Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 hónapos kislányomnak valószínűleg torticollis nevű betegsége van. Ismeri valaki a betegség gyógymódját? fórum

3, 5 hónapos kislányomnak valószínűleg torticollis nevű betegsége van. Ismeri valaki a betegség gyógymódját? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 14. 11:40
:) oké.szerintem a gyógytornász majd gyakorlatban is megmutatja-átengedi neked és szól ha nem jól csinálod.remélhetőleg, de ha megkéred biztos megmutatja.
18. cini76 (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. júl. 14. 11:38

bocsi csak felébredt a kislányom és ilyenkor azonnal cicire kell tenni mert torka szakadtából bömbizik .szóval köszönöm mindenkinek a válaszokat és jó tanácsokat ,most megyek de jövök még .érdekelnek a vélemények.

ében ez ok csak más amikor gyakorlatban is megmutatják mit is kell csinálni pontosan vagy csak elméletben elmondják .

léptem majd jövök még sziasztok :)

2009. júl. 14. 11:25

Ez egészen biztos! Mellé kell tornáztatni célirányosan és játékosan.

A babák pedig egy darabig jól tűrik a masszázst.A tornát pedig szeretik.

Én mind a két gyerekemnél használtam. Most, hogy már felnőttek maguktól jönnek ha gondjuk van.Megszokták, ezért tudják, hogy jó.

Már kapható többféle könyv is amiből meg lehet tanulni. Betegségnél inkább csak kiegészítő, de bátrabb lesz az ember, ha tudja mit is csinál...

16. ében11 (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2009. júl. 14. 11:08
egy sima babamasszással biztos nem árthatsz a babának.:)
15. ében11 (válaszként erre: 13. - Cini76)
2009. júl. 14. 11:07
persze, de lehet pár fogásra téged is megtanítanak,sőt sokszor otthon is kell csinálni.
14. ében11 (válaszként erre: 9. - Cini76)
2009. júl. 14. 11:06
igen jó lenne ha észreveszik adnának gyógytornát.szerintem nekünk is jól jött volna.a devényről csupa jót hallottam, de úgy általában a gyógytornászokról is, aranyat érnek mindenki azt mondja.
13. cini76 (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2009. júl. 14. 10:58
Természetesen gyógytornászhoz fogunk fordulni segítségért ,mert én nem hiszem hogy ez az egy gyakorlat amit az ortopéd dr. javasolt elég lenne és én félek is itthon egyedül ezt csinálni .félek ,hogy többet ártok mint használ neki ezért inkább szakembere bíznám a feladatot ,mert szerintem sokat számít hogy egy gyakorlott kéz végzi a feladatott vagy én aki nem ért hozzá.
12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 9. - Cini76)
2009. júl. 14. 10:54

Sajnos egyetértek veled!

Azért esetleg érdemes gyógytornászt megkérdezni, milyen gyakorlatokat kell végezni. Mert ugye mindenképpen az izmokat kell megerősíteni. A Dévény módszerrel gyógyulók is gondolom házi feladatot kapnak a gyakorlatokból.

Az egészségügyre várni azt hiszem reménytelen.

Én is ezért tanultam meg többféle gyógymódot.

A masszázsok is sokat segíthetnek.

11. cini76
2009. júl. 14. 10:51
Én felhívtam az alapítványt és a kerület szerint adtak két telefon számot de ezek vállalkozók és nem tudom mennyiért dolgoznak és hogyan. Még nem hívtam fel Őket ,mert előbb elmegyünk a neurologiára a H.P.kórházba és kíváncsi vagyok ott mit mondanak erről .De természetesen az egészsége a legfontosabb nem a pénz csak az sem mindegy ha van rá mód ,hogy tb-által támogatott tornára megyünk vagy fizetősre. Remélem érted .:)
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Cini76)
2009. júl. 14. 10:45
ugyanez a véleményem, de nem hiszem, hogy van más választásod. A gyermeked egészsége, felnőttkora függ ettől, muszáj elhordanod. Ráadásul a Dévény tornának más a hatásmechanizmusa, int a sima gyógytornának.
2009. júl. 14. 10:42

igen csak az a kérdés ,hogy ez kb, hány alkalommal kell gyógytornára menni .tudom ezt nem lehet előre tudni ,mer az állapottól függ de azért 3-5 e ft /alkalom ez nem mindenkinek jó. Miért nincs az egészségügyben gyerek gyógytornász amit a tb.is támogat. Senki nem add beutalót egy gyógytornára sem :( Ez teljesen felháborító ,mert szerintem sokan vannak akiknek szükségük lenne rá :(

Nektek mi a véleményetek erről??

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Cini76)
2009. júl. 14. 10:37

gyógypedagógusként mondom:


Dévény Anna módszere (www.deveny.hu/) a legjobb módszer , ha valaki lehetőséget kap arra, hogy vizsgálják, bekerüljön, tegye össze a két kezét, mert biztos a fejlődés.

2009. júl. 14. 10:25

sziasztok :) ha meg engeditek én is hozzá szólnák a témához. nekünk is torticollis-unk van :( sajna mi vele születünk és már a kórházba megállapították .Elküldőt a gyerek orvos ortopédiára de ott sem lettünk okosabbak ,mert csak megállapította újból ugyan ezt tényt és mondta :"anyuka hátra kell feszíteni a két vállát és ellenkező irányba kell nyomni a kis fejét .egy hó után kontról "

De 17-én neurologiára is kell menni ugyan ezzel oda is van beutalónk.Nem tudom mi lesz ott. A gyerek orvos ezt ajánlotta : [link]

Tud valaki valamilyen más gyógytornát vagy bármit erről?? köszönöm a válaszokat :)

2009. júl. 14. 10:11

elolvastam.szerintem nálunk nem ez volt.inkább az a rossz tartás, hogy a feje nem illeszkedett be, és egyik oldalra biccent bent is-ezt onnan tudom hogy szülés közben egyik oldalamra kellett dőlnöm hogy a baba le tudjon ereszkedni és a bal oldalalam helyett középre kerüljön.és nálunk a második hónapra elmúlt(bár a párom nagyon aggódott a fejtartása miatt), addigra szépen tartotta a fejét,és sokat volt hason.viszont az enyém is hamar akart felállni, menni.6 hósan mászott,és fel is állt, ha kapaszkodott igaz nem tudta megtartani magát rögtön eldőlt.de nem hinném hiperaktív-most beszéltem egy gyógypedagógussal óvodás hiperaktív gyerekekkel foglalkozik, és ő mondta nem az-sőt kiskorban ezt nem lehet egy babára,kisgyermekre rámondani.

nálatok mi a helyzet?jártok valamilyen gyógytornára?

2009. júl. 14. 09:57

Ezt olvastad már?

[link]

2009. júl. 14. 09:55

és az orvos mit mond?

az enyém születés után tartotta a fejét ferdén, én tudtam hogy a pociban rossz tartásban volt.mert a bal oldalamra fészkelte be magát.de nálunk semmit nem csináltak vele.utolag úgy gondolom a szopi is ezért nem ment neki.és utólag olvasgattam a neten hogy gyógymasszással gyógytornával lehetett volna neki segíteni.egyébként nálunk egy idő után megszünt ez a jelenség.

2009. júl. 14. 09:38
Vagy, ha kézben van, akkor is erőteljesen jobbra dől a feje. Nem fárad el hamar, képes percekig felemelve tartani a fejét és úgy nézegetni, kézben pedig arccal kifelé szemléli a világot, csak éppen ferdén.
2009. júl. 14. 09:35
Hanna 3 héttel előbb és nagyon gyorsan (1,5 óra alatt) 2790 grammal érkezett a világra. Rendkívül mozgékony, figyelmes baba. Szeret hason aludni, 1 hónapja máshogy nem is alszik el. Azóta feltűnt, hogy a fejét csak a jobb irányba döntve tartja, ha felemeli.
2009. júl. 14. 09:31
3, 5 hónapos kislányomnak valószínűleg torticollis nevű betegsége van. Ismeri valaki a betegség gyógymódját?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook