Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 45 éves nő létemre simán letegezett a 35 éves fogorvos. fórum

45 éves nő létemre simán letegezett a 35 éves fogorvos. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
62. 3adf9fed6d (válaszként erre: 60. - 4e5e2ec92b)
febr. 6. 11:37

Ha valaki tegez, akkor igen, tegezd vissza, kivéve, ha el akarod utasítani a tegezését. Akkor a letegező félnek is vissza kell váltania magázódásba, különben bunkó.


Youtube, Görög Ibolya: őt ajánlom, meg fogod érteni általa, hogy mit illik és mit nem.


Olyan ez, mint a színház: esti öltönnyel nem lőhetsz mellé, ahogy magázódással sem.

61. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 59. - 3adf9fed6d)
febr. 6. 11:29

Megkérdeztem erről a binget:


"A tegeződés Magyarországon fontos társadalmi szokás, és a megfelelő viselkedési normák betartása kulcsfontosságú. Itt van néhány iránymutatás:


Kor: Általában az idősebb embereket tiszteletteljesen magázni szokás. Ha valaki idősebb, mint te, akkor kezdetben magázzon, és csak akkor térj át a tegezésre, ha ő is ezt teszi.

Munkahelyi vagy hivatalos környezet: Munkahelyen vagy hivatalos találkozások során általában magázunk. Ez a hivatalos és tiszteletteljes forma.

Baráti vagy informális környezet: Barátok, családtagok és informális találkozások során általában tegezünk. Ha valaki tegez, akkor te is tegezd őt.

Közvetlen környezet: A fürdőházban, ahol gyakran találkozol az idősebbekkel, figyelj a viselkedésükre. Ha ők letegeznek, akkor te is tegezd őket. Ha magáznak, akkor maradj a magázásnál.

Érzékenység: Figyelj arra, hogy az emberek érzékenyek lehetnek a tegezésre vagy magázásra. Ha bizonytalan vagy, inkább maradj a magázásnál.

Összességében a tisztelet és a megfelelő viselkedés mindig fontos. Ha bizonytalan vagy, inkább maradj a magázásnál, és figyeld meg, hogyan reagálnak az emberek. Ha ők tegeznek, akkor te is tegezd őket."

60. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 59. - 3adf9fed6d)
febr. 6. 11:25
Tegyük fel bemegyek valahova, idősebb emberrel magázódok, majd letegez, vissza lehet tegezni? Szerintem igen. Miért ne lehetne? Az az udvariatlanság, hogy egyesek válogatás nélkül mindenkit tegeznek.
59. 3adf9fed6d (válaszként erre: 57. - 4e5e2ec92b)
febr. 6. 11:19

Minden helyzetben kizárólag a nő ajánlhatja fel a tegezést, férfi soha. Kivéve, ha mondjuk a férje 90 éves nagypapája az, aki kezdeményezi a tegezést, tehát minimum két rangnyi különbség van.


Amit te csinálsz, az a "letegezés", ami pejoratív és nem megfelelő, illetlen, udvariatlan forma.


Tehát magázódás a kulturált, ameddig egy nő nem nem ajánlja fel a tegezést. Különben megsérted, amit azzal jelez, hogy nem tegez vissza.


Ez akkor is így van intelligens emberek között, ha széles társadalmi körben esetleg mást gyakorolnak bizonyos emberek.

58. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 11:16
Szerintem ez itt egyértelműen nem illik.
febr. 6. 11:05
Én meg már bajban vagyok ezzel az egésszel. 20 év körüli pénztárost letegezem (34 vagyok), nem tegez, visszaváltok magázódásba. Ha valaki idősebb és letegez, akkor tegezhetem?
56. 3adf9fed6d (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 10:55
És?
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Ibolyka43)
febr. 6. 10:35
Visszategeztem. Tegezett továbbra is.
febr. 6. 09:52
Tegezd vissza,hátha észhez tér.!
febr. 6. 09:50
Mit jelent az, hogy "45 éves nő létedre"? Úgy hangzik, mintha egy öregedő asszonyságnak látnád magad.
febr. 6. 09:40
Én bírom, ha tegeznek, de eddig sosem volt olyan hogy besétáltam és egyből letegeztek, hanem köszönéskor vagy bemutatkozáskor megkérdezték hogy tegeződhetünk-e. Igaz a fogorvos akihez járok meg a dentálhigiénikus is annyi idős nők mint én, szóval miért ne. 🤷‍♀️ Nem hiszem, hogy a kicsit közvetlenebb hangnem az ellátás rovására menne, vagy kevésbé tisztelnének emiatt. Egy 60 éves férfitól persze nekem is fura lenne ha kapásból letegezne.
febr. 6. 09:40
Lehet. A net és a tik-tok világában.
febr. 6. 09:30
Ne tegezze az orvos a pácienst.
49. Myra
febr. 6. 08:44
Ez részben hízelgő, mert fiatalabbnak néznek , másrészt intelligencia hiány az orvos részéről. Számomra nem szimpatikus.
48. plavalaguna (válaszként erre: 34. - Channa*)
febr. 6. 08:32
igen, én is ilyeneket tapasztalok, csak mégidősebben.
47. plavalaguna (válaszként erre: 28. - Amaunet)
febr. 6. 08:30

dehogynem, ha vki tényleg fiatalnak néz ki, akkor törli az emberek agya, mindegy hogy mondogatja a korát.

nálam nemrég kardiologián mondogatta az aszisztens folyamatosan, hogy de 47, 47, de 47... a pulzusterhelésem 47 hez nagyon jó, de 20 as soportoshoz nem...


de bárhol ez tud lenni, ha fontos mert a korom is számit, én szoktam szajkozni, hogy nem annyi vagyok, már igenis korral jövő változásokra is gondolni kell.

febr. 6. 08:09
A fiatalabbak már nem nagyon magázódnak. Nem személyes, nem azért mert fiatalnak néz/lekezel/flörtöl/illetlen/akármi. Egyszerűen tegeződnek és kész.
45. bozsu55 (válaszként erre: 42. - Lady Lavender)
febr. 6. 07:44
Az utolsó bekezdés a lényeg.
44. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 06:58

Engem 48 évesen egy 55-60 körüli pasi tegezett le.

Te jobban jártál!

febr. 6. 05:55
Örülj neki, nyilván nem nézel ki 45-nek!😉
42. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 02:14

Valakinek meg az a fura, hogy 35 koruliek egy mast magazzak.

Szerintem ez mar nagyon osszemosogott.


En a magyar szembe szomszedoknal neha talalkozok, de regimodi vagyok. Ha a "neni" egyszer azt mondja, tegezzem le, nem gond. Ha nem, hat nem. Talan az unokaja is megtanulja.

Ha mas is van ott, angolra valtunk, es nincs magazas.



Nekem nem a kor, a helyzet fura. A fogorvosi rendelomben mindenkit magaznak, ha nem ismerik egy mast. En sem tesznek maskent. A 18-20 evessel sem beszelnek maskent, mint az 50-60-assal.

febr. 6. 00:42
nalunk meg a 80 evest is tegezi az ember,de tudom otthon ez nem igy van!
40. globus (válaszként erre: 28. - Amaunet)
febr. 6. 00:40
Így van, normális esetben...
39. tien (válaszként erre: 37. - Tien)
febr. 6. 00:13
Igen.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Tien)
febr. 5. 21:45
Örülsz?
37. tien
febr. 5. 21:01
Mindig örömmel dicsekszem a férjemnek,hogy kölykök, fiatal futárok és random emberkék hellóznak és sziát köszönnek.
36. Amaunet (válaszként erre: 34. - Channa*)
febr. 5. 20:51
Optimális helyzetben. Feltételezem, hogy így működik.
35. gigi> (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 20:50
Próbálj lazább lenni. Sokkal jobb lesz.
34. Channa* (válaszként erre: 28. - Amaunet)
febr. 5. 20:48

Ááá, akkor sem nézik meg előbb, ha hónapokat vártál az időpontra.


Annak idején, amikor a pajzsmirigy műtétem volt, már sok-sok perce beszélgettem a dokimmal, amikor megkérdeztem, hogy mennyi idő kb. a felépülés. Azt mondta, hogy ennyire fiatalkorban, néhány nap.

Lett még egy kérdésem: fiatalon lehet, de az én koromban mennyi, ugyan is 42 éves vagyok. Ekkor lapozott bele a papírjaimba;)

febr. 5. 20:47

Nos,én is szeretek tegezödni, de van olyan helyzet, hogy nem.

Ilyen pl.az orvos-beteg helyzet.

Meg az is hülyén venné ki magát, ha mondjuk a nyomozó vagy a bíró tegezné a gyanúsítottat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook