Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 25-30 éves nőkben van akit még érdekel a tanyasi élet és a gazdálkodás? fórum

25-30 éves nőkben van akit még érdekel a tanyasi élet és a gazdálkodás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 21:12

békési vagyok, itt korom fekete föld van és cuppogós velőig ható sár (amit gyerekkoromban imádtam :D )


itt max egy MTZ-vel indulj neki ha esik mert elnyel a föld! :D


BTW nem esne nehezemre, szétkapok egy szárnyast, disznótorban is feltalálom magam, tudom melyik a gyom melyik nem :D

magam metszem a fáimat, bokrokat. veteményesem is van. De az hogy nagyüzembe állatot tartsak.. esélytelen.. sokan csinálják és látom hogy néznek ki 50 éves korukra... köszi de abból nem kérek...

29. unom (válaszként erre: 28. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 21:08
Akkor mégsem a rendezettségen múlik?
28. 0c20ba2a7a (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2015. jan. 3. 21:07
De képzeld el eset esö csak ahol a tanyák vannak ez homokos terület és itt nincs sár!
2015. jan. 3. 21:02
Egyébként rendjén is volna ez így nem is az volna itt a lényeg hogy egy városi ember ki jöjjön a városból a tanyára mert az pont olyan esetlen mint egy vérbeli tanyasi a városban.Hanem az a baj hogy fel lett borítva a rend a politika meg sok más érdek úgy kívánta hogy megbomoljon a tanyasi lét nagy része itt bács-kiskun megyében érdekes békés és Csongrád megyében megfáradt csak ott olyan sikeresen elnyomták az embereket hogy nagy része szerencsétlen ottrekedt a semmibe és a buta tanyasi gumicsizmás elszegényedett ember jelképe lett! itt bács megyébe meg az érdekek inkább úgy kivánták hogy azért államosítás szépen 90 %embert beterelte a falvakba meg a városokba és a rendszerváltást követő években még "4-5ember felvásárolta azokat a földeket ami elöltöltős százaké volt"! És ezzel a lépéseket szépen felbomlasztoták a régi tanyasi hagyományokat. Most itt páran meg szorakozásbol csinálják a tanyasi turizmust hogy így volt még úgy volt van a nagy szinjáték! Csak éppen aki még a génjeibe is tanyasi és tudja hogy hogyan kell igazi tanyasi ként élni az nemtud létesülni mert a lányokat sikerült 1-2évdizeden belül úgy átmodositani hogy már iszonyal gondolnak erre az életvitelre.Csak ugye ahhoz hogy egy család létrejöjjön ahhoz egy lányra és asszonyra is szükség lenne.Csak sajnos ez már nincs mert ezt utólagosan tanulni eljátszani nem lehet ez csak úgy müködik hogy anyáról lányára és tovább. Elnézést ha véletlen valakit megbántotam volna.Csak egy olyan életforma utolsó képviselöi közé tartozom ami kihalo félben van teljesen és ezt könyvekben nem lehet tanulni csak hagyományokat után lehetett.
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 20:49

akkor nálatok még soha sem esett az eső és nem volt seggig érő sártenger... mert mifelénk ahol igencsak mezőgazdasági környék a gumicsimma alapfelszerelés. főleg akik nem két tyúkot meg egy kecskét tartanak...

és képzeld, rendben van tartva, de a praktikum az praktikum. Ám a magamfajták nem erre születtek. csizmával vagy anélkül...

2015. jan. 3. 20:24
Ez olyan érdekes hogy majdnem mindenki ezel a gumicsizma sztorival jön elö.Én sem kívánok egyszer sem gumicsizmát húzni a lábamra ha már akkora a trágya és a rendetlenség hogy gumicsizmát kell húzni akkor nagyon nagy a baj nálunk soha senki nem használt gumi csizmát meg szerintem nem is fog és mégis rend volt.
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 20:05
31 vagyok és nincs az az isten hogy tanyán éljek.. becsülöm aki képes így de nekem nem áll jól a gumicsizma :D
2015. jan. 3. 19:18
Tudom hogy van némi árny oldala is ennek az életvitelnek,én már apám nyomdokaiba a második generáció vagyok javitásal foglalkozunk.De a nagyszüleimre elég jól emlékszem szántóföldi termesztésel szőlővel és sertésel foglalkoztak!És a maguk módján jól elvoltak belöle.Csak annyi kár érte az egészet hogy apám már nem foglalkozot a témával hogy mindent a nulláról kell kezdenem és a valamikori 40ha területból csak 7ha van.De örülök hogy legalább a génjeimben van és még sokmindenre emlékszem és ezt legalább nem kell a nulláról kezdenem!
2015. jan. 3. 16:15
Városban nőttem fel. De nagy álmom egy vidèki ház es egy családi vállalkozás beindítása.növènytermesztès magas fokon. Állatokat csak disznek tartanèk. Levágni; megenni nem tudnám. De a zöldsèg biznisz nagyon èrdekel.;).korszerű megoldásokkal.önellátó rendszerrel. Persze ehhez előbb pènz kell.
21. töprengő (válaszként erre: 20. - Cessi)
2015. jan. 3. 16:12
Ne ez a méreg.
20. Cessi
2015. jan. 3. 15:55
Viszont negatív tapasztalatom is van. A szüleimmel műveltük a konyhakertet (több, mint egy hektár), a szomszéd pedig egy éjszaka alatt betakarította. Megérte egész nyáron dolgozni :/
2015. jan. 3. 15:38
persze hogy.. csak ennyi idős korukra állt már ott is élnek és gazdlkodnak, és nem függetlenek.
18. jeti (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 09:53
Én biztos vagyok benne hogy vannak ilyenek.Én is falun élek, és ismerek sok olyan párt, akik kertet művelnek, és állatokat is tartanak. Meg olyat is aki tanyára költözött, de van munkahelyük is az mellett.Viszont ha valaki önnfenntartó akar lenni, az nagyon kemény munka, mert az év 365 napján helyt kell állni.Mindegy ha esik ha fúj, ünnepnap vagy hétköznap, csinálni kell...
17. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 09:42
Hogyne. Nem csupán az adott korosztály. Engem is.
2015. jan. 3. 09:30

Én is városban nőttem fel, de minden vágyam/vágyunk a férjemmel egy tanya. Két kislányunk van, akiknek az átlagosnál nagyobb a mozgás igénye, így nagy szükségünk lenne egy hatalmas kertre. Az 5 éves terveinkben szerepel is.....

Állattartással és növénytermesztéssel is szívesen foglalkoznánk, mert a férjem munkája mellett erre lenne is lehetőségünk, csak az anyagiak még nem állnak a rendelkezésünkre:(

2015. jan. 3. 09:25

Sziasztok!

Én mindig is olyan nőnek készültem, aki majd multi környezetben dolgozik, csillagászati fizetésért, bomba nő, a magassarkút még éjjelre se veszi le...Ennek tudatában végeztem el az egyetemet, majd helyezkedtem el külker területen. Sikerült is 1,5 év alatt kiábrándulni belőle:D Azóta másfelé nézegetek, szeretném a magam szekerét tolni, nem a másét. Apukám méhész, így kaptam tőle ajándékba 40 család méhet. Most a méhészkedést tanulom, ebből szeretnék megélni, saját méhészetet kialakítani. Sokkal jobban kielégít, és 2 kisgyerek mellett az sem utolsó, hogy a magam főnöke vagyok...26 éves vagyok egyébként. Hozzá kell tenni, hogy kell hozzá az, hogy az ember párjának legyen rendszeres jövedelmet adó foglalkozása, ugyanis - ez is mint minden más mezőgazdasági ágazat - nagyban függ az időjárástól, és más egyéb tényezőktől.

2015. jan. 3. 09:21

Ha te létezel ilyen felfogással akkor nő is létezik :) Nem vagyunk egyformák mi nők sem, sőt az is lehet valakiben még csak most érlelődik az a gondolat ami benned már elhatározás és a te elképzeléseid vezetik rá. Soha semmit nem lehet előre tudni.

Én most elképzelhetetlennek tartanám, hogy tanyasi körülmények közt éljek. Imádom a várost és a forgatagot, szeretem hogy amit akarok azt megkapom 5 perc alatt stb de nem tudhatom hogy pl 10 év múlva is ez lesz e a véleményem a mostani életemről.

2015. jan. 3. 09:09

Én vàrosban nőttem fel, de kicsiként nyaranta vidéken voltam nagymamànàl.

Én szìvesen költöznék vidékre, tanyàra. Egy feltétele viszont mindenképpen lenne. Lò kell hogy legyen az àllatok között

12. 3db6a6b87b (válaszként erre: 7. - Unom)
2015. jan. 3. 09:02
nem vagyok vega,de öln akkor sem ölnék!
11. 0c20ba2a7a (válaszként erre: 6. - 3db6a6b87b)
2015. jan. 3. 09:02
Nem feltétlen kell gyilkolni attól függ milyen állattartási formára áll be valaki meg kell e neki a hús.
2015. jan. 3. 08:57
Ja és nem mellesleg jó lenne, ha a kert nem csak tökkel lenne tele és paradicsommal, mint itt. Anyós csak azt ültet/vet és mást nem csináltam 35-41 hetes terhesen, mint paradicsomot főztem be a nyáron.
9. Sopianae (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 08:56

Én jól érezném magam egy tanyán, ha a közelben lenne város. Miért? Mert van 3 gyerekem és úgy néz ki, hogy a 4,5 éves lányom nagyon jó képességű és falun nincs kéttannyelvű ovi, sem suli. Most is olyanba jár és emiatt költöznék vidékre.

Szeretem az állatokat és gondozni őket. Kertes városi házban élünk, de 2 beteg, idős kutya van.

Tanyán kutyákat tenyésztenék, lennének szarvasmarhák a tejük és a húsuk miatt, sertés, juh a gyapjú miatt, tyúk a tojása miatt és pulyka, na meg ló az én hercegnőmnek.


Anno társkeresőn ismerkedtem és volt egy akkor 28 éves férfi, akinek farmja volt. Kedves és udvarias, tanult ember. Amikor előállt azzal, hogy minden nap templomba kellene menni és sok gyereket szeretne, akkor tudtam nem ő az én emberem, pedig nagyon vonzott a farm.


Ha sikerül egyszer zártkerti városba elköltözni, ahol lehet tartani nagyobb haszonállatot (mert itt csak baromfit lehetne), akkor biztosra veszem lenne tehenem vagy kecském a teje miatt és kb 10 tyúkom. (igaz én nem vágnám le, de drága a tojás és ez tutira friss).

2015. jan. 3. 08:47
Én nem tanyán nőttem fel, hanem falun, nagyszüleim neveltek fel, nálunk is volt az aprójószágtól kezdve a malacon át a tehénig, lóig minden.De gyerekkoromban még könnyebb volt jószágot tartani, mert volt föld, és ültettek mindent...manapság már ez keményebb dió, és sok kiadás.Úgy nem éri meg, hogy veszi az ember a terményt, ha nincs földje.Én jó múltkorában ledöbbentem, hogy mennyi minden kell ahhoz, hogy az ember egy tehenet vagy malacot vegyen és tartson! Mindenféle papírok kellenek, oltások, megnézik hol akarod tartani, megfelelőek-e a körülmények, stb.Csak hallgattam, és visszaemlékeztem, ez hogy működött anno...régen elment az ember a vásárra, megnézte a jószágot, és ha tetszett, megköttetett az üzlet, kifizette, hazaszállította és tartotta.Állatorvos csak akkor látta, ha herélte a malacot, betegek nagyon ritkán voltak, akkoriban jó minőségűek voltak a termények...ja, és nem loptak...annyit!Manapság...legalábbis a falunkban...nem nagyon tartanak már semmit, mert lopják a rézbőrűek, 1 hónapja hallottam, hogy disznót loptak!!!! Azért tanyán más, mint falun, az biztos! Hmmm...van e olyan hölgy, aki a vidéki, tanyasi életet szereti? Biztos van, csak nagyon kevés, de biztos találsz majd egy lányt, aki vidéken szeretne élni.:)
7. unom (válaszként erre: 6. - 3db6a6b87b)
2015. jan. 3. 08:35
Vega vagy?
2015. jan. 3. 08:28

nem tudom milyen a tanyasi élet...állatot gondoznék,de soha egyet sem ölnék meg!!


Jó lehet képzeletem szerint...de ott gyilkolni kell! :((((

2015. jan. 3. 08:24

Nő vagyok, nem sokára 30 leszek, és egy kis faluból költöztem nagy városba. Az élet így hozta. Itt kaptam munkát, itt mentem férjhez. Minden vágyam egy csendes, eldugott helyre költözni, kis udvarral, konyhakerttel, néhány jószággal. Még nem jött össze. :)

Kishúgom nem rég töltötte be a 20-at. Ő is városba költözött (egy másikba) szintén munka miatt. Vágyik vissza ő is a csendes, nyugodt környezetbe, de az anyagiak miatt (és egyéb okok miatt) ő sem tud költözni. :(

2015. jan. 3. 08:17
Valahol biztos van.
2015. jan. 3. 08:03
Teljesen egyet értek Veled! Én bele esek még a megadott intervallumba és igen érdekel a tanyasi élet :)
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 08:03
Ebben biztos lehetsz. Annak, aki nem ebben a kornyezetben no fel esze agaban nem lesz ilyen kornyezetbe bekerulni.
2015. jan. 3. 08:01
Mert én sajnos úgy látom nem nagyon. Tudom kicsit nehézkes életforma a mai fejletnek mondott társadalomba!Sokáig én is így gondoltam a nagyszüleim és az ö családjaik is mind ezt csinálták és rájötem nem is volt az olyan rossz azok az ételek amit egy tanyasi gazdaságban ellö lehet állítani annak nincs párja.Én is itt a harmincas éveim elején rájötem nekem ezt kell csinálni és egy 180fokos fordulattal elkezdeni. Mert ezek a bolti élelmiszer egy szemetek és én is tanyán nötem fel csak apám nem gazdálkodásal foglalkozott de nagyon sok mindet láttam az idösektöl és úgy érzem ha lenne gyerekem a frissebb levegőn és csendesebb helyen egészségesebb élelmiszer stb. Csak sajnos úgy látom ettől az életformátol a hölgyek kezdenek elzárkozni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook