Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves lányom nagyon keveset eszik. Van valakinek ötlete? Esetleg másnál is előfordult ez? fórum

3, 5 éves lányom nagyon keveset eszik. Van valakinek ötlete? Esetleg másnál is előfordult ez? (beszélgetős fórum)


1 2
17. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 09:16
Igen, az ránk is igaz, hogy ha együtt eszik a Család akkor neki is jobban esik az étel, és olyankor szépen eszik. Már néha félünk is, hogy jajj csak meg ne betegedjen. :o)
2011. júl. 7. 09:14

Sziasztok,


az én pici fiam is 14 és fél hós, de néha én is aggódom, hogy keveset eszik. Bár ő biztosan érzi mennyi esik neki jól. ÉN azt gondolom, hogy ilyen melegben nekik sincs kedvük annyit enni.

Azt tapasztaltam, hogyha többen eszünk együtt (pl. apa is itthon ebédel), vagy vendégségben vagyunk ott jobban esik neki enni, és akkor aztán bele ad apait anyait. :-)))) sőt van, amit csak a nagyinál eszik meg, ha ua. van itthon, akkor nem kell neki...

15. L.Niki18 (válaszként erre: 14. - L.Niki18)
2011. júl. 7. 09:13
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy kisfiam 4 éves múlt márciusban...!
2011. júl. 7. 09:11
Sziasztok! Nekem kisfiam 100 cm magas kb. és 13 és fél kiló. :o) Hiába régen nagyon rossz evő volt, most nagyon szépen eszik. Főleg az oviban, ott nincs semmi baj az evéssel. :o) Reggelire tízóraira, uzsira (ez néha kimarad) ebédre és vacsorára is szépen eszik. De mégsem nagyon hízik, mert egész nap lemozogja. :o) Nekem télen és ősszel szokott inkább beteg lenni többször, de most még tavasszal és nyáron sem volt beteg egyáltalán. Én szoktam neki adni néha az ezüst kolloidot, és nagyon jó! Immunerősítő és torok-mandula gyulladás megelőzésére is szolgál. Pl. ha fagyizunk, én aznap este befújom a szájába ezt a kolloidot (3 fújás) és elég is ennyi. Sokáig elég, és nem drága. Szerintem az étvágya is javult tőle, de nem vagyok benne biztos. Mindenesetre nem azért adom neki.
2011. júl. 7. 09:11
Sziasztok. Az én fiam ugyan még csak 15 hós, de ő sem szakad bele a kajába. Ha már kaja, akkor inkább helyesbítek, az zéró, még tápszert eszik :( :( meg túrókrémet :( Nem fogadja el a kaját, tökre ki vagyok ezen, ég a pofám mikor kérdezik, és? eszik már mindent??? - ahaaa---
2011. júl. 7. 09:08
az én ikerlányaim nagyjából 3 éves korukig csupasz kenyéren és csapvizen nőttek... szó szerint! se só, se margarin se gyümölcslé, se semmi nem jöhetett szóba! Most 11 évesek, 36 kg, soványak de orvost még nem láttunk csak kötelező otáskor. szerintem ne aggódj!
11. driennke83 (válaszként erre: 9. - Solmyr)
2011. júl. 7. 09:03

Hála istennek majdnem mindig vizet iszik. Reggel és este 2,5 deci karamellás tej. (Most hogy itthon van délben is iszik kis tejet az elalváshoz ebéd után), de ezen kívül csak vizet iszik.

Reggelizni mondjuk egy kis szelet kenyér vagy egy darab virsli kenyér nélkül.

Tízóraira gyümölcs.

Ebéd na az amit nagyon keveset eszik. Pár falat leves és van amikor mást már nem is. Vagy pár falat második.

Uzsonna általában nincs, mert nem kér vagy gyümölcs.

Vacsora megint nagyon kevés kenyérke vagy virsli, esetleg ha sütök, akkor egy palacsinta, de az már jónak számít.

2011. júl. 7. 08:48
Az én lányaim is keveset esznek. Na attól is függ mit nevezünk kevésnek. Nálunk pl fél szelet kenyér, vagy fél kakaós csiga, de ebédkor kis tányér leves és második. Gyümölcs , zöldség korlátlan mennyiségben, és sok szörp. Ők 96 cm, és 14 kg 3 és fél évesek.
9. solmyr (válaszként erre: 1. - Driennke83)
2011. júl. 7. 08:21

Inni mit iszik a kislányod?


Azért kérdezem, mert a tea, gyümölcslé, szörp stb is elveheti az étvágyát.


Az én fiamnál is ez van. Ha ilyeneket iszik, akkor alig akar enni napközben.

Ő egyébként 3 éves, 100 cm és 14 kg.

De csak az utóbbi 2-3 hónapban eszik ő is rendesen. Előtte sose hallottam tőle olyat, hogy anya, éhes vagyok. Most meg? :)

Azt hiszem nála most van/volt egy nagyobb növekedési szakasz.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2011. júl. 7. 08:20
Bár nem is Te aggódtál. :) Bocsi.
2011. júl. 7. 08:19

Nallunk is van ilyen korszak.Hagyni kel ,hogy megehezen, kiteni az udvara .A mienk ilyenkor tobb nyumolcsot kap.Es sokat van kin.Mostanaba nem reggelizik mig nem tesz egy kort az udvaron.

Soha nem eroltettem.Amugy az apja elleg sikeresen dicseri a kajat.

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Da0b46cf98)
2011. júl. 7. 08:19

Az teljesen jó.

Az én lányom 7 és fél évesen ment suliba 17 kg volt akkor.

Most 11 és fél éves, és 38 kg. Összeszedte magát rendesen.

Szóval nem kell aggódni. :)

2011. júl. 7. 08:16
Köszönöm. Egyébként mindig rossz evő volt, gondolom ez is hozzájárulhat.
2011. júl. 7. 08:14

Szia! Én kislányom 4 éves volt júniusban és ő is elég rossz evő. Ő is 103 cm 16 kg, a 4 éves státuszon ezt teljesen jónak találta a védőnő.

Meleg is van, lemozogjak, szerintem ne aggódj:-)

2011. júl. 7. 08:10

Hál isten, úgy veszem észre, hogy nincs baja. Fogyni nem fogyott, de már lassan egy éve tartja a 15 kg-ot a 102 cm-éhez.

Köszönöm a válaszodat.

2011. júl. 7. 08:08

Ha fogy, ha beteges, ha gyengül az immunrendszere, ha kedvtelen, ha erőtlen.

Ha tünetek nincsenek, felesleges aggódni.

2011. júl. 7. 08:04

3,5 éves lesz a lányom augusztusban. És szerintem nagyon keveset eszik. Próbálok mindig olyant csinálni, amit szeret, de azokból is nagyon keveset eszik. Pedig mostanában annyira nem is nassol, hogy az vegye el az étvágyát, meg sokat vagyunk levegőn. Gyümölcsöt azt eszik bőven szerintem, meg a paradicsom ami bejön neki, magában.

Arról szeretnék beszélgetni, hogy volt-e valakinek hasonló tapasztalata, mikor kezdjek el aggódni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook