Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 72 órás VBA2C fórum

72 órás VBA2C (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 72 órás VBA2C

1 2
2011. ápr. 21. 23:48

Csodás a történeted!

Nagyon jó érzés volt olvasni, örülök, hogy sikerült az álmod!

Nagyon kitartó vagy, ennyit vajúdni!


Szívből gratulálok!!!

23. .mia.
2011. ápr. 21. 23:37

koszonom szepen mindenkinek a hozzaszolasokat!


ami kimaradt a tortenetbol hogy a Mate 10/10 apgaral szuletet 3800gr es 57cm, a gyerek nem volt kifaradva, morcos, megviselt (ahogy sokan gondoljak)... sot, rogton gyonyoruen szopizot es azota is csak anyatejet kap ( korhazban sikerult elkerulni a cukros vizet es a tapszert), a tejem pedig 15 oraval szules utan belot!

2011. ápr. 21. 23:15

Gratuláok, hogy sikerült véghez vinni az álmod.



Nekem három lányom van, mindhármat császárral szültem.

Az elsőt nagynak jósolták a terhességi toxémia gyanú és terhességi cukorbetegség miatt elindították a szülést a kiírt időpontban, de semmit nem tágultam (4 óra múlva 1 cm ), így műtétre került sor. Később nem bántam meg, mert 38 cm-es fej körfogat és 3975 g-os gyerek után biztos elment volna a testvérektől a kedvem.

A műtétből hamar felépültem a 6. nap a házunk lépcsőjén már fel tudtam szaladni.

Dóri után Annám 21,5 hónapra az előző műtét után születet. A kórházban 5 peres aktív fájásokkal mentünk be. A burokrepesztés után zöld volt a magzatvíz így én sem erőszakoskodtam tovább 1 cm es tágulással. Anna is császárral született. Alig 3880 g-al jött világra. A sok összetapadás, és egyéb miatt a felépülés keserves és nehéz volt a két pici mellett.

A harmadik babánk 3 év után jelentkezett, nem éppen tervezve, de ez egy másik történet. Az orvosom programozott császárszüléssel kecsegtetett. Én nem akartam belenyugodni, így utána érdeklődtem a dúlahálózatnál és egyéb fórumokon. Túl sok mindent kockáztattam volna, így nem mertem bele vágni.

Gyáva voltam, vagy realista? Mai napig nem tudom, milyen egy hüvelyi szülés, de 4 nap vajúdással ennyi mindent nem tettem volna kockára.

Gratulálok a gyerekekhez!

2011. ápr. 21. 22:13

GRATULÁLOK!


Minden ilyen történet erőt ad. :):)


És remélem egyszer én is megírhatom a sikeres vba2c-s történetem! :)

2011. ápr. 21. 21:50
Én is gratulálok! A sztori nagyon hasonlít egy kedves barátnémére, akinek az első volt császáros baba és a másodiknál addig vártak otthon, hogy majdnem otthonszülés lett. Mentő vitte be, de megszülte...
2011. ápr. 21. 21:50

Gratulálok, hogy sikerült úgy szülnöd ahogy arra m indig is vágytál!!!!

Ritka az aki ilyen hosszú vajúdást megenged magának, le a kaleppal előtted.

18. de4b589afa (válaszként erre: 1. - .mia.)
2011. ápr. 21. 21:32

Gratulálok! Megmondom őszintén, könnyeket csaltál a szemembe! Első babámat nekem is császárral kellet világra segíteni, ma már tudom, hogy makacsabbnak kellett volna lennem, de ez már mindegy. A lényeg az egészség!

Második babánkat nagyon szeretném természetes úton megpróbálni, amihez a Te történeted is sok erőt adott! Nagyon ügyesek vagytok!!!!

17. sara1986 (válaszként erre: 15. - Mucmuc987)
2011. ápr. 21. 21:25

egyetértek, jól megfogalmaztad nagyon!


ez nagyon nagy dolog. Felülemelkedni az orvosok és a szülésznők bevett rutinján, azon, h szeretnének mindenkit belekényszíteni egy megszokott menetrendbe... dühítő. Én hála az égnek könnyen szültem, nagyon könnyen alaklmazkodik a testem az elmémhez és nagyon jól beváltak nálam a vizualizációs technikák, de nem mindenki ilyen szerencsés...

2011. ápr. 21. 21:23
Gratulálok, és sok boldogságot a gyerekekhez!
2011. ápr. 21. 21:15

Kedves Mia!

Átérzem, mit élhettél át. Sajnos a kórházban úgy érzi az ember, mintha a fejéhez szegeznének egy pisztolyt és ez ellen kell küzdeni, dacolva a félelmeinkkel. Én magam császárral születtem, ezért életem legnagyobb álma volt természetes módon szülni. Hála az égnek, sikerült, bár beindított szülés volt, mivel 10 nappal voltam a 40.hét után. Azt a küzdelmet sosem felejtem el, amit az orvosokkal kellett folytatnom, mindenáron be akarták indítani a szülést már a 40.hét betöltése után. Császárral fenyegetőztek, rám vetítették a félelmeiket. 12 órát vajúdtam és a dúlámnak és a lélekjelenlétemnek köszönhettem, hogy sikerült hüvelyi úton megszülni a lányomat. Le a kalappal előtted! A harmadik babádnál ennyi vajúdást kibírni.... Eszméletlen sok erő van benned!!! Erő és hit!! Ezt a tapasztalatodat biztosan kamatoztatni tudod a további életedben, hisz ha ezt kibírtad, mindent ki fogsz tudni bírni. Ügyes vagy nagyon!!!

2011. ápr. 21. 20:54
mégis elolvastam, imádtam!!! sok erőt adhatsz sokaknak, gratulálok!
2011. ápr. 21. 20:44

úristen, most nincs időm elolvasni, de addig ma nem fekszem le tuti!!!

gratulálokkk!!!

2011. ápr. 21. 20:24

Gratulálok! Nekem is császárral lett mindkét lány, és itt nálunk abszolút nem nyitott egy orvos sem, hogy esetleg a harmadik természetes úton szülessen.

De le a kalappal előtted! Nem volt könnyű, az biztos, de szerintem megérte!

2011. ápr. 21. 20:22
Gratulálok!!
2011. ápr. 21. 20:21
Szia! Gratulálok! Nekem az első szülés császár volt a második sima. Nekem azt mondta a szülésznő meg a doki(mosolyogva), mikor kérdeztem hogy náluk nem szokás csak úgy felvagdosni a kismamákat.Én Győrben szültem, nem volt fogadott dokim, de úgy tudom mindegyik doki nyitott az új dolgokra, itt vezetnek le faros szülést is simán(ha lány a baba).
2011. ápr. 21. 19:09

Huhh, hát le a kalappal! Én nem mertem volna kockáztatni, mert az lett volna bennem mi van, ha beleesek abba a 8%-ba, azt sosem bocsájtottam volna meg magamnak. Mondjuk nálam lehülltek, hogy 2mm-es volt a hegvonalam a 36. héten, így esélyem sem lett volna, hozzáteszem már a 12. héten szinte megvolt a szülésem időpontja, mert ugye császár és 4,5 kilós baba után nem vállalták volna a " kis" korkülönbség miatt a természetes szülést.

Miközben olvastalak a hideg rázott, mert a pici lányunk /a 2. császárnál/ szintén spinális érzéstelenítéssel és nyakig lebénulással zajlott. Azt hittem ott halok meg, nem tudtam levegőt venni a szemét anesztes meg annyira szánakozva beszélt, hozzám, hogy kedvem lett volna pofám vágni műtét közben...

Örülök, hogy átélhetted a születés csodállatos élményét, de nekem két császár után a szülés/születés onnan indúl, amikor felsírtak a gyerekeink és szerencsére tudom csodállatosnak tekinteni én is. És az idő lassan azt a spinális bebukást is feledteti..:OD

Gratulálok a kitartásotokért!!

2011. ápr. 21. 18:38

Gratulálok a gyönyörű gyermekekhez.

Priviben megírnád ki volt a dokid és melyik kórházban van? Én is ilyen szemléletűt keresek aki megadná az esélyt legalább, de eddig csak elutasítással találkoztam. Nekem egy myoma műtétem és egy császárom volt.

2011. ápr. 21. 18:25

Nem írtam akkor mikor átküldted emailen a történetet hát megteszem most!Könnyeket csal a szemembe, egyszerűen gyönyörű.

Gratulálok a kitartásodhoz és természetesen a gyönygyszem családodhoz!

2011. ápr. 21. 18:24
Öröm volt olvasni.:) Végre egy belevaló csajszi!
2011. ápr. 21. 17:45
Gyönyörű történet, és szívből GRATULÁLOK, h sikerült véghez vinned! És tényleg csodaszépek a Gyerkőcök! :):) Várjuk az "ikerlányos" beszámolót! :)
2011. ápr. 21. 16:52
Köszönöm, hogy megírtad a történeted, Gratulálok, nagyon ügyes voltál/voltatok!!!:)))))))))))))))Nekem is császárom lett és másodjára mindenképpen természetesen szertnék szülni, olyat orvost állítok magam mellé aki bizik ebben ahogyan én is magamban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 21. 16:42

Isteneeeem!! Ez csodálatos történet!!! Le a kalappal előtted!!! De jó lenne Nekem is a 2.-at simán szülni! Engem sem engedtek vajjúdni,mert nem nyíltam 1 ujjnyinál tovább. Pedig tudtam, h van bennem erő a szüléshez. Talán annyiból nem bánom, mert a kislányom nyakán és 2 testrészén is köldökzsinór volt feltekeredve. Ha nem csaszi van, talán nagyobb baj is lehetett volna. Persze eszembe jut az is, nem-e csak a formalitás miatt írták mindezt a dokik a záróra?? Sosem tudom meg,mert el kellett altatni csaszi közben...

Talán a 2.-nál szerencsésebb leszek!

Köszönöm a cikked, sok erőt ad!!!!

2011. ápr. 21. 16:36
gratulalok,es nagyon szepek a gyerekek.
2011. ápr. 21. 16:08
Soha nem szabad feladni az álmokat! Ez egy történet VBA2C-ről (Vaginal Birth After 2 Cesarian = 2 császár utáni hüvelyi szülés) rengeteg türelemről, harcról, makacsságról, akaratról, kitartásról és tanulásról.

Ugrás a teljes írásra: 72 órás VBA2C
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook