Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 éves unokámnak diétázni kell .... fórum

5 éves unokámnak diétázni kell .... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. dec. 9. 11:24
Az én kislányom 3,5 évesen 22 kg, 115 cm magas egyáltalán nem duci kis formás,a házi orvosunk szerint minden rendben van vele, kicsit elgondolkodtattál akkor neki is diátázni kéne?mi a felnőttek nagyon oda figyelünk az étkezésünkre,cukrot egyáltalán nem eszünk,ha nassolni akar akkor vagy sajtot eszik vagy gyümölcsöt.
80. 052c0bd171 (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 9. 10:26

Egy öt éves gyereknek 5 kg felesleg az rengeteg!!!


"nem ehet, krumplit, rizst, tésztát, édességet, párizsit, virslit?Szerintetek szegénykém akkor mit egyen?? Van valakinek jó ötlete mit lehet főzni szegénykémnek."


Ezeket én sem eszem (na jó, durumtésztát hébe-hóba igen), sem más a családból, mégsem vagyunk "szegényke".


Abba kísérelj meg belegondolni, hogy az általad felsorolt ételek betegítették meg, és azért szegényke, mert nem eheti azt, ami számára, mint kiderült, egyértelműen káros?!


Mit ehet? A világ összes egyéb ételét, ami rengeteg és finom. Tanuljatok meg végre normális főzési technikákat és akkor nem lesz gond.

2015. dec. 9. 10:25
És még egy megjegyzés, hogy a szülők ha későn érnek haza, a gyerek akivel van addig, akkor azzal a felnőttel kellene megvacsoráznia normál vacsora időben normál, könnyű vacsorát. (pl. lányom a teljes kiőrlésű abonettet egyszerűen imádja vajjal, sajttal). Szerintem a gyereknek nem jó, ha a felnőttekhez igazodik és ezáltal elhúzódik, későn van a vacsorája.
2015. dec. 9. 10:21

Nekem is van egy 5 évesem, nálunk éppen fordított a helyzet. A mindig jól evő lánykám a kistesó születése után (tavaly) egyre vékonyabb lett. Most öt éves és 18 kg, de fél éve kemény hízókúrát csinálunk, de nagyon nehezen megy. Így ha segítség, leírom milyen a kislányom étrendje most a hízókúra során, össze tudjátok vetni az unokád étrendjével.


reggeli: bár van az oviban 8-9ig reggeli, de ébredés után itthon egy szellet kenyeret vagy fél kiflit meg kell ennie, anélkül nem mehet oviba.

az oviban nem tudom mi történik, valamennyit eszegethet, de nem sokat.

délután egy kakós csiga vagy szendvics

vacsora: egy tányér főtt étel, főzelék vagy egy szelet kenyér.


hétvégém: tízóraira és uzsira gyümölcs a többi megegyezik.


szerintem ha fogynia kell, akkor a vacsora nagyon könnyű kellene hogy legyen és semmi nasi.

2015. dec. 8. 21:58

Én nem tartom vészesnek az öt kg-ot.

Egyszerűen életmód váltásra lenne szükség, és nem a gyereken kellene kezdeni, hanem egyszerrel az egész család váltson. Én az édességet és a zsírokat száműzném. Nem tudom mennyit mozog, de talán egy kicsit többet kellene. Könnyebb elkezdeni, ha a család együtt mozog. Kerékpározni, vagy focizni, az nem monoton. És persze türelem és kitartás. Sok sikert kívánok hozzá!

76. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 7. 21:53

Szia,


amiket itt felsoroltal, hogy nem ehet, mi sem nagyon esszuk (najo, a krumplin kivul), es senki nem ehezik :)) A masfel eves gombolyu, ahogy az illik, a haromeves izmos, nem kover.


Tesztat, parizsit, virslit akkor sem ennek, ha megvernek.


Edessegeket - sutit, ha mar nagyon muszaj - kitunoket lehet kesziteni datolyabol, kakigyumolcsbol, bananbol NULLA edesitoszerrel, csak amit a gyumolcs tartalmaz. Persze a friss gyumolcs jobb. Nasinak kulonbozo magvak, esetleg szaritott gyumolcs (cukrozatlan).

A haromevesem tegnap latott eleteben eloszor cukorkat, a mikulascsomagban kapta a templomban. Azt sem tudta, mit kezdjen vele :D Megkostolta, kikopte. Errol ennyit...


A foetel meg aztan vegkepp nem gond. Szinte az osszes gyokerzoldseg (pasztinak, petrezselyemgyoker, cekla, sargarepa, karalabe, zeller, stbstb.), tovabba kaposzta, zoldborso, kulonbozo fozelekek (spenot, mangold, stb.), padlizsan, nezz csak egyszer korul a zoldsegesnel :) Tobbsege kituno koretnek nyersen, az osszes fove vagy piritva, izles szerint. Feltetnek tojas, sajt, husok milliofelekeppen elkeszitve.


Gabonafeleket ugy altalaban hanyagolnam, de ha mar nagyon muszaj, minel kevesebbet. Felvagottkent lehetoleg tiszta husokat (fostolt es/vagy szaritott sonkafelek), ha hozza tudtok jutni, adalekanyagmentes szalami, kolbasz. De siman ehettek fott csirkemellet is hidegen, szeletelve. Roppant egeszseges a kocsonya is, most van szezonja pont.


Nnnna. Ha a felsoroltakat vegigeszitek, kezdhetitek is ujra. Nem lesz unalmas :) Ha kell recept, irj privit.


Inni meg VIZET iszunk, nem mindenfele edesitett meg kvazi "egeszseges" 100%-os szutykokat.


Mozgas latom megvan, az maradjon.


Jo fogyast a sracnak :)

75. dmar54
2015. dec. 3. 19:40
Köszönöm Mindenkinek a segítséget, jó pár dolgot kimentettem magamnak, majd a hétvégén egyeztetünk a szülőkkel.
74. kszb (válaszként erre: 73. - Zebracsikó)
2015. dec. 3. 15:08
De, van amelyik igen. A laktózmentesben is pld az van.
73. zebracsikó (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 3. 13:05

Nem, a bébitápszer nem szójából készül!


SIma tehéntejből, illetve a hipoallergén (HA) tápszerek szintén, de ott módosítják valahogy a tejfehérje szerkezetét.


Van ugyan szója alapú tápszer, de olyannyira speciális, hogy azt a legsúlyosabb tejallergiás újszülöttek/csecsemők táplálására alkalmazzzák, akik még az anyatejtől és minden más tápszertől is súlyos allergiás reakciókat mutatnak.

72. csikil4ny (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 3. 12:54
Ezt többnyire nem a genetika okozza, hanem valamilyen eü probléma: emésztési rendellenesség, hormonháztartás felborulása.
2015. dec. 3. 10:17

Kenyer helyett maceszt adnek.

Az tenyleg adalekanyagmentes!

70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Aac131dc75)
2015. dec. 3. 10:16
Genetika is közrejátszhat az étkezésen kívül. Ez leszűrődik ott, ahol több gyerek van egy családban , ugyanazt kapják, de egyik csont és bőr, a másik meg gömbölyű.
69. aac131dc75 (válaszként erre: 67. - Insecure)
2015. dec. 3. 10:05
Valamivel biztos jobb,hisz nincs túlsúlya!
68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 67. - Insecure)
2015. dec. 3. 10:04

Az nem mindegy milyen, Van kimondottan zabpehely és aszalt gyümölcsös, cukor nélkül.


A párizsi és virsli sem ördögtől való..szerintem, csak meg kell nézni az összetételét, mert van szinte színhúsból készült is, igaz ezek 1.600, Ft/ kg feletti árkategóriák. Ezt nem szabad aztán cukrozott ketchuppal és jó sok kenyérrel enni.

67. insecure (válaszként erre: 66. - Aac131dc75)
2015. dec. 3. 09:17
És a müzli mitől jobb mint a csok és társai? Tévedés.
2015. dec. 3. 07:19

Mivel az ovikban reform kaja van,így az esti kajára kellene odafigyelni!

Az enyém hazajön délben,uzsira vagy megeszi azt amit az oviból hoztunk vagy mandarinozik.

Vacsira műzlit kap.És ennyi,nem több!!

4 éves és nincs kakaó,csoki kutyafüle!

Már megbeszéltük hogy a mikuláscsomagból /persze csak ha jó volt és kap.../ nekem adja a nagy csokikat és abból lesz a karácsonyi sütikre a csokimáz.Egyébként én inkább kisebb dobozos lego-val tömtem meg a mikulás zacskót.

65. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 22:53

Nehéz lesz, másképpen nem lesz egyszerű,mint annak a felét, majd annak is a felét adjátok adagokban, amit eddig megevett.

Lehetőleg kevés csokit egyen, inkáb kockákra törjétek, majd csak egyet, ha muszáj, ebből.

Nem kell elvenni, de jön a MIkulás, úgy sem fogjátok megállni, hogy ne adjatok neki.

Viszont vanak finom diétás Mikulások és diétás szaloncukrok is, drágábbak,de legalább jók.


Az a baj, mindent megkapott, amit kigondolt, pedig nem ez a szeretet igazán, hanem amikor okosan figyelnek a gyerekre a rokonok..


Durumbúzából készült tésztát vegyetk, ha főzni kell valamit, a felnőttnek sem fog ártani:)


A virslit és párizsit eleve nem ajánlják az orvosok, már nagyon régóta.

Ha muszáj krumplit sütni, akkor sütőben és olyat vegyetek, amit lehet ott készíteni, rá van írva a zacskóra.

Rizsből a jázminrizs a legjobb, de nem sokat abból sem.


Először az adagokat csökkentsétek és a szülőknek, nagyszülőknek sem árt egy kis odafigyelés a étkezésükre, és bele fogtok jönni hamar.

Sok sikert.

64. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2015. dec. 2. 22:19
Mozogjon többet és persze kerülni kell a felesleges nasizást. Növésben van ha mozog eleget szerintem akkor sem lesz gond ha nincs a "diéta" csak kevesebbet és jobbat eszik.
63. 3b097083af (válaszként erre: 49. - Dmar54)
2015. dec. 2. 21:32
Masok szerint pedig nem problema a kesobbi etkezes, ugyanis ejszaka van ideje nyugodtan feldolgozni a szervezetnek. Sok orszagban este 8-9-10-kor van a vacsora, ami termeszetes; gondoljunk csak a mediterran orszagokra. Na jo, tudom mi nem azok vagyunk...
62. 1abbb5d144 (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 2. 21:19

és ezek a bébidolgok rendben vannak??

amúgy nem tudok állást foglalni, ahogy más sem.Nagy vita és vizsgálat van körülötte,.Azt tudom, rám hogy hatott, mikor szójafehérjéztem pár hónapig. Meg hogy hányan lettek rosszul és hánynak mondta orvos, hogy emiatt szerinte...Viszont a szója (és más termékeik) eredete talán ennél is fontosabb kérdés.

61. bibity (válaszként erre: 51. - Dmar54)
2015. dec. 2. 21:16
Mi jártunk gyerek dietetikusnál, ha kéred, megkeresem, ami leőlthető anyagokat adott. Elég részletesen le van írva a gyerekek ideális táplálkozása.
60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - 1abbb5d144)
2015. dec. 2. 21:14

Szójából készül a bébitápszer, ital is.


Vettem édes pékárút tőlük, nem szeretem, túl édesnek tartom,mert én minimális édesítőszert használok mindenbe.

Bort és pezsgőt nem figyeltem,nem is tudtam, hogy van, mert nem iszom alkoholt.

59. simple (válaszként erre: 57. - 1abbb5d144)
2015. dec. 2. 21:10
Na igen, a tárházuk kiapadhatatlan... Egy regényt lehetne belőle írni az biztos. :D
58. 1abbb5d144 (válaszként erre: 56. - Simple)
2015. dec. 2. 20:59
De amúgy amíg nem kezdtem nézni a fb-jukat, én se hittem semmit, mert bulvárt se olvasok. Aztán max egy hét alatt megvilágosodtam
57. 1abbb5d144 (válaszként erre: 56. - Simple)
2015. dec. 2. 20:58
Nyilván, talán csak magamat nyugtattam, mert képes lennék esszét írni a dolgaikról, ha belelendülök :D
56. simple (válaszként erre: 53. - 1abbb5d144)
2015. dec. 2. 20:55
Szerintem aki egy kicsit is tájékozott, az tisztában van ezzel, ha nem fejted ki bővebben akkor is.
2015. dec. 2. 20:36

De a suliban ebédel, gondolom...

És ez a vacsi ilyenkor nagy, nehezebb valami?? Hétvégén nem lehet közös ebéd, vacsi, hogy fontosak az esték??

Hirtelen lett rajta felesleg?

54. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Dmar54)
2015. dec. 2. 20:35

Sőt; ez lehet a fő gond. Hiszen vacsora után már nemigen mozog. Első körben én is az adag felezésével kezdeném.

És valahogy, de korábbra kell tenni a vacsorát a kicsinek, mert biztos, hogy a gyomornak sem jó.:)))

53. 1abbb5d144 (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 2. 20:34

Leírom, ha ellenségeim is lesznek itt emiatt :D Szójaliszt, szójafehérje a lisztjük alkotóeleme. (jó, erről vita folyik, meg amúgy is esszük rejtve, de direkt nem adnám...) meg elég érdekesek a péksütik pl., tele vannak zsiradékkal. sokan hasgörcsre panaszkodnak utána.

Sok meg átcmíkézett valami. a bor meg a pezsgő a végső csapás.( Mintha valami nagy találmány lenne, feltalálta volna a cukorkivonógépezetet, pedig extra szárazat ad el. Ezt nem mondja...de aki ilyenre képes, sok másra is, amit most nem fejtek ki, mert eléggé off )

52. dmar54 (válaszként erre: 34. - BB_BB)
2015. dec. 2. 20:31

BB BB

Gondolod,ha olyan felelőtlenek lettek volna a szülők, akkor nem vitték volna el orvoshoz? Sajnos a mai rohanó világban a fiatalok, mint az én Gyerekeim későig dolgoznak, mert ugye félni kell, hogy megmaradjon a munkahely. Ezáltal sajnos a közös esti vacsora későbbre tolódik. Egyébként nagyon sokat mozog az uncsim, mint írtam már valahol úszni jár, kosarazik. Én tényleg segítséget kértem és nem rosszindulatú megjegyzést.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook