Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 feletti hölgyek, asszonyok! Gyertek, csevegjünk! fórum

40 feletti hölgyek, asszonyok! Gyertek, csevegjünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. viva70 (válaszként erre: 51. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:47
Nálunk is ez a helyzet. Nekem nincs diplomám, a férjemnek van 2, de Ő is mindig azt mondogatja, hogy nem volt érdemes tanulni. A lányom jövőre megy tovább tanulni, de nem igazán tudjuk milyen irányban induljon el.
52. Énekes pacsirta (válaszként erre: 50. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:45

Igen, és akkor mindjárt a piához menekülnek!

Nehezebben viselik a csalódást, mint mi nők!

51. Énekes pacsirta (válaszként erre: 48. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:43

Azért ez már nevetséges, ami ebben az országban folyik!

Én is lediplomáztam és egyfolytában azt mondom a gyermekeimnek,hogy igenis tanuljanak, mert érdemes!

Én egész életemben tanultam! Talán még fogok is...

De mit látnak? Hogy az anyukájuknak sincs normális, jól fizető munkája! Hogy mutassak így példát nekik?

50. viva70 (válaszként erre: 47. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:43
Ezért sajnálom Őt is. Akinek nem tud úgy alakulni az élete, hogy stabil munkahelye, vagy jól menő vállalkozása legyen, annak normális életre sem nagyon van esélye.:(
49. Petra70 (válaszként erre: 8. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:42

Szia! Nagyon sajnálom! Végig olvastam amit a többiekkel leveleztél. Gondolom akkor te döntöttél végül, ami nagyon nehéz lehetett, de még így is fájdalmas egy ilyen hosszú kapcsolatot lezárni. Kívánok mielőbbi megnyugvást!

Mi is anyagi nehézségekkel küzdünk a párommal és szeretnénk első gyereket 40 éves kor után, de előbb rendbe kell tennünk az anyagi oldalt.

48. viva70 (válaszként erre: 44. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:41
Régen más helyzet volt. Akkor volt rá remény, hogy évről-évre jobb legyen, most meg sajnos pont az ellenkezője igaz.:((
47. Énekes pacsirta (válaszként erre: 45. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:41

Hát, nem könnyű a szakítás! Az 5 és fél év alatt már nagyon sokszor szakítottam vele és mindig azért, mert egzisztenciális problémák merültek fel.

Bár arról,hogy nincs normális munkája, nem mindig ő tehetett. Ilyen szar világban élünk..

46. Énekes pacsirta (válaszként erre: 41. - Vaczila)
2010. febr. 6. 21:39

Ma már sajnos sokkal nehezebb minden, mint pl. 20 évvel ezelőtt!

Édesanyám akkor ment nyugdíjba. Sose "lógott" a levegőben, bejelentett munkája volt.

Abban az időben - lássuk be! - azért könnyebb volt minden!

45. viva70 (válaszként erre: 43. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:38
Meglehet ezt is érteni egy darabig. De hosszútávon ez már nem biztos, hogy működik. Előbb-utóbb mindenkinek felkell tudni nőni a feladatokhoz. Sajnálom amúgy a volt párodat is.:(
44. Énekes pacsirta (válaszként erre: 41. - Vaczila)
2010. febr. 6. 21:37

Igen, jól gondolod- nincsenek meg a feltételek!

Sok embernek nincs munkahelye, vagy alkalmi munkákból élnek. Sajnos egyre több embert küldenek el üzemekből,gyárakból.

Én egy újságnál dolgozom reklámszervezőként, hihetetlenül kevés pénzért.

Ja, és 10 éve nem vagyok bejelentve!

43. Énekes pacsirta (válaszként erre: 39. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:35

Legalábbis az én volt párom olyan...

Nehéz gyermekkora volt, talán erre vezethető vissza.

Nem kapott sok szeretet, sőt a mai napig sem kap.

Ezért szeretett volna ő is családot, nyugodt, békés otthont.

Viszont ebből adódóan a lelke is nagyon sérülékeny.

Ő tényleg olyan, mint egy gyerek, akiről mindig gondoskodni kell, ápolni a lelkét..

42. viva70 (válaszként erre: 40. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:34
De ez nemcsak a babatémára igaz, hanem minden egyébre. Felvett hitelek, stb...
41. vaczila (válaszként erre: 36. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:33
Azok is számítanak persze. De szerintem a szeretet és a felelősségérzet a baba iránt a legfontosabb. Ha arra vártam volna hogy mikorra teremtjük meg az ideális feltételeket a gyermekvállaláshoz, akkor igencsak későn szülhettem volna. Amikor az első fiamat szültem,még csak 1 szobánk volt. De szép lassan jött a többi is. Persze akkor még nem volt munkanélküliség és tudtuk, hogy ha dolgozunk, annak eredménye is lesz. Sajnos manapság már nincs meg ez a fajta biztonság.
40. Énekes pacsirta (válaszként erre: 37. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:33

Igen, természetesen arra is kell gondolni,hogy adottak-e a körülmények arra az időre is, ha beüt a gikszer...mert bizony nem megy az embernek mindig nagyon jól! - sajnos.

Na, babatéma jól kivesézve!

39. viva70 (válaszként erre: 38. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:33
Ez igaz.:D
2010. febr. 6. 21:31

Egy férfi néha olyan,mint egy gyerek.

Még őt is nevelni kell...

37. viva70 (válaszként erre: 34. - Vaczila)
2010. febr. 6. 21:31
Olyan, hogy minden tökéletes legyen nem nagyon van. De mindenkinek tudni kell, kellene, hogy mi fér bele az életébe. Akkor is, ha nehezebb évek jönnek.
36. Énekes pacsirta (válaszként erre: 34. - Vaczila)
2010. febr. 6. 21:29

Igen, ebben igazad van!

De szerinted elég csak akarni? És a körülmények?

35. viva70 (válaszként erre: 33. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:29
Sokan nem így gondolkoznak, utána meg sírnak-rínak. Nekem egy 17 éves lányom van. Én nem is terveztem több gyereket, mert úgy érzem nekem ez elég. Ennyit tudok tisztességesen felnevelni. Bár sokszor így sem könnyű anyagilag.
2010. febr. 6. 21:28
Ez igaz, de sokszor a másik oldala is igaz lehet a dolognak. Mert ha mindig csak az alkalmas időre várnánk akkor mikor lenne? Van olyan egyáltalán?
33. Énekes pacsirta (válaszként erre: 32. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:26

Igen, ha nincs biztos anyagi alap, akkor nem szabad a picit bevállalni! Én is így gondolom!

A semmibe nem lehet szülni! Bármennyire is szerettük volna!

32. viva70 (válaszként erre: 31. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:24
Én sosem hittem abban, hogy egy gyerek bármin is változtatna egy nem működő kapcsolatban. Gyereket akkor kell vállalni szerintem, ha adottak hozzá a feltételek, és mindkét részről igazán akarják.
31. Énekes pacsirta (válaszként erre: 26. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:23

Sokat gondolkodtam azon,hogy vajon mennyire változtatta volna meg őt a pici baba?

Hiszen nagyon akarta! De nem mertem belevágni!

Főleg ennyi idősen, ez már kockázatos lett volna...

De végül is a fő probléma nem ez volt.

30. viva70 (válaszként erre: 28. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:22
Elő bizony. Sajnos az anyagi rész is nagyon fontos hosszútávon egy kapcsolatban.
29. Énekes pacsirta (válaszként erre: 27. - Krerika)
2010. febr. 6. 21:21
Köszi! Hát, nem lesz könnyű, de tovább kell lépjek!
28. Énekes pacsirta (válaszként erre: 24. - Viva70)
2010. febr. 6. 21:21
Igen, én is így gondolom...Így nincs értelme a folytatásnak. A problémák előbb-utóbb úgyis előjönnek!
27. Krerika (válaszként erre: 25. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:20

Igen ez az élet rendje!

Neked meg fel a fejjel!

26. viva70 (válaszként erre: 23. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:20
Akkor úgy meg jobb is, hogy nem vállaltatok be pici babát.
25. Énekes pacsirta (válaszként erre: 22. - Krerika)
2010. febr. 6. 21:19
Húha! Ha belegondolok,h.nemsokára kirepülnek a családi fészekből, már a gondolattól is elszorul a torkom. Pedig egyszer majd el kell őket engedni, hogy járják a saját útjukat! Sajnos...dehát ez az élet rendje!
24. viva70 (válaszként erre: 21. - Énekes pacsirta)
2010. febr. 6. 21:19
Ez így igaz. Rossz kapcsolatban nincs értelme maradni. Egy darabig nehéz lesz, de túl leszel majd rajta.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook