Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 nappal foghúzás után normális, ha leszakad a fejem? fórum

4 nappal foghúzás után normális, ha leszakad a fejem? (tudásbázis kérdés)


14. liliom10 (válaszként erre: 13. - Muciska)
2021. szept. 2. 11:45

Lehet, hogy tályogos volt a fogad gyökere. De csak ha gyulladt volt, akkor is jó lett volna rögtön elkezdened a Dalacint szedni, nem tudtak volna elszaporodni a bacik. Most valószínű, kell 2-3 nap, mire hatni kezd az antibiotikum.

Hétfőn visszamennék a fogorvoshoz a helyedben, ha nem javul jelentősen a fogad helye. Volt RTG ? Nem maradt bent gyökérdarab ? Persze, ha nem készült a vésés után RTG, nem tudja senki, rendesen kijött-e az utolsó szilánk is.

13. Muciska (válaszként erre: 12. - Liliom10)
2021. szept. 1. 18:47
Tegnap Dalacint kaptam végül. Tudom, hogy idő kell neki, de egyelőre meghülyülök a fájdalomtól. Szinte alig enyhül a cataflammal. Vagy csak nagyon rövid ideig. Már egy hete megállás nélkül fáj... Valószínűleg elviselhetetlenné váltam a környezetem számára....
12. liliom10 (válaszként erre: 11. - Muciska)
2021. aug. 30. 21:44
Hogy vagy ? A fogmedergyulladás mélyen van, ott elszaporodtak a bacik, nem ajánlatos a sebet öblögetni, esetleg a szádat lehet. Valószínű, a Dalacin antibiotikum segítene. Én nem várnék a helyedben, mert lassan elfelejthetnéd a foghúzást, vésést, ahelyett, hogy szenvedsz !
11. Muciska (válaszként erre: 10. - Kisj)
2021. aug. 30. 08:01

Hűha, szép kilátások! Ma éjjel is a falat vakartam. Vajon nem adnak antibiotikumot előre, ha kérek?

Van valami más, ami segíthet? Kamillás oblogetes, vagy nem tom...... a piócás?😂

10. kisj (válaszként erre: 7. - Muciska)
2021. aug. 29. 17:31

Ezt velem is csinálták 2 hétig. Nem múlt, baromira fájt, enni nem tudtam.

A végén nagy kegyesen felajánlották az antibiotikumot, de addigra már úgy éreztem, hogy megmaradok, így nem kértem.

9. LBO (válaszként erre: 7. - Muciska)
2021. aug. 29. 14:00
Nagyon jól tetted. 🙂 Meglásd hamar rendbe fogsz jönni.
8. liliom10 (válaszként erre: 7. - Muciska)
2021. aug. 29. 13:34
Valószínű, kell(ene) antibiotikumot is szedned ! Az arcod nem dagadt be ?
2021. aug. 29. 11:11

Végül elmentem az ügyeletre, ahol fogmeder gyulladást mondtak rá. Kaptam bele valami lével átitatott gézdarabkát, néhány napig cserélni fogják.

Köszönöm a válaszokat.

6. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Muciska)
2021. aug. 29. 10:02

Az én fogam helye is fehér volt, mikor húzták! Azt ne nagyon piszkálgasd, hagyd továbbra is, mert ott képződik egy vérdugó.

A fájást annyira nem tartom normálisnak, nekem csak akkor lüktetett ha pl felfutottam lépcsőn. Szerintem hívd fel a dokit, maximum megnyugtat.

2021. aug. 29. 09:38
Egy kis Listerine kifejezetten jó a sebnek.
4. Muciska (válaszként erre: 3. - Kiscica19)
2021. aug. 29. 09:15
Tisztítom én is étkezések után, de bele a lyukba nem dörzsöltem bele. Csak úgy, ahogy finoman érte azt a felületet mosás közben.
2021. aug. 29. 08:12

Szia,

Nekem a 2 felső bölcsesség fogamat húzták ki tavasszal egyszerre. Szintén szájsebész húzta, sima komplikációmentes foghúzás volt. Második naptól volt iszonyatos fejfájásom, napokig szedtem erős fájdalomcsillapítókat és borogattam a fejemet is. A sebet tisztítani kell nem szabad hogy fehér genny legyen rajta!!! Nekem ezt kifejezetten hangsúlyozták is. Már másnaptól puha sörtéjű fogkefével, ugyanúgy minden étkezés után. Nekem addigra múlt el a fejfájás és arcüreg fájdalom mikor varratszedésre mentem vissza.

2021. aug. 29. 07:44
Szerintem: nem. Hívd fel a fogorvost és mondd el ezeket neki.
2021. aug. 29. 07:17

Sziasztok! Szerdán a szajsebeszeten kihúzták a jobb alsó 6-os fogamat. Szinte nem volt az íny fölött felület, így vésni is kellett. Azóta egyáltalán nem csökkent a fájdalom, ráadásul a fülembe, teljes állkapcsomba, még a felsőben is kisugarzik. Ha gyógyszert veszek be, kb 1 órára enyhül, aztán durr bele! Már a falat vakarom.

A fog helye fehér, de én nem tudom, hogy ez most varosodás vagy genny. Gyanítom, hogy az utóbbi, mert rossz íze is van.

Életem első húzása volt, így nem tudom, ez így jó-e vagy nem.

Nem szivogattam, minden előírást betartottam.

Normális, hogy ennyire nagyon fáj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook