Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 25-30 éves nőkben van akit még érdekel a tanyasi élet és a gazdálkodás? fórum

25-30 éves nőkben van akit még érdekel a tanyasi élet és a gazdálkodás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. spann (válaszként erre: 59. - Töprengő)
2015. febr. 11. 21:49
Még a kert hagyján. Bevetni fűvel, kifeküdni rá napozni...
2015. febr. 11. 17:55
Sajna nem valószínű. Beszéltem ismerőssel, mesélt dolgokat. Abból azt vontam le : Nem szeretik. Még kiskertet se...
2015. febr. 11. 04:44
kotve hinnem!
57. spann
2015. jan. 19. 11:31
Szerintem a topikindító nagy keresésben van, nem tud válaszolni.
2015. jan. 10. 18:18

Van?

Mi derült ki?:)

55. 3b423b927a (válaszként erre: 36. - Miss Sárika)
2015. jan. 10. 18:09
:O <3
54. 25800e2d09 (válaszként erre: 52. - Spann)
2015. jan. 9. 22:19

[link]


ezért nem depressziós manapság a többség..

53. unom (válaszként erre: 52. - Spann)
2015. jan. 9. 22:17
Vagy ha mégsem, irány a kocsma, mint városon is.
52. spann (válaszként erre: 51. - Töprengő)
2015. jan. 9. 22:12

Ebben lehet valami.

Máshol olvastam, hogy a falusi ember nem szokott depressziós lenni, mert egyszerűen nem ér rá.

Ott a kert, ott a sok állat, azokat muszáj ellátni. Amíg velük foglalkozik, addig se a lelki problémái gyötrik. Aztán meg el is múlnak.

51. töprengő (válaszként erre: 49. - Spann)
2015. jan. 9. 18:10
" Hülyeségeket " ott pihenem ki.
50. spann
2015. jan. 9. 12:52

Kedves topikindító, nagyon elnémult a fórumod.


A címben feltett kérdésedre a válasz részemről: nincs.

49. spann (válaszként erre: 47. - Töprengő)
2015. jan. 6. 18:37

Töprengtem, de ezt a mondatodat nem értem:


"Azután a fárasztó, de megfoghatatlan energiát adó állattartás / földművelés / kertészkedés."


Hogy érted, hogy energiát ad? Szerintem inkább viszi.

És ami a legnehezebb: nincs megállás!

Nincs nyaralás, nincs pihenés. Sőt, betegnek se lehet lenni.

Legalábbis mindezt kevesen engedhetik meg maguknak, nagyon odafigyelő szervezéssel.

48. 4cc4e35759 (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 5. 09:18
Érdekelne, de panelproli lettem.
47. töprengő (válaszként erre: 46. - Zebra25)
2015. jan. 5. 08:30

" Tisztasági felelős " takarító...

Na meg az se mindegy 5. X et elérve ugrik bele ilyenbe az ember, vagy csak folytatja.

Társasba lakunk 26 éve kb, férjem panelba lakott mindig. ( lányom itt nőtt fel, 20 éves korátol kertészkedik, fiú volt a dologban. kecskét is fejt )

Én váltottam faluról. Gyerekorába nagyiéknál sok nyarat töltött, van emléke a falusi életről. Tanya vagy falu, mindegy. Lakosság szám a különbség.

Köves út meg más is van.... zúzottkő van pár helyen.

Abba is egyetértünk főmelo az kell. Pénz, és társas lények vagyunk. Azután a fárasztó, de megfoghatatlan energiát adó állattartás / földművelés / kertészkedés.

46. Zebra25 (válaszként erre: 44. - Töprengő)
2015. jan. 5. 00:30

Sehogy sem könnyű ez. Apuéknak tavaly egymás után 5 hízó ment el ödémában.

Ők sem nagyüzemileg csinálják, de sajnos még így is rengetek pénzbe vannak. Talán így, hogy a takarmányt is Ők termelik...talán így kicsit másabb. De ha azt nézzük, akkor meg a földeket művelni is iszonyú pénz. Ha van traktorod azér, ha nincs, akkor meg azér:)

De Ők szeretik csinálni, ez az életük, máshoz nem is értenek nagyon.Nekünk is van kis kertünk, kis gyümölcsössel, ezt csinálgatjuk a férjemmel, anyósommal. Munka mellett nem könnyű.

Azért én mindenkit arra biztatok, hogy termeljen magának amit csak tud. Csak jó ha tudja az ember, hogy nem könnyű a paraszti lét. Jaj bocsánat, manapság biotermelőnek hívják divatosan őket:D

45. spann (válaszként erre: 39. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 4. 23:27

Bocs, én nem akartam leszólni a birtokodat, nem is ismerem igazából a tanyasi életet. Örülök, hogy jó körülmények között élsz.

Csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy a tanyán, vagy kis faluban élőknek sokkal jobban meg kell küzdeniük mindenért, és nagyon szeretniük kell ezt az életformát, hogy kibírják.


Amikor elgondolkoznak, hogy mit vállalnak, egy csomó dolgot mérlegelni kell:

- milyen messze van az orvosi rendelő (fogorvos, gyerekorvos)

- hogy jut el éhgyomorra vérvételre

- - " - szakrendelőbe

- gyógyszertárba

- milyen a víz minősége a tanyán (gondolom, nem vezetékes)

- a házhoz milyen út vezet, esőben járható-e és télen a havat letolják?

- buszközlekedés milyen?

- milyen az iskola milyen messze van?


Ezek még csak a külső körülmények, van amin változtatni is lehet.

Aztán ott van még, hogy társaság nem nagyon van, aki szeret nyüzsögni, emberek között lenni, az megkukul tanyán.


A mérleg másik serpenyőjében van a jó levegő (igen, a trágyát valahogy kezelni kell), a természetközeliség, nyugalom.

44. töprengő (válaszként erre: 38. - Zebra25)
2015. jan. 4. 15:23

Szerintem kíváncsiság...

Mesélte volt kolléganőm, varrónő. Férje malacokat vett ki gondozásra. Takarmányt is onnan kapták. Nem örült neki, de csinálta ami vele járt. Leszállították az állatokat. Akkor kaptak X összeget. Az több volt mint a varrodai keresete. Felmondott, és több álattal foglalkoztak. Úgy gondolta megéri... Nem tudom hány évig, és mikor volt ez. Gyanítom nem 5 évvel ezelőtt.

Kizárólag saját fogyasztásra tartanék állatot. A mostani követelményekről fogalmam sincs. De rengeteg lovetta kellene, írásodból arra következtetek.

És a tolvajokat nem tudjuk semmivel távoltartani. Vagy ha mégis abból mi jövünk ki vesztesen.

( sok hasznosat olvastam )

43. michelle.r (válaszként erre: 39. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 4. 10:44

Hű de gyorsan megszületett az ítélet :o))) A társadalommal vannak bajok, de ez nem ebből a néhány hozzászólásból derül ki.


Nincs baj a falusi iskolával, ha nincs baj vele. De ha van, és a szülő nem engedhet meg magának egy autót, amivel a másik faluig, vagy a legközelebbi városig viszi a gyereket, akkor van baj. A baj az, hogy nincs választási lehetőség.


Lassan átmegy a fórumod személyeskedésébe, minősíted azokat, akinek nem szíve vágya hajnalban kelni etetni, napközben trágyázni, este szintén etetni. Meglátásom szerint ezt két okból teszi az ember - ha tényleg ez volt viágéletében a vágya, vagy ha ez az egyetlen esélye. Vagyunk néhányan, akire egyik sem igaz.

2015. jan. 4. 10:05
Azért mert falusi iskola lehet jo. Mivel falun lakom nem vinném városi iskolába a gyerekem. Lehet nincs választási lehetöség de nem költöznék városba.
41. unom (válaszként erre: 40. - Def21f22a7)
2015. jan. 4. 09:56
A választási lehetőség hiánya.
2015. jan. 4. 09:55
Nemtudom mi baj a falusi oktatással városba is ugyan ugy lehetnek rá lehuzo hatással a tanulotársak szerintem!
39. 0c20ba2a7a (válaszként erre: 37. - Spann)
2015. jan. 4. 08:32
Szia,szerinted tanyán nem él senki normális körülmények között tanyán nötem fel azóta is itt élek a mühelyem is itt van 800 métere van a kövesút. Összkomfortos a tanya van személyautó és terepjáró is a garázsban. És az hogy a városnak és a városi iskolának nincs akkora lehuzó hatása Hát nemtudom elégé el van deformálodva a társadalom.
2015. jan. 4. 00:02

Párt keresel vagy csak kíváncsi vagy?

Az én őseim gazdálkozók voltak. Ameddig vissza tudom vezetni a családfámat, addig tudom, hogy növénytermesztéssel, földműveléssel, és állattartással keresték a napi betevőjüket.

Az én szüleim mai napig is csinálják. Én már városban élek, nem tudok sokat segíteni a szüleimnek, de nem egy leányálom manapság ilyesmivel foglalatoskodni.

Ma már nem úgy megy mint rég. Ma már kijárnak a környezetvédelmisek és fél millióra büntetnek ha nincs trágyatárolód.

Apuék pont most jártak úgy, hogy térdig érő víz állt a földeken, nem tudták a kukoricát betakarítani.

És igen, a gumicsizma kell az istálóba, pedig még bokáig érő szar sincs.

Nem úgy megy már manapság az állattartás sem mint rég. Útlevél kell, meg ilyen papír meg olyan papír.

Szerintem aki ilyesmire adja a fejét, annak nagyon szeretnie kell azt amit csinál.

Nehéz meló volt az gyerekként. Még emlékszem amikor vödör számra hordtuk ki a legelőre a marháknak a vizet, mert nem volt kút a legelőn.

Arról meg nem is beszélve, hogy tudnak emberek is iszonyú kárt okozni. A szüleim szőlősét előszeretettel dézsmálják a tolvajok.

37. spann
2015. jan. 3. 23:05

Régebben ábrándoztam egy összkomfortos tanyáról: legyen bevezetve a gáz, internet, kábeltévé, legyen kövesút, mai eszemmel még hozzátenném, hogy passzívház legyen.


Laktam falun, dunántúli pusztában, úrrá kellett lenni sok nehézségen és megoldani a sok olyan problémát, ami városban fel sem merül. (pl. a beteg gyereket hogy vigyem el a 3 faluval odébb levő rendelőbe, ha nincs autónk?)


De mindez semmi ahhoz a hátrányhoz képest, amit a falusi oktatás és a tanulótársak lehúzó hatása jelent. Jó képességű fiamnak egyszerűen nem volt versenytársa az iskolában, nem volt fejlesztő környezet.


Húztunk is vissza Pestre a 2. osztály elvégzése után.

2015. jan. 3. 21:26

Igen! :)

Már csak egy kecskét kell beszereznem.. :)

35. 25800e2d09 (válaszként erre: 32. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 21:26

jaj ne legyél már ennyire csőlátó :D


egész egyszerűen hidegen hagy az egész.. jobban érdekel, hogy milyen fűzőt rendeljek e-bayről mintsem azon filózzak hogy milyen lenne a tanyasi élet, ami számomra nyilván valóan sz.r... ennyi :D

2015. jan. 3. 21:23

Gondolom igen. Tőlem nagy távol áll, pedig van 4 pár gumicsizmám, a legutóbbit épp pár hete vettem, skótkockás :o))


Élvezem a tanyasi gazdálkodás minden előnyét, amit lehet, igyekszem onnan beszerezni és tényleg nagy a különbség. De soha nem élnék egy tanyán. Voltam már nem egyszer pár napig, élveztem is, de megszöknék, ha kötelező lenne. Imádom a nagyvárosi életet az összes visszásságával együtt.


De ne add fel, nyilván van nőben is olyan, mint te pasiban.

33. def21f22a7 (válaszként erre: 1. - 0c20ba2a7a)
2015. jan. 3. 21:21
Falun laktam és lakok most is! Engem érdekel a gazdálkodás, 25 éves vagyok a nagyszüleim is gazdálkodtak igy nöttem fel.
2015. jan. 3. 21:18
Akkor mi határozza meg csak a sár hirtelen mindenki okos lett de csak 2-3 vágynak tanyára most ne ez legyen már a téma hogy alapfelszereltség-e a gumicsizma vagy nem a lényeg hogy van más lábbeli is ami megteszi nehéz terepen is! Van a bácskában elég nagy családi terület ami igen jól tartja a vizet és elég saras és ott sem használok gumicsizmát!
31. 25800e2d09 (válaszként erre: 29. - Unom)
2015. jan. 3. 21:15

kibújt a szög a zsákból :)


nálunk még a macskára is azt kéne adni mert egy kisebb eső után is egy varacskos disznó jön haza :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook