Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos kisfiamnak adhatom-e a DM-es Baby Love tápszert? fórum

3 hónapos kisfiamnak adhatom-e a DM-es Baby Love tápszert? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. máj. 23. 22:50
Ja és ne foglalkozz a szemrehányó üzenetekkel ôk nem fogják fel hogy egy anyának már az is fáj hogy nincs teje. Ami nem minden esetben a mi hibànk.
2011. máj. 23. 22:45
Szia! Mi is tápszeresek vagyunk. Szerintem irasd ki az orvossal mert ô tudja hogy melyiket szabad és úgy még olcsobban is jössz ki. És ne hogy olyat adj neki ami valamilyen kàrt tesz a kis szervezetében.
35. B andrea 77 (válaszként erre: 33. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 10. 12:58
szoptatnám ha volna tej de mivel ahogy megszültem a babám sajnos meghalt az édesapá ami elég nagy fájdalom és bánat amiről te valószínüleg semmit nem tudhatsz.H A MÁSIK ANYUKU MEG NINCS AKITŐL TEJET HORDANÉK AKKOR MIHEZ NYULJON EGY ANYA CSAKIS A TÁPSZER M ARA!!!!!!!!!!!!!
34. Andy03
2010. júl. 10. 07:37
Szerintem is inkább irass fel a gyerekorvossal! Ő tudja melyik a neki megfelelő! És ha orvos írja fel olcsóbb is lesz azt hiszem! (Bár mi anyatejesek vagyunk)
2010. júl. 10. 07:16
Miért akar a gyerekének tápszert adni, talán nincs teje? Egy három hónapos babának anyatej kell, nem tápszer!! Ha nincs teje, akkor keressen valahol olyan anyát, aki megszoptatja a gyereket! Minél tovább kell a gyereket szoptatni, mert akkor lesz egészséges. Talán lustaságból nem szoptat, vagy elapadt a teje?
2010. júl. 10. 00:11
Szerintem ne kísérletezz a tápszerekkel, az orvosod nyilván jobban tudja milyen tápszer kell egy picinek. Nekem ikreim vannak, egyedül nevelem őket kezdettől fogva de sose volt kérdés,hogy azt a tápszert vegyem-e meg amit kiírtak v valamit ami olcsóbb. Na nem azért mert felvetett volna a pénz,hanem az ő egészségük a legfontosabb. Bár lehet én nem látom jól:)
31. B andrea 77 (válaszként erre: 29. - Heni86)
2010. júl. 7. 13:11
nálunk 12évvel ezelött is bevált a dm márka nagyfiamnál sőt a 3hós babánk csak a dm-es bio olajos fürdetőt bírja a többitől bőrproblémái lettek és a dokink ezt nem ellenezte.
30. B andrea 77 (válaszként erre: 28. - Nagyir)
2010. júl. 7. 12:45
nem tápszert hanem bébiételeket hívtak vissza.
29. Heni86 (válaszként erre: 28. - Nagyir)
2010. júl. 7. 12:40
Na pont erre utaltam az előbb... :(
28. Nagyir
2010. júl. 7. 12:24
Szia! A Baby Love tápszer esetében keress rá a neten, hogy melyik ízesítésű, lejárati idejű tápszert hívta vissza a gyártó a napokban. Biztos hallottatok róla, hogy Németországban találtak olyat, amelyben üvegszilánkok voltak és ezért a gyártó visszahívta őket. Elvileg a DM le is vette a kérdéses darabokat a polcokról, de biztos, ami biztos.
27. Heni86
2010. júl. 7. 11:33

Szia!


Ahogy már írtam, én biztos nem próbálkoznék találomra ilyen pici korában. Az a baj, hogy nem tudhatod milyen ellenőrzések alá esnek ezek a tápszerek (én pl. magamnak se veszek Dm-es márkát) hallottunk már annyi rosszat... Szerintem is az lenne a korrekt ha megkérdeznéd vagy a dokit vagy legalább egy gyógyszerészt hogy mit ajánlana. Ők már biztos hallottak ezer tapasztalatot. A pocak probléma sem biztos hogy a tápszernek róható fel (bár az én kisfiam nem ette meg a Humana-t). Ilyen pici korában csak 3 hétig kellett hozzátáplálnom aztán visszajött a tejcsi és kitartott 1 évig. Viszont! Neki anyatejesen is ugyanolyan székletproblémái voltak sokáig mint nektek. Hőmérő és társai. :( Erre az orvos tud felírni lazító cseppeket ami tényleg jó. Pocak fájásra Espumisan emulzió szuper. Hozzátáplálással is óvatosan mert az is lehet többet árt. 4-5 hónapos kortól fogsz tudni segíteni neki, ha napi 1x olyan gyümit kap ami lazítja a székletet (barack,szilva) de addig szerintem max kóstolgatás. Tápszerből mi a milupát ettük mikortól már kellett pótolgatni 7-8 hónapos kora körül és semmi gond nem volt vele. Örömmel itta... Ja, és lehet hogy nem az "immunofortis" tulajdonságának köszönhetően de megfigyeltem, hogy amíg a gyerek azt itta nem volt beteg 1x sem! (Influenza időszakban volt pedig) Tudom, hogy drágább mint a Dm-es de szerintem fő az óvatosság. Esetleg ezt megpróbálhatnátok neki ha felírja a doki.


Bocsi hogy ilyen hosszú lettem de remélem tudtam segíteni!

26. 7c79ff1565 (válaszként erre: 21. - B andrea 77)
2010. júl. 7. 10:06
szerintem az nem a tápszer miatt van, lehet attól is, de ha már van a családban vmilyen allergiás, akkor több esélye van, h kialakul nála is.
25. 7c79ff1565 (válaszként erre: 23. - B andrea 77)
2010. júl. 7. 10:04
kb másfél két hónapos. ÚGy voltam vele, h ugyanolyan összetevők vannak benne, ráadásul azt hiszem az is HA-s, meg ugye ha lett volna baja tőle, hamar kiderült volna. A DOkinénit hiába kérleltem adjon más tápot neki, azt mondta minek, ez úgyis jó.. csak épp kakilni heti egy alkalommal tudott, lázmérővel, és kis kőkemény bogyót. de nem bántam meg, olcsóbb is volt sokkal, meg hát az íze is jobb volt(bár nem túl sokkal..)
24. babszibobó (válaszként erre: 21. - B andrea 77)
2010. júl. 7. 09:04
9 év nem most volt, de természetes ha ez a véleményed, de a lényeg szerintem akkor is az, hogy csak úgy magunktól ne zsonglőrködjünk tápszer kérdésben. A későbbi már más kérdés!
23. B andrea 77 (válaszként erre: 19. - 7c79ff1565)
2010. júl. 7. 08:36
mennyi idős volt a tiéd mikor magadtól váltottál?
2010. júl. 7. 08:33

Én csak olyat mertem adni amit a doki írt fel, még akkoris ha az drágább. De az orvos tudja hogy a gyereknek melyik a jó, legalábbis jobban bizom benne mint magamba. Ő több gyereket látott már :)


Kérd ki az orvosotok véleményét.

21. B andrea 77 (válaszként erre: 17. - Babszibobó)
2010. júl. 7. 08:22
Nem hiszek a ha-s és a hat-és tápszerben 9éves fia m születése pillanatától azt kapta és a mai napig tejalerrgiás,meg több ételre is.
2010. júl. 6. 22:17
Visszagondolva, a humana-tól nálunk is volt poci fájás. A Milupátol nem.
2010. júl. 6. 22:10
HUMANA HA-t írt a mi orvosunk is, de mikor már többször szóltam neki, h sír, fáj a hasa tőle, és nagyon kemény a széklete, ami meg jó ha hetente egyszer volt, az is lázmérővel, én megelégeltem, és a dm-es tápszert adtam. azzal helyrejött minden (bár én nem tápszereztem túl sokáig, előbb elkezdtem hozzátáplálni)
2010. júl. 6. 21:43

Mi Nestlé Beba pro 1 HA-val kezdtük, majd most hogy betöltötte a 6-hónapo Beba pro 2 HA-val folytatjuk (kizárólag orvos által felírt, mert egy véletlen folytán kiderült nekünk vigyázni kell, mit eszik, így lehet később azt ehet amit akar!)


Nincs széklet problémánk tőle, könnyen oldódik!


Anyatejen hasfájós volt, 12 hetes koráig, addig Espumisan cseppeket, valamint Infakolt kapott, sokat segített!

17. babszibobó (válaszként erre: 1. - B andrea 77)
2010. júl. 6. 21:40

Szia! Ilyen pici babának kizárólag azt adnám amit az orvos ír fel!

Mivel 3 hónapos, nagy valószínűséggel H.A. (hipoalergén) minősítésűt fog kapni!

Ne kockáztass, később persze, ha nincs gond kedvedre válogathatsz, de ilyenkor többet árthatsz a babának, mint azt gondolnád! p

2010. júl. 6. 21:29

hülye vagyok nem a gyöngy, hanem az emulzió.

Édeskés. Benyeli a baba szó nélkül. Azt már lehet adni bármikor.

15. B andrea 77 (válaszként erre: 14. - Marylu93)
2010. júl. 6. 21:23
LEHET 3HÓS BABÁNAK ADNI
2010. júl. 6. 21:16

igen

mi azzal kezdtük. De valahogy áttértünk a Milupára. Espumisan gyöngy nem segít?

A humanánál zavart, hogy 70 fokos vízzel kell megcsinálni. Meg, nehezebb volt beszerezni. Amikor hazajöttünk a kórházból, az 5. gyógyszertárban volt csak. Nem is értem.

13. 7e55627956 (válaszként erre: 12. - B andrea 77)
2010. júl. 6. 21:16

Igen a fiam 4 hónapos kora óta babylove-sat kap.


A lányomnál több fajtát kipróbáltunk de a végén neki is a babylove-os jött be.

A humana ha-t nem itta nem ízlett neki a milupát nem bírta pöttyös lett tőle a végén nála is a dm-es tápszernél kötöttünk ki....


Szerintem nem vesztesz semmit vele ha kipróbálod főleg hogy már kap gyümiket is ha jól olvastam.

12. B andrea 77 (válaszként erre: 5. - 7e55627956)
2010. júl. 6. 21:12
PRÓBÁLTAD MÁR?
11. B andrea 77 (válaszként erre: 6. - Marylu93)
2010. júl. 6. 21:11
HUMANA HA DE NEM KAKIL CSAK LÁZMÉRŐVEL ÉS NAGYON KEMÉNYET.
10. B andrea 77 (válaszként erre: 3. - Heni86)
2010. júl. 6. 21:08
HUMANA HA-T KAPUNK DE VISZONT NEMTUD KAKILNI TŐLE.
2010. júl. 6. 21:05
Fél évnél fiatalabbaknak inkább azokat ajánlják amiket csak doki írhat fel.Biztos van valami oka..
2010. júl. 6. 21:04
Én tuti nem adnám neki. Inkább megkérdezném a gyerekorvost erről... Vigyázni kell, nehogy pocakfájás legyen a vége!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook