Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
454. Darcy01
2008. júl. 1. 09:40

Sziasztok!


A minap láttam egy műszaki áruházban,egy végleges szőrtelenítő készüléket,a Ba..liss gyártja,és ilyen kis tappancsai vannak.Megkérdeztem az eladót,és kúraszerűen kell alkalmazni (hetente 2-3szor) és állítólag 3 hónap múlva kihullik a szőr.

De természetesen a 3 hónap eltelte után sem szabad leállni.

Nem tudom,hogy mennyire lenne hatásos,de aki a végleges szőrtelenítésen gondolkodik,szerintem ez is egy alternatíva lehet,ráadásul nem kerül annyibe mint egy végleges kezeléssorozat.(abban a boltban,ahol én néztem 16ezer ft volt).


Írtam az "Epilátor" témában is,akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalat az kérem írjon!

453. pti
2008. jún. 30. 21:21
Én nagyon szeretném, még próbálok jól körül puhatolózni,aztán majd meg látjuk mi lesz a végén:) Jó lenne,ha mittom 1 év múlva örömmel mondhatnám,h nekem bevált:D
2008. jún. 30. 18:54

Sajnálom, nem akartalak elkeseríteni.

Próbáld ki bátran ha úgy érzed, a mérvadó úgyis az lesz amit Te tapasztalsz. Nem az amit innen-onnan hallasz.

Az is igaz, hogy mindenkire másképp hat. Nem mindenkinek nőtt vissza szerintem a kezelés után. Függ attól milyen típus vagy, gondolom.

Ha úgy érzed bátran próbáld ki, ne érdekeljen ki mit mond.

Én speciel jobban hiszek az epilálásban,mégha fájdalmasabb is.

451. pti
2008. jún. 30. 14:38
Én úgy hallottam, hogy ott is vállalnak garanciát, meg vannak ezek az "emlékeztető" kezelések.. hát nem tudom ez elég elkeserítő:(
2008. jún. 30. 13:47
Amúgy ma már minden nagyobb városban vannak kozmetikai szalonok, ahol csinálnak többé-kevésbé "végleges" szőrtelenítést.
449. 35926750cb (válaszként erre: 447. - Pti)
2008. jún. 30. 13:46

Szia

Ha jól tudom az aesthetica-nál, ők hirdetik magukat itt a neten is.

Hónalj és bikinivonal ingyen volt neki a láb mellé, amit ő fizetett.

De így is egy vagyon volt, ráadásul nem is tartott "örökké"

2008. jún. 30. 13:19
Epillátorral lehet végleges szőrtelenítést készíteni. Nem elsőre fog sikerülni, de néhány alkalom után végleges lesz.
447. pti
2008. jún. 30. 13:17

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot, és nekem is lenne pár kérdésem! 1. Vikike84 a te barátnőd hol és milyen szőrtelenítést végeztetett?

2.bszsz neked hol végeztek és milyen típusú kezelést?

Egyelőre ennyi,előre is köszönöm a válaszotokat:)

2008. jún. 28. 23:04

Sziasztok!

Engem is érdekelne ez a végleges szőrtelenítés dolog, mert kezd elegem lenni az egyes helyeken nőtt szőr miatt. Pl a csípőm alatt (férfi vagyok btw) egy vonaltól kezdve egészen a bokámig erősen nő a szőr, beleértve a hátsómat meg az afölötti pár centis részt. Attól a vonaltól fentebb meg csak piheszőrök, a mellkasomat és a hasam közepét leszámítva. Olvastam, hogy a világos bőr és sötét szőrzet a legjobb a kezelés elvégzésére, hát nekem pont az van. Legalábbis a csípőmtől lefele ahol kéne a kezelés, fent jelenleg a "csoki" dominál:)

Mindegy, a kérdésem az lenne, hogy hozzám hasonló férfiaknak milyen eredménnyel zárult az ilyen kezelés? Ha később egy aprót visszanő (értem ezalatt kb 0.5 centit) a legszőrösebb részeken még az is jó, mert én úgy vagyok vele, hogy nem árt ha szőrös vagyok, de a mostani helyzet elég gáz. Van ahol három szőrszál is kinő egymás mellett a lábamon(néztem nagyítóval) és van ahol a 3-4 centit is eléri(!)

Szóval mondom, mivel férfi vagyok, ha egy kicsit visszanő, de már nem lesz olyan hosszú és pigmentált(fekete) akkor már megérte.

Előre is köszi a válaszokat!


Threshold

2008. jún. 10. 20:50

Ennyit a hatékonyságáról.

Jobban járunk, ha elfogadjuk hogy a szőr hozzánk tartozik..

2008. jún. 10. 20:49
A végleges cseppet sem végleges. A barátnőmnek egy év múlva visszanőttek, pedig "végleges" szőrtelenítésen volt..
443. bszsz (válaszként erre: 441. - M.a.n.d.y)
2008. jún. 10. 14:27
Szia M.an.d.y. Néhány kérdésem lenne hozzád. Te már végeztettél magadon elektrolizises szőrtelenítést? Hol végeznek ilyet és mennyibe kerül? Mekkora testrészen (optimálisan) lehet elvégezni? Előre is köszi a válaszodat.
442. Ekidli
2008. jún. 10. 12:16
Én ősszel szeretném elkezdeni valamelyik kezelést, remélem addigra már több tapasztalata lesz mindenkinek. Egyelőre az IPL felé hajlok. Ha valakinek van tapasztalata, majd légyszi még írjon.
2008. jún. 8. 12:38

huile ha nem hiszed az azt jelenti hogy nem jártál utána alaposan a témának... ez meg csak téged minősít ugye :) és itt nem egymás támadásárol vans zo csak a dolgok tisztázásárol meg a félrevezetésről ami ugye senkinek se jó...

elektrolizisnél azt a szőrszálat amit sikeresen kiégetnek soha életed hátralevő részében nem látod viszont!!! sem 5-10 sem 30-40 év mulva...

ha nem tudod elhinni akkor talán olvass utána hogy müködik :)lejebb találsz linkeket is rá.Elvégre mindenki a saját szemének hisz...

440. huile
2008. jún. 8. 09:30

sziasztok

én most járok kezelésekre, nemsokára a harmadik következik. igaz intim területet csináltatok, ami jóval tovább tart, de a bikinivonalam egy részén már látszik az eredmény. egyébként ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy bevállalja-e ezeket a több 10ezres kezeléseket,, mert ugye egyéntől függ, hogy kinek hány alkalom kell. hallottam már (létező személyről !!) hogy a lábán már a 300ezernél tart a kezelése.de persze ezt mindenki tudja, mennyire drága ez a terület, na meg persze kérdéses, hogy mennyire erős szőre volt , és mennyire hajlamos bármiféle benővésre. egyébként az intim se a legolcsóbb, állitolag majd még egy bérletre be kell ruháznom, de ha már azt tudom, hogy 5-10évig nem nől ujra, nekem már az is jó hír. na ugyh nem egymást kellene itt támadni, hanem mindenki nézzen a pénztárcájába, és persze döntse el, érdemes -e neki havonta félretennie annynit, hogy aztán azt a pénzt erre szánja lelkiismeretfurdalás nélkül..és persze lényeges tájékozódni, mert sokan azt hiszik,többé egy szőrszál se nő majd rajtuk többé. én személy szerint nem hiszem hogy 20-30évekre eltűntethetőek, és ezzel a tudattal is vágtam bele a kezelésekbe.

439. uco
2008. máj. 4. 20:19

Sziasztok!


Esetleg volt már valaki végleges szőrtelenítésen, aki PCOS?

Megszeretném kérdezni, hogy hatásos volt-e?

Ha igen, akkor milyen módszerrel csinálták?!


Köszi!

2008. máj. 3. 03:41

Na végül csak megtaláltam a másik forumban amit kerestem :)


"

„Ezért, ha pl.: az USA-ban kijön egy új készülék, vagy módszer, azt a FDA megvizsgálja, hogy alkalmas-e végleges (permanent) szőrtelenítésre.”


Tudomásom szerint az FDA a mai napig sem ismerte el, hogy az IPL/Lézer végleges (permanent) szőrtelenítésre alkalmas.


Idézek az FDA hivatalos oldaláról:


[link]


„Further, manufacturers may not claim that laser hair removal is either painless or permanent unless the FDA determines that there are sufficient data to demonstrate such


results. Several manufacturers received FDA permission to claim, "permanent reduction," NOT "permanent removal" for their lasers.”


De ha jól megfigyelitek, akkor egyik lézer klinika sem írja le, hogy végleges! Nem is írhatják! Az amerikai FDA sem engedélyezte, hogy végleges-nek reklámozzák. Mert


nem az! [link]


Magyarországon nagyon ritka az olyan hely, ahol úgy végzik az Electrolysis-es szőrtelenítést, ahogy azt kellene. Pl. Amerikában külön iskola van, ahol ilyen "elektrológus"

szakembereket képeznek. Több mint 100 éves tapasztalat bizonyítja a hatásosságát, eredményességét és biztonságát. Az amerikai FDA szerint is az egyetlen "végleges"

szőrtelenítő eljárás. Utána kellene olvasni egy kicsit, de ne az elmaradott magyar oldalakon, ahol azt sem tudják, hogy mi az. (nézd meg pl.: www.hairfacts.com, vagy

www.electrolysisinformation.com) Itt olyan emberek véleményét olvashatod, akik évtizedek óta foglalkoznak végleges szőrtelenítéssel. Pl. Fino Gior, aki az Amerikai

Elektrológus Szövetség és a New York-i Elektrológus Szövetség elnöke, és az Állami Kereskedelmi Bizottság tanácsadó szakértője, több mint 40 éve főállású "végleges

szőrtelenítő", akinek a gyermekei is ezzel foglalkoznak, aki könyvet is írt mind az elektrolysis-ről, mind pedig a lézerről, Amerikában több pert is megnyert a végleges

szőrtelenséget ígérő lézerberendezéseket és egyéb berendezéseket gyártó cégek ellen.


Ne azok véleményét olvasd, akik maguk is a lézer szakmában érdekeltek! Pl. a lézeres bőrgyógyászati klinikákon dolgozó orvosok sem fogják neked

"

2008. máj. 3. 03:35

Saját tapasztalataimmal is alá tudom támasztani. Esetemben semmilyen látható maradványa nincs az elektrolizisnek. Semmi heg semmi fehér foltocska. Akit érdekel a másik forumban is el tudja olvasni a hozzászolásokat ahol szintén sok ilyen kezelésen átesett emberkének sincs semmilyen látható nyoma az elektrolizisnél. Kontra a lézeres vagy egyéb fényes szőrtelenítések utáni bőrkárosodásokig és visszanövésekig.



Mindenki döntsön belátása szerint. Az embernek csak egy bőre van és ha károsodik már nem nagyon lehet semissé tenni. Szoval mindenki eldöntheti hogy mit kockáztat a tutit vagy a bizonytalant.


A doktor úrnak nagy gyakorlata van és a maga szakterületén ls tuti nagyon jól dolgozik ahogyan az az elektrológus is akihez én járok.

2008. máj. 3. 03:30

Kedves hogy másik fórumból másolta ki a hozzászólásait .) nos akkor ha megengedi majd én is idézgetek...


Lassú, de végleges, hisz a sikeresen kiírtott szőrszál soha nem nő vissza. Fájdalmas, de a fénnyel történő szőrtelenítés is fájdalmas. Drága?


Nos ne vegye személyeskedésnek, de ha például megnézzük a maga árait azok sem épp az olcsó kategóriát képviselik. Valamit valamiért :)



Az elektrolízis nem terjedt el, mert nagyon kevés olyan kozmetikus/elektrológus van aki tényleg szakszerűen látható következmények(csúnya látható hegek) nélkül tudná ezt csinálni. Valamint mivel a szőrtelenítés szálankénti és a páciens tűrőképpessége/pénztárcája határozza meg hány szálat szedet ki egyszerre egy emberen nem lehet annyit kaszálni mint lézeres szőrtelenítésnél. És mivel időigényesebb, mint a lézeres kezelések nem termelnek akkora profitot mint mondjuk a lézeres kezelés és nem tudják magukat nyakra főre mindenhol hírdetni és olyan médiahirverést csinálni neki, (mint a fénnyel/lézerrel történő szörtelenítések esetében) hogy elterjedhessen.

Én úgy gondolom hogy aki ma elektrolizissel foglalkozik az elsősorban nem a meggazdagodás miatt csinálja, hanem azért hogy segítsen azoknak akik szőrproblémákkal szenvednek és Véglegesen szeretnének megszabadulni ettől a problémától.


Az elektrolízis hatásos és ezt Ön is több helyen elismerte!


Igaz nem annyira elterjedt, mert nincs olyan marketingreklámja és mert kevés szakember van de működik és végleges. Ha a lézeres kezelés olyan tutivégleges lenne az elektrolizis valoszinüleg befuccsolna, hiszen nem lenne rá szükség de több mint 100 év elteltével még mindíg rengetegen járnak ilyen kezelésekre... Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy megéri e vásárra vinnie a bőrét, csak mert türelmetlen. Ugyanis a lézeres kezelés még annyira fiatal hogy nincsenek 5-10-20 éves tapasztalatok milyen káros hatásai lehetnek a későbbiekben. Ezzel szemben az elektrolizis már több évtizede fenáll (még mindíg) és bizonyitotta ha jól csinálják nincs semmilyen káros következménye szemben a lézerrel meg a fényes szőrtelenítésekkel amiről ki tudja hogy évek, évtizedek múlva mit fognak megállapítani és hogy fognak eltusolni hiszen óriási biznisz és hiába van sok száz panaszos páciens ha többezren mennek el a kezelésekre.


Ez ugyanolyan mint feltalálták a vízzel működö autót mégsem terjedt el hiszen a benzin és az olajiparban hatalmas pénz van. Az erősebb elnyomja az ellenérdeket ez természetes velejárója az üzleti világnak. Aki akar és félti az egészségét az ugyis alaposan körüljárja a témát pro és kontra és maga dönti el hogy bedől e a hangzatos hírdetéseknek.


Ön írta :


"A lézer káros hatásáról:


A korai mellékhatás egyszer a megégés lehet. Ha túl sok energiát adunk, a bőr megéghet, ha túl keveset, akkor elmarad a hatás. A megégésnek a legtöbb esetben nem marad semmi nyoma, de ritkán előfordulhat, hogy pigmentáció (barnás elszíneződés) vagy depigmentáció (fehér folt) hátrahagyásával gyógyul. Súlyos esetben heg is maradhat vissza. Ezek gyakorlott kézben fél százalék körül, alatt pregnálnak.

A késői mellékhatásoknál igazából csak a tapasztalati tényekre lehet hagyatkozni. Fél évszázada alkalmazzuk a nagyenergiájú fényt és sokan - orvosok és nővérek is- szenvedtek maradandó szemkárosodást (megvakultak), mert nem tartották be az elővigyázatossági szabályokat. Nem tudok arról, hogy valamilyen késői káros hatása lenne a lézerfénynek.

Bizonyítottan a fénynek rákkeltő hatása az ultraviola sugárzás (400 nm alatt) tartományban van. A különböző lézer és villanófény készülékek ezen hullámhossz érték felett működnek. "


Vagyis a lézernek is lehetnek káros hatásai attol függ ki hogy reagál a kezelésre, hiszen minden ember más, és persze az orvoson és a sok sok tapasztalaton is múlik.

Ugyanugy elektrolizisnél is lehetnek hegek ha valaki rosszul csinálja...



Ezt szintén Ön írta:


"Az elektrolízis nem mindenkinek ad kifejezetten látható heget. "


Mindenesetre heg és heg között is van különbség!



Nos Ön megvizsgálta egy hölgy lábát aki évek óta jár elektrolízisre, mert nem akarta elhinni hogy nincs hegesedése.

Ime az eredmény amit Ön írt:


"Tényleg alig látni valamit. Apró, piciny nem tapintható (mi úgy hívjuk: minimál, reziduális (maradvány) hegek) színi eltérések, melyek csak egy speciális olaj alatt dolgozó nagyítóval láthatók. Az életben fél méterről ténylegesen semmit sem lehet látni."



És ezt még sok odajáró páciens meg tudná erősíteni vagyis szabad szemmel láthatóan nincsen semmiféle látható maradványa az elektrolizises kezelésnek!

Nagyítóval meg nemhiszem hogy bárki is nekiesik nézegetni a kezelt területet amúgy sem hiszem hogy mindenkinek van a fiókban speciális olaj alatt dolgozó nagyítója .D



Szakkirodalom a hitetleneknek, hogy nem csak alevegőbe beszélek:


" [link]


igaz angolul van, de egy elismert, tényeken alapuló leírás az összes módszerről:

Idézek innen: [link] /methods/electro/electrolysis.html



Electrolysis: Basic facts:

Permanent hair removal for most consumers if performed correctly (which requires considerable training and skill).

By far the best and longest track record of results.

Over 125 years of clinically proven safety and effectiveness.


A lényeget lefordítva: Végleges szőrtelenítés, ha megfelelően végzik. Ez idáig a legtöbb adattal rendelkezik az eredményeiről. Több mint 125 éves klinikailag bizonyított biztonságosság és hatásosság!! "


Saját tapasztalataimmal is alá tudom támasztani. Esetemben semmilyen látható maradványa nincs az e

435. 715f494934 (válaszként erre: 434. - M.a.n.d.y)
2008. ápr. 21. 09:45

A tűvel történő, szálankénti szőrtelenítés (elektrolízis) több mint száz éve ismert epiláló eljárás. Ez idő alatt nem tudott kozmetikailag elfogadható eredményt adni, mert lassú, fájdalmas, drága, és minden esetben HEGET hagy maga után. Ez ma már nem megengedhető!


Az elektrolízis nem azért nem terjedt el, mert megjelent 10 éve a lézer, meg a villanófény, hanem mert egyszerűen belesorvadt az érdektelenségbe, meg a sorozatos kudarcokba. Az emberek azt mondták, inkább borotválom, gyantázom magam, mint örökre heges maradjak. Az elektrolízisnek nincs a mai kornak megfelelő utat mutató eredménye. Marad az örökké ott virító heg.


HA AZ ELEKRTOLÍZIS HATÁSOS LENNE, AKKOR A LÉZER SOHASEM HÓDÍTOTTA VOLNA MEG A PIACOT VILÁGSZERTE. Az elektrolízisnek ehhez száz év kevés volt.


Kádárdr

434. M.a.n.d.y (válaszként erre: 432. - Bszsz)
2008. ápr. 19. 01:56
Az elektrolizises eljárás VÉGLEGEs szemben mindenféle fénnyel történő(ipl/lézer) kezeléssel
433. bszsz (válaszként erre: 432. - Bszsz)
2008. ápr. 17. 10:05
Az előző hozzászólásomban leírtak, persze végletekig legyszerűsített összehasonlítás volt.
432. bszsz (válaszként erre: 430. - *margaréta*)
2008. ápr. 17. 10:05
Szia. Nincs végleges szőrtelenítés. De az már sztem elég jónak hangzik, h csak 4-5 évente kell egy-egy emlékeztető kezelésre járni. Sztem ez is jó. IPL és lézer között a különbség: IPL gyengébb, ezért többször kell menni, míg a lézer erősebb, kevesebbszer. Az ára is eszerint alakul. Illetve az IPL-t gyakrabban alkalmazzák kozmetikákban.
431. triniti1020 (válaszként erre: 426. - Harmony.)
2008. ápr. 15. 21:54
Nagyon köszi! Már nézem is! ;-)
2008. ápr. 15. 16:29

Sziasztok!


Én csak ma regisztráltam az oldalra és gyorsan átfutottam az eddigi hozzászólásokat a témában. Egy ideje hezitálok rajta, hogy vajon a lézeres vagy az IPL-es eljárás a hatékonyabb? Ha van benne tapasztalatotok légyszi segítsetek a választásban. Szeretném magam rászánni végre, de ha már fizetek érte nem keveset, akkor tényleg olyan megoldást keresek ami VÉGLEGES! Valaki volt pl. elektrolizises szortelenítésen? Arról szinte semmit nem tudok...

2008. ápr. 15. 15:27
Köszönöm,ősszel jelentkezem.
428. bszsz
2008. ápr. 14. 08:50
Persze, nem végleges. A szakemberek állítása szerint 4-5 évente egy-egy emlékeztető kezelésre el kell menni. De ez nem hiszem, h vészes mennyiség lenne...
2008. ápr. 13. 18:47

upsz, ez privi akart lenni :DD


namindegy..

2008. ápr. 13. 18:46

Szia.

Persze.


www.akozmetika.hu a webcím.


pusz

425. triniti1020 (válaszként erre: 401. - Harmony.)
2008. ápr. 13. 12:11

Szia Harmony!

Megkérhetlek rá, hogy nekem is megírd privátban, hogy hol van ez a netoldal? Igaz, én nem Budapesten lakom, de hátha a környéken is találok valamit... ;-)

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook