Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 hetes uh kicsi baba, placentában számos felritkulás fórum

30 hetes uh kicsi baba, placentában számos felritkulás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. máj. 8. 15:44

Na megjöttem az orvostól. Hát kicsit megnyugtatott, meg persze háborgott ő is azon, hogy nem adnak ki adatokat, leleteket. Ők a menyével jártak így. Itt ugye úgy megy az ellátás, hogy terhesgondozásra a kórházba járok, ott van a vérvétel, uh, minden. Mivel most nem vagyok félprivát ellátásban, privátban meg pláne nem, minden alkalommal más lát. (Mondjuk a félprivátban is ez volt.) De azon túl, hogy kicsit többet kell várni, semmi különbség nincs, most, hogy ugye baj van, vagy lehet, többet néznek, mint anno a fizetős problémamentes terhességem alatt. Minden kórházi vizsgálat között mennem kell a háziorvosomhoz is, ő olyasmiket csinál, mint egy védőnő.

Na ma ott voltam, a háziorvosnál. Neki 2 extrája van: magyar, jártas a magyarországi dolgokban is, és képzett nőgyógyász. Viszont nincs ultrahangja és hozzáférése az adatokhoz, leletekhez, csak azt tudja, amit a dopplerral meghallgat, kézzel kitapogat, meg én elmesélek neki. Ezek alapján mondta a következőket:

Szerinte is igazam van, tök fölösleges 32 hetesen amniocentézist csinálni. Persze, meg lehet állapítani, ha baj van, na és? Akkor mit lehet csinálni? Semmit. Vagy megszülöm előbb, ha kell, vagy később, de attól nem gyógyul meg, bármi baja is van. Ő a Down-t, mint lehetséges bajforrást elutasította, annyit mondott, hogy van pár olyan kis méretet okozó végzetes rendellenesség, amivel biztosan menthetetlen a baba, de szerinte is ezt már kellene látni UH-n. Ott pedig ugye semmi rendelleneset nem találtak. Azt is mondta, hogy szerinte az a 30 hetes magzat, aki ennyire tudatosan csinál dolgokat (megint megtámadta a kezét meg a doppler fejet, még véletlenül se rúgott mellé, mindig célba talált), nem lehet beteg. Persze ő csak kézzel tudta tapogatni, de azt mondta, oké, a gyerek nem egy óriásbébi, de ő nem érzi aggasztóan kicsinek sem. Kiírt egy hétre, hogy pihenjek, töltődjek fel, csináljak olyasmit, ami boldoggá tesz, egyek jókat, kényeztessem magam, növesszem a babát nyugiban, stresszeljek minél kevesebbet. Hát igyekszem majd. :)

Kioktatott, hogy mit meg hogy mondjak 2 hét múlva, mikor UH lesz, hát meglátjuk... Remélem, akkor egy kommunikatívabb vizsgálót fogok ki....

56. 2hounds (válaszként erre: 55. - C9f9b53798)
2013. máj. 4. 19:58

Köszönöm. 23-án lesz a következő UH kontroll, kíváncsi leszek, akkor mit mondanak. Én már arra is gondoltam, ha épp aznap egy másik donktornő lesz bent, akkor teljesen megnyugtat esetleg, mert más stílusú, felfogású.

Én is a természetben bízok, egyikünk családjában sincs semmiféle születési rendellenesség, 2 fogyatékos van távolabbi rokonságban, mindketten a születéskor vagy utána sérültek, egyikük agyvérzést kapott, a másik pedig gyermekkori epilepszia miatti oxigénhiány következtében lett kicsit "más".

Abban is bízok, hogy két teljesen más génállomány keverdik, ebből csak jó sülhet ki, főleg, hogy az első szuper prototípus lett. :)

55. c9f9b53798 (válaszként erre: 53. - 2hounds)
2013. máj. 4. 19:34

ez a vizsgálat már késő - én legalábbis így látom, és ahogy olvasom Te is így vélekedsz erről


Mivel van egy egészséges Kisfiatok, így nem gondolom, hogy bármi gond lenne, ezek után is próbálj meg "lazítani", hogy minél több energiát, tápanyagot eljuttass a Babádhoz.


Nagyon-nagyon szorítok Neked, Nektek!


Kérlek írd meg,hogy mi történt!!!

54. 2hounds (válaszként erre: 51. - Bea0124)
2013. máj. 4. 18:12

Igen, köszönöm, így gondolom. Mivel ennyire előrehaladott a terhesség, a megszakítás már szóba se jöhet (úgy értem nálam, eszembe nem jutna sosem).

Viszont félek a kockázatoktól nagyon. A procedúráról magáról nem is beszélve, nem szeretném, ha egy tűt szúrnának a hasamba, pláne a baba mellé.

53. 2hounds (válaszként erre: 50. - C9f9b53798)
2013. máj. 4. 18:10

Itt nagyon más a terhesgondozás. A 14. hétig csak a háziorvos lát, ha egyáltalán elmész. (Az enyém extrája, hogy bár itt háziorvos, otthon, illetve Erdélyben nőgyógyászként végzett, dolgozott évekig Mo-n is, emiatt választottam őt házidokinak a terhesség idejére, nem pedig az amúgy körzetes, nagyon aranyos ír nagypapánkat...) A 14. hét körül van egy UH meg konzultáció (kb. mint a védőnői), az UH a leírás szerint arra való, hogy megállapítsa a terhesség tényét, valamint, hogy él-e a magzat, és hány magzat van. Ez előtt koraterhes sürgősségi ellátás van, semmit nem néznek, csak ha valami bajjal bemész, én 1x mentem be, mert annyit hánytam egy vírustól, hogy pár csepp vérzésem volt. Ott megnézték a babát, mondták, hogy "jól van" = él, van feje, végtagjai meg teste, kb. ennyi. Magánban lehet kérni UH-t, ami kb. az otthoni 12. hetesnek felel meg, 250 euró, nem kértük. Ehhez lehet kérni intergált tesztet, nem tudom, mennyiért, nem kértük. Karácsonykor otthon megnézték, 11+1 hetesen, akkor a doki mindent rendben talált, de a baba még túl kicsi volt a pontos 12. hetes méréshez, a doki úgy fogalmazott, ő semmi rendellenességre utalót nem lát, szerinte ha bármi lenne, már látszana, nem ezen a 3-4 napon múlik, de a gép egyszerűen nem ad pontos értéket egyelőre. Ennyivel megyugodtam.

A 14. heti UH után csak a 22. héten volt vizsgálat, az a 2., egyben elvileg utolsó előtti UH itt, ahol anatómialag nézik meg tüzetesen. Afp meg egyebek nincsenek, pl. cukorterhelés, hüvelyi vizsgálat sincs.

Ott látták meg, hogy a kora ellenére tökéletes, de csak 20 hetes magzati méretei vannak, semmi más aggodalomra utalót nem láttak. Azóta 2 hetente megnézik. Mo-n is voltam a 25. héten, a doki megint mindent rendben látott, mondta, hogy igen, kisebb a baba, de ő pl. meg se említette volna, mert én is kicsi vagyok nagyon, a baba tökéletes, csak kisebb, az én belsőségeim is tökéletesek, ennyi. Ő amúgy 10 nap eltérést mért, szerinte ez tök belefér.

Itt azóta is nézik ugye 2 hetente, a múltkor is annyiban maradtunk, hogy ha nem nő a lemaradás, akkor semmi gond, valószínűleg az én alacsonyságom és a párom soványsága miatt kisebb. Down vagy egyéb ilyen baj fel se merült egészen a csütörtöki UH-ig, ahol az amnióval felhozakodtak, akkor se mondták ki, mi az az "egy dolog", amit ki lehet zárni, vagy mutatni ezzel, csak hát nem vagyok hülye na.

Azért nem értem, hogy mi értelme lenne, mert itt abszolút tilos az abortusz, meg hát egy 29. hetes magzatnál ez nem is lehet már kérdés. Bevallom, egy katasztrófának élném meg a beteg gyermeket, korai szakaszban valószínű elvetetném. De így... természetesen kihordanám, megszülném, hazahoznám és felnevelném legjobb tudásom szerint, biztosan baromi nehezen és nehéz érzésekkel, de ha ez jut, akkor ez jut.

52. c9f9b53798 (válaszként erre: 51. - Bea0124)
2013. máj. 4. 13:38

Igen, ez fontos kérdés, hiszen elvetetni már NEM LEHET, csak a 24. hétig, ha megindul a szülés a magzatvízvétel miatt, egészséges-e a baba, vagy sem, akkor már itt van! tehát nem is értem igazából az egészet!


Ha hamarabb megszületik és van valami baja egy babának, és túléli, valószínű sokkal rosszabb állapotban történik mindez, mintha odabent maradt volna végig.


Őszinte legyek, ezt HAMARABB ki kellett volna szűrniük!!! Valóban vannak bújtatott esetek, illetve döntenek down szindróma gyanúval is úgy szülők, hogy vállalják a babát, azonkívül milyen típusú betegségeket említettek a dokik? jó lenne, ha nyíltan fogalmaznának.


Én nagyon szorítok!!! Szerintem nem lesz semmi baj, ha arányosak a méretek, ha az uh-on nem látnak eltérést.

2013. máj. 4. 13:02

Biztos nehéz válaszolni,elutasítani.Jól gondold meg.Én úgy tenném fel magamnak a kérdést hogy ha találnának a babánál valamit változna-e valami el-e vetetném stb.stb.

Fölöslegesen nem engedném hisz annak is vannak kockázatai.


Remélem minden rendben lesz a babával.


És köszi nektek a jó dolgokat,aranyosak vagytok.

50. c9f9b53798 (válaszként erre: 49. - 2hounds)
2013. máj. 4. 11:45

Sajnálom. Valóban nálunk is babamozinak fogadják el, ellenben aki végzi megnézi a baba valamennyi belső szervét, a keringését, tehát nemcsak 4D/3D-ben látható a baba, hanem a diagnosztikai szempontból fontos kétdimenzióban is megtörténik a vizsgálata.


Itt tényleg nem drága, és azért ha nem is lehet százszázalékosan semmit kizárni, de egy megerősítési pontnak megfelelő.


Egyébként volt afp-d, vagy kombinált genetikai szűrésed? Írországban ez a protokoll része? mert ha volt, és ott nem volt semmiféle kóros, akkor nem is igen értem most miért hozták fel?...

49. 2hounds (válaszként erre: 43. - C9f9b53798)
2013. máj. 4. 10:39

Egyre inkább ellene vagyok az amniónak. Szerdán beszélek a nőgyógyászommal, mi a véleménye, meg egyáltalán, hogyan lehet egy ilyen vizsgálatot hivatalosan, udvariasan elutasítani... Biztos alá kell valamiket írnom majd, hogy a kórház mindent megtett, informáltak engem, stb. Nagyon félnek a perektől.

4D uh-ra nem nagyon tudok elmenni, itt borzalmas drága, az otthoninak sokszorosa, nem tudom kifizetni, pláne úgy, hogy az sem adhat 100%-os biztonsággal eredményt, ráadásul itt a legtöbb 4D sima babamozi horror árakon tényleg. De ezt is meg fogom beszélni a nőgyógyásszal, hátha tud valami kiskaput, anyagilag elérhetőbb utat.

48. 2hounds (válaszként erre: 45. - Bea0124)
2013. máj. 4. 10:34

Óh, hát bárcsak velünk is hasonló történne!:)

Sok sikert a szüléshez, és jó babázást!!

47. c9f9b53798 (válaszként erre: 45. - Bea0124)
2013. máj. 4. 09:41
Szorítok!!!! már a finisben vagytok!!!
46. c9f9b53798 (válaszként erre: 45. - Bea0124)
2013. máj. 4. 09:41
ez az a helyzet, mint az említett barátnőmé, befektették, mert kisebb, a baba végig farfekvéses volt, aztán hoppp három kilóval született az éppen több mint kettő helyett, amit mértek!!!
2013. máj. 4. 07:38

Sziasztok.Nem írtam mert még nem szültem meg :-D

Amúgy minden rendben velünk.

30hetesen ugye 2,3hét lemaradás volt és érdekes mód két hét alatt behozta ráadásul úgy hogy megfelelt a terhességi hétnek is.

Tegnap betöltöttük a 38hetet.Heti kétszer Nst-re járok.

Várjuk a kis hercegnőt.Majd megírom mekkora lett.De érzésem szerint nagyobb lesz mint a fiam.


Mi esetünk valószínű attól is más volt hogy mire vissza mentem már fejvégű volt.Így jobban tudják őket mérni.


Mindenkinek szép napot.

44. c9f9b53798 (válaszként erre: 42. - Mannalány)
2013. máj. 3. 21:12
Örülök, hogy minden rendben van, szerencsére nekünk csak a záróra került rá, hogy enyhén sorvadt... a gyerekdokink egy fantasztikus ember!!!
43. c9f9b53798 (válaszként erre: 41. - 2hounds)
2013. máj. 3. 21:10

nekem is itt vannak a fenntartásaim, hogy ha egészséges, és beindul emiatt a piszkálás miatt a szülés, ilyen kicsi súllyal az esélyei még rosszak idekint, és bent meg a végéig is vígan ellett volna...


ha egy fizetős 4D-s uh is megnyugtató eredményt ad, én nem mennék bele a magzatvízvételbe

2013. máj. 3. 21:09

Sziasztok!

Én is írtam ebbe a fórumba, mivel második babánkkal, a kislányommal végigéltünk hasonló helyzetet, mint Ti.

Őt a 32. heti uh-on látták kisebbnek, a kontrollon, két hét múlva is...szóval nem nőtt semmit szinte. Magán uh-on aztán megmondta a doki, hogy másnaptól kórház, mert érett, meszes a lepény, az áramlás még éppen jó.

Nem írnám le a következő két hetet, napi két nst, 2-3 naponta uh. Babókám nem nőtt, de mindig tökéletes nst-ket produkált. Végül 37+1 napra indították meg a szülést.

Igazából okot nem találtunk. Az első gyerekünk normál súllyal, teljes időre született.

Picilány meg 1880 grammos volt, 44 cm, és tökéletesen egészséges.

A házi orvosunk eleinte csak "sorvadt babaként" emlegette, mintha kést forgatott volna a szívemben...soha semmit nem tettem a terhesség alatt, ami indokolta ezt az egészet. Már nem okolom magam, de nagyon nehéz volt!

Én csak erőt, reményt küldenék Neked és türelmet rengeteget. Ha Ti is soványabbak vagytok az átlagnál, valószínűnek tartom, hogy azért kicsi a baba is. A lényeg nem az, hogy magához képest növekszik, tehát nem állt meg a fejlődésben? Mert az én lánykám bizony megállt és onnantól minden tápanyagot a szervei kaptak, hízni már nem hízott.

(Idekint megtette, mindent behozott, gyönyörű,7 hónapos és ügyes, már kúszik, ...)

Bocsánat, hogy hosszú voltam.

41. 2hounds (válaszként erre: 40. - C9f9b53798)
2013. máj. 3. 18:03

Nem tudom arra is hiába kérdeztem rá, épp "egyszerre csak egy dolgot, mindjárt arra is sort kerítünk" volt. A képernyőn 750 gr volt, de hogy most az a súlya vagy mi, a fene tudja. Utána néztem a neten, ez 25 hetes baba súly kb., viszont a képernyőn folyton 26+6 nap jelent meg, erre is rákérdeztem, erre mondták is, hogy igen, a gép akkorának méri. Szóval nem tudom, mi volt az a gramm.

Igen, én is attól félek, hogy a magzatvízvétel beindít valamit, vagy simán fertőzést okoz... Statisztikailag nagyon biztonságos, 200 esetből "csak" egy vetélés alakul ki. Bakker hát ez nekem nem megnyugtató, ha 200.000 eset lenne, az oké.

40. c9f9b53798 (válaszként erre: 39. - 2hounds)
2013. máj. 3. 17:12

Ezt látod nem tudtam, mert ugye nálunk egyértelműen a méhlepény idő előtti öregedése miatt torpant meg a növekedése, és emiatt is lett kisebb.


Részletes uh azért megnyugtató. 27 hetesen meg magzatvízvétel... hmmmm, ha beindít valamit... súlyát mekkorára becsülik? Egy kg körül van már?

39. 2hounds (válaszként erre: 38. - C9f9b53798)
2013. máj. 3. 15:52

Legyen igazad!!!

Sajnos lehet kromoszoma rendellenesseg is a hattereben ennek, plane a koran diagnosztizalt, szimmetrigus IUGR-nel, nalunk ez van. Ami biztat, hogy a femur erteknek kisebbnek kellene lennie a többi testreszen mert erteknel, es ez viszont nalunk nincs, ugyanugy 27 hetes mereü a labszara, mint ahogy a feje, hasa, minden egyebe.

Ha "csak" kicsi lesz, az nem egy tragedia, majd meg nö...

38. c9f9b53798 (válaszként erre: 37. - 2hounds)
2013. máj. 3. 15:36

nem hiszem, hogy ilyen genetikai oka lenne!!! én emiatt nem aggódnék, amennyiben a méhlepény is megfelelően működik, úgy pláne nem aggódnék, a befektetés indoka nálam az idő előtt öregedő méhlepény volt, és emiatt volt a szoros megfigyelés, amennyiben ugye már az áramlási értékék rosszabbra fordulnának rögtön be tudjanak avatkozni


nálatok is valószínűleg örökletes oka van, vagy "megmagyarázhatatlan", azonkívül egyik jó barátnőmet emiatt fektették, kicsi lesz a baba, stb... és a végén három kilóval szülte meg a kislányát... azért el is tudják mérni rendesen!!! a méreteket

37. 2hounds (válaszként erre: 36. - C9f9b53798)
2013. máj. 3. 14:58

Köszönöm a valaszt. Most valami ilyenben remenykedek en is, es eddig a korhaz is hasonlokkal nyugtatott.

Itt befektetes nem jellemzö, a netes olvasmanyok miatt rakerdeztem, hogy hasznal-e a pihenes, fekves, mert akkor kiirattam volna magam a haziorvossal. Az itteni korhaz, az otthoni nögyogyaszom es az itteni haziorvos/nögyogyaszom, aki mellesleg magyar egyöntetüleg azt mondtak, mivel a placenta jol müködik, semmi ertelme a fekvesnek, pihenesnek, persze ne most kezdjek maratont futni, de nyugodtan csinaljam a napi dolgokat (munka, gyerek, haztartas, stb.) Evesre is rakerdeztem, arra is mondtak, hogy mindegy, egyek bösegesen, de ne zabaljak, es nyilvan probaljak egeszsegesen etkezni.

Most tegnap az amnioval nagyon megijesztettek, hogy megsem miattam meg a genek miatt kicsi, hanem down-os vagy valami. :( Egyre azzal peldaloztak, hogy de hat az elsö gyerek normalis meretü volt vegig. Arra meg csak hümmögtek, hogy ahogy minden terhesseg meg gyerek mas, nem lehet-e, hogy a masodik egyszerüen kisebb lesz sokkal, mert pont ö kapta a mini geneket... Amugy az 5 evesem növekedese is jelentösen lelassult 2 eves kora utan, addig atlagos volt, most 102 cm es 15 kilo, erös, egeszseges, mozgekony, okos kisgyerek, semmi gond vele. En nala is sokkal kisebb voltam, 16 kilosan mentem suliba 6,5 evesen, az apja meg egesz eleteben korosan sovany, alultaplalt es verszegeny volt, most is az. Ennek ellenere erös, sportos, egeszseges ember, ö nem erzi, hogy gebe, de tenyleg ugy nez ki, mint egy ehezö. Lehet, hogy a kicsi ra fog hasonlitani, a nagy egyelöre az en alkatom (masszivabb fajta...)

36. c9f9b53798 (válaszként erre: 35. - 2hounds)
2013. máj. 3. 14:39

Hasonló a helyzet.


Igaz nálunk nem a félidős genetikain derült ki a lemaradás, hanem a következő kötelezőn, a 30-32. hetin, illetve a 4D-n, amire a 27. héten mentünk már egy-fél héttel kisebb volt.


32. héten fektettek be a kórházba, 39. hétre született meg a Kislányom szintén intrauterin retardatio volt a befektetés indoka, napi szintem nst és flowmetria, fehérje és napi háromszor vérnyomásfigyelés... stb.

SEMMI nem derült ki, hogy miért, a méhlepény a 35. hétre harmadfokban igaz megérett, és a 36. héttől semmit sem nőtt, mert párnaponta a flow keretében megnézték a fontosabb méreteit, de már stagnált minden. Ennek ellenére mivel az áramlási értékek jók voltak, az nst görbék is, így várakoztunk, gyakorlatilag a végéig.


Másfél hétre kijöhettem a szülés előtt már másfél héttel újra bent feküdtem, ezalatt a rövid idő alatt még itthon mindent elintézhettem, ennyi haladékot kaptam, hogy közel két hónapig ne kelljen bent feküdnöm.


Nálam több oka van, de ez csak azért "tudjuk", mert a dokim endokrinológus-szülésznőgyógyász, és voltak előtte hormonvizsgálataim, hogy a mellékvesém túlműködik, ilyen esetekben számítani lehet koraszülésre és a fejlődés elmaradására. Azonkívül mind a férjem, mind az én családomban nincsen 3 kg felett született gyerek, én 2700 g-mal születtem, férjemet túlhordta anyósom és 2800 g lett, ehhez képest a Kislányunk a 2500 g-jával nem kórosan kisebb.

Továbbá nagyon keskeny a csípőm, tehát akár fizikai okai is lehettek a fejlődés elmaradásának, ahogy a dokim a nem könnyű kitolási szak után fejezte ki magát: a természet talán tudta is, hogy ettől nagyobb babát nem adott nekem, mert akkor valamelyikünknek lehet annyi lett volna... hmmm.


Most szeretnénk második Babát, egy ideje próbálkozunk. A dokim annyit mondott, hogy ha még egyszer megismétlődne, de állítólag második terhesség esetén ennek kisebb a valószínűsége, a retardatio, akkor nem fektet be ennyivel korábban, de a szoros megfigyelést preferálni fogja.

2013. máj. 3. 13:49

Azert, mert hasonlo, de megis mas a gondom, szeretnek tapasztalatokat hallani ilyen ügyben is.

Nalunk a 22. heten derült ki, hogy 2 hettel kisebb a gyermek. A 14. heten meg normalis volt a merete, közte UH nem volt. A fogantatas napjat tudjuk, elszamolas tehat kizarva.

Azota 2 hetente megnezik, tartja a 2 hetes elterest, vagyis aranyosan fejlödik, csak tovabbra is 2 hettel kisebb, mint kellene.

Tegnap a kontrollon ramondtak hivatalosan is, hogy IUGR, vagyis mehen belüli elmaradott növekedesü. Ennek ugye szamos oka lehet, nalam a legevidenesebbek - cigi, alkohol, anya fertözese, egyeb betegsegei - kizarva, egyelöre a magzati ellatas hianya is kizarva, vagyis a mehlepeny jo helyen van es jol müködik, a köldökzsinor normalis es jol müködik, magzatviz böseges, elegendö, nem tul sok, nem tul keves. A baba szimmetrikusan IUGR, vagyis mindene aranyosan kicsi, fö szervei (sziv, vese, stb.) a helyükön, tökeletesek, csak kicsi minden. Sokat mozog, aktiv, erös.

Eddig azzal nyugtattak, hogy bizonyara attol van az egesz, hogy en alacsony vagyok, az egesz csalad alacsony, a parom raadasul korosan sovany, az ö csaladjaban mindenki az. Azt sem talaltak problemanak, hogy az elsö gyerekem normal meretü volt vegig es a születeskor is es tartotta is az atlagot 2 eves korig, most 5 evesen mar joval kisebb a tarsainal. Tegnap viszont mindezekre legyintettek csak, es egyfolytaban rendellenesseget kutattak, es szinte csalodottnak latszottak, hogy nem talaltak semmit. Amniocentezissel riogatnak, amitöl egyreszt felek, masreszt a 29. heten nem sok ertelmet latom. Megis mi lesz, ha kiderül, hogy esetleg valoban kromoszoma rendellenesseg okozza a kisebb mereteket, semmit nem lehet ugyse tenni, azon kivül, hogy a köv. 10 hetet vegigbögnem meg idegeskednem, attol a gyereket nem lehet rendbehozni.

A korhazban minden kerdesemre kiterö valaszt adtak, vagy nem adtak, es igen hatarozottan, bar halal udvariasan leraztak, többször is. Adatokat, leleteket nem adnak a kezembe, direkt kertem, hogy nyomtassak ki, bologattak ujfent udvariasan, hogy jo, es megsem adtak semmit. Ezt itt (Irorszag) igy szokas, az anyukat egy tudatlan marhanak nezik, az orvos teljesen elamult, hogy egyaltalan tudtam, mi az az IUGR, es hogy egyik fö oka a placenta vagy köldökzsinor elegtelenseg lehet. Söt, hogy egyaltalan tudom, hogy mi az a placenta, meg hogy olyan van. Ennek ellenere nem erzem ugy, hogy kaptam kellö felvilagositast, hogy egyaltalan mit vizsgaltak az UH-n adott pillanatban, mi mennyire ter el a normalistol, es mik a kilatasaim legjobb es legrosszabb esetben.

Varom a tapasztalatokat, ha valakinek van hasonlo.

2013. máj. 3. 13:39
Leírom neked az én esetemet, első babánkat vártuk, már egy hete túlvittem és az uh.on azt mondta a doki hogy lenne maga a 41.hétben olyan kicsi ez a magzat! Teljesen megrémültem , de szerencsére aznap délután megszületett a kislányom akit időközben elneveztünk törpicurnak 3980gr volt és 58 cm! Azt mondta a fogadott orvosom ( nem ő végezte az utolsó Uh.t)annyira kerek a feje, hogy téves eredményt adott a Uh. ezért volt a tévedés! Hát kívánom hogy te is így járj, de azért vigyázz magatokra és pihenj sokat!
33. c9f9b53798 (válaszként erre: 32. - 2hounds)
2013. máj. 3. 13:32

igen, miért?


a topikindító végülis nem írta meg mikor szült, stb?

2013. máj. 3. 13:29
Sziasztok, benez ide meg valaki?
2013. márc. 19. 19:48
Köszönöm.
30. bözsi52 (válaszként erre: 21. - Bea0124)
2013. márc. 19. 12:26
Szia.Javaslatom,ha fél szóval említik a bemenetelt,-főleg,ha bízol a dokidban-annyit kérdezz,"hányra menjek"Kismama vitamint biztos szedsz-olyant válassz amiben omega zsírsav van.-Kicsi a baj esélye,de a méhen belül visszamaradt babák sérülékenyebbek megérkezés után.Nem az arányosan,anya alkatához megfelelő kis súlyuakra gondolok,hanem a megtorpanókra,lepény miatt lassan fejlődőkre.Egészséges csemetét kívánva üdvözöl egy öreg védőnő.
2013. márc. 15. 10:25

Szia köszi.Tegnap még agyaltam rajta,Az Uh-król úgy jöttem ki hogy alig bírtam vissza fogni a sírást.

Á nehéz volt.Most már mondhatom kicsit lenyugodtam.

Senkinek nem jó ha idegeskedek...Ki várjuk szépen az Uh-t.

Ha akkor gond lesz elég lesz akkor majd idegeskedni...

De bízom benne hogy minden rendben lesz.

Nem mellesleg jó lenne ha befordulna és úgy jobban tudnák mérni.

28. c9f9b53798 (válaszként erre: 26. - Bea0124)
2013. márc. 15. 09:25
Próbálj meg minél többet pihenni, és ne aggódj, mert azzal veszed el az energiát a Babádtól.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook