a másik holdhónapszámításhoz: Ugyan is az újholdtól- újholdig holdfázisokban meg tett időpont = 29. 5. nap,

Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad az útján, kb. 27 fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük „Szinódikus” holdhónapnak.


Vagy és 29, 5 naponként ismétlődnek. A holdnaptár pedig ezt az időintervallumot öleli fel. Láthatjuk, hogy ez csak kis mértékben tér el a naptári hónaptól, ezért általában csak egyszer láthatunk teliholdat egy hónapban. Néha viszont előfordul olyan eset is, amikor egy hónapban két telihold is látható. Ezt a naptári jelenséget hívjuk kék holdnak.

Egy teljes holdciklus – a két ● = újhold között eltelt idő -. Ez kb. 29 nap,

ez alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, ezt, „Szinódikus” holdhónapnak nevezzük.


A Földről megfigyelhető nagyjából: 29.5 napos holdhónap is négy fázisból áll.

Újholdtól az első negyedig. ( (növekvő holdig) (7. 4 nap),

Első holdnegyedtől teliholdig (7. 4 nap)

Teliholdtól az utolsó (Csökkenő) holdnegyedig. (7. 4 nap)

Utolsó holdnegyedtől az újholdig. (7. 4 nap)


Ahogy távolodik a Hold a Naptól, úgy válik egyre láthatóbbá az ezüstös növekvő sarló.


Az első negyedben (jele: Ď), vagyis növő Hold. Ez a holdnak a Nap felé mutatott oldala.

Telihold, (jele: O). A hold <mint fénylő korong> a földkörüli útjának felénél járó helyzete.

Ez után a holdimpulzusok irányváltása a növekvőből a fogyóba válik. A hold lassan tovább vándorol, az árnyoldala lassan appasztja jobbról – balra, a holdat és ez az állapot a fogyó, vagyis a csökkenő hold. (jele: ©). (Ez a fázis látható a IX. 2-tól kezdődő napokon, IX. 8-.ig a Holdállásban. )


<Megjegyzem, hogy amikor a nap és a Hold közé kerül pontosan a Föld, akkor a Földárnyéka rávetül a holdra, ezért van ekkor teljes-holdfogyatkozás.

Legközelebb 2015. szeptemberében lesz majd „TELJES-HOLDFOGYATKOZÁS.>


Aki ismeri, hogy képletében a Hold milyen jegyben állt a születésekor, illetve akik figyelemmel kísérik a HOLDNAPTÁR szerinti HOLD jegyekben történő vándorlási időket azoknak (szintén ismétlésként), szeretném figyelmetekbe ajánlani az alábbi jegyekre vonatkozó HOLD impulzushatásokat.


A hold mágiája szerint a HOLD uralja, vagy nagymértékben befolyásolja a légkört, ezért nagyban meghatározza az időjárást is.

A kozmikus tér hatását életünkre, egészségünkre, napi tennivalóinkra a Föld és a Hold pályahelyzete a legszámottevőbben befolyásolja, ugyanis ettől függ a földi gravitációs térerő változása.


A HOLDNAK nagy jelentősége van az időjárás szempontjából is (Lásd apály és dagály jelensége), az egészséges életvezetés és a táplálkozás szempontjából is. Ezért nem árt, ha tudjuk, hogy a NÖVŐ HOLD, (Ď) ad, tervez, befogad, felépít, energiát tárol, és erőt gyűjt.

A FOGYÓ HOLD (©) aktivitásra és energiafelhasználásra hív.

A telihold (O) befolyásolja a lelket is.

Újholdkor, (●) ha valaki egy napot böjtöl, sok betegséget megelőzhet, mert a testméregtelenítési készsége ilyenkor a legmagasabb.


A hold fázisoknak a szervezet működésére, élettani hatásai vannak, ezért fontos, hogy ismerjük, az érvényes alapszabályokat a melyek megterhelik, vagy igénybe veszik azt a testrészt, szervet, vagy szervrendszert. Minden, a javunkra válik, amit annak a testrésznek, szervnek, a jólétéért teszünk, amely a születési csillagjegyünk (állatövjegyünk) szerint érzékeny testrést, szervet és szervrendszert jelöl.



HOLD járása az állatövjegyben egy óramutató járásához hasonlítható, amely

Két-, háromnapos időközökben váltakozó. „Hold naptár” szerint az alábbi állatövjegyek uralják a jegyeket, ahol épen a hold áthalad! Az események természete attól is függ, hogy milyen jegyben és házban helyezkedik el a hold a születési képletben.

Ezért nem árt megismernünk a születési képletre gyakorolt hold hatását, illetve Holdnak a 2-3 naponként változó állatöv jegyben való tartózkodási idejüket és hatásukat.


1./ Hold a Kos jegyében: Termésnapok. TŰZ jegyek meghatározó táplálkozási minősége a FEHÉRJE. Hozzá társított növényi rész a GYÜMÖLCS. Akinek sokszor van problémája a gyomrával (emésztés) és bélműködésével, inkább a semleges élelmiszerekből válasszon. A fehérjében gazdag táplálkozás ezeken, a napokon különösen pozitív hatással van az izmokra. Gyakran túlságosan hevesek vagyunk, hiszen a türelem nem éppen a holdállás jellemzője. A gyorsan elkészíthető ételek tehát éppen ideálisak. ZÖLDSÉGEK: padlizsán, avokadó, bab, borsó, uborka, fokhagyma, karalábé, tök, lencse, paprika, szójabab, paradicsom, cukkíni, hagyma. GYÜMÖLCSÖK: ananász, alma, sárgabarack, banán, körte, datolya, eper, füge, cseresznye, kivi, dinnye, narancs, őszibarack, szőlő, citrom, szilva.(Dinnye, méregtelenítésre kiváló, baktériumölő hatása is van.)

Kos jegyével a fej régiójában veszik kezdetüket a testre való befolyások. Aki különösen hajlamos a migrénre, az gyakran megérzi a holdhónap egy-két kos-napját. Mindenkinek, aki gyakran szenved fejfájástól, vagy érzékeny a fej régiója, ajánlatos a lehető legnyugodtabban szerveznie ezeket, a napokat. A migrén megelőzésének jó módszere az, hogy ezeken, a napokon sok tiszta vizet iszunk, lemondunk a kávéról, a csokiról és a cukorról, figyelünk magunkra, testünk jelzéseire!

Ez a tanács csak azokon az embereken segít, akik már meg tanultak saját testük jelzéseire hallgatni. Annak belátása, hogy az egész testet kell kezelni, és hogy más életmódra van szükség, jobb, mint a tünetek kezelése. Az egyes emberen múlik, hogy végül is mi segít rajta.

Ha az ember ezt belátja, akkor megelőzheti a kos-napok fejfájását, és ezzel, sokkal többre megy, mint az, aki nem látja be, és megiszik naponta akár 5 liter vizet fejfájás ellen, aztán várja, hogy segít-e? Nem fog használni neki!

A Kos jegye a szemre és az agyra is hat. A gyulladt vagy fáradt szemre alkalmazott borogatás nem téveszti el jótékony hatását. Ha lehet, tegyetek valami jót a szemetekkel ezeken, a napokon!

Alapjában a kos nem jelent sem jó, sem rossz napot a fej területe szempontjából. Attól függ, hogy mit teszünk. De FOGÁSZATI TILALOM is van ezeken, a napokon.. FEJMŰTÉTEKET ezeken, a napokon ajánlatos ELKERÜLNI, ha csak nem életmentő műtétről van szó.


NAGYON KEDVEZŐ a Kos holdnapokon a kertészetben:

- vetni és ültetni minden olyasmit, aminek gyorsan kell nőnie, és azonnali felhasználásra való,

- gyümölcsfákat nemesíteni (főleg növő holdban.)

KEDVEZŐ:

- gyümölcsfát ültetni és magról termő gyümölcsöt vetni, gabonát vetni.(növő hold idejében)

ALKALMAS a Kos holdjegyek ideje a gabona elraktározására is.

- Nem ajánlatos viszont Kos holdjegyek idejében a gyümölcsfákat és bokrokat metszeni,

(ha még is szükséges, akkor csak fogyó hold idejében szabad!)/feltöltve: 2011. 09. 026/


2./ Hold a BIKA jegyben: Gyökérnapok. FÖLD nap. A földet ilyenkor hűvösnek érezzük. A földjegyekhez a SÓT társítják. Erre a vérnek és a testnedveknek van szükségük. Ezért érthető, hogy a föld-napok befolyásolják a vérkeringést. Akinek magas a vérnyomása legyen óvatos. Mindig tengeri vagy jódozott sót használjatok. A társított növényi rész a GYÖKÉR, ezért a lista élén a föld alatt termő zöldségek állnak. A Bika Holdhoz a kiadós házi koszt illik. Az előtérben az ételek élvezete áll, de ha fogyni szeretnétek, válasszatok zsírszegény ételeket.

ZÖLDSÉGEK: édeskömény, burgonya, fokhagyma, karalábé, sütőtök, póréhagyma, torma, répa, pasztinák, gomba, retek, cékla, zeller, spárga, karórépa, csicsóka, hagyma.

Ha a hold belép a bika jegyébe, erősebb befolyás éri a nyak területét. Ezt úgy kell érteni, hogy: a jó befolyások különösen jó hatással vannak, a kedvezőtlenek különösen rosszak. Nagyobb a torokgyulladás veszélye.

A bika a beszélőszervekre, az állkapocsra, a fogakra, a mandulára, a pajzsmirigyre, a tarkóra, a hangra és a fülre is hat. Főleg a hideg bika-napokon nem érdemes fedetlenül hagyni a fület. Ilyenkor sokkal érzékenyebb a huzatra és a zajra. FOGÁSZATI TILALOM ekkor is.

Vegyük figyelembe Hippokratész mondását, "Ne érintsd vassal a testnek azt a részét, amelyet az a jegy ural, amit a hold éppen átszel!

Fogdokkinál, álljon itt néhány tanács: koronát és a hidat mindig fogyó holdnál ajánlatos felhelyezni. Foghúzásnál is érdemes figyelni a fogyó holdra, főleg, ha bölcsességfogról van szó! El kell kerülni a levegős jegyeket. (ikrek, vízöntő, mérleg).

Állkapocsműtétre nagyon kedvezőtlen a kos és bika napjai is.

Fontos azt is figyelembe venni, hogy cukros ételek rontják a fogak állapotát. Jó, ha kenyérhéjat rágcsálunk evés után. Alma, savas gyümölcsök, vagy levek, fogyasztását követően csak félóra multán mossunk fogat, mert különben a zománc felpuhulhat.

NAGYON KEDVEZŐ Bika hold napokon: fákat, bokrokat, cserjéket és gyökérzöldségeket vetni, ültetni. Betakarított termést is jó ilyen napokon raktározni.

KEDVEZŐ a Bika holdnapokon: olyan kártevőket irtani, melyek a földben fordulnak elő.

Gyenge gyökérzetű virágok időközi trágyázására, gyökértermések konzerválására, és vermelésre.(burgonya, sárgarépa) feltöltve: 2011.09..027 / 79/


3./ Hold az IKREK jegyben: Virágnapok. FÉNY- vagy LEVEGŐNAP. A föld és a növények ilyenkor több fényt szívnak magukba, mint más napokon. Emberre gyakorolt hatásuk nagyon kellemes. Az autóvezetők néha kényelmetlenül érezhetik magukat, még felhős ég esetén is. Kell a napszemüveg, mert a fény ilyenkor nagyon "éles".

Szervezetünk különösen jól hasznosítja a ZSÍROKAT, ezért nem is rakódik le gyorsan.

A csokival mégis óvatosan kell bánnunk, pláne, ha HÍZÓ növő- holdban van az ikrek jegy.

A levegő napok VIRÁG napok.

Az Ikrek jegy testi befolyási területei a váll, a kar, a kéz és a tüdő, szervrendszere a mirigyrendszer. Az ikrek napjai mindig alkalmasak arra, hogy a vállövet valami jóban részesítsük. A célirányos torna csodaszerként hathat. Már némileg befolyásolják a tüdőt is, a célirányos légző gyakorlatok már ilyenkor is nagyon hasznosak. A reumás betegeknek gyakran vannak panaszaik ezeken, a napokon, ám ez sokszor azért fordul elő, mert az ikrek jegye szívesen megváltoztatja az időjárást, a reumás betegek ezt megérzik. Ajánlatos még a kéztorna, amely jótékonyan hat a kéz keringésére, lazítja az ujjakat, frissít.

Megfelelő időpont a takarításra. Ablakot is lehet mosni, bár fogyó holdban könnyebb és, gyorsabb.

Ezek a VIRÁG NAPOKON, nem olyan nagy a választék a zöldségekből. Próbáljátok ki a virágteát!

NAGYON KEDVEZŐ Ikrek hold jegy napjain mindenféle futónövényt vetni, ültetni és palántázni. KEDVEZŐ, ikrek holdjegy napokon: virágokat ültetni és vetni, kártevőket irtani, olyan virágok időközi trágyázása, amelyek már nem akarnak rendesen virágozni. Feltöltve: 2011.09.30 85. szám/


4./ Hold a Rák jegybe: Levélnapok. Amikor a hold nő, és egyre teltebb lesz, és Rák jegyben jár a Hold, ugyanez történik velünk is: növő holdnál hajlamosak vagyunk túl sokat enni, és könnyebben hízunk is. A gyomor és a máj számára ez azt jelenti, hogy a gyógyulásra és a mérgező anyagok kitisztítására most kisebb az esély, mint fogyó holdban.

Alkalmanként a gyomor is megbolondul, ezért ajánlatos ilyenkor a könnyű koszt. Víznapok, melyekhez a szénhidrátot társítjuk. A szénhidrát az idegek tápláléka, a szervezet a lehető legoptimálisabban hasznosítja. Akinek sokat kell fogynia, és a Hold éppen növőben van, fogja vissza magát. A szénhidráttartalmú élelmiszerek ezeken, a napokon jobban beépülnek a szervezetbe, mint máskor.

A vízjegy- napok levél napok, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban. A húsnak nincs nagy szerepe- egyetek helyette sovány halat, kagylót, vagy aki szereti rákot.

Növő holdkor FODRÁSZATI TILALOM legyen a rák napokon.


NAGYON KEDVEZŐ a kertészetben: Rák holdnapok a föld fölötti kártevők irtására, levéltermések ültetésére,(fogyó hold idejében ültetett saláták jó keményfejűek lesznek).

KEDVEZŐ időszak ez a fűnyírásra (főleg növő hold idején), virágok trágyázására, és szobanövények öntözésére.

Kedvezőtlen, viszont, olyan növényeket ültetni és vetni, amelyeknek magasra kell nőniük, gyümölcsfákat és bokrokat metszeni (főleg ne tegyük ezt növekvő hold idejében, különösen a tavaszi hónapokban, de rák holdjegyben, telihold időszakban sem jó. )


5./ Hold az Oroszlán csillagképben: Termésnapok. Ez azt jelenti, hogy ha az Első negyedben van a hold, (mint a mai napon is) akkor az oroszlán-impulzus a vérkeringést "fakasztja dalra". Aktívabb, mint egyéb napokon. A hát ilyenkor néha jobban fáj, a szív pedig nemritkán kissé bolondul ver.

Ilyenkor mindenképpen gondot okozhatnak az álmatlan éjszakák.

Lehetőleg kerülni kell mindent, ami túlterhelheti a szívet és a keringést.

A szívbetegek néha már a RÁK jegyében is érzik, hogy közelít az OROSZLÁN.

A Növő holdnál hajlamosabbak vagyunk többet enni, és könnyebben hízunk is. Ennek ellenére tele vagyunk energiával, jól érezzük magunkat a bőrünkben. Ezeken, a napokon mindenképp gondot okozhatnak az álmatlan éjszakák. Lehetőleg kerülni kell mindent, ami a szívet és a keringést túlterhelheti.

Ilyenkor a haj és a szőr megerősödik (ezért nem ajánlatos ilyenkor gyantáztatni!!!).

FODRÁSZOS NAPOK: - oroszlán napok-hajvágásra, ha növő holdra esik, fogyó holdkor lassabban nő a haj vágás után.

Az oroszlán a legtüzesebb, szárító hatásuk van- az Oroszlán jegynek, és ilyenkor még szomjasabbak is, lehetünk, mint más napokon. Ekkor sokszor előfordulhat zivatar.

Meghatározó táplálkozási minősége a FEHÉRJE. Szervezetünk ezeken, a napokon különösen jól hasznosítja a fehérjét, de vigyázzatok! Ha túlzásba estek könnyen emésztési problémákat okozhat. A társított növényi rész a TERMÉS (GYÜMÖLCS).


NAGYON KEDVEZŐ az Oroszlán holdnap idő a kertészetben: gyümölcsfák és bokrok metszése, (fogyó hold idején, a téli metszésre is megfelelő napok), tavasszal a gabonavetés, de csak nedves szántóföldön és növő hold idejében.

NAGYON KEDVEZŐ az Oroszlán hold napokon: szíverősítő gyógynövényeket gyűjteni is.

Szintén KEDVEZŐ napok füvet vetni (főleg növő holdidejében pláne ősszel.), gyümölcsfát ültetni és vetni, ám semmi olyant, aminek sok vízre van szüksége (krumpli, paradicsom), könnyen romlandó zöldséget, fákat, bokrokat ültetni, - gyümölcsfákat nemesíteni (Tavaszi időkben Oroszlán napokon főleg növő holdnál ősszel és tavasz elején érdemes)

KEDVEZŐTLEN műtrágyát használni (mert ekkor éget és, nem használ inkább káros.)


6./ Hold a Szűz jegyben: Gyökérnapok. Ezeken, a napokon különösen odafigyelünk a helyes és egészséges táplálkozásra való, elsősorban zöldségekből készítjük. A Szűz napok ideálisak méregtelenítésre. A szűz napjainak különleges ereje az emésztőszerveken válik észrevehetővé. Éppen az érzékeny embereknek támadnak ilyenkor gyakran emésztési problémáik. A belső szervek méregtelenítésével felkészülés a fogyókúrára.

A Szűz-napok FÖLD jegyhez tartoznak. GYÖKÉR napok leszálló erővel, napminősége: E jegyhez a sót társítják, amelyre a vérnek és más testnedveknek van szüksége. Ezért befolyásolják a föld napok a vérkeringést. A nehéz vagy zsíros ételekről érdemes lemondani. A vértisztító tea csalánból nem tévesztheti el a hatását. Az ilyen tea rendkívül jót tesz a megnagyobbodott hasnyálmirigynek.

Főleg daueroláshoz alkalmas a szűz-nap.

FODRÁSZÓS NAPOK: - szűz napok-hajfestésre, tartóshullámhoz, hajvágásra, (de csak akkor, ha ezek növő holdra esnek).

A Szűz napok a legjobb napok szinte minden kerti, mezei, és erdei munkára, aminek köze van az ültetéshez, az átültetéshez és a palántázáshoz.

NAGYON KEDVEZŐ a Szűz hold napok, minden ültetési, palántázási és vetési munkákra. A föld mindent jól megnöveszt. Bokrok és cserjék ültetése, amelyeknek gyorsan kell nőniük. Öreg fák átültetése (tavaszon, vagy ősszel). Erkély és szobanövények átültetése, illetve palántázása. Gyephez fűmag vetése (különösen növő holdnál a legalkalmasabb). Dugványozás is jó ilyen időkben, pláne ősszel évelő növényeknél fogyó hold idején.

KEDVEZŐ napok ezek, mindennemű trágyázásra. (Fogyó hold időkben.) Földben előforduló kártevők irtására. Gyenge gyökérképződésű virágok időközi trágyázására.

KEDVEZŐTLEN viszont fejes salátát palántázni, csak gyom lesz belőle.

Kerüljük Szűz holdnapokon a befőzést, és elraktározni a termést, sem érdemes ezeken, a napokon.


7./ Hold a MÉRLEG csillagképben: Virágnapok. A mérleg napokon a kiegyensúlyozottság a meghatározó.

FÉNY vagy LEVEGŐNAP. Szervezetünk különösen jól hasznosítja a ZSÍROKAT. Növő holdnál vagyunk hajlamosak túl sokat enni, és könnyebben hízunk is ekkor.


Hatással van, a csípő, vese, hólyag, mirigyrendszerre. AJÁNLOTT: a belső szervek méregtelenítése, ezzel együtt felkészülés a diétára. Főleg a hólyag és vese tájékának melegen tartására ügyeljetek. A kövön vagy nedves fűben való üldögélés ilyenkor MÉREG!!! Jó módszer, ha délután 3 és 5 óra között sokat isztok, hogy jól átmossátok a hólyagot és a vesét. Vitaminok, ásványi anyagok bevitele is nagyon fontos.

Semleges jegy a Mérleg holdjegy: Szinte semmilyen kerti munka nem lesz ilyenkor különösen hatékony vagy kedvezőtlen.

Kedvező viszont a Mérleg hold jegyek idejében: - virágokat és virágos gyógynövényeket vetni és ültetni.

- olyan virágok időközi trágyázása, amelyek már nem akarnak rendesen virágozni


8./ Hold a Skorpió jegyben: Levélnapok. Főleg, ha a telihold után változás kezdődik: minden energia a fogyásra koncentrálódik. VÍZ elemű nap, napminősége is VÍZ és ezek LEVÉL NAPOK, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények álljanak a középpontban.

ÉLELMISZEREK:

-padlizsán, levélnövények, fejes saláta, karfiol, sampinyon gomba, uborka, fokhagyma, karalábé, póréhagyma, kelbimbó, vöröskáposzta, spárga, spenót, fejes káposzta, kelkáposzta, cukkíni, hagyma, mák, nyáron dinnye. Ősszel, szőlő.

- Víznapokon soha nem szárad fel egészen a föld. Nagyobb az esélye a csapadéknak is. Lehetőleg ne menjetek el otthonról esőkabát vagy esernyő nélkül. Teliholdkor skorpió jegyben változás kezdődik: minden energia a fogyásra koncentrálódik. Már a Teliholdat megelőző 2 napon és Teliholdkor is könnyebben ellen tudunk állni a finom falatoknak. Most kezdjétek el a fogyókúrát!

FODRÁSZATI TILALOM: - skorpió napokon.


NAGYON KEDVEZŐ Skorpió holdnapokon, mindenféle gyógynövényt vetni, ültetni, valamint betakarítani és szárítani. Csigákat irtani (főleg növő hold idejében)

KEDVEZŐ Skorpió holdnapokon: leveles zöldséget ültetni és vetni, füvet nyírni. Szobai és erkélynövényeket öntözni. Virágokat és mezőt öntözni (gyökér zöldségnek már nem annyira jók ezek a skorpió napok.)

KEDVEZŐTLEN ezeken, a hold napokon: gyümölcsfákat és bokrokat kivágni,(pláne növő hold idejében). Fákat sem szabad kivágni. (szúveszély miatt).


9./Hold a Nyilas jegyben: Termésnapok. Ekkor változás kezdődik. Tűzjegyhez társított növényi rész a TERMÉS (gyümölcs). Ezért a zöldségek, és gyümölcsök óriási választéka áll a rendelkezésetekre Minden energia a fogyásra koncentrálódik. Most érdemes elkezdeni a fogyókúrát. Már a teliholdat megelőző 2 napon és teliholdkor is könnyebben ellen tudtok állni a finom falatoknak. A telihold végének erős energiái azonban idegessé és nyugtalanná is tehetnek. A tűzjegy meghatározó táplálkozási minősége a FEHÉRJE. Túró, joghurt, tej, aludttej, juhsajt, mozzarella, parmezán sajt, szárnyasok, borjú, bárány, hal. Tojás.

Ám ha túlzásba esünk, könnyen emésztési problémáink lehetnek. A jegyhez társított növényi rész a gyümölcs (termés). A nyilas a csípőre, medencére, a bélre, a keresztcsontra és a combcsontokra hat. Főleg az isiász, a visszerek és a combok hallatnak magukról.

Gyakran még a keresztcsonttól a combig jelentkezhet a fájdalom, mert a nyilas szereti megváltoztatni az időjárást.

NAGYON KEDVEZŐK a Nyilas napok: mindenféle gyümölcs és magasra növő zöldség ültetésére és vetésére (futóbab, komló, stb.)

KEDVEZŐ idők a gyümölcsfák és bokrok metszése,(fogyó hold idején tavasszal), gabonavetés, (főleg kukorica), gabona-zöldség és gyümölcs trágyázása, föld feletti kártevők irtása, de csak fogyó hold idejében és teliholdkor.

KEDVEZŐTLEN nyilas holdnapokon: kapálni és gyomlálni (a gyom gyorsan nagyra nő), salátát ültetni, (mert gyorsan nő és nem fejesedik be.)


10./ Hold a BAK jegyében jár: Gyökérnapok. A tisztaság és a rend a követendő cél, és ezt könnyen meg is valósíthatjuk, mert megvan hozzá a belső késztetésünk is.

A Hold a Bak jegyében pláne az utolsó negyedben, ha

Gyökérnapok jönnek. A Bak a Föld elemhez tartozik. Együnk sok karlábét,

Retket, hagymát (mindent, ami a föld alatt terem) Ezeken, a napokon sokan

Kívánják a sós ételeket. Fogyó holdnál tényleg jobban mennek le a kilók!

A földjegyekhez a sót társítják, amelyre a vérnek és más testnedveknek van szükségük. Ezért befolyásolják a földnapok a vérkeringést is. Akinek magas a vérnyomása legyen óvatos. Mindig tengeri vagy jódozott sót használjunk.

A földjegyekhez társított növényi rész a gyökér.

ZÖLDSÉGEK: burgonya, fokhagyma, karalábé, póréhagyma, torma, répa, gomba, retek, cékla, zeller, spárga, hagyma, csicsóka.

GYÜMÖLCSÖK: alma, banán, kivi.

TEJTERMÉKEK: vaj, krémföl, joghurt, tej, tejszín.

EGYÉB: füstölt élelmiszerek, méz, csalamádé, diófélék.

Bak Hold alatt a főzés gyorsan és egyszerűen megy. Szomjunkat vízzel vagy gyümölcslével csillapítsuk.

Ilyenkor a térdet minden mozgás erősen igénybe veszi. Megelőzés vagy gyógyítás céljából nagyon jó ilyenkor a térdborogatás. Az összes többi csontot és ízületet is kényeztethetjük egy kicsit. Ezek a napok mindenféle bőrápolásra alkalmasak. Fogyó holdnál szinte soha nem keletkeznek sebek.

A Bak napján levágott köröm kemény, ellenálló marad, és nem olyan könnyen törik.

A benőtt körmöt nem ajánlatos Fogyó holdnál (most) kiigazítani vagy levágni, mert akkor mindig rosszul nő vissza. Kivétel a körömágy kiigazítása. Ugyanilyen hatásos a makacs láb- és körömgombásodás kezelése.


NAGYON KEDVEZŐ Bak napokon a gazt gyomlálni! Főleg fogyó hold idejében.

KEDVEZŐ a gyökérnövények ültetésére, palántázása és vetése. Növények, erdőszélek és cserjék irtása, ritkítása. (fogyó holdkor).

Trágya- vagy komposztdomb rakása. (Fogyó hold idejében), földben előforduló kártevők irtása. Gyenge gyökérképződésű virágok időközi trágyázása. Gyökértermések konzerválása, elvermelése, például savanyú káposztát gyalulni (fogyó hold idejében).

Kedvezőtlen folyamat a savanyú káposztakészítéshez a növő hold ideje, mert túl gyorsan zajlik az erjedési folyamat.


11./ Hold a Vízöntő jegyben: Virágnapok. A levegőjegyhez tartozik. Ilyenkor általában jókedvűek vagyunk, de vigyázzunk, ne vállaljunk magunkra túl sokat. LEVEGŐ NAPOKON szervezetünk különösen jól hasznosítja a zsírokat, ezért nem is rakódik le gyorsan. Telihold után fogyó hold időre eső vízöntő jegyben, tudatos táplálkozással gyorsan és tartósan szabadulhattok meg a felesleges kilóitoktól, mert fogyó holdkor kevesebbet esztek és gyorsabban is fogytok. Ekkor a nehezen emészthető ételeket is jobban feldolgozza szervezetetek. Még ha sokat is esztek, nem rakódik le a zsír olyan gyorsan.

A levegő jegyekhez a ZSÍRT társítják, így most kiélhetitek a csoki iránti vágyatokat. Zsírosabb halak-lazac, angolna-is kerülhetnek az asztalra. VIRÁG NAPOKON, nincs nagy választék a zöldségekből. A Vízöntő a lábszárra és a bokára hat. Vízöntőkor nem ritkák a visszérgyulladások. Itt az ideje, hogy valami jó visszérkrémet kenjetek a lábatokra, és felpolcoljátok.

Aki hajlamos a visszérre, az jól teszi, ha ezekben, a napokban mellőzi a hosszas állást, a visszérműtéteket NEM AJÁNLATOS vízöntőkor végezni!

Ezeken, a napokon tisztítsunk ablakot. Ezek a napok a legalkalmasabbak a nagytakarításra is.

Szinte minden kerti munkára alkalmatlan napok a Vízöntő holdnapok.

Kertészetben, mezőn, erdőben a Vízöntő holdnapok Felszálló erővel –virág napok- inkább terméketlen holdjegynek minősülnek. Szinte minden kerti munkára alkalmatlannak tekinthetők. Ajánlatos ekkor a legszükségesebbekre szorítkozni.

KEDVEZŐ a Vízöntő holdnapok: gyomláláshoz, felkapálni, miközben a gyomot otthagyhatjuk rothadni.

Olyan virágok időközi ápolására, amelyek nem akarnak rendesen virágozni.

KEDVEZŐTLEN napok viszont főleg dohányt pikírozni, mert az átültetett növények nem eresztenek gyökeret, és hamar kidőlnek.


12./ Hold a HALAK- ban: Levélnapok. A VÍZ napok LEVÉL NAPOK, ezért ilyenkor a saláták és a levélnövények állnak a középpontban. –levél növények, saláta, karfiol, karalábé, póréhagyma, gomba, kelbimbó, spárga, spenót, cukkíni, hagyma, mák

A húsnak ne legyen nagy szerepe-egyetek helyette sovány halat.

Semmiképp ne vágassatok most halak jegyben hajat. A halak napján történő hajvágás gyakran korpásódáshoz vezet.


Mivel az utolsó negyed a fogyás ideje, most fog igazán beindulni, főleg a halak holdjegyek idejében.!!! Majd a Hold teljesen elfogy. Ezt hívjuk Újholdnak. Innentől kezdve hízik, úgyhogy vigyázat, mi ne hízzunk vele együtt!

Újhold után érdemes belekezdeni egy –egy napos méregtelenítésbe. Aki teheti még a délután folyamán, szaunázzon egy jót. Ez a léleknek is jót tesz. Tarthatunk LÉNAPOT, amikor a gyümölcsöt, zöldséget folyékony formában élvezzük. Ezekre, a napokra ne tervezzünk semmi komolyat. Kerüljük a szellemi, fizikai igénybevételt, hiszen ezeken, a napokon szinte semmit sem ehetünk! Inni annyit ihatunk, amennyit akarunk. Ásványvíz korlátlanul fogyasztható, natúr gyümölcs- vagy zöldséglét 1 literes mennyiségben.

Napi adagok:

-5* 2 dl gyümölcs vagy zöldség lé.

-5* 2 dl friss alma- és sárgarépa lé.

-5* 2 dl narancslé.

-5* 2 dl zeller-almalé.

-5* 2 dl paradicsomlé.

Méregtelenítés másik formája a GYÜMÖLCSNAP.

Ásványvizet vagy édesítetlen teát korlátlan mennyiségben ihatunk. E mellé napi 1, 5-2 kg friss gyümölcs engedélyezett. Szőlőt és banánt nem ajánlatos fogyasztani ilyenkor.


A Halak Hold a lábfejre, lábujjakra és az idegrendszerre hat. Legjobb időszak a lábfürdőkre és a tyúkszemek kezelésére (de nem a kioperálásukra). A lábon található szemölcsöket ilyenkor sikeresen lehet kezelni. Minden, amit ezeken, a napokon magunkhoz veszünk sokkal intenzívebben hat, mint más napokon. Ajánlott a LÁBTORNA, amely serkenti a lábak keringését, izmosítja a lábfej boltozatát és javítja a testtartást.

TALPMASSZÁZS regeneráló, izomlazító, immunerősítő hatással van. Most érdemes MEDITÁLNI, hagyományos ideje a napkelte körüli időpont. Esténként vegyetek NYUGTATÓ FÜRDŐT Nyugtató, feszültségoldó fürdőolaj keverék: Levendulaolaj 4 csepp Majoránnaolaj 3 csepp Kamillaolaj 2 csepp Ciprusolaj 2 csepp Narancsvirág 2 csepp Jázminolaj 1 csepp

A keveréket tejjel (száraz bőrűek) vagy mézzel (zsíros bőrűek) összekeverve csepegtessétek a melegvízzel félig telt kádba, és 20-30 percet töltsetek a vízben relaxálva.

Aki teheti, menjen el ÚSZNI. Hátizom erősítő, gerinclazító, zsírégető és még szépít is.

FODRÁSZAT egyáltalán nem ajánlott, mert a hajhagymák, könnyen megfázhatnak! Főleg a késő őszi, téli, és kora tavaszi időkre eső Halak holdnapok idején.


KEDVEZŐ a hold halak napjai a kertészetben: levéltermések ültetésére és vetésére. Szoba és erkélynövények öntözésre, fűnyírásra, virágok trágyázására.

Burgonya ültetése (csak fogyó hold idejében jó, de akkor a legjobb időpont, ha a Halak holdjegy a Telihold idejének a 3. napjára esik, ekkor a bő termés garantált).

KEDVEZŐTLEN viszont ezek a napok a gyümölcsfák és bokrok metszésére, nem jó ilyenkor a konzerválás, a vermelés és raktározást is kerüljük.

Fontos kertészei szabály: az is, hogy minden növényt, amelyek már nem akarnak nőni, satnyulnak, vagy betegek, eredményesen meglehet menteni, ha IV. negyedben Fogyó hold idejében, vagy Újholdkor eltávolítjuk a csúcsokat közvetlenül az oldalág mellett, ugyan is a felfelé növő fáknál ebből lehet ismét új csúcs kinövés.

Lombos fák esetében, pedig az ág végeit kell a koronákon eltávolítani, és majd, újra szép koronát fognak növeszteni.

2012. szept. 2. 22:25

Kedves Ilcsi Mama!


A "vörös" Holdnak van valamiféle asztrológiai jelentősége, vagy egyszerűen csak egy ritka természeti jelenség?


Bocsánat, ha buta kérdés volt, de ma ez jutott eszembe, amikor megláttam a Holdat ebben a kissé furcsa színben pompázni.


Üdvözlök minden fórumozót!!

1097. HnéViktória (válaszként erre: 1096. - Ilcsi Mama)
2012. szept. 1. 20:31
Köszönjük Ilcsi Mama ez nagyon érdekes volt.
2012. szept. 1. 18:56

4. Júlia*

2012-09-01 10:06


:-) Kedves Ilcsi Mama.

Ehhez mit szólsz?

"Gyurcsok József szerint 2012 októberében megáll az élet"


" mert 2012 második felében hatalmas természeti csapás éri a Földet. Négy óra leforgása alatt mínusz 40-60 fokra lehűl a hőmérséklet, és ez a helyzet 2013 májusáig áll majd fenn" – mondta a spiritiszta a Borsnak. "


Kedves fórumlátogatók. A hobby & Otthon oldalon megjelent az őszre vonatkozó időjárás előre jelzésem, és ott kaptam, ezt a fenti üzenetet, amit most mivel az asztrológiával kapcsolatos ide is feltöltök nektek.



Kedves „Júlia*. A kérdésedben, ha arra vagy kíváncsi, hogy nekem mi a véleményem erről, akkor a válaszom az, hogy ez, így ahogyan Gyurcsok József nyilatkozta bizonyosan, nem lesz igaz.


Talán abból kiindulva tehette az Úr az október hónapra eső megállapításait, hogy több helyeken volt olvasható, hogy 2012. december 22-én különleges bolygóegyüttállás lesz, valamint a Szaturnusz októberben belép Bak jegybe. A Bak jegy uráról pedig úgy tartják, hogy a Szaturnusz általában pusztulást és romlást hozhat pláne a hideg által a levegőben iszonyú hideget, jegesedést, ködöt okozhat és ezzel nagy kárt, hozhat az emberek egészségre.


Valamint egy Nibiru névre keresztelt bolygó, melyről állítólag már a Sumérok is említést tettek, éppen 2012-ben ér a Föld közelébe. Amikor a 3600 évente visszatérő égitest ideér, a Föld polaritást válthat, de az is lehet, hogy megáll a forgásban néhány napra, vagy akár hetekre. Ennek eredményeként vulkánkitörések, földrengések és egyéb katasztrófák következhetnek be, de az is lehet, hogy hirtelen beáll a következő jégkorszak.


A NASA kutatásai szerint viszont nem lesz semmiféle bolygóütközés, nem jön semmilyen 10. bolygó, mindössze arról volt szó, hogy az infra fényben számos, eddig nem látott tárgyat találtak, amiket még nem azonosítottak be, és pólusváltás is csak párezer év múlva lehetséges.


Talán ezekből kiindulva tehette az Úr is, az október hónapra eső megállapításait.


Én úgy gondolom, hogy az időjárás változásokat legfőbbképpen a HOLD befolyásolja (gondoljunk csak az ár-apály jelenségekre, vagy az esős és az aszályos évekre, az időjárás előre jelzésemhez én is figyelembe veszem a HOLD fázis ciklusait.).


Már, pedig mint a HOLD, mint második Fő világosítónk FÖLD kísérője, ezért úgy, mint az univerzum többi bolygójának is, a NAP rendszerben, kölcsön hatása van egymásra.


A változás kora - avagy az emlegetett, maya naptárszerinti 5126 éves ciklusának 2012-ben lesz vége.(Ami természetesen nem bizonyított tény). Tehát a Maya naptár szerint nem az idő ér véget, hanem csak az időszámítás aktuális ciklusa.


„Dimenzióváltásról, 2012-ben” már sok minden lehetett olvasni. Amennyiben ma élnének maják, valószínűleg 2012. december 21-én egyszerűen újra kezdenék a naptár számolását, és megújulási szertartásokkal ünnepelnék az új világ kezdetét.


Időjárási szempontból pedig ahhoz, hogy ilyen hőmérsékletváltozás legyen pláne 4 óra leforgása alatt, én úgy vélem, hogy badarság.

Már csak azért is, mert a csillagokból az emberi életekre gyakorolt hatásaiból sok minden kiolvasható. Már pedig nem jelez semmilyen tudományos megfigyelési adat ilyen katasztrofális változást.

Asztrológiai szempontból pedig a csillagok, azt üzenik, hogy igen, valóban nagy változásoknak kell bekövetkeznie. Azonban annak egy TISZTULÁS, és átalakulási átrendeződésnek kell, hogy legyen, ahol a munka és az emberek egymásiránti szeretetén és nem a gyűlöleten kell, hogy legyen a hangsúly. Amennyiben megnézzük az eltelt időkben a Plútónak a Bak jegyben haladó időket, akkor hatalom, az elnyomás bástyái épültek, illetve rombolódtak le. Az említett évszázadokban valóban járványok pusztítottak, és gyakran volt éhínség is, és voltak katasztrófák is.

A változás igényét, PLÚTÓ, mint a tömegek bolygója, már 2008-tól a Bak jegybe való lépésével felvetette. Gondoljunk csak a pénzügyi válságra. De ha Kínai asztrológia szerinti TIGRIS év jelentését nézzük, akkor abból is az volt ki olvasható, hogy 2010-2011. év nem egy értelműen békés év lehet. Ugyan is a keleti asztrológia szerint a Tigris évet a megfigyelések szerint gyakran kíséri dráma, feszültség, felfordulás, és katasztrófa. Ez az időszak szokatlan, kedvezőtlen időjárási jelenségeket, égi és vízi katasztrófákat, földrengéseket is hozhat.

Politikai helyzet ingatag, jellemzője a hatalom átvétel, a pénzpiac is drámai gyorsasággal változik. Azonban a 2012-től 2013.-ig tartó Sárkány éve már a nagy elgondolások éve lehet.


A Szaturnusz bolygó, ekkor a Mérleg és a Skorpió jegyekben járva, óvatosan megfontolt, sorsszerűen kiegyensúlyozott döntéseket, kényszeríthet ki. Neptunusz bolygó a Vízöntő és a Halak jegyben haladva, ekkor még a kollektív vágyakat és a bizonytalanságot is tükrözheti. Azonban a Plútó a Bak jegyben haladva arra is, sarkalhat, hogy a társadalmi kettéosztottság helyett az összetartást fejlessze ki. Azért, mert a Plútó a tömegek bolygójának számít. Kapcsolatban van a tömegegek sorsával, melyben minden ember osztozik.

Az Uránusz bolygó is a Kos jegyben jár sokáig, amelyek új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérnek.

Tehát azt láthatjuk, hogy régi, elavult rendszereket drasztikusan és végérvényesen lerombolva egy teljesen ÚJAT, egy magasabb minőségűt hozzunk létre.


Ha azt vesszük figyelembe, hogy az Uránusz is már 2011 tavaszától a Halak jegyből átlépett Kos jegybe, ahol 2018-ig halad majd, és ha két ilyen teremtő bolygó fényszögeivel találkozik az univerzumban, akkor a valóban korszakalkotó változásokat jelezhet az emberiség történetében.

Ez aztán azt is hozhatja magával, hogy drámai hatású, újjászületés, vagy hirtelen változás lehetséges, amely az Uránusz bolygó hatására oly jellemző. Ez azonban az emberiségre, lehet kedvező és kedvezőtlen is. Mint minden planéta szimbólum szerinti energiát megélhetjük fizikai szinten vagy érzelmi szinten. Ha, azonban mindenki szellemi szinten éli meg a személyes életfeladatát, akkor mindig valami nagyon jó eredmény keletkezhet belőle.


Plútó bolygó szellemi szintű megélésének a legfontosabb változata, a ránk ragasztott ítélkezés, mások által kijelölt út, vagyis (ezek Szaturnusz analógiák) elhagyása után, ne a félelemmel foglalkozzunk, hogy mi is fog történni, ha nem felelősséggel vállaljuk fel a saját utunkat. Ezért az egyéni életekben, arra számíthatunk, hogy életünk bizonyos területein jelentős változások történhetnek, és ezeknek az új energiáknak a helyes kezelése e1engedhetetlen, ahhoz, hogy átvészeljük ezt az időszakot, és a lehető legtöbbet és a legjobbat hozzuk ki belő1e. Amíg az Uránusz inkább az egyes csoportok jövőjére irányul, amelyek új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérnek, akkor szintén 2011.-ben a Halak- jegybe lépő Neptunusz is a kollektív vágyakat és a bizonytalanságot tükrözhette.


Ezt még folytathatnánk azzal is, hogy a Szaturnusz bolygó most még ugyan október első dekádjában a Mérleg-jegy végénél jár, de 2012. október 6.-tól már átlép a Skorpió jegybe. Amikor is, már, mint egyéni sorsbolygó” óvatosan megfontolt, sorsszerűen kiegyensúlyozott döntéseket, kényszeríthet ki belőlünk. Neptunusz bolygó is majd a Halak jegyben tovább haladva, mivel egyben a jegynek egyik ura is, teljes egyesülésre a forráshoz való visszatérésre való vágyat hozhatja be. Már csak azáltal is, hogy a Neptun jele által a három ág tudat oldalait mutatja. A tudatalatti elmét, a mindennapi tudatosságot, és a kozmikus tudatot is képes összehozni. Azért mert a Neptunusz olyan határok átlépésének a vágyát képviseli, amelyek a legnagyobb szélsőségek között képes mozogni. Vagyis a tudat, a felvilágosodás, magasabb szintjének, az elérésnek a vágyát képviseli. Már csak azért is, mert a Neptun a VÉNUSZ magasabb oktávja, ami által a feltételnélküli szeretetlehetőségét adhatja nekünk.

Ezáltal a Plútó a Bak jegyben haladva arra is sarkalhat mindenkit, hogy a társadalmi kettéosztottság helyett az összetartást fejlessze ki. Azért, mert a Plútó ugyan a tömegek bolygójának számít, kapcsolatban lévén a tömegegek sorsával is, melyben minden ember egyéni módon is osztozik.

Ezért aztán az Uránusz bolygó hatásai is a Kos jegyben új társadalmi irányzatokat és fejlődést ígérhetnek az egyéni életekben is, mivel 2013-tól már várható a gazdasági fellendülés is.


A Napnak valóban vannak ciklusai, de ezek igen jól ismertek és dokumentáltak. Körülbelül 11 évente van ennek a ciklusnak „maximuma”, amikor is sokkal több napkitörést figyelhetünk meg, mint máskor. Ezek azonban nem veszélyeztetik a földi életet. 2012. évi várt esemény időpontjához legközelebbi napfogyatkozást már esetleg érdemes megvizsgálni, azért mert 2012. november 13.-án napfogyatkozás lesz a Skorpió jegyében, és december 21.-én a napforduló a galaxis síkjával egy vonalba fog kerülni. Majd december 31.- én a „Szíriusz”egy vonalba áll a Földdel és a Nappal is, de hiszen voltak már máskor is, bizonyos bolygó együttállások, 2005.-ben például 26° fokkal tértek el a képzeletbeli egyenestől a felsorakozó az égitestek, vagyis kevésbé pontosan rendeződtek egyetlen sorba. Kétségtelen, hogy most az úgynevezett „tökéletes együttállást” prognosztizálják, ugyanakkor 1997-ben sokkal tökéletesebb volt az együttállás, mint ami most jön, mégsem ért véget a világ, még sem lett világ vége!

Az Uránuszi tisztulás és a radikalizmus az élet minden területére igaz lehet, emberi kapcsolatok, gazdasági élet, de még az étkezési szokások, a szellemi élet, és no, meg a „Föld Anyára” való szeretettel való odafigyelés mindezek közül is leg fontosabb lehet.


Hiszen minden jegy, amely emberi alakot ábrázol a zodiákusban, az emberek számára jelezhet esetleg előre valamit. Minden, amelyek a Földre is, vonatkozót jelezhetnek, a Nap fogyatkozás szempontjából egészen általános vihar károkat okozhatnak, de ezeket is csak a neki megfelelő időkben. A téli jegyekben, jelezheti, továbbá a pénzügyekben történő változásokat is.


Nos, úgy tűnik, hogy ennek a katasztrófának is végül „Happyend” lehet a vége.


Reméljük, hogy a világ teljes egészében nem fog elpusztulni, és minden fenyegetettség ellenére sem pusztul ki az emberiség. Nagyobb fordulatok a világot ma uraló hatalmak, társadalmi rendek működésében várhatók. Ám az, sem mint egyetlen nagy fordulat, inkább csak egy lassabb folyamatként mehet majd végbe.


Én úgy gondolom, hogy ha már megváltoztatni nem is tudjuk a világ eseményeit, legalább ne essünk pánikba, ne üljünk fel mindenféle mendemondáknak, hanem gondolkodjunk tárgyilagosan, a saját fejünkkel, és vizsgáljuk meg lehetőségeinket képességeink szerint, abban, amiben mi tudunk, tegyük a jót. Bízzunk abban, hogy amennyiben mindenkit a jó szándék vezérel, nem követünk el túl nagy hibákat.


Bizonyos részekhez felhasznált és ajánlott irodalom: Apocalypse 2012.

1095. HnéViktória (válaszként erre: 1094. - Ilcsi Mama)
2012. aug. 31. 15:44

Köszönöm....


És tényleg azt érzem amit irsz!Mintha a fejemben cikáznának nyomasztó gondolatok,indokolatlan hülyeségek!Folyamatosan próbálom elnyomni őket, és a jóra gondolni...

Állandóan vannak megérzéseim!


Na jó,igyekszem ,például most is azt hallgatom amit küldtél.:)


Köszönök mindent!Ugye nem vagyok egyszerű eset?! :)

<3

1094. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1093. - HnéViktória)
2012. aug. 31. 14:40

Kedves Viktória. Hát persze nézd meg a képleted a napod az Ikrekben/ Merkúr uralkodóval, a HOLD pontosan szemben a Nyilasban Jupiter uralkodóval. Tehát a születésedkor, „Telihold”ideje volt. Ezért ilyenkor egy kicsit feszültebbnek érzed magad. Már csak azért is, mert a Merkúrod a Rák jegyben áll, ezért gondolataiddal összehozod a logikát a megérzéssel, vagyis egy hidat képezel a múltbéli rossz gondolatid, illetve a jövőbeni elképzelt realitás között. Tehát fontos, hogy engedd el a rosszat és csak is jót, tápláld be a gondolataidba. Meglátod, hogy a feszültség oldódni fog benned akár még a Telihold időkben is.

Aztán a felszálló holdcsomópontod is, ugye Tűz jegyű Oroszlánban/Nap uralkodóval áll. Felszálló csomópont egyébként a Jupiter megfelelője,(528. HR C-NEK felel meg), vagyis azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Pláne úgy, hogy a Jupiter a képletedben a SZŰZ Aszcendens jegyen, szintén Merkúr uralkodóval áll.

Tehát nálad nagyon is fontos a gondolat teremtő ereje általi életszemlélet. Nem véletlenül küldtem meg neked ezeket, küldeményeket.

Fordíts időt azok többszöri meghallgatására, és meglátod az elmédben rászoksz arra, hogy csak is teremtő pozitív gondolatoknak agy teret.

És úgy ahogyan írod ennek ma éppen itt van az ideje!!!

2012. aug. 31. 10:07

Ma csak pozitivan,mert telihold van...


Ilcsi Mama-én úgy igyekszem,de a reggelem nem jól indult,na majd ezután!!!


És szeretném kérdezni,hogy megfigyeltem,én teli holdkor mindig nagyon feszült vagyok...ennek lehet a hold az oka,ha igen miért?


Köszönöm..

Sok puszi:-)

1092. marticsku
2012. aug. 30. 23:16

Kedves Ilcsi Mama !


Nagy érdeklődéssel olvastam , figyeltem nyáron is az oldaladat , de azért az elfoglatságod miatt sem hagytad magára az oldalt.

Tanulmányoztam az elmondottakat ,mivel külön figyelemmel és segítő szándékkal választottál ki a jelentkezők közül és válaszoltál. Biztos láttad és azt meg is írtad elkél nekem egy kis segítség , hisz bátran mondhatom a képletemhez hasonlót közel sem találtam , és nem ias láttam ( tudom 2 egyforma nincs , de iylen mint nekem még úgy sincs ) de ettől nem vagyok boldog nem azért írtam inkább szomorú , igaz rövidke pályafutásom amit asztrológiai tanulmányra fordítottam ( autodidakta módon ) legalább 1000 képletet vizsgáltam , hireségeket is , még hitlert is néztem még neki sinvcs ennyire csúnya vagy szép az én képletem (?) már nem is tudom megfogalmazni inkább nagyon érdekes .


Ennek ellenére biztattál , tartogathat a sors szebb napokat még , hagyjam hátra a múltat .

Írtad "sajnos jelzi a 4 T. Qvadrát „Keresztet”

a radixomban , nem vagyok túl vidám tőle azt tudhatod , és számos harc küzdelem ,még kis apró dolgokban is megnyilvánul -nyilvánult , nem még ha sors döntőkkel kerülök szemben ,

+ ott a marsom az Mc , ami csócsra vihetne de még is leejtett mert neki van csak 3 kvadrátja 1 oppozíciója és 2 kvintuxa,

majd az a biztonságra törekvő négyszögem amit szeretnék , de ez még sem teremt .

szép színes az életem ,ezt a belső feszültséget , félelmet, hidd el nehéz megélni vele élni , amit indikálok ,szinte felőrlődöm a saját magam ( külső ok is jelen van ) által képzelt vagy valósan megélt helyzetekben .Van hogy eltalálom van hogy előre képzelem ami még nincs és még az örökös aggódás .

Több esetben megkaptam az idősebb ismerőseimtől ,hogy 5 embernek is elég lenne amivel szembe kell- kellett néznem , vagy átélnem nem még 1 magamnak .

megjegyezem ennek ellenére amit vállaltam a keresztre gondolok és ki - mit nevez keresztnek ,

én azt szívvel- lélekkel teszem egy darabig tettem önként - vagy kényszerből , de magam sem értettem még ha oly nehéznek is nevezhető , de az elmúlt 1.5 év az asztrológiai oldaláról megvilágította .

azt kérdezem mivel a radiximban a szaturnusz viszonylag jó fényszögekkel van jelen és uralomban a bak jelében , de a IV házam ban ahol mek kell élnem a család otthon nehézségeit , msot a 2 házam mérlegbe tranzitált lassan kivonul , átmegy a 3 házamba nem sokára pár hónap vagy fél év jelenthet -e anyagi biztonságot (?) mert ennek ellenére az elmúlt 2 év kicsit -nagyon a veszteségekről , egyéb veszteségekről szólt ,most a 3 házamba milyen nehézségekkel kell számolnom ?még ha hangsúlyozom jó fényszögekkel áldott meg legalább ennek a Szaturnusznak ez az asztrológia képleti szimbolikus értelmezése ?

vagy nézem meg mi volt 28 éve -30 éve kb. amikor ott járt (?) mert azt is tudom , pontosan a sok küzdés kiharcolás , akarat, érvényesülés majd kompromisszumot kötöttem még is persze fenyegetésre , rokonok részéről !társulás miatt ! remélem ez nem fenyeget még 1 x .

egyébiránt kérdésem ha mára jó harmonikus fényszögeknél tartunk ami nekem nem túl sok van de azért van , egyes olvasmányaimban ha túl sok harmonikus trigon - szextil lustává motiválatlanná is tehet ,

a túl sok piros viszont nem elkeserítő ha nem a sikeres emberek képletében található .

ezt aztán nekem nagyon nehéz eldönteni ,mert egyéb iránt nem érzem de ha a tetteimet nézem kis szűk környezetembe akkor valóban , de mit és ki nevezheti ezt annak (?) hisz csak engem motivált , és mind addig voltam sikeres mondhatni amíg valahogy ahogy éltem az már mindegy , az a múlt de még is volt egy férfi egy férj az oldalamon jó vagy akár rossz értelembe ,mert a szerencse pontom a VII házamba van és ez által tudok kibontakozni , mondja a fáma , de csak akkor ha ..

lehetséges hogy ez is közrejátszott a lejtmenetnek immáron 7 -ik éve ? .


A hold -vénusz -Merkúr háromszöget a 2012 évre figyelmembe ajánlottad , segítsek a holdamnak a pártalálásba ,nyissam jól ki a szemem , nyitom , de nem látok , és még nem jött senki ,jó az életvitelem is most korlátolt ,talán még kész sem vagyok rá ,

az élet hoz - és hozott nekem börtönt is , akarva - akaratlan , ebbe a 12 házas Plútó és hold állásom mutatja .


Egyébként én is használom demo placidust a beállított földrajzi időm :

long 19 E 48 , lat 47 N 10

ez van a születési helyemhez a legközelebb .

Sokat írtam elnézésedet kérem.

egy kérdést privátba teszek fel neked , persze a félelmem miatt .az örökös aggódásom miatt .


Minden szépet és jót és erőt kívánok neked ezekhez a kérdésekhez és a sok önzetlen segítségedhez !!

2012. aug. 30. 15:22
Kedves "famelia". Bizonyosan eltéveszteted a házszámot. És nem ide erre a fórumra gondoltad, szántad, az üzeneted.
1090. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1087. - Pandamedve)
2012. aug. 30. 15:08

Kedves"Pandamedve". Megkaptam a privát üzeneted. Jelzem, hogy már 26.-án felajánlottam neked, hogy nagyon szívesen – Természetesen, mint mindenki másnak is ajándékként - elkészítem a horoszkóp körödet, ha ismered a pontos születési idődet. Akkor nem válaszoltál rá, viszont most csak az általad megküldött e-mailcímre tudom azt megküldeni.


A születéskori Hold jegye/ és fázisa/ csak is abból látható, illetve minden más kérdésre is csak a pontos születési időre felállított képletből tudunk következtetéseket levonni.

A mostani kérdésedre a 6. munkaházánál a külső körön futó „TRANZIT” bolygó fényszög jelekből és a bolygók jelenlegi állásaiból, illetve azoknak a kör alatti EKL: táblázat szerinti születési fényszög jegyek, összevetéséből lehet választ kapni.


Ha már az előző feltöltésemnél a Holdról írtam pár gondolatot, akkor most itt jelzem a mostani (08. 31.-i), bolygóállások helyzetét is. Ki - ki jelezze fel a saját képletének a külső körére.


A Nap Szűz jegyben halad. Hold: Halak- jegyben jár.

Merkúr bolygó: az Oroszlán jegy végénél, 28°45” foknál jár. Vénusz: 23°36’ fokon a RÁK - jegyben, MARS: 5°08’ fokon a Skorpió-jegyben halad.


Lassúbolygók, mint a JUPITER: 14°32’ fokon az Ikrekben, SZATURNUSZ: 26°12’ fokon a Mérlegjegyben. URÁNUSZ: 7°37’ fokon a Kosban, NEPTUNUSZ: 1°32’ fokon a Halakban és végezetül a PLÚTÓ: 7°01 fokon a Bak jegyben bandukolva rója hosszú körútját.

1089. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1088. - HnéViktória)
2012. aug. 30. 13:30

Kedves VIKI. Igen a holnapi nap nagyon kedvező hatással lehet rád és másokra, ha gondolataitokat arra fókuszáljátok, amit nagyon szeretnétek elérni. Ezenkívül,

Neked és minden Kedves fórumlátogatónak is, címzem az üzenetem: Az 1073. számon „Pandamedvének” adott válaszomban írtam arról, hogy a saját horoszkóp körében mindenki meg tudja állapítani, hogy a születéskor a Hold milyen jegyben állt. Viszont többeken azt már nem tudják, hogy akkor a HOLD, melyik HOLD fázisban járt.

Mostanában több privát levelet kaptam, hogy nem igazán értik a leírást, ezért most igyekszem egy kicsit érthetőbben megfogalmazni.


Jelmagyarázat:

Utolsó negyed (csökkenő hold)

Újhold

Első negyed (növekvő hold), vagy éppen,

holdtölte (telihold) időben.


Már most, ha az általános 360° fokos kört képzeljük magunk elé, akkor ugye tudjuk, hogy KOS jeggyel kezdődik és Halak jeggyel ér végett. Tehát ebből a szempontból a Kos az I. ház, sorban tovább IV. RÁK - jegy, VII. Mérleg-jegy és X. a Bak-jegy háza. Hogy csak a legfontosabb 4 „Kentra” tengelyt soroljam fel.


Azt tudjuk a születési adatsorszámból, hogy a Nap éppen melyik jegyben haladt a születéskor.

Tehát ha valakinek például az Ikrekben állt a Hold a születésekor, a Napja pedig BAK jegy, akkor mivel tudjuk, hogy a Nap a holddal együttállásban csak is, "Újholdállásban" lehet, akkor a Bak jeggyel szemben a RÁK jegy található, ahol csak "Telehold" ideje lehet, ezért ebből már láthatjuk, hogy a hold éppen az Első negyed (növekvő hold), állásban haladt az Ikrek jegyben. Miért, mert csak a RÁK jegyben lesz a HOLD- Nak „TELIHOLD ideje.


Már most éppen ezért az egyénre készített horoszkópban a pontos születési idő mutatja meg, hogy az „NAP - jegy”„Aszcendens” jegy, a HOLD –jegye, hová esik a képletben. Ebből aztán már láthatjuk, hogy NAP jegynél (Újhold idő), illetve vele szemben, (Teli hold idő) milyen jegy található. Ebből aztán már azt is megállapíthatjuk, hogy a képletszerinti HOLD jegy alatta, vagy felette lévő jegyekben van-e Teliholdra eső jegynek.

Ugyan is, ha „Teliholdat” követő jegyben van a születési képletben a HOLD, akkor az illető csak is”CSÖKKENŐ” II. holdnegyed, ha pedig a Telihold alatti jegyekben állt a hold, akkor pedig csak is „NÖVEKVŐ” I: holdnegyedre esett az illető Holdfázis napja.


Éppen ezért nagyon fontos (amit nagyon sokszor jelzek a fórumon), a nagyon pontos óra-perc születés ideje, mert mint tudjuk a Hold a leggyorsabban keringő égitest. Keringése folytán a jegyekben is, csupán 2-3 napokat tölt el. Éppen ezért ha nem pontos az időpont, akkor az Aszcendens jegy és a HOLD ° fokszáma sem lehet pontos. Már pedig meglehet, hogy éppen jegyet vált a HOLD.


Ha már itt tartunk, akkor nézzük meg, hogy éppen most augusztus 31.-én, amikor éppen „Telihold” ideje lesz, hol jár a hold:


A Halak jegy 6°23’ fokára lép 15 óra 58 perckor.

Aztán még szeptember 1.-én is, Halak jegyben, halad, majd 2.-án már átlép a KOS jegybe, és 5.-6.-tól, már a Bikajegyben, 7-9.-ig már az Ikrek- jegyben halad. (vagyis 8.-án, 15. óra 15-perckor lép a II.”CSÖKKENŐ”- holdnegyedbe.

10-11.-én a RÁK -ban, 12-13. Oroszlán jegyben, 14-16.-ig a Szűzjegyben halad majd.

(Tehát 09.-16.-án, 4 óra 12’ perckor lép be a HOLD a SZŰZ jegybe, vagyis ekkor lesz az

ÚJ - Hold ideje.). 17-18.-án Mérleg, 19-20.-ig Skorpió, 21-22.-ig Nyilas holdjegy napok következnek. (Vagyis 09. 22.-én 21. óra 41. perctől már, Első negyed (növekvő hold) ideje kezdődik. 23-24.-ig, Bakjegyben, 25-26.-ig Vízöntő- jegyben, 27-29.-ig a Halakban, 30.-án 5óra 20perckor már „Telihold” Holdtölte idő lesz, ezt követően már a Kos jegyben fog haladni a HOLD.

Ekkortól lassan el kezd ismét fogyni a HOLD, hogy a holdfázisok 4 lépcsőjén tovább, át-át haladva hozza el nekünk a ránk váró HOLD hatásait. Amit leginkább az időjárásban érezhetjük meg, de az egészségünkre tett hatásai sem elhanyagolhatóak.


►Erről a fórumon, több helyeken töltöttem fel leírást: HOLD a második fővilágosító a napsugárzás legfőbb közvetítője. Minden bolygónál sebesebben kering. Kevesebb, mint huszonnyolc nap leforgási idő alatt vonul át a zodiákuson, és két-három napokat tölt el

Egy-egy állatövjegyben. HOLD a születési képlet elengedhetetlen eleme.


Néhány cím a feltöltött anyagokról „Gondolatok a Holdról, Legyünk testünk őrei, az emberi szervezet hatása az életerőre.

Víz hatása keringésre. Mit jelent a Hold, egy nagyon fontos mutató a horoszkópban ez egyes jegyekben címmel. Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében. Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, - valamit a jegyek alapján - a testünkre való holdhatások jelentőségei.

Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel. Az életerő áramlás, valamint a keringéssel összefüggő vízhiány. Étkeink az egészséges táplálkozásért. Betegség hajlamok hogyan társulnak a Nap és Hold jegyekhez. STB.”


Itt most csak egy ízelítő következzék ismétlésként: Születési horoszkópban: Hold analógiái egész életen átkísérnek. Hold impulzusai a személyiségre, folyamatokra gyakorolt szimbolikus hatásai a Hold a jegyben, házban bizonyos jelentéstartalommal bírnak, jelentése egészségre vonatkozóan, lelki otthonra, vágyakra, anyaságra, gondoskodása, családra, az anyagiakra, vonatkozóan ebben a földi életben mindig is, jellemző lesz.

Hold jelentése az egyes jegyekben:


Hold a Tűz jegyű Kosban: Lelkes, jóindulatú, önérzetes, bátor, elhamarkodott, ösztönös, tettvággyal, rendelkezik.


Hold, Föld jegyű Bikában. Bikában: Óvatos, és gyakorlatias, derűs, vidám természet, nyugodt, biztonságot szerető, művészi érdeklődés jellemzi.


Hold, Levegő jegyű Ikrekben: Találékony, élénk jellem, fontos számára a mozgás a változatosság, a gyors gondolkodás, a kommunikáció, a könnyed kapcsolatteremtés.


Hold, Vízjegyű Rákban: Család központú, érzékeny, érzelmes, romantikus, hangulata ingadozó és ez befolyásolja döntéseit.


Hold, Tűz jegyű Oroszlánban: Túlzó, lelkes, vezetői becsvágy, irányító képességek, a család összetartása, Öntudat és nagylelkűség, segítőkészség jellemzi.


Hold, Föld jegyű Szűzben: Érzelmei, visszafogottak, hűvös, lekezelő, tartózkodó, megfontolt, racionális, értelmiségi típus, szerény és pontos, rendszerető, konzervatív.


Hold, Levegő jegyű Mérlegben: Bájos, barátságos, jóindulatú, rokonszenves, kompromisszumra hajlamos, szereti a társaságot és a művészeteket, jó az ízlése fontos számára a külsőség, békességet szereti, jó a diplomáciai érzéke is.


Hold, Víz jegyű Skorpióban: Átható és heves, független, zárkózott természet, megfigyelő képessége kiváló, analizáló, féltékeny típus.


Hold, Tűz jegyű Nyilasban: Nyitott, barátságos derűs, optimista, mindent hittel tesz,

Segítő-szándékú, fontos számára a külvilág visszajelzése.


Hold, Földjegyű Bakban: Óvatos, tartózkodó, céltudatos, visszafogott, praktikus, kitartó, szívós, félénk, bizalmatlan, irigy.


Hold, Levegő jegyű Vízöntőben: Visszafogott, de barátságos, ösztönösösen tehetséges, jó szellemi képességek és művészi adottságokkal rendelkezik, mindenre érzékeny és fogékony.


Hold, Víz-jegyű Halakban: Gyengéd, megértő, kedves és barátságos, gondoskodó és mindenek felett segítőkész. Azonban sok mindenben befolyásolható, főleg érzelmileg, naiv.


Hold a legfontosabb tényező az emberi kapcsolataink szempontjából is, mivel a személyiséget fejezi ki és jellemformáló hatásai is, van, ezért, ha még azt is ismerjük, hogy az állatövjegy mellett milyen volt éppen születéskor a hold fázisa, azoknak is bizonyos jelentetés tartamai vannak:


Új holdkor született gyermekek: gyermeki rácsodálkozással szemlélik az életet, nyílt, közlékeny, új ötleteket hoz világra, lelkes, szubjektív.


Növő hold idején születettek: erős akaratú, aktív és kifejező, kritikus, építő magabiztosak, kreatív, kíváncsi, produktív, ugyanakkor jószívű, teremtő, megnyugtató a környezetére, világmegjobbító idealista emberek lesznek.


Telihold idejében született gyermekek hosszabb és boldogabb életre számíthatnak. Ami viszont biztos: a természeti népeknél a legtöbb gyermek teliholdnál jön világra: képesek megvalósítani a dolgokat, összhangba hozzák a logikát a megérzéssel, hidat képeznek a múlt és a jövő között.


Fogyó hold idejében világra jövő emberek: átadja a tudását és eszméit, tanít és kommunikál, eszméi iránt elkötelezett, reformál. Megértő, együtt érző, érett, jó tanácsadó. Hajlékony, melankolikus. Meditatív és magába vonuló, álmodozó, tűnődő. Ösztönös, távolba tekintő, misztikus, más néven: KARMA hatás érvényesül, vagyis gyakran küldetése van, nagyobb, mint amennyit viselni tud. Az energia nagyobb, mint az „Én”, ezúttal nem függ tőlünk, mi történik - most a múlt tör elő.


A Hold szoros kapcsolatban áll az élet anyagi dolgaival is.

A hold mágiája szerint a hold uralja, vagy nagymértékben befolyásolja a légkört, ezért nagyban meghatározza az időjárást is.

A kozmikus tér hatását életünkre, egészségünkre, napi tennivalóinkra a Föld és a Hold pályahelyzete a legszámottevőbben befolyásolja, ugyanis ettől függ a földi gravitációs térerő változása (pl. az árapály jelenség a tengereken).

Tehát második fővilágosítónk a Hold az éjszaka királynője a napsugárzás legfőbb közvetítője.

1088. HnéViktória (válaszként erre: 1086. - Ilcsi Mama)
2012. aug. 30. 00:05
Igen !-érdekes...:-) tényleg most irtad nekem a minap ,hogy olvassak erről..:-)ezek jelek nekem :))))
2012. aug. 29. 23:19

Kedves Ilcsi Mama!


Igazad van, amit az aszcendenssel kapcsolatban a 30. életévről írtál. Köszönöm. Én is a 30. szülinapom után kezdtem egyre erősebben úgy érezni, hogy változom és inkább az aszcendens jegyem tulajdonságai kerülnek előtérbe, de én ezt azelőtt a gyermekem születésével próbáltam magyarázni és a változást az anyasághoz kötni.


Minden jót!

1086. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1083. - Chipmunk1985)
2012. aug. 29. 13:01

Kedves Rubin. Nem is hiszed, hogy mennyire boldoggá tettél a válaszoddal. Amennyiben van időd, gyere máskor is. Igen én is azt vallom, hogy a születésekor a sorsát mindenki magával hozza, és gyermek válassza ki a szüleit.


Persze az már nagyon nehéz karma, ha éppen úgy, mint nálad a HOLD 8. házban olyan feladat elé állítja a szülöttet, hogy meg kell élnie főleg már gyermekkorban a csapásokat. Mindennel egyet értek, amit leírtál. És valószínű az is, hogy ahogyan a nagykönyvben meg van írva az I. Szaturnuszi ciklus hibáidból tanultál minden téren.

Éppen jó időben vagy még ahhoz, hogy a következő II. Szaturnuszi REVOLUCIÓ -ra, ciklusodra, a múlt felülvizsgálatával, új cél feladatokat tűz ki. Hiszen szabad akarattal a hibák korrekcióját elvégezhetjük. Az égitestek fényszögei által „Radix” módon meghatározott pozitív és negatív tulajdonságoknak, így könnyebben megfelelhetünk. Ezzel Te is és mások is könnyebben meg valósíthatod a szándékodat és célkitűzéseidet, vagy „egyszerűen” megvalósítjuk önmagunkat.”


Amit pedig a 2.-8 tengely házvonatkozásban írtál bizony így van, ahogyan azt Te nagyon jó megfogalmaztad” Adnom kell, hogy kapjak”. Abban is nagy igazság rejtőzik, hogy cselekedeteinket a jóság és szeretetnek kell, irányítania.


Amit meg a Plútó kapcsán írtál, azt is teljes egészében így gondolom én is. A Plútó ugyan generációs bolygó, általában a tömegek bolygójának számít, de az egyéni módon megélt hatásai is, nagyon jelentősek.

Aminek nálad mostanában nagy jelentősége lehet, mert a Plútó 2008.- ban a Bak Napjegyedbe való át lépesekor felerősítette nálad a megújulás lehetőségeit. Nem véletlenül éppen ebben az időben találtál rá a neked való társra. Most amikor a Bak - Nap jegyedben halad (vége felé majd „Retográd módon) a Plútó 2024.-ig, kezedbe került a „sorsfordítás” lehetősége is.


Végezetül, az 1085. számon való feltöltést, amit a tanító mesteredtől a pozitív gondolkodásról szóló ajánlást teszed, köszönöm annál is inkább, mivel Kalo Jenő nekem is nagy kedvencem.


Sőt milyen sorsszerűen érdekes, hogy pontosan előtted az 1084. számon kommentet író Viktóriának éppen a múlthéten küldtem a teremtő gondolatokkal kapcsolatos:

< www. agykontroll.hu > Az én ajánlásom Viktóriának főleg DR Domján Lászlónak - az agykontroll hazai atyjának-, főleg a vonzás törvényéről, a gondolatteremtés erejéről szóló, videó üzeneteire vonatkozott.

Valamint < www. asztrozofia.hu >, Paksi Zoltán, aki a reflaxácios lelki gyógyítás módszerét dolgozta ki a gondolat teremtés módszerével.

Azért van ennek nagy jelentősége, mert ebben a 2012. évben, augusztusban két Telehold nap van, augusztus 2.-án volt és most 31.-én lesz ismét.


„Telihold” napján, ezek nagyon is aktuálisak lesznek, hogy csak is örömteli - pozitív gondolatokat tápláljuk be az agyunkba.

Persze igaz ez az „ÚJ HOLD” időkre is. (Ezeket, az időpontokat fórumon időként jelezni szoktam).


Amennyiben gondoljátok, nézzétek, meg akit esetleg érdekelhet ez a témakör.

Üdv: Neked és Mindenki másnak is: Ilcsi Mama.

2012. aug. 28. 22:12

Engedelmetekkel,az egyik Mesteremtől..

[link]

1084. HnéViktória (válaszként erre: 1083. - Chipmunk1985)
2012. aug. 28. 21:03

Nekünk Ilcsi Mama egy nagy kincs!


Véletlenül találtam rá erre a fórumra,amikor a lelkem teljesen odavolt.Ilcsi Mama egy nagyon mély gödörből segített engem kimászni!Soha nem felejtem el neki!-és azóta is rengeteget segít nekem!

Sajnos nagyon kevés az ilyen ember mint Ő...

2012. aug. 28. 20:42

Engem,2 sikertelen házasság tanított meg erre.Az első feleségem a válásunk után pár évvel öngyilkos lett és neki és a másodiknak is,komoly depresszív hajlamai voltak,pont mint édesanyámnak (véletlenül!!! :D) Csillával (chipmunk1985),a mostani párommal 2 éve ismerkedtem meg,miután már egy ideje ráléptem az önismeret rögös útjára..és benne rátaláltam a számomra megfelelő társra,minden szempontból. (1985 07 09 13h 28m 10s Mosómagyaróvár) Ez csak azért történhetett meg,mert önmagamban kezdtem el változni és változtatni dolgokon így egy szebb képet láthattam viszont a tükörben(hisz a párunk a legtisztább tükör,mint tudjuk). A világon minden dolog belőlünk tükröződik és csak tőlünk függ,milyen jelent élünk és kivel. Örülök,hogy akik ezt az oldalt is látogatják,egy olyan segítő személy közreműködésével,mint te Ilcsimama..bepillantást nyerhetnek saját tudatuk rejtelmeibe és elindulhatnak egy minőségi változás felé!!!


Minden jó-t!!!


Rubin

❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook