Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves gyerek hiszti fórum

5 éves gyerek hiszti (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
39. Panna.33 (válaszként erre: 38. - Böce)
2017. szept. 3. 06:49
Nyilván az a helyes, ha a gyerek tisztában van a határaival, és azzal, hogy következményei lesznek, ha átlépi őket. És az a helyes, ha mindig van következménye. Komoly következménye. Pl. nem nézet tévét, szobafogság, bármi, ami nem érinti jól. És azonnal, nem este elbábozva. Meg is kell beszélni a dolgokat, el lehet bábozni a dolgokat, le is lehet rajzolni. De következmény nélkül a szándékos rosszalkodás ne maradjon, mert a szülő fejére nő a gyerek. Tudnia kell, hogy nem ő a főnök. Egyrészt alkalmatlan rá, másrészt megterhelő is neki.
38. Böce (válaszként erre: 34. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 2. 23:18
Ó, persze, nyilván az a helyes szerintetek, ha agyba-főbe veritek az 5 éves gyereket. Jó pirosra a kezét, igaz?
37. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 36. - Ikebana3)
2017. szept. 2. 21:44
Így van. Sokan tudományosan próbálják nevelni a gyereket, általában gyerekpszichológusok által írott könyvekből. Nem állítom, hogy nem érdemes elolvasni ezeket az írásokat, mert sok okos gondolatot tartalmaznak, de a jó tanácsokat nem lehet minden gyerekre ráhúzni. Bár úgy lenne, hogy az összes gyerek néhány szeretetteljes beszélgetés után jelentős változást mutat. De nem. A gyengeséget érzik, a jogaikat hangoztatják - és megütik a szüleiket.
36. Ikebana3 (válaszként erre: 34. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 2. 21:37

Egyetértek! :)

Az a folyó, amelyik parttalanul fut, elláposodik.Nem ellaposodik, hanem elmocsarasodik.

Kell mindenkinek, hogy tudja mi a jó és mi a rossz, mi az amit megtehet és mi az amit nem. Ha pedig korlátok és gátak nélkül nő fel egy gyerek, ugyanezt fogja folytatni felnőttként is, hiszen neki ez lesz természetes.

Javaslom, Simon Sinek brit/amerikai író és tanácsadó beszélgetését az ún. Y-generáció problémáiról. Megnézhető a youtube-on.


A címe: Mi a baj az Y generációval?

Annyit elárulhatok, hogy a szülők nevelési hibái miatt lesznek sikertelenek anyuci elkényeztetett, szabadjára hagyott és mindent megtehető csemetéi.

35. Ikebana3 (válaszként erre: 8. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 2. 21:24
Viccelsz?
34. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 33. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 2. 21:15

Nem biztos. A gyerekek sok mindenre képesek, ha nem tudják, hol a határ.

Nézem a mostani kicsiket meg a szüleiket, és azt látom, hogy a szülők örökké rettegnek a gyereküktől. Nem merik fegyelmezni, nem mernek ellentmondani. Meg is van az eredménye.

És főleg azok a gyerekek verekszenek az oviban is, akik otthon burokban vannak tartva. Hogy miért? Mert mindent szabad nekik. Ha rosszat csinált, legfeljebb este "elbábozzák" otthon, és minden meg van oldva.

Ovis gyerekem van, horror dolgokat látok.

33. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 32. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 2. 21:04
Nem, de valoszinuleg o mar csak visszautott.
32. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 2. 21:02
Akkor sem ütheti meg a szüleit.
2017. szept. 2. 19:49

Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmesélje című könyv a második bibliám, sokat segített a gyerekeimmel való kapcsolaton, remek könyv, csak ajánlani tudom.

Nem verés, nincs bünti módszer, a helyzeteknek megfelelő megoldásokat lehet kidolgozni a segítségével

30. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Böce)
2017. szept. 2. 19:12

Így van. Vagy spontán is eljátsza, csak figyelni kell, hogy hogyan játszik a babáival.


Érdekelnének, hogy milyen szabályaik vannak, hogyan tartják be azokat. Alszik-e délután? Sok oka lehet.


A túl sok program is az, a kicsiknek még rengeteg szükségük van szabad játékra.

29. Böce (válaszként erre: 28. - Philippagregory)
2017. szept. 2. 19:06
Csak ne akkor, amikor nagyon elfáradt a túl sok programtól :-)
28. philippagregory (válaszként erre: 25. - Böce)
2017. szept. 2. 19:02
Köszi, ezt ki fogom próbálni.
27. philippagregory (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2017. szept. 2. 19:00
Előfordult, de nem ilyen gyakran és ilyen intenzíven.
26. philippagregory (válaszként erre: 18. - Böce)
2017. szept. 2. 18:59
Elfaradt, mert sok volt a program.
25. Böce (válaszként erre: 22. - Csikil4ny)
2017. szept. 2. 18:59

Azért gondoltam, hogy ha este, fürdés után, estimese helyett elbábozzák (kedvenc plüssökkel pl.), hogy mi volt aznap, kinek mi a gondja-baja, akkor úgyis kibújik a szög a zsákból:-)

Kiderül, hogy mi bántja a gyerkőcöt.


Nálunk ez bevált.

24. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Philippagregory)
2017. szept. 2. 18:57

Nem a hisztis időszakra gondolok, hanem az esti meseolvasásnál pl.


Milyen helyzetekben szokott hisztizni? A nagymamás időszak előtt nem hisztizett?

23. Böce (válaszként erre: 19. - Philippagregory)
2017. szept. 2. 18:56

Akkor pedig ha hisztizik, akkor hagyd figyelmen kívül, csak mondd meg neki, hogy majd ha normálisan tud beszélni, akkor meghallgatod.


És hagyd ott. Előbb-utóbb megtanulja.

22. csikil4ny (válaszként erre: 14. - Böce)
2017. szept. 2. 18:56
Maximálisan egyetértek, hogy meg kell beszélni. Most csak arról szeretnék képet kapni, hogy mi történt. Ha eddig nem történt ilyesmi, akkor oka van (ha történt, annak is, de a fórumindító szerint nem).
21. philippagregory (válaszként erre: 15. - Csikil4ny)
2017. szept. 2. 18:55
Ez nálunk is a párna. Általában naponta sokszor megölelem. De ha túlságosan belelovalja magát a hisztibe, az ölelés nem mindig segít.
20. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Böce)
2017. szept. 2. 18:53
Nem, nem akkorra gondoltam, hanem úgy általában.
19. philippagregory (válaszként erre: 14. - Böce)
2017. szept. 2. 18:52
Inkább amiatt vagyok elkeseredve hogy kb. születése óta mindent elmagyarázunk és megbeszélünk vele. Most valahogy kevésbé tudunk szót érteni.
18. Böce (válaszként erre: 10. - Philippagregory)
2017. szept. 2. 18:52
Megkérdezted tőle? Ha nem, miért nem?
17. Böce (válaszként erre: 15. - Csikil4ny)
2017. szept. 2. 18:51

Ha elég dühös, akkor biztos eltolja. Szerintem ezt az ölelgetést akkorra kell hagyni, amikor már megbeszélték a dolgot.


Én tuti pipa lennék érte, ha dühös vagyok és még le is fognak és ölelgetnek...

16. Böce (válaszként erre: 6. - Ikebana3)
2017. szept. 2. 18:50

Ha pirosra vered a kezét, max. utálni fog meg dacolni veled (egyéniségétől függő erősséggel) és az bizony nem old meg semmit.


Azt meg nem ő kérte, hogy legyen, hogy érte dolgozzál éjjel-nappal, szóval ez marhaság szerintem.


Viszont emberszámba véve lehet vele beszélgetni a helyes és a helytelen viselkedésről és arról, hogy a célunkat elérni hogyan lehet és hogyan nem (pl. értelmes beszéddel igen, veréssel meg hisztivel nem).

15. csikil4ny (válaszként erre: 9. - Philippagregory)
2017. szept. 2. 18:49

A gyerekek nagyon hamar megtanulják, hogy egyik helyen ez a szabály, a másik helyen az. Nem csinálnak elvi kérdést belőle.


Én pl. úgy tanítottam a lányom, hogy nem hozzám üt, hanem ha nagyon dühös elpüfölheti a kanapét. Mert a dühöt valahogyan ki kell adnia...


Mit csinál, ha ölbe veszed és megöleled? Hozzádbújik vagy eltol magától?

14. Böce (válaszként erre: 10. - Philippagregory)
2017. szept. 2. 18:47

Akkor beszéld meg vele, elég értelmes már hozzá. És határozottan hozd a tudomására, hogy ezt a viselkedést nem fogadod el, mert értelmes, okos gyerekek elmondják, ha valami gondjuk vagy kívánságuk van teljesen normálisan.


Kérdezd meg, mit szólna hozzá, ha te vagy az apukája is így viselkedne vele, ha akarna tőle valamit? Ahhoz ő mit szólna?


Ekkora gyerekkel már simán meg lehet beszélni a dolgokat, nem tudom, miért nem teszik meg a szülők mégsem.

2017. szept. 2. 18:40

felnottnek nem szabad agresszioval valaszolni

a veres oha nem old meg semmit veglegesen

12. philippagregory (válaszként erre: 8. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 2. 18:37
Nem kérte senki, ez tény. De ki az ma Mo.-on h megengedheti magának h esetleg kirúgják? Sajnos kevesen vagyunk a munkahelyemen ezért csak 2 hét szabadságot kaptam.
11. philippagregory (válaszként erre: 6. - Ikebana3)
2017. szept. 2. 18:35
Nem vagyok az erőszak hive, igaz már előfordult párszor h rá csaptam a fenekére. A viselkedése után 1 hétig nem nézhetett mesét. Azt gondolom h megértette h túllőtt a célon.
10. philippagregory (válaszként erre: 4. - Böce)
2017. szept. 2. 18:33
Attól függetlenül, hogy nagyon szeret a nagyszülőknél lenni valószínűleg most a viselkedésével büntet minket.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook