Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 30 napos fogyókúra fehérjeturmixszal az életmódváltásért fórum

30 napos fogyókúra fehérjeturmixszal az életmódváltásért (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
41. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Lanadelqueen27)
2015. aug. 7. 15:39
Persze, a sport is fontos. De ugye, hogy nemcsak nekem furcsa ez a drasztikus, sehova sem vezető valami? Pont fordítva csinálnám, először 1, aztán 2 étkezés, aztán a végére a 3 napos. Ha már mindenáron ragaszkodik a turmixhoz.
40. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Valtozok)
2015. aug. 7. 15:38

Ilyet épeszű dietetikus NEM TANÁCSOL!

De ha mégis, bár kétlem, olvasd el a turmixon lévő tájékoztatót! NEM HELYETTESÍTI a változatos táplálkozást!

Más módszerrel 5kg minusznál tartok 4 hét alatt.

Lényege a mérték. Mérték pedig ételben a kistányér (nem rogyásig pakolva), folyadékban pedig a 3, vagyis 3x1.5 liter (nyáron).

Ezzel nem bolondulsz meg sem a diéta alatt, sem utána. Eheted, amit szeretsz, de ésszel.

És hogy hányszor? Ahányszor VALÓBAN éhes vagy, s nem csak ehetnéked van. No? Nem hangzik jól?

39. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2015. aug. 7. 15:36
Én akkor is fordítva állnék hozzá. Nem az elején kell leginkább szorítani, hanem a végén, vagyis a szakemberek sokszor pont az elején olyan mennyiségeket adnak, amiről a diétázó ránézésre is azt mondja, hogy képtelen lesz ilyen sokat megenni. És mégis fogy, az elején is. Később szokás csökkenteni fokozatosan és mondjuk én 3 napig csak turmixot csak akkor tennék be, ha már kellően összeszűkült az illető gyomra (2-3 hónap), és már kialakult a fegyelem ezalatt az idő alatt, meg a szervezet is hozzászokott ahhoz, hogy van egy rendszer, csökkent a kaja, tehát nem fog kétségbeesni azonnal ilyen durva változtatásoktól. Tehát nem mint lökés, hanem mint utolsó simítás. Igaz, én nem vagyok vagy voltam túlsúlyos. De ha alkalmakra kell, akkor is úgy indítok, hogy pont nem a legkevesebb, hanem akkor a legtöbb a kaja a végéhez képest.
38. lanadelqueen27 (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2015. aug. 7. 15:35
Vannak fokozatok... lehet 3 étkezést helyettesíteni vele, kettőt és egyet is - attól függ, ki mennyire bírja és ki mennyire akar tartós hatást. Az nem rossz, de bőven nem elég azért, hogy az ember feszesre, formásra fogyjon.
2015. aug. 7. 15:28
Ja, a másik dolog, hogy általában nem elég 3 étkezés, hanem 2-3 óránként kellene, mert a fehérjét csak 3 óráig tartalékolja a szervezet. Nincs olyan turmix, aminek a hatása ezen túlmegy
36. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Vacsa)
2015. aug. 7. 15:28

gondoljátok, turbóóódiéta -reklám??


ott is így indul, hogy 3 napig csak a lötty?

2015. aug. 7. 15:27
Biztos, hogy pszichológus kell. Vele feltárhatnád, mi a valódi oka annak, hogy falsz. A fehérjeturmix, ha belökés, ha nem, nem fogja elmulasztani a problémáid..
34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2015. aug. 7. 15:26
(*bocs, egy vessző felesleges)
33. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2015. aug. 7. 15:25
azt hiszem , félreértetted... ez a dietetikus, nem a 15 kilóra írta fel a 30 napos fogyókúrát, ez csupán a beindítás, "belökés"
2015. aug. 7. 15:24

látom nem csak nekem ez a véleményem.

lehet, hogy pszichológusra van inkább szükséged, a legtöbb étkezési zavaros inkább lelki problémával küzd és azért csinálja amit csinál.

agyban kell eldöntened, hogy kis adagokat eszel és meghatározott időben meg elmész mellette sportolni, az sokat segít a lelki békéden

31. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Túrógombócka)
2015. aug. 7. 15:23

szerintem működhet ez a dolog, ha most éppen fejben tényleg eldőlt a dolog


Sokszor mindegy, milyen támaszt kap az ember, ha hisz benne, minden jó lehet. Van, akinek a turmix a támasz (adag, és slussz, nincs több), van, akinek a kalóriaszámolás, van, akinek a szétválasztás, van, aki más egyéb "mankót" használ , de ha neki az ad elég támaszt, segítséget, miheztartást, akkor az jó



Nem vitatom, hogy ez ettől függetlenül csak egy kampány! Ennek van egy vége, de ez a vég korántsem a cél elérését jelenti, max. olyan, mint amikor nem indul az autó és betolják...elindul, megy is, de a benzin ki fog majd belőle fogyíni és erről tudomást kell venni, tehát lesz még megoldandó feladat az X nap letelte után is, sőt!


AZaz az utána következő életet kell igazából jól megszervezni, amikor már sima hétköznapok jönnek, nincs dietetikus és nincs visszaszámlálás, hogy hány napig kell még bírni.

30. vacsa
2015. aug. 7. 15:20
Utolsó mondatod lesz a nyerő szerintem.
29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Valtozok)
2015. aug. 7. 15:19

Nehezen tudom elképzelni, hogy aki falásrohamos, az ki fogja bírni egyáltalán, hogy csak 3x emelhet a szájához kaját. Igaz, 3 napig mindent ki lehet bírni...


Besúvasztanék azért valahova tízóraira és uzsonnára egy zöldturmixot is, 2 marék spenót, citromlé, valamilyen gyümölcsből kevés (1 kis barack vagy egy csésze bogyós), édesítőszer és sok víz. És idd meg az egészet, lesz belőle vagy 3 pohárnyi. Minimális kalória, sok antioxidáns, nulla zsír, kb 40-50 kalória, nem több. Meghagynám ezt a jó szokást akkor is, mikor elkezdhetsz enni. Szerintem nincs olyan dietetikus aki 30 napos fogyókúrát ír fel 15kg feleslegre. Erre egy dietetikus is legalább 3 hónapot adna és még utána is lenne egy csomó ideig (legalább 6 hónapig) szinten tartás és egyebek. Szóval ilyen nincs. Vagy ez valami reklám.

28. túrógombócka (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2015. aug. 7. 15:18
de nem fogja, hisz megiszik valamit.
27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Túrógombócka)
2015. aug. 7. 15:17

nem, azt hogy ne zabáljon, felismerje a mértéket


a rágással kapcsolatban viszont egyetértek

26. túrógombócka (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2015. aug. 7. 15:16

de mit állít át? hogy rendes evés helyett valami műcuccot igyon?

amúgy a rágásnak is megvan a szerepe.

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - 388b941089)
2015. aug. 7. 15:15
a gondolkodás átállítására van ez a program
2015. aug. 7. 15:13
30 napig tart az eletmodvaltas? XDD
23. vacsa
2015. aug. 7. 15:12
Az életmódváltáshoz ennek semmi köze.
2015. aug. 7. 15:09

Az enyém teljes étkezést helyettesít... Turbó a neve, de nem engedi belinkelni. Ma már kettőt megittam, eltelít jól, én nem vagyok éhes tőle.

Étkezési zavarom "csak" annyi, hogy az étkezési idők+adagok betartása felborult, általában napi 1x ettem és sokat. Vissza kell szoknom a normál étrendre, szerintem ebben tényleg tud segíteni.

21. túrógombócka (válaszként erre: 16. - Valtozok)
2015. aug. 7. 15:08

ha ilyen problémáid vannak, akkor - tiszta jóindulatból írom - egy pszichológus többet segítene, mint egy dietetikus.

nyugodtan ehetnél normális kaját, de mértékkel. kisgyerekek mellett is.

2015. aug. 7. 15:07

melyik turmixot ajánlotta?


aTurboooo diétást?

19. vacsa (válaszként erre: 1. - Valtozok)
2015. aug. 7. 15:04
Ez mire tanítana??? Ezt a hhülyeséget.
18. Cippora (válaszként erre: 1. - Valtozok)
2015. aug. 7. 15:04

Hát nem tudom,az biztos,hogy a fehérje turmix nem egy teljes étkezés,már ha olyat iszol amit én.Ha 3 napig csak azt veszed magamhoz,szinte borítékolom az ájulást...De lehet a te turmixod más,belinkeled esetleg milyenre gondolsz?

Én vacsora helyett iszom,nekem bevált mert eltelít,tehát éppen lefogyhatsz tőle,de egy étkezési zavart ez nem fog megoldani,olyan ez mint az anorexia,vagy a bulimia csak enyhébb formában.

17. shanta (válaszként erre: 15. - Valtozok)
2015. aug. 7. 15:03

Sok szerencsét és kitartást kívánok !

Csak azért azt is tervezd meg,hogy mi lesz ha letelik a 30 nap,mert visszaesni könnyű.

16. valtozok (válaszként erre: 14. - Túrógombócka)
2015. aug. 7. 15:01
A 600 kalória csak az ebéd. És van 3 kisgyerekem meg egy nagycsaládi hűtő, nem lehet tele csak az én reformkajáimmal.
15. valtozok (válaszként erre: 12. - Túrógombócka)
2015. aug. 7. 15:00
én reménykedem... szép lassan szokatja meg az emberrel a helyes étkezési időt és adagot. Az első 2 hét lesz a nehéz, amíg hozzászokok, hogy ebédre mindig ugyanannyi kalória, lehetőleg ugyanakkor. Remélem, a többi már könnyebben fog menni...
14. túrógombócka (válaszként erre: 13. - Valtozok)
2015. aug. 7. 14:59

600 kalória?

Te, ez egy kókler volt, nem dietetikus.

ha nem akarsz enni, ne egyél. ne vegyél olyasmit, amit magadba tudnál tömni.

13. valtozok (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. aug. 7. 14:58
Azért nem kisebb adagokat ajánlott, mert épp ebben is áll a zavar, hogy nem bírok... kiszedem a kis adagot, aztán vagy utánaszedek vagy más kajákkal addig tömöm magam, amíg fájni nem kezd a gyomrom. A turmixnál szigorú a szabály, ez van és kész. Tartok is a 4.naptól, amikor majd az első rendes ebéd jön... hogy tudjam tartani a mértéket, a 600 kalóriát (+reggeli-vacsi: turmix).
12. túrógombócka (válaszként erre: 10. - Valtozok)
2015. aug. 7. 14:57

most is valami olyat készülsz csinálni, ami nem fogja megoldani a dolgot. :(

de a Te életed, tőlem nyugodtan.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook