Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 hetes uh kicsi baba, placentában számos felritkulás fórum

30 hetes uh kicsi baba, placentában számos felritkulás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 15. 09:24

Sajnos egyre többen vagyunk ilyen esetekkel, ami nem azt jelenti, hogy régen nem születtek volna kisebb súllyal gyerekek, sőt!!! nálunk ez genetikai is, férjem és az én családomban is mindenhol 3 kg alatti gyerekek születtek szinte csak és kizárólag.


Amióta az uh-os technika ennyire megbízható, azóta sűrűsödnek az ilyen esetek. Én csak a környezetemben tudok kislányommal egyidős (+/- egy év) gyerekekből legalább 15-öt akik 2-3 kg között születtek időre, a legtöbb esetben minden magyarázat nélkül.

2013. márc. 15. 06:07

Sziasztok közben tegnap utána néztem ennek a számomra ismeretlen dokinak és nem hiába hívta őt az én dokim.Tényleg képzett ember.


Most hibába mennék bár hová ők is ugyan azt mondanák hogy Kontrol.Mivel veszélyben nincs a baba jelenleg,ezért kéthét alatt ki fog derülni hízik-e nő-e.Ha nem akkor gondolom át gondolják a következő lépést.


Már lenyugodtam valamennyire.Nyilván ha egy ember nézte volna nem nyugodjék meg.Remélem csak átmeneti állapot.

Olvasgattam hasonlóakat és hála égnek nem végződött rosszul.


Figyelem persze hogy mozog stb.


Mindenkinek köszi.

Majd még jelentkezem hátha lesz valaki akinek a későbbiekben jól jön majd ez a fórum.

2013. márc. 14. 19:58

Én nem fogalmaznék ilyen nyersen, mint valaki előttem szóló...

De én sem szívesen feküdtem be, nekem is volt otthon egy kétéves, de muszáj volt.Én nem bíznék annyira abban, hogy "szóltak volna, ha baj van", mert nekem sem szóltak, csak egy privát vizsgálaton. Igaz 32 hetesen még nekem is csak egy kontrollt javasoltak, és miután ott sem növekedett a baba, akkor fektettek be.

Amúgy a fiam nekem is 3040 gramm volt és teljes időre született, de ez nem jelentett semmit a második terhességnél, ami nem hasonlított semmiben az elsőhöz...

2013. márc. 14. 19:11
meg sajtot, meg tojást, csirkehusit, főleg mellet... joghurtokat, meg amiket még itt irtatok... csak mert van aki nem birja a halat. én mondjuk szeretem :)
23. c9f9b53798 (válaszként erre: 21. - Bea0124)
2013. márc. 14. 16:31

Annyit tudsz tenni, hogy egész nap figyeled a magzatmozgásokat. Ha túlságosan felerősödnek (felpörög a baba, az is jelezhet problémát), vagy épp sokáig nincsenek, azért menj be a nőgyógyászatra.


Tényleg pihenj minél többet, és egyél fehérjedúsan (halat minél többet, mert az a szellemi fejlődés miatt fontos).

22. szafaripók (válaszként erre: 21. - Bea0124)
2013. márc. 14. 15:57

Irigylem a türelmedet meg az önuralmad, hogy két hétig nem teszel semmit... A fórumindításból azt gondolná az ember, hogy jobban aggaszt a dolog, pláne, hogy válaszokat se kaptál!

Egészséges babát kívánok!:)

2013. márc. 14. 15:45

Köszi mindenkinek.

Hát most hiába mennék még egy dokihoz az se tudna mit mondani várunk két hetet és meglátjuk mi lesz.


Én nem szívesen fekszem be csak úgy nem is igen tehetem meg kisgyerek mellett.Csak ha tényleg nagyon indokolt.

De próbálok nem agyalni rajta két hét múlva kiderül kell-e valamit tenni.Ha nagyon nagy gond lenne azért szóltak volna.


Amúgy a fiammal is mindig kisebb volt a méret csak ahogy utána néztem nem ennyivel.Egészségesen született 39hétre 3030grammal 48cm-rel.


Örülök azért is mert volt olyan aki hasonlókép volt.

2013. márc. 14. 14:05
Egyfolytában ettem....sajnos hiába, de a "végeredményt" nézve azért volt haszna, hisz gyönyörű és egészséges:-)
19. c9f9b53798 (válaszként erre: 18. - Mannalány)
2013. márc. 14. 14:02
ezt nekem is mondták, meg a nővérkék is, de azért nem mindegy, hogy az a kevés mi, meg a magad megnyugtatása miatt is ... én rengeteg halat, zöldséget, gyümölcsöt ettem az utolsó hónapban
2013. márc. 14. 13:54
Nekem azt mondta a doki, nem befolyásol semmit az étkezés, mert a meszes lepény nem tudja átadni a tápanyagokat, csak nagyon keveset.
17. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 13:49

Igen, ez így van, én "örülök", hogy ennyire odafigyeltek ránk, mert sajnos van itt is olyan doki, hogy nagyívben le.arta az ilyen eseteket, és a végén meg probléma lett:(.


A felritkulást nem tudom "értelmezni", mert nem találkoztam még ilyennel, igaz volt egy hölgy, akivel azóta is tartjuk a kapcsolatot, akinek szinte végig vérzett a méhlepénye, már félidőben megkapta a baba a tüdőérlelőt, aztán rohammentő vitte be a 32. héten a kórházba (levált a méhlepény), de szerencsére neki nem meszesedett a méhlepény, és átlagtól nagyobb volt már akkor a Kislánya, 2100 g-mal született meg.

16. c9f9b53798 (válaszként erre: 14. - Loretta30)
2013. márc. 14. 13:45

Ilyen is előfordul, hogy meszes lepény mellett is még kielégítően fejlődik a baba.


De ettől függetlenül azért érdemes lenne gyakoribb nst-áramlást előírni. Vagy valami tájékoztatást kaphatott volna hogyan, miképpen éljen, étkezzen... stb.

15. szafaripók (válaszként erre: 13. - C9f9b53798)
2013. márc. 14. 13:45

Azért inkább egy hónap felesleges ágynyugalom, mint hogy probléma legyen...

Egy ismerősöm április végére volt kiírva tavaly, programozott császárra (csípőportézis miatt), de már március közepén ki kellett venni a babát (34 hét + 2 napon), mert hasonló gondok voltak - nála haematóma okozott felritkulást. De nála is folyamatosan néztek áramlást, stb.

2013. márc. 14. 13:43
nekem a 24ik héten mondták hohy harmadfokban érett a lepény, de a baba jól volt és szépen növögetett, korának megfelelőek voltak a méretei. Nekem is a fehérjedus táplálkozást mondták, be is tartottam. a 38.hét betöltésének napján indult meg a szülés tök magától és másnap hajnalra meg is született a kislányom egészségesen 3130 grammal és 52 centivel. A nőgyógyász nagyon meglepődött, mert kint egyáltalán nem látta meszesnek a placentát... szal, nem is volt semmi baja a 24. héten sem, epdig kristályos fehér pöttyöket láttunk benne mindannyian, erre mondta a doki, hogy fuh, hát nagyon komoly a baj :S. de kórházba engem sem fektettek és látod a végén kiderült, hogy kacsa az egész! Hátha csak benéztek valamit nálad is...
13. c9f9b53798 (válaszként erre: 11. - Bea0124)
2013. márc. 14. 13:42

Barátnőm szinte velem szült egyidőben, és befektették őt is, mert kicsi a baba, faros volt, de nála is kivárták, mire jelentkezik a baba... és!!! 3 kg-mal született, az orvos-szonográfusok meg hümmögtek, és elnézést kértek... háááát azért egy misét megért volna, hogy fektették egy hónapig a nagy semmiért, és így elmérték a baba adatait!!!


Farosnál, ha úgy fordítja a fejét, állítólag nehezebb mérni a buksit.

12. szafaripók (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. márc. 14. 13:40

Egyetértek. Szerintem is legalább a következő 3 hétben az lenne a minimum, hogy gyakrabban megvizsgálják, mi a helyzet, hogy alakul. Akár kórházi benntartózkodás mellett.

A fórumindító helyében én első körben visszamennék az orvosomhoz, aztán annak függvényében magán úton akár 4d-s ultrahang, vagy egyéb.

2013. márc. 14. 13:38

Nekem sem fogadott dokim van voltunk 15és 24hetesen is magánrendelése sőt a 18hetes is magánba volt.

Ez ugye a kötelező Uh-k egyike.Az én dokimhoz küldtek vittem a leletet majd jött egy másik doki egy jobb (dokim mondta hogy ő nála feljebb jár )ő vissza kísért és ő is megnézte a babát.

A szonográfus a felritkulást nem is említette de ez az emberke ilyen.Annyit mondott a doki akivel azelott még életemben nem találkoztam sőt nevét sem hallottam.Hogy vannak növekedési fázisok...a szonográfus meg nem akarta elmondani.Ezért gyanús is volt.



Jajj Angi nekem is ez jutott eszembe.De ez még korai lenne nem :-(

A fiam leleteivel is össze hasonlítottam és tényleg kisebb.

Rendesen eszem szedek vitamint hízom is...nem értem


annyi még hogy faros a baba.



Nyilván nem azért írtam ki a fórumot hogy szakvéleményt olvassak.A dokihoz nem tudtam vissza menni eleve szülésnél volt amikor voltam nála.Viszont kíváncsi vagyok hátha volt aki hasonló helyzetben volt.

Köszönöm a hozzászólásokat tényleg.

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Mannalány)
2013. márc. 14. 13:37

Nekem is nehéz volt, de mivel magától jelentkezett, és nem indították, így számomra megmaradt a természetesség érzése. Minden rossz ellenére, örülök, hogy ez így történt.


Persze több mint egy hónapig bent, és rettegni, hogy ugye nem lesz semmi baj?!?!

2013. márc. 14. 13:35

Nem értem miért ráztak le a kórházban, ez egyáltalán nem "játék", ilyenkor minimum is átmeneti, vagy a szülésig végig kórházi megfigyelést szoktak előírni.


Itt nálunk, kismamákat, akik hasonló cipőben volta mint én, mindenkit befektettek, egyből tüdőérlelő injekció, ha bármikor császármetszésre kerülne a sor, a baba tüdeje érett legyen, majd a baba megfigyelése.

8. mannalány (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2013. márc. 14. 13:34

Nekünk 37 hét egy naposan volt szülésindítás. Máig nem tudom, meddig maradt volna bent ugye enélkül...

Nagyon nehéz volt feldolgozni a kórházi napokat....

7. c9f9b53798 (válaszként erre: 2. - Mannalány)
2013. márc. 14. 13:31

Nálunk is hasonló történt. A 32. uh-on már kisebbek voltak a méretei, a 33. héten befeküdtem a kórházba, a 36. hét végéig még nőtt a Kislányom, onnan viszont már nem. Nekem is naponta volt áramlás, nst vizsgálat, hetente mérték, hogy mennyit nőt. Szervileg teljesen érett Kislányként, természetes szülés során, 39. héten született meg, végig kitartott bent, az oxigén ellátottsága a méhlepény teljes meszesedése mellett is ellátott maradt végig, ezért nem forszírozták az orvosok a szülés megindítását, vagy a császármetszést.


Mivel befektettek, ezért más lehetőségem nem volt csak egész nap pihenni, és sok-sok fehérjét kell ilyenkor enni, hátha még fejlődik a baba.


Egyébként 2500 g-mal született a Kislányom, 52 cm-rel, vagyis hosszú, és nagyon sovánka volt.


Az orvosi protokoll azonban minden kórházban más, van ahol egyértelműen a császár mellett teszik le a voksot, ahol én szültem ott a szigorú megfigyelést részesítik előnyben, és egészen addig amíg nem romlanak az értékek nem avatkoznak bele.

6. szafaripók (válaszként erre: 5. - Mannalány)
2013. márc. 14. 13:30

Hát, én álltam már orvosnál úgy az ajtóban, hogy nem engedtem ki a szobából, amíg nem kapok egyenes választ!:)

De azt is gondolom, hogy ok, ha megnézed a netem, mit jelent a sok "betű" a leleten, de a kérdésekkel érdemes az orvost "zaklatni", nem fórumot indítani...

5. mannalány (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 13:27
Nekem pl. nem volt dokim és a "hivatalos" 32. heti ultrahangon is csak hümmögtek, meg azzal engedtek el:"növessze még , anyuka a babát". De annyira furcsák voltak és megnéztem a neten a méreteket, éreztem, nem hagyhatom annyiban. Igaz, nem kevés pénzért, de privát uh-on már nem kertelt a doki és kimondta a lényeget.
2013. márc. 14. 13:23

szia

Nem azt jelenti, hogy másod fokban érett a placenta?

vagy meszesedik

2013. márc. 14. 13:22

Miért nem kérdezted meg a dokidat, mit jelent ez, vagy hogy mi okozhat ilyesmit?

Ezzel a fórummal magadra hozod majd a frászt, mert felritkulást okozhat haematóma, de bizonyos mértékig viszont normális. A te esetedben, a te értékeiddel, előzményeiddel a dokidat kellene kérdezgetni...:(

Nem értem, miért hagyjátok magatokat "lerázni", amíg nem kaptatok választ a kérdéseitekre??

2013. márc. 14. 13:22

Szia!


Ugyanez volt velünk is, ezért írok...

Nálam szintén pici volt a 32. heti uh-on a lánykám, majd a kontrollon is a 34. héten. A kórházi uh-osok nem voltak túl meggyőzőek, de a dokim szerint is pici volt, így elmentem fizetős uh-ra. Itt a doki egyértelműen a kórházba utalt.

A kislányom nem nőtt egyáltalán, a lepény el volt meszesedve. Konkrét okot nem találtak---nekem is van egy fiam, aki ekkor 2 éves volt.

A lányomat aztán két hét kórház után(napi 2 nst, 2-3 naponta uh) szültem meg, valóban igen picike volt, de egészséges, mivel minden szerzett tápanyagot a szervei elvettek-de nem hízott. 1880 gramm volt.

Mostanra 6340 gramm közel 6 hósan és minden oké vele.

Nem akarlak egyáltalán megijeszteni, nem célom, csak leírtam, velünk mi volt. Van lehetőséged ultrahangra menni?

2013. márc. 14. 13:13

sziasztok!Érdeklődnék hogy volt-e valakinél hasonló.

Holnap töltöm menzesz szerint a 31hetet de egy héttel mindig kisebbnek mondták.Ami nem tűnt problémának.most az Uh-n viszont nem tetszett nekik a szonográfus nézett először majd elküldött a dokimhoz aki hívott egy nála jobb orvost és ő megnézett.


2hét múlva Kontrolra kell mennem.


A lelet. BPD 74mm THQ 65mm FL 55mm

a babával minden rendben szervileg...amit nem tudok hogy mi az a következő


a placenta a mellső falon tapad,jó helyen benne számos felritkulás G II.Ezt a felritkulás nem tudom mit jelent :-(


Kicsit megijedtem.Igazából nem mondtak semmit kérdeztem a szonográfust mit jelent A felritkulás azt mondta most ne azzal foglalkozzunk hanem hogy nőljön a baba.

Pihenjek és vigyázzak magamra.

Hát pihenek már amennyire egy 20hónapos kisfiú mellett lehet :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook