Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26.héten beindult szülésnél mik a baba esélyei? fórum

26.héten beindult szülésnél mik a baba esélyei? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 24. 16:50
Sajnos csak péntekig maradhat bent.
99. katus3 (válaszként erre: 91. - Csilluci75)
2009. nov. 24. 15:38
Szia! Az nagyon jó,ha van tej.Ügyes kislány,vigyázni fog magára. Viszont nem értem,hogy miért kell lakást vagy szobát bérelni? Miért nem engedik hogy bent maradjon a kórházban? Szegénynek van így is elég baja.Nálunk az volt a természetes,hogy anyuka végig bent marad.Lányomnál így is volt.Más osztályra nem lehet elhelyezni? Nőgyógyászat vagy gyerekosztály? Könnyebb lenne neki.
2009. nov. 24. 08:40

Szia!

Szerintem jók az esélyei,főleg ha már evett is,és a lányok sokkal szívósabbak.Egyik munkatársam is így járt,bár hónapokig volt a pici kórházban,de makk egészséges már elmúlt 4 éves.Kitartás minden rendben lesz!

2009. nov. 23. 19:28
Köszi lányok a lóheréket...rájuk fér a szerencse!!!
96. pmjudit (válaszként erre: 91. - Csilluci75)
2009. nov. 23. 18:03

De jó, hogy leírtad.

Minden jót kívánok, kitartást. A baba leküzdi az akadályokat - az anyatej segít majd neki:)))

95. 6c5f346e46 (válaszként erre: 91. - Csilluci75)
2009. nov. 23. 17:53
sok siker én is....küldök neked szerencse lóhert...add át a mamának és a babának is....:)))
94. a1baa7edcc (válaszként erre: 91. - Csilluci75)
2009. nov. 23. 17:42
Remelem, hamar tul lesz a baba a nehezen! Nagyon jo, hogy van az anyukanak teje, az sokat segithet a babanak!
93. sajert (válaszként erre: 91. - Csilluci75)
2009. nov. 23. 17:34

Én is szurkolok Pannának!!

Már most egy kis hős, lesz mit neki mesélnie az unokáinak :-))))).

92. Dóry87 (válaszként erre: 91. - Csilluci75)
2009. nov. 23. 16:42

Szia!

Tiszta szívemből kívánom, hogy minden rendben legyen a kisPankával!

És kitartást a szülőknek!

2009. nov. 23. 16:38

Sziasztok.Épp most hívott anyukám.Most beszélt a nagymamával.Eddig azért nem írtam,mert nem tudtam semmi biztosat!!Ma tudtak végre beszélni az orvossal.Azt mondta az orvos,hogy a baba megmentette az anyukát.Hisz érezte az anyaméhben,hogy óriási baj van.Infarktust kapott a lepény.Van amikor ilyenkor a magzat elhal és sajnos az anyuka is....

Szerencsére most voltak jelek.A kis Panka a körülményekhez képest jól van!!Bár még rengeteg vizsgálat vissza van jó esélyei vannak az egészséges életre!!Persze azt is mondta az orvos,hogy bármikor bármi bekövetkezhet!!!Tehát azért arra is készüljenek fel.Az anyukának már van teje.A picinek tudtak is adni belőle.Most kitudták alkudni az orvossal,hogy vasárnapig had maradjon az osztályon,aztán bérelnek valami lakást vagy szobát,hogy minél többet a babával lehessen!!!Mondtuk neki,hogy milyen sokan imádkoznak értük.Én bízom benne,hogy lesz eredménye!!Köszi mindenkinek az érdeklődést!!!

90. Gavrilo1 (válaszként erre: 82. - Csilluci75)
2009. nov. 23. 10:38

Nagyon drukkolok a picinek.

Nálunk van a családban egy kislány , aki most már 5 éves és tökéletesen egészséges!!! 25 hét 3 napra született 680 gr-al. Már 4 nap után levették a lélegeztetőről és csodálatosan fejlődött. Semmiféle sérülést nem szenvedett a látása, hallása is tökéletes. 4 hónapot töltött akorházban, anyukája eleinte fejte a tejet, de később megtanult szopizni is!!!! Hajrááá.

89. katus3 (válaszként erre: 86. - 69dc39df19)
2009. nov. 23. 08:16

Szia! Nem vagyunk egyformák.Olyan anyuka is volt,aki pár utcával lakott arrébb,és mégis apukával küldte be a tejet 2 naponta. A nővérkék könyörögtek neki,hogy legalább napközben legyen bent,de nem. Mikor én 4 nap után hazajöttem, azviziten megkérdezte az egyik doki,hogy komolyan gondolom,hogy én majd minden nap beutazom a gyerekhez? Nem hitte el.Pedig minden nap ott voltunk.Emiatt én is sokat sírtam,a nővérkék vígasztaltak,hogy semmi baj,otthon a helyem a lányomnál. Fiam nem tudott szopizni.Amin meglepődtem,az az volt,hogy a két szülés között eltelt 3 év,és emlékeztek rám. Az is nagyon fájt,hogy a lányom egyszer sem láthatta az Öcsit.Nem értette,hogy miért. Rossz volt itthagyni,mikor mentünk a kórházba,mert ő is jönni szeretett volna.De már túl vagyunk rajta.:-)

Sokat gondolok erre a pici lányra is,bízom benne,hogy minden rendben lesz. Remélem kapunk még infót.

88. misz
2009. nov. 22. 22:41

A kislányom 39. hétre született, de nem záródott a Botallo-vezetéke, ezért kerültünk a PIC-be. Sok koraszülött bab volt akkor ott, de csak kevés anyukával találkoztam, pedig egész nap ott ültem, csak aludni mentem haza éjjel. Összebarátkoztam egy anyukával, akinek ikrei születtek a 24. héten. Sose felejtem el, a tenyeremben elfért volna! Anna sajnos Angyalka lett, de Panna megerősödött és a szívműtéte után szépen fejlődött. Ma egészséges 5 éves kislány.


Imádkozom a kis Pankáért és az anyukájáért. Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen. :)

2009. nov. 22. 20:37
Mit mondanak a dokik?
86. 69dc39df19 (válaszként erre: 85. - Katus3)
2009. nov. 22. 17:28

Nálunk apuka külföldöm volt, a nagyszülőkre nem lehetett számítani, de szerencsére van egy nagynéném, aki bár elég messze lakik tőlünk, de ő elvállalta a lányomat, amíg a fiammal bent voltam. Neki 3 nagyobb lánya van, és jól elvoltak, sokat játszottak, így valamelyest elterelődött a lányom figyelme. Neki is nehéz volt, mert tényleg több hétig nem láthatta a szüleit. Én meg bent őrlődtem, hogy melyikkel is kéne legyek, sokat sírtam emiatt.

Nálunk is volt aki be se jött a babához. Mikor már szobára kiadják a babákat, olyankor nálunk az anyukákat megint befektetik 3-5 napra. Volt, hogy egy cetlit raktak a baba kiságyára hogy anyuka jöhet, befeküdhet. Aztán rá két hétre újabb cetli volt: vezetőség megengedte h befekvés nélkül hazavihető a baba...mondhatom 2 hónap alatt egyszer se láttam az anyukát...szerintem a cetliket se olvasta soha...mikor elmentünk a baba még ott volt, nem tudom később mi lett vele, anyuka hazavitte, vagy a gyámhatóság vitte-e el utána. Volt, hogy 2-3 hetente jött az anyuka be. De volt olyan is, aki bár nagyon messze lakott, nem feküdt be, de jött a reggel 5 órai "szoptatásra", és három óránként jött be...este 11 órainál ment el végül. Később kiderült amikor nem volt bent a parkolóban az autóban aludt egy pár órát, majd mikor letelt a nap akkor ment haza.Szerintem ő már igazán választhatta volna azt hogy befekszik. És sokan voltak akik napi többször jöttek.

85. katus3 (válaszként erre: 83. - 69dc39df19)
2009. nov. 22. 17:04

Szia!

Lányom 35 hétre született,1700 grammal.22 napot voltunk kórházban,és én is végig bent voltam vele. Akkor mehettem hozzá,amikor akartam. Nálunk 2 kiló a súlyhatár,annyival már hazaengedik. Fiam 30.héten született 1750 grammal,vele nem tudtam bent maradni,mert nem volt aki vigyázzon a lányomra,így minden délután mentünk hozzá,vittük a tejet,ami sajnos nem sok volt.Napi 100 kilométert mentünk,de muszáj volt. Ja,volt olyan anyuka,aki 20 kilométerre sem lakott,és mégis volt olyan,hogy 3 napig nem látták.(17 éves anyuka.) Egyszerre adták haza a gyerekeinket,ők a koraszülött babát becsomagolták egy kockás plédbe,felültek a buszra(influenzaszezonban) és hazamentek.Ellenőrző vizsgálatokra sem hordták vissza.Sajnos ilyen is van.

84. Kata75 (válaszként erre: 82. - Csilluci75)
2009. nov. 22. 15:46

Örülök a bíztató híreknek, csak így tovább kicsi Panka!:))

Anyukájának pedig sok-sok erőt és minden jót az egész családnak!


Ha továbbra is "helyzetjelentessz" annak velem együtt biztosan sokan örülnénk:)

2009. nov. 22. 15:14

Nekem a lányom 28 hétre született. Két hétig volt lélegeztetőn, után szipakot kapott. Összesen 1 hónapot volt inkubátorban, után még egy hónapig vízágyon, ami alulról melegített. Amíg inkubátroban volt 3 óránként vinni kellett lefejt anyatejet amit szondával adtak neki be. Nekünk Debrecenben megengedték hogy végig bent maradjunk a babával, így én bent is voltam vele amíg haza nem jöhetett. Amíg volt tejem 3 óránként vittem neki, de mikor elapadt se rakták ki a szűröm.

A másik gyerkőccel is több hétig voltam kórházba, bár ó sokáig húzta a hasamban, 35 hétre született, de ő is 2 hétre inkubátorba került. Vele is végig bent voltam, amíg haza nem engedték. Mivel így sokat voltam bent, láttam más babákat, volt aki 24, 26 hétre születtek..és a végén teljesen rendbe jöttek. Nálunk az alsó súlyhatár amivel hazaengedik a babákat a 2200g.

Remélem minden rendben lesz a babával,kitartást!

2009. nov. 22. 14:14
Sziasztok!!Sajnos még mindig látogatási tilalom van.Bemenni sajnos nem lehet,de persze telefonon tartjuk/tartják a kapcsolatot!!A picinek a Panka nevet adták.Képet is láttunk róla.Anyukája telefonon lefényképezte!!!Nagyon pirinyó...de biztató az állapota.Az anyuka testileg egész jól, de szegénykémnek a lelke van oda.Gondolom Ő hamarosan hazajöhet a kórházból.Köszönöm mindenkinek az érdeklődést!!
81. Pancs82 (válaszként erre: 80. - Kata75)
2009. nov. 22. 09:40
Igen, en is!!! Lehet mar tudni valamit? Nagyon-nagyon szurkolunk mi itt!
80. Kata75 (válaszként erre: 77. - Csilluci75)
2009. nov. 22. 09:29

Szia Csilluci!


Vannak újabb fejlemények? Mit mondanak az orvosok? Annyira drukkolok nekik!

79. Brad
2009. nov. 21. 14:52

Kitartást és egészséget kívánok a picinek és az anyukának is! :)

Remélem minden rendben lesz! :)

78. a1baa7edcc (válaszként erre: 77. - Csilluci75)
2009. nov. 21. 14:16
Nem, meg a terhessegem alatt akadtam ra es olvastam.
77. Csilluci75 (válaszként erre: 76. - A1baa7edcc)
2009. nov. 21. 14:06
Szia Ante@!!Itt a hoxán van ez a blog?
76. a1baa7edcc (válaszként erre: 71. - Salabakter)
2009. nov. 21. 14:04
Ez nagyon szomoru, nagyon sokat szamit par 100 gramm is ilyenkor. :(
75. a1baa7edcc (válaszként erre: 69. - Csilluci75)
2009. nov. 21. 14:01

Olvastam egy 24. hetre szuletett baba anyukajanak blogjat, a kicsi szepen novoget, az elso hetekben kemenyen kuzdottek, de ma mar ugyanolyan kisbaba, mint a tobbi.

Remeljuk a legjobbakat, kitartast es erot kivanok a szuloknek!

2009. nov. 21. 13:29
Köszi mindenkinek.....
2009. nov. 21. 13:17
Minden jót kívánok! Egy imát mindenkinek megér! Puszi
2009. nov. 21. 12:35
jaj,istenem...mit lehet ilyenkor mondani,gratulálni vagy jó egészséget,kitartást kívánni...legyen ez így egyben az egész....reméljük,minden rendben lesz..legyen ez csak vigaszul végszóra,hogy az én anyukám 1956-ban 900grammal született,és meg maradt...akkor a mai orvos tudomány mellet csak nem lesz baj....;)
71. salabakter (válaszként erre: 69. - Csilluci75)
2009. nov. 21. 10:37
Sajnos,az én csöpp kis unokám mindössze egy hétig élt,26.hétre,600 grammal született.Sorozatosan agyvérzést kapott,a tüdeje fejletlen volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook