Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 éves unokámnak diétázni kell .... fórum

5 éves unokámnak diétázni kell .... (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 13:43

Beiratnám valamilyen edzésre, pl a röplabdára felkészítőt már ennyi idősen is csinálhatja, vagy az úszást, ahol a vízben nincs akadályozva a túlsúlya miatt, ellenben nagyon sok energiát felhasznál vele. A röplabdát azért ajánlom, mert csapatsport mint a foci, de nincs benne testi kontaktus az ellenfelekkel, így nem agresszív mint a foci és sokkal kevesebb még ebben a korban a sérülésveszély, viszont nagyon szórakoztató is.


Kaja, biztos találsz hagyományos receptek között is főtt hússal készült dolgot a rántott helyett, illetve sok főzelék, amiket nem liszttel, hanem saját anyagával sűrítesz.


Vizet igyon, az ivólevet elhagyni, viszont friss gyümölcs mehet.


Ha kenyeret sem ehet, akkor egy olyan zöldséggel kiváltani, amit szeret, nem utasítja vissza, ezt használni szendvics alapnak, pl sárgarépakarikákra sajtot tenni, mint a "katonák" a kenyérből, vagy kis kocka főtt húsok.


Az ivólevek, még a 100%os is, nagyon cukrosak, és hízlalnak, rontják a fogakat. Sokan azt gondolják, hogy hát gyümölcs, csupa vitamin, pedig a gyümölcslevek savasabb kémhatást eredményeznek a szájban mint akár egy cukrozott tea (ami szintén rossz, de az ivólé ennél is rosszabb), úgyhogy csak víz.

20. unom (válaszként erre: 14. - BB_BB)
2015. dec. 2. 13:43
Igazad van, látszik a mai felnőttek egészségi állapotán is, milyen jól ettek gyerekkoruktól kezdve.
19. 225e968e5f (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2015. dec. 2. 13:43
azért írtam pont a diós tésztát, mert egy gyerek ha azt kívánja, nem kell tőle radikálisan megvonni, felesleges cirkusz. Lehet abból kevesebbet, ritkábban, lightosabban. Sokan ott vétik el, hogy egyből semmi cukor, semmi tészta. Na ebből lesz a dugifalás a polc mögött 1 tábla zsákmányolt csokival.
18. 73829699c0 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2015. dec. 2. 13:43
Ha "diétás orvoshoz" fordultak, akkor biztos nem kicsi a felesleg.
17. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 13:42
Vidd el az uncsikádat, magad ,meg az anyukáját egy dietetikushoz.Szerintem itt is találsz olyan forumot ahol adnak tanácsot, nem egyszeru....
16. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 225e968e5f)
2015. dec. 2. 13:40
(én mondjuk túlsúlyos gyereknek eleve nem adnék diós tésztát, se semmilyen olyan tésztát, amire cukrot kell szórni...az egész tömény szénhidrát, viszont élelmi értéke nulla)
15. a360345bdd (válaszként erre: 14. - BB_BB)
2015. dec. 2. 13:39
a lányom 6 éves, én meg 33 ;)
14. BB_BB (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2015. dec. 2. 13:39
Jó világ is volt akkor,nem mint most a sok fene cukrozott . Nem vólt védőrács se,ha leestem emeletről,hát leestem,nem mentem óda többé. Meg vigyáztunk,ezek a mai fiatalok gyerekei meg az ablakban nőnek fel puhárba,nem tapasztolnak semmit,és akkor meglesz a baj.
13. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 13:38

az az 5 kg, amit írsz , az a pluszsúly, tehát 5 kilóval nehezebb, mint az elvárt, vagy valamit rosszul írtál/elgépeltél és pl. 25 kilós a gyerek?



SZóval hány kilós a gyerek?

12. 225e968e5f (válaszként erre: 7. - Insecure)
2015. dec. 2. 13:38
Sok, de ne életet veszélyeztető állapot, így lehet szelídebb módszerekkel is próbálkozni egy darabig, hogy van e fogyási tendencia.Ha nincs, csak akkor kell fogyóztatni, de nagyon körültekintően ,szakember által előírt mennyiségekkel és ételekkel, nem a szülői fantáziára bízva miből mennyit ,mikor.
11. a360345bdd (válaszként erre: 8. - BB_BB)
2015. dec. 2. 13:36

Az én lányom 10 hónaposan a füstölt csülköt szopogatta úgy, hogy elvenni se lehetett tőle!

Kedvenc étele a bableves :)

2015. dec. 2. 13:35

Lassú felszívódású szénhidrátokat!!!


Nyugodtan ehet pl. barnarizst, zabot, kölest, hajdinát, ezek telítenek, lassan szívódnak fel, köretnek tökéletesek!

SOk zöldséget, teljes kiőrlésű tönkölyliszttel készült főzeléket hússal.

A tésztát is eheti kis mennyiségben, elsősorban teljes kiőrlésűt, ill. durumtésztát.

Tejszín , tejföl helyett sűrítésnek rizstejszínt, zabtejszínt használjatok.


Reggelire rizstejjel/zabtejjel müzli (DM-ben van jó gyerekmüzli), zabkását főzz pár szem mazsolával, fahéjjal.

Csirkemellsonkát egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel, uborkával, paradicsommal.


Nagyon fontos, hogy diétáztassátok, mert különben jó eséllyel cukorbetegség lesz a vége.


Legyetek erősek, ne hagyjátok magatokat, ha túrórudiért könyörög. El kell vele fogadtatni a helyzetet, nem lesz könnyű menet.

2015. dec. 2. 13:34
Szerintem mindent ehet, csak mértékkel. A mindennapos édességevés kerülendő.
8. BB_BB (válaszként erre: 3. - 73829699c0)
2015. dec. 2. 13:33

Persze,persze.

Ha már meglett a baj,majd másszanak is ki mellőle.

Mikor én kölyök voltam nem volt minden szar,ettem,zöldséget,húst,gyümölcsöt,meg jó zsíros kényeret ződhagymával,felnőttem,semmi bajom.

Mondhatod a gyerek,hogy ne edd az meg azt,de ha ződ akkor nem jó,ha lila,meg finnyásak. Öreganyám elém rakta a ződbablevest aztán ettük,nem válogattunk,de senki se hízott el,most meg egyék a sok pötidanont meg minden fenét és utána jaj ez van.

Sogornőm lánya adja a cseppjének a kólbászt,az meg nincs szerencsétlen 1 éves se,nooormális?

7. insecure (válaszként erre: 5. - 225e968e5f)
2015. dec. 2. 13:33
Amikor 5 éves korban 20 kg-osak a gyerekek, igenis sok az 5 kg.
6. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 13:30

"Szerintetek szegénykém akkor mit egyen?"

Ez úgy hangzik a felsoroltakon kívül mást nem is ismer, pedig tutira nem így van!


Ehet főzeléket, húst, zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakat, tejtermékeket! Nagyon sok dolog van még a palettán, amit ehet és szívesen enne.

Mellette talán mozoghatna is, az 5 évesek számára kínzás, ha üldögélniük kell!!!

2015. dec. 2. 13:29
Ilyen mértékű túlsúlynál bőven elég ,ha cukorka és csokoládé csak heti 2 alkalommal van, az is főétkezés után és kis mennyiségben, a többi napon pedig édesség helyett fél banán mondjuk. Az étkezéseinél meg kerülni kell a túlcukrozást pl. diós tésztánál fele annyit cukorral mint addig. Lehet kerülni a panírozást, helyette grillezni, vagy párolni a húsokat. Reggelinél felvágottból ne a szalámit, hanem soványabbat pl. sonkát kapjon. De gyereket ilyen mértékű túlsúly miatt nem szabad és nem is kell fogyókúráztatni. Zsírszegényebb alternatíváit kell keresni az addig megszokott ételeinek.
4. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 13:29
Fehér húsok,halak, rengeteg zöldség, sok mozgás.
3. 73829699c0 (válaszként erre: 2. - BB_BB)
2015. dec. 2. 13:28
Inkább most tegyenek ellene, mint később, amikor lesz belőle egy túlsúlyos, önbizalomhiányos magába fordult kamasz.
2015. dec. 2. 13:26

Szívás van,minek kellett megetetni mindent vele,most meg ez lett. Egy ötévesnek hogy magyarázod el,hogy mit nem ehet,ha addig ette?

Adhattok neki másat,ha nem fog tetszeni neki,mert roppant válogatósak ám,nekem is van gyerekem,az is válogat.

2015. dec. 2. 13:24

Sziasztok,

5 éves uncsikám, szerencsére teljesen egészséges, de mégis diétázni kell, mert túlsúlyos (5 kg) A diétás orvos szerint nem ehet, krumplit, rizst, tésztát, édességet, párizsit, virslit?? Szerintetek szegénykém akkor mit egyen?? Van valakinek jó ötlete mit lehet főzni szegénykémnek. Várom a válaszotok, köszönöm előre is. SZM

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook