Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves gyerek hiszti fórum

5 éves gyerek hiszti (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
69. Bözsi néni (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2017. szept. 3. 10:31

Te ennyire nem érted, mit írtam? Az eészből csak a bábozást fogtad fel?


Ha ennyire szerény értelmi képességekkel rrendelkezel, akkor csak hajtogasd a magadét, úgyse fogod fel, mit írtam.

Vagy csak egy hozzászólást olvastál és abba belekapaszkodtál?

68. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 66. - Bözsi néni)
2017. szept. 3. 10:27

Persze, az vagyok. Csoda, hogy még nem vertem agyon. :)

Te mit csinálnál a gyerekeddel, ha megütne?

67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 60. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 3. 10:26

És? Mi a gond ezzel? Miért ne félhetne (tarthatna) a gyerek bizonyos dolgoktól? Egy felnőtt is fél. Ha nem végzi el a munkáját, kirúgják, ha bűncselekményt követ el, lecsukják.

Gondolj bele, mi lenne a világgal, ha a félelem nem létezne. :)

66. Bözsi néni (válaszként erre: 61. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 3. 10:25

Úgy szájba vágnád az 5 éves gyerekedet, hogy a foga kiesne?


Atyaég, micsoda szadista ... vagy te!

65. Piroska52 (válaszként erre: 57. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 3. 10:24
de akkor se veréssel neveled,az biztos hogy nincs 2 egyforma gyerek nekem 5 van nincs 2 egyforma mind más, már mind felnőtt, de ez a mostani világ borzalom én sajnálom a mostani szülőket meg a gyerekeket is, az egyik menyem napközis tanítónéni horror amiket mesél
64. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - Philippagregory)
2017. szept. 3. 10:22
Nem rólad volt szó. 6.hsz-t olvastad?
63. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. szept. 3. 10:21

És estleg csak azt nem láttad, hogy előtte a te kislánxod rúgta meg vsgy bántotta más módon azt a kisfiút.

Honnan tudhatod, hogy mi volt, nem voltál vele ott egész nap.


Persze könnyen megfélemlítettél egy óvodást.

2017. szept. 3. 10:21

Látom itt nagyon elszabadultak az indulatok.

Attól hogy nagyon ritkán ráverek a fenekére olyan erővel h inkább a lelkének fájjon nem gondolnám h gyerekverő lennék. És az vesse rám az első követ aki még sosem ütötte meg a gyerekét. És abszolút úgy gondolom h igenis kellenek korlátok és néha büntetés is különben a gyerek tényleg azt hiszi h neki a világon mindent szabad.

61. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 38. - Böce)
2017. szept. 3. 10:20

Ha engem megütne a gyerekem?? Ne viccelj! Szerintem úgy szájba vágnám, hogy a foga kiesne. Ma megüt, holnap leköp, utána meg elvágja a torkomat, mert nem adtam neki pénzt bulizni?? Csírájában elfojtani az ilyesmit!

Az igazság az, hogy nekem sokkal jobban tetszik, ahogy az én generációmat nevelték. Akkor sem ütötték-verték a gyerekeket, de ha nagyon durva dolgot tett, akkor kapott egyet. És - láss csodát! - működött! A szülőnek, tanárnak volt tekintélye, nem úgy, mint most.

Most az van, hogy a gyereket körültáncolják, mint valami istenséget, azért van ennyi hülye tini, mert az anyja nem rakta helyre, amikor még tehette volna.

60. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 57. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 3. 10:15
Az idomitas a megfelelmitesen alapul.
59. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2017. szept. 3. 10:12
Hú, az enyémmel sem lehet szót érteni olyankor. :)
58. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 10:10

Abszolút így gondolom én is, ahogy leírtad.

De én nem a "közönségnek" nevelem a gyerekemet, konkrétan leszarom, hogy kinek mikor mi a véleménye, saját hatáskörben döntök. Azt belátom, hogy ez a döntés nagyban függ az én aktuális idegállapotomtól, fáradtságtól is. Nem csinálok mindent jól, de szerintem rosszul sem. Rég baj van az olyan szülőkkel, akik mondjuk egy pszichológia könyv alapján döntik el, hogy éppen mit kezdjenek a gyerekükkel. Ismerek ilyen családokat, hajjaj... nagyon durva, amiket látok.

Nálunk a hideg víz nem vált be. Ha nagyon nem értünk szót egymással, akkor le kell ülnie egy székre, amíg le nem nyugszik, és utána megbeszéljük a dolgokat. Szerintem az én gyerekem az átlagnál jóval makacsabb, akaratosabb, tényleg egy öntörvényű gyerek. Nálunk nem jön be a "bábozás", meg az ütyülüpütyülü.

Úgy van, ahogy írod, két gyerek nem egyforma. Az egyiknél ez a fegyelmezési mód, a másiknál az.

57. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 52. - Piroska52)
2017. szept. 3. 10:02
Lehet, hogy van olyan gyerek, akit idomítani kell, mert a szép szóból nem ért.
2017. szept. 3. 09:58
minden gyereket kell nevelni mert külömben elszabadul a pokol,de egy hisztis gyereket nem verni kell mert csak olaj a tűzre, a mosdatás az általában beválik de az se szentírás,minden szülőnek ismerni kellene a saját gyerekének minden rezdülését ,mikor mi baja ,mit miért csinál ,de én úgy látom a világ kifordult a sarkábol,és ha nem változnak a szülők, a gyerekek isszák meg a levét, mert önállótlanok lesznek
55. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 54. - Panna.33)
2017. szept. 3. 09:55
Hany anyuka itt oldatja meg a gyerek hazifeladatat??? Kesz piha, meleg male.
54. Panna.33 (válaszként erre: 53. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 3. 09:48
Rá fog erre bacni a társdalom, a gyerek, a szülő. Vajon miért vannak sokan a depressziós tinik, miért nőtt drasztikusan a fiatal öngyilkosok száma? Mert az, hogy nincsenek határok, nincsenek feladatok, nincs amit önállóan meg kell oldani, az egy céltalan meder nélküli ténfergéssé változtatja az életet, és az nagyon megterhelő pszichésen.
53. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. szept. 3. 09:39

Ma mar a kozosseg nem "nevelhet".

Nem szolhat ra a buszon, a vonaton az idegen, a boltban az elado, a penztaros.

A gyerek erinthetetlen, piedesztalra emelve, feneke kinyalva ezerrel.

2017. szept. 3. 09:35
jézusom egy 5-éves gyerekről van szó, nem egy elmebeteg bűnözőről , hisztizik egy kicsit,minden gyerek hisztizik egyszer-egyszer, akkor hajrá verjük meg őket, uram bocsá anyára emelte a kezét,törjük is el mindjárt,nehogy mégegyszer megtegye,komolyan olyan dolgokat olvastam a hajam égnek áll,neveltek vagy idomítotok?
51. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Böce)
2017. szept. 3. 09:34

Nem helyes, de pl amikor az enyémet bántották, és véletlenül láttam, én bizony rászóltam a más gyerekére is. Az anyja előtt is. Ha idegen szól a gyerekre, arra összerezzen. 2x akkora kisfiú sípcsonton rúgta a kislányomat. Pont mikor mentem érte. Szóltam azonnal az óvónéninek és ő azt mondta, hogy ezeket a dinamikâkat rendezni kell a gyerekeknek maguk között.


Dinamikák? Adok én neki dinamikát! Ha ők nem mernek rászôlni egy gyerekre, az anyuka sem mer rászólni a sajâtjára, majd én megteszem. És akkor fülét farkát behúzta. Hozzá se kellett nyúlnom, többet a kislányom közelébe sem ment.


A másik gyereket szintén rajtakaptam és annál már nem fáradtam azzal, hogy az óvónéninek szóljak, hanem ott helyben leteremtettem.


Bár ezeknek az eseteknek semmi közük a fórum témájâhoz vagy a hisztihez.

2017. szept. 3. 09:30

Kit is kellene megnevelni??

[link]

2017. szept. 3. 09:25

Egyébként az én ötévesemnél, ha hisztizik, akkor vele sem lehet semmit "megbeszélni" (hagyjuk már ezt a megbeszélést, a hiszti az egy olyan állapot, amikor "lefagy" az agyuk és van egy pont, hogy egyszerűen minden szó hasztalan), ilyenkor megmosom az arcát és vizet itatok vele. A hideg víz váratlan és meglepődik, kirántja a transzból:)


Persze, gyerekként nekem az óvônénik max az arcomba borítottak egy pohár vizet, az én arcmosdatásom ennek egy kíméletes és a gyerek számára nem megalázó változata. Mert a hideg víz így is csillapítja a kedélyeket:P

48. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 3. 09:18
Ez tök igaz. Neveled a nyugis gyerekedet, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, a másik szülő meg nem csinál semmit az övével, aki nekimegy a tiednek. Sebaj, majd este elbábozzák, hogy megrugdalta a tiedet...buksisimi, és jóéjt.
47. Panna.33 (válaszként erre: 41. - Böce)
2017. szept. 3. 09:10

Persze, hogy lehet vele beszélni is. Elvégre nem idomítani akarunk, szerintem a belátásos tanulás a célja mindenkinek.


A hiszti okát célszerű kideríteni, ez kézenfekvő. De nem mindig lehet megszüntetni. Ilyenkor a kizökkentés a legjobb. Elterelni a figyelmét. Nem veréssel, egyértelmű.

46. Böce (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 07:46
Kiről beszélsz? Ezt most nem értem.
45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - Böce)
2017. szept. 3. 07:43

Ő nem auti.

Csak egy rohadt átlag felett makacs székely góbé..

Nagyon úgy néz ki, hogy semmi baja a világon..

44. Böce (válaszként erre: 43. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 07:40
Nyilván más a helyzet autis gyereknél, nem erről beszéltem.
43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Böce)
2017. szept. 3. 07:38

Már ha lehet beszélni...

Mert ma nagyon sokszor pont az a baj, hogy nem lehet. Illetve lehet, csak belátható időn belül nem lesz érzékelhető hatása.

Mert sok gyereknek nem úgy működnek a csatornái sajna, vagy nem sajna..

Ezzel nem azt mondom, hogy verni kell, mint állat, sőt, csak azt, hogy nem olyan egyszerű ez..

2017. szept. 3. 07:36
A hisztiről meg annyit, hogy akármilyen nevelés mellett is van, akit ez jobban érint, van akit meg nem..
41. Böce (válaszként erre: 39. - Panna.33)
2017. szept. 3. 07:36

Nyilván a határokat, szabályokat le kell fektetni és következetesen, határozottan be kell tartatni, de nem kell verni a gyereket, lehet vele beszélni is.


A hisztinek oka van, azt meg kellene tudni, különben hiába bünteted szénné.

40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Pengő Gyöngyi)
2017. szept. 3. 07:35

Teljesen egyetértek ezzel.


Csak nem olyan egyszerű ez. Én a problémás gyerekimmel gyakran élem meg. Ha felemeled a hangod, kézre legyintesz, netán összepakolod és hazaviszed, ne adja atyaúristen egy durva "hülyepicsa vagy"-nál a szájára ütsz akkor szinte rendőrhívós hangulat alakul ki, hogy szegény gyerek...


Ha viszont hagyod kicsit tovább, vagy ugyanannál a csúnya bekiabálásnál a gyereket, a helyzetet ismerve úgy döntesz, hogy most nem csinálsz ebből nagy ügyet annak érdekében, hogy ne essen jobban szét a gyerek, mert netán hazavinni se tudnád (nekem a négyből egy ilyen, akivel már kellett segítséget hívjak, mert nem tudtam hazavinni), és majd lenyugodva otthon beszéled meg a büntetéssel, következményekkel együtt, akkor meg azért vagy szar szülőm mert nem lőtted egy ilyenért helyben agyon..


Az én környezetemben többnyire nevelik, és akarják is nevelni a szülők a gyerekeket. Sőt, túlságosan is, és sokszor azt érzem, hogy igazából ez nem is a gyereknek szól, hanem egymásnak, a másik szülőnek, hogy ám lásd, és milyen jóra nevelem a gyereket.. Itt az én környezetemben pont a túlzott tökéletességre való törekvést látom gondnak, nyilván vannak helyek, ahol az ellenkezője a baj..


Meg ugye ezt leírom mindig, nem egyformák a gyerekek.. Egy tacskó is kutya, meg egy bernáthegyi is, mégse lehet egyformán szinte semmit se csinálni velük.. És a cél számomra már rég nem az, hogy 2 évesen az enyém kérje el legszebben a játékot a játszótéren, hanem hogy 18 éves korára többé-kevésbé kiegyensúlyozott legyen.. Az állandó görcsöléssel meg éppen ezt érjük el..


Az egy más kérdés, hogy a jó és a rossz között bizony egyértelműen különbséget kell tenni..

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook