Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5+1 ok, amiért érdemes kozmetikusnál szépülni fórum

5+1 ok, amiért érdemes kozmetikusnál szépülni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 5+1 ok, amiért érdemes kozmetikusnál szépülni

1 2 3
53. Veronika27 (válaszként erre: 51. - 4ece112af0)
2009. márc. 26. 20:36

Szerintem nézz utána neten, hogy mit nyújt az iskola. Nálunk úgy volt, hogy a suliban nem volt gyakorlati oktatás, nekünk kellett keresni a 2 évre kozmetikust, így lettünk tanulók. De van olyan suli, ahol helyben van a gyakorlati oktatás.

Nem tudom, ez mennyivel jobb, ugyanis csoportosan nem tudom, mennyi idő jut egy főre, tudnak-e vele rendesen foglalkozni.

52. Veronika27 (válaszként erre: 50. - 447f833a2f)
2009. márc. 26. 20:34
Választhatsz, hogy vagy tanfolyamra mégy (ez nyilván fizetős és feleannyi tapasztalatod és tudásod se lesz), vagy pedig érettségi utáni 2 éves képzésen veszel részt. Én az utóbbit választottam, de annak idején 8 éve azt hiszem még nem voltak gyorstalpaló tanfolyamok.
2009. márc. 26. 09:03

Jó Reggelt!:)

Én is gondolkozom azon, hogy elkezdem a kozmetikus iskolát. Csak az a bajom, hogy itt Pesten annyi iskolába tanulható, hogy nem tudom melyik lenne a jó. Van valakinek tapasztalata?

50. 447f833a2f (válaszként erre: 49. - Veronika27)
2009. márc. 26. 08:51
aha....értem...és azt megkérdezhetem,hogy mennyi ideig tatrt a kozmetikus képzés?vagy h van ez?
49. Veronika27 (válaszként erre: 48. - 447f833a2f)
2009. márc. 26. 08:46
Nem a suli a nehéz, hanem elkezdeni dolgozni. Hacsak nincs egy pénzed apukád vagy pasid, akkor nem tudsz majd üzletet nyitni.
48. 447f833a2f (válaszként erre: 47. - Veronika27)
2009. márc. 26. 07:34
Miért?Nehéz lesz?
47. Veronika27 (válaszként erre: 46. - 447f833a2f)
2009. márc. 25. 21:40
Akkor kösd fel a nacid :))
46. 447f833a2f (válaszként erre: 45. - Veronika27)
2009. márc. 25. 21:40
Ez tök jó...én is annak készülök..:D
45. Veronika27 (válaszként erre: 44. - 447f833a2f)
2009. márc. 25. 21:38
Szia. Igen.
44. 447f833a2f (válaszként erre: 43. - Veronika27)
2009. márc. 25. 20:00

Szia!

Te kozmetikus vagy?

43. Veronika27 (válaszként erre: 38. - 4ece112af0)
2009. márc. 25. 19:14

Lányok, a mikrodermabrázió mindenféle bőrnek jót tesz! Én szép eredményeket értem el foltos, pattanásos bőrökön. Való igaz, hogy ilyenkor már nem ajánlatos, itt a tavasz lassan, és ez kúraszerű kezelés, egy nem elég belőle!

Renus, manapság szinte minden krém uv szűrős... Használj magas faktorszámú krémet, és 2 hetente -ne gyakrabban - minőségi arcradírt! Ez alatt azt értem, hogy ne drogériában vásárolj, hanem kozmetikunál vegyél abból, amit ő használ, vagy rendel neked, mert a boltban kaphatók hatásfoka igen csekély.

42. 447f833a2f (válaszként erre: 22. - Lzsuzska)
2009. márc. 25. 12:20
bizony...és cigarettára,nem havi 3-5000-et költenek!!!
2009. márc. 25. 08:50

-mert a kozmetikus érti a dolgát(jó esetben)

-a szalonnak megvan a maga isteni hangulata

-a kozmatikustól lehet tanácsot kérni

-csak olyan kezelést kapsz,ami neked való

-sokat tanulhatsz tőle

+1-én is kozmatikusnak készülök és a kozmatikusoknak is meg kell élni,tehát járjatok kozmetikushoz csajok min.havonta 1x!!!!

2009. márc. 25. 08:48

Még egy kérdés: :)

sok helyen olvastam, hogy ilyenkor már késő a mikrodermabráziós kezelést csináltatni, mert hogy pár napig utána nem jó ha nap éri, stb... Azt írják hogy jó ha ősszel, illetve tél végén csináltatja valaki.. Erről valaki valamit?? :)

39. c0c88e77c0 (válaszként erre: 38. - 4ece112af0)
2009. márc. 25. 08:43
írok neked privi üzenetet :)
2009. márc. 25. 08:40

Igazából nekem nincs nagy gondom a bőrömmel, csak régebben elég sokat napoztam, szoliztam és le leégtem párszor. Neten olvastam, hogy ez a kezelés arra is jó,hogy eltűntesse a nap által okozott barnás foltokat.. Erről tud valaki valamit?

Ja, és eszembe jutott egy olyan kérdés, hogy sok helyen írják, mondják, hogy olyan nappali krémet használjunk amiben Uv szürős védelem is van. Na most tud valaki ilyen krémet? Én nem találtam sehol, persze nem több tízezer forintért. Vagy lehet úgy hogy sima arckrémet felkenek, és utána napfényvédő krémet?

Gondolat.. köszi, kipróbálom ha találok egy jó kozmetikust. Te melyik kerületben voltál, és mennyibe kerül a kezelés?

37. c0c88e77c0 (válaszként erre: 36. - 4ece112af0)
2009. márc. 25. 08:33

szia! én 28 éves vagyok és az elmúlt két hétben próbáltam ki, mondhatni, teljesen odáig vagyok :D

az arcomon a bőr egyszerűen ragyogó lett, illetve egy-két helyen ahol striáim vannak, két kezelés után szemmel láthatóan csökkentek :D:D

én rendszeresen fogok is járni, mivel anyukámék szalonjában van rá lehetőség, (de az nem III.ker)

ja és mondta a kozmetikus,hogy tinik is járnak mikrodermabrázióra akiknek pl. pattanásoktól heges az arcuk ! szóval szerintem 25 évesen simán lehet :D:D kellemes szépülést :)

2009. márc. 25. 08:26

Sziasztok!


Lenne egy olyan kérdésem, hogy a mikrodermabráziós kezelést hány éves kortól javasolt? Vagy ezt kortól függetlenül lehet? 25 éves vagyok, és szívesen elmennék kozmetikushoz ezt megcsináltatni, de nem akarok beégni.. Esetleg tudtok jó kozmetikust budapesten (III. kerület előnyben) aki végez ilyen kezelést? Köszi

35. mimmo33 (válaszként erre: 29. - Brilliantgirl)
2009. márc. 24. 12:57

:D

Tényleg jókat lehet dumálni, Én nem szeretek pletykálni;)Biztos félek, hogy utána engem dumálnak ki:)

Fél nap, fél fizetés?!Jézus nem fejátültetésre megyyek:D

2009. febr. 27. 18:17
Kozmetikusok!Hol lehet szempilla dauert megtanulni?Kinél van ilyen tanfolyam???
2009. febr. 27. 17:33
Ha valaki pletykálni akar, akkor jöjjön hozzám. Én nem vagyok sem kozmetikus, sem pszichológus, de ingyen meghallgatok bárkit:D
32. Bné Zsazsa (válaszként erre: 29. - Brilliantgirl)
2009. febr. 8. 14:07
Ha elmész pszichológushoz, otthagyod az egész fizetésed és az is annyit fog érni amennyit TE SZERETNÉL, hogy érjen. Sajna az effajta vendégek az igazi ENERGIAVÁMPÍROK!
2009. febr. 7. 21:26
akkor=vagy
30. Veronika27 (válaszként erre: 29. - Brilliantgirl)
2009. febr. 7. 21:26
Ha azt hiszed, szebb lettél, akkor az azt jelenti, hogy jól érzed magad a bőrödben. Márpedig ezt a környezeted is észre fogja venni. És nem kell fél fizetést otthagyni. Ha ezt teszed, akkor akkor válts kozmetikust, vagy leginkább állást :D
2009. febr. 7. 16:52

...kozmetikushoz azért jó járni...


mert baromi jókat lehet pletykálni...

...rászánni egy fél napot, egy fél fizetést...és azt hiszed szebb lettél :) és otthon csak azt veszik észre nincs kaja...

2009. febr. 7. 16:29
Sziasztok!Hát valóban érdekes dolgokat írtok.Én 30 éve vagyok kozmetikus, lassan vénnek számítok a szakmában! Okoskodni nem akarok, hisz mindenkinek más a "fontos", más a szép, más a jó és más a kellemes .Sajnos csak olyan ismerősöd ajánlása fog tetszeni, aki nagyon hasonló hozzád.Gyantázásnál szoktam hallani: ez nem is fáj annyira! válaszom: ne a nyafogós barátnődnek higgy!!Szemöldökszedés? Ha majd szemüveggel láttok csak, akkor kiszedetitek koleginával is.Az árak? Sajna minél kevesebben jártok, és egyre ritkábban, az árak emelkednek. Az APEH még mindig nem hiszi, hogy luxus lettünk!!!!Bezzeg régen mindenki kozmiba járt.?! dehogy! ,csak sokkal kevesebben voltunk. Képzeljétek el, hogy protekcióval kerültem be a suliba. A megyében 7-en tettünk ki egy évfolyamot, és még ebből is morzsolódtak.Sokat dolgoztunk és TANULTUNK! A gyak. hely volt az igazi iskola .2 éven keresztül VENDÉGET tanultunk.stb. stb. stb.
2009. febr. 7. 10:32

Érdekes dolgokat írtok. Én 16 évesen voltam először kozmetikusnál, tisztító kezelésen. Elég negatív élmény volt! Szerencsére nem volt és ma sem problémás a bőröm. Később eljártam egy másik kozmetikushoz szemöldököt festetni, de mindig iszonyú vastagra kente be:( A szemöldököm magam szedtem, ehhez volt érzékem. Smineklni is szeretek. Talán ezért is, meg mert imádtam nyomkodni más pattanásait, döntöttem úgy, hogy kozmetikus leszek. 6 éve végeztem, 5 évig dolgoztam benne mint vállalkozó.

Alap tapasztalatom az, hogy sokan irreális árakon dolgoznak, mert hasraütésszerűen kitalálnak egy árat a szolgáltatásnak. De ha megkérdeznénk őket, hogy egy kezelésből egy masszírozás pl. mennyi, és miért annyi, nem biztos, hogy meg tudná mondani! Szóval az árak nagyon eltérőek, befolyásolja a hely (falu vagy város), üzlet (saját vagy bérelt), rezsi, képzettség (kozmetikus, esetleg továbbképzett pl. testkezelő, sminkes, sminktetováló, mestekozmetikus), használt anyagok árkategóriája (alacsony, közép, magas), kozmetika felszereltsége (csak alapeszközök vannak-e vagy jó gépparkja van). Tehát általánosságban sem lehet árakat mondani.

Jómagam sem mennék el olyanhoz, aki irreális áron ad el egy kezelést, én max. amit adnék egy tisztításért, az olyan 6000Ft lenne. Bár ez attól is függ, hogy mi van benne az árban. Az is biztos, hogy én a fele kozmetikust le sem engedtem volna vizsgázni, ezt tapasztalatból mondom, a volt osztálytársaim hozzáállása alapján.

S azt mondom, hogy aki manapság kozmetikusként dolgozik, annak a fele kontár, független attól, hogy nappalin végzett-e vagy csak tanfolyamon.

2009. febr. 5. 11:40
Én soha nem voltam kozmetikusnál az arcommal, pedig problémás a bőröm, de voltak ismerőseim, akinek sokkal csúnyább lett az arc mint volt, és amúgy sincs rá pénzem, hogy megengedjem magamnak.
2009. febr. 4. 11:02
Az én kozmetikusomnál 3000.- a tini kezelés,az alap kezelés maszirral 3800.-!!!!És nagyon jó,ő kispesten dolgozik és minőségi anyagokat használ!Ha gépi kezelést is kérsz akkor drágább:4400.-!Ami drágább kezelés nála az az oxigénes vagy a botox hatású kezelés tisztitással együtt: 7000.- De az arcvasalója is nagyon jó!Ja és szép szemöldököket-sminkeket csinál!Szerintem ő nem drága,máshol 5000 csak 1 kezelés.Ha gondoljátok elküldöm a számát üzenetben,én csak ajánlani tudom!
24. mézeszsemle (válaszként erre: 23. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 4. 09:53

na igen, ez is emberre válogatja.

mert mire kinő úgy, hogy kozmetikus gyantázni tudja, én attól megőrülnék, hogy addig is látható a növekvő szemöldökszál... nekem brrr, neked meg megfelelő volt :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook